i 1 1 9 'i PAASCHNUMMER TER NEUZENSCHE COURANT l I i i I i I X X X X x X X X X X y X I I I 4 4 4 4 4 4 x 4 VERSCHIJNTj DONDERDAG 6 APRIL a.s. HUIS AAN HUIS BEZORGD 4 4 4 x 4 4 „K LIM OP" Pre'dikbeurt en. SPORT. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. HOEK. AXEL. OVERSLAG. ft HET BEKENDE VAN DE HET ALGEMEEN EN MEEST GELEZEN BLAD IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN - - HHHiii^OPLAAG 12.000 EXEMPLAREN X X X x X X X x X i WORDT IN;ALLE GEMEENTEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN 0. D. EN IN IJZENDIJKE, WATERLANDKERKJE, BIERVLlET EN HOOFDPLAAT IS EN BLlJFT DE BESTE RECLAME VOOR DEN ZEEUWSCH-VLAAMSCHEN HANDEL X X X X X X y X X X X y x X X X X x x X X y X y SCHOONDIJKE. ST. KRUIS. HULST. VOETBAL. RECHTSZAKEN. Dan komt de groote tragedie, die in het jaar 1889 geheel Europa heeft doen opschrikken. Rudolf en de jonge barones plegen zelfmoord op bet slot Maermg. Dan wordt Elisabeth de bekende rustelooze figuur, die velen zich nog uit het laatste van de vorige eeuiw zullen herinneren. Hoewel zij op politiek gebied nooit op den voorgrond trad, valt zij ten offer aan den dolk van een anarchist, als zij te Gen6ve aan boord van de boot naar Mont re ux wil gaan. Op aangrjjpende wijze geeft deze boeiende film de noodlottige ongelukken die het Huis Habsburg getroffen hebben weer. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 12 tot en met 28 Maart zijn in omze provincie voorgekomen 5 gevallen van roodvonk te Souburg, waaronder 1 maal 3 en 1 maal 2 gevallen in den gezin en 1 geval van diphtherie te Koewacht. 70 JAAR, DOET E1GEN HUISHOUDING. Maar wordt geholpen. ,Negen jaar lang neem ik nu geregeld Kxuschen Salts en ik zou het nooit meer willen missen. Ik neem altijd een derde van een thee- lepel in een kop water, zoo warm als ik het drinken kan. Ik weet nu niet meer wat onge- eteldheid of hoofdpijn is. In April wordt ik 70 jaar en juist doordat ik Kruschen Salts neem ben ik in staat om mijn huishoudelijke plich- ten zelf waar te nemen. Ik heb mijn buren alle geraden om ook Kruschen Salts te probeeren. Voordat ik met Kruschen begon was ik altijd bij den dokter, maar nu is het niet meer noodig. Vroeger had ik ^ltijd zware migraine en was dan niet in staat om iets te doen. Maar nu is dat alles voorbij, dank zij Kruschen Salts." (Mevr.) J.G Kruschen houdt de inwendige organen in voortdurende werking, zoodat het organisme geregeld van alle verstoppende onzuiverheden gereinigd wordt Daardoor zal zuiver, gezond bloed, verfrischt en vemieuwd door de zes zouten in Kruschen, door Uw aderen stroo- men. En het gevolg Een einde aan alle kwa- len en ongesteldheden. Geen hbofdpijnen meer, geen vermoeidheid, geen neerslachtigheid, zenuwachtigheid of hardlijvigheid. In plaats van dat alles een heerlijk gevoel van alge- meene frischheid en opgewektheid, een jeug- dig uiterlijk, in het kort: een algeheele goede geaondheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k fl. 0,90 en fl. 1,60 per flacon. (Adv.) LOONEN IN DEN LANDBOUW. Donderdag heeft te Oostburg voor de derde maal een bespreking plaats gehad, tusschen de werkgevers- en werknemersbesturen in den landbouw omtrent de loocien, weer onder lei- ding van den heer De Milliano. De werkgevers deelden mede, dat zij geen beter aanbod kon- den doen, dan de vorige maal n.l. 20 cent voor gewoon en 25 cent voor buitengewoon werk. De arbeidersleiders gaven te kennen, dat zij de vorige maal dit aanbod reeds hadden afge- wetzen, en dat zij dit thans ook moesten doen. Vender keurden zjj het scherp af, dat de werkgevers-organisatie reeds een gedrukte loonregeling aan de leden had rondgezonden, na