Rust, kalmte en zelfbeheersching Predikbeurten. SPORT. OEMEHQDB BEEICHTEN. keeren weer terug na het gebruik van Mljnhardt's Zenuwtabletten. Qlazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. HOEK. MIDDELBURG. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. INSPECTEUR REGISTRATIE EN DOMEIN0N. Bij beschikking van den minister van Fi- nancien is de inspecteur der registratie en domeinen J. A. Pieterse verplaatst van de inspectie der directe belastingen te 's Graven- hage naar de inspectie der registratie en do meinen te Goes. STEMMING VOOR DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Bij de Woecisdag gehouden verkiezing voor een lid der Kamer van Koophandel en Fabrie- ken voor Zeeuiwsch-Vlaanderen, ter voorzie- ning in de vac a tu re in de afdeeling Groottae- drflf ontstaan door bet overlijden van den heer L. F. M. van Waesberghe werden uitgebracht 63 geldige stemmen: 1 briefje werd van oa- waarde verkiaaid. Gekozen is de heer W. L. J. M. van Waes berghe, bankier te Hulst, op wie 30 stemmen waren uitgebracht. Verder verkregen de heeren J. F. de Klerk, sc.heepsbouwer te Ter Neuzen 22 en A. P. de Ruijter, handelaar te Axel, 16 stemmen. DE KLEINE GIDS. Door de Vereeniging van Raden van Arbeid wordt uitgegeven een brochure, getiteld ,,de Kleine Gids". In dit boekje worden op populaire wflze de voomaamste bepalingen der verzekeringswet- ten uiteengezet en is dus voor alle verzeker- den van groot nut. De Vereeniging van Raden van Arbeid hoopt, dat door deze uitgave hot beoogde doel zal worden bereikt,, ni. het verspreiden van kennis omtrent practische vragen op het ge- bied der sociale verzekering in de kringen van toelanghebbenden. Het boekje is verkrijgbaar ten kantore van den Raad van Arbeid te Middelburg voor 12% cent, franco per post voor 15 cent. Ingez. Med. LUXOR THEATER. Heerseheres van Atlantis. Wie had kunnen denken, dat de schrijver van Atlantide nog eenmaal de groenen rok van den Academicier. zou dragen en dat men, met en- kele jaren tusschenpooze, twee films zou ma- ken van dit romantische en alleronwaarschfln- lijkste boek, dat juist om de kwaliteiten over de wereld ging 'n elegante litteraire „thril- ler". Het zou verkeerd zfln vergelijkingen te maken tusschen de Fransche en Duitsche film, want de eerste ligt vaag in het geheugen en haar voomaamste kwaliteit was, dat zij zoo door en door Fransch was. De film van Pabst is een fotografisch wonderwerk, doorzond van het Afrikaansche licht blanke woestijnen in het nachtschijinsel groepen palmboomen en fantastische huizenrflen verschijnen als droom- beelden in het veld van de camera en met een oneindig welbehagen zoekt het apparaat de dingen op, die den aanschouiwer van dit toover- achtige land het eerst treffen. En zoo schept Pabst de sfeer waarin dit verbaal speelt alleen de van zon en zonlicht verzadigde geest die drwaalt door de geheim- zinnige vlakten en stijgingen van de woestijn wordt ontvankelijk voor den zieken droom van de verborgen stad in de bergen, waar de ge- heimzinnige koningin Antinea woont, omgeven door gesluierde mannen en dienstbare slavin- nen. Dat verhaalt ons luitenant St. Avit door dec mond van Heinz. A. Klingenberg de bezetenheid van de woestijn en de waanzin van zfln ontdekking liggen in zijn oogen en zijn gansche masker. Op een ontdekkingstocht door de woestijn heeft men hem en zijn kame- raad kapitein Morhange gevoerd naar de verborgenheden van Atlantis en het nachte- lflke gevecht, dat aan die gevangenneming voor af gaat behoort tot het levendigste en meest spannende van deze film. In de onder- aardsche gewelven van Antinea's paleis ont- moeten zij de Europeanen, die eenmaal