ALGEMEEN NIEUWS- F.N AOVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. Winkellersnereenipg ,,K LIM OP No. 8957 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 73e JAARGANG BIHIUUN Predikbeurten. TER NEUZEN, 24 FEBRUARI 1933. OUDERAVOND. AXEL. RECHTSZAKEN. j m j mi'OHtfrtiiWi'Hini' m'? OOXU'rUKt EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgezet worden de algemeene beschou- wingen by de Rijksbegrooting. De heer Oudegeest (s.d.) verdedigt een sterke conversie van onze nationale schuld en een minder stielle schuldaflossing. Hij. pleit voor een Staatslevensverzekeringsbedrijf. Staatabrandvenzekering en een Staatshypo- theekbank. Deze bedrrjven kunnen z.i. goed- kooper werken, dan particuliere, en bet over- blyvende geld zou be steed kunnen worden, voor sociale doeleinden. Spr. pleit voorts voor een tabakamonopolie en zegt, dat men in 't algemeen niet terug kan naar de oude anarchie in de productie. De heer Slingenberg (v.d.) berekent, dat bet begrootingsaspect voor 1934 ten minste 100 millioen gulden ongunstiger is, dan dat over 1933. Voor uitgaven van blijvend nut zou men In de komende jaren wat meer kunnen boeken op den kapitaaldienet. Vender zal nan belastingvenhooging niet te ontkomen zijn. Op de weermacht zijn nog gToote bedra- gen te bezuinigen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Aan den heer L. de Visser wordt verlof ver- leend, de regeering te interpelleeren over de maatregelen van de Indische regeering tegen in Boven-Digoel geintemeerde en van commu- nistiscbe zijde voor de Tweede Kamer candi- daat te stellen personen. Deze interpellatie wordt vandaag gehouden. Dd heer Albarda (s.d.) verzoekt spoedige behandeling inzake De Zeven Provincien. De Voorzitter zegt toe, met dit verzoek rekening te zullen houden bij de nieuwe regaling van werkzaamheden. Voortgezet wordt de behandeling van de Indische begrooting. De heer Schouten (a.r.) betoogt, dat's lands huishouding op lager peil moet worden inge- richt, met behoud van een vaate kern van het bestaande. Hij verwijt den heer Cramer roe- kelooze financieele politiek. Spreker dringt aan op een zeer krachtig gezag. De sociaal- democraten hebben z.d. in de laatste weken groote schade gedaan aan de Indische crediet- waardigheid. De heer De Visser (comm.) geeft een over- zicht van de vele in Indie onderdrukte ops tan- den. Hij noemt het verzet thans tegen het koloniale imperialisme algemeen, en dit verzet zal zijn partij zooveel mogelijk steunen. Door de geweldige welvaartsvermindering wordt de landbouwende stand het meest ge- troffen. De hongersnood is, aldus spr., verder, zelfs doorgedrongen in dun bevolkte streken. Schandelijk is de schatting van het levens- minimiim der inlanders op 2% cent per dag. Ook in den afkoop van de heerendiensten en in de verbetering van het onrustbarende anal- fabetisme zit geen voortgang. DE 1875 M.-GOLF VOOR NEDERLAND BEHOUDEN. Uit Brussel wordt aan „De Telegraaf" ge- meld: Zooals reeds gemeld is, werd op het hier gehouden Int. Radio-Congres een plan opge- maakt Voor een nieuwe verdeeling der Euro- peesche golflengten, dat via Zwitserland aan de verschillende landen zal worden voorge- legd en nader besproken op de in Mei te Luzem te houden bijeenkomst. Ten aanzien van Nederland vememen wij, dat men hier geen aanslag heeft beproefd noch op 296 M. noch op de 1875 M. golf, zoodat het vercnderstelde gevaar, dat Neder land zijn lange golf zou kunnen verliezen, als geweken kan worden beschouwd. DE VERLAGING VAN DE SPOORWEG- TARIEVEN. De nieuwe reizigerstarieven van de Neder- landsche Spoorwegen zullen op 1 April 1933 worden ingevoerd. Behalve de enkele reis-kaarten, de retour- biljetten voor buurtverkeer