SPORT. ZAAMSLAG. HULST. RECHTSZAKEN. VOETBAL. n Ondeugdelijke ievensmiddelen INGEZONDEN STUKKEN. Bg den gemeente-veddwachter J. van Wes- tenbrugge alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent in deze gemeente gevonden voorwerp een Knipmes en opgevangen een roodbonte bond. Recbthehbenden vervoegen zicb aldaar. Als fbjj'zonderbeid dient te worden vermeld, dat dezer dagen bij den heer L. de Bruijne nabij de buuristhap Val, een scnaap zes lammeren ter wereid bratht. Maandag 6 deizer hieid de Onderlinge Vee- verzekerings-Maatschappij in bet voormalig 5e district van Zeeiana albier gevestigd een algeimeene vergadering van deelgenooten. Hierin werd door den secretaris-pennmgmees- ter versiag uitgebracbt en rekening en ver- antwoording geetaan, waaraaa wj bet voigende ontleenen. Afdeeling paarden: Uitgekeerd werd voor 29 onteigende en 50 doode paarden f 20.806,50, waartegen een ontvangst staat aan premien van 14.408,85, aan inleggelden, enz. 599, aan opbrengst 25 onteigende paarden 1302,50. De rekening sluit met een nadeeiig saldo van 5610,10. Het aantal deelgenooten bedroeg op 31 December 1932 588, die te zamen verzekerden 1412 paarden voor een totale waarde van 1 377.695 of gemiddeld f 270 per stuk. Deze cijfers waren op 31 December 1931 respectieveljjk 5871422 548.550 en 385. j 47 opbrengst loon f 191,50 opbrengst van 32 stuks vee 478. Deze rekening wijst een nadeeiig saldo am van f 468,89. Het aantal deelgenooten bedroeg op 31 Dec. 1932, 369, die te zamen verzekerden 969 stuks rundvee voor een totale waarde van 199.640 of gemiddeld f 205 per stuk. Deze cijfers waren op 31 Dec. 1931 respec- tievelyk 375941 f 293.685 en 310. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 10 Maart 1933. E»e voigende zaken werden bebandeld: CONCURRENTIESTRIJD. Op 18 November j.l. verscbeen op de reede voor Ter Neuzen bet Spaanscbe stoomscbip „Mari", dat door bet gebruikelyke fluitsein om een Belgiscben loods vroeg, teneinde op de haven te worden gebracbt voor verdere beloodsing naar Gent. Een boot van bet Bel- gisch loodswezen met een Belgiscben lood3 aan boord voer daarop uit, teneinde bet scbip van den gevraagden loods te voorzien. Toen de loods op bet scbip kwam bevond zicb daar reeds de zgn. jobloods M. uit Ter Neuzen, die voorgaf door den kapitein van het stoomscbip „Mari", te zijn opgedragen het scbip naar Gent te beloodsen. Toen de Belgiscbe loods zicb daarop tot den kapitein van bet stoomscbip wendde, zeide deze, dat dit niet waar was en droeg bij den Belgiscben loods zijn diensten op. Het gevolg daarvan was, dat tusschen den aangewezen Belgiscben loods en den jobloods M. een woordenwisseling ontstond, die van de zijde van M. weldra tot gewelddadig optre- den overging, toen de Belgiscbe loods orders gaf voor bet manoeuvreeren van bet scbip, en faij daardoor den rijksloods belette zijn functie als loods behoorlijk waar te nemen. De jobloods M., wonemde te Ter Neuzen, had zicb Vrijdag voor de rechtbank te Middel- burg over zijn gedragingen te verantwoorden. Blijkens de ter terechtzitting voorgelezen dagvaarding werd verdacbte ten laste ge- legd, bet door geweld en bedreiging met ge- weld beletten van een ambtshandeling, sub- sldiair mishandeling, subsidiair overtreding van het tractaat en de wet op het loods wezen. Verdacbte was verschenen. Als eerste getuige werd gehoord de Belgi scbe zeeloods, die aan boord van de „Mari" was, toen dit ter reede voor de haven van Ter Neuzen aankwam. Deze verklaarde, dat de Belgiscbe rivierloods Van Hoecke in uniform gekleed aan boord kwam om het scbip op de haven te brengen. Verdacbte was even te voren reeds aan boord gekomen, eveneens met het doel het scbip binnen te loodsen. Toen Van Hoecke zicb naar de telegraaf begaf, om orders te geven, maakte verdachte zicb met geweld van de telegraaf meester. Hij pakte vervolgens den loods Van Hoecke beet. De kapitein van het scbip was op de brug daarbij tegeniwoordig. Voigens getuige zou de kapitein