de laatste conferentie. Hieruit spreekt huns inziens de oniwil, am het door onderhandeling ©ens te worden. Dit werd temeer betreurd, omdat hierdoor het laatste middel, wat de arbeiders nog hadden willen voorstellen, n.l. arbitrage, onmogelijk was geworden. Het begon er volgens hen op te gelijken, alsof de neutrale werkgeversvereeniging al- thans den strijd zocht. Ook de voorzitter keurde de daad van de werkgeversvereeniging af. Nu de zaak in dit stadium was gekomen, meenden de anbeidersvertegenwoordigers ook, dat inderdaad strijd de eenige oplossing was, tenzij de werkgevers het denkbeeld van arbi trage alsnog konden aanvaarden. Op het allerlaatst zegden de werkgevers toe, dat zij dit nog met de leden zouden bespreken. In de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier heeft de waamemen- de burgemeester, wethouder Onderdijk, aan den heer Boasson, die op 1 December tot wet houder was benoemd, doch toen verklaarde te zullen bedanken, als bekend was wie burge meester werd en die aan die toezegging ge volg heeft gegeven, dank gebracht voor de wijze waarop hij deze functie heeft vervuld. Alvorens tot de benoeming van een wethou der iwerd overgegaan, legde de heer Paul namens de S. D. A. P. een verklaring af, dat zijn fractie ditmaal op den candidaat van rechts zou stemmen, den heer W. A. den Hol lander, omdat verwacht wordt dat de nieuwe burgemeester, de heer M. Femhout, zal mede- werken om de gemeente in democratische richting te besturen, wat z.i. van meer belang is dan de vraag, of het college rechts of links is. Mevr. Weyl verklaarde namens de V.-D., dat die zullen blijven stemmen op den heer Boasson, omdat dit de eenige mogelijke en lpgische houding is voor wie meenen, dat Mid delburg behalve door een democratisch, ook door een linksch college van B. en W. moet worden bestuurd. Hiema werd tot stemming overgegaan en werd de heer Den Hollander (a.-r.) met 12 stemmen benoemd, tegen 3 op den heer Boas son (v.~d.) en 66n op den heer Portheine (v.-b.) en 1 bianco. De heer Hollander nam de be noeming in beraad. Jonge om herziening van de vastgestel- de vergoeding voor het hebben van draden over gemeente-eigendommen. 10. Idem op het verzoek van het Plaatselijk Crisis-comitd alhier, om evenals het vorige jaar een bedrag van /600 be- schikbaar te stellen. 11. Idem op het verzoek van het Voorl. Bestuur van de Bad- en Zweminrich- ting, om een renteloos voorschot te mogen ontvangen. 12. Idem tot het aanleggen van een par- keerterrein in de Wilhelminastraat. 13. Idem tot wijziging van het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot /5000. 14. Idem tot vaststelling van het kohier hondenbelasting, dienst 1933. 15. Idem tot wijziging van de begrooting van het Gas- en Vleeschkeuringsbedrijf, dienst 1932. Ji. Donderdagavond had de afdeeling „Volks- onderwijs" haren intiemen avond voor leden en hunne huisgenooten op de bovenzaal van den heer H. P. DielemanKoole die tot in alle hoeken bezet was. Na het welkomstwoord van den voorzitter werd met groote geestdrift het door mej. Abrahamse vervaardigde propa- gandalied op de wijze van ,,het Zee'uwsche Volkslied" gezongen. Dit luidde als volgt: Geen beter school naar onze zin, Geen beter school voor elk gezin, Dan onze openbare school. ontslag ingediend als wethouder tegen 1 April a.s. Tegelijkertijd nam hij ontslag als voor zitter van het stembureau B, en als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. De heer E. Lockefeer werd door Burg, en Weth. benoemd tot waamemend burgemeester bij ziekte of ontstentenis van het hoofd der ge meente. Tijdens den j.l. Zondag in den vooravond heersohenden orkaan werd de