ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. No 8958 MAANDAG 27^FEBRUARI 1933 73e Jaargang. BINNENLAND BUITENLAND TER NEUZEN, 27 FEBRUARI 1933. algemeene vergadering van de BBHBBBHHHBHBHranH TER NEUZENSCHE COURANT ARONNU"T* Binnen Ter Neuzer. 1,25 per 3 maanden Buiiten Ter Neuzen fr. per oost 1.55 per 3 maanden Brj vooruitbetallng fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Firnia P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,8G Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN per 6 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzendlng van advertentien liefst een dag voor de nitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, VVOENSDAG- en VRIJDAGAVOND SCHOOLGELD 1932. Aangeslagenen In deze beJasting worden er berinnerd, dat de laatste termjjn 1 Maart aJL betaald moet zjjn. Ter Neuzen, 27 Febr. 1933. De Gemeente-Ontvanger, J. OUJSLAGER. KBNHEIDSFRONT VAN KATHOLIEKE DEMOCRATEN. Donderdagavond heeft prof. dr. J. A. Ver- aart te Tilburg gezegd, bij. de oprichting aJdaar van een afdeeling van den Katholiek- Democratischen Bond, dat de pogingen om te geraken tot een eenheidsfront der katho- lieke democraten in beginsel geslaagd mogen bee ten. Na a.s. Zaterdag en Zondag, wanneer te 's Hertogenbosch de besturen van den Katholiek-Democratischen Bond, de R. K. Arbeiderspartij en de Limburgsche Federatie btfeenkomen, zal men bet practiscb resultaat van de besprekingen in het openbaar zien. DE KAMERVERKIEZINGEN. Candldatenlijsten anti-rev. party. De uitslag van de stemming over de eerste 16 plaatsen der anti-rev. lijsten is, naar in de Stand, wordt meegedeeld, als volgt: 1. H. Colyn; 2. J. A. de Wilde; 3. C. van den Heu- vel; 4. L. F. Duymaer van Twist; 5. J. Schouten; 6. C. Smeenk; 7. H. Visscher; 8. H. Amelink; 9. J. J. C. van Dijk; 10. A. Zijl- etra; 11. C. S. van Dobben de Bruyn; 12. J. Terpstra; 13. C. van der Zaal; 14. P. Wie- lenga; 15. A. A. L. Rutgers; 16. T. A. van Dyken. De candidaten der R.K. Staatsparty. In de Residentiebode is een balans opge- maakt van de adviseering in de verschillende kieskringen, der R. K. Staatspartij. Daaruit blijkt, dat er reeds 9 omschreven aetels bij eerste candidaatstelling zijn bezet, nl. door de heeren Henri Hermans, Dr. L. G. Kor- tenhorst, Mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar, C. J. Kuiper, A. J. Loerakker, Mr. J. R. H. van Schaik, J. G. Suring, A. N. Fleskens, Minister Dr. L. N. Deckers en Mr. C. M. J. F. Goseling. Drie omschreven zetels zullen nog betwist worden: in ZwolleAs sen voor den „oecono- ■liscben zetel" Candidas t gesteld Mr. P. J. M. Aalberse en Mr. Dr. J. W. Schneider; in Am sterdam—Den HaagRotterdam voor den .^colonialen zetel" Ir. L. J. M. Feber en A. B. ten Berge; in Limburg voor den ,,landbouw- zetel" Ir. Dr. Droesen, W. Quaedvlieg en P. J. Rutten. Van de 18 vrije zetels werden voor 4 geen eandidaten vanwege de rijikskieakring-organi- saties der party geadviseerd. Van de R.-K. Kamerfractie, zooals die mo- menteel is samengesteld, komen, doordien zij aicb niet meer voor een herkiezing beschik- baar stelden, niet meer in de Tweede Kamer terug de heeren Jos. Maenen, Alb. van der Meys, F. Uijen en Mr. A. baron van Wijn- bergen. Van de overige 26 leden bekwamen de vol- gende 18 leden een omschreven zetel of wer den geadviseerd: Prof. Aalberse, Van de Bilt. Engels, Ir. Feber Fleskens, Mr. Goseling, Mr. Van Hellenberg Hubar, Henri Hermans, Kamp- achoer, Dr. Kortenhorst, Kuiper, Loerakker, mej. Meyer, Van Poll, Mr. Van Scbaik, Suring, Mr. Teulings, Van Voorst tot Voorst. De volgende 8 leden bekwamen geen advies, doch werden wel gecandideerd: Mr. Truyen, Ir. Bongaerts, Mr. Romme, Keestra, Lockefeer, Dr. Moller, Schaepman en J. Vos