hier- heen gevoerd werden en die, nadat zij de gril- ligheden van Antinea hebben verduurd, verder hun leven leiden van herinnering en gouden gevangenschap, zooals de Scandinavier Tor- stenton en de PoolsChe edelman een zonder- ling leven te midden van zwijgende Touaregs, in een stad van fantastisch verlichte gangen en gewelven. „De Geele Kaart". De gele kaart wordt of liever werd in Rusland verstrekt aan vrouwen wier be- roep een zekere distinctie noodig maakte en de jonge joodsche vrouw, Marya Kalish, ver- werft zulk een kaart om haar vader in de ge- vangenis te kunnen bezoeken, daar de Ozaris- tische politie aan joden in het algemeen het zich begeven buiten bepaalde distrieten heeft verboden. Marya vindt haar vader niet meer lev end uitwraak on^hult zij een Engelschen journalist allerlei toestanden die in Rusland heerschen de politie tracht die onthullingen te onderdrukken en het einde is een zeer dra- matische moord op den politiechef Igor An- drefjeff. Dit wat betreft het scenario, de Amerikaan- sche film is inmiddels genaderd tot bet mo ment waarop de Crazistische regeering geen goed meer kan doen en dat ligt in de histo- rische lijn van de film die altfld een jaar of tien achter de gesohiedenis aanloopt. De hoofdfiguur in deze film is Lionel Bar- rymore en van het oogeniblik af, dat hij zijp entree maakt, begint de film te leven en wordt beheerscht door het krachtige eh wonderlijke spel van dezen filmspeler, die men heeft het in Mata Hari kunnen zien op zoo merk- waardige wflze de psyche wist te vatten van zoo'n fantastischen Rus half wild beest en half cultuumienisch demonisch van richt- lflnen en gedrag, doch soms te veel vertrou- wend op eigen sterke en onoverwinnelijkheid, aan welke vergissing hij dan ook komt te overlijden. Gisteren werd alhier opgericht een afdee ling der Vereeniging tot Ziekenhuisverple- ging in Zeeuwsch-Vlaanderen met 92 leden. Het bestuur werd samengesteld als volgt: J. Dregmans, voorzitter; W. C. van Petegem, secretaris-penningmeester, W. H. Louwerse, A. A. Dieleman en Chr. Korteknie. Als bode voor de afdeeling werd aangesteld J. W. van Petegem. Aangifte voor nieuwe leden kan geschieden bij den secretaris-penningmeester en bij deii bode. GEMEENTERAAD VAN AXEL. In de gisternamiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, werd een lijvige agenda afgewerkt, die de leden den geheelen middag bij een hield. Alvorens over te gaan tot de benoeming van eenige leden en plaatsvervangende leden voor de Stem- bureaux, merkte de heer I. de Feijter op, dat het hem heeft verwonderd, dat de Staatkun- dig Gereformeerden gepasseerd zfln en er zelfs geen plaatsvervanger aangewezen is. Na gehouden stemming zien de stembureaux er als volgt uit: Stembureau I (Raadszaal) ongewijzigd al- dus: F. Blok, burgemeester, ambtshalve voor zitter; J. de Feijter en A. Th. 't Gilde, leden; plaatsverv. leden: J. L. J. Maris en J. de Kraker. Stembureau II (bijzondere school Nieuw- straat)J. M. Oggel. voorzitter; P. de Feijter en C. Hamelink, leden; plaatsverv. leden: L. de Feijter en H. van Luijk. Stembureau III (R.K. school)C. Th. van de Bilt, voorzitter; C. van Kampen en P. J. van Bendegem, leden; plaatsverv. leden: J. Francke en P. Augusteijn. StembureEBu IV (openbare school): F. Die leman, voorzitter; A. Verschelling en A. P. de Ruijter, leden; plaatsverv. Leden: J. de Smidt en A. P. le Feber. Bij de behandeling van punt 4, welke ver- zoeken met algemeene stemmen werden aan genomen, deelde de Voorzitter mede, dat er nog een verzoek was ingekomen van den heer Dieleman-Koole, die een stuk grond wenscht te koopen voor 2300, hetgeen neerkomt op een bedrag van 2,87% per