PAASCHNUMMER TER NEUZENSCHE COURANT VERSCHIJNT DONDEROAG 6 APRIL a.s. HUIS AAN HUIS BEZORGD SPORT. GEMEHGDE BESICHTEN. HPOFPPtJN HET BEKENDE VAN DE HET ALGEMEEN EN MEEST GELEZEN BLAD IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN - - OPLAAG 12.000 EXEMPLAREN WORDT IN ALLE GEMEENTEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN 0. D. EN IN IJZENDIJKE, WATERLANDKERKJE, BIERVLIET EN HOOFDPLAAT IS EN BLIJFT DE BESTE RECLAME VOOR DEN ZEEUWSCH-VLAAMSCHEN HANDEL TER NEUZEN, 29 MAART 1933. HOEK. SAS VAN GENT. HULST. KOEWACHT. SCHOONDIJKE. VOETBAL. OOSTBURG. RECHTSZAKEN. voor zich wilde winnen, hadden natuurlijk het gevolg, dat de menschen thans probeeren op- gen omen te worden in de nationale organd- saties. Bij de Stahlhelm ging dat in stormtemp-o en am niet het overzicht te verliezen was men overal overgegaan tot afdamming. Wan- neer de gebeurtenissen zich werkelijk zoo afgespeeld hadden als de eerste berichten meldden, dftn zou hij, de minister, heden on- middeliijk drie oommissarissen naar Bruns wijk zenden om daar den boel te zniveren. De minister zeide nog, dat eenige dagen geleden de Stahlhelm leidfers naar Beriijn waren geroepen voor een vergadering over de nieuwe aannemingen van leden. Het officieuze Wolffbureau meldt: De situatie in het gebouw van het bureau van het plaatselijk ziekenfonds, waarin zich de gearresteerde leden van den Stahlhelm bevin- den, is Dinsdagnacht slechts weinig veanderd. Het groote gebouw staat nog steeds onder scherpe bewaking der politie. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 30 tabl. 70 cts. an oranjezakjas van 2 tabl, i 10 cte. Ingez. Med. Incidenten zijn niet voorgevallen. De ac- tie neemt een kalm verloop. Op het dak is een zwart-wit-roode vlag geheschen en van den voorgevel van het huis waait een groote Haikenkruis-vlag. t Een ander Wolff-bericht zegt, dat het Maandagavond te Brunswijk tot relletjes kwam, omdat de Stahlhelm een dreigende hfinding tegen de nationaal-socialisten aan- nam. Met betrekking tot de ontwapening van de Stahlhelm-hulppolitie in Brunswijk deelt de Stahlhelmlei-ding van Hannover mede, dat ook hier de toeloop van personen, die tot dus- ver in andere kampen streden, buitengewoon groot is. Nieuwe leden worden echter eerst na een onderzoek van weken aangenomen. DE ..ONHERROEPELIJK. LAATSTE" VOORSTELLING. De ontwapeningsconferentie 'heeft schrijft de N. R. Crt. Paaschvacantie genomen. Over vier weken, op 25 April, komt zij weer brjeen. Dan gaat zij heusch haar werk vol- tooien, zoo wordt ons verteld. Wie het £e- looft krijgt een daalder! Het herinnert ons aan de afscheidsvoorstel- lingen, waarmede soms tooneelberoemdheden het land afreizen. Trekken zij publiek, dan kan dit afscheidnemen jaren duren. Komt het in het stadium van „onherroepelijk laatste" voorstellingen dan leggen zij die oud en zat van dagen zijn, rustig het moede hoofd neder, in het troostrijk besef dat nu niemand meer van hen kan verlangen op het einde van die reeks te wachten. Bevindt de ontwapeningsconferentie zich in dat stadium? Wij gelooven dat eer dan aan het naderende einde. MacDonald heeft een succes d'estime ge- had te Geneve. Hij heeft verklaard den grootsten gemeenen deeler te zoeken van alle, ter conferentie verdedigde standpunten. Daar kan niemand iets tegen hebben, en niemand heeft er ook iets tegen gehad. Alleen is wederom gebleken