PBKDIKBEUBTKH. OEMENQDE JBEEIGHTEH SPORT. m BOSCHKAPELLE. RECHTSZAKEN. GEMEENTE-SECRETARIE TE EELDE ZONDER PERSONEEL. VOETBAL. KLEEREN IN BRAND GERAAKT. DE AANSLAG OP DEN BURGEMEESTER VAN NEDERWEERT. KIND IN KOKEND WATER GEV ALLEN. RATTEN PLAAG IN BRABANT. Na de pauze werd een serie lantaaraplaatjes vertoond, welke een indruk gaven van de „Mercuriusfabrieken". Eerst een aardige opname van den buiten- kant der fabrieken, gelegen aan de Zaan. Een mooie K.L.M. foto gaf een totaal-mdruk van bet gebouwemcomplex, waarboven uit de ror- sobe graansiio zich kioek verbeft. Toen zagen wjj de gebeele maebinale bewer- innir welke de bavennout moet ondergaan wi1 ze als vlugkokende „kiaar in een wip too V op tafel komen. Evenzoo met de gortmout. Bet was alles bijeen voor de bezoeksters een prettige avond. Een propaganda op deze ^e gevoerd, zal ,al is in onze bevolking op dit punt bardieersch, naar onize meenmg met nalaten vrucbten af te werpen. Dezeifde voordracbt is Maandagavond ge geven voor de afdeeling Ter Neuzen van de Nederl Vereeniging van Hmsvrouwen en Gbr. Vrouwenbond, en wordt bedenavond gegeven voo: de leden van den R. K. Vrouwenbond aliuer, zoodat mag aangenomen worden, dat de N V. Ron. Pellery „Mercunus ter bevor- dennK van bet gebruik van Nederiandscb Fabrikaat in bet algemeen en baar product Nederiandscb Havermout en Gortmout grondig laten bewerKen. gevonden VOORWERPEN. Tie Inspecteur van Politie albier maakt be- ke^d dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen, inlichtmgen te bekomen zijn, aan de daaracbter vermelde adressen: Portemonnaie met inboud, F. Kooie, Nieuwe Sims P 12a. Tol J. Tbolens, Range Kerkstraat 56. Portemonnaie met inboud, W. Moes, Tho- lensstraat 124. Beiastingmerk, P. Dieieman, Javastraat Scbeepsketting, L. Dieieman, Noordstr. 109. Vulpen, J. de Groen, Vlooswjjkstr. 43. Broekspijpen, A. Riemens, Steenkampl. 64. Eenig geld, W. Rouw, Baandijk 30. Portemonnaie met inboud, A. Mannaert, Donze-Visserstraat 53. Een motorhandscboen, Damesbandscboenen, en Portemonnaie met inboud, H. Vereecken, Otibesne D 46. KinderhandschoenL. J. van DrieL, v. Steen- ^&b^v^nd5raaier, M. Roof, Dgkstraat 36. GobedenkettingM. van Rujjk, Axelsche- straat 131. VOORJAARSKEURING VAN DEKHENGSTEN. De te Axel gebouden verplicbte voorjaars- keuring van dekbengsten (koudbloed) van- wege de Prov. Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Zeeland had den volgenden ^Rustant Z.B.S., eigenaar Pr. de Dobbeiaere, Biervliet, goedgekeurd Z3.S. Marquis van Axel 63147, eigenaar Iz. de Feflter Hzn., Axel, goedgekeurd N. Tr. S. Opgenomen in K-boek. Dorus 64397, eigenaar A. de Feqter Oz., Axel, K 6. Goedgekeurd N. Tr. S. Opgeno- men in K-boek. Mon Gros 63136, eigenaar Van Hoeve Fzn., Axel. Goedgekeurd N. Tr. S. Opgenomen in K-iboek Carlo de l'Hostde B.S. 332552. Eigenaar H Kerckhaert en W. Staal, Stoppeldijk. Goed gekeurd N. Tr. S. Opgenomen in K-boek Cambrinus de Zaam 63011. Eigenaar Alpb. d'Hiert, Zudddorpe. Goedgekeurd voor dekking Dalson van Runtershoek K 1489. Eigenaar Com. de Feijter Jz., Boschkapelle. Goedge keurd N. Tr. S. Oriental de Schelde K 1493. Eigenaar Alphons Thieleman, Quatreoht (B.). Goed gekeurd N. Tr. S. Guerrier de Thuillies K 1491. Eigenaar Gebr. M. en W. G. van Fraaijenhove, Axel. Goedgekeurd N. Tr. S. Superbe du Pare B.S. 32—1478. Eigenaar R. van Dixhoom, Vollezeele (B.). Goedgekeurd Rijk. Ajax A 227. Eigenaar Gebr. Magnus, Boschkapelle B 3. Goedgekeurd Rijk. Raboureur des Flandres B.S. 289976 Eigenaar A. Roegiers, Assenede (B.). Goed gekeurd Rijk. Hans de Raboureur K 995. Eigenaar R. G. Wauters, Assenede (B.). Goedgekeurd N. Tr. S. voor 1933 tot en met 1937. Camaval d'Ahea K 907. Eigenaar H.V. lrDe Toekomst", Axel. Secretaris Fr. Dekker Pz. Goedgekeurd N. Tr. S. voor 1933 tot en met 1937. Afwezig waren drie hengsten. Afgekeurd ZB^. een bengst, afgekeurd Rijk negen hengsten en afgekeurd N. Tr. S. twee heng sten. duurzaam karakiter heeft, hot gemiddelde aantal leerlingen over 1931 beeft bedragen 118, docb dat dit aantal bedroeg in 1932 op 16 Maart 124, op 16 Juni 132 en op 16 Sep tember 133; dat onder deze leerlingen welis- waar leerlingen, afkomstig uit Assenede (B.) zijn, maar diait daarmede evengoed rekening moet wiorden gehouden, omdat de wet geen onderscbeid maakt tuisschen leerlingen van een bestaande school, afkomstig uit Neder- land of tut een aangrenzend land. De gemeenteraad van Boschkapelle beeft bet besluit genomen de opcenten op de perso- neele belasting van 250 terug be brengen tot 200. Voor den tijd van vijf jaren werden de op centen op de gem. fondlsbelasting vastgesteld op 100. CADZAND. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Cadzand is in onderbandeling over den aanleg van een crickebbaan in de duinen be Cadzand. Dib zou dan de eersbe crickebbaan zijn in Wesb-Zeeuwscb-Vlaanderen 9 7 1 1 23—10 15 7 5 2 22—11 10 7 5 2 17—12 10 6 4 1 1 10—9 9 8 3 1 4 17—14 7 5 2 3 16—14 4 8 1 1 6 10—27 3 3 1 2 10—7 2 6 1 5 10—16 2 3 3 3—18 winstp. in mindering wegens niet DONDERDAG 9 FEBRUARI 1933. Gereformeerde Gemeente. Axel. Nam. 6 u„ Ds. J. D. Barbh, van Bors- setLe. VRIJDAG 10 FEBRUARI 1933. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. Nam. 5% u., Ds. J. D. Barbh, van Borssele. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zibbing van 7 Februair 1933. De volgende zaken werden behandeld: M. C. G., oud 47 j., arbeider be Hulsb, werd verdaebb dat hij op 30 November 1932 te Hulst, in bet openbaar, namelgk in een zeer druk bezocbte vergadering van de Roomsch- Katbolieke Werkliedenvereeniging C. C. van Arenthals mondeling heeft beleedigd. Eiscb 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. M. H. R., huisvrouw van O. C. C., oud 20 j., zander beroep te Sas van Gent, werd ten laste gelegd, dat zjj op 7 December 1932 Sulima Maria Tbiron te Sas van Gent heeft be leedigd. Eisch 10 boete of 5 dagen becbtenis. Uit- spraak idem. J. W. d. D., oud 19 j., koopman te Zaam- slag, werd beklaagd, dat hij op 4 December 1932 te Boschkapelle Emanuel de Klerk heeft geslagen. Eiscb 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak idem. E. P. F., oud 50 j., aannemer te Hulst, werd ten laste gelegd, dat hij op 19 December 1932 te Hulst ter openbare terechtzitting voor Burgerlijke Zaken van het kantongerecht, C. F. van Schoote heeft beleedigd. Eisch f 1 boete of 1 dag becbtenis. Uit spraak idem. G. J. v. K., oud 25 j., werkman te Honte nisse. werd beklaagd, dat hij op 1 Januari 1933 te Hontenisse Josephus Petrus Hermans een stomp op zijn hoofd beeft gegeven. Eisch f 15 boete of 10 dagen becbtenis. Uit spraak idem. J. C. H., oud 38 j., zander beroep te Ter Neuzen, werd verdacht, dat bij op 1 Januari 1933 te Ter Neuzen Jan Harte een stomp tegen het hoofd heeft gegeven. Eisch 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak idem. E. P. G„ oud 23 j., koopman te Hontenisse, werd verdacht, dat bij op 26 December 1932 te Hontenisse P. J. Daalman met de vuist op het hoofd heeft geslagen. Eiscb 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak idem. P. P. R. N., huisvrouw van R. F. C., zonder beroep te Sas van Gent, werd verdacht, dat zij Reonie Maria van Damme aan baar hoofdhaar heeft getrokken en haar 66n of meer slagen in het gezioht heeft gegeven. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uit spraak idem. Scheldestrijders II verwisselde door een groote overwinning op Sluistkil II (73) met deze vereeniging van plaats. De reserves van Westdorpe en Stoppeldijk behaalden door een gelijk spel (44) elk een kostbaar punt. Volledigheidshalve laten we hier den stand van aide kiassen in Zeeuwsch-Vlaanderen volgen: le klasse B. IJzendijke Breskens Sluiskil F.C. Siuis Stoppeldijk Hoofdplaat STEEN Clinge Hontenisse Hulst H Hulst H 5 opkomen. ONW Temeuzen III Koewacht Axel H Scheldestr. Westdorpe Z.-Vi. Boys Breskens II IJzendijke H Biervliet Hoofdplaat H F.C. Siuis H Hoogeiw. Boys Temeuzen IV BKVV Tern. Boys Scheldestr. n Sluiskil II Stoppeldijk H Westdorpe II STEEN II ONW II doeken. Toen de oude vrouw zich achter de toonbank omdraaide, om de gevraagde goede- ren uit den voorraad manufacturen te zoeken, werd zij van achteren door den indringer vast- gegrepen, waama de lafaard de arme vrouw een prop in den mond duwde. Met een ijzeren staaf sloeg hij daarop zijn slachtoffer tegen j den grond. Het oude vrouwtje verweerde zich j geducht. Zij schopte en sloeg, docb het mocht haar niet baten. De aanrander bracht haar j met een scherp ijzer nog een groot aantal GAS VERSTLKjKING IN EEN BADKAMER. In de Zoomstraat te Amsterdam zijn in de badkamer door ontsnappend gas een man em een vrouw buiten bewustzijn geraakt. Toen hulp kwam opdagen was de man reeds over- leden, terwijl de vrouw zoo zware gasvergif- tiging heeft opgedaan, dat zij in het Wilhel- minagasthuis aan de gevolgen overleed. Nader meldt men: De man en de vrouw werden bewusteloos in de badkamer gevonden en zijn geen van slagen op het hoofd toe, waama zij hevig bloe- beiden meer tot het bewustzijn teruggekeerd. dend op den grond ineenzeeg. Toen de huishoudster thuiskwam, trof zij Op dat moment kwam een tweede kerel het j beicjen aan. Geneeskundige hulp kon niet 2e klasse B. 7 4 1 2 17—13 9 4 4 14—5 8 5 3 - 2 14—14 6 4 2 1 1 22—9 5 7 2 1 4 20—19 5 7 1 6 8—35 1 2e klasse E. 7 5 - 2 23—10 10 6 4 1 1 14—7 9 5 4 1 11—10 8 7 3 - 4 18—15 6 7 1 1 5 9—19 3 4 4 2—16 3e klasse B. 7 6 1 38—13 12 8 6 2 38—22 12 8 6 2 27—16 12 9 4 5 27—28 8 9 4 5 23—26 8 3 1 2 2—15 2 4 1 3 8—19 2 1 1 0—4 7 7 8—28 huis binnenstormen. Deze had blijkbaar bui ten op den uitkijik gestaan en kwam, vermoe- delijk onraad op den weg bemerkend, den meer baten. De oorzaak van het ongeluk is, vermoedelijk, dat de gasdampen van den geyser niet voldoende konden worden wegge- eersten indringer waarschuwen. Beiden sloe- voer(j p>e Wanden van de badkamer J—™ vinnut Een buurtbewoon- I 2nvart van den aanslag. waren TOEPASSING DER LAGER ONDERWIJS- WET. In 1932 is door den gemeenteraad van Sas vax. Gent afwjjzend beschdkt op een verzoek van het bestuur der R.K. bijzondere jongens- scbool aldaar om beschikbaarstelling van gel- den overeenkom'stig art. 72 der Rager Onder- wrjswet 1920 voor de aanschaffing van de noodige meubelen en leer- en hulpmiddelen voor het inrichten van een vierde leslokaal. De g-emeenteraad overwoog daarbij o.m., dat wel- iswaar hiet gemiddelde aantal leerlingen over 1931 118 bedroeg, maar dat het aantal was be- reikt door uitoefening van eenigen invloed op sommige ouders van leerlingen, en dat tus- schen 1 September 1931 en 1 Januari 1932 diuE buiten den gewonen datum van toelating 6 leerlingen tot de school waren toegelaten uit de Belgische gemeente Assenede. De raad achtte het onbillijk de gemeente te belasten met de onderwijsuitgaven, veroorzaakt door het schoolbezoek van buitenlandsche kinderen. Van