ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. binnenland No. 8951 VRIJDAQ 10 FEBRUARI 1933 73e JAARGANG BUITENLAND SELZAETE. Predikbeurt en. tweede kamer. kabinetscrisis of kameb- TER NEUZEN, 10 FEBRUARI 1933. AXEL. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. MamtnMMKMWMMMf Vergadering van Donderdag. Tborbgezet wordt de behandeling van het ^etaontwerp tot wijaiging van de rechterlgke tadee&mg. Minister Dooner verdedigt het wetsontwerp en joegt, dat de overwegingen, welke tot de tegenwoordige indeeling hebben geleid, zijn vervallen. De grootere afstand, waardoor de betangen der justiciabelen zouden worden ge- schaad, is door hot verkeer gerediuceerd. In 1877 ii- ook een organisatie gekomen na 1838; we zgn er nu dus zeker aan toe. Het bezwaar van geringe kennis van de bevolking bij dis- iocatie gaat niet op. Algeimeene menschenken- nis is voldoende. Ook een te nauw contact is nadeelig. Gevaar voor de vemietiging van cultwureentra is een bezwaar buiten de reehts- bedeeling gelegen. Voor de advocaten is dislocatie nog veel meer mogelijk dan voor de. recbtbanken. Spr. detaiUeert nogmaals de bezuiniging op gebou- wen, salarissen enz. Inkrimping van de be- staande colleges brengt groot nadeel aan de vrerkzaamheden en wemig bezuiniging. centraal appdl is een vreemde figuur buiten zoovele colleges. Spr. beeft niet aan bepaalde personen toegegeven, toen bij zijn ontwerp beeft gemitigeerd. De regeering moet bet zich verklaren tegen bet voorstel, ook in den vorm eener mo tie, met grooten emst ont- raden. Verdere taezninigingsarbeid zal voor h»ar dan welbaast onmogelijk worden. De Kwner zal daardoor een zeer zware verant- woordelykbeid op ziob nemen. De beer Boon lepliceert. Hij betoogt, dat bjj kleine recbtbanken de vermindering van het aantal recbters ongetwijfeld mogelijk is. Spr. kan niet erkennen, dat bet voorgestelde ww integreerend deel is van de bezuinigings- plannen der regeering. Ware dit wel zoo, dan zouden de in de oorspronkelijke wetsontwer- pen aangebracbte wijzigingen daarmee niet overeen te brengen zijn. De beer Knottenbelt beeft bij de algemeene bescbouwingen gezegd, dat de regeering zelve moet ingrijpen bij de benuiniging en dat, als zij iets niet wil of niet ton zg een conamissie moet benoemen. Hier- mede is spr.'s houding van tbans niet in strijd. De minister werkt nn met zwaar gescbut, mflnr daarmee scbiet hij op musschen, want het gaat om een bezuiniging van 2 ton. Spr. kan zich voorstellen, dat een minister de por- tefeuillekwestie stelt, b.v. als hij gevaar loopt, gee* 11 millioen uit invoerrecbten te krijgen, die by noodig heeft. Maar bier is bet een heel ssder geval. Spr. zal een motie voorstellen tot aehorsing van bet debat. Hij doet dit nu nog niet, ocidat anders alleen nog over de motie geaproken zou mogen worden. De motie, die epr. 6traks zal indienen, is mede-onderteekend door de leden Scbaper, Katz, Bakker-Nort en Kersten. In de motie spreekt de Kamer uit, dat be- ■uiniging op de kosten van recbtspieging en rechterlgke organisatie noodzakelijk en moge- Igk is, maar dat de voorgestelde opbeffing van vier recbtbanken en van zoovele kantonge- rechten ongewenscbt is. In de motie besluit de Kamer tot schorsing van het debat. Vervolgens spraken .tegen het ontwerp mevr. Bakker-Nort, mej. Frida Katz, Kersten en Scbaper, tenwijl ook de beer Damrink be- ewaren opperde. De minister Donner gaf daarop te kennen, dat wij leven in een tijd dat bezuinigd moet worden en als dan de Kamer zegt, in dit op- aicht niet te kunnen meewerken en de zaak uftstelt, zal in een afzienbaren tijd aan reor- ganisatie niet te denken zijn. Om deze reden kan het kabinet in een terzijde stelling van bet ontwerp niet