ALGEMEEN NIEUW8- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREM Tweede Blad. binnenland No. 8948 VRIJDAG 3 FEBRUARI 1933 73e JAARGANG BUITENLAND Predikbeurten. ASPIRIN help! steeds 8 V 0 E T. TER NEUZEN, 3 FEBRUARI 1933. IJZENDIJKE. H00FDPIJN als neuralgische aandoening VOETBAL. mmam TWEEDE kameb. Vergadering van WoeiLSdag. Stemplicht gehandhaafd. De deer Beumer (a.-r.) repllceerde en hand- haafde zijn amendement. Dit werd met 49 tegen 32 stemmen verwor- pon. Voor stemden de anti-revolutlonnairen, de aoc.-democraten, de heeren Braat (plattel.), Weitkamp (c.-h.), de Visser (comm.) en F. Vos (partijloos De drie Staatkundig Gereformeerden waren afwezig. Vergadering van Donderdag. Het amendement-'Van den Bergh op liet ont- werp tot wrjziging van de Kieswet (strekken- de tot invoering van het stelsel der gemiddel- den over de geheele linie in vollen omvang, behalve voor de raadaverkiezingen in gemeen- ten met minder dan 20.000 zielen, waarvoor het overschottensteisel blyft geld en) wordt aangenomen met 46 tegen 40 stemmen. Voor s.-d. en r.-k. Daama keurt de Kamer het aldus geamen- deerde wetsontwerp goed met 46 tegen 41 stemmen. Voor: s.-d. en r.-k. Aan de orde zijn de wetsontwerpen tot nieuwe vaststelling van het rechtsgebied en de zetels van een aantal rechtbanken en j^an- tongerechten. Mevr. BakkerNort (v.-d.) meent dat de voorgestelde opheffingen veel last voor het platteland met zich zullen brengen. Spreekster verdedigt een andere bezuiniging. In het bij zonder is zij tegen opheffing van de rechtbank te Butfen. DE EERSTE KAMER OVER DE RIJKSBEGROOTING. Algemeene beschouwingen. De Eerste Kamer heeft haar voorloopig verelag uitgebracht over de Ryksbegrooting voor 1933 (Algemeene Beschouwingen). Daar- aan ontleenen wij het volgende. Sommige leden koesterden ten aanzien van den uitslag der a.s. verkiezingen weinig hoop- voile verwachtingen, zulks vooral om de hou- ding der R. K. Staatspartij. De leider dezer part(j verklaarde in de Tweede Kamer, dat hij wel de voorkeur gaf aan een coalitie-kabi- net, maar, als dat niet mogelijk zou blijken, een nationale combinatie wenschte. Deze uiting is toen aangegrepen door den leider der vrijzinnig-democratische fractie, die haar op de eigen partij toepaste en de soc.-demo- craten scherp aanviel. Op die wijze wordt de kana op een democratisch staatsbeleid wel neer gering. Deze leden verdedigden het par- lementaire stelsel en wezen er op, dat men rerolutie kweekt door de democratie van boven af te onderdrukken. Andere leden betoogden, dat de schuld voor den onregelmatigen toestand bij de rech- terztjde ligt door de daar heerschende ver- deeldheid. Dat intusschen de terugkeer tot een zuiver parlementair kabinet gemakkelijk te verwezenlijken zou zijn zoolang de R. K. Staatspartij niet bereid zou zijn met de sociaal-democraten samen te werken, konden ■ij niet inzien. Men behoeft er niet aan te denken, dat de vrijzinnig-democraten bereid zonden zijn de nationale ontwapening als pro- gramma-punt op te geven. Van andere zijde merkte men op, dat het ontjjdig schijnt, nu reeds in beschouwingen te treden, welke partijen zouden moeten samen- werken. Daarover kan eerst worden gedacht en onderhandeld als men weet, hoe de nieuwe Kamer er zal uitzien. Herstel van den parlementairen regeerings- vorm werd mede door een aantal leden wen- sdhelijk geacht ten einde aan het fascisme geen voedingshron te verschaffen. Deze gees- tesrichting vindt o.i. mede haar oorsprong in het sehouwspel van een parlement, dat zich- zelf tot machteloosheid veroordeelt. Deze leden verzochten de Regeering een verbod uit te vaardigen van het dragen van uniformen het nabootsen van militaire formaties. Sommige leden waren van oordeel, dat het weinig zin heeft bij het scheiden van de markt uitvoerig met de Regeering van gedachten te wisselen over de door haar gevoerde en nog te voeren politiek. Zij waren intusschen van oordeel, dat de sociaal-wetgevende arheid der Regeering zeer beperkt was geweest. Andere leden deelden dit oordeel niet. Zij hadden waardeering voor het sociale beleld der Re geering. Verscheidene leden waren van meening, dat het land dit Kabinet moede is. Een Regeering, die den emst van den toestand beseft en in democratische richting wil gaan, is noodzake- iflk. Deze leden zetten uiteen, dat het beleid is geweest stelselloos en conservatief. Ver- schlllende voorbeelden van weifelende politiek werden genoemd. In verschillende opzichten stelden deze leden de Regeering in gebreke. 