dat verschillende van die standpunten zoo ondeelbaar zijn dat van het experiment van MacDonald moeilijk iets terecht kan komen dat de moeite waard is. De gemeene deeler is zoo klein dat zoeken er naar nauwelijks nog de moeite waard, of zelfs nog noodig is. De standpunten zijn nu eenmaal onder de tegenwoordige omstandigheucn tenminste onvereenigbaar. Men moot te Geneve heel goed beseffen dat men maar langs elkaar heen praat; men zal er bezwaarhjk kunnen gelooven aan de mogelijkheid van op dit oogenblik tot een accoord te komen. De vriendelijke redevoeringen van Maandag heb ben dat duidelqker dan ooit aan het licht ge- bracht. Frankrijk en Polen zeggen; geen her- bewapening van on wapende landen. Enge- land denkt dat in stilte, naar uit het ant- woord van MacDonaio aan Churchill in het Lagerhuis gebleken is. De gelijklieid van Duitschland moet zich tot een theoretische gelijkheid, een gelijuheid in „status" beperken, daarop kwam zijn uitlating neer. Dus: op- herfing van de bepalingen van Versailles, mits Duitschland daarvan geen praktisch gebruik maakt. Maandag heeft Nadolny nog eens uiteen- gezet dat Duitschland werkelijke gelijkheid eischt, dus vrijheid om te handelen zooals het v«erkiest binnen de grenzen van de algemeene afspraken voor ontwapening. Het zware oor- logsmateriaal moet worden vemietigd en als dat niet gebeurt moet Duitschland het recht hebben het zich zelf aan te sqhaffen -oo be- toogde hij. Duitschland, zoo bleek dan verder, is bereid dit niet onmiddellijk in aile conse quent! es te eischen, maar een ove'gangs- periode te aanvaarden, mits het de eerste stap- pen en de bindende beloften der anderen van voldoende gewicht vindt. Er zijn meer opmer- kingen in zijn rede waarin de anderen bedekte aanduidingen van heel speciale Duitsche ver- langens zullen hebben gehoord. Dat al deze standpunten op bevredigende wijze te vereenigen zijn, is meer dan iemand zal durven hopen. Het verdrag van Versail les zal voortgaan zijn ongelukkigen invloed uit te oefenen. Duitschland zal niet genoegen nemen met een vrijheid", die de oude gebon- denheid op eervoller wijze in dezelfde mate zal laten voortbestaan. Dat weten de anderen heel goed. En vooral Frankrijk en Polen zullen daaruit hun gevolgtrekkingen maken. Het is de vermaarde ,,Fluch der bosen Tat" die „immer Boses russ gebaren". Dank zij het verdrag van Versailles is nu in Duitschland een toestand van gevaar ontstaan, die geen Fransch staatsman op het oogenblik over het hoofd kan zien. Men zal te Parijs niet zijn gerustgesteld door de voorloopig tamme hou- ding van Hitler, waartoe hij, doordat hij in handen in het binnenland op het oogenblik vol heeft, wel gedwongen is. Men zal wan- trouwiger zijn dan von Papen en Hindenburg, toen zij met hem in zee gingen. Vooral zal men, voor men hem voorgoed vertrpuwt en wie kan dat nu veroordeelen eerst iets meer zekerheid willen hebben omtrent zijn plannen voor den tijd waarin hij de handen meer vrij zal hebben of waarin hij, door ver- ergering van economische of andere moeilijk- heden in het binnenland, in de verleiding zou kunnen komen, afleiding naar buiten te zoe ken. ,,Kruit drooghouden", zal de elementair- ste gedachte van Parijs en Warschau zijn ge- weest in deze dagen. En deze gedachte kan moeilijk bevorderlijk zijn voor het slagen der ontwapeningsconferentie. Eerst is de ontwapeningsconferentie