berusten, Na nog eenig debat over de motie wordt deze door de Kamer aangenomen met 51 tegen 38 stemmen; tegen de Kaitholieken en anti-revolutionairen. Dc vergadering werd daarop verdaagd. De voorzitter van de Tweede Kamer beeft van den minister van Binnenlandscbe Zaken, voorzitter van den raad van ministers, het verzoek ontvangen am, in verband met het bemad van bet kabinet naar aanleiding van de aannecning in de vergadering van gisteren van een motie tot schorsing van de beraad- slagimg ever de wetsontwerpen tot bezuiniging door gejwijzdjgde indeeling van de rechtsgebie- den en opbeffing van een aantal recbtbanken «n kantongerechten, de verdere behandeling van aangelegenheden, bij welke de aanwezig- heid van een of meer leden van bet kabinet gervonderd wordt, voorloopig te schorsen. Tengevolge van dit verzoek gaat de open- bare .vergadering van vandaag niet door en c&l tot nader bericht geen open/bare vergade- ■ing worden uitgescbreven. ONTBINDING? Het Corr. Bureau te 's Hage verzekert, dat de conclusie dat het Kamervotum van gister het ministerle aanleiding zou gevea tot af- treden voorbarig, en zelfs In strijd met de waarbeid is. Van andere zijde wordt beweerd, dat het Kabinet er over zou denken aan de Kroon te adviseeren tot Kamerontbinding, op grond der •verweging dat de tegenwoordige Kamer niet tot het invoeren van de noodzakeljjke bezui- ■igingen bereid bleek. OVERDRACHT grafmonvm ent Dr. J. TH. DE VISSER. Donderdag had in tegenwoordigbeid van Beer veel belangsteUenden op de Begraaf- plaats „Crooswgk" te Rotterdam de over- dmcbit plaats van het monument op het graf van wijlen dr. J. Th. de Visser. Onder de aanrevezi'gen werden vooraanstaande personen uit allerlei kringen opgemerkt. In de Kapel werd het eerst het woord ge- voerd door den Voorzitter van bet Comite, Jhr. D. J. de Gear, die om. zeide, niet te wil- len pogen, het beeld van hem, aan wiens na- gedac litems deze bescheiden daad van pieteit geweid is, in dit uur te sdhetsen. Ik zou het anders misschden bet best doen door te wijzen op de groote scbaar van mannen en vrouwen uit de meest onderscheiden kringen der samen- ieving, die bet op prijs bebben gesteld aan de stiehitlnig van dit monument deel te hebben. Het vee! zij-dig terrein, waarop de overleden zegenend is werkzaain geweest, vindt hier zijn weerspiegeling. Er zijn er onder de deel- nomers, die de herinnering aan dr. de Visser bovenal bewaren als aan den liefdtevollen trooster of trouiwen herder, die in dagen van smart of geestelijke gebondenbeid den weg ter ontkoming wees. Er zijn anderen, die hem gedenken als den bezielden redenaar, die ben uittiide boven edgen levensvlak en in een nieuwe en betere gedacbtensfeer deed ademen. Weer anderen hebben de vrucbten geplukt van bet organis&e rend talent, dat de over- ledene ten toon spreidde op bet gebied van bet sociale leven, van het onderwijs, van de philantropie, en van zoaveel meer, of bebben hem geeerd als den nobelen, toegewijden staatsman, die pacificatie bracht op meer dan 6en terrein, of als den warmen vaderlander, die op boogtijden van bet nationale leven het woord vond dat bun beste gevoelens vertolkte. Spreker droeg, namens het Comity het monument aan de familie over met de woorden „Het beware tot in lengte van dagen voor alien, die deize begraafplaats zullen bezoeken, de herinnering aan den man met het gouden hart en den vurigen geest, die heel zijn leven heeft gesteld in dienst van zijn volk". Mr. J. A. de Visser, zoon van den overleden staatsman, dankte Minister de Geer en het Comitd, het gedenkteeken namens de familie aanvaardende. NEDERLAND EN 15 e I Ail K. In de Woensdag gehouden bgeenkomst van de Senatoriale commissie voor de buitenland- sche