ALGEMEEN NIEUW3- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Paaschnummer De Vier en daarom ASPIRIN dewereiS DEESSE Eerste Blad. Het I -v'*4 .0- No. 8973 MA AN DAG 3 APRIL 1933 73e Jaargang. BIHVENLAND FEUILLETO N Oplaag 12000 exemplaren. DE ADMINISTRATIS. GELDLEENINGEN DER GEMEENTE SAS VAN GENT. Geldleening 1893 f 16000, 1915 26400,- 1923 1924 1925 1925 1928 1930 1930 1930 1931 1931 1931 9000,- 8000, 20000,- 6000,— 5000,— 10000,- 3000,- 12000, 30000,- 5000,— 9600, - uitgeloot nummer 32 nummers 20 en 41 nummer 24 nummer 27 nummer 31 nummer 19 nummer 47 nummer 3 nummer 14 nummer 22 nummer 33 nummer 25 nummer 3 n 1 Mei a.s. 1 Dec. a.s. 1 Nov. a.s. 16 Dec. a.s. 16 Apr. a.s. 1 Aug. a.s. 31 Dec. a.s. 1 Mrt. 1934 1 Apr. a.s. 1 Sept. a.s. 1 Apr. a.s. 1 Dec. a.s. 1 Dec. a.s. SAS VAN GENT, den 30 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van Sas van Gent, L." W. G. HOEFNAGELS, Burgemeester. F. STUBB£, Secretaris. omdat \9 NSCHE ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Brj vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen by vooruitbetaling. TJitgeefsterFirma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN per 6 regels 50 cent brj vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND van dit blad zal verschijnen Donderdap 6 April. In verband met de vele werkzaamheden aan dit nummer verbonden, verzoeken wij heeren adverteerders, hun advertenties lielst Dinsdagmorgen in te zenden. Dit nummer zal huis aan buis in alle emeenten in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- eren worden bezorgd en tevens in de emeenten IJzendijke, Waterlandkerkje, iiervliet en Hoofdplaat. treksel, tegen betaling der kosten, verkrijg- j haar. Ter Neuzen, 1 April 1933. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. J. L. DREGMANS, Wnd. Secretaris. BAKKERSNACHTARBEID. KIEZERSUJST. De op 22 Pebruari 1.1. vastgestelde kiezers- lijst, zooals deze thans luidt, blijft tot 1 April 1934 van kracht, behoudeas de wijziging daar- in tengevolge van rechterjrjike uitspraken, welke wijziging van de lijst bevelen. te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inizage nedergelegd en in afschrift en stemdistrictsgewijze in uit- De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt de aanvrage van HENDRIK JACOBUS BEVELANDER, am vergunning tot bet verricbten van bakkers- arbeid tusscben 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in bet perceel Baandijk no. 77. Op Woensdag 3 Mei 1933, des voormiddags 10 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan, om ten averstaan van den Burge meester bezwaren tegen de aanvrage in te brengen. Daarbrj worden zoowel de aanvrager als zjj, die bezwaren inibrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van deee be zwaren mondeling en scbriftelijk te vftrklaren. Zoowel de aanvrager ads zij, die bezwaren inbreagen, kunnen gedurende acht dagen voor het bovengenoemde tijdstip ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrif- turen kennis nemen. Ter Neuzen, 3 April 1933. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. II II II II II II II II II II II If If If If M II II II ii ii ii ii STEUN VOOR DE METAALNIJVERHEID EN VERSNELDE BRUGGENBOUW. Ingediend zijn twee wetsontwerpen tot: 1°. het geven van vrijbeid am een con- cessie tot tolheffing te verleenen aan de op te ricbten N.V. ,,Versnelde Bruggenbouw" 2". wijziging en verhooging van het 7e hoofdstuk B der rijksbegrooting voor 1933 (deelneming in bet aandeelenkapitaal van em verstrekking van remtedragende voor- scbotten aan de N.V. Vensnelde Bruggen- bouw). Blijkens art. 1 van bet eerste ontwerp