WinkBliersvefeenieing „KLIM OP" SPORT. TOONEELUITVOERING IN HET PATRONAAT. ZAAMSLAG. WESTDORPE. CLINGE. RECHTSZAKEN. VOETBAL. Duurder dan een -huisWoufI*n^ •waarn a achtereenvolgens de groote en de kleine gashouder in de lucht vlogen. De ontplofte gashouder was in 1931 gebouwd voor de gasvoorziening van het Saargebied. Het was een der grootste gashouders van Duitschland. Eea tramwagen, die zich op het oogenblik van het ongeluk in de nabijheid van den gas houder bevond, werd van het onderstel gerukt. Bij het ongeluk is ook dr. Rupp, directeur van het Otto Wolff-concern gewond, die op bezoek ■was in het gebouw der directie. In een bioscoop in Neunkirchen stortte ten- gevolge van de ontploffing het dak in. Hier- door werden drie personen gedood en talrijke anderen gewond. In een katholiek ziekenhuis stortte de zoldering van een zaal in. Het reddingswerk. In den nanacht moest het reddingswerk tijdelijk gestaakt worden, daar de felle gloed van den brand afnam en men bij kunstlicht en fakkels niet veilig genoeg kon werken. De cokes-opslagplaatsen en de condensator bran- den nog steeds. Telkens worden nieuwe l'ijken uit de puinhoopen der ingestorte huizen te voorschijn gehaald. Een geheele familie, bestaande uit vader, moeder en twee kinderen werd bij het instor- ten van hun huis gedood, waardoor ook een andere familie uit vijf personen bestaande, om het leven gekomen is. Een groot aantal zwaar gewonden, die waarschijnlijk niet meer in het leven kunnen wordea gehouden, zijn naar de ziekenhuizen in de omliggende plaatsen gebracht. De geheele politiemacht staat gereed om zoo noodig In te grijpen, daar men bij den huidigen toestand rekening moet houden met demonstraties van radicale elementen. Hulp van het ryk ingeroepen. I De sociaal-democratische Rijksdaggroep heeft voor de volgende vergadering van de Rijksdagcommissie tot handhaving van de rechten van het parlement, op a.s. Dinsdag, ee nvoorstel gedaan, waarin de rijksregeering wordt aangespoord voor de nagelaten betrek- kingen van de slachtoffers der ontploffing een bedrag van 10 millioen ter beschikking te stellen. Naar Wolff meldt zal tengevolge van de ramp de geheele ijzerfabriek een vol jaar moe- ten stilstaan. Het leed en de nood der be- volking worden dus nog vergroot door het vooruitzicht op een sterke stijging van de werkloosheid. Krankzinnig geworden. In de zwaar getroffen wijk van de Saar- hruckerstrasse was een man, die ziek te bed lag, door de instortende muren van zijn huis bedolven. Toen men hem na verscheidene uren levend te voorschijn bracht, bleek dat hij krankzinnig was geworden. Hij verzette zich uit alle macht, toen men hem in veiligheid wilde brengen. De ongelukkige werd naar een ziekenhuis vervoerd. Rouw en steun. De vlaggen van alle openbare gebouwen in Pruisen en de Beiersche Palts hangen vandaag halfstok. De rijkscommissaris van Pruisen heeft onmiddellijk 100.000 mark aan de burgemeester van Neunkirchen gezonden als eerste tegemoetkoming voor de slacht offers. Van heinde en verre komen reeds nieuws- gierigen om de troostelooze ruine te zien maar de politie houdt alien op behoorlijken afstand, zoolang er nog het geringste gevaar bestaat op nieuwe ontploffingen. De burgemeester heeft de bevolking meege- deeld, dat de eerste geruchten volgens welke het bedrijf tenminste een vol jaar stopgezet zou moeten worden, ongegrond zijn. In ongeveer 8 dagen kunnen de afdeelingen vbor staal en walswerken weer beginnen; alleen de cokeswinning zal eenigen tijd opge- schort moeten worden. De werkloosheid zal er niet emstig door vermeerderen. De commis- sie van onderzoek heeft millioen francs ter beschikking gesteld. Alle families die een doode of zwaargewonde in hun middpn hebbeti zullen 1500 francs krijgen. De begrafenis der slachtoffers zal op staatskosten