op PUROL er SPORT. Het verzacht en geneest SAS VAN GENT. AXEL. SCHOONDIJKE. IJZENDIJKE. VOETBAL. Vergiftiging op groote schaol Als Uiw Handea ruw zjm of gesprongen en Uw LLppen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen (Ingez. Med.) t in het landverkeer zijn ook, dank zij de gemeenten en waterschappen, en ook het rijk. verschillende verbeteringen aangebracht. Spreker denkt o.a. aan den weg Pintebrug weg van het 4e naar het 5e district aan wegen rond St. Jansteen, aan den weg Koude- kerkeWestkapelle en op Zuid-Beveland aan s}ie bij 's-Heerenhoek en Heinkenszand. Nog wijst spreker er op, dat in 1932 de laatste tol in Zeeland is afgekocht en dat sedert 1 Jan. 1933 de wegen in Zeeland tolvrij zijn. Spreker zeide de verschillende kwesties te willen ver- deeQen in: 1. Prov. stoombootdiensten: a. Ooster-Schelde; b. Wester-Schelde; 2. Veer- diensten; 3 spoor- en tramwegen; 4. wegen: 5. autobusdiensten; 6. luchtverkeer; 7. goede- renvervoer; 8. verder voorkomende zaken. Stoombootdiensten. De heer M. Laernoes bepleitte voor de lijn op de Ooster-Schelde namens de Kamer van Koophandel te Middelburg het verkrijgbaar stellen van tweedaagsche retourbiljetten in plaats van eendaagsche, omdat men dikwijls mo.eilijk op 6en dag heen en weer zijn reis kan maken. De voonzitter zeide, dat Ged. Staten dili gent zijn en de zaak der tarieven en abon- nementen in studie hebben. De heer ir. Van Goor, vertegenwoordiger van den A.N.W.B. en de K.N.A.C., vraagt bespoediging van de in dienststelling van de nieuwe boot op de lijn ZierikzeeKatsche Veer, maar wil van deze gelegenheid gebruik maken om den voorzitter en het geheele col lege van Ged. Staten dank te betuigen voor het hebben van een open oog en oor voor de wenschen, nooden en behoeften van het ver- keer. Dat zij diligent zijn weet wellicht nie- mand beter dan spreker en als er dan ook een heel waschlijstje met wenschen is inge- ddend, dan is het niet te beschouwen als het bewijs van het tegendeel. Spreker herinnert dan aan het ongeval den Commissaris der Koningin overkomen, en spreekt zijn vreugde uit, dat alles ten slotte goed is afgeloopen. Spreker noemt dit een geluk voor het gezin van den voorzitter, maar ook voor Ged. Staten en voor alle aanwezigen, die dan ook blijken van instemming met deze woorden gaven. De voorzitter brengt dank voor de woorden to}, hem persooniijk gericht. Wat de nieuwe boot betreft, men is aan het bouwen en spre ker hoopt, dat zij dit jaar, al is het wellicht najaar, in dienst zal kunnen worden gesteld. De heer Van Melle brengt namens de mid- denstandsvereenigingen te Goes ook dank voor de vele verbeteringen, die aangebracht zijn, maar wil toch een klacht overbrengen over de hooge tarieven voor sommig vervoer. Spreker wijst o.a. op het tarief van f 6 voor het ver voer van een lijk. Ook zou men gaame als op het veer van Zijpe vrij' vervoer voor de vrachten per auto vervoerd, zien ingesteld. Spreker wijst er op, dat men in Zeeland even- veel wegenbelasting betaalt als in andere provincies, maar veel minder wegen heeft en spreker vraagt of het niet billijk zou zijn, dat uit het wegenfonds ook aan de booten werd bijgedragen. De voorzitter zegt, dat de kwestie der tarie ven de aandacht van Ged. Staten zal hebben, maar gelooft niet, dat het mogelijk zal zijn de waterwegen ook op het provinciaal wegenplan te plaatsen. De heer ir. Van Leeuwen, hoofdingenieur vac den provincialen waterstaat, zegt dat men nu zoo gaarne nog landwegen op het plan zou plaatsen, maar op moet passen voor het maximum, dat mag en het zal daarom niet gaan er ook nog waterwegen op te brengen. De heer Laernoes zegt, dat in de Kamer van Koophandel de Schouwensche leden juist het vrij goederenvervoer op vracht-autos' zou- den willen kwijt zijn. De heer Van Melle zegt, dat men hier dus de Schouiwenaars moet helpen tegen hun eigen fouten. Spreker zou van de regeering een speciale regeling voor Zeeland, gezien de samenstelling der provincie, gerechtigd achten. De heer ir. Van Leeuwen