geldt de bruggenbouw door de N.V. bruggen bij Rotterdam, Dordrecht, Moerdiijjk en Hendrik Ido Ambacht. De daartoe te verleenen con- cessie eindigt op een brj Kon. besluit te be- palen tijdstip, doch uiterlijk op 31 December 1947. Bij het eindigen der concessie worden de genoemde werken door het rijk in beheer en onderhoud overgenomen. In bet tweede wetsontwerp wordt voor deelneming in bet aandeelenkapitaal der N.V. 300.000 uitgetrokken, en voor rente- dragende voorschotten, ten behoeve dezer N.V. 700.p00. Nadat in de memorie van toelichting nog eems uitrvoerig de wenschelijkheid van een betere verbinding tusschen Noord- en Zuid- Nederland is uiteengezet, verklaart de achttal stevige tralies sloot dien weg naar de vrijbeid solide af. Maar ik had den jongen en als die zich wilde laten gebruiken door FRANCIS BEEDING (Naaruk verboden.t 19) (Vervolg.) Ik liet me neerslachtig in een fauteuil val- len en ovenwoog wat me nu te doen stand. Om te beginnen moest ik den toestand, waarin ik me bevond, goed realiseeren. Maar dat viel niet mee, want ik tastte in ongeveer alle op- zicbten volkomen in bet duister. Waarom had Granby me niet in vertrouwen genomen? Dan had ik nu geweten waar we aan toe waren. En waarom was Frau Schind- ler en haar neef eveneens er zoo volkomen van overtuigd, dat we Lemaitre vermoord hadden Het antwoord op die vraag was wel te vinden. We hadden hem vermoord omdat wij hetzelfde beoogden als zjj. Maar wat beoogden zjj? Dat wist Granby waarschijnlijk. Of als bij bet niet wist, had brj er wel een vermoeden van. Maar ik wist niets, hoegenaamd niets. Ik stond op en begon de kamer op en neer te loopen. Telkens bleef ik even voor de Velas quez staan en bekeek bet donkere, hooghar- tige gezicht boven den witten kanten kraag. Toen Ik voor den derden of vierden keer er stond, drong het opeens tot me door, dat iemand in den tuin aan bet zangoefeningen bouden was. Een jonge, schelle stem oefende met buitengewone stembandlenigbeid toon- ladders. Vlug ging ik naar het raam. Op een meter of tien afstand zag ik, tusschen de groente- bedden, een jongen van een jaar of veertien. Ik inspecteerde het raam en kwam tot de vreugdevolle ontdekking, dat het niet eens gesloten was. En waarom zou het ook? Een Ik keek om me heen. In den versten hoek van de kamer stond een tafeltje met schrijf- benoodigdheden vloeiiboek pennen, zelfs postpapier en enveloppen in een leeren map, bedrukt met een Moorsch motief, waren er I vertegenwoordigd. „Wat buitengewoon vriendelijk en zorg- zaam!" dacbt ik ironisch. Ik nam een velletje papier, doopte de pen in en schreef haastig een briefje aan Granby. De enveloppe adresseerde ik: „Kolonel Granby, p/a Mr. Haizelrig, Palace Hotel" en stopte bet briefje er in. Ik legde Granby de situatie zoo goed als het in een paar woorden kon uit, vertelde hem hoe bij de bewuste villa kon vin den en gaf hem te verstaan, dat hoe eerder ik uit de val was, hoe aangenamer het me zou zijn. Daaraa liep ik de kamer door en bekeek de ramen. Het eene keek uit op de oprijlaan en het hek naar den weg. Door het andere zag ik een muurtje, dat bljjkbaar de afsluiting van den achtertuin was. Netjes in een rijtje ston- den daar een aantal vuilnisemmers en verder- op ontdekte iik, eveneens ordelijfk naast elkaar, een hark en een schoffel, plus een emmertje vol onkruid. ,,Duitsclie orde in een typisch Zuidelijk en spreekwoordeiijk laksch land," dacht ik, ge- amuseerd. Daamaast was het raam, waardoor ik den tuinmansjongen geizien had, die de middagrust met zijn zangoefeningen op de vlucht joeg. Ik floot hem zachtjes en na de tweede of derde poging