tevoren op getuige's navraag bebben te ken- nen gegeven dat bij een Belgischen loods wil- de hebben. Verdachte, door den president ondervraagt, zegt, van een reederskantoor te Gent telefo- niscb te zijn opgeroepen en belast te zijn bet scbip binnen te loodsen. Hij gee ft toe den loods Van Hoecke van voor de telegraaf te hehben weggeduwd en bij zijn kraag te hebben gepakt, waarop getuige De Clerk zegt, dat hij dat tot driemaal toe beeft gedaan. De getuige Van Hoecke zegt door den chef- loods te Ter Neuzen te zijn opgedragen bet scbip te beloodsen. Toen hij aan boord kwam was ook verdachte daar reeds, die op de be loodsing van het scbip aanspraak maakte. Daarover is toen tusschen getuige en ver dacbte een woordenwisseling ontstaan met het bekende gevolg. De officier van justitie zegt, dat bet ge- Ibeurde een gevolg is van een zekeren concur- rentiestrijd tusschen het rijksloodswezen en de egn. jobloodsen (niet gediplomeerdenjhetgeen dan tot heet gebakerde uitbarstingen leidt. Verdacbte heeft den rijksloods Van Hoecke die daartoe door zijn chefs was aangewezen, verhinderd om zijn plicbt te doen. Dit staat vast, zoowel door de verklaringen van de ge- tuigen als van verdachte zelf. Conourrentie- strjjd is goed, doch dan moet het op eerlijke wijze gebeuren. Eisch 40 boete of 10 dagen hechtenis. den betonvloer, met dat balcon eendge meters naar beneden is gevallen, daarbij op een bard voorwerp is terecbt gekomen en een beenwond heeft bekomen, tengevolge waarvan bij eenige maanden verhinderd is geweest het beroep van metselaar uit te oefenen. I Bij het gehouden onderzoek ter terecbt zitting bleek, dat de bestekteekening goed- gekeurd was door den gemeente-opzichter, even wel zonder balcon, dat men later eigen- dujjkcljjk daaraian heeft toegevoegd zonder goedkeuring. Uit een en ander bleek dat men de gemeente bad bedrogen. Een getuige-deskundige verklaarde, dat over de gebeele lengte van bet balcon de bewapening ontbrak. De officier van justitie meende er in ge- slaagd te zijn bet bewijs te kunnen leveren van verdachte's schuld. Drie deskundigen zijn bet volkomen eens dat bet aanbrengen van het baleen op deze wijize niet in orde was. Spreker noemt de bouding van verdacbte hoogst bedenkelijk, daar bij Burg, en Weth. heeft misleid met de teekening. Voigens den officier is verdacbte voor de feiten aanspra- kelijk en ook voor bet vallen van bet balcon met den metselaar. Drie maanden beeft de j man niet kunnen werken. De officier eischt /40 boete of 10 dagen hechtenis. De verdediger van verdacbte, Mr. W. K. Dieleman, zeide dat verdacbte reeds millioe- nen ton beton heeft verwerkt, en hem nog nimmer zooiets is overkomen. Voigens pleiter juist. Verdacbte zal dan ook moeten worden ontslagen van rechtsvervolging. Pleiter vindt geen schuld bij verdachte aanwezig, het is best mogelijk, dat bet beton van slecbte kwa- liteit was. Mocbt de rechtbank verdacbte tocb willen straffen, dan acbt spreker een zeer geringe straf op zijn plaats. HOOGER BEROEPEN. Door den Ambtenaar van bet Openbaar Ministerie bjj bet kantongerecht te Ter Neuzen tegen bet vonnis van den kantonrechter tegen D. D., oud 37 j., landbouwer te Axel is ont slagen van alle recbtsvervolging ten opzichte van overtreding der Crisis-Varkenswet. Idem in de zaak tegen J. F. St., oud 43 j. vrachtrjjder te Ter Neuzen. Idem in de zaak tegen K. d. E., arbeider te Zaamslag. Idem in de zaak tegen A. D„ oud 41 j., vrachtrijder te Ter Neuzen. Idem in de zaak tegen J. P. J,, oud. 50 j., beurtschipper te Ter Neuzen. Idem in de zaak tegen P. V., oud 52 j., tim- merman te Ter Neuzen. Idem in de zaak tegen R. C V., oud 56 j., loonslager te Westdorpe. Idem in de zaak tegen J. F. v. K., oud 49 j., vrachtrijder te Ter Neuzen. Idem in de zaak tegen J. d. P., oud 52 j., landbouwer te Zaamslag. Door C. V., oud 29 j., werkman te Graauw. is hooger beroep aangeteekend tegen het von nis van den Politierecbter te Middelburg van 21 Februari 1933, waarbjj hiji wegens