Azn. Van de vier katholieke ministers werd alleen Mr. Reymer nergens gecandideerd; Dr. Dec kers kreeg een omschreven zetel en Jhr. Ruys de Beerenbrouck en Mr. Verschuur werden voor een vrijen zetel geadviseerd. Het Eerste Kamerlid IJsselmuiden werd voor een vrijen zetel geadviseerd in Arnhem Nijmegen; zou hij straks zijn intrede in de Tweede Kamer doen, dan zal hy in de Eerste Kamer worden opgevolgd door den heer J. Andriessen te Utrecht, voorzitter van den R.K. Bouwarbeidersbond. Candidaten der Staatk. Geref. De lijst van candidaten voor het lidmaat- achap van de Tweede Kamer is als volgt samengesteld: 1. Ds. G. H. Kersten, Rotter dam; 2. Ds. P. Zandt, Delft; 3. Ir. C. N. van Dis, Rotterdam; 4. A. Hoogendijk, Zeist; 5. Mr. J. Floor, Driebergen; 6. D. Kodde, Zou- telande; 7. A. J. Kersten, Rotterdam; 8. J. H. van Hondt, Rrjssen; 9. P. v. d. Meulen, Genemuiden; 10. C. B. van Woerden, Ak- krum; 11. D. van Leeuiwen, Alphen a.d. Rijn; 12. B. J. van Putten, Kampen; 13. A. J. de Heer, Nieuw-Berjerland; 14. J. H. Koppe- laar, Middelharnis; 15. W. v. d. Vate, Rhenen; 16. T. v. d. Spek, Moercapelle. DE GEEST IN DE WEERMACHT EN DE KRIJGSTUCHT. De Minister van Defensie heeft Vrydag ten departemente een commissie geinstalleerd, waarvan deel uitmaken: Als lid en voorzitter: Mr. C. J. H. Schepel, president van het Hoog Militair Gerechtshof, raadsbeer in den Hoogen Raad der Neder- landen; l^als leden: J. J. Beijerman, administrateur, yfd der afdeeling personeel landmacbt aan 18), departement van Defensie; D. J. Sonne, lieaiinistrateur, hoofd der afdeeling perscneel 43—macht aan het departement van Defensie; 14. Riem, hoofdofficier van administratie der 15. isse, intendant der zeemacht; H. Ferwer- 16. da, kapitein-lultenant ter zee; C. E. W. baron van Voorts tot Voorst, luitenant-kolonel der infanterie; H. D. S. Hasselman, luitenant- kolonel der artillerie; A. van Pelt, gepens. majoor titulair der infanterie N.I.L., werk- zaam aan bet departement van kolonienL. G. L. van der Kim, luitenant ter zee der le klasse en D. van Voorst Bvekink. kapitein van den generalen staf; als lid en secretaris: A. Spruyt, eerste lui tenant der artillerie, griffier bij het Hoog Militair Gerechtshof; als adjunct-secretaris: Ir. L. C. R. Horning, offieier vein administratie der 2e klasse bij de zeemacht. Deze commissie heeft tot opdracbt, te on- derzoeken en den minister hieromtrent van advies te dienen of naast de middelen welke ingevolge de bestaande bepalingen en voor- schriften aan bet gezag reeds nu ten dienste staan, er andere noodig zijn, al dan niet met wijziging van bestaande bepalingen, ter duur- zame versterking van den goeden geest in de weermacht en ter duurzame betere handhaving van de krijgstucbt waarbij onder meer de op- leiding van de offioieren en de aanwerving als- mede de bevordering van bet vrijwillig dienen- de personeel punten van bespreking zullen moeten uitmaken. De commissie zal zich kunnen laten voor- licbten door ieder uit de weermacht, die zij daartoe wenscht op te roepen en hetzij in haar geheel, hetzij in sub-commissie ook buiten 's Gravenhage onderzoekingen kunnen instel- len en besprekingen voeren. HUEPVERLEENING AAN BURGER- WACHTEN. In de regeling betreffende de hulpverleening aan burgerwachten, opgenomen in de Staats- courant van 8 Juni 1925, no. 108, wordt de volgende wijziging aangebracht. Hoofdstuk oplegging wapenen, ledergoed en patronen. De 2de alinea te lezen als volgt: Onverminderd bet bepaalde in de volgende alinea, mogen in de gemeenten, waar geen gamizoen ligt zoomede in gemeenten met gar- nizoen, waar de omstandigbeden tot bijzondere j maatregelen aanleiding geven, met toestem- 1 ming van of vanwege den Minister van Defen sie en onder