ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De Vier Eerste Blad. ,%WC No. 8972 VRIJDAG 31 MA ART 1933 73e Jaargang. FEUILLETON BIN HE N LA N D ASPIRIN helpf steeds" ^\c VoVe<", x* BUITENLAND GENTSGHE AUT0SCH00L KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. als gevolg van kouvallen cV BONNEMENTSPRT-TR: Binnen Ter Neuzer. 1,25 per 3 maanden Bui ten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden By vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer f 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN per 6 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave, DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de Ingeschrevenen voor den dienstplicht dezer ge- meente zitting zal houden te Ter Neuzen, in de voormalige school A op het Sohoolplein, van Dinsdag 2 Mei t/m Vrijdag 5 Mei 1933, telkens des voormiddags om 9,30 uur. Geneeskundlge verklartngen. Vermoedt de ingeschrevene, dat hij onge- schikt is wegens een ziekte of een gebrek, waarvoor hy onder geneeskundige behandeling geweest is, dan is het wenschelijk, een schrif- telyke verklaring van een geneeskundige mede te brengen. Inlijvlng. Voor hen, die niet voorgoed ongeschikt. worden verklaard, bestaat de gelegenheid om hun voorkeur met betrekking tot de inlyvmg aan den voorzitter van den keuringsraad op te geven, zoowel wat betreft korps of zee- macht als gamizoen en tijd van opkomst. Het is wenschelijk, dat ieder opgeeft welke voorkeur hij in de eerste en welke hij in de tweede plaats heeft. Voorts kan de ingeschrevene den voorziitter een sehriftelijke verklaring ter hand stellen am te bewjjzen, dat hjj voor zeker vak of voor zekeren arbeid byzondere geschiktheid bezit. Met opgegeven wenschen kan slechts reke- ning worden gehouden, voor zoover de dienst- beJangen het toelaten. V erplichtingen. Behoudens de hiema vermelde uitzonderm- gen, is ieder, die voor de lichting van het volgend jaar is ingeschreven, verplicht op de hem aangewezen plaats en tijd voor den keu ringsraad te verschijnen en zich te onder- werpen aan een onderzoek tot het beoordeelen van zijn geschiktheid voor den dienst in het algemeen en tot het verkrijgen van gegevens voor zijn nadere bestemming, waarvoor sehrif telijke proeven moeten worden afgelegd.. De ingeschrevene, die tijdelijk ongeschikt wordt verklaard, is verplicht het volgend jaar nogmaals voor den keuringsraad te ver schijnen en het vereischte onderzoek te on- dergaan, tenzy hij inmiddels geschikt of voor goed ongeschikt is verklaard of van den dienst is uitgesloten. Wie niet behoeven te verschynen. Bij', die voor de lichting van het volgend jaar zijn ingeschreven en v66r den dag, waar- op zij voor den keuringsraad zouden moeten verschynen, van den dienstplicht zyn vrijge- steld wegens broederdienst, worden niet aan de keuring onderworpen. Dit geldt niet voor degenen, die het vorig jaar tydeljjk onge schikt zijn verklaard en daama wegens broe derdienst zijn vrijgesteld; dezen moeten dit jaar opnieuw worden gekeurd. Van de verplichting om voor den keurings raad te verschynen zyn Vrijgesteld de inge schrevenen, die behooren tot een der volgen- de groepen a tot g: a. zy, die zijn opgenomen in een krank- zinnigen-, idioten-, doofstommen- of blinden- gesticht b. zy, die doen blyken door ziekte of ge- breken tot die verschijning buiten staat te ■ifin en niet zyn opgenomen in een gesticht, als onder a bedoeld; c. zij, die zijn opgenomen in een ryksopvoe- dingsgesticht, een tuchtschool, een gevangenis of een rijkswerkinricbting; d. zy, die hun beroep maken van de buiten- door FRANCIS BEEDING (Nadruk verboden.) 