ge- troffen door het conflict in Oost Azie. Daar- door reeds was haar uitwerking voor de heele wereld verlamd. Europa bleef echter, als ge- bied voor haar zdrgen, nog belangrijk genoeg. Daar is nu de nationalistische revolutie in Duitschland tusschen gekomen. Zelfs de kun- stigst gevonden formule zal de moeilijkheden van dit tijdstip niet uit de wereld kunnen helpen. Het is een vraagstuk als de quadra- tuur van den cirkel, dat Mac Donald zou moe- ten oplossen, wilde hij daar op dit tijdstip toe in staat zijn. Redevoeringen hebben de laat ste dagen te Geneve meer dan ooit gediend om gedachten die men ofschoon ieder ze kende niet al te duidelijk wilde uitspreken, te verbergen. Al te veel zorg heeft men er niet eens aan besteed. Men moest al een heel slecht verstaander zijn om niet te begrijpen. De discussies vddr de verdaging der confe- I rentie tot na Paschen wij hebben er reeds op gewezen waren overbodig en slechts j veroorzaakt door een uitbarsting van ergernis van bepaalde staten. Zij hebben ons niets j nieuws geleerd dat ons optimistischer kon stemmen, maar slechts veel kwaads dat wij reeds wisten bevestigd. Het is droevig dit te moeten constateeren. Maar erger ware de werkelijkheid niet onder oogen te zien. Hoe de ontwapeningsconferentie zelf, als zij weer bijeen komt, deze dingen wil behande- len, moet nog blijken. Zal zij het spoedig in arren moede moeten opgeven of zal zij haar laatste voorstellingen" blijven rekken in de hoop nog eens een gunstiger vleug te kunnen opvangen om ten minste iets tot stand te brengen Wij moeten afwachten. JULIUS HOSTE. f De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt De oudste journalist van Belgie, de heer Julius Hoste, vader van Mr. Julius Hoste Jr., den tegeniwoordigen hoofdredacteur van Het Laatste Nieuws, is Dinsdagochtend alhier overleden. Hij werd 85 jaar geleden te Tielt in West- Vlaanderen geboren. In 1866 deed hij zijn in- trede in de joumalistiek, met de oprichting Uit het onderzoek bleek, dat de dader in de richting van Gent was gevlucht. Onmiddellijk werden reohercheurs ultgezonden, en Maan- flagochtend werd de dader te Gent gearres- teerd. Het zoontje van twee jaar was bij hem. Het gerecht van Gent is naar Moerbrugge gegaan om aldaar een onderzoek in te stellen. De twee lijken zijn overgebracht naar het lijkenhuis van Oostcamp. GRENSVERKEER. Ingevolge de Crisisinvoerwet is de invoer van verschillende goederen zonder consent verboden. Tot nu toe werden zonder consent ten in voer toegelaten, goederen door particulieren ingevoerd tot een maximum-waarde van 40. Met ingang van 1 April a.s. zal het echter ook aan particulieren verboden zijn, om ge- contingeerde goederen, in te voeren zonder consent. De voomaamste hiervan zijn: Versch- en bevroren rundvleesch. Ongesmolten dierlijk vet. Boter. Schoeisel en leestklaar schoenwerk. Tricotgoederen, wollen- en halfwollen stof- fen, bovenkleeding voor mannen, jongens, vrouwen, meisjes en kinderen. Kousen en sokken. Overhemden en zakdoeken. Tafel- en servetgoed, handdoeken en ander huishoudgoed, zoowel afgepast als aan het stuk, beddelakens en sloopen. Katoenen getwqnd naal- en rijggaren in elken opmaak en afwenking. Tapijten, tapijtgoed, karpetten, loopers, kleedjes en matten. Rijwielbuiten- en binnenbanden. Metaaldraadgloeilampen. Porcelein, fijn- en sanitair aardewerk, muur- en wandtegels. Voj-enstaande