groote schuur van den landbouwer Noe, juist even over de grens van den St. Elopolder, geheel verwoest. Een groot deel van het vee kon slechts met moeite gered worden. Gelukkig bepaalde alles zich tot stoffelijke schade. De groote schuur zal echter geheel opnieuw gebouwd moeten worden. Van het woonhuis werden een groot aantal pannen van het dak gerukt, terwijl ook een kleinere schuur ernstig werd bescha- digd. Aan den rijksveldwachter van Overslag is het na lang speuren eindeljjk gelukt een door hem van diefstal van voederbieten ver- dachte op heeterdaad te betrappen. Hierbij deed de hond van de politieman goede dieosten. De rijksveldwachter ontmoette een der laatstverloopen nachten omstreeks half een uur 2 wielrijders, waarvan een zonder licht reed. Nadat de zonder licht rjjdende tot twee- maal toe een valschen naam had opgegeven, geraakte hij met den rijksveldwachter slaags. V X X Van vrijheid, eendracht het symbool. Zij vraagt niet: „Wat is Uw geloof", Voor politiek houdt zij zich doof, Zij bljjft voor ons de een'ge school, Waar eensgezindheid is 't parool. Heel dikwijls komt zij In 't gedrang, Dat voelen wij al jaren lang, Doch niet getreurd, maar aangepakt: Dat onze school niet meer verzwakt! Wij hielden haar nog steeds op peil, De toekomst van het kind tot heil. Wij strijden moedig, onversaagd, Tot er een bee're tijd opdaagt. Wij blijven „d'ouwe schole" trouw! En niemand blijv' er langer lauw Bij onzen strijd om baar bestaan, Maar sluite zich nu bjj ons aan! Wfl hopen steeds op beet're trj, Hoe zwaar de strijd misschien ook zij! Wij zeggen steeds met vaste stem: „Ik worstel moedig en 'k ontzwem!" Hiema werd, voorgesteld door elfjes en kabouters in schilderachtige speciaal voor dit doel vervaardigde costumeering een symbolische voorstelling gegeven van wat de openbare lagere school het kind te zeggen heeft ten opzichte van de Ghristelijke en maatschappelijke deugden zoo- als: eenheid, eensgezindheid, plicht, spaar- zaamheid, eerlijkheid, enz. Maar boven alles aan naastenliefde. Mej. Abrahamse die bet keurige en hoogst propaganddstische geheel had geensceneerd verwierf een ovatie van de geestdriftige voile zaal. De inspiratie tot de costumeering en de declamatie was dit dan ook ten voile waard. De heer J. van der Peijl van Ter Neuzen, die zoo langzamerhand een goede, oude bekende gaat worden, ook in ons afdeelingsleven, kwam hiema voor het forum met een emstige en gloedvolle rede getiteld: .Zeggen deze tijden niets aan onze bestrijders?" Met groote in- De andere wielrijder ging er toen van door. De politieman, die al meer met dergelijke klanten heeft te maken gehad, wist na veel moeite den woestaard te overmeesteren, waar- bij zijn hond hem wederom goede diensten bewees. Ten slotte is de kwaadwillige naar Zuiddorpe overgebracht, waar hij door den gemeenteveldwachter werd herkend als te zijn A. Z., van Axel. Nadat van een en ander proces-verbaal was opgemaakt, kon hij de thuisreis voortzetten. Hem zullen 4 processen- verbaal volgen. Even over de Belgische gTens vonden de douanen dezer dagen des morgens een koe In het water, die in den modderigen bodem was gezakt. De douanen hebben bet dier uit het water gehaald en meegenomen. Men vermoedt, dat dit dier des nacbts met meerdere over de grens is gekomen, doch dat de begeleiders toen het van den weg was afgeweken in den steek hebben moeten laten. De Commissaris der Koningin benoemde tot veldwachter in deze gemeente, de heer M. 