verantwoordelijkheid van den bur- gemeester, depots van wapenen, ledergoed en patronen worden gevormd, dan wel mogen de wapenen, het ledergoed en de patronen onder verantwoordelijkheid van den burgemeester onder persoonlijke berusting worden gelaten van de leden aan wie de uitreiking plaats had. Voorts eene 3de alinea toe te voegen, lui- dende: Ten aanzien van gemeenten, waarvoor af- zonderlijke maatregelen worden noodig geacht, kan de Minister van Defensie, in overleg met den Minister van Binnenlandsche Zaken nopens de wijze van oplegging van de wape nen, het ledergoed en de patronen eene van de in de vorige alinea bedoelde afwijkende rege ling treffen, met dien verstande, dat niettemin eene snelle afgifte van een en ander moge- lijk blijft, indien de burgerwacht moet op- i treden. DE SUBSIDIES AAN DE WERKLOOZEN- KASSEN. Een verzachting voor personen van 65 jaar en ouder. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake de begrooting van Binnenland sche Zaken voor 1933 deelt de Minister mede, dat het vraagstuk van de 40-urige arbeidsweek bij de Regeering een punt van onderzoek uit- maakt. De Regeering beeft zich inderdaad genoopt gezien de subsidies voor de werkloozenkassen voor 1933 lager te stellen dan voor 1932. Het feit ecbter, dat de voorwaarden voor het verkrijigen van hooger subsidie zoo laat zijn bekend gemaakt, heeft den Minister doen besluiten, eenige verzachting aan te brengen in het bijzonder wat betreft personen van 65 jaren en ouder. Deze personen kunnen, voor- zoover zij voor 1 Juli 1933 den leeftijd van 65 jaren bereikt hebben, nog tot bun 70ste jaar lid der werkloozenkas blijven en uitkeering genieten. OPHEFFING VAN OPENBARE SCHOEEN. I Reeds geruimen tijd is te Vrouwenpolder een strijd gaande over de al of niet opheffing van de beide openbare scholen, een in de afdeeling Vrouwenpolder en een in de afdeeling Gapinge. Tenslotte heeft de raad besloten tot opheffing van beide openbare scholen. Thans hebben Ged. Staten van Zeeland ecbter alleen hun goedkeuring gehecht aan de opheffing van de school te Vrouwenpolder. BREEKT JAPAJN MET GENeVE? In de vooraanstaande VotlkenibandHkringen is men van meenirug, dat de Japansche regee ring langs diplomatieken weg of telegrafisch in den loop dezer week, zoo mogelijlk reeds vandaag, het udittreiden van Japan uit den Volkenbond zal aankondiigen. Pas na het ver- trek van Matsoeoka uit GenAve zal Japan zijn lidmaatschap van dien Voikenbond opzeg- gen. De Japansche onder-secretaris-generaal Soe- glimoera, leider van de politieke afdeeling van den Voikenlbond, beeft den seeretaris-generaal van den Volkenbond onttslag uit zijn functie verZodhit. Matsoeoka en die andere Japansche vertegenwoordigers verlaten Geneve heden. Matsoeoka zal zidh eerst naar Parrjs, Den Haag en London begeven en daama via Was hington naar Tokio terugkeeren. De buitengewone Assemblfre heeft Vrijdag besloten ook vender het Japanadh-Qhineesclh conflict te behianidelen. De vergadening be- sloot: 1. De buitengewone Assemblee blyft per manent en kan ieder oogenbldk door den pre sident worden bijeengeroepen 2. Een adviseerenide oomimiesie, bestaandle uit vertegenwoordigers der commissie van Negentien, waaraan toe, voegid Nederland en Canada, krijigt opdradht de verdiere ontwik- keling van den toestand in het Verre Oosten galde te slaan en de Volkenbondsvengadering, zoomede de afzonderiijke mogendheden bij de tenuitvoerlegging van hun taak beihulpzaam te zijn en een gemeensdhappelijik optreden mogelijk te miaken. De Sowjet-regeering en de regeering der Vereenigide Staten worden ulbgenoodigd tot daze commissie toe te treden. Door een zoodanage aotie wordt ailereerst druk geoefend op de Japansdlje regeering en wondt bovendien