zaken beeft oud-minister Segers ter- loops het NederlandscbBelgiscb vraagstuk aangeraakt. Segers zinspeelde op zekere bij- zonderbeden, welke in Nederland Ibekend wer den gemaakt en verband houden met een mogelijke regeling van de tusschen de beide landen hanigend gebleven problemen. Hig wenscbte te vememen boever bet met de on- derhandelingen staat. De minister vain buitenlandsche zaken, Hijmans, antwoordde alleen maar dat de on- derhandelingen worden voortgezet en een be- vredigende wending nemen. Ook de socialistiscbe senator Wauters drong aan op bet geven van meer bekend- heid aan de onderhandelingen welke tusschen Belgie en Nederland worden gevoerd. De pers zou naar zijn oordeel, beter moeten worden ingeiicht over zijn aanigelegenheid dan thans het geval is. Aldus zouden veel onjuiste voorstellingen van zaken vermeden worden. De commissie zal de volgende week een nieuiwe vergadering houden. HET AANTAL BESMETTELIJKE ZIHKTEN WORDT GROOTER. Het aantal sterfgevallen aan influenza, bronchitis en pneunomie breidt zicb in ons land gestadig uit. De wekelijkscbe opgave in de Staatscourant vermeldde een cijfer, dat den laatsten tijd nog niet eerder was bereikt, nl. 198. Dit betreft dan de 46 gemeenten met elk meer dan 20.000 en tezamen bijna vier mil lioen inrwoners; de belft van Nederlands zie- lental dus. Verdeeld naar den aard der ziekten betref- fen de 198 sterfgevallen, die zich in de week van 29 Januari tot 4 dezer voordeden: in fluenza (grlep) 31, acute en ohronische bronchitis 24, capillaire bronchitis 78, lobaire of croupeuze pneumonie 23, pneumonie zonder meer 42. Wij brengen hierbij in her innering dat in de voorafgaande week bet aantal sterfgevallen aan gxiep 33 bedroeg en aan bronchitis en pneumonie tezamen 131. Dit ibeteekent dus een stijging van twintig pro cent in 6en week. Vroegere publicaties ver- meldden nog lagere cjjfers. PROPAGANDA VOOR DE HAVEN VAN ANTWERPEN. De propagandadienst voor de Antwerpsche haven, wordt, door bet nieuwe college van B. en W. der Scbeldestad grondig gereorgani- seerd. Resloten is, binnenkort, in verscbillen- de stsden van Elzas-Lotharingen, lezingen met films en lichtbeeiden, over de Antwerp sche haven en de voordeelen welke zij biedt, te organisseren.. Ook elders in bet achterland van Antwerpen zal propaganda voor deze haven worden gemaakt. SCHEPEN OMHOOG GELOOPEN. Gisteren is nabij Hoedekenskerke op de zandbank omhoog gevaren het Engelsche stoomscbip „Otto", met stukgoederen bestemd voor Antwerpen. De sleepbooten die tegen hoagwater waren udtgevaren om assistentie te verleenen bleken niet noodig, daar het stoomscbip op eigen kracht kon vlot komen. Ondertusschen was daar ook omhoog ge varen de Belgische spits „Adrienne" met een lading papier bestemd voor Parijs. Deze is door de sleepboot ..Raymond" vlot gesleept en in de haven van Ter Ncuzen binnengdbracbt. DE MOTORVEERBOOT PRINS HENDRIK. Naar wij vernemen beeft de scheepvaart- inspectie gerapporteerd, dat de motorveerboot Prins Hendrik bestemd voor den dienst HansweertWalsoorden, volkomen velligbeia biedt voor bet vervoer van passagiers. DEMON STR ATIE VOOR NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Omtrent de jJ. Dinsdag gehouden demon- stratie, waarvan wij in ons vorig nummer 1 verslag gaven, zij nog vermeld, dat zich daar- bij een voor de heeren die waren opgekomen I minder aangename omstandigheid voordeed, Zij vonden n.l. aan den ingang van bet „Luxor- Theater" politie geposteerd om de heeren den toegang tot de zaal te belettea. Er werd zoo'n groote toeloop van huisvrouwen die men in de eerste pliaats moest hebben verwacht, j dat de leider meende wegens plaiatsgebrek de heeren niet te kunnen toelaten. Slecbts