0.m. vroegen zij Wat heeft de Regeering voor Rotterdam ge- daan in de laatste jaren om de concurrentie met andere havens te verbeteren? .Leden, behoorende tot verschillende politieke partijen brachten het optreden van den voor zitter van den ministerraad als zoodanig, dat, gelyk in den aard der zaak ligt, de Volksver- tegenwoordiging niet onverschilllg kan laten, ter sprake. Deze leden konden niet verhelen, in den algemeenen leider van de regeerings- politiek hoedanigheden te missen, waarover in het huidige tijdsgewricht meer dan ooit de premier behoort te beschikken. Over de rich- ting, waarin de politiek moet worden gevoerd, loopen bij de verschillende partijen de mee- nlngen uiteen, maar eenstemmigheid bestaat ten opzichte van de noodzaak van een krach- tig en overtuigd beleid, in uitwendig optreden, maar ook en vooral metterdaad. Ook vordert het hoogst verantwoordelijk ambt z66veel van de werkkracht van zijn drager, dat deze den tjjd zal moeten uitkoopen. Het had hun derhalve getroffen, dat de premier gelegeriheid schijnt te kunnen vinden herhaaldelyk soms week na week, dagen ach- tereen de residentie te verlaten. Van 'n krach- tige leiding nu hadden de leden, hier aan 't woord, in de afgeloopen periode weinig be- speurd, zoodat het hun niet verbaasde, dat hei. Kabinet veel meer den indruk maakt van een combinatie van negen ressort-ministers, die elk met meer of minder succes op eigen kom- pas varen, dan van eenheid, met vaste hand geleid door een staatsman, die het geheel overziet. De leden, hier aan het woord, waxen overtuigd met deze critiek die door hen werd uitgebracht, met het oog op de in het zicht ztjnde Kabmetswisseling, uitdrukking te geven aan een in en buiten de Staten-Generaal in ruimen kring heerschend gevoelen. Andere leden, hoewel met de hoofdstrekking van bovenstaand betoog min of meer aceoord gaande, meenden toch te moeten opmerken, dat, al treedt de premier naar buiten niet krachtig op, hij toch, naar verluidt, intern, in den ministerraad, goede leiding geeft. Ook waren zij van oordeel, dat de omstandigheid, dat de voorzitter van den ministerraad straks elf jaren dit ambt zal hebben bekleed, toch wel voor zijn geschiktheid pleit en brachten zij in herinnering, dat de premier in de Novemberdagen van 1918 heeft getoond krach tig te kunnen optreden. Weder andere leden konden zich met de uit- gesproken critiek in het geheel niet vereeni- gen. Integendeel, zij betreurden die, en wezen er hunnerzijds op, dat het wel zeer gemakke lijk is in de huidige moeilijke omstandigheden critiek te oefenen, maar minder gemakkelijk om den last der Regeeringsverantwoordelijk- heid te torsen. Bezadiging en matiging in de critiek is thans meer nog dan gewoonlijk geboden, om- dat de toestand, waarin het land verkeert, voor een goed deel afhankelijk is van omstan digheden, welke staan buiten de macht der Regeering en ons door het buitenland worden opgedrongen. Vergelykt men den toestand van ons land met dien van andere landen, waar de ministe- ries zoo vaak wisselen, dan past veeleer een woord van waardeering aan den voorzitter van den ministerraad, die er in is geslaagd ge- durende deze uiterst moeilijke regeerings- periode ons land een kabinetscrisis te bespa- ren, welke vermoedelijk zou geleid hebben tot een politiek avontuur. Hierbij komt, dat de premier het grootste gedeelte van zijn langdurigen ambtstijd en zeker in de laatste periode, in de Tweede Kamer niet over een betrouwbare meerder- heid beschikte. Eenige leden gingen nog verder en verklaar- den zeer ingenomen te zijn met het beleid van dezen bewindsman, dien zij in de gegeven om standigheden juist de geschikte persoon acht- ten voor de door hem ingenomen plaats. De leden, eerst aan het woord, die de ter verdediging van het beleid van den voorzitter van den ministerraad aangevoerde gronden al bijzonder zwak vonden, meenden zich in hun antwoord te moeten bepalen tot de opmerking, dat hun in eenigszins ruimeren kring in en buiten het