M2., waarop Burg, en Weth. voorstellen afwijzend te beschikken, daar dit bedrag te laag is. Na eenige be- spreking werd met 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren 't Gilde en Verschelling, beslo ten, het adres alsnog in handeh van Burg, en Weth. te stellen om met den betreffenden ver- zoeker mondeling te onderhandelen. Over den aankoop van een gedeelte van het perceel van W. G. van Fraaijenhove op den hoek van de Gentsche Vaartstraat, teneinde aldaar een gevaarlijke bocht weg te nemen, gaf de heer Van Bendegem te kennen,, dat het bedrag van 125 hem nogal hoog voor- komt. Tenslotte werd met algemeene stem- men tot aankoop besloten. De punten 6 en 7 gaven geen aanleiding tot bespreking en werden dan ook met algemeene stemmen aangenomen, zoodat de aanvang van het cursusjaar op de O. L. school inplaats van 1 April op 1 Mei is gebracht. Daar- tegenover lokte punt 8 een ellenlange bespre king uit over de voorstellen van de heeren C. Hamelink en A. Th. 't Gilde om wijziging van het Ambtenaren-reglement en de veror- dening op het Georganiseerd Overleg. Met 8' tegen 5 stemmen werd aangenomen om de benoemingen van ambtenaren voortaan door den Raad te doen geschieden. Wat de tweede voorgestelde wijziging betreft omtrent de ver- ordening op het Georganiseerd Overleg werd met algemeene stemmen aangenomen, dat de leden ten alien tijde inzage mogen erlangen van de notulen der vergadering. Over het voorstel op het verzoek van den heer G. J. A. de Jonge, om herziening van de vastgestelde vergoeding voor het hebben van draden over gemeente-eigendommen, in verband met zijn raddo-distributie-bedrijf, werd een breedvoerige bespreking gehouden. De heer Dieleman stelde voor, het bedrag op 15 cent per meter te brengen, wat aange nomen werd met 8 tegen 5 stemmen. Met algemeene stemmen werd gunstig be- schikt over de voorstellen betreffende verzoe- ken van het Plaatselijk Crisis-Comity en het voorloopig bestuur der Bad- en Zweminrich- ting alhier, om aan eerstgenoemde f 600 be- schikbaar te stellen en aan het laatste een renteloos voorschot te geven van 1606, terug te betalen in 10 jaar. Bij de bespreking over het voorstel van Burg, en Weth. tot het aanleggen van een parkeerterrein aan de Wilhelminastraat, kwa- men de gemoederen los en werd een lang- durig debat gehouden over den tegenwoordi- gen toestand. Tenslotte zagen Burg, en Weth. hun voorstel kantelen; met 5 tegen 6 stemmen werd het voorstel verworpen. Punt 13 werd aangenomen met alleen de stem van den heer 't Gilde tegen, terwijl de 2 laatste agendapunten met algemeene stem- men werden aangenomen. Alsnog werd aan de agenda toegevoegd een ingekomen verzoek van den Axelschen Be- stuurdersbond, waarin wordt gevnaagd met de Paaschdagen een gave te verstrekken aan werkloozen, wat den heer Hamelink aanlei ding gaf tot uitvoerige bespreking. Hij rede- neerde aldus, dat deze gave volgens hem het- zelfde beteekent als de extra-uitkeering, die met de Kerstdagen werd verstrekt. Daama kwam hij met een voorstel om aan ieder werk- loos gezinshoofd, en dat zou naar zijn bereke- ning een getal van 75 uitmaken, een bedrag van 5 beschikbaar te stellen, wat een totaal van 375 zou beloopen. De heer Hamelink mocht geen succes boe- ken, want met 7 tegen 5 stemmen werd zijn voorstel verworpen. De rondvraag leverde weinig stof tot spre- ken, waama deze openbare vergadering door den Voorzitter met dankzegging werd ge- sloten. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. Donderdagavond om half zeven kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen. We maken alleen melding van de voomaamste besluiten, gedurende deze vergadering geno- men. Aan J. Cappaert werd voor den tijd van 10 jaren in pacht afgestaan het terrein- tje voor zijn veranda liggende tegen een pachtprijs van f 3 per jaar, om daarop een siertuintje aan te leggen. Uitgeloot werden de volgende nummers uit diverse geldleeningen: van leening 1893 no. 32, leening 1915 no's 20 en 41, leening 1923 no. 24, leening 1924 no. 27, le leening 1925 no. 31, 2e leening 1925 no. 19, leening 1928 no. 47, le leening 1930 no. 3, 2e leening 1930 no. 34, 3e leening 1930 no. 22, le leening 1931 no. 35, 2e leening 1931 no. 25 en 3e leening 1931 no. 3, inwisselbaar op nader aan te geven datum. Als lid in het Burg. Armbestuur werd her- benoemd C. A. Ranschaert, aftredend lid, met 8 stemmen v66r en 3 bianco. Als leden van het stembureau bij de ver kiezing van de Staten-Generaal werden ge kozen als plaatsvervangend voorzitter de heer Neeteson, als eerste lid de heer Tak, als tweede lid de heer J. de Leux. Als eerste plaatsvervanger de heer F. Stubbe, als tweede plaatsvervanger de heer Van Goethem. Het kohier van de hondenbelasting werd vastgesteld met 60 honden in de lste klasse k f 10 per hond en 102 honden der 2de klasse k f 2 per hond, in totaal op 804. Een verzoek om kwijtschelding van stoe- penbelastdng aan den hoek van de Eijken- straat, ingediend door Gebr. Claeyssens, werd afgewezen. Erfpachtsterrein en bouwvergunningen warden toegestaan aan J. Stellenaar voor be- bouwing van een perceel groot 117 c.A. aan de Emmalaan en Watermolenstraat; aan L. J. Vermoet een udtgang voor het achterrein aan zijn woning Paul Kmgerlaan; aan Pol. H. A. de Grof aan het Dijkje; aan A. van Loy een perceel ten westen zijner woning aan de Stationsstraat tot het aanleggen van een siertuin, aan Em. Wijne te Westdorpe onder voorbehoud van goedkeuring van Ged. Staten, wegens te dicht bij bet Kerkhof gelegen, een perceel aan de Paardevest naast van Hulle, aan J. de Pree en D. J. de Cooker aan de Papenvest tusschen de Ridder en de rooilrjn der gemeente, aan A. Vemaeve een gedeelte van bovengemeld terrein aan den Westdam, aan L. Rondong te Selzaete in Stevensbosch om te bouwen ter hoogte van 5.90 M. De landpachten waarin de betreffende per- ceelen vallen werden ingetrokken. Aangenomen werd een voorstel tot het bou wen van een nieuw raadhuis. De begrooting voor den nieuwbouw bedraagt f 34.400, aanleg van centrale verwarming en aanschaffing van mobilair wordt geschat op f 8000, terwijl in het bestek zal opgenomen worden een mini- mumloon van 40 cent per uur voor sjouwer- lui en alleen Sassche werklieden in aanmer- king zullen komen. In verband met dezen nieuwbouw wordt be sloten tot aankoop van het huis bewoond door A. Kleijn voor de som van f 5000, waar- voor deze zich bereid verklaard en verbonden heeft dit perceel af te staan. Voorts wordt besloten tot converteering een geldleening groot 25000, thans uitstaan- de aan 5 procent tegen den lageren rente- voet van 4% procent. Deze leening wordt vervroegd afgelost en in verband met den raadhuisbouw wordt aan genomen een voorstel om een leening aan te gaan van f 60.000 a 4 procent met de Al gemeene Friesche Levensverzekering Mij. te Leeuwarden, aflosbaar binnen 30 jaar in jaar- lijksche annuiteiten van f 2000. In bovengemelde leening zijn inbegrepen de S 25000 welke geconverteerd worden. Met de voorgestelde wijzigingen in de be- grootdngen van 1932 en 1933 verklaren zich alle leden accoord. Bij de rondvraag wordt door het lid de heer Kaas erop gewezen dat door het niet gunnen van de werkzaamheden, die aan de school in de Zandstraat moeten gebeuren, de gemeente zich een nadeel van f 265 op den hals gehaald heeft. De heer de Leux informeert nogmaals