Griep, Influenza. £„rl\nPS5 SPORT. PBBDIKBEFBTBH. KOEWACHT. HOEK. MIDDELBURG. SCHOONDIJKE. GROEDE. VOETBAL. UITSLAGEN VAN ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND. le klasse. Rieter. dak door ratten vernield RECHTSZAKEN. De presidente, mevr. Van Rompu, opende de vergadering met een kort welkomstwoord en gebed, waarna mej. Verbeke de ijverige secretaresse-penningmeesteresse baar jaarver- slagen uitbracht. Het ledental is weer eenigs- zins toegenomen n.l. van 311 tot 317. Er is een bestuuravacature gekomen, wegens het vertrek van mevr. De Jongde Meyer. Op het consultatiebureau waren 66 kinderen ia- gesehreven en werden 647 consulten gegeven in 48 zittingen. Door Sr. Theodosia werden als wijkverpleegster bezocht 56 gezmnen in 1492 bezoeken; voor de T.B.C. 9 gezinnen in 177 bezoeken; als zuigelingen-huisbezoekster 29 gezinnen in 189 bezoeken, dus totaal 1858 be zoeken afgelegd. Daar de vereeniging niet meer kan rond- komen werd contributieverhooging voorge- ateid Aangenomen werd ten slotte 35 verhooging van alle klassen, zoodat de laagste klasse voortaan 1,35 per jaar zal bedragen. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Dubois. Bo de rondvraag dankte de Zeereeiw. heer Pastoor vooral Sr. Theodosia voor alles wat ze al voor de vereeniging gedaan heeft en nog dag en nacht doet. PROPAGANDA-AVOND. Wg verwijzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een door het Ter Neuzensch Ghr. Mannenkoor te houden propaganda-avond op a.s. Douder- dag in het gebouw Emmanuel, waar een twee- tal sprekers zal optreden. DE wil.I.F.M DE ZWIJGERHERDENKING. In ons vorig nummer ontleenden wij aan een ander blad een bericht omtrent een alhier te houden Willem de Zwijgerherdenking. Nader deelt men ons mede, dat die herden- king plaats heeft op initiatief van het bestuur der afdeeling Ter Neuzen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, die in conferentie was met enkele bestuursleden der afdeeling Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen van het Neder- landsch Verbond een aanleiding vonden om voor dat doel saam te werken. Het resultaat der besprekingen was, dat men besloot op 21 Maart a.s. in het „Concert- gebouw" alhier te laten optreden het Vlaamsch Volkstooneel van den heer Staf Bruggen, voor de opvoering van het door Pol de Mont geschreven tooneelstuk. BESTUUR VISSCHERIJEN Bij. Kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der visscherijen op de Zeeuwsche stroomen voor het district Zeeland, bezuiden de Westernschelde F. J. L. M. Dhooge, burge- meester van Philippine. AAN GEHOUDEN. Door de justitie te Middelburg is aangehou- den zekere B. J., koopman te Goes, als ver- dacht van zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een belangrijk bedrag aan geld. RAPEN EJNZ. VAN EIEREN. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft in verband met art. 30 der Jachtwet 1923 bepaald, dat in het geheele Rijk: a. het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeran van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is toegestaan van heden tot en met 28 April a.s. b. het ten verkoop in voorraad hebben te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoe- ren van eieren voor het onder a. genoemde waterwild is toegestaan van heden tot en met 1 Mei a.s.; c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voor raad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van zwanen, ganzen, eenden (alle soorten), duikers, water- snippen en goudplevieren niet is toegestaan LUXOR THEATER. Romance. Grootvader vertelt Vertelt uit den tijd toen hij als jong gees- telijke zijn liefdesdroom heeft gedroomd. Tom Armstrong, de jonge Amerikaansche geestelijke ontmoet ten huize van zijn besten vriend den millionnair van Tuyl Rita Cavallini, de beroemde operazangeres. Het is de coup de foudre. De jonge menschen worden op elkan- der verliefd, maar Van Tuyl, die begrijpt dat deze menschen