verduis- tering is •veroordeeld tot 14 dagen gevangenis- straf. UITSLAGEN VAN ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND. le klasse. Willem n-MW NACBleijerheide 4—3 2—1 ONVOORZICHTIG EN ONOORDEEL- KUNDIG BOUWEN. L. A. C., oud 31 j., architect te Breskens, had zich te verantwoorden, terzake dat bij tusschen 30 April en 2 September 1932 als architect, hoogst onvoprzicbtig en onoordeel- kundig aan zekeren W. J. Leenhouts beeft opgedragen, voigens een door hem verdacbte vervaardigde uitgereikte bestekteekening eeu balcon te bouwen en aan te brengen als onder- deel van een voor den winkel van J. Leenhouts te Schoondijke bestemd woonhuis, zulks, ter- wijl aan die teekening een emstige fout kleef- de, daar in het bovengedeelte van den beton vloer, waarin de trekspanning ontstond, zijnde een voor beton pening ontbrak, tengevolge waarvan In het beton, boven de zoogenaamd acutrale laag, trekspanning ontstond, zijnde een voor beton ontoelaatbare belasting. Ten gevolge van deze fout zou bet aan verdachte's schuld te wijtea zijn, dat op 2 September 1.1. te Schoondijke de metselaar P. A. de Ligny, die zich op bedoeld inmiddels aan de woning aan- gebracht balcon had begeven, tengevolge van de buiging der bewapening en het beton van PSV 18 10 5 3 44—21 25 MW 16 9 1 6 4840 19 Eindhoven 17 8 3 6 39—34 19 DONGA 15 6 4 5 33—28 16 NAC 15 7 2 6 37—36 16 NOAD 15 5 6 4 25—29 16 Bleijerheide 16 6 3 7 33—30 15 Willem n 16 4 6 6 30—32 14 BW 16 2 7 7 32—48 11 Middelburg 16 3 3 10 29—52 9 2e klasse A. RBCDe Baronie DOSKOBreda TSCVlissingen HeroTemeuzen 2—1 2—1 2—2 6—2 Hero 18 14 3 1 68—25 31 Vlissingen 17 8 6 3 37—25 22 Temeuzen 16 10 1 5 68—46 21 DOSKO 18 8 4 6 4444 20 TSC 14 7 3 4 35—32 17 Breda 15 8 7 29—32 16 Dongen 15 6 4 5 39—33 16 RBC 16 7 2 7 46—48 16 De Baronie 17 3 3 11 44—64 9 MEVO 17 1 4 12 21—53 6 Alliance 15 1 2 12 21—50 4 3e klasse A. HulstZeelandia H 5—0 Vlissingen II- —Temeuzen 5—0 Axel 14 9 4 1 58—11 22 De Zeeuwen 12 9 1 2 33—20 19 Hulst 14 6 5 3 35—27 17 Vlissingen H 11 7 2 2 36—13 16 Terneuzen II 12 5 1 6 29—28 11 Middelburg II 13 3 1 9 17—50 7 Sass. Boys 12 3 9 18—39 6 Zeelandia n 12 1 11 9—48 2 3e klasse B. MEVO IIZeelandia I GoesN. Borgvliet 1—1 1—3 Zeelandia I 13 9 3 1 55—17 21 Goes 12 8 1 3 42—28 17 N.-Borgvliet 12 7 3 2 30—18 17 MEVO II 11 3 3 5 20—27 9 SINOTO 12 2 5 5 18—27 9 DOSKO H 12 4 1 7 19—43 9 Zierikzee 10 3 2 5 19—23 8 Hansweert 12 1 2 9 17—31 4 ZEEUWSCHE VOETBAEBOND. Temeuzen IIIAxel H 5l Stoppeldijk IITemeuzen IV 08 Scheldestrijders IISTEEN n 62 Westdorpe IScheldestrijdes I uitg. Tern. BoysWestdorpe H 7l SluiskilBreskens 43 PSV KAMPIOEN. Door de nederlaag van MW tegen Willem U, is Philip's Sportvereenlging te Eindhoven kampioen van de Zuidelijke le klasse. HeroTemeuzen. 62. Het spel is gewonnen en daarmee de beslis- sing gevallen. Hero heeft haar meerderheid getoond in een keurig gespeelden wedstrijd, die vooral voor de rust bet aansohouwen meer dan waard was. Er werd een geweldig vlug tempo ontwikkeld, waaraan Temeuzen zich goed aanpaste, doch na de rust hadden onze balfspelers geen kijk op het prachtige combi- neeren van Hero, telkens weer keerden de gastheeren terug en langzaam maar zeker kwam de overwinning binnen. Wij wenschen de kranige Hero-spelers van barte geluk met het behalen van den zoo begeerden titel. Ze bebben zich gisteren werkelijk in kampioens- vorm getoond. Aangelokt door bet pracbtigste voetbalweer dat men zicb kan denken, bestond er voor deze belangrijke ontmoeting, zooals te ver- wachten was, groote belangsbelling. Ditmaal maakte de Ter Neuzensche Supportersver- eeniging „Bijstand geeft kracht" den tocht mede met 2 groote autobussen, terwijl ver- scbillende particuliere auto's de roodzwarten vergezelden. Circa 9 uur werd de reis aanvaard en bleek dat zicb ongeveer 80 personen hadden gepre- pareerd voor het uitstapje naar bet zande- rige Brabant, teneinde aldaar bun favorieten aan te moedigen. Via Antwerpen, waar een uurtje gepauzeerd