en de gezelschaps- biljetten .waarvan de verlaagde prijzen reeds I zijn gemeld, worden met ingang van April verlaagd: a. de bijslag voor D-treinen, n.l. tot /0,80 voor bijslagkaarten in den trein genomen en tot 0,75 voor bijslagkaarten aan het loket genomen (thans kosten zij (/I en /0,90); b. de prijzen van de vacantiekaarten en w£l tot 7,50 voor de eerste klasse, 5,75 voor de tweede klasse en 4 voor de derde klasse (de tot dusver geldende prijzen waren onder- scheidenlyk/9, 7, en/5). Zooals bekend is worden de vacantiekaarten gewoonlijk met Paschen, Pinksteren en van 1 Juli tot 15 September afgegeven. R. H. B. S. Bij Kon. besluit is tijdelrjk benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Ter Neuzen, de heer C. A. Cammaert te Utrecht. CHR. WINTERLEZING. De Woensdagavond in de Geref. Kerk alhier gehouden vierde winterlazing vanwege het Comite voor Chr. Winterlezingen stond, wat het bezoek betreft, onder den invloed van het slechte weer. Toch was nog een flink aantal hoorders aanwezig. Na het zingen van Ps. 42 1, en voorlezing van Joh. 17, opende de voorzitter, de heer J. G. Jansen, de bijeenkomst met gebed. In zijn •peningswoord deelde hij mede, dat het aan het comitd gelukt was in de plaats van Ds. Van Arkel, die verhinderd was, Ds. Boeyinga. van Haarlem, bereid te vinden hier op te tre- den. Verder deelde hij mede, dat door het comite besloten is in den loop der maand Maart in verband met de Willem de Zwrj- ger-herdenking alhier een Oranje-avond te organiseeren,. Het plan daartoe moet nog worden uitgewerkt. Alsnu verkreeg Ds. Boeyinga het woord tot het houden zijner rede: ,,Het juweel der Religie". In zijn inleiding, waarin spreker den mensch vergelijkt met een uitkijktoren, wees spreker er op, dat de mensch zoo vaak dien uitkijk toren beklimt om van daaruit het leven van anderen gade te slaan, zonder een blik te slaan in eigen leven. En er zijn in onzen tijd niet veel schoone beelden te aanschouwen, ze zijn meest alle grauiw. Men ziet zoo druk naar buiten, dat men verzuimt den blik naar binnen te slaan. Het juweel der Religie wordt bij geen mensch meer gevonden; het is door de zonde teloor gegaan. Edn is er nog bij wien het wordt gevonden: Jezus Christus, de Zoon van God, de Zoon des menschen, de tweede Adam, Die staat waar de eerste viel. In Hem glanst het juweel der Religie. Komende tot zijn eigenlijk onderwerp, ver- deelt spreker dit in twee deelen, n.l.: 1. De Religie in haar wezen; 2. De Religie als factor in de wereld. Wat is Religie? Velen hebben het wezen der Religie heel eenvoudig omschreven als vol- strekte afhankelijkheid van God. Spreker wijst in dit verband op onze geboorte en op de natuur. Dat besef van afhankelijkheid hebben wij alien. Daarentegen verliezen velen in deizen mo- demen tijd hoe lang zoo meer dat besef. De mensch voelt zich almachtig. De wilde revo- lutiedrang in de volken wil alle afhankelijk heid van God afschudden. Toch openbaart zich ook bij den modemen mensch een zekere af hankelijkheid. Spreker wijst op den vliegenier, die voor hij de lucht ingaat, een onuitgespro- ken gebed doet voor een mascotte, een poppet je Hoe hoog's menschen onafhankelijkheid ook stijgen moge, toch tuimelt hij telkens weer omlaag; dat is afhankelijkheid. Afhankelijk heid is zegt spreker de grondslag der Religie. Spreker behandelt daama den strjjd onzer dagen, waarin de geest van den anti-christ weder een aanval doet op Gods volk. Die strijd is reeds begonnen met de drie-deelige veldslag in de woestijn, toen Jezus tot drie- malen toe verzocht werd van den duivel. Dat was de strategie waamaar de strijd aller eeuwen gevoerd wordt. Het effect van dien strijd is, dat er thans, in dagen van