naar het verstopte riool op de Kleine Markt. Aangezien dit een particuliere kwestie is tusschen twee eigenaren van belendende per- ceelen, verklaart de Voorzitter dat B. en W. in dezen niets kunnen doen om de zaak tot oplossing te brengen. Evenmin is dit het geval tusschen twee andere eigenaren op de Kleine Markt,, waar de eene eigenaar den ander het licht heeft be- nomen. Daar niets meer aan de orde is wordt de openbare zitting gesloten en gaat de raad over in geheime zitting ter bespreking eener kwes tie, weliswaar reeds thans bekend, doch op dit oogenblik nog niet voor publiciteit vatbaar. DOCHTER HAD HUILBUIEN. Men dacht aan zenuwen Nu een heel ander meisje Een moeder schrijft: ,,Drie maanden geleden was mijn 18-jarige dochter er slecht aan toe. Ze had herhaaldelijk huilbuien en was ten zeerste temeergeslageo. Daarom wilde ik het eens met Kruschen Salts probeeren; ik gaf haar een halve theelepel in warm water's mor- gens op de nuchtere maag en de kleine dage- lijksche dosis in haar thee voor't koffiedrinken en middageten. Dat was zoo drie maanden geleden. Nu is ze flink en opgewekt en slaapt en eet uitstekend Ze is een anider mensch. Zij krijgt nog steeds de dagelijksche dosis Kruschen Salts. Mijn man, mijn andere dochter en ik-izelf nemen ook geregeld Kruschen Salts; het is een wonder zooals men zich er minder vermoeid door voelt. Ik had erge rheumatiek in mijn linkerarm en schouder en kon niet slapen van pijn en ook dat is nu heelemaal verdwenen; ik voel me uitstekend. Mevr. M. Z. De meest voorkomende oorzaak van neer- slachtigheid is hardlijvigheid; het vervelende is dat men zelf maar zelden merkt, dat men aan deze ksyaal lijdt. 't Gevolg is een ophoo- ping van schadelijke stoffen die de gezondheid emstig benadeelen. Kruschen Salts voorkomt hardlijvigheid, doordat het alle afvoerorganen aanspoort om hun functies beter te verrichten: alle afvalstoffen worden op volkomen natuur- lijke wijze uit het lichaam verwijderd. Ver- frischt en vemieuwd bloed stroamt door Uw aderen ge voelt U als verjongd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle ajpothekers en drogisten a 0,90 en 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor yen cent per dag. Adv. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad kwam aan de orde de benoeming van een wethouder, omdat de heer W. A. den Hollander (a.r.) die vorige week als zoodanig was benoemd, deze benoe ming niet heeft aangenomen. Alvorens tot de verkiezing werd ovengegaan,, legde de heer van der Feltz (c.h.) de volgende verklaring af De rechterzijde, van oordeel dat haar getal- sterkte in den raad en het resultaat van de laatste verkiezing op haar de plicht legt, in- dien mogelijk een wethouder uit haar midden aan te wijzen, is niet voornemens zich aan dien plicht te onttrekken. Zij is volkomen be reid in dezen moeilijken tijd mede de verant- woordelijkheid te dragen, waarin zij tot mede- bestuur geroepen wordt. Daarom zal zij ook ditmaal met een eigen rechtschen candidaat uitkomen en wel met Mr. L. van Andel (a.r.). Namens de S.D.A.P. verklaarde de heer Paul, dat deze fractie de vorige week op den a.r. candidaat had gestemd, zich thans niet kan houden aan haar toezegging om een rechtschen wethouder te verkiezen, omdat de antecedenten van den heer van Andel van dien aard zijn, dat zij deze candidatuur niet kunnen steunen. Hiema werd tot stemming overgegaan; bij de eerste stemming verkreeg de heer van Andel 8, de heer Boasson (v.d.) 8 en mr. Portheine (lib.) 1 stem. De tweede vrije stemming had hetzelfde resuitaat. Hiema had herstemming plaats tusschen de heeren van Andel en Boasson, die niet aan deze stemming deelnamen en