deze beslissing is bet schoolbestuur in beroep gegaan bij Ged. Staten van Zeeland, daiarbij o.a. aanvoerende, dat het onbillijk zou zijn ten opzacbte van Belgische kinderen, wan- neer deze van de Ned. scbolen werden uitge- sloten, aangezien tal van Ned. kinderen uit grensgemeenten, die meer dan 4 K.M. van een voor hen toegankelijke school wonen, scholen in Belgie bezoeken. Intusschen was het aantal leerlingen opge- loopen tot 123, onder wie 13 uit Assenede, en verwacht werd, dat dit aantal bij het begin van het nieuwe schooljaar rulm 130 zou zijn. Ged. Staten waren echter van meaning, dat ten onrechte onder het aantal leerlingen over 1931 de kinderen van vreemde nationaliteit waren gerekend, daar het toch onbillijk tegen- over de belastingbetailende Nederlandsche in- gezetenen en tevens in strijd met den geest der wet is te achten, indien te hunnen be- hoeve lasten op de publieke kassen worden gelegd. Het college hield verder ook rekening met de mogelijkheid van verhooging van de leerlingenschaai van art. 28 der wet, en ver- klaarde het beroep ongegrond. Het schoolbestuur ging hierop opnieuw in beroep. De Kroon heeft thans met vemieti- ging van het betreffende besluit van Ged. Staten, beslist, dat de gemeenteraad alsnog de gevraagde medewerkinig moet geven; uit overweging, dat de aangevraagde meubelen «n leer- en hulpmiddelen worden aangevraagd wegens de stijging van het aantal leerlingen der school; dat ten aamzien van de vraag, of de stijging van het aantal leerlingen een KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 31 Januari 1933. Veroordeeld wegens overtreding: Art. 455 W. v. S. E. B., St. Jansteen, ontslag rechtsvervol- ging. Winkelsluitingswet. J. M. J., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h. Wet openbare vervoermiddelen. P. S., Sluiskii, schuidig zonder straf; P. S., Sluiskil, schuidig zonder straf. Arbeidswet. D. E. S., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h. Overtreding Motor- en Rijwielreglement. M. A. v. H., Jruijshautum, 5 of 3 d. h.; C. K., zonder vaste woonplaats, 10 of 5 d. h.; J. v. d. E., Voorschoten, 3,50 of 2 d. h.; E. P., Westdorpe, 2 of 1 d. h.; D. W. F. K„ Ter Neuzen, 2 of 2 d. h.G. H. G., Amster dam, 0,50 of 1 d. h. Art. 427 W. v. S. W. P. D., 's-Heer Arendskerke, 5 of 3 d. h. Art. 426 W. v. S. R. B. V., Groningen, nadere opgave nietig. DE EERSTE AARDBEIEN Vrijdag werden aan de Cooperatieve Tuin- bouwveiling ,,De Zuid-Hollandsche Eilanden G.A. aan den Persoonsdam te Rotterdam de eerste aardbeien aangevoerd door de tuinderij R. Vijfwinkel, kweekerij „Santa Rosa'', te Rockanje. GRIEP. Op de mijn Maurits waren Maandag 600 mijnwerkers ziek. Op de mijn Wilhelmina is 28 pet. van de mijnwerkers door griep aange- tast en op de mijn Willem Sofie ongeveer 25 pet. SMOKKELARIJ. Te Ziewent gemeente Richtenvoorde, heb- ben de rijks-ambtenaren 2339 K.G. uit Prui- sen gesmokkelde margarine bij den landbou- wer B. in beslag genomen. De militaire politie te Sohinveld heeft bij vier personen 150 K.G. Duitsehe margarine in beslag genomen. ONTDUIKING SUIKERACCIJNS. Bij de Coop. Verbruiksvereeniging De Vruchtboom te Didapi hebben de rijksambte- naren ruim 2000 K.G. suiker in beslag geno- mien wegens ontduiking van den suikeraccijns. VROUW VERBRAND. Maandag is in bet St. Canisius ziekenhuis te Nijmegen overleden de 46jarige vrouw M. W. uit Weurt, die Vrijdag brj het aansteken van de kached in brand was geraakt en ern- stige brandwonden had opgeloopen. De onge- lukkige was moeder van zes kinderen. GEDISTILLEERD IN BESRAG GENOMEN. v Zondagmiddag zijn onder de gemeente Scho- ten (N.H.) de gebroeders T. uit 't Zandt, met een vrachtauto door kommiezen aangehouden, nadat men te Amsterdam er vermoeden van had gekregen dat bedoeldie personen gedistil- leerd clandestien van de hand zouden doen, of hadden gedaan. Na aanhouding bleek, dat zich in den auto dertig blikken van 10 liter inhoud gedistil- leerd met een alcoholpercentage van 96 pet. bevonden. De auto en de voorraad gedistil- leerd werden in beslag genomen. De gebroe ders T. werden aangehouden. Een imspeoteur en twee kommiezen hebben daarop ten huize van de gebroeders T. een onderzoek ingesteld en hier werden nog 116 blikken gedistilleerd in beslag genomen. De blikken werden overgebracht naar het kan- toor der accijnzen te Schagen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, zijn de beide mannen Zondagavond op vrije voe- ten gesteld. REVOLVERSaiOKKERAARS. De marecbaussee te Arcen bij Venlo heeft Zaterdagmiddag nabij het veer naar Broek- huizen twee jongelui, afkomstig uit Well, ge- arresteerd. Bij fouilleering bleek, dat een der jongelui een koord om zijn middel gewikkeld had, waaraan vijftien nieuwe revolvers waren be- vestigd. Bij de ondervraging gaven de jon gelui toe, dat zij van plan waren de revolvers over de grens te smokkelen en in Duitsehland ergens te verkoopen. Zij zeiden nog niet te weten aan wie zij de revolvers zouden ver koopen. Nadat proces-verbaal wets opgemaakt, wer den de jongelui weer op vrjje voeten gesteld. De wapens werden in beslag genomen. gen daarop op de vlucht. Een buurtbewoon- j ster zag de twee kerels in de duisternis met j groote vaart op de fiets wegrijden. Zij pas- r seerde toevallig het huisje, zag de deur open- staan en hoorde een vreeselijk gekerm en ge- kreun. Binnen vond zij tot haar groote ont- steltenis het lichaam van mej. Van D. in een grooten bloedplas liggen, met emstige won- den aan het hoofd. Qnmiddellijk liep de vrouw naar de mare- chauss<5e-kazeme en stelde den dienstdoenden wachtmeester van een en ander in kennis. Door hem werd talefonisch Dr. Beek uit Oss ontboden, die eenige oogenblikken later op de plaats van het misdrijf verscheen. De ge- neesheer constateerde zware schedelbreuk. Mej. v. D. was echter nog in staat, een samen- hangend relaas van het gebeurde aan de marechaussee te verstrekken. De politie stelde onmiddellijk met speur- honden een grondig onderzoek in, hetgeen evenwel geen resultaat opleverde. Het slachtoffer werd intusschen in beden- kelijken toestand naar bet klooster te Geffen vervoerd en vandaar op advies van den behan- delenden geneesheer per auto naar het zieken huis te Oss overgebracht. Haar toestand is uiterst critiek en men vreest het ergste. Het wordt als vaststaand feit beschouwd, dat de laffe indringers het op het geld van de oude vrouw hadden gemunt. Zij zijn echter in him plan niet geslaagd. De brandkast, welke in den winkel was geplaatst, werd door de marechaussee onaangeroerd gevonden en ook de portemonnaie en een geldbeurs van mej. Van D. werden met haar geheelen inhoud teruggevonden onder een stapel manufac turen, die op de toonbank lagen uitgespreid. De marechaussee heeft voorts onmiddellijk de justitie in 's Hertogenbosch van den aanslag in kennis gesteld. Het parket arriveerde Zaterdagavond nog en stelde zich ter plaatse van het gebeurde op de hoogte. Daama be- gaf het parket zich naar het ziekenhuis te Oss, waar men de verslagene nog een verhoor heeft kunnen afnemen. De laffe overval heeft in het dorp groote ontsteltenis teweeggebracht. Dfen geheelen avond groepten de dorpelingen voor de wo- ning tezamen, waarbij zij in hooge mate ver- ontwaardigd het