opsomming is niet volledig, terwijl nog tal van uitzonderingen bestaan. Het verdient aanbeveling alvorens over te van het weokblad De Zweep, dat gewijd was aan den Vlaamschen taalstrijd. Met zijn vrien- den, den romanschrijver Hendrik Gonsciene, den dichter Emanuel Hiel, Frans de Cort en Van Droogenbroeck, wist hij aan de Vlaam- sche strijdbewegmg een groote stuwkracht te geven. Uit De Zweep werd in 1887 de vrij- zinnige courant Het Laatste Nieuws geboren, welke na den wereldoorlog tot het meest ver- spreide dagblad van bet Vlaamsche land is gegroeid. De gestorvene, die door heel Vlaanderen een zeer populaire figuur was, en in den omgang vader Hoste werd genoemd, heeft verschei- dene volksromans en tooneelstukiken geschre- ven. Met buitengewone energie begaafd, wist by iedere door hem op touw gezette actie te doen slagen. Het is grootendeels aan zijn werking te danken, dat de Koninklijke Vlaamsche Schouwburg te Brussel tot stand kwam. Ook het opvoedend werk van het Willemsfonds, waarvan hij 27 jaar voorzitter is geweest, wist hij tot grooten bloei te orengen. Voor de Vlaamsche taal- en cultuurbeweging is het heengaan van den grijzen schrrjver, die ail zijn werkkracht aan de opleving vein het Vlaamsche volk heeft geschonken en slechts sedert eenige jaren gedwongen rust heeft ge- kend, een zwaar verlies. KANTONRECHTER. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrech- ter te Tilburg Mr. F. F. J. B. van de Ven, thans kantonrechter te Hulst, belast met de waameming van het kantongerecht te Ter Neuzen. GODSDIENSTONDERWIJS. Geslaagd aan de Kweekschool St. Ursula te Boxtel voor godsdienstonderwijs, mej. G. Dieleman, alhier. EEN DRAMA. Blijkens een bericht ^jp verschillende bladen is jJ. Zondag de schipper A. van B., van Ter Neuzen, bevarende het Belgische sleepschip ,,La Bonne Esperance", terwijl hij met een lading cokes op weg was van Sluiskil naar Duinkerken, gemeerd liggende bij de brug van Moerbrugge bij Oostcamp, door zekeren De C doodgeschoten. Volgens een bericht in ,,De Telegraaf" is uit het onderzoek gebleken dat Van B. betrekkin- gen had aangeknoopt met de vrouw vsun De C. Sinds Zaterdagavond had de vrouw haar huis verlaten en zich aan boord van de „Goede Hoop" gevestigd. Zondagavond om ongeveer 9 uur was iemand aan boord van bet schip gekomen. He schipper hoorde een vreemd ge- luid en begaf zich aan dek. Nauwelijks was hij uit de kajuit gekomen, of van dichtbij loste De C. twee revoliverschoten, die v. B. in de hartstreek troffen. Het slachtoffer stortte on middellijk neer en was op slag dood. Vervoligens ging De C. in de kajuit, waar hij zi'a vrouw, die bij de kachel zat, anntrof. Hij loste vier schoten, die haar in het hoofd trof fen, en vervolgens nam hij de vlucht. Ook de vrouiw gaf onmiddellijk den geest. Vrouw De C. had haar tweejarig zoontje ann boord meegenomen, dat de dader, toen hij vluchtte, meenam. Onmiddellijk werd de politie verwittigd. gaan tot invoer van dergelijke goederen, in- lichtingen in te winnen bij de ambtenaren van de visitatieposten Sas van Gent, Hulst en Ter Neuzen of bij de grensontvangers. INSTALLATIE AMBTENARENGERECHT. Maandag werden in de groote audientiezaai van het Gerechtsgebouw te Middelburg de leden van het Ambtenarengerecht in het res- sort Middelburg, de heeren Mr. A. Meerkamp van Embden, Mr. B. D. H. Tellegen, Mr. Dr. R. W. Graaf van