op den duur niet bij elkander passen tracht Rita over te halen met Tom te breken en hem haar niet smetteloos verleden te onthullen. Zij voert nu een hevigen strijd tusschen haar liefde voor Tom en haar plicht zich van hem te scheiden. Haar afscheids-voorstelling wordt een dave- rend succes, omdat zij nog nimmer zoo schoon heeft gezongen als nu de smart in haar leven is gekomen. Tom heeft in den nacht uren in de sneeuw geloopen om te trachten „haar te redden" maar de klokken van middernacht herinneren hem aan zijn plicht en Rita pakt haar koffers. Greta Garbo is Rita en elke nuance van liefde, vertwijfeling, smart, gebrokenheid wordt prachtig aangegeven met al het expres- sierve vermogen waarover Greta Garbo be- schikt. De sensatie-pers. De kunst van den bioscoopondememer be- staat voor een niet gering deel hierin, dat hij voor zjjn films pakkende titels weet te be- dienken. En wanneer het Luxor-Theater u lokt met zooiets als „De sensatie-pers", zal menigeen nieuwsgierig worden, en het willen gaan zien. Ter geruststelling zij meegedeeld, dat sensatie bedoeld wordt in den zin aange- duid door het begrip „stunt". Bovendien is deze film bjjna een preekje of indien wij lite- rair-historisch willen zijn in ons oordeel: een sinneprent. Daze film beoogt n.l. een karak- teristiek te zjjn en een veroordeeling van de z.g. „gele" joumalistiek, waarvoor de Ver. Staten berucht zijn en waarmee de talrjjke bladen van den courantenkoning Hearts wel eens vereenizelvigd worden. Het is de jouma listiek die speculeert op de smulzucht van een groot deel van het publiek, dat maar nooit ge- noeg kon krijgen van verhalen over eoht- scheidingen (met alcoofdetailsbranden met geblakerde ledematen der slachtoffers, suc- cessen en deconfitures van bank-, petroleum, spoorweg- en katoenbaronnen. Noordpool- reizen voor de bluf, motorboot- en autowed- strijden met snelheden, die in de drie cjjfers loopen (per uur in Engelsche mijlen) etc. Deze pers wil u het nieuws leveren in den vorm van „hot stuff", waarbij zij u, als het een bokswedstrijd is tusschen de zwaargewich- ten, geen gekneusde rib, geen dichtgeslagen oog, geen uit den mond gemepte tanden spaart. Dit alles zou nog niet erg zijn ware het niet dat de bewuste pers u ook gruwelen en stunts opdischt die niet werkelijk hebben plaats gevonden doch voortbrengselen zijn van de samenwerking van duim, fantasie en inkt- koker. De film die thans in Luxor draait, toont u een „gelen" journalist, die als hoofdredacteur in dienst komt bjj een dagbladuitgever, wiens joumalistieke code bestaat uit oplaag en winst, en die ter vermeerdering van deze beide heer- lijkheden alle heil verwacht van prikkelmg der zinnen bij de lezers en van het speculee- ren op den algemeenen karaktertrek van den modemen Amerikaan, een Snellen en gemak- kelijken weg te verlangen naar grooten rijk- dom. Er loopen in deze aardig geensceneerde en hier en daar pakkende film drie intriges door elkaar, op behendige wijize tot een homo- geen geheel saamgeweven. De „gele" journa list geel ook omdat hij in het wezen van de zaak een gouden hart heeft, verkoopt zich aan uitgever van The Comet. Een van de midde- len, om de oplaag van het New-Yorksche blad in de zeven cijfers te brengen, is het onmee- doogend ontmaskeren van zwendelaffaires en zoo.krijgt hij het te kwaad met de exploitan- ten van schocnheidswedstrijden, waarbij de prijzen niet worden uitbetaald en de beslissing trouwens van te voren aan een bekoorlijk werktuig van het syndicaat verzekerd is. In den strijd tegen deze schoonheidsparasieten wordt de hoofdredacteur in een val gelokt en met foto's gecompromitteerd. Hij wijkt echter niet en bjji het proces dat volgt wordt hij vrij- gesproken. De oplaag snelt naar boven. In- trige twee is het huiselijk geluk, of liever het huiselijk leed van dezen journalist. Zijn vrouw is 1 hem trouw maar is in haar hart bljjven houden van een ander die