gebeurde bespraken. Mej. v. D. was. zooals gezegd, in Geffen zeer ge- zien. Zij stond als zeer liefdadig bekend. Bij het geneeskundig onderzoek is nog ge- bleken, dat het slachtoffer zich in haar doods- angst van den prop in haar mond heeft willen ontdoen. Zij! beet daarbij zoo bevig op haar vingers, dat van een der vingers aan de lin- kerhand het eerste lid was afgebeten. KIND IN TOBBE KOJiEND WATER GEVALLEN. Terwijl de moeder zich even verwijderde om een ketel, dien zij juist in de waschtobbe ge- ledigd had, opnieuw te vullen, is het twee- jarige dochtertje van den heer B. te Heerhugo- waard voorover in het kokende water van de tobbe gevallen. De verwondingen waren zoo emstig, dat het kind spoedig is overleden. De griep breidt zich in het Noorden des lands nog steeds sterk uit. Verschillende scholen, o.a. te Foxhol en Musselkanaal zijn gesloten. Ter gemeentesecretarie te Eelde was, zoo meldt de „Msb.", Vrijdag niemand aanwezig. De ambtenaren waren alien ziek en de burge- meester buiten de gemeente, zoodat de veld- wachter op de secretarie de wacht moest houden. EEN VECHTPARTIJ. In een woning aan de Vriendenlaan te Rot terdam heeft een hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij de 43-jarige kelderknecht C. J. S door een anderen man dusdanig met een stuk ijteer op het hoofd werd geslagen, dat hij emstig gewond naar het ziekenhuis aan den Coolsingel moest worden vervoerd. S., die van zijn vrouw gescheiden leefde, wilde toch weer het huis van zijn vroegere echtgenoote binnengaan. Dit gelukte hem ook, doch toen hij boven kwam zag hij, dat bij zijn gewezen vrouw een andere man, een zekere Q. aan tafel zat. Hierover ontstak S. zoo in woede dat hij begon met het huisraad kort en klein te si aan. Er ontstond een vechtpartij en de vrouw gilde zoo luid, dat een surveilleerend agent het huis binnenging. Q. had inmiddels een stuk ijzer gegrepen en daarmede S. eenige flinke slagen op het hoofd toegebracht. De man werd hierdoor emstig aan het hoofd gewond, doch kon door den agent naar het politiebureau asm de Wiekstraat worden over gebracht, vanwaar hij later naar een zieken huis werd vervoerd. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Hoewel een vodledig programma was vast gesteld, zijn doorgegaan. Zondag niet-veel wedstrijden le klasse B. In deze klasse wist IJzendijke een gevaar- lijke klip te omzeilen, door Breskens op eigen terrein een 12 nederlaag toe te brengen, zich daardoor vaster op de eerste plaats nestelendie. Niet alleen door deze overwinning, doch ook door de nederlaag van Sluiskil tegen Stoppel- djjk (41) zijn de kansen voor de IJzendijk- sche- ploeg mooier dan oodt geworden. 2e klasse. In geen van beide afdeelingen van deze klasse gingen de wedstrijden door. 3e klasse B. De Tem. Boys bleven in de running, door met 41 van ONW II te winnen. WINKELIERSTER TE GEFFEN DOOR ONBEKENI) INDIVIDl" NEERGESLAGEN Door eenige onibekend gebleven individuen is in Geffen bij Oss een overval met roof ge- pleegd in de woning van de 73-jarige mej. B. van Dijk, waarvan de bejaarde vrouw het slachtoffer is geworden, aldus de „Crt." Mej. Van Dijk, die voor haar leeftijd nog zeer kras is, woonde alleen in een eenvoudig huisje aan den Papendijk, midden in het dorp Geffen. De bejaarde vrouw, die ter plaatse zeer bemind is en door de meeste dorp3genooten met „tante Betje" wordt aan- gesproken, staat als vermogend bekend. Zij beeft een handel in manufacturen. Het krasse oudje trekt jaar in jaar uit met paard en wagentje den boer op, om in de omliggende plaatsen haar goederen aan den man te bren gen. In haar woning drijft zij tevens een winkei- tje. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur ver- voegde zich een onbekend man in baar winkel, die vroeg, of zij zakdoeken verkocht. Mej. Van Dijk, die tot de Joodsche gemeente behoort, antwoordde den man, dat zij op sabbat niet verkocht. Daarop vertrok de bezoeker. Dien zelfden avond te ongeveer zeven uur werd er weer aan de deur geklopt. De oude vrouw deed de ketting van de buitendeur, waarop de bezoeker van 's middags opnieuw den win kel binnentrad. Wederom verlangde hfl zak- MET SMOKKELWAAR NAAR ZEE. Men begint zich te IJmuiden eenigszins on- geruist te maken over den motorkotter IJM 336, welk scheepje Zaterdag 27 Januari naar zee is vertrokken. Volgens den schipper, die achter bleef, was er slechts voor vier dagen brandstof voor den motor aan boord. Het scheepje is echter te Nieuwediep binnen ge- weest, en daar moet men er achter gekomen zijn, dat er smokkelwaar aan boord was. Wanneer de hotter te IJmuiden binnenkomt, zal het scheepje vermoedelijk door de belas- tingamibtenaren in beslag worden genomen. LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Dinsdagochtend omstreeks kwart over vijf is de locomotief van personentrein 3005, die om 4.56 uur van Rotterdam naar Dordrecht was vertrokken, tusschen Barendrecht en Zwijndrecht met de voorste as ontspoord, door- dat er een door een voorgaanden trein ver- loren bufferhuls op de lijn lag. Tengevolge van de ontsporing, waarbij geen persoonlijke ongevallen plaats vonden, waren de rails zoo- danig ontzet, dat gedurende eenige uren het treinverkeer over e4n spoor moest geleid wor den. De reizigers van trein 3005 zijn ter plaatse uitgestapt en hebben met den volgenden uit Rotterdam komenden trein, die op een dood spoor gedirigeerd werd, de reis voortgezet. De door de ontsporing ontstane vertraging was om 9.10 uur, toen bet verkeer over beide spo- ren weer kon worden vrijgegeven, volledig opgeheven. De treinen uit beide richtingen waren tot dat uur met een vertraging van ongeveer een kw artier aangekomen. PERSONENTREIN OP BUFFERS. DRIE LICHT GEWOND. De personentrein die te 10,15 uit Gouda aan het Maasstation te Rotterdam arriveerde is vermoedelijk tengevolge van de gladheid der rails, met een flink vaartje op de buffers ge- loopen. Het gevolg was, dat van het voorste rijtuig nagenoeg alle ruiten braken. Drie reizigers, de beer M. uit Amersfoort, de heer P. uit Amsterdam en de heer T. uit Waddinxveen, werden door glasscherven licht aan hoofd en handen verwond. Na op het station verbon- den te zijn konden zij hun weg vervoigen. De machinist weet het ongewone binnen- komen n de gladheid van de rails en het feit dat in den trein enkele bijzondere zware wa- gens meereden. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Op bet Alberdingk Thijmplein te Amsterdam heeft zich een ongeval afgespeeld met doode- lijk gevolg. Vier meisjes, waarvan er twee op de fiets waren gezeten, terwijl de twee anderen de rijlwielen aan den bagagedrager voortduwden, hadden oogenschijnlijk veel pret en letten daardoor niet op het verkeer. Zoo gebeurde het, dat toen even later een vrachtauto van een limonadefabrikant uit de Van der Kun- straat, bestuurd door een 26-jarigen chauffeur naderde, de meisjes, de signalen hoorende, plotseling in verschillende richtingen uiteen- stoven, waarbij een vijftienjarige bewoonster van de Beekstraat kwam te vallen en de chauffeur een aanrijding niet meer kon ver- hinderen. De wagen ging het kind over het hoofd dat geheel platgedrukt werd. Het slachtoffer was op slag dood. Vrtjdag om vier uur heeft een tuinders- knecht in een broeikas