werd de heer Boasson gekozen met 8 stemmen, terwijl de heer van Andel er 7 verkreeg. De heer Boas son hield zijn benoeming in beraad. De heer Boasson heeft heden medegedeeld het wethouderschap, dat hij sedert 31 Decem ber tijdelljk waar nam, nu definitaef te aan- vaarden. Hierdoor zal het college, dat ook onder den vorigen burgemeester in meerderheid links was, links blijven, want de andere wethouder de heer J. Onderdljik is SD.A.P. en de nieuwe burgemeester, de heer M. Femhout, anti-rev. N.V. Izaak Boasson Zonen's Bank te Middelburg en Oostburg. Baten en schulden (Op 7 Januari 1933): Baten: Kasgeld 5749,58. Af: Nog verschuldigd op le uit- keering van 10 aan de concurrente credi- teuren 861,73, blijft 4887,85. Oorrespondenten (bankiers) f 1007,92; af- sohrljving voor dubieus 500, blijft 507,92. Zegels 127,65. Effecten in eigen bezit 1456,50. Debiteuren f 330.703,29; afschrijving voor dubieus 211.643,10, blijft 119.082,19. Meubilair 200. Totaai der baten 126.242,11. Lasten: Concurrente crediteuren 314.179,58. ZONDAG 2 APRIL 193S. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., dezelfde, Doopsbediening. Sluiskil. 9.30 u., de heer L. Dek; 2 u., de heer J. W. van Swigchum. Axel. 9.30 u. en 2 u. Ds. Van Oeveren. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Van Dis. Sas van Gent. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groeneveld. Axel. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. C. B. Bavinck. Zaamslag. 9 u. en 2 u., cand. Mulder, te Goes. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lot. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 21 Maart 1933. Veroordeeld wegens overtreding: Motor- en Rljwielreglement. M. de B., Asper, 5 of 3 d. h.; E. v. K., Bouchaute, /3 of 3 d. h.; J. A. de C., Bou- chaute, /5 of 3 d. h.; S. A. C., Bouchaute, 5 of 3 d. h.; Ja. Ma. J., Ter Neuzen, 3 of 2 d. h.; E. F. de R., Beveren, 2 of 1 d. h.; A. de C., Wachtebeke, 3,50 of 3 d. h.P. v. d. V., Selzaete, f 3,50 of 3 d. h.L. v. d. V., Selzaete, 3,50 of 3 d. h.; E. V., Assenede, 3,50 of 3 d. h.; L. de F. en A. D., Axel, ieder 2 of 1 d. h.; P. E. v. W., Hulst, 2 X 5 of 2 X 3 d. h.; A. IJ., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h.; J. J. D., Hoek, 3,50 of 3 d. h.; J. L., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h.; A. R., Boom, 5 of 3 d. h.C. J. v. H., Honrtenlsse, 3 of 1 d. h.; P. A. T. D., Zaamslag, 2 of 1 d. h.; A. de K., Zaamslag, 7,50 of 4 d. h.; C. G. W., Zaamslag, 12 of 6 d. h.; P. J. W., Seroos- kerke, 10 of 5 d. h.; A. E. L., Hulst, 10 of 5 d. h.J. R., Sas van Gent, 7,50 of 4 d. h. Art. 453 W. v. S. J. v. d. W., Ter Neuzen, 7 of 4 d. h.; T. M. v. A., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h. Art. 426 W. v. S. D. R., Ter Neuzen, 6 d. h. HOOGER BEROEPEN. Door A. J. d. S., oud 23 j., chauffeur, wonen- de te Sluis, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en RljwieLwet op 7 Januari j.l. te Aardenburg is veroordeeld tot 40 boete of 20 dagen hechtenis eti intrekking van het rij- bewijs voor 6 maanden. Idem door P. M., oud 38 j., koopman te Breskens, tegen een vonnis van den kanton rechter te Oostburg, waarbij, hU wegens over treding van de Motor- en Rijwelwet, gepleegd op 30 November j.l. te Schooodijke, is veroor deeld tot 30 boete of 30 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor een jaar. Idem door W. A. d. J., oud 31 j., poelier te Biervliet tegen een vonnis van den kanton rechter te Oostburg, waarbij hij terzake van overtreding van de Motor- en Rijwielwet te Ter Neuzen op 19 November j.l. is veroordeeld tot f 40 boete of 20 dagen hechtenis en intrek king van het rijbewijs voor 9 maanden. HECHTENISSTRAF