slaagde ik er in zijn aandacht te trekken. Hij hield op met het zingen van toon- ladders en keek mijn richting uit. Zijn gezicht was niet bepaald een genoegen om naar te kijken het bestond in hoofdzaak uit een mond met een gesorteerde collectie groote tan- den. Ik wenkte hem en legde meteen daarop mijn vinger tegen mijn lippen, als aanwijzing dat h: het voorzichtig en niet luidruchtig moest doen. De jcngen aarzelde. Maar dan keerde hij me den rug toe en ging voort met graven. Maar na een halve minuut liet hij zijn spa rusten Aspirin onder voortdurende controle mei de grootsie nauwkeurigheid vervaardigd wordi, in een hygienisch onberispelijke verpakking op de markt komt en vddr den verkoop niel met de handen wordt aangeraakt, is en blijft het on- ongeevenaard. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 iabl. a 10 cts. Ingez. Med. regeering den bouw van vier bruggen, bij Moerdijk, Dordrecht en ten oosten van Rot terdam, zoowel als van een ,brug over de Noord bij of ten noorden van Hendrik Ido Ambacht als een samenhangemd geheel te beschouwen, dat izoo spoedig mogelijk tot stand moet worden gebracht. Dit complex is z66 groot, dat de uitvoe- ring tevens te beschouwen is als een belang- rijke werkverruiming, welke reeds hieruit blijkt dat 't metaalgewicht der 4 bruggen op ruim 30 millioen KG, is begroot. Met de bruggen te Nijmegen, Amhem en Vianen, welker uitvoering reeds op het programma staat, waarvoor in de eerstkomende jaren rond 12 millioen K.G. metaal moet worden verwerkt, vormen deize bruggen een welkome en noodzakelijke opdracht om onze ciationale metaalnijverheid nog eenigszins in het leven te houden. De opzet is dan zoodanig, dat het werk over de groote constructiewerkplaatsen en groote scheepswerven zal worden verdeeld; dat de werkplaatsen, weleer van Internatio nale beteekenis, in de nog komende snelle crisisjaren door bescheiden regeeringsop- drachten op kleine schaal aan het werk kun nen blijven. Doch de zorgelijke toestand van het rijksbudget, dat reeds in zoovele cri- sisbehoeften mocht voorzien, zou niet met een nieuwen last van dazen omvang bezwaard kunnen worden zander dat in de beperking van andere niet minder noodige uitgaven nog verder gegaan zou moeten worden. Weliswaar kan de bouw van de vier brug gen, waarvan de totale kosten op ongeveer 21.000.000 zijn begroot, uiteraard niet In e6n jaar worden uitgevoerd, maar zelfs over on geveer vijf jaar verdeeld zouden de rentelast en de kosten van onderhoud en bedlening een blijvenden druk op de begrooting van het Wegenfonds uitoefenen, welke voor de ver- dere uitvoering van het wegenplan een te groote belemmering zouden vormen. Daarom is het, teneinde de uitvoering van dit bruggenplan in dezen trjd mogel,rjk te retaken, noodzakelijk gebleken, tijdelijk voor dit werk een uitzondering te makeci op het algemeen verbod van tolheffing. Alleen daar- door wordt het mogelijk na de voltooiing van de bruggen den rentelast en de kosten van onderhoud en bediening op te vangen zoolang als noodig is om uit een jaarlijksche bijdrage en keek tersluiks achterom, of het nu pas tot hem begon door te dringen, dat mijn gedrag op zijn zachtst gesproken eigenaardig was. Ik floot weer en legde weer mijn vinger tegen mijn lippen. Ik voel me nu nog een kleur krij- gen als ik bedenk hoe ik er op dat oogenblik uitgezien moet hebben. Tenslotte besloot hij op mijn gebaren-verzoek in te gaan. Op een paar linnen schoenen met zolen van gevlochten touw kwam hij schuife- lend langs de stoffige moestuinpaadjes nader- bjj en posteerde zich onder mijn raam. Zonder aanloop kwam ik ter zake; ik stak mijn