werd om den inwendigen mensch te versterken, bereikten we circa uur de soldatenstad Breda. Na een kort op- onthoud begeven we ons naar het fraaie Hero-terrein aan den Teteringschendijk en weldra blijkt, dat een groot aantal sportlief- hebbers de controle passeert, zoodat wanneer bet aanvangssein over het veld klinkt, naar schatting mim 2000 personen getuige zijn van den zwaren kamp, die straks gaat beginnen. Even voor half drie verschijnen de voigende elftallen, beide in volledige opstelling, binnen de krijtlijnen: Hero: doel: v: Raaij, acbter: Talboom en Hopstaken; midden: Gelens, Dikmans en Kats; voor: v: Bavel, v. Gils, Huibregts, de Bruin en v. Dongen. Terneuzen: doel: Dooms; achter: v. d. Wege en Geensen; midden: v. Haucke, v. Hecke en C. Riemens; voor: M. Riemens, Hamelink, Dobbeleir, Laurens en Geers. Scheidsrechter is de heer P. Koster. De camera-man maakt zicb gereed om ieder elftal afzonderlijk op de gevoelige plaat te vereeuwigen. Daama laat de scheidsrecbter tossen, waarbij v. Raaij de gelukkige is; deze verkiest tegen wind en zon in te spelen. De wedstrijd. Precies half drie brengt Dobbeleir het leder aan het rollen en in combinatie met zijn collega's Hamelink en Laurens gaat het er snel van door. Reeds direct ontstaat er een corner, die slecht genomen tocb nog bij Rie mens belandt, deze lost een hard schot, dat doel treft, maar de scbeidsrechter had reeds gefloten voor buitenspel. Temeuzen keert terug, dringt naar voren, waar van Raaij ver uitloopt en den bal bet veld weer inzendt. Thans zien we Hero naar voren trekken, doch de aanval wordt gestuit en wordt er een oogen- blik op het middenveld gespeeld, tot de Bruin, de handige Hero-linksbinnen, den ibal mee- neemt, hij wordt echter goed afgebouden door Van de Wege, die den bal voor Dooms laat loopen en de eerste aanval der thuisclub is afgeslagen. Onze doelman trapt slecht uit, waardoor Hero gelegenheid krijgt snel terug te komen en de Bruin hoog over doel plaatst. Na den uittrap keert Hero weer terug, maar van Hecke bemachtigt den bal en zet Laurens aan het werk, die naar Geers plaatst, doch onze linksbuiten raakt den bal slecht en deze gaat achter. Van Raaij plaatst ver naar voren, waar de Bruin den bal opvangt, een eindje opdringt en dan een mooi schot lost, dat over de Terneuzensche deklat verdwijnt. Even later doet v. d. Wege zijn plicht en retoumeert bet leder naar Hamelink, die op Riemens speelt, deze zet keurig voor, v. Raaij verwerkte den bal slecht, waarna Dobbeleir juist naast scbiet. Van Hecke onderbreekt een aanval, centert naar Dobbeleir, die in Talboom zijn meerdere moet erkennen. De Hero-back plaatst naar Van Gils, die doorgeeft naar Van Bavel, doch bier verspert Geensen hem den weg en met een forschen trap komt het leder bij Laurens, die een schitterende kans krijgt, wij vreezen reeds het ergste voor van Raaij, maar eilaas het harde schot gaat hoog over. Aan de andere zijde doet Dooms zijn werk naar behooren en zien wij Riemens langs de lijn Snellen, doch Kats werpt er zich voor en de bal gaat uit. Na den ingooi komt Hero gevaarlijk opzetten, Van Dongen is met bet leder naar binnen gesneld en lost een scherp schot voorlangs doel. Het spel gaat geweldig vlug op en neer, de Hero-voorhoede keert dra terug en Van Haucke veroorzaakt een comer. Deze wordt goed genomen, maar Hamelink, die inmiddels is teruggekomen, onderschept en geeft door naar Dobbeleir, die het tegen Talboom en Hopstaken niet kan bolwerken, waardoor de bal naar de Bruin gaat. Deze bezondigt zich aan hands, van Hecke plaatst ver naar voren en Hamelink weet een corner te forceeren. Riemens plaatst goed voor den doeknond, de bal gaat naar Geers, die vrij staat, hij wacht iets te lang, doch plaatst tocb naar Dobbe leir, die keurig inschiet buiten bereik van Van Raaij. 