uit een j deel van de ultgegeven propagandageschrlf- ten was die bedoeling tot uiting gekomen. Dit was ecbter teleurstellend voor de opgekome- nen, waarvan blijkens een door den beer Hart- man ontvangen brief ook menschen van buiten de kom. Hti, heeft zijn excuus gemaakt voor het ontstaan misverstand, maar daar- mede bleef de onaangenaamheid voor de ge- dupeerden bestaan. Wij verwijzen verder naar de adivertentie in dit nummer. De Woensrtagavond voor de R. K. Vrouwen- bond gegeven voordracht en demonstratie voor de Mercuriu3-producten, Nederlandsche baver- mout en gortmout, was ook druk bezocbt. In die bijemkomst had de beer Hartman nog gelegenbeid om aan de kaak te stellen een sterk staaltje van misleiding van het publiek, dat door hem in de provincie Zeeland is ge- constateerd. Hij wees er op, dat men niet alleen heeft te strijden tegen de zucbt van het publiek om Nederlandsch Fabrikaat te koopen, doch dat zicb daarbij thans een andere omstandigheid komt voegen. Er worden op het gebied van havermout uit Duitschland groote hoeveelheden ingevoerd van geringe kwaliteit. Doch op winst beiuste Nederlan- ders maken tbans van de voortgaande propa ganda voor Nederlandsch Fabrikaat gebruik, om zich extra te bevoordeelen. Zoo trof hij van die minderwaardige havermout aan, door een Amsterdamsche firma geimporteerd en verpajkt in verpakking met Nederlandsch etiquet, maar bovendien ook nog met het op- schrift „steunt Nederlandscb Fabrikaat!" Volgens hem zijn er nog zulke voorbeelden. Hjj maande daarom dringend aan, bij het koopen van Nederlandsch Fabrikaat te letten op bet van wege die Vejeeniging verstrekte merk, dat alleen wordt verstrekt voor produc- ten die na onderzoek blijken werkeljjk Neder landsch Fabrikaat te zijn. BANG OM UIT TE GAAN Hevige aanvallen van rheumatiek Nu alles ve^geten Het moet wel geruimen tijd geduurd hebben voordat de rheumatiek van dezen man zoo emstig werd. Daarover zegt hij niets. Maar bij maakt het duidelijk, dat sleobts vier of vijf maanden van Kruschen Salts-gebruik noodig waren om hem a'le geleden pijnen te doen vergeten. Dit is w^it hij zegt: „Ik heb vaak Kruschen advertentles in de bladen ge- zien en ik vind, dat het niet anders dan mijn plicht is, dat ook ik een kleine getuigenis zou geven. Voordat ik begcin Kruschen te ge- bruiken, had ik heel ergen last van rheuma tiek, voornamelijk in miju, beenen. Ik bad het zoo erg, dat ik herhaaldfflijk op straat neer- viel. Ik heb nu meer dfti.-tv :e jaar Kruschen Salts gebruikt. En de laatste 18 of 20 maan den heb ik in 't gehsel geen pijn meer gehad. Inderdaad, ik heb het allemaal vergeten. Ter- wijl ik toch vroeger altijd bang was om uit te gaan. Kruschen Salts is goud waard." I. L. Elke „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts is een wetenschappelijke combinatie van minerale zouten, welke al Uw afvoer-organen aansporen nieren en maag en deze ge- regeld aan 't werk houden, zooals de natuur dat bedoeld heeft. Het gevolg van deze in- wendige zuiverheid is, dat verfrischt en ver- nieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Giftig urineizuur, dat Uw rheumatische pijnen ver- oorzaakt, wordt langs natuurlijken weg ver- wijderd en de pijnen houden op. En als U voortgaat met ,,de kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts, zal Uw geheele wezen lichaam en geest van deze zuiverende ver- frisschende werking den waldadigen invloed ondervinden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 5. 