hand door de tralies en liet een biljet van vijf-en- twintig peseta's op en neer wapperen. „Wil je vijf douros verdienen?" vroeg ik in het beste Spaansch, dat ik wist te bedenken. Hij staarde me suffig aan. Maar dan viel hij opeens uit en prabeerde me het bankbiljet uit de handen te grissen. Dat zou hem gelukt zijn ook, als hij zijn vingers niet gevoelig aan de tralies gestooten had. „Kalm aan wat," ried ik hem. ,,Als je't ver- diend hebt, krijg je het. Dit bankbiljet en dan nog twee net zoo zijn voor jou, als je het briefje, dat ik hier heb, aan 't adres dat op de enveloppe staat, bezorgt." Zijn bolle koeienoogen begonnen te glin- steren. Vlug haalde ik den bewusten brief uit mijn zak en stak hem door de tralies naar buiten. ,,Dadelijk als de meneer aan wien dit briefje gericht is, 't krijgt, zal hij jou alvast tien douros geven", zei ik, ,,maar je moet je haas-y ten. Niet onderweg praten of zoo. Want dan krijg je een paik slaag in plaats van geld. En de meneer aan wien je 't brengt is groot en sterk en erg driftig. Begrepen?" De jongen knikte. „Ik heb 't begrepen," was zijn antwoord. ,,Hoe laat is het, senor?" Ik keek op mijn horloge. ,,Half zeven." „Over een half uur ben ik klaar," vertelde de jongen. „En dan kan ik 't briefje van den senor zelf weg gaan brengen." Terwijl hij sprak kwam er opeens een sluwc s uitdrukking in zijn oogen. Hij beduidde me j door een gebaar van het raam weg te gaan ten laste van den gewonen dienst van het Wegenfonds de bouwkosten van de vier brug gen af te schrijven. EVENTING TEGEN POKKEN EN ENCEPHALITIS. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft naar de Telegraaf meldt, de navolgende aan- schrijving tot de burgemeesters gericht: Zooals U bekend is zijn gedurende de laatste jaren bij kinderen, die kort te voren tegen pokken waren ingeent, ziekteverschijnselen van het centrale zenuwstelsel waargenomen. Dientengevolge zijn op advies van den Ge- zondheidsraad bij de wet van 11 Februari 1928 (Stbl. no. 29) tijdelijke bepalingen uit- gevaardigd ter opschorting van enkele op de vaccinatie betrekking hebbende maatregelen. De geldigheidsduur dezer tijdelijke bepalingen is herhaaldelijk verlengd, laatstelijk nog bjj de wet van 29 December 1932 (Stbl. no. 659) voor den trjd van twee jaren. Toch wordt door de deskundigen algemeen de meening aanvaard, dat de vaccinatie tegen de pokken de bevolking een belangrijke be- schutting voor deze ziekte verschaft. Het is daarom van groote beteekenis, dat aan de bevolking op geregelde tijden de ge legenheid wordt gegeven haar kinderen tegen de pokken te laten inenten. Het spreekt zonder meer van zelf, dat de beslissing of een kind zal worden ingeent of niet, geheel bij de ouders berust, die daartoe de voorlichting van den huisarts kunnen vragen. De aandoeningen van het centrale zenuw stelsel, die na Vaccinatie kunnen ontstaan, zijn nog niet met zekerheid te voorkomen. Echter zijn wel enkele maatregelen te treffen, waar door dit gevaar tot een minimum kan worden teruggebracht. De Nederlandsche encephali- tiscommissie laat zich in haar algemeen samenvattend rapport (1932) in dezen zin hierover uit, dat verschillende waamemingen er voor pleiten, dat inenting op zeer jeugdi- gen leeftijd de minste gevaren met zich brengt, terwijl ook de maanden van inenting te dien opzichte van eenige beteekenis zou den kunnen zijn. Voor zoover kinderen tot dusver werden ge- vaccineerd op den leeftijd tusschen 3 en 9 maanden hebben zij in 't algemeen weinig hin der van de bewerking ondervonden en is het optreden van encephalitis sleehts in een en- kel geval voorgekomen en wel in zeer