geschieden. De stad Saarbrucken heeft telegrafisch 100.000 francs overgemaakt. Nieuwe verhalen. Een speciale correspondent van de Kol- nische Zeitung meldt: Ooggetuigen wie de opwinding nog geheel vervuit, vertellen, dat er eerst een kleine ont ploffing in de benzolfabriek heeft plaats ge- had. Uit nieuwsgierigheid liepen velen in den omtrek de straat op. Men ging de richting van dea gashouder uit om te hooren, wat er gebeurd was. Toen klonk de geweldige knal, die den geheelen omtrek deed schudden. De gashouder was in de lucht gevlogen. De men- schen werden in den letterlijken zin des woords in het rond geslingerd. Sommigen werden de kleeren van het lijf gescheurd. Een voorby- rijdende auto ging de lucht in en werd geheel verpletterd. De inzittenden werden gedood. Alle bewoners van de Saarbruckerstrasse, die er het leven afbrachten grepen de eerste voor- werpen, die hen in handen kwamen en gingen op de vlucht. De lucht is verpest door gas- en brandiucht. Het aantal dooden blyft stygen. Het aantal dooden te Neunkrichen was Zaterdagavond tot 62 gestegen. Onder hen be- vinden zich ongeveer 15 lijken, die tot nu toe niet zijn geidentificeerd. Men rekent erop, dat 20 werklieden, die in de onmiddellijke nabijheid van den gashouder werkzaam waren, onder de geweldige massa puin liggen begraven. De opruimingswerkzaamheden vorderen in weer- wil van de koortsachtige haast slechts lang- zaam. De zuiveringsinstallaties voor de teer branden nog steeds door. Geweldige rook- kolommen stijgen zonder ophouden op. In weerwil van alle maatregelen vreest men ook nog een explosie van de onderaardsche benzol- tanks. In een tweede persgeapvek ken van de zijde der directie hierover nog geen nadere inlich tingen worden verstrekt. De stad wordt overstroomd door een gewel- dig groot aantal bezoekers uit binnen- en buitenland. Journaiisten van vele nationali- teiten komen op de plaats des onheils te zamen. De winkels ztjn gesloten. De politie houdt met moeite regel in het enorme ver- keer. De 6talages der winkels zijn van plan- ken voorzien om diefstal te voorkomen. De huizen in de Saarbruckerstrasse zgn geheel ontruimd, daar verder gevaar voor instorting bestaat. De regenerator, die den geheelen nacht nog heeft gebrand, is laat in den namid- dag gebluscht. Desniettemin levert hij nog voortdurend gevaar op. Naar de directie van de fabriek mededeelt, is het gevaar voor een nieuwe "ontploffing nog niet geheel geweken. Uit de benzoltank stijgen nog steeds vlammen op, die steeds weer een paniek veroorzaken onder de manschappen, die met de berging bezig zijn. In den loop van den dag zyn nog verscheidene dooden geborgen. j TER NEUZEN, 13 Fetor. 1933. J. DE FEIJTER Jacz. f Zaterdag is alhier in den ouderdom van 83 jaren overleden de heer J. de Feijter Jacz., rustend landbouwer. De overledene nam ge- durende een groot aantal jaren in het openbare leven alhier een vooraanstaande positie in. Hy was ruim 20 jaren voorzitter van de libe- rale kiesvereeniging alhier, en gedurende twee perioden lid van den gemeenteraad. Bij de periodieke verkiezingen in 1918 stelde hij zich niet meer beschikbaar. Hij trok zich sinds dien van een daadwerkelijke deelneming uit het publieke leven terug, hoewel dit nog steeds zgn voile belangstelling had. KRING AXEL DER Z. L. M. In het verslag van de Woensdag alhier ge houden vergadering van den kring Axel der Z. L. M. is verzuimd te vermelden, dat bij acclamatie tot eerelid werd benoemd de heer D. J. Dees, alhier, oud-voorzitter van den kring. FEESTAVOND PADVINDERS. Donderdagavond j.l. gaf de afdeeling Ter Neuzen van de Nederlandsche Padvinders Ver- eeniging haar eersten feestelijken avond in deze gemeente. De avond had een vlot verloop, de verschillende nummers werden correct uit' gevoerd. Zoowel Watergroep als C. J. M. V.