0,90 en f 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor ddn cent per dag. (Adv.) LUXOR-THEATER. „De Gravin van Monte Christo". ,,De Gravin van Monte Christo" is de aan- grijpende geschiedenis van een filmfigurante, die ,als op een gegeven oogenblik alle levens- geluk haar dreigt te ontvalien, een sprong waagt. In haar figurantenkleedij van rijke dame in Nertz-<bont werpt zij zich met een limousine tijdens de opnamen voor een nieuwe film uit de studio. Met een zwaar gemaakten tooneelkoffer, een Italiaansche mummerplaat en een filmvisiteikaartje van Gravin de Monte Christo" krijgt zg toegang tot de „hooge" wereld Na eenigen tijd keert zij, bitter teleurge- steld, terug tot haar oude werk en haar vroe- geren verloofde. Het avontuur is uit. Zoo, zonder verdere franje, is bet een aan- grijpende film van een misstap. Maar men kan zich niet aan den indruk onttrekken, dat Walter Reisch met het scenario iets anders heeft bedoeld en dat de regisseur Karl Hartl, dat andere met bewustheid heeft willen laten doorschemeren in elk beeld, die deze goede, deze uitstekende film afrondt. Het avontuur: was bet louiter „avontuur"? In een oogenblik van moedeloosheid flitst door het meisje, dat prachtig belichaamd wordt door Brigitte Helm, het kleine beetje verlangen naar ean klein beetje luxe op tot een felle vonk, die haar den sprong doet wagen. Als de man Rudolf Forster haar pad kruist, ligt 't sprookje van het absolute levensgeluk tooh voor haar open? Maar Brigitte Helm keert terug, gedesillu- sionneerd door omstandigheden, die te ver zouden voeren, om op te sommen. Het sprookje was voor haar sleohts schijn geweest. De aan- dachtige besohouwer van deze aangrijpende beeldenreeks ecbter gaajt naar huis met een gevoel van weemoed, dat het zoo moest zijn, dat het meisje op het oogenblik van zaligste vervoering haar eigen oogen niet heeft kun nen sluiten voor de werkelijkheid om de poe- zie van een droom te kunnen behouden. Er bestond gevangeaisstraf op het spel en nog zooiets. Maar daar moet een sprookje, een geluk, een ideaal toch tegen bestand 4ijn? Deze Majestic-film, die als ,,film" ook zoo goed is, heeft een inhoud, waarvan men niet veel meer vergeet. INPOI.BERING VAN HET ZWIN. Ten gemeentehuize van Retranchement heeft een bespreking plaats gehad van het collage van Ged. Staten der provincie Zeeland met het dageliiiksch bestuur dier gemeente in verband met den door het gemeentebestuur geuiten wensch am door middel van werkver- schaffing te komen tot inpoldering van het Zwih (overblgfsel van den zeearm, die eens Bragge en Sluis, de machtige handelssteden van weleer, met de Noordzee verbond). Na de conferentie op het raadhuis, waarbij B. en W. in de gelegenbeid werden gesteld de plannen breedvoerig te ontvouwen, werd het terrein ter plaatse in oogenschouw genomen. De abnormaal groote werkloosheid (omvat- tende 9 5, 10 pet. der bevolking), ten gevolge waarvan de belastingheffing reeds tot het uiterste moest worden opgevoerd, deed het gemeentebestuur omzien naar een omvangrijk doch tevens productief werkverschaffings- object. Dit plan zou voor de gemeente van zeer groote beteekenis zijn, omdat een opper- vlakte van ongeveer 30 H.A. productief kan j worden gemaakt en dit terrein zeer gtmstige perspectieven opent voor de ontwikkeling van een gedeelte der Zeeuwsch-Vlaamsche kust (van Breskens tot Retranchement) als bad- gebied. VERLAGING VAN HUURPRIJZEN. Dezer dagen heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken geantwoord op de vragen van het Kamerlid De Visser betreffende woning- huren. Op de vraag of de regeering bereid is maatregelen te treffen, waardoor de huur- prijzen van woningen met overheidssteun ge- gebouwd kunnen worden verlaagd, ant woordde de Minister: dat bijzondere maatrege len voor het in deze vraag gestelde doel niet noodig zijn; met toestemming van het ge meentebestuur en van den Minister, belast met de uitvoering der