18) (Vervolg.) „U zult daarvoor wel een even geldige reden gehad hebben als wij", was haar ant- woord, „maar een moord! Zoover zou ik nooit gegaan zijn!" „Zoo, Madame," zei ik, „dan weet u waar- schijnlijk niet dat uiw Ik hield op en keek naar Helmuth. ,,Neef," verklaarde Frau Schindler kortaf. dat uw neef", ging ik voort, „dien- zelfden avond voor de kathedraal van St. Leo een aanslag op Lemaltre gepleegd heeft en dat de man toen al gedood zou zyn, als hy niet een soort van malienkolder aangehad had." Frau Schindler keek Helmuth aan. In haar oogen lag naast verwijt bezorgdheid. „Waarom heb je dat gedaan?" vroeg ze zacht. ,^De vent was weer aan het splonneeren," was het geergerde antwoord. „Maar waarom heb je 't me dan niet ver- teld?" ging Frau Schindler voort. De schrale, onwelluidende stem klonk bedroefd, of ze ver- driet had van het feit, dat hij haar niet in vertrouiwen genomen had. Helmuth venwaardigde zich niet te ant- woorden. En met een eigenaardig gebaar. half ergemis en half gelatenheld, keerde ze zich weer tot mi}. j landsche zeevaart of van de zeevisscherij bui- j tenslands e. zij, die langer dan een maand in het buitenland verblijrven in een plaats, welke j meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens i is gelegen f. zij, die een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt bekleeden of tot zoodanig amibt worden opgeleid; g. zij, die als vrijiwilliger behooren tot de landmacht, tot de zeemacht of tot de over- zeesche weermacht (dezen worden niet tot de keuring toegelaten). Ook zij, die tot den vrij- willigen landstorm behooren, worden in het al gemeen niet aan dit onderzoek onderworpen. Alleen de landstormvrijwilligers, die voor den landstorm geschikt zijn verklaard met voor- behoud ten aanzien van de lengte, moeten voor den keuringsraad verschijnen om nader te worden onderzocht. Uitspraak op verklaringen. In sommige gevallen kan de ingeschrevene ongeschikt worden verklaard enkel op grond van een sehriftelijke verklaring, by voorkeur afgegeven door twee geneeskundigen. De eischen, waaraan zulk een verklaring moet voldoen, zijn omschreven in art. 37, 4e lid, en art. 41 van het dienstplichtbesluit. Nadere in- lichtingen kan men vragen aan de gemeente- secretarie of aan den voorzitter van den keu ringsraad. Keuring eld,ers. De ingeschrevene kan aan den voorzitter van den keuringsraad het verzoek doen om het onderzoek elders te ondergaan. Desgewenscht kan hij het verzoekschrift indienen bij den burgemeester, die aisdan zorgt voor de ver- zending. Herkeuring. Ten aanzien van elken ingeschrevene, om- trent wien de keuringsraad uitspraak heeft gedaan, kan bij den herkeuringsraad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of diens wettigen vertegenwoor- diger; b. door elk der overige voor de gemeente ingeschreven personen of diens wettigen ver- tegenwoordiger. De aanvraag moet berusten op aannemelijke in het verzoekschrift omschreven gronden en uiterlijk den tienden dag na den dag, waarop de uitspraak in het openbaar is medegedeeld, worden ingeleverd bij den burgemeester der gemeente, waar de ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, voor den dienstplicht ingeschre ven is. Gewoonlijk wordt de uitspraak op den dag der keuring door den voorzitter van den keuringsraad in het openbaar medegedeeld. Aanvragen, niet ingericht of niet ingeleverd op de hier omschreven wyze, kunnen geen ge- volg hebben. Verschijnt de ingeschrevene niet op den be- paalden tijd voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag, indien zij is gedaan door den ingeschrevene, wien de uitspraak geld, of door diens wettigen vertegenwoordiger, als vervallen beschouiwd, ibehoudens uitzonde- ringen. Indien het vaniwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouiden. Afkeuring door bedrog. Blrjkt, dat iemand voorgoed ongeschikt is verklaard als gevolg van bedrog, dan wordt de desbetreffen.de uitspraak door den Minister van Defensie vervallen verklaard en wordt de persoon, wien het geldt, geplaatst in de ver- houding tot den dienstplicht, waarin hij zou hebben verkeerd, indien hij niet ongeschikt verklaard was. Strafbepalingen. De ingeschrevene, die verplicht is