Lijnden, J. Onderdijk, W. A. den Hollander en A. Roos als zoodanig door den voorzitter van het Ambtenarengerecht, den heer Mr. J. Walter, voorzitter van den Raad van Beroep te den Bosch en ambtshalve voor zitter van dit gerecht, beeedigd en gein- stalleerd. Als griffier van het gerecht treedt op de heer Mr. A. Kleinenhammans, griffier van dien Rand van Beroep. De voorzitter gaf een korte uitlegging van het doel en de werking van het Ambtenaren gerecht. EEN LANGVINGER. Naar de Midd. Crt. meldt, is Zondag op het sportterrein achter de meelfabriek te Middel burg de aandacht van een agent van politie gevestigd op een jongen man, die zich op ver- dachte wijze bij de kleedlokalen ophield. Het bleek, dat hij geld wegnam uit de zak- ken van spelers van de vereeniging Sassche Boys. De man, die uit Vlissingen afkomstig is, is aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. GEVONDEN VOORVVERPEN. De Inspecteur van politie alhier maakt be- kend, dat omtrent ondervolgende gevonden voorwerpen inlichtlngen zijn te bekomen aan nevenvermelde adressen onderstaande adressen: Duimstok, W. Kervink, L. Kerkstraat 15. Tabakszak, L. Geers, Molengang 4. Slobkous (heer), E. Geers, Dwarsstraat 21. Sloep, J. ten Hoeve, Steenkamplaan 15. Zakdoek, W. Verlinde, Schoolweg 11. Armband, S. de Braal, Tholensstraat 77. Rozenkrans, Jac. Scbeele, Scheldekade 29. Dameshandscboen, A. Rouw, Dekkerstr. 53. Jas, A. Dekker, Verl. v. Steenbergenlaan 15. Rijwlelbelastingmerk in 6tui, M. de Putter, Mauritsfort 31, Hoek. Kindercolliertje, A. Frederiksen, Kazeme- straat 5. Kinderhandschoen, P. Koch, Dijkstraat 42. Rijwielbelastingmerk in 6tui, H. Wouters, Donze-Visserstraat 41. WATERSTAATSWERK. Op Woensdag 26 April a.s. zal aan het ge bouw van het Provinciaal bestuur te Middel burg worden aanbesteed het maken van eene boordvoorziening langs het Nederlandsche ge- deelte van het kanaal van Sluis naar Brugge (raming 1750) Maandagavond werd alhier de eindles ge- houden van den tweejarigen tuinhouwwinter- cursus, in tegenwoordigheid van den rijks- tulnbouwconsulent Ir. A. W. v. d. Plassche. Tevens waren aanwezig B. en W. van Hoek, de commissie van toezicht voor dezen cur- sus, benevens de directeur van de vruchten- veiling te Ter Neuzen. Aan alle 8 cursisten werd het diploma uit- gereikt onder een toepasselijke rede van den heer v. d. Plassche eh een opwekking tot de geslaagden om zich verder voor dit vak te bekwamen. Spreker bracht dank aan de on- derwijzers van dezen cursus, de heeren Leijs en Robrjn en voorts aan alien die tot het slagen van dit instituut hadden meegewerkt. Namens het gemeentebestuur sprak wet- houder J. A. Meertens woorden vEin waardee- ring voor het werk der onderwijzers, zijn spijt uitdrukkende dat zoo weinigen deze ge- legenheid aangrijpen om voor een luttel he- drag van dit onderwijs te genieten, vooral waar zoovele werklooze jeugdige personen daarvoor tijd in overvloed hebben. Namens de commissie van toezicht branht de heer Ruben van Ter Neuzen als voorzitter der vereeniging van oud-leerlingen, dank aan alien die dezen cursus mogelijk maakten. De directeur van de veiling wees op het be- lang van een dergelijke cursus, speciaal ten opzichte van de behandeling en verpakking van het tuinbouwproduct en sprak de hoop uit dat het geleerde zou bijdragen in het be- lang van den tuinhouw in het algemeen. Namens de leerlingen