werkloosheid, helaas afvalligen komen, die meegevoerd worden in het roode leger, waar men de belijdenis van den Chris tus toeroept: „Waag den sprong, de wereld met al haar begeerlijkheden ligt voor u open." Vreeselijk zal de ontnuchtering derzulken zijn. Jezus heeft ook dien schrikkelijke aanval doorstaan, doch Diens antwoord was: „Daar staat geschreven: Den Heere Uwen God alleen zult gij dienen". Met die belijdenis staat ook de Christen van heden sterk en zal de aanval van Satan te pletter loopen. De indrukwekkende rede werd met onver- deelde aandacht beluisterd. Met dankgebed werd de bijeenkomst geslo- ten en hiermede is ook het seizoen der winter lezingen weer gesloten. Gisteravond hield de vereeniging voor Chr. onderwjjs alhier haar jaarlijksche ouderavond. Als naar gewoonte was er tevoren gelegenheid om in de schoollokalen het werk der leerlin- gen te bezichtigen, waarvan weer door zeer velen gebruik werd gemaakt. Te 7,30 uur ver- eenigde men zich in het gymnastieklokaal aan de Grenulaan, waar de voorzitter, de heer J. J. de Jager, de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze opende. Hij releveerde dat 1933 voor Nederland in het algemeen en voor onze school in het bijzonder, een jaar van beteekenis is. We hopen dit jaar met de kinderen te her- denken, dat het op 24 April 400 jaar geleden is, dat Willem de Zwijger, de vader des vader- lands, geboren werd. Dan is het in Sept. a.s. 75 jaar geleden, dat deze school is opgericht. En ook dat feit hopen we te mogen her- denken. Hiema hield de heer De Jager een inleiding getiteld: Enkele grepen betreffende het on- derwijs in vorige eeuwen", waarop eenige be- spreking volgde. De volgende inleider, de heer J. Lourens, behandelde het onderwerp: ,,Beiwaar het pand U toevertrouwd", waarin hy den strjjd schet- ste die is voorafgegaan aan het pand dat wjj thans in den vorm van ons Chr. onderwijs be- zitten en waarin hij zijn hoorders aanspoorde biddend te strijden voor de bewaring van het hen toevertrouwde pand. Ook hierop volgde eenige bespreking. Ondertusschen zorgden de dames voor ver- sterking van het inwendige. De voorzitter dankte voor de groote be- langstelling voor dezen avond en hoopte alien, kon het zijn nog meerderen, in September weer vereenigd te zien ter viering van ons 75-jarig jubileum. Nadat de heer J. Lourens was voorgegaan in dankgebed werd de bijeenkomst gesloten. TERN. CHR. MANNENKOOR. Gisteravond gaf het Tern. Chr. Mannenkoor, directeur de heer P. Vergouwe, haar propga- ganda-avond in het gebouw Emmanuel". De voorzitter, de heer A. Ruben, opende deze ver gadering met't laten zingen van Psalm 89 1 en 7 en gebed, waarna hij de aanwezigen har- telijk welkom heette en het doel van deze propaganda-avond uiteenzette. Het w*as een teleurstelling dat geen van beide sprekers kon aanwezig zijn, maar men had voor aanvulling de medewerking gekregen van het Chr. gem. koor „De Heer is onze Banier", directeur de heer F. H. v. d. Peyl, wat de vereeniging zeer op prijs stelde, alsook nog enkele declamatie's en voordrachten, terwyl we nog werdan ver- rast dooreen propaganda-gedicht van een onzer leden. De nummers die door het Chr. Mannenkoor en het Gem. koor werden ten gehoore gebracht, werdea alle met een harte- lyk applaus begroet. Ook de duo's die werden uitgevoerd door den directeur, den heer Ver gouwe en zijn zoon voor bugle en piston, vie- len niet minder in den smaak van het publiek; alsook de tenorsolo het ,,Onze Vader" van een der leden. In de pauze werd van de beschikbare con- sumptie gretig gebruik gemaakt. Deze propaganda-avond werd door den vice- voorzitter, den heer Chr. Ollebek, gesloten met een woord van dank aan de aanwezigen voor hun