- groep werkten als goede padvinders het ge zamenlijke programma af, terwijl de welpen- horden bij hun optreden zeker bet extra ap- plaus verdienden dat him te beurt viel. Alles bij elkaar een zeer goed geslaagde avond, waaraan de vele aanwezigen met ge- noegen zullen terugdenken en welke tot her- haiinig in de toekomst zeker uitlokte. Gisterenavond voerde de tooneelvereeniging „St. Jozef", een ohderafdeeling der R.K. Werk- i liedenvereeniging, in het Patronaatsgebouw een anti-oorlogsstuk in 4 bedrijven op, ge- titeld „Gy zult niet dooden" van H. Burger. Het le bedrjjf speelt op het kantoor van den metaalfabrikant Weber. De orders voor de fabriek verminderen, de betalingen worden niet vlot gedaan; er zullen eenige arbeiders moeten ontslagen worden. We maken kennis met de gezindheid der Duitschers. Duitsch land moet de baas in de wereld worden. Het ultimatum van Oostenrijk aan Servie komt ter sprake, later breekt de oorlog uit. Door bemiddeling van een majoor ,die daarvoor 5 provisie krijgt, mag de fabriek oorlogs- materiaal leveren. Het gaat nu goed; er wor den groote winsten gemaakt (2e bedrgf). Op aanraden van den heer Weber en Bach en den majoor gaat Herman, een oorlogshater, vrij- willig in dienst. In het 3e bedrijf zitten eenige soldaten in een verlaten loopgraaf. Herman die op wacht staat ziet iets verdachts en schiet. Het blijkt later zijn oudere broer Peter te zijn, eea Belg. Hun vader was een Belg; de oudste was Belg, de jongere Duit- scher. In het laatste bedrijf zien we Guus een neef van Weber, die door den oorlog waan- zinnig is geworden. Hij herkent later zijn vriend Herman en is genezen. De heer Weber, die vroeger zoo oorlogszuchtig was, is door al de ellende veranderd en gezamenlijk met Guus, Herman en de meesterknecht Rauscb zullen zij gaan werken voor den vrede. Dit mooie stuk werd zeer goed vertolkt en bij de vele aandoenlijke momenten die er In voorkwamen, werden velen in de zaal be- wogen. Het stuk gaf heel goed het onmen- schelyke van den oorlog weer en't is te hopen, dat de opvoering de vredesgedachte dieper wortel heeft doen schieten bij de aanwezigen en ons een stapje nader tot den wereldvrede heeft gebracht. RIJKSPOSTSPAARBANK. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier op spaarbankboekjes imgelegd 49.282,44 en terugbetaald /23.931.31. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 25.351,13. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- droeg 33. GE VON DEN VOORWERPEN. De inspecteur van politic alhier maakt be- kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daaraohter vermelde adressen: Portemonnaie met inhoud, H. Wouters, Donze-Visserstraat 41. Duimstok en bril in etui, P. de Hondt, Donze-Visserstraat 19. Ketelpak, J. Smallegange, weegbrug, Schut- tershofweg. Sleutel, bureau van politie. Eenig geld, R. Oppeneer, Kerkhoflaan 15. Eenig geld, J. Kolijn, Donze-Visserstr. 86. Paar koussn, W. Bijl, Noordstraat 111. Mantelband, W. Verdoorn, Van Steenber- genlaan 50. Haarkam, L. Geers, Molengang 4. Scheepje met tuig, J. Heersema, Schelde- kade 46. Bij den gemeente-veldwachter J. van Wes- tenbrugge alhier, zijn inlichtingen te bekomen omtren't een in deze gemeente gevonden rij- wielbelastingmerk 19321933 en een Lips' sleutel. R. C. M. J. Kerckhaert. j Zaterdagvoormiddag had op den openbaren weg een tragisch voorval plaats, dat niet na- liet diepen indruk te maken op degenen die getuige er van waren. Een onzer geachte ingezetenen, de heer Raymond Kerckhaert, werd toen hij van het postkantoor terugkeerde, alwaar hij een brief bezorgd had, door een hartverlamming over- vallen. Op straat zakte hij in elkacder en daarmede was zijn levensdraad afgesneden. De overledene was 52 jaar oud. Hij nam in polderzaken een vooraanstaan de plaats in en was dijkgraaf van den polder