dankte de cursist M. Meertens de onderwijzers, onder aanbieding van een aandenken, waarvoor de heer Leijs namens beide onderwijzers zijn erkentelrjkheid betuigde. Een diploma kon worden uitgereikt aan M. Meertens, P. Meertens, C. de Groote, J. Meer tens, P. Zegers, J. Dieleman en C. van de Velde, alien te Hoek en J. Klaassen te Ter Neuzen. Gemeenteraad. In de op Donderdag a.s., des namiddags 6,30 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun- ten in behandeling: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag van het armwezen over 1932. 3. Aanbieding verslag ingevolge art. 77 der Woningwet over 1932. 4. Uitloting aandeelen in de geldleeningen der gemeente van: 1893, 1915, 1923, 1924, 1925, 1925, 1928, 1930, 1930, 1930, 1931, 1931 en 1931. 5. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van C. E. Ranschaert op 1 April a.s. 6. Benoeming leden stembureau voor de verkiezing van leden der Tweede Ka- mer van de Staten Generaal. 7. Vaststelling kohier no. 1 der belasting op de honden over 1933. 8. Verzoekschrift van R. en A. Claeys- sens om ontheffing van recognitie voor stoepen aan de Eikenstraat. 9. Verzoekschriften om gemeemegrond in erfpacht en om ontheffing van art 7 der Bouwverordening, n.l. van J. A. Stellenaar, L. J. Vermoet, R. en A. Claessens, Pol. H. A. de Groff, A. I. P. van Loy en Em. Wijne. 10. Voorstel tot intrekking van diverse landpachten. 11. Voorstel tot het bouwen van een nieuw raadhuls. 12. Voorstel tot aankoop van het pand van A. A. Klein aan de Westkade. 13. Voorstel tot converteering der geldlee- ning groot 25000, aangegaan in 1931 voor aanleg straten, wegen en riolee- ringen. 14. Voorstel tot het aangaan eener geld- leening groot f 75000. 15. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrootingen voor 1932 en 1933. In bet klooster der paters Maristen alhier is overleden pater J. Bdriard. De overledene was stichter en tevens lange jaren rector van het Juvenaat St. Joseph aldaar. Hij bereikte den ouderdom van bijna 85 jaar. Pastoor L. D. A. Dekkers, die Zondagnacht is overleden, werd geboren te Steenbergen op 25 Jimi 1865. 30 April 1909 werd hij benoemd tot pastoor alhier, en 1 Augustus 1917 tot pastoor te Leur. Dinsdagmiddag ongeveer 2% uur reed in een auto de aardappelkoopman H. Kok van Schoondijke naar Qostburg. Ongeveer ter plaatse van Veldzicht liep een wiel van zijn auto af, waardoor hij niet meer meester was van zfln stuur. Op hetzelfde oogenblik pas- seerde de tram Breskens-Maldeghem, met het ongelukkig gevolg dat de stuurlooze auto door de locomotief gegrepen werd en Kok zoodanig werd verwond, dat hij spoedig overleed. Eisch 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. K. P., oud 39 j., bankwerker te Axel, werd verdacbt, dat bij op 22 Februari 1933 te Axel Arthur van Pien/broek een slag op zijn linker- hand heeft gegeven. Eisch 10 dagen gevangenisstraf. Uitspraak f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Door verdachte werd hooger beroep aange- teekend. OPRUHNG. Voor den krijgsraad te 's Hertogenbosch heeft Maandag terechtgestaan de 21jarige J. J. K. uit Barmen (D.), gewoon dienstplich- tig soldaat mitr. oomp. van het lOde regiment infanterie te Ede, beklaagd op 10 Febr. te Ede een „proclamatie" te hebben opgespfl- kerd aansporende het verzet in Indoneaie te ondersteunen en de invrijheidstelling der mai- ters van