wijst er op, dat Limburg ook geen uitzondering kon verkrij- gen in verband met haar wegen door een dal en evemwijdig daaraan achter de bergen. Het zal voor Zeeland ook wel niet gelukken. Alvorens tot den dienst op de Wester- Schelde over te gaan, stelde de voorzitter be- spreking der spoorwegen in Zeeuwsch-Vlaan- deren aan de orde, aangezien de vertegeniwoor- diges der spoorwegmaatschappij Mechelen—- Ter Neuzen de bijeenkomst voor den afloop zou moeten verlaten. Omtrent de spoorwegen in Zeeuwsch- Vlaanderen werden geen wenschen geuit. Rejzen van Walcheren naar Ter Neuzen. De heer Laernoes merkte op, dat door zijn Kamer nogal eens iets gevraagd wordt en hij begrijpt wel, dat niet alles wat men wenscht te verkrijgen ingewilligd kan worden. Maar nu zou hij toch een vraag willen stellen voor het reizen tusschen Walcheren en Ter Neuzen, of het n.l. niet mogelijk zou zijn kaarten uit te geven waarmede men b.v. van Vlissingen per boot en verder per tram naar Ter Neuzen zou kunnen reizen en van daar per boot naar Hoe- dekenskerke en verder per spoor door Zuid- Beveland terug te reizen, of omgekeerd, alles naar verkiazing. De voorzitter deelt mede, dat dit een onder- werp is, dat reeds door Ged. Staten in studie is genomen. (Wordt vervolgd.) In de Vrijdagavond gehouden spoedeischende vergadering van den gemeenteraad alhier werd besloten tot het aangaan eener geldleening groot 105.000. Dit de opbrengst dazer leening zullen wor den geconverteerd de volgende leeningen: leening 1929 groot 51000 pro resto 40000 h 6 leening Oct. 1932 groot f 65000 pro resto 47000 k 5% leening Sept. 1932 groot 10000 a 5% leening Dec. 1932 groot 5000 a 5% leening Dec. 1932 groot 3000 k 5% Het uitvoerig verslag dezer vergadering verschijnt in het volgend nummer. Fancy-Fair Hoewel pessimisten voorspelden, dat de laat ste dag, de Vrijdag, het bezoek aanmerkelijk minder zou zijn, doet het ons genoegen, het tegendeel te kunnen melden. Natuurlijk was net in de avonduren het drukst en passeerden meer personen de controle, dan den vorigen dag; velen moesten zelfs terug. Ieder haastte zich nog iets van de rest te bemachtigen en er is geen stuk onverkocht gebleven Na 9 uur moesten reeds enkele attracties worden stopgezet, wegens gebrek aan prijizen en diegenen die niet meer aan de beurt konden komen bij schieten of rad van avontuur, wachtten het sluitingsuur af. Om 10 uur ging voor de laatste maal de bel en sloot de voorzitter A. P. Esselbrugge met een koort woord van dank. Tevens maakte hij verschillende uitslagen bekend van diverse wedstrijden en konden de winnaars him prijs in ontvangst nemen. Het totaal aantal bezoekers was 1288. De Concordia-Orelio Fancy-Fair mag wel- geslaagd worden genoemd, zoodat het doel bereikt is. Het is de belooning voor veel werk, dat en commissie en leden hadden verricht, daarbij direct gesteund, door de bevolking. Wij kunnen geen namen noemen, het zou een te lange rij zijn; ieder heeft zijn (haar) best gedaan, hoe gering de taak ook was en is vol- daan over het bereikte resultant. Ook de z.g.n. stille krachten die achter de schermen blijven, doch soms meer doen dan diegenen die op den voorgrond treden, hebben een groot aandeel in het welslagen. Kerkelyk ontvanger. Benoemd tot kerkelijk ontvanger aan de Ned. Herv. Kerk, de heer R. J. de Kraker. Met de „Staatscourant" no. 40 zijn verzon- den afdrukken van de statuten van „Johan- nes", vereeniging tot stichting en instand- houding van scholen met den bijbel te Schoondijke, gevestigd te Schoondijke, (wijzi- ging in de statuten). In Den Haag slaagden voor costumiere de dames M. de Kraker en S. Vermeulen en voor coupeuse mej. J. de Kraker, alien te IJzendijke. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEJj EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. In de week van 1320 Februari werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende wijizigingen: Cafe „Dorpszicht", Breskens, Boulevard N 2, cafd. Overleden eigenaar: W. Pleijte. Mede-eigenaarsP. G., W. I., B. M. en M. B. Pleijte. L. Derj en Co., Markt 23, handel in auto- mobielen, reparatie- en verhuurinrichting. Uitgetreden vennoot: J. van Dixhoom. De reparatie-inrichting is overgedaan. Nieuwe vennoot: J. Deij. C. du Fossd, Breskens, Dorpsstraat K 17, handel in meubelen. De handelsnaam is ge- wijzigd in: Du Fossa's Meubileerihg. Fruitplantage ,,Het Zwin", Sluis, het exploi- teeren van een boomgaard. De zaak is in- gaande 1 December 1932 in liquidatie getre- den. Vereffenaar: C. M. van den Breecke, Aardenburg. Firma Gebroeders Ribbens, Westkolkstraat 40, verffabriek, verfwaren, dekkleedenfabriek, zeilmakerij, verhuren van dekkleeden, handel in scheepsbenoodigdheden heroine, olien, vet- ten en teerproducten. De afdeeling zeilmakerij is ingaande 1 Januari 1933 opgeheven. H. Vroegop-Guequierre, Axelsche straat 13, I winkel in kruidenierswaren, chocolade, suiker- werken, tabak en sigaren. Aan het bedrijf jj is toegevoegd een exporthandel in uien. Ls. van Waesberghe-Jacssens, Hulst, Markt C 22, bankier en wijnhandel. Overleden be- heerend vennoot L. F. M. van Waesberghe, Hulst. Opheffingen Fa W. Bedet, Markt 21, kunstmesthandel, Vereffenaar: W. Bedet; „Verwisseling", Osse- nisse, Wijk B no. 6, schippersbedrijf. Ver effenaar: E. de Bruijn, Ossenisse. RECHTZAKEN. DE VERBODEN PRIKPLANK. Voor de rechtbank te Haarlem stond 14 dagen geleden terecht een Amsterdammer die te Haarlem eenige prikplanken geplaatst had, en deswege geverbaliseerd werd, wegens over trading der loterijwet. De kantonrechter meen- de dat zulk een plank geen „puzzle" was en veroordeelde den koopmac tot twee boeten van 30. In appal eiscihte de officier van justitie bevestiging van het vonnis. De rechtbank dacht er anders over en sprak verdachte vrij. UITSLAGEN VAN ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND. le klasse. Bleijerheide -LONGA 1 —2 PSV-BW 1- 1 PSV 18 10 5 3 44—21 25 MVV 15 9 1 5 45—36 19 Eindhoven 16 8 3 5 37—29 19 LONGA 15 6 4 5 33—28 16 NOAD 15 5 6 4 25—29 16 NAC 14 6 2 6 35—35 14 Bleijeiheide 14 5 3 6 27—26 13 Willem n 15 3 6 6 26—29 12 BW 16 2 7 7 32—48 11 Middelburg 16 3 3 10 29—52 9 2e klasse A. AffianceBreda 1—3 De Baronie- Dongen 2—2 Vlissdngen— -Hero 0—2 Temeuzen— -RBC 7—2 Hero 16 12 3 1 60—23 27 Vlissingen 16 8 5 3 35—23 21 Temeuzen 14 9 1 4 6240 19 DOSKO 16 7 4 5 41—40 18 TSC 13 7 2 4 33—30 16 Breda 13 8 5 28—26 16 Dongen 14 6 4 4 39—31 16 RBC 14 5 2 7 41—46 12 De Baronie 15 2 3 10 39—59 7 MEVO 16 1 4 11 18—49 6 Affiance 15 1 2 12 21—50 4 3e klasse A. HulstSassche Boys 5—0 MMdel'burg HDe Zeeuwen 0- -3 Zeelandia nAxel 1- -8 Axel 13 9 3 1 56—9 21 De Zeeuwen 12 9 3 31—19 18 Vlissingen II 11 7 2 2 32—13 lb Hullst 13 5 5 3 30—27 15 Temeuzen II 10 4 1 5 25—22 9 Middelburg II 13 3 1 9 17—50 7 Sajss. Boys 12 3 9 18—39 6 Zeelandia II 10 1 9 8—39 2 DE EERSTE KAMPIOENEN VAN DE le KLASSE. Door hun ovenwinningen op Blauw Wit en Leeuwarden, zijn Feijenoord en Velocitas kam- pioen van resp. de le en Ve Afdeeling. TWEEDE KLASSE. TemeuzenRBC. 72. Het heeft weindig gesdheeld of deze wed- strijd zou wegens terreinomstandigheden uit- gesteld zijn geworden. De vorst der laatste dagen had de bovenste aardkorst hard doen wiorden en telkens deed de zon in den loop van den dag die aandlaag weer ontdooien. Het ge- voig ectuter hiervan was, dat het water niet kon zakiken. Het terrein was dan ook zwaar en verbaizend glad, meer nog dan in den wed- strijd tegen Hero, zooals ons werd verzekerd. Naar het ons voorkoant heeft Temeuzen dan ook niet zoo goed gespeeld als wij de laatste weken van haar gewend zijn. Vooral de ver- dediging van de roodziwarten heeft een zwa- ren wedJstrijd achter den rug, zij konden vele malen den bal niet voldoende wegwerken en het gevolg hiervan was dat viugger de voor- hoede van RBC terug kon keeren. Vooral de doelman Dooms kon niet ver genoeg den bal in het veld sturen en belandde het Ieder vele malen na een uittrap bij de halflinie van de gasten, die hiervan natuurlijk profiteerden. Over het geheed genomen was het geen