01. Er zijn 13 minuten gespeeld en niet zoodra is de bal afgetrapt of Hero stormt door alles heen. Dooms weifelt, waarvan Van Dongen gebruik maakt en de gelijkmaker zit. 11. Hero komt geweldig opzetten en Geensen trapt in moeilijke positie comer. Weer is bet Hamelink die den bal meeneemt, toch keert Hero terug. De Bruin dribbelt met het leder naar voren en lost een schitterend schot juist over de lat. Van Haucke is in duel met Van Dongen, maar de bal gaat over de zijljjn. Als C. Rie mens den bal krijgt toegespeeld, zet hij Geers aan het werk, deze plaatst echter te ver naar voren en Van Raaij heeft gemakkelijk werk te verrichten. De doelman zet zijn voorhoede aan bet werk, Huibregts geeft handig door naar de Bruin, die Dooms aan den tand voelt, deze is echter op zijn plaats en trapt den bal naar Laurens, die direct bet spel verplaatst naar Riemens, de voorzet is te laag en Hop staken met Dikmans brengen het spel weer op de Terneuzensche helft, waar zich een geweldige schermutseling afspeelt in net aceigebied tot tenslott.e onze keepei uit een kluwen van spelers den bal weet op te duiken. Nog is Hero in den aanval tot Huibregts een pracbtigen kopstoot te zien geeft, die Dooms op bet nippertje comer kan slaan. Goed ge nomen, zorgt Van Hecke voor verdere door- zending, Dobbeleir wordt in den rug aange- vallen, de vrije trap wordt slecht genomen door onzen spil en Gelens passeert naar Van Bavel, deze rent C. Riemens vooribij doch dicht bij doel gekomen bewerkt hij den bal met beide handen wat den scheidsrechter niet ontgaat. Geensen plaatst zich achter den bal en met een verre trap belandt het leder bij Dobbe leir en zijn makkers, maar de goed spelende Dikmans ontfutselt den bal, geeft naar De Bruin, Van Haucke is er als de kippen bij en speelt op Riemens, die te laag voorzet. Een volgenden aanval van Temeuzen wordt on- derbroken wegens gevaarlijk spel voor Dobbe leir. Van Hecke retourneert den bal, dit be- let echter niet, dat Hero terugkomt en in mooie combinatie zoekt Huibregts het Ter- neuzen-doel, Dooms laat den bal uit zijn han den vallen maar herstelt zich nog bijtijds. Een comer op het rood-zwarte doel brengt geen verandering in den stand, tocb hangen er nog doelpunten in de lucbt, want er wor den op beide doelen scherpe aanvallen onder- nomen. Bij een fraaie Teraeuzen-aanval redt Van Raaij op schitterende wijze. Aan de an dere zijde verricht Dooms eveneens goed werk als hij een scherp schot van den voet van den centervoor in zijn veiiige armen neernt. De Hero-verdediging is in goede conditie. toch moeten zij er aan gelooven als Riemens fraai voorzet en Hamelink mooi inkopt, maar de Hero-doelman is er ook nog en slaat den bal uit zijn doel, doch nu plaatst Dobbeleir zpn hoofd tegen het leder en onder luid ge- jubel verdwijnt de bal in de touwen 12. Er zijn nu 29 minuten verloopen, de span ning zit er ten voile in en een keurige partij wordt ten beste gegeven, Hero gaat er weer vandoor, viug en aigemeten comoinatiespel is oorzaak, dat onze halflinie bard moet wer ken. De rechtsbinnen Van Gils lost geheel vrgstaande een scherpen schuiver, Dooms slingert zich naar den noek en verwerkt den bal juist tot comer. Het razend sneile tempo bljjft nog steeds gelden. De comer wordt weggewerki, waar na Dobbeleir er tusschen uit wii trekken, het lukt hem niet en een vrije trap tegen Ter neuzen is het gevolg. Onze verdedigers krij- gen moeilijk werk te veruichten en Geensen kan niet anders doen dan comer trappen. Deze wordt goed geplaatst maar even iraai naar onze voorhoeoe gezonden, waar Laurens het tegen 1 aiboom moet afleggen en volgt een mooie aanval der thuisclub, doch nog- maals moet Geensen den bal tot corner ver- werken. Keurig genomen maakt C. Riemens zich meester van het leder, hij werkt echter niet voldoende weg en Dikmans komt opzetten, wacht ook te lang met afgeven, Van Hecke werpt er zich voor, wint hec duel en passeert naar Hamelink, die keurig doorgeeft aan Dob beleir, doch deze komt op het beslissende moment te vallen, waarna Talboom slecht wegwerkt. Dat was een kans! C. Riemens stuwt de voorhoede op en Geers krrjgt een corner te