aan den Krallngschen weg, waar hij op een fomuis een bus vends wilde verwarmen, toen hij deze bus van het vuur nam, de warme vends over zijn beenen gekregen doordat de bodem uit de bus viel. Zijn kleeren geraakten in brand en in zijn angst rende de man de broeikast uit, waama een andere tuinder hem te hulp kwam en hem de kleeren van het Irjtf wilde rukken. Daarbij liep de man vrij zware wonden aan handen en gelaat op, zoodat hij zjjn reddings- pogingen moest opgeven. De brandende man is doorgeloopen en in een sloot gesprongen, waar omwonenden hem uit hebben gered. Per auto is htj naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij m zorgwekkenden toestand ter verpleging is op genomen. Te Nederweert weird, zooals gemeld, een aanslag gepleegd op den burgemeester en in verband daarmede aangehouden zekere J. T. De man is aan een streng verhoor onderwor- pen door den officier van justitie en den rech- ter-commissaris te Roermond. Hq bleef zqn onschuld volhouden en is op vrije voeten ge steld, EEN SERIEUS RAADSLID. Het Eindhovensche raadslid, de heer Van 't Hof, van beroep ververspatroon, die blijik- baar de door B. en W. verschafte cijfers over de beschilderde oppervlakte van den 80 meter hoogen gashouder wantrouwt, heeft tot hen de vraag gericht, of hij persoonlijk den gas- ketel van binnen en van buiten na mag meten. Het college verklaarde zich volgaame bereld die gevraagde toestemming te verleenen, maar merkte op, dat de ketel van binnen met gas gevuld is, en dat het met verantwoordelijk wil zijn voor eventueele ongelukken bij het nameten van het binnenoppervlak Terwijl de moeder zich even verwijderde om een ketel dien zij juist in de waschtobbe ge- ledlgd had, opnieuw te vullen is Vrijdag het tweejarige dochtertje van den heer Bes te Heerhugowaard voorover in het kokende water van de tobbe gevallen. De verwondin gen waren zoo emstig, dat het kind spoedig is overleden. VERTRAGING VAN I7l/2 JAAR. Een prentbriefkaart, die in den zomer van 1915 be Scheveningen in een brievenbus is ge daan, is Vrijdag nog aan haar adres te Rot terdam besteld. De rattenplaag, die dezen winter in ver schillende streken van Oostelijk Noord-Bra- bant woedt, breidt zicb in steeds wijder kring uit. In plaatsen, waar tot nu toe betrekkelrjk weinig ratten werden aangetroffen, begint het ongedierte zich meer en meer te vertoo- nen. Overal in de Brabantsche Kempen heb ben de landibouwers ongekenden last en groote schade in hun schuren van de ratten. Men kan verschillende staaltjes vememen, die doen denken aan den beroemden rattenvanger van Hameln. Zoo werden te Luijksgestel dezer dagen door een landbouwer tijdens een klopjacht niet minder dan bijna honderd dezer vunzige die- ren gevangen, terwijl op een boerderij in een ander dorp de hulp van een hond, een zgn. rattenvanger" werd ingeroepen. Deze vier- voeter slaagde erin binnen enkele uren zes tig ratten dood te bijten. VOORZICHTIGHEID, WELKE NOOD- LOTTIG WERD. Op den Harlingerstraatweg even voorbij den Menaldummerweg te Leeuwarden, reed een handelaar uit Purmerend met zijn auto toen de wagen door de gladheid van den weg begon be slingeren. De 53jarige J. Fokkema uit Leeuwarden wilde de slingerende auto ontwijken en stapte van zijn fiets af. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig te vallen, dat zijn hoofd tegen een ijzeren brugleuning sloeg. De dood trad onmiddellijk in. De auto kwam nog in botsing met de brugleuning en werd be- schadigd. Volgens den bestuurder heeft hij den fietser niet aangereden. Een onderzoek is ingesteld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3