mooie wedstrijd, slechts nu en dan kon men zien welk een comlbinatievenmogen de voorlinie van Temeuzen bezit, men begreep elkaar volko- men en de goocheltoeren van Dobbeleir kwa- men niet voldoende tot hun recht. RBC be- schifct aver een hechte verdediging, die werke- lijk geprezen moet worden en daameven ddent genoemd te worden de linksbuiten en links- bixmen, die meermalen mood combineerend ten aanval trokken. De scheidsrechiter kon ons niet geheel be- vredigen, hij had het spel niet voldoende in de hand en verplaatste zich niet vlug genoeg. Waarom nu een Derde klasse scheddsrechter bij een ontmoeting in de Tweede Klasse moet optreden en een Tweede Klasse scheidsrech- ter, die alhier op doorreis was, een ontmoe ting in de Derde Klasse moet leiden, is ons niet duidelijk. RBC heeft de keus van speelhelft, doch dat gaf geen voordeed, daar het veld aan beide zijden glad was. Dadedjjk trekt Temeuzen ten aanval en wordt den doelman een voorloopig bezoek gefbracht, doch RBC' wil niet achter blijven en brengt aan Dooms een tegenvisite. Von de Wege stapt den bal slecht en krijgt de linksbuiten van RBC een kans om mood voor te zetten, hetgeen hij natuurlijk niet na- laat. De rechtsbuiten van de gasten komt vrij- staand alleen voor Doomis te staan, doch hij trapt veel te hard, waardoor de bal de luchit ingaat en over het doel verdwijnt. Hier was een goedie kans tot scoren geweest. Na den uittrap is Temeuzen aan het woord en wij noteeren een practot schot van den reehtsbin- nen Hamelink, dat even fraai door RBC's doelman wordt gehouden. Nogmaals keert Temeuzen terug, thans dreigt het gevaar van den redhitervleugel, waar Riemens een harde schuiver langs het doel zendt, de lmksbuiten Geers snelt toe, maar plaatst den bal achter. Nog is het gevaar voor de gasten niet jjewe- ken. Terneuzen weet een comer te forcee- ren, die slecht genomen achter gaat. Aan de overzijde is de voorhoede van RBC reeds in actie, maar ook deze aanval levert niets op. Geensen trapt evenwel slecht uit en de half linie van RBC is er bij om den bal naar haar voorhoede door te geven, het beslissend schot faalt evenwel. Een felien aanval ondergaat tha.ns de verdediging van de gasiten, Laurens schiet zeer hard op het doel, maar een der beenen van den rectotsback voorkomt onheil en Van de Wege en Geensen zdtten reeds te midden van een Roosendaalschen aanval; doordat ten slotte de ball achter gaat, brengt dit geen succes. De voorhoede van RBC zit j er thans zeer goed op en trweemaai achter elkaar moeten de aanvallen worden afgesla- gen. Dobbeleir wil er plotseling alleen van door gaan, doch de middenhalf van RBC werpt zich Tesoluut voor den bal en ontneemt Dobbeleir het Ieder. Het is edhiter slechts voor een oogenblik, want dadelijk daarop komt Dobbeleir, thans gesteund door zijn rechter- en linkerbuurman, terug, hij geeft op het goede moment idoor naar J. Hamielink, die hard inschiet. De keeper van RBC kan dit schot slechts weg stompen, waardoor de bal terug in het veld gaat. Hamelink snelt toe en de doelman kan onmogelijk dit schot van zoo nabij keeren. 10. Nauwelijks heeft RBC afgetrapt of Laurens met Geers zijn in aanvalspositie. Laurens geeft door naar Geers, die ectoter te zacht voorzet en de keeper van RBC heeft hienmede geen moeite. Hij trapt flink uit en zoodoende is de redbtshalf in staat den bal dadelijk door te geven naar de voorhoede, maar de scheidsrechteir consta- teert buitenspel. Geers is reeds direct in actie. Zijn voorzet wordt door Dobbeleir naast gekopt. Een pracht voorzet van den linksbui ten van RBC kan Dooms onderscheppen. Even later krijgt RBC een vrije trap toegekend. Het was zidhttoaar dat een directe zou geplaatst worden, Dooms is op zijn qui vive en stopt het wel harde, maar van te verren afstand geplaatste schot. Een center naar een van de vrij staande spelers zou tactischer geweest zijn. Bij een aanval van Temeuzen krijgt men een corner te nemen, die goed geplaatst door J. Hamelink naast gekopt wordt. Nu zien wij Dobbeleir