VOOR CLANDESTIENEN ZENDAMATEUR. Dezer dagen heeft de Hooge Raad het cassa- tieberoep verworpen van den houder van een clandestiene zendinrichting in Twente, die des wege veroordeeld is tot 14 dagen hechtenis. Aangezien voor den te goeder trouw zflnden amateur gelegenheid bestaat een zendvergun- ning te verkrijgen, moet het euvel der geheime zenders met kracht worden bestreden. Het thans onberroepelijk geworden vonnis, waarbij 'n straf van 14 dagen wordt opgelegd, is bedoeld als een waarschuwing voor hen, die nog lust mochten gevoelen, zich op ongeoor- loofde wijze in den aether te doen hooren. EEN VALSCHE MUNTER. De 29-jarige koopman N. B. te Leiden, thans gedetineerd tegen wien door het O. M. terzake van het vervaardigen en uitgeven van valsche Nederlandsche muntspecieen (guldens) 4 jaar was geeischt, werd door de rechtbank te 's Gravenhage alhier veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. KON. N ED. VOETBALBOND, AFD. IV. le klasse. NOADMW. 2e klasse A. AllianceHero. TemeuzenDe Baronie. VlissingenDongen. MEVOBreda. TSC—-RBC. 3e klasse A. Sassche BoysTerneuzen H. Vlissingen nDe Zeeuwen (terr. Zeeuwen 4 3e klasse B. DOSKO IIZierlkzee. N.-BorgvlietMEVO II. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. le klasse B. STEENHontenisse. HoofdplaatSluis. BreskensStoppeldijk 2e klasse B. WestdorpeScheldestrjjders. 2e klasse E. IJzendljke nHoofdplaat II. BiervlietHoogew. Boys. 3e klasse B. ONW H—STEEN II. Stoppeldgk IIBKW. Sluiskil nWestdorpe II. BELGIeNEDERLAND. Het N ederlan dsch elf till. Het Ned. elftal, dat op 9 April a.s. te Ant- werpen uit moet komen tegen Belgie, is als volgt samengesteld; Doel; v. d. Meulen. Achter: Weber en v. Run. Midden: Pellikaan, Anderiessen en v. Heel. Voor: Wels, Bonsema, v. Reenen, v. d. Broek en v. Nellen. Reserves zijn: v. Male, Diepenbeek, J. Paauwe, Nageis en Vente. VERZET TEGEN DE POLITIE. Een 17-jarige vischventer hield zich Zater- dagavond in de Keizerstraat te Scheveningen bezig met straatschenderij, nl. door zich te laten vallen tegen winkelruiten. Twee politie- agenten wilden hieraan een einde maken en bmchten den jongen op. Het in talrijke ge- tale aanwezige publiek nam hiermee geen ge- noegen en poogde den jongen te ontzetten. De ageoten trokken daarop hun sabel, maar be- hoefden hiervan verder geen gebruik te maken. In de Roerstraat werd eveniwel uit de menigte met steenen naar de beide agenten gegooid. Een der agenten heeft toen zijn revolver ge- trokken en een waarsohuwingsschot in de lucht gelost. In dezelfde straat, ter hoogte van de Zwaardstraat zou ook uit het publiek op de agenten zijn geschoten. Een onderzoek bracht ten deze echter geen positieve resultaten «an het licht. MET EEN VEE-AUTO ER VANDOOR. Maandagmiddag werd de politie te Gouda gewaarschuwd, dat er in Rotterdam een iedige vee-auto was ontvreemd. Langs de wegen, welke toegang- geven tot Gouda, werden politieposten uitgezet. De post aan den Rot- terdamschedijk zag weldra een vee-auto met groote snelheid naderen. De bestuurder ver- grootte de snelheid nog, toen hij de politie- agenten opmerkte. Bij de Mallegatsluis botste de veewagen tegen een personenauto en van de verwarring, welke hierdoor ontstond, maak- ten de beide inzittenden van de vrachtauto ge bruik, om zich uit de voeten te maken. De auto lieten saj onbeheerd staan. Het signalement van de dieven is bekend. Een inspecteur van politie uit Rotterdam is naar Gouda gekomen om leiding te geven aan het onderzoek. GEVAL VAN GASVERSTIKKING TE AMERSFOORT. Dinsdagochtend is in een perceel te Amers- foort, bewoond door den 53-jarigen heer A. W. Zondervan, die alleen thuis was, een geval van