nemen, de bal zweeft voor den doel- mond en Hopstaken plaats zijn hoofd tegen het leder, waarna de hard werkende Kats mooi doorgeeft naar De Bruin, die doorzet naar Van Gils, doch Geensen geeft geen duim- breed toe. Wegens duwen in den rug krijgt Hero een vrije trap te nemen, waarna Kats rakelings aaast scbiet. We noteeren een prachtig uit- gevoerde Temeuzen-aanval maar Van Raaii heeft er een goeden kijk op. Even later gaat Riemens er ijdings van- door en Kats zit hem geducht op de huid toch loopt het op een comer uit. Prachtie genomen is het Talboom die zijn terrein zuivert. Het valt ons op, dat De Bruin het telkens met verre schoten probeert, die voor Dooms weinig moeite opleveren. Bij een algemeen opdringen van Hero werkt C. Riemens slecht weg en veroorzaakt alzoo een gevaarlijk moment voor onze veste. Dooms blijft meester van zijn domein en ver gaat de bal naar Laurens, die ineens door geeft naar Hamelink, een hard schot van ge- ringen afstand volgt, precies in de latkrui- sing komt het leder en springt terug in het veld, waarna Hero ontzettend vlug ten aanval trekt tot Van Haucke corner trapt, wat o.i. niet noodig was. De comer wordt reusachtig mooi genomen door Van Dongen, waar Van Bavel gereed staat en schitterend in den uitersten rechter- bovenhoek kopt 22. Als Temeuzen naar voren rent kondigt de heeir Koster de rust aan. De rust. Dat was een schitterende partij met gelijke kansen. Algemeen wordt het spel besproken en wij gelooven dat, indien Temeuzen het tempo kan volhouden zij wel een gelijk spel kan ibehouden. De zon verlicht het prachtige terrein en om half vier keeren de spelers terug voor de tweede helft, die de beslissing zal moeten brengen. De tweede helft. Huibregts brengt den bal weer aan het rol len, waarna Van Gils er vandoor wil gaan, maar C. Riemens roept hem een halt toe eri plaatst dan naar Van Hecke, die doorgeeft naar Dobbeleir, doch Dikmans slaat hands. De vrije trap wordt slecht genomen en Van Hecke schiet hoog over het doel. Als Hero dan opkomt zetten lost Van Gils een hoog en ver schot, dat Dooms door de zon niet goed kan beoordeelen en over zijn handen verdwijnt de bal in het net onder luid gejuich der Hero-aanhangers nadat pas 3 minuten zijn verstreken 32. Dobbeleir zet weer een aanval op touw, M. Riemens zet goed voor, Van Raaij loopt uit en retoumeert. Weer komt M. Riemens terug en lost nu een mooi hoog schot, dat tegen den paal stuit en de bal gaat naast. Direct daama plaatst Laurens te ver naar voren en Van Raaij onderschept. Een mooie aanval van Hero wordt beslo- ten met een schitterenden voorzet van Van Bavel, waarna Huibregts over de lat kopt. Dooms plaatst naar Van Hecke, deze naar Hamelink, die iets te veir vooruit plaatst waardoor Dobbeleir den bal niet meer kan bereiken. Hero komt er beter in en met mooie com- binaties stellen zij de onzen voor lastige pro- blemen. Van Gils doelpunt maar de scheids rechter had reeds gefloten voor buitenspel. Nu volgt een vluggen aanval der rood zwarten, Geers is in duel met Gelens en de bal gaat tenslotte achter. De gastheeren ontwikkelen een schitterend spel, Van Haucke valt ongeoorloofd aan, de vrije trap wordt door Kats rakelings over de lat geschoten. Een voigende aanval van Hero strandt op bui tenspel. Nogmaals keert Hero terug en Van Haucke wil wegtrappen maar de bal komt bij Dooms terecht, die goed vangt en het spel verplaatst naar Hero's helft, waar de keeper eveneens reddend optreedt. Als Dobbeleir en Hamelink goed samen- spelen, krijgt Laurens den bal, die direct door Gelens afhandig wordt gemaakt. Weer keert ons binnentrio terug maar Talboom weet van geen wijken. Nu zien we een vlugge Hero-aanval en als De Bruin opdringt, aar- zelt Geensen geen moment en weet nog juist comer te trappen. Van Dongen plaatst fraai voor doel, Huibregts kopt en C. Riemens werkt verder af. Dobbeleir in het bezit van den bail speelt prachtig naar Riemens, die te ver naar bin nen plaatst, waar Hopstaken gereed staat