in actie, hij passeert twee spelers, doch de doelman van RBC voorkomt het ge vaar. Even later krijigt Temeuzen een vrrje trap toegekend, doch Riemens schiet naast, waar hij een voorzet bedoeld had. Een goede aanval van de Roosenidalers strandt op bui tenspel, hetwelk direct daarop door Temeuzen herhaald wordt. Toch is dit voor Laurens geen bezwaar om dadelijk nadat de bal hem is toe- gespeeld geiworden fraai door te geven naar Hamelink, die de kans benuit en den stand op 20 brengt. RBC weert zich thans geducht en Dooms weet met moeite een schuiver van den ldnks- binnen te keeren, de rechtsbinnen snelt toe, maar zijn schot gaat naast. Evenals het bij Rjoosendaal het geval is, komen de gevaarlijk- ate doorbraken van Temeuzen van den lin- kervleuigel. Geers zet weder goed voor, Dobbe leir kan den bal niet stoppen en Riemens die venmoedelijk van meening was dat zijn middenvoor het Ieder zou opvangen ziet den bal onverwacht voor zijn voeten komen. Hij draalt hierdoor te lang en de linksback van RBC bedenkt zich geen oogenblik, rent toe waardoor Riemens slechts naast kan schieten. Even later is het weder de linksachterspeler vai RBC, die Riemens te vlug af is als deze een door Hamelink goed toegespeelde bal ver der af te werken krijigt. Een stevige aanval van het middentrio van RBC voligt thans. Van de Wege wil toesnel- len, maar maakt hderbij weliswaar buiten zijn wil een overtreding in het strafschopgebied. Een penalty wordt toegekend en Dooms heeft hiet nakijken. 21. Nog 6 minutien zijn voor de rust te spelen. Dobbeleir rent door de heele verdediging heen, maar de doelman van RBC stopt het schot. Laurens probeert het thans, maar hij dioet hiet te zacht zoodat de keeper hiermede niet veel moeite heeft. Nu volgt een mooie aanval van den linkenvleugel van RBC, de buitenman zet goed voor, Geensen kan slechts redden ten koste van een comer, die correct voor den doeimond wordt geplaatst en fraai wiordt ingekopt. RBC ziet haar werken be- loond met den gelijkmaker. 22. Nog 3 mi- nuten zijn te spelen en dadelijk laat de heele voorhoede van Temeuzen een fraai samenspel zien. De bal wordt van den eenen speier naar den anderen doorigegeven tot ten slotte Rie mens goed voorzet, waairvan Dobbeleir weet te profiteeren en zoo wordt de stand op 3-2 gelbracht. Nadat een aanval van Roosendaal is afge- slagen, trekt Temeuzen naar voren, doch de scheidsrechter beeindligt het eerste gedeelte. Dadelijk na de rust zet Geers goed voor, er onitstaat een strubbeldng voor het doel van Roosendaal, waarbij de verdedligers de over hand behouden en is Roosendaal aan het woord. Ook op Terneuzen's grondigebied moe ten de aanvailers het afleggen tegen de beide backs. Onverwachts komt van den linker- vleuigel van Temeuzen een voorzet. Hamelink is in de nabijhieid en blijkt zeer schotvaardig te zijn, want hij doet nogmaals het Ieder langs den keeper verdwijnen. 42. Nadat een hard schot van Laurens door den doelman van RBC wordt gehouden is de voor hoede der gasten in actie. Van de Wege weet wel het Ieder te stoppen, maar kan het niet afwerken daar dit hem belet wordit door twee spelers van RBC. Dooms krijgt hierdoor moei- lijik werk te verniohiten, maar blijft meester van het terrein. Als Van Heeke naar Riemens plaatst, zet deze goed voor, doch Dobbeleir schiet over. Te zelfder tijd fluit de schedds rechter echter voor buitenspel. Een oogenblik later is Dobbeleir bezig om zijn tegenstanders voor puzzles te plaatsen, doch als hij ten laat ste in lastige positie rwil inschieten, gaat zijn schot vlak naast. Toch keert Temeuzen terug naar het vijandelijk doel en Laurens lost piot- seJing een hard schot, hetwelk de keeper van RBC op fraaie wijze weet te stoppen. Als Rie mens te scherp voorzet vangt de keeper het Ieder voor Laurens gelegenheid krijgt het hem lastig te maken. Een drietal comers volgen thans voor Terneuzen elkaar op, maar zij worden slecht genomen. Bij een goeden aanval van RBC ontstaat een gewaarlijk moment als Geensen valt. Van de Wege wil