den Voikenlbond mogelijk ge- maakit inigevai van een verderen opmarsch der Japansdhe troepen in de provincie Jehol gebruik te maken van sanctiemiddelen. De resoliutie biedt den Voikenlbond en China de mogelijikiheid ieder oogenbiik maatregelen te nemen. Indien de Voikenlbond thans niet kradhtig optreedt, zal men deze week staan voor het feit van een oorlog van grooten omivang in 'het Verre Oosten. CERMAK's TOESTAND KRITIEK. Burgemeester Cermaik maakt het weer min der goed, ondanks injecties met druivensuiker en zuurstoftoevoer. Gevreesd wordt dat de lon- gen zyn aangetast. De ddkters hebben zoo goed als alle hoop opgegeven. De toestand van mevr. Gillis is detis vcoruitgaand Renter meldt uit Miami: De toestand van Cermak is kritiek, Jbus werd aan Roosevelt medegedieeld, toen hij naar den zieke infor- meerde. DE BUITENGEWONE ASSEMBLEE GEEINDIGD. Eindelijk sdhreef de N. R. Crt. Vrijdag dan is men aan het einde van de buiten gewone Assemblde over het Japansch-Chi- neeseh over het Japansdh-Ohineesch conflict. Feitelijk was het einde er reeds. Alles stond van te voren vast. De Japanners hadden bij stufcken en brokken alles reeds wereidkundig gemaakt, wat zij vandaag n6g te zeggen had den. Het rapport van de Assemblee bene- vens de goedkeuring met algemeene stemmen behalve die van Japan was ook reeds bekend. Zelfs het ceremonieel had men al bepaald. Na den uitslag van de stemming zou Japan de Assemble verlatien, wat ecbter volstrekt nog niet een beslissdng omtrent zyn houding tagenover den Volkenbond zou beteekenen. De Japanners hadden te Geneve deze dingen met nudhtere zakelijkbedid en in goede betrek- kingen met alle anderen bebandeld. Wat de houding van Japan ten opzicbte van dien Voikenlbond zal zijn, hanigt ook nog vrrjwel in de lueh/t. Zal het eenvoudig Geneve den rug toekeeren, ndettegenstaande het feit, dat het volgens zyn aangegane verplichtingen als lid van den Volkenbond zyn lidmaatschap niog tiwee jaren na opzegging moet aanhou- den? Zal het zich misschien nu niet terug- trekken uit den Raad, waar het zich onder welgezinden zegt te gevoelen, maar zal het alleen niet meer deelnemen aan de Assem- blee Daar imrners spreken al die kleine mogendheden mee, welke Japan zoo hevig helbben gegiiefd door him onbehouiwen open- hartigheid omtrent het geval, een openhartig- head, die zoo erg afsteekt bij de voorzicbtig- heid van de voor de inldiduieele gevolgen van hun verantwoordelijkhedid bevreesde groote mogendheden! Er wordt ook gesproken van de mogelijkhedd, diat Japan vertoornd weg gaat uit Geneve, maar tegeddjk mededieelt dat het aan zich houdt om het tijidistip te bepalen waarop het officieei den Volkenbond verlaat. De berichten uit Japan laten iedieren uitiweg open, en als toeschouwer krijigt men den in- druk dat men het er te Geneve nog long niet over eens is, welken suibtielen uitleg men aan op zichzelf schijnibaar heel duidielijke uitin- gen zal geven. Dit is wei zeker: de duidelijk- heid waarop men door herhalinig, telkens I weer nieuiwe bevestigingen, telkens weer ver- diepte politieke ceremonien zooveei nadruk j heeft willen leggen, die bestaat op hiet oogen- blik nog niet. Maar evenmin bestaat zij nog aan den anderen kant. O zeker, het aange- nomen rapport is in zijn termen lang niet mis. Wat ecbter zal de Voikenlbond nu ver- i der doen? Natuurlyk mag men geen besluit verwach- j ten, dat een gewapenid conflict, waarfbij an- dere mogendheden dan China betrokken zou- dien zijn, zou kunnen uitiokken. Geen boycot, nog minder interventie. Slechts e<5n enkele maatregel komt nu meer op den voorgrond, vooral na het debat in bet Engelsche parle- ment: een intematdionale afspraak om de leverantie van wapenien naar Japan te ver- bieden. Men