Nieuwe bij Sas van Gent, secretaris van de commissie van den Steenweg Westdorpe, en ontvanger-griffier van de polders Autrichen, Nieuw Papeschor, Oud Papeschor, Smits Coe- gors en Nieuwe bij Sas van Gent. De heer Kerckhaert was in den heelen om trek om zijn beminlijkheid een welbekende persoonlijkheid en ook in schutterskringen een geziene figuur. Het tragische van het geval was, dat zijn echtgenoote juist dien dag afwezig was en eerst naderhand in kennis met het droeve voorval gesteld werd. Iemand, die den overledene Vrijdag nog ge- sproken had, deelde mede, dat de heer K., anders een spraakzaam en opgeruimd persoon, hem bizonder zwijgzaam voorkwam, doch ove- rigens nergens over klaagde. De teraardebestelling zal plaats hebben morgen, Dinsdag, des voormiddags 9% uur. De B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, heeft zijne instemming betuigd met het aan den Minister van Waterstaat ge- richt verzoek van het gemeentebestuur alhier tot het verleenen van rij'kssteun voor de ver- beterinig van den weg Hulst-Nteuw Namen, ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Maandag 13 Febr. 1933. De volgende vonnissen werden uitgesproken J. M. S., oud 27 j., werkman te Ter Neuzen, gedetineerd, is wegens ontucht veroordeeid tot 2 maanden onvoorwaardelijke gevangenis- straf en 4 maanden voorwaardelijke gevange- nisstraf mft een proeftijd van 2 jaar. W. D., oud 26 j., faibrieksarbeider te Hoek, is wegens het doen van een valsche aangifte veroordeeid tot 3 maanden gevangenisstraf. W. V. R. d. S., oud 39 j., koopman te Koe- wacht, is wegens diefstal veroordeeid tot 2 maanden ge/angenisstraf. A. A. B., oud 15 j., werkman te Koewacht, is wegens alsvoren veroordeeid tot 2 maanden tuchtsdhool, met proeftijd van 2 jaar. J. J. J., oud 28 j., bankwerker te Axel, is wegens alsvoren veroordeeid tot 3 maanden gevangenisstraf. In de zaak tegen P. A. v. P., oud 42 j., landbouwer te Koewacht, beklaagd van het geledden van een koe langs een rijwielpad, werd het vonnis van den Kantonrechter ver- nietigd en terug verwezen naar den Kanton rechter te Ter Neuzen. In de zaak tegen R. J. v. D., oud 32 j., manufacturier te Ter Neuzen, beklaagd van openbare droukenschap, werd een zelfde be- sldssing genomen. Hulst 12 4 5 3 25 -27 13 Terneuzen H 10 4 1 5 25—22 9 Middelburg n 12 3 1 8 1747 7 Bass. Boys 11 O O 8 18—34 6 Zeelandia H 9 1 8 7—31 2 3e klasse B. N i euw-Boig viietH answeer t 3—0 DOSKO II—Goes 3—5 Zeelandia I 12 9 2 1 54—16 20 Goes 10 7 1 2 35—23 15 N.-Borgvliet 11 6 3 2 27—17 15 Zierikzee 9 3 1 5 17—21 DOSKO II 10 3 1 6 1440 7 MEVO II 8 3 5 16—23 6 SINOTO 10 1 4 5 1525 6 Hansiweert 10 1 2 6 14—25 4 Wat men zoo langzamerhand aan zag TO) Tut TENTOONSTELLENG VOOR HANDEL, INDUSTRIE, SCHEEPVAART EN LANDBOUW „KUMOP." De werkzaamheden tot voorbereiding van de in Mei a.s. te houden Tentoonstelling voor Handel, Industrie, Scheepvaart en Landbouw hebben reeds een aanvang genomen. Aan honderden adressen werd onze oproep tot deelname verzonden. Van verschillende zijden bereikten ons reeds aanvragen en toe- zeggingen, waarom wij niet aan het welslagen van onze plannen twijfelen. Zooals wij tot ons genoegen uit het raads- verslag hebben kunnen vememen, werden door den gemeenteraad bereids de gevraagde ter- reinen aan de Arsenaalstraat, voor het hou den der Tentoonstelling, te onzer beschikking gesteld, zoodat onze werkzaamheden verderen voortgang kunnen hebben. Wj) willen nu hierdoor onze leden opwek- ken om reeds nu hun aanvragen om stand- ruimte in te zenden. Onze secretaris hoopt deze week een aan vang te nemen om U te komen bezoeken met een plattegrond van het tentoonstellings-ter- rein, zoodat U in de gelegenheid wordt gesteld om aan te duiden welke- standruimte U bij voorkeur wenseht te huren. Het is dus in Uw eigen belang spoedig