lichten graad. Voorts is, voor zoover tot beden is na te gaan, de kans op het ontstaan van encepha litis in de maanden Mei en December belang- rijk geringer dan in de andere maanden. Ik zou u daarom willen uitnoodigen bij de kennisgeving van den tijd waarop en de plaats waar ingeent zal worden een mededeeling te en slofte haastig naar de plaats, waar hrj had zitten wieden, terug. Geen half dozijn seconden later kwam Hel- muth von Arting den hoek van het huis om. Zonder op of om te kijken liep hij de oprij- laati af en bleef bij het hek staan. Dat ge baar van den tuinmansjongen was een open- baring! In elk geval was hij niet zoo dom als hij er uitzag. Ik ging in mijn stoel zitten en keek naar hem. Hij lag weer bij zijn groentebed en trok ijverig onkruid uit. Terwijj ik keek hoorde ik opeens het knersen van wielen op het grint van de oprijlaan. Voorzichtig kwam ik over- eind en liep op mijn teenen naar het andere raam. Een prachtige rood-gelakte Lancia kwam den oprit op; met een sieriijke bocht reed hij voor en stopte geen dertig meter van me af. Ik ging een stap achteruit en wachtte tot de inizittenden zouden uitstappen. Daar had je ze eerst een slanken man met een zwart snorretje. Dien herkende ik onmiddel- lijk. Lemesurier! De man dien ik in het Pelican geizien had. Daama een dame. Recht en slank stccud ze op de onderste tree van de stoep naar de voordeur. En daar keerde ze zich am, zoodat ik haar gezicht kon zien. Donna Conception Sancho y Moraima, de mooie weduwe, die Granby, volgens instruc- ties, het hof had moeten maken zijn trou- welooze metgezelldn van den vorigen avond. ZEVENDE HOOFDSTUK. Ik word verzocht me te verwijderen. Ik ging weer naar mijn stoel terug en begon mijn pij.p te stoppen. Wat voor beteekenis had die nieuwe ver- wikkeling? Donna Concepcion, die in gezel- schap van Lemesurier het hoofdkwartier of eigcnlijk het hoofdkantoor van het syndicaat Schindler een bezoek bracht! Was ze een made-samenizweerster of een slachtoffer? Die ontmoeting van haar en Lemesurier in het Pelican was dat de eerste keer geweest. dat ze den man gezien had? Voor het oogenlbliik was Granby in elk ge val hors concours. Een deel van zjjn geheim- voegen omtrent den meest geschikten leeftijd, waarop de kinderen kunnen worden ingeent en omtrent den meest geschikten tijd, waarop de inenting kan geschieden. ONTSLAG AAN AMBTENAREN OP GROND VAN REVOLUTIONNAIRE GEZINDHEID. Het modeme comity ter behartiging van de algemeene belangen van overheidspersoneel A.C.O.P.) kwam te Amsterdam in vergade- ring bijeen. Uitrvoerige besprekingen werden geivoerd over het in de Rrjks centrale commissie voor georganiseerd overleg behandeide Regeerings- voorstel tot inrvoering in het Algemeen Rrjks- amibtenarenreglement van een nieuw artikel, hetwelk, naar de Regeering meent, de moge- lijkheid zou openen, om aan Rijksambtenaren eervol ontslag te verleenen op grond van re- volutionnaire gezindheid en wegens het lid- maatschap van of het verleenen van steun of medewerking aan een vereeniging, waarvan de Minister-president zal hebben verklaard, dat zij doeleinden nastreeft of middelen aan- wendt, welke de inwendige orde of veiligheid van den Staat kunnen schaden of in gevaar brengen. Met verbazing en ontstemming nam het comity kennis van het feit, dat de centrale commissie in meerderheid met dit nieuwe arti kel accoord ging. Dit artikel zal toch, naar de meening van het A.C.O.P., niet alleen de rechtspositie van de Rijksambtenaren op losse schroeven zetten, maar ook naar letter en geest een ernstige inbreuk inhouden op grond- wettelijk gewaarborgde rechten. Het comity besloot, de vertrouwensmannen van zijn groepen Rijkspersoneel in vergadering bijeen te roepen, om hen over de ontstane situatie in te lichten en te beraadslagen over het verder optreden der organisaties. DE BEELDEN AAN HET STADHUIS TE MIDDELBURG. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Dezer dagen is in de daarvoor bestemde nis van den choertoren van het stadhuis te Mid- delburg het beeld van hertog Karel den Stoute opgesteld, vervaardigd door den beeldhouwer L. Zrjl. Eenige jaren geleden heeft deze kunstenaar een beeld van Maria van Bour- gondie gemaakt. Het gemeentebestuur ging tot deze opdracht over op advies van de Rijks- commissie voor de Monumentenzorg, die geen repristinatie van oude vormen wenschte, doch een levend kunstenaar de gelegenheid wilde geven, een gravenbeeld te maken naar eigen trant. Daar binnenkort ten aanzien van de beelden van het raadhuis te Veere deze kwestie onder de oogen zal moeten worden gezien, is de proef te Middelburg van belang. Een gelijkend portret behoeft men niet te verwachten, doch opgemerkt moge worden, dat dit beeld van Karel den Stoute wel wat al te jeugdig is uit- gevallen. De oorspronkelijke statue van den laatsten Bourgondischen hertog, door Michiel Ywijs circa 1510 gemaakt ,is, deerlijk gehavend. be- waard en in een portaal, beneden in het stad huis, naast Maria en Maximiliaan opgehan- gen. Daarheen is thans ook het beeld van graaf Dirk den Vijfde overgebracht, dat in. 1773 door den steenhouwer Johannes Prevel. ter vervanging van het origineel, was vervaar digd. Sleehts prima artikels Kousen en fijne Lingerie Veldstraai 55 - GENT Ingez. Med. zinnige zending, en blijkbaar niet het gering- ste, was contact zoeken met Donna Concep cion en haar 't hof maken geweest. Maar dat maakte eveneens deel uit, en eveneens niet 't geringste, van de minstens even geheim- zinnige zending van Lemesurier en op het oogenblik was hij aan 't bod. Hij hielp de „weduwe" uit de auto stappen of hij van zijn ,,kinderschpenen" af alleen voor dit moment geleefd had. En dan hadden we Hazelrig, den Ameri- kaanschen millionnair Lemesurier was een staalkoning. Hazelrig eveneens. Waren ze vrienden of vijanden? Vijanden waarschijn lijk, want Hazelrig was er op uit om de wereld van den oorlogsgeesel te verlcssen en dat was voor een ,,staalman" een zonderling ideaal, 't Was alles geweldig geheimzinnig en daardoor geestelijk bepaald afmattend. Ik keek op mijn horloge. Zeven uur. On- daaks mijn substantieele lvmch voelde ik al. op de plaats waar mjip maa gzat, de voor- boden van wat over een uur een stevige hon- ger zou zijn. Maar helaas die zou dien avond niet bevredigd worden. Ik zat opge- sloten in een villa een eind buiten Madrid en de geringe kans op bevrijddng, die ik bad, hing af van de intelliigentie van een tuinmans jongen, dien ik had i^eten om te kocpen. Wat zou Granby doen als hij mijn bood- schap ontving? Met een race-wagen aan komen rijiden, aanbellen en mijn uitlevering eischen? Dat was niet erg waarschijnlijk. Met een dozijn politieagenten op de villa at komen? Dat was nog minder waarschijnlijk. Granby had een antipathie tegen de offdeieele bewaarders van rust en orde en daarbij had hij den vorigen dag beweerd, dat dit een geval was waarin de politic niet gemoeid mocht worden. Maar edn ding wist ik zeker Granby zou niet werkeloos in Madrid blijven. Hij zou iets doen, en dat iets zou origineel zrjjn. Ondertusschen bleef inij niets anders ovei dan te wachten en het feit, dat de natuur een ledige ruimte zeer slecht duldt, met gelaten- heid te dragen. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1