te hulp Snel len en ook Dooms verlaat zijn doel. De links- toinnen van Roosendaal is evenwel eerder bij den bal, maar zijn schot heeft geen succes als het Ieder langs het verlaten doel sdbeert. Temeuzen is thans aan het woord en als die keeper van RBC een bal ui t zijn hand en laat vailem is Dobbeleir er bij om deze kans te benutten en hierdoor den stand op 52 te brengen. Tweemaal achter elkaar zet RBC een goede aanval op, bij de eerste gaat de bal achter, terw\jl kort daarop een te scherpe voorzet van den linksbuiten door Dooms wordt onder- schept. Niet lang daama lost Riemens een hoog schot op het doel van RBC. De doel- verdeddger kan de bal nog juist met de vin- gers aantippen, maar als hij zich wil herstel- len wordt hem dit door den toesneilenden Hamelink belet en zoo rait de bal over de doedlijn. 62. Imdden de voorhoede van RBC over een beter schot had beschikit zou in de nu volgende periode zeker doelpunten niet zijn uitgebleven, maar de schoten gaan langs of over het doel. Een hard schot van Laurens komt buiten bereik van den keeper tegen de doelpaal, waama de linksback het gevaar keert. Kort daarop gaat Laurens er alleen van door, doch alls hij voorzet, schiet Hamelink in het zijnet. Bij een aanval van Roosendaal ontstaat een gevaarlijk moment als Dooms in de meening verkeerend dat hij den bal niet meer kan berei- ken, nailaat om uit te loopen. De toesnel- lende speier van RBC krijigt nu een goede kans maar hij schiet te hard, waardoor de bal hoog over het doel gaat. Nadat Temeuzen goed samenspelend het doel van RBC is genaderd, lost Laurens een harden schuiver, die buiten bereik van den keeper in het net belandt. 72. Bij eenige aanvallen van den linkervleugel van RBC moet Doomis optreden. Temeuzen krqgt nog eenige hoeksohoppen te nemen, maar deze worden slecht geplaatst en bezor- gen de stevige verdiedigers van RBC geen last, aan de overzijde krijigt ook RBC een corner te plaatsen. Deze wordt goed genomen, tot twee maal toe stopt Dooms de goede schoten uit zijn doel. Er resten nog enkele minuten en als de verdediging van RBC een aanival van Ter neuzen heeft afgeslagen, is het ednde aange- brofcen. Alliance—Breda 13. Het is in Roosendaal geloopen zooals wij hadden gedacht, het meer bezonnen spel van Breda heeft de overhand gehouden op het wel is waar enithousiaste maar zwakkere spel van Alliance. Todh had Alliance nog een doel- punt meer verdiend maar de verdediging van Breda wist van geen wijken en bedette aan hiet bdnnentrio de goede voorzetten te be- niutten. Alliance komt steeds in een gevaarlijker positie te staan. De BaronieDongen 22. De Baronie is er in geslaagd om in den wedistirijd tegen Dongen een gelijk spel te be houden en kan hierdoor op een goeden wed- sitrijd terugzien. Thans is het wel zoo goed als zeker dat De Baronie zich los gewerkt heeft van Mevo en Alliance waardoor de strijd om de onderste plaats te ontloopen aan deize clubs wordt overgeiaten. De uitslag geeft de krachtsiverhoudinig goed weer want van eenig overwichit was fedtelijk geen sprake. VlissingenHero 02. Vlissdngen is in dezen wedstrijd niet for- tuiniijk geweest en een gelijk spel zou beter de verhouding helbben weergegeven. Na de eerste overrompelinig van Hero in welk tijds- bestek Hero de twee doelpunten maakte, was het spel volkomen gelijk en had Vlissingen zeker een doelpunt verdiend bij de vele door braken van haar voorhoede. Het beslissend schot onitbrak echter en in laatste instantie redde de goed op dreef zijnde keeper van Hero. Na de rust was Vlissingen zelfs ster- ker dan de gasten en werden opgelegde kan- aen door haar verknoeid, zelfs een stnafsohop had geen succes. Zander dat het nog tot doelpunten kwam einidigde deze door een groot aantal toesehouiwers bijgewoonide strijd. De kans voor Vlissingen om den begeerden tiitel te behalen is hierdoor zoo goed als ver- keken, terwijl Hero van geluk kan spreken als overwinnaar naar huis te hebben kunnen terugikeeren, waardoor zij tegelijk een ernstige tegencandidaat uit de running heeft gewerkt. DERDE KLASSE. Zeelandia IIAxel. 