't Jong, thans marechaussde te Sluis, zulks met ingang van 1 Mei a.s. Aan de gemeenteljjke Universiteit te Am sterdam slaagde voor het le gedeelte arts- examen, de heer A. Wijffels alhier. '.uFiTO 1 v.umdp stemming en onderbroken en bekroond door Aan den besteller bij den post- en telegraaf- applaus werd de (met verschillende sterk dienst C. Bakker, van het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier, is op zijn verzoek met ingang van 1 Jiuli a.s. eervol ontslag ver- leend met toekenning van wachtgeld. GEMEENTERAAD VAN AXEL. 2. 3. 4. 6. 7. 8. In de op Donderdag 30 Maart 1933, des namiddags om 2 uur, te houden openbare ver gadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun ten in behandeling: 1. Notulen. Ingekomen stukken en mededeelingen. Voorstel van Burg, en Weth. tot be noeming van eenige leden en plaats- j vervangende leden voor de stembureaux. Idem op de verzoeken tot aankoop van grond. Idem tot aankoop van een gedeelte van een perceel, hoek Gentsche Vaartstraat. j Idem op bet verzoek van C. Willem- sen alhier, om vergunning tot het aan- brengen van zonneblinden aan zijn per- j ceel Noordstraat B 46. Idem tot wijziging van den aanvang J van het cursusjaar aan de openbare lagere scholen. Idem op de verzoeken van den heer C. Hamelink, wat betreft wijziging van het Ambtenaren-reglement en de Ver- ordening op het G. O. en van de heeren A. 't Gilde c.a. betreffende het eerst- genoemd reglement. sprekende feiten aan de praktijk en de naaste omgeving ontleend), gedocumenteerde rede ge- volgd. De pacificatie-gedachte werd daardoor in een zeer ongunstig daglicht geplaatst. Na de pauze bracht de tooneelvereeniging Excelsior" die ook bij deze gelegenheid hare zeer gewaardeerde en belangelooze medewer- king verleende het blijspel in 3 bedrijven van Henri't Sas, getiteld „Vluchtelingen" voor het voetlicht. Dit zeer amusante oorlogsgebeuren bracht ons in berinnering terug naar 1914, zij het op een zeer humoristische manier. De verschil- lende hoofd- en bijrollen gaven blijk van em- I stige en degelgke studie en zeker wel een bij- j zonder woord van hulde komt toe aan mej. D. Gilijamse voor de wijze waarop zij de rol van „Suzette" de Belgische circus-acrobate uitbeeldde. Ook architect Rohde en Dr. Piet I Langenaken leverden hoogst verdienstelijk I spel. Een uitstekende collecte, ledenaanwinst en I verkoop van propaganda-leetuur waren de I directe resultaten voor de afdeeling, die op een uitstekend geslaagden avond mag terugzien. Een gezellig bal hield den aanwezigen nog ge- ruimen tijd bijeen. Wethouder C. J. Burm heeft in de vergade ring van B. en W., welke Dinsdagmiddag 9. genoemu regiemetiL. i -i Idem op het verozek van G. J. A. de 1 plaats vond, wegens gezondheidsredenen zijn Woensdagavond werd bij den heer Adriaan- sen, de jaarlijksche vergadering gehouden van de Winkeliersvereeniging ,,Ter Neuzen Klim- op". Na opening door den voorzitter, den heer Van den Bruele, werden de notulen, jaarver- slag van den Secretaris en van den Penning- meester goedgekeurd. Na een breedvoerige gedachtenwisseling vond de Voorzitter de gelegenheid om zijn teleurstelling uit te spreken, dat er onder de leden zoovelen zijn die, ondanks het zichtbaar resultaat dat door ,,Klimop" in de weinige jaren van haar bestaan reeds bereikt was en waarvan ook zij vrijwel dagelijks de vruchten plukken, voortdurend den arbeid van het be stuur tegenwerken. Zij bemerken niet, dat zij hierdoor zelf hun eigen zaak groote af- breuk berokkenen, want als al die tegenwer- king eenmaal tot resultaat zou hebben dat de vereeniging zou ophouden te bestaan, al die gepresteerden arbeid tevergeefs zou zijn ge bracht en de winkelstand aan den lijve zou gevoelen het gemds van een krachtige ver eeniging, die niets nalaat om Ter Neuzen tot grooteren bloei te brengen. Men heeft het niet beneden