echter drinkt. Deze, ook journalist, en haar man, zijn vrienden. Er sterft een kindje en tenslotte dreigt de vrouw van hem te gaan met medeneming van het nog gebleven kind. Aanleiding tot dit alles is de derde intrige, welke inhoudt, dat de op sen satie beluste eigenaar en hoofdredacteur van The Comet, een Duitschen vlieger over den oceaan stuurt waarbij de vriend meegaat als reporter. Het waagstuk mislukt en wij zien een slot h la Lorelei. De journalist, die zich in de cabine staag had zitten bedrinken, her- neemt op het laatste oogenblik zijn rol van nobel en heroisch man die onbevreesd den dood ingaat. Dit brok uit de film geeft den speler van den rol van den piloot gelegenheid tot zeer knap werk. Dan komt aan het slot de verzoening van man en vrouw en de terugkeer van den sensatiefabrikant tot journalistiek werk van degelijk, zij het ook rustiger karak- ter. Voor ons als vaklieden, is de teekening van het milieu van het Amerikaansche redac- tiewezen ietwat onbevredigend. Het moge daar anders toegaan dan hier te lande bij dag- bladredacties, maar zoo krom als het u op de film wordt voorgezet gaat het zelfs te New- York heusch niet. Daarentegen is het kijkje dat wij krijgen op de outillage van een tech- nisch modem ingerichte courantendrukkerjj niet alleen voor ons maar ook voor den leek leerrijk gedaan. Alles in alles een film om te gaan zien, zjj het dan ook dat zij met het be- kende korreltje zout dient te worden genoten. O ja, het lijkt ons volkomen in strijd met de ware toedracht van zaken dat er uit vlieg- tuigen die zich meer dan 1000 K.M. uit de kust bevinden, getelefoneerd zou kunnen worden met een redactiebureau aan den wal. Zoover zijn wjj nog niet. Dezer dagen bemerkten naar de VI. Crt. meldt Belgische douaniers, die te ongeveer middernacht op Belgisch grondgebied onder de gemeente KoewachtSt. Aodries op dienst waren, een rund, dat zich in de richting van de Belgische grens bewoog en welk dier men blijkbaar poogde over de grens te drijven, om het dus frauduleus Belgie binnen te smok- kelen, alhoewel vaji de drijvers niets te be- speuren viel. Door de komst van de douanebeambten op- geschrikt, liep het dier terug in de richting Holland en verdween het door de heerschende duistemis uit hun gezichtskring. In de veronderstelling verkeerende, dat men hier met een poging tot verboden uitvoer van vee te doen had, riepen de douaniers de hulp van de marechaussde te Koewacht in, waarop men gezamenlijk op onderzoek uittrok. Voor een in de nabijheid staande schuur trof men een beangst echtpaar aan, waarvan de vrouw vooral in een zoodanigen overspan- nen toestand verkeerde, dat zij een bezwijming nabij was. Op navraag van de politiemannen verklaar- de de man, dat hij met zijn vrouw in de schuur avemaehtte, doch zij omstreeks middernacht in him slaap waren gestoord, door iemand, die blijkbaar met geweld een stuk vee in de schuur had willen drijven. Men toog nu verder op onderzoek uit en ten langen leste ontdekte men een koebeest, dat zich in een varkenshok ,op het erf bevond. Het dier, dat daar blijkbaar met geweld was ingebracht, stond in het veel te kleine hok, in een allesbehalve gemakkelijke houding en werd daarom door de politiemannen daar- uit bevrijd en een betere stalling toebedeeld, in afwachting van de dingen die nader komen zouden. De volgenden dag meldde zich aan de marechaussee-kazeme te Koewacht een ter plaaise wonende veekoopman, die zeide, dat het bewuste rund hem toebehoorde. Hij zou het dier, dat vrrji wild was, des avonds van den vorigen dag door een veedrijver naar zijn broer in een nabijgelegen plaats hebben wil len doen overbrengen. Het dier was den dri ver evenwel ontsnapt, doch was hem daama weer tegemoet komen loopen, waama deze het had weten te overmeesteren en het ter plaatse had gestald, waar *de politiemannen het dier den vorigen nacht hadden aange- troffen. Men had voor het vervoer den nacht uit- gekozen om, met het oog op de gesteldheid van het dier, geen last te hebben van hiet ver- keer ter plaatse. Daar een verder onderzoek uitwees, dat een en ander als geloofwaardig en aannemelijk moest worden aangenomen, heeft men het rund aan den eigenaar vrijgegeven. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt be- kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen, inlichtingen te bekomen zijn aan de hleronder vermelde adressen: Padvindersriem, J. A. Eckhardt, Nleuw- straat 24. Kinderhandschoen, A. Frederiksen, Kazer- nestraat 5. Kinderhandtasch, G. Neels, Noordstraat 7. Rozenkrans, R. Dees, Baandijk 9. Kinderportemonnaie met inhoud, K. Hame link, Jozinastraat 8. Zilveren kettinktje, C. v. d. Bulck, Nleuwe- diepstraat 78. Das, J. de Rirjjter, Vlooswijkstraat 2. Vulpotlood, P. Maat, Scheldekade 34. Zilveren kettinktje, J. Neels, N. Neuzenpol- der, A 16, Hoek. Knotten sajet, hulpsluismeester, Middensluis. Jongensjas, J. v. Gelderen, V. Bovenstr. 27. Jongensjas, J .Dieleman, Noordstr. 84. Kousen en sajet, M. Verhelst, Wijk P. No. 90a, Sluiskil. WERKLOOSHE1D. Op 31 Januari stonden in de tot het gebied van de districtsarbeidsbeurs te Middelburg be- hoorende gemeenten, zijnde die tusschen Ooster- en Westerschelde in totaal 5886 per- sonen als werkzoekenden ingeschreven. Zaterdag werd hier een druk bezochte ver- gadering gehouden van de Vereeniging Zieken- huisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar- in optrad de heer J. A. Meertens van Ter Neuzen. Nadat door spreker doel en werking der vereeniging was uiteengezet, werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen, die alle breedvoerig werden beantwoord. Besloten werd om in beginsel tot oprichting van een afdeeling over te gaan en werd een voorloopig comity benoemd om met de circu- laires te werken. Benoemd werden hiervoor de heeren R. de Fouw, P. A. Zegers, Jan de Putter, Joh. Breure, J. P. Hamelink en J. Pladdet. Na onderlinge verdeeling der wjjken werd de vergadering onder dank voor de medewerking door den voorzitter gesloten. Ged. Staten hebben met ingang van 1 Maart benoemd tot klerk ter Provinciale Griffie, mejuffrouw H. van Visvliet, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. te herstellen, zijn een paar Mijnhardt's Poeders. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw drogist. (Ing. Med.) Aan den gemeente-veldwachter, den heer D. Kotvis werd wegens 40-jarigen trouwen dienst de bronzen medaille toegekend, verbon- den aan de Orde van Oranje-Nassau. Op verzoek van die Nederlandsche regee- ring is door de Belgische regeering uitgele- verd, zekere J. L., boekhouder, destijds wonende te Groede, die er van verdacht wordt zich in Maart 1932 te Groede te hebben schul dig gemaakt aan diefstal van effecten en bankbiljetten tot een vrij aanzienlijk bedrag door het openbreken van een bureau. PSV—Middelburg 3—0 PSV 17 10 4 3 43—20 24 MW 15 9 1 5 45—36 19 Eindhoven 16 8 3 5 37—29 19 NOAD 15 5 6 4 25—29 16 LONGA 14 5 4 5 31—27 14 NAC 14 6 2 6 35—35 14 Bieijerheide 13 5 3 5 26—24 13 Willem II 15 3 6 6 26—29 12 BVV 15 2 6 7 3147 10 Middelburg 16 3 3 10 29—52 9 2e klasse A. Vlissingen Breda 3—1 MEVO—De Baronie 2—2 Temeuzen Hero 10—2 Hero 15 11 3 1 58—23 25 Vlissingen 15 8 5 2 35—21 21 DOSKO 16 7 4 5 4140 18 Temeuzen 13 8 1 4 55—38 17 TSC 13 7 2 4 33—30 16 Dongen 13 6 3 4 37—29 i5 Breda 12 7 5 25—25 14 RBC 13 5 2 6 39—39 12 De Baronie 14 2 2 10 37—57 6 MEVO 16 1 4 11 18—49 6 Alliance 14 1 2 11 20—47 4 3e klasse A. Zeelandia II Axel afg. Sass. BoysTemeuzen H scheidsr. n o. 3e klasse B. GoesHansweert 6- —2 DOSKO II—SINOTO 6- -2 Zeelandia I 12 9 2 1 54—16 20 Goes 11 8 1 2 41—25 17 N.