de „Zeven Provincien" te eischen. Bekl. zeide het geschrift onnadenkend te hebben opgehangen. De auditeur militair acbtte bewezen de be- doeling om opzettelijk de krijgstuciht te onder- mijnen. In het voorloopige onderzoek heeft beklaagde verklaard tot een revolutionnaire partij te behooren. De eisch luidde 6 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den militai- ren dienst. Beklaagde verzekerde niet tot een revolu tionnaire partij te behooren en er nooit bij aangesloten te zijn geweest. De verdediger mr. P. v. 't Hoff Stolk uit Amsterdam, noemde het gebeurde een kwa- jongensstreek, waarbij niet aan opruiing ge- dacht is. Overigens betoogde pi. dat wat in de proclamatie gezegd wordt niet met de krijgstucht als zoodanig te maken heeft. Er is niet met geweld gedreigd. De auditeur militair bleef van meening, dat men met een revolutionnair pogen te doen heeft. De krijgsraad veroordeelde beklaagde tot 9 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst en uit de bevoegdheid om bq de gewa- pende macht te dlenen. Verder heeft terechtgestaan de 21jarige dlenstpl. soldaat A. H. O. van het 22ste reg infanterie, eveneens beklaagd van opruiing door verspreiding van geschriften. De eiech luidde 8 maanden gevangenisstraf waarvan 4 maanden voorwaardelijk en met ontslag uit den dienst. De uitspraak werd aangehouden. ZEEUWSOHE VOETBALBOND. Een zeer klein programma is Zondag afge- werkt geworden. Slechts een viertal wedstrtj- den vonden doorgang. De belangrijkste was wel de ontmoeting IJzendijkeSluiskil. Door dat IJzendijke won (21), is deze vereeniging kampioen van de le klasse B en is haar thans de weg gebaand tot toetreding tot den KNVB. Naar wij hoorden is deze vereeniging dat ook van plan, zoodat wij eeriang ook tn het westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen een vertegenwoordiger in dezen bond zullen hebben. Verder werd voor de le klasse B nog ge- speeld tusschen Sluis en Hoofdplaat, waarbij eerstgenoemde met 30 won. Voor de 2e klasse E werd een wedstrijd ge- speeld tusschen Hoogewegsche Boys en Breskens n. Het tweede elftal van Breskens trok geducht van leer en won met 07, zich daardoor als nummer twee plaatsende. Tenslotte vond voor de 3e klasse B door- gang de ontmoeting Sluiskil IITerneuzen IV. De jonge rood-zwarten behaalden weder om een mooie overwinning (16) en namen daardoor de leidlng in genoemde klasse. Hieronder volgj. een overzicht van den stand in de verschillende klassen: le klasse B. Benoemd tot directeur van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor alhier met ingang van 1 Mei a.s. de commies hij den P.-, T.- en T. dienst M. W. van Heuven, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Amerocigen. Politierechter te Middelburg. Zitting van 28 Maart 1933. De volgende zaken werden behandeld: C. L. v. B., oud 36 j., klompecunaker te Clln- ge, werd verdacht dat hij op 26 December 1932 te Clinge R. Verschuren heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak idem. A. K., oud 35 j., arbeider te Westdorpe, werd ten laste gelegd, dat hij op 2 Februari 1933 te Westdorpe Cesar Wuijtinck in het aange- zicht heeft geslagen. Eisch f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak idem. C. G., oud 32 j., en A. G., oud 19 j., land- bouwers te Groede, werden verdacbt dat zij op 13 Februari 1932 te Schoondijke, niet heb- i ben voldaan aan de vordering van Pieter Deij om zijn erf aanstonds te verlaten. 