te beslissen. Stelt niet uit tot op't laatst, want dan zijn de beste plaatsen verhuurd. Ook niet-leden wekken wij op tot deelname. Indien U nog geen aanvraag-formulier mocht hebben ontvangen, wendt U dan tot onzen Secretaris, den heer L. Meinema, Dijk- straat 82, alhier. Verder zijn wij gaame bereid met U te komen spreken of U met advies te dienen. Wij willen er nog op wijzen dat ook voor winkeliers ter plaatse, deelname van zeer groote beteekenis is. Op een tentoonstelling wordt U de gelegen heid gaboden om persoonlijk contact met het publiek te zoeken, wat in Uw winkel niet steeds mogelyk is. Ook kunt U meer speciaal de aandacht ves- tigen op artikelen welke U in Uw winkel niet steeds op den voorgrond kunt brengen. De kosten zijn voor winkeliers uit de stad zeer gering, daar zij geen reis- en verblrjf- kosten hebben te betalen doch alleen de huuv der standruimte en de aankleeding daarvan, welke laatste U zoo eenvoudig kunt houden als U zelf verkiest. Daar U in Uw stand in 't klein moogt ver- koopen en afleveren, wordt U in staat ge steld de kosten direct uit de opbrengst van dezen verkoop te bestrijden. Uit finantieel oogpunt kunt U toch moeilgk bezwaren hebben. Jaarlijks worden honderden guldens aan reclame besteed, maar is iets doeltreffender dan reclame op een tentoonstel ling, waar duizenden met Uw artikelen en Uw zaak van nabij kunnen kennis maken? Aarzelt dus niet langer, doch besluit nu tot deelname. Wij zien Uw aanvraag voor standruimte gaarne spoedig tegemoet. DE TENTOONSTELLINGS- COMMISSIE. UITSLAGEN VAN ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND. le klasse. Wiliem II— NAC 1- —2 LONGA—BW 2—2 Eindhoven- -PSV 4 —3 Middelburg NOAD 1- —2 PSV 16 9 4 3 40—20 22 MVV 15 9 1 5 45—36 19 Eindhoven 16 8 3 5 37—29 19 NOAD 15 5 6 4 25—29 16 LONGA 14 5 4 5 31—27 14 NAC 14 6 2 6 35—35 14 Bieijerheide 13 5 3 5 26—24 13 Wiliem II 15 3 6 6 26—29 12 BVV 15 2 6 7 31—47 10 Middelburg 15 3 3 9 29—49 9 2e klasse A. BredaDe Baronie 3—1 Hero—RBC 6—1 TSC—MEVO 3—1 Alliance—DOSKO 24 DongenVlissingen 4—1 Hero 14 11 3 56—13 25 Vlissingen 14 7 5 2 32—20 19 DOSKO 16 7 4 5 41—40 18 TSC 13 7 2 4 3330 16 Terneuzen 12 7 1 4 45—36 15 Dongen 13 6 3 4 37—29 15 Breda 11 7 4 24—22 14 RBC 13 5 2 6 39—39 12 De Baronie 13 2 1 10 35—55 5 MEVO 15 1 3 11 1647 5 Alliance 14 1 2 11 2047 4 3e klasse A. Vlissingen n- De Zeeuwen 1—0 Temeuzen II —Hulst 5—3 Axel 12 8 3 1 48—8 19 Vlissingen II 11 7 2 2 3213 lb De Zeeuwen 11 8 3 28—19 16 ittlUUVJUUlUg staat onderaan in de ranglijst. Tegen Noad kon Middelburg het niet bolwerken, hoewel de uitslag 12 wel bewijst dat er hard is gestneden. Bij deze teleurstelling voor de groen-witten komt nog het gelijke spel van B.V.V. tegen Longa, waardoor B.V.V., 66a punt meer verkrggt dan Middelburg en deze hier door onderaan de l\jst komt te staan. TWEEDE KLASSE. BredaDe Baronie 31. Deae plaatselijke ontmoeting is geeindigd zooals wij hadden voorspeld. Aanvankelijk drinigt De Baronie met kracht op en wordt Breda teruggedrongen. De verdedigers van Breda weten evenwel onheil te voorkomen en blijven meester op hun terrein. Tooh krijgt De Baronie de belooning voor haar volhar- dend werken en het eerste doelpunt wordt door haar linksbinnen gemaakt. 01. In de tweede helft beseft Breda dat er harder moet worden aangepakt en langzaam maar zeker neemt zij nu de leiding in handen. Niet zoodra is de gelijkmaker in het net ver- dwenen of de score wordt opgevoerd tot 31, waarmede het einde kwam. HeroR.B.C. 61. Dat Hero zou overwinnen was te voorzien, daarvoor stond voor haar te veel op het spel en moesten de Roosendalers er aan gelooven. Regelmatig kwamen de doelpunten af en toen de overwinning binnen was, speelde Hero een rustige doch uiterst solide partij. Tegen het einde mocht het aan R.B.C. nog gelukken de eer te redden