-Borgvliet 11 6 3 2 27—17 15 DOSKO n 11 4 1 6 2042 9 Zierikzee 10 3 2 5 19—23 8 MEVO II 10 3 2 5 19—26 8 SINOTO 12 1 5 6 18—32 7 Hansweert 11 1 2 8 16—27 4 EERSTE KLASSE. In den wedstrijd tusschen de bovenste en de onderste ploeg in de ranglijst, PSV en Mid delburg, is het na zeer harden strijd aan PSV gelukt de punten binnen te halen. Met 30 werd gewonnen. Steeds onheilspellender nadert voor Middelburg het einde der competitie en gelukt het haar maar niet de benoodigde punten te veroveren om het gevaar te ont- komen. Een klein kansje heeft zij nog in haar thuiswedstrijd tegen Willem H. Verliest zij ook dezen wedstrjjd, dan TWEEDE KLASSE. TemeuzenHero 102. Bovengenoemde omtmoeting, die deze week in de Ter Neuzensche voetbalwereld iederen dag het onderwerp van gesprek uitmaakte, werd door velen met groote spanning verbeid. Al moge het waar zijn, dat Temeuzen's kaimpioenskansen zeer gering beschouwd kun nen worden; verrassingen zijn nu eenmaal niet uitgesloten en een overwinning op het nog ongeslagen Hero heeft een dubbele be- teekenis. Vandaar dan ook dat deze wed strjjd in het teeken der belangstelling stond, hoewel vermeld dient te worden, dat het ter rain uiterst moeilijk bespeelbaar was en de spelers herhaaldeljjk uitgleden, wat vooral van de giroentemannen het inters te vergde, daar deze spelers den zandgrond gewoon zijn. Het is een mooie wedstrjjd geworden, vooral van de zjjde der roodzwarten, die met het noodige 61 an en het prachtige samenspel de tegenstanders voor moedljjke problemen stel- den. De uitslag 102 is voor ieder een ver- rassing en zou dit misschien op een eenzijdige vertooning kunnen wijzen, doch degenen, die den wedstrjjd hebben aanschouwd, zullen moeten toegeven, dat de Hero-mannen hun uiterste best gedaan hebben; maar door zich niet te kunnen aanpassen aan den terrein- toestand en het soliede verdedigen onzer backs, is het bjj 2 tegenpunten gebleven. Daartegen- over staat, dat Dobbeleir en Hamelink vele malen aan de sterke Hero-verdediging ont- snapten en dit in doelpunten wisten uit te dirukken. Hero is ons werkelijk tegengeval- len en zelfs bjj goede terreinomstandigheden hadden de gasten het loodje moeten leggen. Jammer, dat deze ontmoeting, die zich mooi liet aanzien toen de ideale Temeuzen-midvoor Dobbeleir keurig naar den vrijstaanden Geers passeerde, die na 4 minuten spelens schitte- rend in doel plaatste en het publiek aanleiding gaf tot jubelen, 9 minuten na het aanvangs- sein moest onderbroken worden, daar de Ter- neuzen-linkshalf't Gilde in duel komt met den midvoor en dit voor die trouwe Terneuzen- speler noodlottig afloopt en blijkt, dat zijn been gebroken is. Dit wekt bjj velen alge- meene stilte en medelijden. De aanwezige dckter neemt direct de noodige maatregelen, 't Gilde wordt van het terrein weggedragen en per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Voor zoover wij konden constateeren, treft geen der spelers schuld aan dit droeve onge- val. Ruim twee uur ai'iiveerden de geelzwarte Bredanaars per autobus en in dichte drom- men stroomden de liefhcibbers langs de lijnen om de a.s. kamploenen aan het werk te zien, zoodat wanneer scheidsrechter Montaan de beide aanvoerders om zich heen verizamelt, naar schatting 2500 man getuige zal zijn van den zwairen strijd, die straks gaat beginnen. Hero wint den toss en daar de wind dwars over het veld staat, biedt dit weinig voordeel. Zjj wenschten met de zon in den rug te be ginnen, waama de elftallen zich geheel vol- ledig opstellen en dan heeft de wedstrijd een aanvang genomen. De wedstrijd. Precies half drie brengt Dobbeleir hiet leder in beweging, de bal gaat naar Laurens, die terugspeelt op Van Hecke, waarna Jan Hame link naar voren rent, een schot lost en de bal gaat comer. Geers zet goed voor, maar nog- maals trapt 66n der backs comer. Weer is het Geers, die den bal voor den doelmond plaatst, doch thans zuivert Hero haar ter rein en met een flinke trap gaat de bal naar de voorhoede, die goed samenspelend even- eens corner forceert. Deze wordt goed ver- werkt door Van Hecke, die onmiddellijk Lau rens aan het werk zet, waama Geers een ren onderneemt, maar zjjn voorzet gaat achter. Direct daarna keert Temeuzen terug als 't Gilde fraai doorgeeft naar Dobbeleir, die met handige schijnbewegingen het leder, als aan zijn voet gebonden, meeneemt, plaatst op het geschikte moment keurig naar Geers, die Hero's doelman met een prachtigen schuiver het nakijken geeft als er nog maar 4 minuten zijn verloopen. 