voor verdere expeditie. Mooi combineerend komt Hero opzetten en Geensen trapt per on- geluk comer. Dooms houdt zijn doel vrij door nogmaals corner te slaan, ditmaal aan de linkerzjjde. Van Dongen zet keurig voor, C. Riemens neemt het leder mede, doch Van Gils bemachtigt den bal en schiet naast. Bij een daarop volgenden Hero-aanval pro- fiteert Huibregts handig van een weifelen van ons achtertrio en in den uitersten bene- denhoek verdwijnt de bal en geeft hij zijn aanhangers reden tot juichen na 21 minuten spelens 42. De thuisclub speelt een constant spel en tweemalen achtereen schiet De Bruin scherp naast Dooms heiligdom. Van nu aan is Hero niet meer te houden, terwijl de middenlinie van Terneuzen voortdurend zwakker wordt. Ditmaal lost Van Gils een schitterend schot, dat hoog in doel verdwijnt 52. 23 Minuten zijn gespeeld en Dooms komt herhaaldelijk in actie. Eindelijk zien we Geers weer langs de lijn Snellen, zijn voorzet is te hard en te scherp want de bal verdwijnt over het doel. Daama is Hero weer aan het woord en Dooms trapt den bal voor de voeten van den toestormenden De Bruin weg. Dadelijk daarop zijn Laurens en Dobbeleir de Hero-verdediging gepasseerd, we verwach- ?«>e„£Jeir!Meid z?rgt er voor' dat de w'nkeliers slechts deugdel jke eetvvaren kunnen verkoopen, doch hoe fl he!,M.e wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in «n nacht Uw voedsel vies en bedoryen worden. Maakt nu direct een elnd aan deze bron van schade en ergernis door Rodent te gebruiken op de voorgeschreven manier. De Heer hip hh nrVP"d inJ5'i,n schuur veel last van muizen, die hij metallerlei nuddelen trachtte te verdelgen. Ten slotte probeerde hij Rodent en na twee dagen schreef hij ons met slechts «n doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doosl 50 ct een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult U van DeiWEag3' beVr'ld Zii"' 'mP': Fa" B' Meinde™mJ. (Ingez. Med.) ten een doelpunt maar tot aller teleurstelltng schiet Laurens naast den verkeerden kant van den paal. De Bruin komt telkens den bal ophalen en ails Hero aanvalt zuivert Geen sen zijn terrein op de van hem bekende wijze Onze linkslbinnen wringt zich door de ver- dediging heen, doch op het nippertje komt Hopstaken opdagen en trapt den bal out. Gelens zet daama Van Bavel aan het week en krijgt Hero een comer te nemen, die door dezelfde speler achter wordt geplaatst. Temeuzen probeert nogmaals het net te vinden als Geers fraai voorzet, maar Van Raaij hoewel gehinderd door Hamelink, houdt zijn doel schoon. Even later krijgt Van Gils het op zjjn heupen, hij lost een geweldigen kanjer en onder daverend applaus vergroot hij Hero's voorsprong 62. Nog 10 minuten zijn te spelen. Temeuzen forceert een comer, die echter geen resultaat oplevert. De roodzwarten krijgen daama een vrije trap te nemen wegens hands, doch Van Raaij redt fraai. Hero schijnt revanche te willen nemen met dezelfde cijfers maar Geensen trapt nogmaals corner, die door Van Haucke wordt onder schept. Daama gaat Van Bavel er nog eens vandoor en lost een hard schot over de woning van Dooms. Na den uittrap zal Geers het eens ondernemen, maar Van Raaij vangt schitterend. Nog 66nmaal moet Dooms op- treden en dan geeft de heer Koster het efnd- signaal, wat groote vreugde verwekt by de Hero-aanhangers nu hun favorieten als kam- pioenen uit den strijd komen. Voorwaar een prachtwedstrijd met een schitterende en ver- diende overwinning voor geel-zwart. R. .B. CDe Baronie. 21. De Roosendalers hebben het niet zoo gemak kelijk gehad dan vermoed werd, want De Baronie heeft een zeer goede partij gespeeld en was vrijwel voortdurend de sterkste in het veld. De thuisclub had echter vrouw Fortuna aan haar zijde en dit was voldoende om bij het einde van den strijd de beide punten te Roosendaal te houden. DoskoBreda. 