en zoo nadert het kampioen- schap voor haar steeds meer en meer. Hierbij komt nog dat nummer twee van de ranglijst, Vlissingen, haar tweede mederlaag in dit sei- zoen moest ondergaan, waardoor de voor- sprong van Hero werd vergroot tot 6 punten. T.S.C.MEVO 3—1. In Oosterhout heeft de plaatselijke club het zwakke MEVO er onder gehouden. Dit was wel te verwachten gezien den stand in de ranglijst, maar voor MEVO was er zeer veel aan gelegen om al was het maar een gelijk spel te forceeren daar de vrees voor de laat ste plaats tot uiterste krachtsinspanning aan- leiding zou geven. Het goede verdedigen van Mevo heeft echter niet mogen baten en bij het einde was MEVO wederom een verslagen elftal. AllianceDosko 24. Dosko zal venmoedelijk niet op zulk een tegenstand der Roozendalers hebben gere- kend en aanvankelijk zag het er naar uit, dat Alliance aan dien greep van Dosko zou ont- glippen. Zelfs bereikte Alliance een voor- sprong van 20. Tactischer zou het nu voor de gastheeren geweest zijn wanneer zij door haar verdediging met 2 spelers te versterken, de aanvallen van Dosko zou heibben afgewacht, want om te overwinnen zou Dosko in elk ge val drie doelpunten hebben moeten maken. Persoonlijk zijn wij van deze tactiek geen voorstander, de beste verdediging noemt men steeds den aanval. Gezien echter de uiterst gevaarlrjke plaats in de ranglijst, zou een over- winning van Alliance haar groote vreuigde hebben bereid en tevens de laagste plaats aan MEVO hebben gelaten. In plaats van dus zich met alle macht te geven, zakte de spel- kwaliteit van Alliance als een kaartenhuis ineen en Dosko maakte daar een dankbaar gebruik van, zoodat de voorsprong van Al liance al spoedig veranderd werd in een ge lijk spel en ten slotte veranderde in een ach- ter stand van 24. DongenVlissingen 41. Voor Vlissingen is deze wedstrijd een groote teleurstelling geworden, want in de Schelde- stad was men inderdaad voornemens reeds dit jaar een emstige gooi naar het kampioen- schap te doen, hetgeen weliswaar een zeld- zaam voorkomend feit zou zijn geweest, zoo uit de Derde Klasse promotiewedstrijden te moeten spelen voor de Eerste Klasse is wel, een topprestatie. Evenwel het is anders ge- loopen en Dongen heeft mogelijke illusies den kop ingedrukt. Thans heeft Vlissingen uit 14 wedstrijden 19 punten verkregen. DERDE KLASSE Vlissingen IIDe Zeeuwen 10. Het is te Vlissingen bij de plaatselijke ont moeting zeer spannend toegegaan, hetgeen geen wonder kan genoemd worden, want voor beide vereenigingen was er zeer veel aan ge legen om den strijd te winnen. Tot Zaterdag hadden De Zeeuwen nog de leiding in haar afdeeling met e6n punt voorsprong op Axel. Nu zij zftn geslagen zijn de rollen omgekeerd en is Axel op die plaats gekomen waar zj zoo gaame staat, n.l. bovenaan en toy het naderen van het einde van de competitie is dit van groote beteekenis, doch de laatste loodjes wegen het zwaarst en De Zeeuwen krjjgen nog een kans om de geleden neder- laag tegen Vlissingen II te wreken, want de wedstrijd De ZeeuwenAxel is aanstaande! Zooals men ziet behoeft Axel slechts gelijk te spelen om het kampioenschap dit jaar te Axel te behouden, maar ze kunnen er op reke- nen dat De Zeeuwen hun huid duur zullen verkoopen. DERDE KLASSE. Terneuzen IIHuist -3. Terneuizen wint den toss en Hulst trapt af, doch de rechtsbinnen van Hulst wil den bal te lang bij zich houden met het gevolg dat het leder weldra van richting verandert en Terneuzen ten aanval trekt, ook de linksb. van Terneuzen vervalt in dezelfde fout van zijn collega uit Hulst, ook hij wil gaan drijven en het gevolg is dat ook hem het leder wordt afhandig gemaakt. Toch is de eerste aan val voor Terneuzen en krjjgt zij een hoek- schop te nemen, die juist naast wordt ge- trapt. Een aanval van Hulst brengt geen resultant