voor den „Heeft u datdat incident gezien?" vroeg ze. ,Jk heb uw neefbegon ik. „Ik heet von Arting," viei de dwerg me on- geduldig in de rede. „Ik heb Herr von Arting Lemaitre zien aan- vallenin Saragossa, voor de St. Leo ka thedraal. Kolonel Granby is er eveneens by geweest. Toen de aanslag mislukte, is uw neef er vandoor gegaan en heeft weten te ont- komen. Kolonel Granby en ik hebben Le maitre toen mee naar ons hotel genomen. We zaten op onze kamer te praten en toen, op- eens, stierf hij." „De man is vergiftigd," stelde Frau Schind ler scherp vast. ,,Dat was een ongeluk," hield ik rustig vol. Lemaitre droeg een ring met een soort van doosje vol vergif... blauwzuur... hij is ook, zooais u al geraden heeft, door vergiftiging met blauwzuur gestorven. We hadden een karaf met cognac bij hem neergezet. Bij 't in- schenken moet hij met zyn ring tegen den rand van het glas gestooten hebben... de camde stond overeind... en toen is het vergif in zyn cognacgroc gevallen." Een paar oogenhlikken bleef het stil. ,,U heeft de politie er niet van in kennis ge- steld" zei Frau Schindler dan. ,,Nee." Waarom niet?" „Dat is nogal begrypelijk. Alle kans dat ze ons verhaal niet geloofd zouden hebben." „Dat zouden ze zeker niet," was het ant woord. „U heeft Lemaitre vermoord om hem v66r te zijn. Natuurlijk kon u niet naar de politie gaan. En dus heeft u toen dien true met den koffer uitgehaald. Dat was knap be- dacht, heel knap. Edn concurrent was uit den weg geruimd en u hoopte, dat we moeilrjk- heden zouden krijgen en oponthouden zouden hebben. Ik beken eerlijk, dat ik het eerste oogenblik niet wist wat te doen. Maar ik heb ijzersterke zenuwen en veel goede vrienden." keuringsraad te verschijnen en niet op de daar voor aangewezen plaats en tijd verschijnt, of die, aldaar verschenen zijnde, zich niet aan het onderzoek onderwerpt, wordt gestraft met heehtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste hondervijftig gulden. Hetzelfde geldt voor den ingeschrevene, die moet worden onderzoeh op de plaats, waar hij zich bevindt, en zich niet aan het onderzoek onderwerpt, en ook voor dengene, die de in verband met de dienstplichtwet van hem ge- vraagde opgaven niet of niet naar waarheid verstrekt. Pleegt hij opzettelyk een van ge- noemde feiten, dan wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maan den of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Voorts wordt de aandacht gevestigd op art. 206 van het wetboek van strafrecht, dat luidt als volgt: Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: 1°. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de krijgsmacht ongeschikt maakt of laat maken; 2°. hij, die een ander op diens verzoek op zettelijk voor dien dienst otigeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten geivolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Reiskosten. Moet de ingeschrevene, om voor den keu ringsraad te verschijnen, kosten maken voor het passeeren van een veer, brug of tol of kan hy de heen- en de terugreis niet in edn dag afleggen, dan kan hij zich tot den burgemees ter wenden: in het eerste geval voor het ont- vangen van een passagebiljet en in het laatste geval voor het genieten van nachtverblijf en voeding. De opgeroepene, die woonplaats heeft in een plaats in het buitenland, welke niet meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is ge legen, en een tegemoetkoming wenscht te ont- vangen in de kosten van de reis en, zoo noodig, in de kosten van voeding, moet deze bij zijn verschijning voor den keuringsraad vragen aan den voorzitter. Adresverandering. Bij adresverandering behoort de ingeschre vene zijn nieuwe adres aan de gemeentesecre- tarie op te geven, ook bij het bureau voor militaire zaken. Ter Neuzen, 28 Maart 1933. De Burgemeester, J. HUIZINGA. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. De heer Van Lanschot (r.k.) stelt voor, Woensdag a.s. het ontwerp-wyziiging van de Kieswet te behandelen. De heer Fock (lib.) zegt, dat het reglement van orde voorschrijft, dat de voorzitter den dag van behandelinig bepaalt. De Voorzitter merkt op, dat bovendien nog verschillende belangrijke ontwerpen moeten worden afgedaan. De heer Van Embden (v.d.) wenscht niet vlak vddr de verkiezingen de wet te wijzigen. Spreker heeft zoo iets nog nimmer meege- maakt. De heer De Savomin Lohman (c.h.) zegt Ik deed, of ik meer dan genoeg van het oniderhoud begon te krijgen. „Voor den zooveelsten keer, Madame, ver- zeker ik u, dat we Jules niet vermoord heb ben. En daaraan voeg ik bij dezen toe, dat ik er geen flauiw idee van heb, wat u van plan bent of wat hij van plan was." By die laatste woorden sprong Helmuth uit den stoel op, waarin hij was neergevallen, kwam over den glimmend gewreven parket- vloer op me af en plantte zich vlak voor me. „Je liegt je liegt!" barstte hij uit, terwijl hij me zyn vuist een groote, beenige vuist, be- dekt met korte zwarte haren, onder den neus duwde. „Ga zdtten, Helmuth". Frau Schindler sprak tegen haar neef, of hy een kind was. „U zei zooeven", ging ze tegen my voort, ,,dat u met Lemaitre zat te praten, toen hij op- eens... stierf". „Over dingen, die hier niets ter zake doen", verklaarde ik kortaf. „Zoo", zei ze, „niets dat ons interesseert?" „Nee, niets." „Dan heeft u 't zeker over het weer gehad of over den deplorabelen staat waarin de Spaansche wegen verkeeren of over de mooie beelden in Nuestra Donna del Pilar. Hoor eens, Mr. Baxter, u kon me, wat mijn intellect betreft, wel wat hooger aanslaan. Lemaitre was even te voren aangevallen door mijn neef en gered door den beroemden kolonel Granby. U nam hem mee naar het hotel met het vaste plan om hem te venmoorden Ms hy koppig bleef. En toch is datgene, wat er toen verhandeld is, van geen ibelang niet voor ons en niet voor iemand anders. U moet uw geheugen werkelijk eens wat aanporren. Zoo ais 't onderhoud nu loopt, wint geen van de partyen er iets bij." Ze zweeg en even bleef het stil. Ik hief mijn hoofd op en keek Frau Schindler recht in de oogen. Dat was moeilijker dan ik gedacht had. Ultsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 iabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl.-a 10 ds. Ingez. Med. paf te staan van zulk een voorstel, dat het reglement van oorde niet toelaat. Wordt het aangenomen, dan moet de voorzitter het naast zich neerleggen. De heer Briet (a.r.) acht het hoogst be- denkelijk, dat de heer Van Lanschot het regle ment van orde niet kent. De heer Wibaut (s.d.) zegt, dat dit voorstel zonder meer niet kan worden aangenomen. De Eerste Kamer dient echter niet tegen te houden de behandelinig van een wetsontwerp, dat de Tweede Kamer heeft goedgekeurd. De heer Van Lanschot repliceert. Hij zegt, dat men zekerheid moet hebben, onder welke wet men gaat stemmen. De Voorzitter zegt, dat het voorstel niet in stemming kan komen. De heer Van Lanschot trekt het voorstel in, maar verzoekt des middags op de zaak te mogen terugkomen, hetgeen de Voorzitter, die de discussie sduit, niet toestaat. De begrootingen van het Staatsvisschers- haivenbedryf en van de Staatsmijnen worden goedgekeurd. Aan de orde is de begrooting voor het Wegeufonds. De heer Ter Haar (c.h.) bepleit den aanleg van autosnelwegen en vraagt of de belasting- verhouding tusschen personen- en vracht- auto's wel juist is. Voorts bepleit hy een goede verlichting van rykswegen, waar noodig met natriumlampen. De heer Usselmuiden (r.k.) wenscht spoe- dige totstandkoaning van de brug bij Does- burg. Minister Reymer zegt o.m., dat gestreefd moet worden naar een nieuwen weg Amster damUtrecht. Verlichting van wegen is geen rijkszaak. Inzake de brug by Doesburg heeft de gemeente weinig medewerking verleend uit vrees voor verlies van veergelden. De begrooting wordt goedgekeurd. De vergadering wordt verdaagd tot Woens- dagmiddag van de volgende week om half 2. WERKLOOZENKASSEN LAND- ARBEIDERS. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft voor de werkloozenkassen der landar- beidersbonden bepaald, dat leden, die na 1 Januari jJ. zijn toegetreden, eerst 39 weken contributie moeten betalen, alvorens zij voor uitkeering in aanmerking kunnen komen. Aanvankedijk had de Minister een wachttyd van 52 weken verlangd. De leeftijdgrens is teruggebracht van 70 tot 65 jaar. Alleen de leden, die nu reeds 65 jaar worden, kunnen tot het ingaan van den 70-jarigen leeftyd lid blijven. Leden, die op 1 Juli a.s. of later 65 jaar worden, moeten als lid der werkloozen- kas worden afgeivoerd. Verder heeft de Minister nog bepaald, dat ook bij staking of uitsluiting de verschuldig- de contributie voor de werkloozenkas moet worden betaald. DE VOLKSHULDE AAN WILL KM DSBN f ZWIJGER OP PAASGHMAANDAG (17 APRIL) TE DELFT. Zooais algemeen bekend is, wordt op Paaschmaandag in Delft de Nationale Volks- hulde gebracht aan Willem den Zwijger, waaraan alle Nederlanders kunnen deelne- men, hetzij onafhankelijk van een vereeniging, mits zij niet komen om hun politieke inzich- ten te uiten, hetzij in vereenigingsverband. De Volkshulde duurt van 124 uur en be staat uit 3 deelen, n.l.a. Kranslegging in de If-ufft-mnuMjN Er was iets ontzenuwends, bijna iets beang- stigends in het strakke staren van die harde licht-grijze oogen. Glazen kralen in een porse- leinen masker, dacht ik. Of de kop van een wassen pop. die bij ongeluk in de zon was blij ven liggen, met het gevolg, dat alle lijnen ver- vaagd waren. Als ze die vrouw opeens op haar rug legden, vertelde ik mezelf, gingen die oogen vast met een „klik" dicht. En toch had dat uitdrukkingslooze masker tegelijk iets boosaardigs en ging er van die vrouw tegen- over me een kracht en tegelijk een atmosfeer van waakzaamheid en viriliteit uit die een zon- derling contrast vormde met haar eetwoudige kleeding en haar slonzige omversehilligheid ten opzichte van haar uiterlijk. Hoe langer hoe meer drong het tot me door, dat het onbegonnen werk was om te probee- ren haar te overtuigen, dat we Jules niet ver moord hadden. Ze achtte ons tot zoo'n daad capabel om een reden die voor haar waarde had, namelijk deze, dat zij zelf, als het noodig geweest was, zonder scrupules een dergelyk paardemiddel te baat genomen zou hebben. „Wel, Mr. Baxter drong ze aan. „Ik heb u niets te vertellen", zei ik, met een eerlijk gezicht. Want nietwaar dank zij Graniby's overigens ergerlijke geheimzinnigheid sprak ik de waarheid en niets dan de waarheid. als ik zei, dat ik niets wist. ,,Wat heb ik u gezegd, tante!" verontwaar- digde Helmuth zich. „Hier heeft u nu eeu proefje van een ,,echten Engelschen man", krachtig, stoer het type dat blijft vechten tegen een overmacht, dat volhoudt tot zijn jongsten snik, de bloem van de natie, de kracht van het Vereenigde Koninkrijk. Luister eens, jongmensch", ging hij tegen mij voort, terwijl hij me voor den tiweeden keer zijn harige vuist onder den neus duwde. „Wees voorzichtig begrepen!" Ik keerde mijn hoofd af en richtte, over mijn schouder, het woord tot Frau Schindler. .Madame", zei ik beslist, „ik kan alleen Nieuwe Kerk om 1 uur, in aanwezigheid van afgevaardigden van deelnemende vereenigin- gen en van autoriteiten. Spreker Ds. J. J. Stam. b. Redevoeringen op de Groote Markt door Z. E. Generaal C. J. Snijders, Anton van Duin- kerken, Drs. H. Brugmans, Dr. A. Jacob, een en ander afgewisseld door zang van ,,Wilhel- mus", van ,,0 Heer Die daar des Hemels tente spreidt" en van „Waar een Volk leeft, leeft een recht, een plicht tot eigenwaarde", de beide laatste liederen door zangkoren, inl. bij de commissie. c. Om ongeveer 2.30 uur onthulling van een gedenksteen in den kerkmuur, waarop gebeiteld de gelofte van trouw aan Willem den Zwijger. Daama urenlang defild langs den gedenksteen en door de