zich geaeht op door een naam- loos schrijven zijn persoon te kwetsen, doch ondanks die teleurstellingen hoopt het bestuur door te gaan met den arbeid, die zoovele resultaten heeft opgeleverd. Hij vergeleek de contributie-regeling van ,,Klimop" met die van andere organisaties. Hij sprak het ver- trouwen uit, dat na deze uitvoerige uiteen- zetting der feiten de leden zich meer aan- eengesloten zullen gevoelen, daar alleen door eendrachtig werken iets blijvends tot stand kan worden gebracht. De heeren P. Galle en Joh. de Haas, aan de beurt van aftreding zijnde, werden als be- stuursleden herbenoemd. In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer P. van Grembergen werd voor- zien door de benoeming van den heer G. Ver- poorten, en in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer Mannaert werd be noemd de heer A. Moggre. Door den heer Ribbens werd nu verslag uit- gebracht over de reeds bereikte resultaten van de Tentoonstellingscommissie, die van dien aard waren dat de voorloopig vastge- stelde tentoonsteilingsruimte reeds onvoldoen- de was gebleken om de vele standhouders te herbergen, waarom uitbreiding noodzakelijk was gebleken en nu reeds een tweede gebouw noodzakelijk was gebleken, ja zelfs een derde onvermijdelijk zal zijn. Men ziet, dat ook in deze zaak'de aandacht op Ter Neuzen is ge- vestigd, de voorbereidende maatregelen zijn thans ten einde en, ingevolge de eertijds ge- nomen besluiten, dient thans een definitief besluit te worden genomen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten de tentoonstelling voor Industrie, Handel en Nijverheid alhier te doen doorgaan en de ver- wachting werd uitgesproken dat een schitte- rend resultaat het werk zal bekronen. Bij de rondvraag werd nog de aandacht ge- vestigd op de slechte postverbindingen in Zeeuwsch-Vlaanderen en op het z.g. vast- recht-tarief der P.Z.E.M. Het bestuur zegde een onderzoek in deze toe om te trachten verbetering aan te brengen. Aan het slot der vergadering werd aan den heer Van den Bruele dank gebracht voor de vele arbeid die hij voor ,,Klimop" zich ge- troost en de hoop uitgesproken, dat hij zich niet zal laten ontmoedigen door hen, die in het duister werken en in anonymiteit hun kracht zoeken. Vervolgens werd besloten om de door den Voorzitter uitgesproken rede in druk te doen verschijnen, opdat ook degenen die afwezig waren doordrongen worden van het groote nut van een kractige eensgezinde winkeliers- stand. Het uitgebreide Jaarverslag van den Secre taris volgt in een volgend nummer. ZONDAG 26 MAART 1933. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9.30 u. en 2 u., de heer L. Dek. Axel. 9.30 u. en 2 u. Ds. Van Oeveren. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groeneveld. Axel. 9.30 u. leesdienst en 2 u., Ds. Post. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. C. B. Bavinck. Zaamslag. 9 u., Ds. Post, van Axel; 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AxeL 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. R.K. Kerkdlensten te Ter Neuzen. Zondag zjfn de H.H. Diensten om 7, 8(6 en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. KON. NED. VOETBALBOND. AFD. IV. le klasse. DONGA—NAC. B WWill em n. NOADMiddelburg. 2e klasse A. RBCTemeuzen. MEVOAlliance. TSCDongen. BredaVlissingen. De BaronieDOSKO. 3e klasse A. De ZeeuwenZeelandia n. Temeuzen HVlissingen II. Middelburg IISassche Boys. 3e klasse B. HansweertMEVO XL Zeelandia ISINOTO. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. le klasse B. SluisHoofdplaat. IJzendijkSluiskil. 