10. Na een strijd op het middenveld trekt Ter- neuzen ten aanval, Geers lost een schot en 66n der backs kopt den bal over de lat. De comer wordt prachtig door Geers genomen en Van Hecke schiet zeer hard in de handen van den keeper. Als Hero gevaarlijk opdringt, speelt Van de Wege terug op Dooms, die den bal naar Dobbeleir plaatst en volgt een mooie Temeuzen-aanval, die door de achterhoede wordt afgeslagen. De midvoor der gasten komt naar voren, 't Gilde verspert hem den weg met het boven- vermelde noodlottige gevolg, waarvoor 9 mi nuten wordt gestopt. De wedstrjjd wordt weer voortgezet en J. de Smidt neemt de plaats in van 't Gilde. De spelers zijn onder den indruk van het voorgevallene en de aantrekkelijkheid van den wedstrijd is niet meer zooals ze is geweest. Men trapt maar wat zenuwachtig heen en weer tot Temeuzen ten aanval trekt. Dobbeleir goochelt met den bal, geeft een schitterende through-pass naar Hamelink en weer heeft het publiek reden tot juichen als onze rechtsbinnen na 11 minuten spelens in den uitersten hoek doelpunt. 20. 13 minuten zijn gespeeld en Hero wil haar geluk ook eens beproeven als de midvoor een listig boogschot lost, dat Dooms via den paal in doel slaat. 21. Dadelijk daarop dringt Temeuzen naar voren en Hamelink krijgt een mooie kans, maar door de geweldige gladheid kan hij den bal maar even raken en de kee per zet zijn voorhoede aan het werk. De Hero-linksbuiten gaat er jjlings van door, zijn schot gaat echter hoog over Dooms' heilig- dom. Hero schijnt er beter in te komen en onze achterhoede moet kordaat optreden. Nu volgt een snelle uitval van Temeuzen, Dobbeleir laat keurige staaltjes zien, hij glipt door de vijandeljjke verdediging heen en on- houdbaar vliegt nummer drie in de touwen, nadat 20 minuten zijn verstreken. 31. Nogmaals een vlugge Temeuzen-aanval, Riemens zit in vollen ren, maar zijn voorzet gaat achter. Als Hero opdringt volgt weer een snelle doorbraak van Temeuzen, ditmaal is de voorzet van Riemens te scherp en de keeper plaatst den bal het veld weer in. Van Hecke bemachtigt het leder en passeert naar Laurens, die een ver schot lost, waarmede de keeper niet de minste moeite heeft. Weer geeft Riemens een scherpe voorzet, die onze binnenspelers niet kunnen bereiken en de bal gaat naast. Na een half uur spelens-gaat Dobbeleir er geheel alleen vandoor, het lijkt alsof er geen verdediging is, onze midvoor brengt het leder vlak voor doel en over des keepers handen plaatst hjj zeer keurig in het netwerk. 41. Hero pakt geweldig aan, doch Van de Wege en Geensen zijn in grootschen vorm en in laatste instantie spelen zij terug op Dooms. De Hero midvoor probeert het met een ver- raderlijken schuiver, maar Dooms weet er wel raad mee. Na den uittrap geeft Laurens een afgemeten pass naar Geers, waama Dobbe leir en Hamelink de kans van den dag krjjgen, maar zij kunnen het net niet vinden. Even later loopt Temeuzen in den buitenspelval en na een algemeen opdringen weet Geers corner be forceeren. Deze wordt ditmaal door Lau rens genomen, doch de bal verdwijnt over het net. Van Haucke onderbreekt een Hero-aanval en zet zijn rechtervleugel aan het werk, maar als Riemens naar Dobbeleir plaatst, komt de keeper tusschenbeide en slaat comer. Deze wordt slecht genomen en de bal gaat naar de Hero voorhoede, die eveneens een comer weet af te dwingen. De rechtshalf van Ter- neuzem neemt het leder mee en zien wjj Rie mens met Dobbeleir keurig samenspelen tot onize midrvoor op het critieke moment uit- glijdt en de mooie kans niet kan benutten. Dadelijk daarop wordt Laurens een dot van een kans