Nieuwe Kerk langs het graf, (dit laatste voor deelnemera, die zich tijdig opgeven, voor anderen slechts voor zoover de tijd het toelaat). Alle deelnemende groepen leggen enkele bloemen tegen den gedenksteen. Aangezien het aantal deelnemers grooter is, dan verwacht was, zijn verschillende ter- reinen in de stad gereserveerd, waar iuid- sprekersinstallaties worden aangelegd. De ingang en uitgang van de Nieuwe Kerk worden uitgebroken, teneinde een vlot defil6 mogelijk te maken. Slechts aan hen, die zich tijdig opgeven, wordt verzekerd, dat zij een goede plaats" zullen kunnen innemen, en dat zij van de goedkoope reisgelegenheid kunnen gebruik maken. Zij gelieven zich daarvoor te richten tot het bureau der commissie, p/a F. W. C. Blom, Waldeck Pyrmontlaan 4, Rotterdam, tel. 55294, dagelijks 1017 uur. Maandag, Woensdag, Vrydag ook 1722 uur. Tot 8 April zijn daar de goedkoope trein- kaartjes verkrijgbaar (zie aanplakbiljetten op de stations). De deelneimersspeldjes met programma zijn verkrijgbaar door storting op giro 181672 ten name van Mej. Schenk te Rotterdam tegen 25 cent per stuk, na 8 April, resp. 13 April 30 cent, resp. 35 cent. Groote vereenigingen zoo noodig korting. Deze speldjes zijn verplicht. Voor de deelnemers zijn verkrijgbaar pakketjes met broodjes tegen 25 cent per pakje, koffie en limonade 10 cent. De Volkshulde wordt dus een grootsche histo- rische herdenking, doch is tevens een waarlijk nationale bijeenkomst, waar het Nederland sche Volk zijn saamhoorigheidsgevoel zal toonen. Vormt deelnemende groepen, vraagt propa- gandamateriaal, brengt vaandels en oranje- blanje-bleu vlaggen mee! Komt alien! EEN POGING TOT BRANDSTICHTING IN HET MARINEVLIEGKAMP BIJ SOERABAJA. Aneta meldt uit Batavia: In het Marinevliegkamp alhier is een poging' tot brandstichting ontdekt. Op den motor van een Domier-vliegboot is een half verbrande in benzine gedrenkte lap aangetroffen. De marineautoriteiten stellen terzake een onder zoek in. (N. R. Crt.) BEDEVAAKT NAAR BRUGGE. Vrydag 14 April (Goeden Vrijdag) zal te Bmgge een ommegang of bedevaart wordeD gehouden, ter gelegenheid van het Heilig Jaai BESTUUKDER: R. MORTIER Lange Meire, 2 (Kouter) Gent Telefoon: 19393 Dag-, avond-, Zondaglessen, gekend voor degelijk en voll. onderricht. Zondagleer- gang te Selzaete: Zaal Gaumont, Markt. (Ingez. Med.* I Laar herhalen wat ik zooeven al verklaard j heb, namelijk dat ik niets weet. Voor Lemaitre stierf heeft hy ons maar een ding vertelld... „En dat was?" vroeg ze. „Dat uw neef hem fel haatte en dat hy daardoor in levensgevaar verkeerde. Daarom hebben we hem toen mee terug naar ons hotel genomen. Hij was zoo bang en zoo volkomen ontzenuwd, dat we hem onmogelijk alleen kon- den laten." Frau Schindler stond nu naast haar neef. Toen ik zweeg, keek ze me oplettend aan. ,,'t Kan natuurlijk zijn", zei ze op een toon, of ze die mogelijkheid overwoog, „dat kolonel Granby u niet in vertrouwen genomen heeft." „Zoo is 't," zei ik gretig te gretig, want ze trok onmiddellijk de onvermijidelijke con- clusie. ,,Met andere woorden, Mr. Baxter, weet kolonel Graniby mddr dan u. Dat had ik dade- lijk moeten begrijpen. Hij heeft u eenvoudig- weg er buiten gehouden." Ze zweeg en keek nadenkend voor zich. Ik beet me op de lippen en verwenschte mijn on- nadenkendheid. Ik had me leelijk versproken. dat stond vast. „Kolonel Granby weet niet meer dan ik." verklaarde ik koppig. ,,Kom, Mr. Baxter", zei Frau Schindler, ,,dat maakt u me niet wijsMaar we zullen 't kolonel Granby vragen als hij komt en zoo- lang blijft u onize gast." Onder het spreken was ze naar de deur ge gaan. Met den knop in de hand wenkte ze Helmuth en keerde zich daama nog even naar mij. ,,We hebben op het oogenblik veel loge's", zei ze, „dus u zult u met dezen kamer tevreden moeten stellen." Zonder verder een woord ging ze met Hel muth weg. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1