Woningwet, kunnen woniog- bouwvereenigingen tot huurverlaging over- gaan. Huurverlaging heeft reeds in enkele gevallen plaats gehad. Door den heer Hamelink is in de gisteren gehoudea raadszitting bij de omvraag de aan- dacht van Burg, en Weth. op dit antwoord gevestigd en de vraag gesteld, of dit aan hea aanleiding zou kunnen geven zich met den Minister in verbinding te stellen, om zoo mogelijk te komen tot verlaging van de wo- ninghuur der woningen alhier met rijksvoor- schot gebouwde woningen. Wij hadden uit het antwoord van den Minis ter, ook in verband met hetgeen af en toe bleek het standpunt der Regeering te zijn, den indruk, dat het antwoord betreffende verla ging van huur, niet betreft de woningen ge- bouwd met riiksvoorschot, waarop ook bijslag in de exploitatiekosten zijn verleend. In het verleden is slechts in enkele uitzonderings- gevallen, in de provincie Limburg, verlaging der minimumhuur toegestaan. Overigens werd door de Regeering slechts genoegen ge nomen met huurverlaging, indien het betrok- ken gemeentebestuur het verschil tusschen de verlaagde en de eenmaal vastgestelde mini mumhuur bijpaste, zooals b.v. in de gemeente Axel geschiedt. In een zfner laatste vergaderingen heeft de gemeenteraad van Axel ook weer bij vernieu- wing een poging aangewend om tot een ver- laagden minimumhuurprijs te komen, doch is thans van den Minister van Binnenlandsche zaken als antwoord ontvangen dat de huur van Woningwetwoningen van rijkswege niet kan worden verlaagd. Gemeenteraad. In de op Dinsdag a.s., des namiddags 2 ure te houden openbare vergadering van den ge meenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorstel van Burg, en Weth. tot be- noeming van 2 leden in de commissie van toeizicht op het agentschap der Arbeidsbemiddeling, wegens het niet aannemen der benoeming van 2 leden. 4. Idem tot het verleenen van eervol ont- slag als lid van het Burgerlijk Armbe- stuur aan den heer L. de Putter en tot het benoemen van een nieuw lid in die commissie. 5. Idem op het voorstel van den heer C. Hamelink om het ambtsgebed voor den raad af te schaffen. 6. a. Idem tot verkoop van eenige per- ceelen grond aan: 1°. A. Verlinde een perceel in de Prins Hendrikstraat; 2°. Wed. Eggermont een perceel in de Prins-Mauritsstraat 3°. P. Kanaar een perceel in de Prins- Mauritssstraat; 4°. A. de Zeeuw een perceel in de Prins Mauritsstraat; 5°. M. W. Visscher een perceel grond in de Wilhelminastraat. b. Idem tot aankoop van eenige meters grond te Schapenbout. 7. Idem tot wijziging van de verordening op het beheer en het kasbeheer van de gasfabriek. 8. Idem om over het verzoek van de Bad en Zweminrichting om een renteloos voorschot en een jaarlijksche subsidie. over welk punt in de vorige vergade ring de stemmen staakten, te stemmen. 9. Idem tot het verleenen van een voor schot op de gemeentelijke vergoeding iogevolge art. 101 der L. O. Wet aan de bgzondere scholen over 1933. 10. Idem op de ingekomen verzoeken om een vergoeding als bedoeld in art. 13 der L. O. Wet 1920. 11. Idem op eenige verzoeken om onthef- fiing van schoolgeld en hondenbelasting, dienst 1932. 12. Idem tot wijziging van de begrooting dienst 1932 en dienstjaar 1933. Vergadering IJsclub. In een gehouden vergadering van de IJsclub alhier is besloten om een terrein groot 2 hec- taren te huren van het Kroondomein, teneinde daarcp een baan te graven van 40 M. breedte en 350 M. lengte, netto 15 300 M. en 2.40 M. beneden A.P. Waar het water in de daar be- Op Zondag 19 Febroari, zal er te 9,30 uur in de Zaal „GAUMONT" Groote Markt te Selzaete, va/nwege de gekende Gentsche Auto- school (Bestuurder R. MORTIER Lange Meire 2 te Gent) eene Voordracht, opgehel- derd met kinema, gegeven