op en is Terneuzen dadelrjk terug, waar in het strafschopgebied door een der spelers van Hulst den bal met de hand wordt bewerikt, met het gevolg strafschop. Van Doom zoigt voor het eerste doelpunt nadat 5 minuten zijn gespeeld. Dadelijk is Terneu zen weer ten aanval getrokken en weet een corner te forceeren, die slecht genomen ach- ter gaat. Even later krijgt Hulst een vrije schop toegekend, die echter naast wordt ge- schoten. Een goede doortoraak van Terneuzen levert geen resultaat op. Nogmaals krijgt Terneuzen een mooie kans wanneer zoowel de rechtsachterspeler van Hulst en de doel- verdediger den bal slechts half raken, maar hiervan wordt niet geprcfiteerd en een boek- schop is hiervan het gevolg. Deze wordt iets Warineer muizen zich toegan^, weten tc verschafftu tot IIw provisiekast, s'inken de vooriuden veel sneltn dan wanneer een groote familie er Van eet. Muizen zijn tevens verspreiders van besmettelijke ziekten, zoodat het niet alleen eigenbelang maqr ook een plicht is dit ongedierte te bestrijden. Geen kat of val is in staat vijftig muizen in 66n nacht te vangen, doch met 66n doosje Rodent verdelgde de Heer A. le K in 2 avonden 113 muizen. Rodent faalt nimmer het trekt muizen en ratten onweerstaanbaar aan en reeds het eerste hapje is doodelijk. Koop dus nog heden een enkele doos 50 ct. of een dub- bele doos a 90 ct. en morgen zult U van dit on gedierte bevrljd zijn. Imp.: Fa. B. Meindersma, Den Haag. B46 (Ingez. Med.) te hard genomen en De Smidt schiet naast. Even later zet De Smidt prachtig voor mnar de linksbinnen weet van die mooie kans niet te profiteer-en, nogmaals herhaalt zich dit zelfde geval, alleen maakt de linksbinnen nu gebruik van zijn handen en een vrije trap is het gevolg. Hulst gaat ten aanvaj over en een praoht schot van den linksbinnen wordt door den doeiman van Terneuzen fraai ge- stopt. Na aen korte schermutseling in de middenline waarbij het kalme bedaarde spel van den middenhalf van Terneuzen opvalt, die steeds goed den bal weet te plaatsen krijgt Terneuzen een hoekschop te nemen en Van Doorn kept den bal buiten bereik van Cattoir in het doel 20. Er zijn thans 30 minuteai gespeeld. Een algemeene aanval van Terneu zen wordt door De Smidt hoog over gescho- ten. Een hoekschop voor Hulst wordt niet benut, waama de bal weer in de riohting van de Hulstersche helft rolt, waar De Smidt een mooie voorzet geeft, die door Van Driel over wordt gesohoten. Het gaat nu en dan nogal forsch tegen elkaar en ofschoom de seheids- rechter het schijmbaar niet heeft gezien fluit hij nadat het gebeurde reeds oogenblikken had plaats gehad op verzoek van den rectots- buiten van Hulst voor ongeoorloofd aanval len. Uit deze vrije schop wordt de bal naar voren geplaatst en van af den rechtervleugel voorgezet, waama een der voorwaarts geen fout maakt en het eerste tegenpunt maakt 21. Dadelijk is Hulst weer in den aanval en een fraai schot van den linksbuiten van Hulst gaat rakelins langs het doel van Ter neuzen. Kort daarop is de rust aangebroken. Bij de hervatting trekt Terneuzen direct naar voren, maar door het buitenspel staan van den linksbinnen gaat de kans verloren. Als kort daarop Terneuzen weer in den aan val is drijft de rechtsbinnen veel te lang en natuurlijk krijgt hij hierdoor geen schijn van kans bij het resoluut verdedigen van de Huh stersche achterhoede. Toch is het wederom Terneuzen die het spel in handen heeft en tot groote teleurstelling van het talrijk publiek trapt de linksbinnen, die de kans van den dag had om een fraai doelpunt te maken naast. Slechts sporadisch kan Hulst een goede aanval opbouwen en vele malen loopt zij in den buitenspelval. 