mag aannemen, dat de Japan ners op het oogenbldk zoo goed zyn voorzien, dat zij tegenover de Ctoineazen zich voldoen- de zullen kunnen helpen, ook al kunnen zij nog niet alles in him edgen land maken. Hun positie wordt ecfater daardoor zwakker tegenover de buitenwereld. Japan is op het oogenlbldk zoo koortsadhtig gehaast om zich voor veed grootere eventuaihtedten dan een veidtoclhit in China te wapenen, dat een der- j gelijik besluit der mogendheden het niet an- diers dan zeer pynlijk zou kunnen storen. Initusschen kan de Voikenlbond op het oogenbiik waarop wy dit schrijven, reeds de voldoendnig smaken, dat dr. Yen, de vertegen- woordiger van China, getuiigd heeft van de opluchting en voldoenimg die het rapport, dat nu aanigenomen zal worden, aan zijn regeering heeft verschaft. De Qhineezen zijn nu dus lang niet ontevreden met diit resultaat. Zy hebben trourwens onder die gebeele aotie blijk gageven niet het onredeilijke van den Volken bond te willen verlangen. De Volkenbond zelf heeft tensl'otite na veel aairzalen gedaan wat het handvest van hem eischte. Daarmede zijn de dhineezen blijkbaar tevreden, en daar mede is de gesdhiedenis nu ten einde. Maar onmidldellijk begint een nieuiwe ge sdhiedenis, want de gebeurtenissen in Jehol worden te Geneve als een nieuiwe aangelegen- faeid beschouwd. Daarom zal de Voikenlbond een commissie voor die nieuiwe zaak vormen, bestaande uit de commissie van 19 in haar geheel, en waarin vender Nederland en Canada nog zullen worden opgenomen. Een belang- rijke principieele beslissdng zal het zijn, of Amerlka en Rusiand daartoe zullen worden uiitgenoodigd. Zooals ook onvermijdelijk was, goat de zaak dus te Geneve vender, al komt nu de buiten gewone Assembl6e tot een laat einde. Het is onder deze amsitandiiglheden een geOiuk voor den Volkenbond dat BoJivie en Paraguay, Peru en Columbia zidh. nog niet willen laten storen in hun onderlinge oorlogen. Geen van hen heeft nog een aanklacht ingediend, en zy heb ben aan den eisch van het handvest van den Voikenlbond voidiaan door geen oorlog te ver- klaren. Zoo bezorgen die onofficieele, maar toch niet minder bloedige oorlogen den Vol kenbond toch nog geen anderen last dan de verzoeningspogingen, die reeds zijn begonnen. Het groote gevaar blyft echter het conflict in Oost-Azie. EEN AFSCHEID. Vrijdagnamiddag werd door den heer J. W. Priems, die eenige jaren alhier fungeerde als directeur der Rijks Hoogere Burgerschool, af- scheid genomen van de leeraren en de leerlin- gen, wegens zijn benoeming in gelijke functie te Middelburg, waar hy met 1 Maart dit ambt zal aanvaarden., Brj dit afscheid waren ook tegenwoordig de dames der leeraren en een vertegenwoor- diger van de Commissie van Toezicht. Zoowel door den scheidenden directeur als door zyn opvolger, den heer Ir. Westerhof, werden bij deze gelegenheid hartelijke woorden gesproken. Namens de H.B.S.-club uit de leerlingen werd het woord gevoerd door den heer P. A. Neeteson, die daarin uiting gaf van den spijt, die alien bezielt, dat ze hun directeur, die de algemeene achting en waardeering genoot, zullen moeten missen. Als blijk van waar deering bood hij den heer Priems een teekening in lijst aan, terw.rl aan mevrouw Priems bloe- men werden aangeboden. Al gunt men hem gaame zijne promotie, zoo zullen toch de vele vrienden die de heer Priems hier, in de weinige jaren die hij hier vertoefde, heeft weten te verwerven, hem met spijt zien vertrekken. Hij zal een leemte ach- terlaten in de kringen waarin hij verkeerde. Het openbare leven had zijn voile belangstel- ling en verschillende vereenigingen genoten zijn zeer gewaardeerden steun. TOONEELUITVOERING DOOR HET R.-K. MEISJESPATRONAAT. Gisteravond gaf het R.