opkomst, terwijl hij opwekte om toe te treden als lid of donateur der vereeniging. Hij liet eindigen met het zingen van Psalm 150 1 en dankzegging. Het Chr. Mannenkoor mag met voldoening terugzien op dezen goed geslaagden avond en ook op het drukke bezoek. LEGER DES HEILS. Het Leger des Heils bericht ons, dat de Stichting haar jaarlyksche Zelfverloochenings- Aanvrage houdt van 4 tot 18 Maart as. Deze Aanvrage brengt voor de Heilssoldaten een paar weken van extra ingespannen arbeid mede ,daar zij er dan op uittrekken om gelden voor hun werk bijeen te brengen. Bovendien geven zij zelf (en de meesten hunner be- hooren tot de arbeidende klasse) niet onbe- langrijke bedragen, die velen hunner ten deele bijeen brengen door zich het een of ander voedings- of genotmiddel gedurende die week te ontzeggen. Daaraan ontleent de Aanvrage haar naam. De opbrengst dezer Aanvrage komt voor de eene helft het werk in Neder land ten goede en voor het andere deel aan den Zendingsarbeid, waartoe o.a. ook behoort het werk in Nederlandsch-Oost en West-Indie. Het Leger heeft in dezen moeilijken tijd Uw steun meer dan noodig, om alle takken van arbeid in stand te houden en de helpende hand uit te blijven strekken naar hen, die op haar hulp is aangewezen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 12 tot en met 18 Februari zrjn in onze provincie voorgekomen 4 gevallen van roodvohk en wel 1 in igder der gemeenten Colijnsplaat, Krabbendrjke, Oost- en West- Souburg en Vlissingen en 1 geval van diph- therie te Middelburg. De Fancy-Fair. Na eenige maanden van voorbereiding kon dan eindelijk de voorai' zooveel gesproken Fancy-Fair, georganiseerd door Concordia en Orelio, worden geopend. Ter bijwoning van de officiaele opening ver- zamelden zich een groot aantal genoodigden en belangstellenden. Nadat de voorzitter der regelingscommis- sie, de heer A. P. Esselbrugge, een kort woord ter inleiding had gesproken, werd door den Edelachtb. Heer burgemeester F. Blok de volgende rede voor de microfoon van de Axelsche radio-centrale uitgesproken. Dames en Heeren. Allereerst wil ik beginnen met een woord van dank uit te spreken aan het ultvoerende comite, dat mij verzocht heeft deze Fancy- Flair te willen openen. Gaame ben ik din ook beredd nan dit ver zoek te voldoen. Evenzoo als andere vereenigingen, gevoelen ook beide vereenigingen, n.l. Concordia en Orelio, den druk van den tijd en hebben te kampen met financieele zorgen. De vereeniging Concordia, die in 1886 werd opgericht onder voorzitterschap van jhr. mr. Quarles van Ufford, destijds burgemeester van Axel, genoot een subsidie van gemeente- wege van /300 's jaars. In 1931 werd dit teruggebracht tot 200, terwijl in 1932 de raad deze subsidie vast- stelde op 150, uitsluitend op grond van be- zuiniging, terwijl met waardeering over deze vei-eeniging werd gesproken en het jammer vond, gedwongen te zijn, een dergelijk besluit te moeten nemen. De vereeniging Ooroordia heeft toen be- grepen, dat er iets moest gebeuren en heeft curculaires huis aan huis bezorgd en doen laten ophalen, om zoodoende te trachten meer leden te winnen, hetgeen gedeeltelijk is gelukt, maar niet in die mate, dat de finan cieele zongen geheel en al wag zouden ge nomen zijn. De zangvereeniging Orelio werd in 1909 op gericht en trad toe tot de Zeeuwsche Zan- gersbond in 1921. Deze vereeniging heeft onder leiding van den eminenten directeur, den heer Blansaart, de eer van Axel wel hoog gehouden. Zong zij in 1922 in de Hie afdeeling, in 1925 in de He, in 1928 in de Ie en in 1930 in de afdeeling Uitmuntendheid, in 1931 werd ze in de eere-afdeeling geplaatst. Waar ook deze vereeniging niet goed bjji kas was, komt het mij zeer juist