21. Te Bergen op Zoom is het aan de thuisclub gelukt de glisten met een nederlaag naar hula te sturen. Nadat een korten trjd Breda meer in den aanval was, nam Dosko het initiatief over en werd Breda teruggedrongen. Het stevig verdedigen van de beide backs en den keeper beletten echter Dosko het doelpunten. Integendeel het eerste doelpunt kwam van de zijde der gasten, doch kort daarop maakte Dosko gelijk. In de tweede helft wordt Dosko voortdurend sterker, zoodat het niet kon uit- blijven of eindelijk moest de doelman van Breda zwichten voor een onhoudbaar schot en hler- mede was de strijd beslecht. T. S. CVlissingen. 2—2. Het is in Oosterhout warm toegegaan en Vlissingen mag van geluk spreken dat een ge lijk spel het eindresultaat werd. Aanvanke- lijk was Vlissingen in de meerderheid en drukte dit uit met een doelpunt. De achterhoede van de gasten kon de aanvallers de baas bljjven, maar na de rust was het T. S. C. die het meest in den aanval was, weldra was de achterstand omgezet in een voorsprong van 21. Op het laatste oogenblik gelukte het aan Vlissingen de gelijkmaker te scoren. DERDE KLASSE. Vlissingen IITemeuzen n 60. Het tweede elftal moest met een zeer ge- havende ploeg de reis naar Vlissingen aan- vaardan en zoo kon het geen verwondering ibaren dat de reserves van Vlissingen met een stevige overwinning de beide punten voor zich behield. HulstZeelandia II 50. De laatste wedstrijd in dit seizoen is voor de thuisclub geeindigd met een flinke meer derheid. Zeelandia II is zoo goed als zeker voorbestemd om als hekkesluiter deze eom- petitie te beeindigen. (Buiten verantwoordeljjkheid der Redactle.) De Ter Neuzensche Courant van Woensdag bracht het versiag van den Grooten Nationalen Avond, van het Vrijwillige Landstormkorps Motordienst, de Transportcolonne van het Ned. Roode Kruis en de Vrijwillige Burger- wacht en bij lezing van dit versiag trof my de voigende zin van onzen Burgemeester, toen hij, woorden van waardeering uitsprekende voor het werk dezer vereenigingen, zeide: „Hun werk sohenkt de verzekering, dat de burgerij in gerustheid kan voortleven". Zonder nu eenige afbreuk te doen aan het werk dezer vereenigingen, kan ik niet nalaten mtjn verwondering te uiten hoe het mogelijk is, dat onze Burgemeester voor een voile zaal zulke woorden heeft kunnen spreken. Is men in een tijd als deze verantwoord de menschen met zoo'n gezegde gerust te stellen? Het moet een ieder, die de kranten goed leest, toch over- duidelijk worden, dat als er ooit nog eens een oorlog zou komen (die dan voor een groot deel een luchtoorlog zal zijn), er geen enkele afdoende beveiliging is voor aanvallen uit de lucht op de centra der burgerbevolking, zelf a al had iedereen een gasmasker en waren er overal bomvrije schuilplaatsen. (En waar zijn die tot nog toe?) want, om maar enkele voor- beelden te noemen: er zijn bommen die hun vergiftige gassen pas na verloop van eenlgeo tijd loslaten, juist als men zou denken, dat het gevaar geweken is, en er zijn gassen die ook door onze huid heendringen, zoodat men een heel gaspak zou moeten aantrekken. Derge- lijke berichten zjjn niet erg geruststellend voor onze veiligheid. Men is geneigd zich zelf te sussen met de gedachte dat het zoo'n vaart wel niet loopen zal. We zijn er de vorige keer ook buiten gebleven en wat hebben wij er dan eigenlijk van gemerkt. En zelfs wat men er van ge- merkt heeft, is men in den loop der jaren al weer zoowat vergeten. Maar vergeet U niet, dat de oorlogstechniek in die jaren niet stilgestaan heeft. Dat er sinds 1914 nog heel wat meer op dat gebied is uitgevonden, en dat de kans, er ditmaal buiten te blijven, zooveel geringer is gewor- den, nu de toestanden over de geheele wereid zoo ongunstig zijn en de spanning zoo groot is. En zelfs al blewen wij er weer buiten, is men dan tegenover de menschheid verant woord, zich bij die gedachte maar rustig neer te leggen en niets te doen? Maar wat weet het overgroote deel der menschen van de wer- kelrke toestand? Het is veel gezelliger het feuilleton van de krant te lezen, dan die ver-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2