-K. Meisjespatronaat in het Patronaatsgebouw een uitvoering, waar bij werd opgevoerd .Maria Magdalena", een lyrisch dramatisch passiespel. De zaal was aardig bezet en vol belangstelling werd het bizcnder mooie spel door de aanwezigen ge- volgd. De meisjes hadden haar rollen goed ge- leerd en speelden werkelyk zeer aardig. ALGEMEENE VERGADERUVG R.-K. KIESVEREENIGING. Voor de algemeene vergadering der R.-K. Kiesvereeniging, welke Zondagnamiddag in een der lokalen der Bewaarschool gehouden werd, bestond zeer groote belangstelling, zeker vanwege het feit, dat het hier ging om maatregelen te ovenvegen tot behoud van den Zeeuwschen Kamerzetel. De voorzitter, de heer J. A. van Rompu, j opende de vergadering met den Christelyken I groet en sprak er zijn vreugde over uit dat zoorvelen waren opgekomea. Verder zette hij nog uiteen waarom de Kamer ontbonden was en dus reeds op 26 April de verkiezingen ge- houden worden. De beslissing die den vorigen Zondag te Den Bosch genomen was over de samenstelling der lijst voor de kieskringen Middelburg en Den Bosch, heeft Zeeland te- j leurgesteld, daar de Zeeuwsche zetel niet voor j een veilige plaats geadviseerd werd. Daarom zal getracht moeten worden deze bij de stem ming voor de volgorde der plaatsen, zooals die a.s. Zondag gehouden wordt, op een ver- kiesbare plaats te brengen. Hij: gaf dan het woord aan den heer Stoopman, die de verga- dering te Den Bosch en de Partijraadsverga- dering van verleden Zaterdag had bijgewoond. t Deze gaf een uiteenzetting van het verloop der vergadering te Den Bosnh en deelde mede, dat men het op de Partijraadsvergadering ook niet eens was met de behandeling die Zeeland door Den Bosch had ondergaan. Om den i Zeeuwschen zetel te behouden moeten alien als 66n man op den heer Lockefeer stemmen, die j beweizen heeft een goed Kamerlid te zijn. Bij i onderlinge verdeeldheid is heelemaal niets te bereiken. De heer Van Wel vroeg of de actie der j kiesvereeniging wel organisatorisch was. Moet men zich niet neerleggen bij de beslissing zoo als die in Den Bosch gevallen is. De heer Stoopman antwoordde daarop dat er actie mag gevoerd worden voor een bepaalden j candidaat. Nu volgde sluiting door den voorzitter op de gebruikelijke wijze. P. T. EN T. Met ingang van 1 Maart a.s. wordt de ad junct-commies bij den post- en telegraafdienst A. Herrebout, vroeger te Ter Neuzen, ver- plaatst van het post- en telegraafkantoor te Vlissingen naar het inspectiebureel te Mid- delburg. FILM-AVOND. Gaame verwyzen wy de lezers naar de ad vert en tie in dit nummer, betreffende den film- avoud voor de vereeniging „Het Homeland". Over deze hoogst belangryke film, die het geheele omvangrijke philantropische werk der bekec.de vereeniging „Het Hoogeland" illus- treert, zyn reeds in verschillende dagbladen door geheel Nederland uitstekende recensies gegeven! Byna een vol jaar is aan deze film, die een respectabele lecgte heeft, gearbeid om het Nederlandsche volk te overtuigen van het be langryke werk, dat verricht wordt door de vereeniging „Het Hoogeland" in hare vier koloniehuizen en daarbuiten! Deze film laat zien de levenstragiek van zoovelen onzer arme en misdeelde medemen- schec, maar ook het heerlijke reddingsiwerk, dat door de Vereeniging met haar groote staf van medewerkers en -werksters over geheel ons land wordt gedaan. EEN WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Middelburg verzoekt te waarschuwen tegen de practyken van een koopman, die met scheermesjes aan de deuren komt en er een achterlaat om te probeeren. Eater komt hy terug en biedt een pakje mesjes aac voor 50 cent. Het blijkt dat het proefmesje goed was, doch dat de pakjes oude meisjes bevat van verschillende merken, Men zij dus op zyn hoede! EXAMEN VOOR