voor, de ge- dachte van deze beide vereenigingen, om gezamenlijk de handen ineen te slaan en te trachten pogingen aan te wend en, om de be- schikking te verkrygen over mosrdere finan- cien. Er werd dan besloten tot het houden van een Fancy-Fair. Wanneer men straks, na de opening een kijkje gaat nemen, wat hier bij een is gebracht en met hoeveel zorg alles is verzorgd, dan breng ik gaame daarvoor vanaf deze plaats opreohten dank en hulde. Moeite noch tijd zijn ontzien, zoowel van de leden van het uitv. comitfi, als van de wer- kende leden onderling, om gezamenlijk te trachten, alles zoo gezellig en aantrekkelijk mogelijk te maken. Ik ga niet de hoop uitspreiken, dat deze fancy-fair zal slagen, omdat ik overtuigd ben, dat deze fancy-fair moet slagen. Indien er 's zomers een concent gegeven wordt op de markt, zijn er velen, zeer velen, die van hunne belangstelling doen blyken en genieten van zang en rnuziek, waarom zou den die thans achterblijven om een steentje bij te dragen. Thans wordt dan ook verwacht,, dat door velen, zeer velen, deze fancy-fair zal worden beiaocht. Ook de luisteraars, aangesloten by de plaatselijke Radio-Centrale, die deze opening beluisteren, worden tot een bezoek uitgenoo- j digd. Met deze wooiden venkiaar ik deze fancy- fair voor geopend. De voorzitter dankte in de eerste plaats den burgemeester voor zyn bereidwilligheid bij deze officieele opening aanwezig te willen zijn en zag hierin een veraieuwd bewys, dat, waar het ook deze beads vereenigingen be treft, de burgemeester steeds op de bres staat. Wyzende op de schitterende collectie inge- zonden voorwerpen, welke in de standen ten verkoop werd aangebodien, bracht deze dank voor de groote medewerking die de leden en de Axelsche beivolkinig van den beginne af verleenden Waar nu nog slechts op de koopers werd geiwacht, nam deze danktoaar de gelegenheid waar, den luisteraars in hun huiskamer uit te nooddgen tot een bezoek. Vervolgens sprak de heer A. Pieterse, als voorzitter van Concordia. Deze bracht de commisisae dank voor de vele werkzaamheden, die zij had verricht en 1 bracht voorai hulde aan het echtpaar Essel bruggeBlankert. De heer A. van Maale, als voorzitter van V. V. V., herinnende aan de financieele moei- lrjkheden der vereenigingen; de kassen leden aan bloedarmoede en zij meenden het juiste middel gevonden te hebben deze kwaal te verdrijiven. Voorai de onzichtbare luisteraars wekte hy op, de meest bijzondere bezienswaardigheid van deze fancy-fair te komen zien, n.l. de schilderyententoonstelldng. Daama volgde een rondwandeJing langs de diverse stands en attracties, daarbij gevoegd het reeds aanmerkelyk toegenomen aantal bezoekers, hetgeen reeds dadelyk een gezel- lige sfeer schiep. „Voor elck wat wils" zegt bet spreekwoord en dat werd hier volkomen bewaarheid. De dames verlustigden zich voornamelyk in den aanblik der keurdg afgewerkte dames-hand- werken, terwyl anderen een kansje waagden op rad van avontuur, schiettent, hoepla, diverse raadspelen, etc.; de theesalon was gansOh gevuld door diegenen, die een kopje Oggel's koffie of thee met een heerlyk ge- baikken wafel wilden nuttigen. De duibbeltjes gingen aan het rollen en hierom was het de organiseerende vereenigin gen te doen; ieder gaf nogmaals uiting aan zijn sympathie. Was het in de middaguren druk, des avonds was de Herv. Zondagsschool stampvol, zoodat wij reeds nu verzekerd zijn van een goed wel- slagen. De gemeenteraad had in zijn vorige ver gadering besloten gebruik te maken van dc gelegenheid door den Minister van Economi- sche Zaken en Arbeid opengestold om de ver- ordeaing betreffende de winkelsluiting al dus te wijzigen dat gedurende den Zomertijd de winkels