2e klasse E. Hoogew. BoysBreskens H. 3e klasse B. Sluiskil IITerneuzen IV. In de Eerste Klasse van afdeeling IV wor den a.s. Zondag belangrijke wedstrijden ge- speeld en niet minder dan 3 vereenigingen spelen dien dag tevens hun laatsten compe- titiewedstrijd in dit seizoen. Onder deze zijn ook de beide clubs, die in de minder benij- denswaardige positie verkeeren om als hekke- sluiter dit seizoen dienst te doen, zoodat dus Zondag eindelijk de beslissing zal vallen. Mid delburg heeft 10 punten en BW 11 punten behaald. BW staat er dus lets beter voor, doch daarbij komt dat deze club moet gaan strijden tegen Willem II, welke club in de rangiest slechts een plaatsje boven haar staat. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat BW op eigen terrein ex in zal slagen de over- winning te behalen. Middelburg, dat vorige week Willem II tegenover zich vond, behaal- de een gelijk spel. Hiertegenover staat dat Middelburg naar het sterke NOAD moet en gezien de ranglijst haar geen kansje kan wor den toegekend. Zoo gezien is het dus we! zoo goed als zeker dat onze Zeeuwsche Eer ste Klasser dit jaar reeds haar kleuren zal moeten verdedigen in de komende degradatie- of promotiewedstrrjden. TWEEDE KLASSE. RBCTemeuzen Ket lijkt er wel een beetje op, dat Temeu zen haar tweede periode van inzinking door- maakt, want na de gevoelige nederlaag te Breda volgde daarop de wedstrijd tegen TSC, die met 91 in het voordeel van de gast- heeren eindigde. Wat moeten wij thans schrijven van de aanstaande ontmoeting tegen de sportvrien- den te Roosendaal? Volgens de ranglflst Is Temeuzen sterker maar gezien de uitslag van de vorige wedstrijden zouden wij nogmaals moeten veronderstellen dat deze laatste uit- wedstrijd weder een paar verliespunten zal opleveren. Is de goede samenwerking, die een tijdlang in de gelederen van Temeuzen heerschte, verdwenen of gelooft men het wel nu er niets meer te verdienen of te verliezen valt? Nog resten er voor Temeuzen drie wedstrij den, laten de rood-zwarten nu toonen dat ze bij het naderen van het einde der competitie de club van enthousiaste spelers zijn geble- ven. Niets is ontmoedigender dan zich niet ten voile te geven en het spel in handen te laten van den tegenstander. Dat men een wedstrijd verliest is niets erg, wanneer die nederlaag ten minste niet het gevolg Is van het zich niet voldoende inspannen en telkens de tegenstander iets vlugger bij den bal is. Men kan het, waarom zou men het dan niet doen MEVOAlliance. Dit is de ontmoeting van deze week en de overwinnaar van dezen strijd zal wel reden tot juichen hebben, want een van beide clubs zal de komende degradatiewedstrijden moe ten spelen. - Wij gelooven dat Alliance iets sterker is dan MEVO, maar daartegenover staat dat MEVO op haar eigen terrein reeds veel sterkere vereenigingen met een verdeeling der punten naar huis liet vertrekken. Het zal dus een zeer spannenden wedstrijd worden waarvan de uitslag met belangstelling zal worden tegemoet gezien. TSCDongen. TSC speelt thans voor de derde opeenvol- gende week op eigen terrein en haar beide vorige overwinningen doet vermoeden dat ook Dongen er aan zal moeten gelooven. Van eenig belang is deze ontmoeting niet, alleen het felt dat twee vrijwel even sterke clubs tegenover elkaar komen kan de wedstrijd eenige bekoring geven. Een overwinning van de thuisclub achten wij het meest waar- schrjnlijk. BredaVlissingen Ook deze wedstrijd is zonder eenige betee- kenis geworden nu de kamploenstitel door Hero is verworven. Vlissingen heeft nog de beste papieren voor de tweede plaats en wel- licht dat bet ook haar zal gelukken te Breda de beide punten te behalen. De BaronieDOSKO. Te Breda komt bjj De Baronie op bezoek het Bergsche DOSKO en hiermede