geboden, het harde schot gaat rake- lings naast. Kort daama geeft de scheids rechter het rustsignaal. De rust. Algemeen worden het ongeval en de kansen druk besproken. Velen gelooven aan een over- winning voor onze stadgenooten, maar er kan nog veel gebeuren en wie weet wat Hero nog in haar mars heeft. Een 41 voorsprong is fraai te noemen en vol goeden moed wachten wij de anvermoedbare spelers, die weldra in het veld verschjjnen. De tweede helft. Even over half vier wordt opnieuw begon- nen. Hero trapt af, maar de Ter Neuzenaren nemen den aanval over. De linkshalf der gas ten maakt hands buiten de beruchte lijnen, de vrije trap wordt goed door Riemens genomen en Geers schiet in het zijnet. Temeuzen keert terug. Hamelink geeft vlug door naar Dobbe leir, maar buitenspel doet de goede voor- nemens geheel te niet gaan. Als Geers even later een comer krijgt te nemen, werkt Hero zich los, maar onze ach terhoede verdedigt soliede, Geenisen plaats ver naar voren, waar Dobbeleir een gevaar- ljjk moment voor het Hero-doel weet te schep- pen; tenslotte werkt de linksback weg en de Hero linksbuiten lost in Snellen ren een ver schot naast het doel van Dooms. De Smidt vangt den bal op, plaatst naar Dobbeleir, die op den vrijstaanden Riemens speelt, deze gaat er alleen van door, doch de linksback verspert hem den weg, waama de bal door de Hero middenlinie naar de voor hoede wordt gezondien, die het niet verder brengt dan comer. Deze wordt afgeweerd en Het rieten dak van een boerderij in de buurt van Alkniaar vertoonde aan de binnenzijde groote gaten, die door ratten werden veroorzaakt. Ten einde raad nam de eigenaar een proef met Rodent, nut het ge volg dat hij 'smorgens tal van doode ratten vond en nadien geen rat meer heeft gehoord of gezien. E6n doosje Rodent heeft hem voor honderden guldens reparatiekcsten gevrijwaard. Laat Uw elgendommen niet door dit schadelijke ongedierte vernielen. Maak voor goed een eind aan de rattenpiaag door aanwea- ding van Rodent. Het trekt ratten en inuizen on- weerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos ft 90 ct. en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. O. a. bij alia iko- gisten. Imp.: Fa. B. Meindersma - Den Haag. B47 (Ing. Med.) weer gaat Riemens er geheel alleen vandoor, passeert den uitloopenden keeper, maax de bal komt verkeerd voor zjjn voet en rolt naaat het leege doel. Daama moet Dooms een tamrne bal ver- werken, hetwelk hjj naar behooren verricht. Dobbeleir passeert weer vier, vjjf tegenstan- ders en geeft door naar Riemens, doch deze verkeert in buitenspelpasitie. Een moment later noteeren we buibsnspel voor Dobbeleir als Hamelink den bal mood heeft vrjjgemaakt. Er zjjn 18 minuten in de tweede helft ge speeld als Riemens naar binnen is gezwenkt en keihard langs den onthutsten Hero-doei- man plaatst. 51. Dat vindt Hero wat al te bar en wordt Dooms op de proef ge3teld, maar dezie heeft zijn examen met goed gevolg afgelegd en stopt op meesterljjke wjjze. Temeuzen speelt een geweldige partjj, het is een prachtig geheel en alle spelers werken om hiet hardst. Thans strandt een roodzwarte aanval op buitenspel voor Laurens en Geers. Dobbeleir heeft den smaak te pakken, dit maal stonmt hjj door alles heen en zeer hard schiet hjj in het verlaten huisje. 61. Even later lost Geers, die een mooie partjj speelt een laag schot, dat de doelman valleode weet te stoppen. De aanvallen van Temeuzen zijn legto en herhaalde malen komt de Hero-keeper In actie, hjj is echter in goede conditie en ver richt veel werk. Tegen het overrompelende samenspel van Temeuzen is hjj echter niet bestand en na 26 minuten spelens moet hjj voor de zevende maal visschen als Hamelink een voorzet van Dobbeleir benut. 