zouden mogen geopend blijven tot des avonds 9 uur. Niet zoodra dit besluit was aangenomen of van verschillende winkcv«rg ging een actie uit om te trachten den ouu,.u toestand ge- handhaafd te houden en werd aan het bestuur van „Ter Neuzen Klimop" verzocht ter be spreking van dit punt een vergadering bijeen te roepen. Deze vergadering weaxi Woens dagavond in het lokaal der vereeniging by den heer Adriaansen gehouden. Duidelijk kwam naar voren, dat de winke- liers destijds vodr de invoering van dewin- kelsluitingswet huiverig waren geweest om hun zaken reeds om 8 uur des avonds te sluiten, bevreesd als men was dat zulks een nadeeligen invloed zou uitoefenen op hun be- drijf. Nu die vrees ongegromd bleek te zijn en het publiek zich geheel had aangepast, ondervonden de winkeliers de ,,zegeningen" van die vervroegde sluiting, waardoor ook aan hen de gelegenheid werd geboden na sluitingstijd nog eenige oogenblikken te ver- toeven in den huiselijken kring of mede te ge nieten van de zomeravonden. Opgemerkt werd dat na sluitingstijd om 8 uur de winke- iier zelf noig niet met zijn dagelijkschen ar beid gereed was, doch men veilig hierbij een half uuir administratdeven arbeid kon voegen. Wanneer nu gedurende de zomermaanden de sluitingstyd op 9 uur zou worden bepaald, beteakende dit dat de winkeliers eerst te half tien des avonds zich kon voegen bij hen wier arbeidstijd op een veel vroeger uur was be- eindigd. In den loop der tijden was duidelyk gebleken, dat de clientele zich geheel had aan gepast en voor 8 uur des avonds de benoo- digdheden of levensmiddelen had gekochit, zoo dat de verkoop tusschen 8 en 9 uur des avonds wel als minimaal kon worden beschouwd. Met een overgroote meerderheid van stem- men werd besloten om zich met een verzoek- schrift tot den Raad te wenden waarin ver zocht werd am de thans fungeerende Win- kelsluitingsiwet niet te wijzigen en het geno men Raadslbesluit weder in te trekken. .ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. De rechtbank heeft in hare zitting van 21 Febmari 1933 de volgende vonnissen uitge sproken; J. B. W., oud 20 j., slager te Ter Neuzen, is wegens overtreding Motor- en Rijwielwet veroordeeld met bevestiging van bet vonnis van den Kantonrechter, tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, met toewijzing der civiele vordering tot een bedrag van 30,35 en ver- nietiging betreffende de opgelegde intrekking van het rybewijs. W. G. v. d. P., oud 19 j., chauffeur te Ter Neuzen, is wegens alsvoren, Inet vemietiging van het vonnis van den Kantonrechter, ver oordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, toewijzing van de civiele vordering tot een be drag van /25 en intrekking van het rybewys voor 3 maanden. A. H. F. M. v. R., oud 41 j., handelaar te Ter Neuzen, is wegens alsvoren, met bevesti ging van het vonnis van den Kantonrechter, veroordeeld tot 50 boete of 10 dagen hechte nis, toewijzing der civiele vordering tot een be drag van 18,50 en int' ekking rrjbewijs voor 3 maanden. P. d. V., oud 33 j., graanhandelaar te Ter Hole, is wegens overtreding der Tarwewet, met vemietiging van het vonnis van den Kan tonrechter, veroordeeld tot 50 boete of 10 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de tarwebloem. Zitting van 24 Februari 1933. De volgende zaken werden behandeld: W. F. N., oud it) j., koopman te Vlissingen, was op 24 November j.l. door den Kanton rechter te Oostburg veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis terzake van overtreding van de Motor- en Rywieiwet (als bestuurder van een auto rrjden zonder dat de auto aan de linkerachterzijide van een rood licht was voor- zien) te Breskens op 7 November 1932. De verdachte