worden over auto- teebniek. Voorbehouden voor leerlingen en oud-leerlingen. (Ing. Med.) staande putten nu 2.15 M. beneden peil ataat, zal er dus geen gevaar voor droge plassen zijn. Ofschoon het werkloon van den 8500 M3 te graven grond wordt geschat op f 2500, zal dit geen bezwaar zijn, als men van gemeente bestuur en den Minister medewerking krijgt om dat werk in „werkverschaffing" (dus ter vervaaging van steungelden) te kunnen laten uitvoeren. Geslaagd. Bij het dezer dagen gehouden examen te Den Haag, slaagde voor tweede stuurman den heer J. J. C. de Kraker, te Axel. Gemeenteraad. Zaterdag a.s. des avonds te 6% uur zal een vergadering van den gemeenteraad worden gehouden, op de agenda waarvan als eenig punt voorkomt: Camaval. ZONDAG 12 FEBRUARI 1933. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2 u., Dr. L. J. Caze- mier. Sluiskil. 9.30 u. en 2 u., de heer L. Dek. Axel. 9 30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groenereld. Axel. 9Vfe u. en 2 u., Ds. Post. Hoek. 9y2 u. en 2 u„ Ds. C. B. Bavinck.. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Axel. 9 u., 2 u. en 6 u., student Ligtenberg, van Rotterdam. Ond-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u.. leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5.30 u., de beer J. Huizinga. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zrin de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TH MIDDELBURG. Zitttng van Vrijdag 10 Febr. 1933 De volgende zaken werden behandeld: J. B. W., oud 20 j., slager te Ter Neuzen. was op 20 December 1932 door den Kanton- rechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te be- sturen voor den tijd van 66n 1aar, wegens over- treding van de Motor- en Rijwielwet, gepleegd op 3 October 1932 te Ter Neuzen (als be stuurder van een 4-wielig motorrijtuig daar- mede rrjden op den openbaren weg op zoo- danige wijze en met zoodanige snelheid dat de vrijheid van het verkeer werd belemmerd of in gevaar gebracht, en waarbij een aanrijding heeft plaats gehad). De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter wat de geldboete betreft en 3 maanden intrekking van het rijfoewijs. Mr. Dieleman Jr., verdaehte's raadsman, vroeg vrijspraak of een lichtere straf. W. G. v. d. P., oud 19 j., chauffeur te Ter Neuzen, was op 20 December 1932 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis, met ontzeg ging van de bevoegdheid om Motorrijtuigen te besturen voor den tjld van drie maanden en toewijzing van de civiele vordering, ter zake van overtreding van de Motor- en Rij wielwet te Ter Neuzen op 18 October 1932 (de vrijheid van het verkeer belemmeren of in ge vaar brengen en daarbij tegen een tuinafras- tering riiden). De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis met intrekking van het rgbewijs voor den tijd van 3 maanden. Mr. Van Empel, verdaehte's raadsman, pleitte voor een voorwaardelijke veroordeeling. A. H. F. M. v. R., oud 41 j., handelaar te Ter Neuzen, was op 27 December 1932 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 50 boete of 10 dagen hechtenis, met ont zegging van de bevoegdheid am motorrfl tuigen te besturen voor den tijd van drie maanden en met toewrTzing van de civiele vordering, ter zake van overtreding van de Motor- en Rij wielwet gepleegd te Ter Neuzen op 3 October 1932. De Ambtenaar van het Openbaar Mtnisterie en de verdachte waren in hooger beroep ge komen. Eisch: Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter wat betreft de geldboete en in trekking van het rgbewijs voor den tijd van 1 1aar. Mr. Dieleman Jr., verdaehte's raadsman, vroeg vrnspraak of bij veroordeeling een lich tere straf.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 5