71. E6n minuut later komt Laurens alleen voor den keeper, er is natuurlijk geen houden mm en de stand Is reeds 81. Een snelle uitval van Hero volgt, Dooms is op zijn qui vive en laat den bal ivsiTn naast zjjn doel loopen. Er wordt nu eenigen tjjd op het middenveld gespeeld, dan gaat Temeuzen er vandoor en Hamelink Is in duel met den linksback, die comer trapt. Een geweldige schermutseling voor het Hero-doel Is er het gevolg van tot 66n der aohterspelers hard naar voren plaatst en na 35 minuten heeft Hero succes met een voor Dooms onhoudbaar schot 82. Nu is het Hamelink, die geheel alleen voor dat doel komt, hjj weet fechter den bal niet op de juiste plaats te brengen en zjjn schot be- landt in het zrjnet. De Hero-menschen komen beter opzetten, maar de aanval strandt op buitenspel. Dadeljjk daarop schiet de midvoor zeer hard op het doel van Dooms, doch Gerrit stopt schitterend. Prachtig corobinatlespel tusschen Riemens, Dobbeleir en Geers, stelt eerstgenoemde In staat zijn krachten te beproeven, het schot Is evenwel slechts gericht en komt in het zijnet. Even daama brengt Geers den bal mooi op, plaatst naar Dobbeleir, die rakelings over de lat schiet. Na den uittrap is onze voorhoede alweer terug, Dobbeleir ontsnapt voor de zooveelste maal aan de beide backs, maar nu is zjjn schot te scherp en gaat juist langs den paal. Toch hangt er een doelpunt In de lucht, want als Riemens fraai den bal krijgt toegespeeld van Dobbeleir, aarzelt de snelle rechtsbuiten geen moment en met een geweldigen schuived in den uitersten benedenhoek brengt hjj den stand op 92. Nog 6 minuten zijn te spelen en zoowa&r denken wij Laurens te zien doelpunten, doch de keeper stopt keurig het harde schot. E6n van de wednige H, ro- aanvallen bezorgt een gevaarlijk moment voor onze vest©, tot Geensen er een eind aan maakt, waama Hamelink in vrije positie een kans krijgt, hjj wil echter Laurens de eer gunnen, maar dit schot gaat naast. Twee minuten voor het einde zien wjj Geers langs de ljjn Snellen, zwenkt dan naar binnen en met een mood schot geeft hjj den doelman voor de tiende maal het nakijken. De gasten probeeren het net van Temeuzen te vinden, maar onze backs zjjn in goeden vorm en geven geen schijn van kans. Als Van Hecke, die op een goeden wedstrjjd kan terugzien, zijn rechtervleugel aan het werk zet is het einde daar van een voor Ter- neuzen belangrijken wedstrjjd, die droevig be- gon en glorieus eindigde. Door dezen uitalag heeft Hero nog een voorsprong van 4 punten op haar naaste concurrenten, Vlissingen en Temeuzen. Hoogstwaarschjjnljjk zal Hero a.s. Zondag in Vlissingen een veer moeten laten en wordt de strjjd om den eeretitel spannender dan ooit. VlissingenBreda. 91. De uitgesproken verwachting, dat Vlissin gen de meerdere van Breda zou zjjn, is uit- gekomem, ofschoon de Seheldestadbewoners er ontzagljjk voor hebben moeten zwoegen. Slechts in de befaamde laatste minuten ge- lukte het hen de overwinning in de wacht te sleepen. MEVODe Baronle. 1 Een uitslag. waarmee beide partrj en tevre- den kunnen zjjn. Zjj staan nu elk twee pun ten voor op Alliance, ofschoon de toestand voor MEVO nog verre van rooskleurlg is, daar de Roosiendaalsche cluib twee wedstrjjden minder heeft gespeeld. Alles is dus hier onder aan de rangljjst nog mogeljjk. DIN SI) AG 21 FEBRUARI 1933. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 6 u., Ds. W. Baal, van Thoiea. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Zltting van 7 Fefaruari 1933. Veroordeeld wegens overtreding: Art. 453 W. v. S. P. A. N., Ter Neuzen, /40 of 10 d. h. Crisis Zuivel-Beslult. A. F. H., Axel, F. v. L., Ter Neuzen, Pa. de R., Axel, alien vrijspraak. Motor- en Rjjwielreglement. H. S., Gent, ontslag rechtsvervolging; H. S., Gent, vrijspraak; C. H. O., Axel, f 5 of 3 d. h.; R. B. D., Westdonpe, /I of 1 d. h.; P. A. N., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h.; A. J. N., Ter Neu zen, /I of 1 d h.; M. J. N., Ter Neuzen, /1 of 1 d. h.; Ma. R. B., Wachtebeke, /3 of 1 d. h.; J. N., Hoek, /I of 1 d. h.; A. r. H., ZeOe, 1 of 1 d. h.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2