krijgt deee bezoekende club tevens haar Jaatsten wed strijd te spelen, waarbij het haar wel zal ge lukken dit seizoen te besluiten met een over- winning. DERDE KLASSE. De ZeeuwenZeelandia II. Zeelandia II dat de vorige week een zoo on- verwacht gelijk spel wist te behalen tegen de reserves van Vlissingen, moet thans weder een zwaren strijd gaan aanbinden tegen de Zeeu wen uit Vlissingen. De Zeeuwen zullen dezen strijd wel winnen, althans dat is het meest waarschijnlijk en bovendien zou een gelijk spel of een nederlaag voor haar wel een zeer grooten tegenslag beteekenen want De Zeeu wen ktlnnen nog het kampioenschap behalen, wanneer tenminste de komende strijd tegen de reserves van Vlissingen in haar voordeel eindigt. Temeuzen IIVlissingen II. Een paar weken geleden kwamen beide clubs te Vlissingen tegenover elkaar en wls- ten de reserves van Vlissingen de overwin ning te behouden. Of het haar thans geluk ken zal is een andere vraag, want alhier zal zeer zeker een sterkeren tegenstand worden geboden dan in de Scheldestad, waarheen onze reserves met een zeer verzwakt elftal been moest trekken, daar op denzelfd.en dag het eerste elftai der rood-zwarten naar Hero trok en hiervoor eenige spelers uit het tweede elftal als reserves had medegenomen. Middelburg IISassche Boys. Ook de reserves van Middelburg krjjgen evenals het eerste elftal den laatsten com- petitiewedstrijd te spelen. De Sassche Boys zijn juist op tijd aan de onderste plaats ont- komen en daar er niet veel meer op het spel staat, zal het de gastheeren wel gelukken. hoewel zij slechts met een minimaal versohil zich even boven de gasten wisten te plaat- sen, de overwinning te behalen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TK MIDDELBURG. Zitting van 24 Maart 1933. De volgende vonnissen werden uitgespro ken: P. J. B., oud 33 j., autoverhuurder te Bres kens, beklaagd van overtreding Motor- en Rijwielwet, is vrjjgesproken. P. B. M. M., oud 48 j., jobloods te Ter Neu zen, is wegens belemmering handeling van een ambtenaar, veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis. L. A. C., oud 31 j., architect te Breskens, beklaagd van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, is vrijgesproken. J. L., oud 34 j., zonder beroep en zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, werd verdacht dat hij in Maart of April 1932 te Groede heeft weggenomen een gelds bed rag van f 1050 en een obligatle Nederiand 1916 4 f 1000,toebehoorende aan de Onder- linge Brandwaarborg Maatschappjj Groede, alsmede 2 obligaties Nederiand 1916 k 1000, toebehoorende aan J. Luteijn. Eisch: 8 maanden gevangenisstraf met af- trek van het voorarrest. Mr. P. C. Adriaansen, verdachte's raadsman, vroeg bij een eventueele veroordeeling een cle- mente straf. W. P. v. H., oud 20 j., en E. B., oud 32 j., werklieden te Bouchaute (B.), werden ten laste gelegd, dat zij op 9 Juli 1932 te Philip pine 6 varkens, waarvan de uitvoer verboden was zonder certificaat, zonder dit certificaat naar Belgie hebben uitgevoerd, althans heb ben gepoogd dit te doen. Subsidiair werd hun verboden vervoer van die varkens ten laste gelegd. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. J. d. P., oud 53 j., landbouwer te Axel was op 21 Februari 1933 door den Kantonrechter te Ter Neuzen ontslagen van alle rechtsver- volging ter zake van het hem tenlaste gelegde in voorraad hebben van vier varkens die niet van een oormerk waren voorzien. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie was tegen het vonnis in hooger beroep ge komen. Eisch, met vemietiging van het vonnis ran

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 6