was in hooger beroep ge- komen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. W. F. N., voomoemd, was op 24 November 1932 door den Kantonrechter te Oostburg ook nog veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hech tenis, wegens overtreding van de Motor- en Rywieiwet te Breskens (als bestuurder van een auto daarmede rijden, zonder dat behoor- lijk zichtbaar was het nummer en letter). De verdachte was in hooger beroep ge- komen. Eiscb: bevestiging van bet vonnis van den Kantonrechter. J. S., oud 44 j., arbeider te Oostburg, werd verdacht dat bij in het najaar van 1932 een geldsbedrag van 80 A 90, dat hij van A. P. Risseeuw ontvangen had voor Steven Visser, heeft verduisterd, gepleegd te Oostburg. Eisch; vrrjspraak. De rechtbank wees dadelijk vonnis en sprak verdachte vrfl. HOOGER BEROEP. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Ter Neu zen is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij F. v. L., oud 24 j., melkslijter te Ter Neuzen, is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van het Crisis-Zuivel- besluit. Eveneens tegen het vonnis van den Kanton rechter te Ter Neuzen waarbij P. d. R., oud 25 j., koopvrouiw te Axel is vrijgesproken van de haar tenlaste gelegde overtreding van het Crisis-Zuivelbesluit. DOODSLAG OP DEN AGENT VAN POLITIE BAAS. De Haagsche rechtbank heeft gistermorgen vonnis gewezen in de zaak tegen den 43- jarigen communist J. v. B., tegen wien door het O. M. terzake van doodslag op den agent Baas gepleegd op 20 September j.l., 15 jaar gevangenisstraf is geeischt. Recht doende verklaarde de rechtbank het aan Van B. ten laste gelegde niet bewezen en sprak hem daarvan vrij. Gelrjk bekend werd verdachte trjdens de be handeling dezer zaak op 9 dezer op verzoek van de 'verdediging op vrrje voeten gesteld. Verdachte was bij de uitspraak aanwezig. DOOD DOOR SCHULD. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft Woensdag arrest gewezen in de zaak van den wagenbestuurder der Ned. Spoorwegen G. van N. te Goes, die op 26 Aug, 1932 te Kwaden- damme aan het station aldaar, door niet te> stoppen, zekeren S. aanreed, tengevolge waar van deze overleed, die door de rechtbank te Middelburg wegens het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld was tot 50 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Het Haagsche Hof had verdachte op andere gronden tot dezelfde straf veroordeeld. HET DOEN EENER VALSCHE AANGIFTE. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft be handeld de strafzaak van P. J. B., garagehou- der te Breskens, die door de rechtbank te Middelburg was vrijgesproken van 't doen eener valscbe aangifte, van welk vonnis het O. M. in appAl was gekomen. Na uitvoerige behandeling eischte de advocaat-generaal ver- nietiging van het vrijsprekend vonnis en ver- oordeeling, doch het Hof sprak verdachte Donderdag wederom vrij. Even als voor de rechtbank werd verdachte in hooger beroep door zijn raadsman Mr. A. H. Kuipers verdedigd. ZONDAG 26 FEBRUARI 1933. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier: 2 u., de heer J. W. van Swigchum. Sluiskil. 9.30 u., de heer L. Dek; 2 u.. Dr. L. J. Cazemier, Doopsbediendng. Axel. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. Hoek. 9 u., de heer J. W. van Swigchum 2 u., de heer L. Dek. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groeneveld. Axel. 9% u. en 2 u., Ds. Post. Hoek. 9% u. en 2 u., Ds. C. B. Bavinck. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Ge reform eerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gerefomieerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Axel. 9 u. en 2 u, leesdienst.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 5