COUPE USE. Aan het te Den Haag gehouden examen voor coupeuse heeft met goed gevolg voldaan mej. M. de BourgraafBaas te Breskens. WIJZIGING REGLEMENT VOOR DE SCHEEPVAART. Vrijdag 24 Fabruari is afgekondigd het Staatsblad no. 42, Besluit van den 9en Fe- bruari tot nadere wijziging van het by Kon. besluit van 22 Nov. 1911 vastgestelde regle- ment voor de scheepvaart ter beveiliging van de beweegbare spoorwegbrug in den Staats- spoorweg van Roosendaal naar Vlissingen over het kanaal door Zuid-Beveland. AUTOBUS-CONCESSIES. Ged. Staten van Zeeland hebben afwijzend beschikt op het verzoek van E. Dauwe te Watervliet (Belgie) om vergunning voor een dagelijkschen autabusdienst van de Neder- landschBelgische grens over IJzendijke en Schoondijke naar Breskens op grond, dat in verband met de bestaande vervoergelegenheid per tram het verleenen van de gevraagde ver gunning voor een autobusdienst, bovendien geheel hetzelfde traject volgende als de be doelde tram, uit een oogpunt van de verkeers- oeconomie te eenenmale ongewenscht is. Wel hebben zij ingewilligd de verzoek en van C. van Strien en J. C. Krrjger beiden te Goes om vergimningen voor autobusdiensten van Goes naar Katsche Veer, zulks dagelrjiks. VEREENIGING GEWESTEEM K E TARWE-ORGANISATIE VOOR ZEELAND. Zaterdag 25 Februari werd te Goes gehou den de algemeene vergadering van de Ver eeniging Gewestelijke Tarwe-Organisatie voor Zeeland onder voorzitterschap van den heer Iz. P. van de Weele. De exploitatierekeningen over het oogstjaar 1930 en 1931 alsmede de balans per 31 Augus tus 1932 werden na bespreking en toelichting door den voorzitter en volgens rapport der financieele commissie goedgekeurd en vast- gesteld. Goedgekeurd werd dat de uitvoering van maatregelen in verband met steun aan de vlas- teelt door het bestuur was ter hand genomen. Tevens ging de vergadering er mede accoord dat eventueel de uitvoering van mogelijk te verwachten steunmaatregelen betreffende den aardappeloogst 1932 aan het bestuur der Tarwe-Organisatie wordt opgedragen. Vervolgens werden verschillende regelingen betreffende de uitvoering van de Tarwewet. nog nader besproken. VERKEERS CONFERENTIE. Vrydagmiddag had in een der zalen van het Provinciaal gebouw in de Abdij te Middelburg de jaarlijksche verkeersconferentie plaats, waartoe ook nu Ged. Staten weder een groot aantal instellingen en personen hadden uitge- Doodigd, van wie de meeste aan de uitnoodi- ging hadden voldaan. De voorzitter, de Commissaris der Koningin heette alien welkom en zeide. dat Ged. Staten het groot aantal aanwezigen op hoogen pry's stellen, waaruit de groote belangstelling blijkt voor de maatregelen die in het belang van het verkeer worden genomen. Spreker hoopt. dat dit in de toekomst ook zoo zal blijven. Spe- ciaal heette spreker welkom den inspecteur van de P. T. T., de vertegenwoordigers van de N. S.van de R.T.M.van de Kamers van Koophandel ter Ter Neuzen en Middelburg van den A.N.WH. en de K.N.A.C.; van de Maatschappij Zeeland: den afdeelingsconsul van den A.N.W.B. en de vertegen/woordigers van de stoomtram BreskensMaldeghem? de stoomtram Walcheren, de Zeeuwsch-ViLaam- sche Tramweg Maatschappij en van de mid- denstandsvereenigingen te Goes. Spreker wees er op, dat in 1932 in Zeeland weder verschillende maatregelen in het be lang van het verkeer tot stand zijn gekomen, en dit zoorwel te water als te land. Te water door het in de vaart brengen van de tweede motorveerboot ..Prinses Juliana", de over- name van de „Prins Hendrik", die na enkele kleine verbeteringen binnenkort in de vaart komt en de opdracht aan „De Schelde" van den bouw van drie nieuwe veerbooten voor de Wester- en Ooster-Schelde.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1