10 minuten is de tweede helft aan den gang als Van Doom het derde doelpunt voor zijn rekening neemt en de stand op 31 brengt. Een aanval van Terneuzen gaat achter, zoo ook bij een aan val van Hulst. Hulst keert terug en thans heeft deze club succes met een goed schot langs De Rijk te zenden waardoor de stand 32 wordt. Een oogenblik later komt Hulst weder opzetten en een fraai schot van den linksbinnen wordt door den doelverdediger van Terneuzen nog juist gestopt, evenwel ver- hindert dit niet dat de bal gevaariijk dicht in de buurt van de doellijn blijft rollen, doch de rechtshalf van Terneuzen is op zijn post en trapt den bal uit de gevaarlijke zone weg, waarbij de bal achter de lijn gaat en de comer wordt door Hulst goed genomen, doch de kee per van Terneuzen maakt dit schot onschade- lijk. By een aanval van Terneuzen wordt het leder door Van Doom hoog over geschoten. Dadelijk daarop gaat de aanval weer van Ter neuzen uit, doch de voorzet van den rechter vleugel is te hard, De Smidt rent toe en weet het leder nog te bemachtigen vlak nabij de lijn, hy zet goed voor het doel van Hulst, waaruit een scrimmage ontstaat en door Van Driei een doelpunt wordt voortgeforacht. 42. Even later krygt Terneuzen een hoekschop te nemen, maar de achterhoede van Hulst zui- vert het terrein. Mooi samenspelend komt Terneuzen gevaarhjk opzetten en het is thans de linksbinnen De. Zeeuw, die de score ver- hoogt, 52. Het spel is nu 26 minuten in de tweede helft. Cattoir krijgt nu kort op elkaar eenige ballen te verwerken, hetgeen hy naar behooren verricht. By een goeden aanval van Hulst plaatst de middenvoor den bal naar den linksbinnen hoog over het doel geschoten. Aan de andere zijde is het Cattoir, die een goed schot van De Smidt door uitloopen on- schadelijk maakt. Bij een algemeene aanval van Terneuzen ontgaat den scheidsrechter, wanneer vanaf den rechtervleugel wordt op- god rongen een overtreding van den linksach- terspeler van Hulst, die den bal met de hand naar beneden slaat, en daarna ver het veld in zendt. Hulst probeert het, hoewel bet eindsignaal ieder oogenblik kan kiinken, nogmaals door goed samenspel het doel van Terneuzen te naderen en zy heeft hierbij succes, want 6en minuut voor het einde is de stand door haar op 53 gebracht. Nog een oogenblik wordt in de middenhelft van het veld gespeeld en daarna is het einde aangebroken. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Axel IITerneuzen III 48 Terneuzen IVScheldestrijders II 38 ONW II BKW 3--1 VRIENDSCHAPPELIJK. TerneuzenZeelandia 81 Terneuzen heeft gisteren haar vrye Zcmdag te baat genomen om een oefenwedstijd te spelen tegen Zeelandia uit Middelburg, om haar eenigszins voor te bereiden op den zwa- ren strijd die haar Zondag wacht. Ofschoon van het spel der gasten wel eenige bekoring uitging, waren zij tegen Terneuzen toch niet opgewassen. Tot een kwartier voor het einde was Terneuzen over alle linies de meerdere en wisten dit uit te drukken door haar score geleidelyk op te voeren tot 70. Nu werd het Zeelandia wel wat te bar; alles werd in het werk gesteld om de eer te redden, wat haar, na eenige vergeefsche pogingen, mocht gelukken. Nadat de thuisclub nog 66nmaal gedoelpunt heeft, kondigt de scheids rechter het einde aan van dezen in de beste verstandhouding gespeelden wedstryd. BELGIeITALIe. 2—3. Voor een ver beneden de verwachtlng ge- blevea aantal bezoekers heeft gister in het Heyselstadion te Brussel de ontmoeting plaats gehad tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Belgie en Italie. De ruststand was 11. In de tweede helft wist BelgiS al direct de leiding te nemen, doch na een kwar tier maakte Italie geiyk. Ondanks het voort durend overwicht van Italie kon deze maar niet scoren en men denkt algemeen al aan een geiyk spel, totdat eenige oogenblikken voor het einde de Beigische doelverdediger voor een geweldig hard schot moet zwichten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2