18. Onze stadgenooten hebben hun edndspurt met voile kracht voortgezet en hun positie als lei- ders opnieuw verbeterd, door aan den Nadorst de Zeelandia-reserves met groote cijfers te kiraken. De spanning om den titelstrijd is evenwel niet verminderd en het zal in den laatsten competie-wedstrijd tegen de Zeeuwen zijn, dat de kajnpfoens-puzzle definitief wordt opgelost, daar ook de ,,kraaien" in Middelburg wonnen. De oranje-zwarten togen vergezeld van een dertigtal supporters per extra tram via Bres kens naar onze proviinciale hoofdstad en be- traden op den vastgestelden tijd het zwaar te bespelen Zeelanldia-veld. De Middeliburgers zijn zoo sterk mogelijk opgesteld, terwijl de Axelaars het voor de laatste maal zonder Dieleman moeten stellen. Onze stadgenoo- Het wemelde op zolder en deel van den landbouwei P. te Aalten van de ratten en daar ze voldoende voedsel konden vinden, meende hij dat daartegen nicts gedaan kon worden. Eenigen tijd later schreef hij: „Ten einderaad probeerden we Rodent met dit schitterende resultaat: 80 doode ratten, Dit resultaat benikten we met slechts ££n doosje Rodent van 50 cent." Of U last hebt van Wn of van honderd ratten. Rodent zal ze absoluut uitroeien Het trekt dit onge- dierte onweerstaanbaar aan en leidt ze zeker naar hun verderf. Ook muizen ontkomen niet aan Rodent Koop nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn O.a. bij alle drogisten. Imp.Fa. B. Meindersma - Den Haag. B 48 (Ing. Med.) ten ■wdnnen den toss en kiezen het voondeel van den wind. Direct zet Gans dm eersten aauvai in, maar de voorzet van J. v. d. Berge wordt niet benuit. Niet minder dan een drie- tail Axelsohe aanvallen stranden dian op bui tenspel van den linkervleugel. De onzen blij ven sterker en als de linksbuiten zich fraai vrijspeelit, passeert hij fraai naar Scheele, die eveniwel wegens de gladheid de gehodm kans niet iweet te acoepteeren. Even later hertoaalt zich deze scene maar thans kogel't Soheele (na 8 minuten spelenis) dm eersteliinig in de touwm 01. De groemiziwaiten trekken nu tea aanval, maar Bongt zit fanatiek op den bal en zet Verstraten aan heit werk, zoodat Axel wddra domineert m J. v. d. Berge op nieuw gelegenheid krijgt fraai voor te zetten en Karel Gans dm gromzwarten doeiwachter voor de tweede maal in de luren weet te leg- gen, waarmede tevens het 5Qste cToelpunt voor de onzen in dit sedzoen gescoord werd. De onzen hebben den smaak er blijkfbaar weer van te paikken. Fanatiek blijven zij in dm aan val, zoodat de vinnige kleine Zeelandia-doel- man em verraderlijk schot van Koekkoek cor ner moet stompen. De gastheeren vallm dan snel uit, doch L. v. d.- Berge zuivert zijn ter rein met -em massievm trap, de Regt en Borgt zorgen voor het verdere transport, Verstraten passeert fraai m plaatst den bal voor dm Middellburgschen doeimond, waar Koekkoek op zijn plaats is om de score met em diagonaal schot te verhoogen 03. Nau welijks is de bal weer aan het rollm of dezelf- de speier schiet in een moeilijke positie hard in dm hoek, maar de kleine Zeelandia-doelman gooit zich onversaagd op het Ieder. De gast heeren trekken dan tea aanval m de Axel sche backs maken gedurende een korte periode geen al te gunstigen indruk. Zeelandia is nu in de meerderheid. Van de Velde stopt een fraai schot van den midhalf m als de links buiten L. v. d. Berge passeert klinkt het bui- tenspelfluitje. Elvm later ontsnapt het Axel sche doel aan een doorboring als de snelle rechtsuiterst op den paal kogeit. Nadat v. d. Velde een volgend schot uit het slijk weet te graaien en nogmaals aan dm tand is gevoeld, gaan de gastrn er weer vandoor. Als zij em hoekschop forceerm kogeit Verstraten op de bovendat. Zoowel gasten als gastheeren be- zonddigen zich dan aan overtreding van dm buitenspelregelM. Gans veroorzaakt em corner, maar dan is de oranje-aanval weer in het offmsief. De Axelsche aanhang krijgt weer reden tot juichm als versohillende spe lers over dm