1 Eisclt ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak ieder 10 boete of 5 dagen hecht. C. G„ oud 25 j., winkelier te Axel, werd ver dacht, dat hij 10 Februari 1933 te Axel C. A. Hoogstrate heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak 5 boete of 2 dagen hechtenis. J. Q., oud 34 j., arbeider te Oostburg, werd ten laste gelegd dat bij op 10 Februari 1933 te Oostburg A. J. de Maillie een schop of een duw heeft gegeven. Eisch f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. A. C. A. E., oud 46 j., monteur te Goes, werd beklaagd, dat hij op 11 Februari 1933 te Ter Neuzen als bestuurdor van een motorrijwie! daarmede op de Markt heeft gereden, terwijl het nummerbewijs aan een ander toebehoorde. Eisdh 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uit spraak idem. J. J. P. F., oud 18 j., landbouwersknecht te j Stoppeldijk werd rverdacht, dat h'j op 21 Nov. 1932 te Stoppeldijk een tabakspijp, toebehoo- rende aan P. J. Marteijn, heeft weggenomen. IJzendijke 14 11 1 2 37—17 23 Breskens 11 7 1 3 32—18 16 Sluiskil 13 7 1 5 29—23 16 Hoofdplaat 12 6 1 5 32—26 13 Sluis 10 5 1 4 15—18 11 Stoppeldijk 11 3 1 7 18—25 7 STEEN 12 2 1 9 16—41 5 Hontenlsse 9 1 1 7 12—22 3 2e klasse B. Terneuzen III 6 6 29—8 12 ONW 7 4 1 2 13—10 9 Axel H 8 4 1 3 36—22 9 Scfheldestr. 7 1 1 5 16—28 3 Westdorpe 6 1 5 7—33 1 2e klasse E. Z.V1. Boys 11 6 2 3 40—20 14 Breskens n 8 6 1 1 247 13 IJzendijke n 8 6 2 18—14 12 Biervliet 9 4 5 24—21 8 Hoofdplaat H 8 '2 1 5 12—21 5 Hoogew. Boys 7 1 2 4 12—23 4 Sluis n 5 5 2—26 3e klasse B. Terneuzen IV 10 9 1 56—14 18 BKW 12 9 3 52—33 16 Tern. Boys 12 8 4 42—28 16 Scheldestr. H 11 6 5 39—32 12 Sluiskil II 12 5 7 29—36 10 Stoppeldjjk n 7 2 1 4 7—29 5 STEEN H 6 2 4 12—21 4 ONW II 11 2 9 17—39 4 Westdorpe H 9 1 1 7 16—45 8 EEN ENGELSCH VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. De correspondent der N. R. Crt. te Bruseel meldde gisteravond: Een der vliegtuigen van de luchtlrjn Brus selLonden, dat om 13,36 van het vliegveld te Haren (Brussel) was vertrokken, is niet ver van Dixmuiden in brand geraakt en op het grondgebied van de gemeente Woumen neer- geploft. Het was het toestel G.A.A.C.I., roor- zien van drie motoren met een kracht van 1200 P.K. In het toestel bevonden zich de bestuurder (een Engelschman) een mechanicien, een radio-telegrafist en 12 passagiers. Bjj het vertrek te Haren was niets ongewoons gecon- stateerd. Boven Woumen moet een der mo toren in brand zijn geraakt. Boeren, die op het land werkten, zagen de vlammen overslaao naar de cabine en het brandende toestel bijna loodrecht naar beneden vallen. Op eenigen afstand van het brandende toestel zijn vieir lijken gevonden van passagiers, die, naar men meent, uit het vliegtuig zijn gesprongen. Het lijk van den bestuurder werd letterlyk verkoold onder het rookende puin weggehaald. Al de andere passagiers, die op 6en na, een Belg uit Antwerpen, van Engelsche of Duitsche natio- naiiteit waren, bleken eveneens op slag te zijn gedood. De Imperial Airway heeft onmiddellijk een ander toestel naar de plaats van de ramp ge- taonden. Ook de twee ambulance-auto's van de Sabena zijn naar Woumen vertrokken. Forthomme, de Begische minister van ver- keersmiddelen, heeft telegrafisch zijn deel-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2