gasverstikking geconstateerd. De politie, die met den zuurstofkoffer spoedig ter plaatse was, mooht het niet gelukken het slachtoffer tot bewustizijn te brengen. Eenige doktoren constateerden den dood. Naar de oorzaak van deze gasverstikking wordt een onderzoek in- gesteld. BUNZINGPLAAG. Maandagmiddag heeft de bloemist A. D. te Aalsmeer op een hem toabehoorend stuk land 2 bunsings geschoten. In de afgeloopen week waren ter plaatse reeds circa 120 kippen het slachtoffer van deze dieren geworden. VERKIEZINGSRECLAME OP SCHOORSTEENEN. Te Zaandam behoort het, evenals op vele andere plaatsen, tot de liefhebberijen van de communisten op fabrieksschoorsteenen verkie- zingsreclame te schilderen. Voor de tweede maal in dit jaar heeft men den schoorsteen van de fabriek van de firma Albert Heijm als object gekozen, aldus de „N. R. Crt.". Juist was de „schilder" bezig aan het blj- werken van de laatste letters, toen de politie ten tooneele verscheen. Hfl wist echter nog juist met een schuitje over de Zaan weg te varen, niettegenstaande de politie hem een revolverschot achtema heeft gezonden. Kort daama ontdekte de politie ter hoogte van het Lyceum een nat spoor, dat leidde naar de bakkerfj „Ons Belang" aan de Booten- makersstraat. Daar werd de ,,schilder", die zeer ontdaan was, aangetroffen, bezig zijn natte kleeren uit te trekken. Hij bekende zich aan een en ander te hebben schuldig gemaakt. Tegen den 20-jarigen jongeman is proces- verbaal opgemaakt. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Dinsdagmorgen is de adjunct-directeur der Cooperatieve Stoom Zuivelfabriek te Dongen in een reservoir met kokend water gevallen. Met zware brandwonden overladen is hij naar het St. Elisabethgasthuis overgebracht. POGING TOT DOODSLAG TE ZEIST. Maandagmorgen heeft in een huis aan de Veldheimlaan te Zeist een man een revolver schot gelost op zijn vrouw, die daardoor em stig, doch niet levensgevaarlijk werd gewond. Het slachtoffer is overgebracht naar het Sint Antonius gasthuis te Utrecht. De dader werd aangehouden en is ter beschikking van de justitie gesteld. Er heerschte reeds oneenigheid in het gezin. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Te Aarle-iRixtel is Donderdagmiddag nabij sluis 7 het 5-jarig kind van de familie W. van Goenen door een auto uit Venlo overreden en gedood. VERKIEZINGSPLAKKATEN VAN DE O. S. P. VERWIJDERD. Op last van den burgemeester van Heerlen zijn in die gemeente de verkiezingsplakkaten der O.S.P. verwijderd, omdat zij een beleedi- gende voorstelling van den voorzitter van dem ministerraad inhielden. ROEKELOOSHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Donderdagmiddag omstreeks 1 uur is in de Texelschestraat te 's Gravenhage een 9-jarige jongen, toen hij onverwachts de tramrails overstak en uit baldadigheid op een tram- wagen wilde springen, gevallen en door den aanhangwagen overreden. Hfl was vrflwel on- middellflk dood. Blflkens het door de politie ingestelde onderzoek treft den trambestuurder geen schuld. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK. Op den Goudschensingel te Rotterdam is de 66-jarige J. A. Wflntjes uit te Schoolstraat onder een motorfiets geraakt. De motorrflder, de 31-jarige A. M. Goedkoop uit de Aert v. Nesstraat is over den kop geslagen. Wflntjes is met een hersenschudding en een hoofdwond en Goedkoop met een schedelbreuk in het zie- kenhuis aan den Coolsingel opgenomen. OVERREDEN. Te Jubbega is het 8-jarig dochtertje van den heer BTon aldaar door een auto van den heer Schuurma uit Assan overreden. Met een schedelbreuk, en een hersenschudding is het kind opgenomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 6