scherpen voorzet van Koekkoek heentrappen, die echter door Verstraten met een onhoudbaar schot in een doelpunt wordt omgezet. De Middeliburgers blijken van nu af een gestagen elftal en mogen van geluk spreken, dat de Axelaars die em droog ter rein gewoon zijn, veel met het steeds glihberig wordemd veid sukkeden. Verstraten, Koek koek m J. v. d. Berge speelt dit euvel parten. De kleine Zeelandda-dioelman is bovendden in superieure condi tie m gooit zich met buiten- gewone geesitdrift voor de voeten der Axe- laars. Eindelijk is zijn onversaagd werk hem noodlottig als hij gepasseerd zijnde Scheele voor de vijfde maal zijn heiligdom ziet door- boren. Eenige Axelsche aanvallen stranden dan op buitenspel van Verstraten. Voor de rust weet de Middeliburgsche aanval nog em hoekschop te forceerm, die evenals schoten van Venstraten en Scheele aan de overzijde niets opleveren, zoodat met 05 de rust aan- (breekt. Na de thee zit Koekkoek direct voor de grom-ziwarte veste, maar de kleine keeper is paraat. De doelpuntenhoniger der Axelaars blijkt echter nog niet gestdOd en nadat de Axelsche linkervleugel in fraai samenspel de groenzwaite verdediging heeft overrompeld, moet de kleine doeiwachter weer handelend optreden. Een voligendle aanval bezondiigt K. Gans zich aan hands, waama Zeelandia ten aanval trekt. De linksbuiten schiet eveniwel bezijden het Axelsche doel. Em tarn schot van den MiddeUburgschien midvoor stopt v. d. Velde en daarna zijn de Axelaars weer in den aanval. Als een der backs op de backlijn zich aan hands" schuldig maakt zoefct L. de Regt dm doeimond te hoog. Em aanval van rechts levert den gasten em comer op. Koekkoek krijgt em bevlieging, passeert snel naar Scheele wiens schot voor dm onversaagden kleinen Zeelandiaan in het doel te hard blijkt en het is 06. Tal van Axelsche aanvallen hebben dan gem succes en als de Mdddellbur- gers plotseling attacqueeren trapt M. Gans. in het nauw gebracht, comer. Ook van de Velde herhaait dit stukje, maar resultaat levert het voor de groenzwarten niet op. Hun voorhoede is bijster onproductief en bovemdien zijn L. v. d. Berge en zijn buurman er weer geheel in, zoodat Dronkers de voorhoede weer aan het werk zet. Als Koekkoek in combi- natie met de Regt en K. Gans in de gevaar- lijke zone komt grijpt de rechtsibaok in, doch opnieuw stuiwt Dronkers zijn partners op. Koekkoek geeft een trough-pass aan Scheele, deze aalvlug aan Koekkoek, opnieuw naar Verstraten, waama Koekkoek alle onzeker- heid wegneemt door dm stand op 07 te brengen. Even later staat de Axelsche linksibdnnm buitenspel. Em schot van J. v. d. Berge wordt in een hoekschop omgezet. K. Gans zoekt het doel te hoog, maar als em half uur in de tweede helft is gespeeld zien wij em indivi- dueele doorbraak van Koekkoek en de stand is 08. De groenzwarten zijn thans em ver- pletterd elftal, doch zij geven dm moed niet op. Van de Velde graait em schot van den linksbinnen uit den hoek, wiaama de oranje- aanval er weer op uittorekt. Buitenspel en het kordaat optreden van dm doeiwachter voorkomt em hoogere score en als de groen zwarten v. d. Velde even later te ver uit zijn „home" hebben gelofct wordt deze als de tijd verstrijkt vrij onverwacht gepasseerd en heb ben de Middeliburgers, overigens welverdiend, de eer gered 18. Axel vinidt het dan blijk- baar weUetjes als Karel Gans het „te mooi" blijkt te willen doen m tenslotte een pracht- kans in de laatste minuten te'loor doet gaan. Een moment later maakt dezelfde speier zijn fout gedeeltelijk goed maar zjjn fraai gericht schot wordt door de palen gekeerd en als een nachitkaars gaat dan de wedstrijd, na een buitenspeldoelpunt van Koekkoek, uit. Met hoopvolle verwachting m spanning wordt thans de wedstrijd tegen „De Zeeuwen" tegemoet gezien. Geilufct het onzen jongens daarbij slechts een punt (door em drawn) in de wachit te sleepen, dan is het tijdstip daar om de kampioensvlag te hijschen. Vol verwachting klopt ons hart!

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2