parlement van instemming met dit beleid zeer weinig was gebleken. Verscheidene leden achtten den financieelen toestand van ons land zeer zorgelijk. Vooral de crisisdienst baart groote zorg en de vrees werd uitgesproken, dat ook voor 1933 de leeningscapaciteit van Nederland tot het uiterste zal moeten worden benut. Andere leden erkenden, dat de financieele toestand zonder twrjfel zorgelijk is te achten, maar zij wenschten er niettemin op te wijzen, dat de Regeering dien toestand op noodeloos verontrustende wijze heeft afgeteekend, en dat, gemeten naar de regeeringsverklaringen in deze, de uitkomst in den regel is medege- vallen. De overdriving, waaraan de Regee ring zich schuldig heeft gemaakt, werkt ont- moedigend, verlamt de energie en maakt daar- door den nood erger. Zoo zorgwekkend als de Regeering het voorstelt, is de financieele toe stand des lands niet. Weder andere leden waren van oordeel, dat de beschouwingen der Regeering inzake den financieelen toestand geenszins te zwaartillend waren geweest, terwijl naar het gevoelen van eenige leden de Regeering den toestand nog te gunstig heeft voorgesteld. Naar de meening van verscheidene leden is bij ons volk het besef van den nood van den financieelen toestand nog geensizins doorge- drongen. Deze leden betreurden dat de bezui niging niet vroeger is ingezet, hoewel reeds lang van verschillende zijden in en buiten de Staten-Generaal de noodzaak daarvan is be- pleit. Andere leden laakten ten zeerste de wijze, waarop de Regeering door de Staatscommis- sie-Welter de financieele hervormingen heeft voorbereid. Voorts werd er op gewezen, dat de Regeering haar heil weliswaar niet uit- sluitend, maar toch voornamelyk in verhoo- ging der indirecte belastingen heeft gezocht. Dit werd verwerpelijk geacht, want deze be lastingen rekenen niet met verschil in draag- kracht, treffen groote gezinnen onevenredig zwaar, en houden veelal geen rekening met de waarde van het getroffen object, zooals by de thee, waardoor wederom de minst draag- krachtigen het zwaarste worden gedrukt. Enkele leden hadden in het bijzonder toe- zwaar tegen de verhooging van de opcenten op de Vermogensbelasting. Het aangewezen middel om uit de finan cieele moeiiykheden te geraken en ook de noo~ dige middelen te bekomen voor het onder- nemen van groote werken, achtten verschei dene leden een heffing ineens van de vermo- gens, die dan natuurlijk progressief zou moe ten zyn. Met de Regeering achtten andere leden een heffing ineens in dezen tyd van vermogens- vermindering en steriliteit van groote deelen van het vermogen een onredelijkheid. Waarom zoo vroegen sommige leden, tracht de regeering niet nieuwe bronnen van inkom- sten te verwerven door bijv. eenige winst- gevende bedrijven, waaraan weinig risico is verbonden, als het levensverzekeringsbedryf, het hypotheekbankbedrijf, het brandverzeke- ringshedrijf en 'n staatstabaks-monopolie, te naasten en in Staatsbeheer te nemen. Andere leden konden in dit aanbevolen mid- del van uitbreiding van Overheidsexploitatis geen heil zien. Enkele leden bespraken de financieele moei- lijkheden, waarin zeer vele gemeenten als ge- volg van de crisis verkeeren, en klaagden over de houding, die de Regeering' te dien opzichte veelal aaimeemt. Zij waren van oordeel, dat voor de uitgaven wegens armenzorg en werk- loosheidszorg een extra-uitkeering behoort te worden gegeven, welke uit. ie algemeene cri- sismiddelen dient te worden geltweten. Verscheidene leden bepleitten 't doen uit- voeren op groote schaal van openbare werken, hetgeen in zijn moreel effect op de werkloozen een veej doeitreffender zorg zou zijn dan het uitgeven van 120 a 130 millioen jaarlijks suan ondersteuninig. Volgens eenige leden was de toepassing der contingenteeringen veel te slap. GERUCHTEN OVER DEN EX-KEIZER. Er hebben geruehten geloopen, dat de ex- keizer voomemens zou zyn. naar Duitschland terug te keeren nu Hitler jkskanselier is ge- worden er zouden al eenige nieuwe auto's voor gereed gehouden zijn en dat hij zijn voldoening zou te kennen hebben gegeven over Hitler's benoeming. De ..Evening Standard" heeft zich naar aan- leiding van dit gerucht met Doom in verbin- ding gesteld en van den chef der hofhouding telefonisch vemomen dat ,,zijne keizeriyke majesteit" geenerlei meening uit omtrent de tegenwoordige regeering in Duitschland. Zijne keizeriyke majesteit zoo ging de telefonische mededeeling voort, machtigt mij te ontkennen, dat hy eenig voomemen heeft op het oogen- blik Doom te verlaten, en te verklaren, dat het verhaal van auto's, geladen en uitgerust om hem terug te brengen naar Duitschland een bedenksel zonder grond is. HITLER'S ACTIE TEGEN DE COMMUNISTEN. Wolff meldt: Gisterochtend omstreeks elf uur plaatselyke tyd heeft de politie het hoofd- kwartier van de communistische party te Berlijn, het Karl Liebknecht Haus, gelegen aan de BUlowplatz, bezet. Thans is zij bezig een huiszoeking te ver- richten in alle lokalen van het gebouw, waar in de partylokalen en het redactiebureau van de „Rote Fahne" zyn gevestigd. Op het oogenblik wenscht de politie nog geen nadere mededeelingen te doen. Volgens een ander Wolff-telegram zal de politie meer aandacht schenken aan de com munistische sport-vereenigingen, vooral de schutters-bonden. De actie van de politie tegen de communis- ten in Berlijn heeft zich niet enkel gericht tegen het Karl Liebknecht Haus, doch ook de andere communistische partijgebouwen in Berlijn en de voorsteden zijn doorzocht. Naar wordt vemomen hejft de regeerings- commissaris voor binnenlandsche zaken in Pruisen, Goring, aan alle politie-beambten van Pruisen bevel gegeven streng op te treden tegen de communistische onruststokers. Alle betoogingen van hen of aanverwante organisaties onder vrijen hemel zijn verboden. Ook moet scherper worden gelet op alle communistische sportclubs, vooral waar deze zich toeleggen op scherp-schieten. De wapens van deze clubs moeten in beslag worden genomen. Ook huiszoeking in, andere steden. V. D. meldt: In tal van steden in Midden-Duitschland heeft de politie Donderdagmorgen huiszoekin- gen gedaan in communistische bureaux en partijlokalen o.a. in het gebouw van de com munistische Klassenkampf te Halle Van het resultaat dezer huiszoekingen is nog niets bekend. Ook een sociaal-democratische betooging verboden. De op Zondag vastgestelde demonstratie der sociaal-democratische partij in den Lustgarten is door den politiepresideht verboden. De redenen voor dit verbod zijn niet mee- gedeeld. CONCERT VAN „EXCELSIOR". Het Woensdagavond in het Chr. Jeugd- gebouw .Emmanuel" alhier gegeven concert door de Chr. gem. zangvereeniging Excel sior" directeur de heer Aug. Eeckhout, kan goed geslaagd genoemd worden. De opkomst van belangstellende hoorders was ditmaal zeer druk te noemen. De zangnummers van het koor, zoowel als de duetten, die verdienstelijk werden gezongen, hadden grooten bijval. In het bijzonder ver- dienen een woord van lof de koomummers „Psalm 33" met orgel- en ,,Ave Verum" met piano begeleid door den heer L. A. F. le Mat Jr. De uitvoering van het koor gaf blijk van goede studie. Alleen komt het ons vreemd voor dat het ledental niet meer stijgende is en er voor een werkzaam aandeel aan het werk dezer vereeniging niet meer liefhehberij blijkt te bestaan. Ook aan de muzieknummers, die werden uitgevoerd door de medewerkende mandoline- club „Scheldeklanken", onder leiding van den heer J. Tollenaar, viel grooten bijval ten deel. Als intermezzo werden voorgedragen een komisch en een drietal dramatische gedichten. Wat de dramatische gedichten betreft, was het jammer, dat de declamatie niet deed blijken dat zy het diep tragische van den inhoud van het voorgedragene zelf aanvoelde, en er alzoo van het diep ontroerende, dat we wel eens daarvan hebben ondervonden, niets over het voetlicht in de zaal kwam. SCHIP OMHOOG. Het Fransche s.s. ,,San Jos6" van de Com- pagnie G6nerale Transatlantique, op weg van Duinkerken naar Antwerpen, dat Woensdag avond ongeveer half acht Vlissingen is ge- passeerd, is omhoog gevaren bij de Suiker- plaat nabij Borselen beneden Ter Neuzen. Het schip zou waarscbijmlijk zonder assistentie vlot komen. Sleepbooten uit Vlissingen zijn naar het schip vertrokken. CRISIS ZUIVEL-CENTRALE. De Minister van Economische Zaken en Ar heid heeft ingesteld een commissie van advies aan het bestuur der Crisis Zuivel-Centrale en heeft op voordracht van den Bond van Boeren- boterproducenten benoemd tot lid dezer com missie C. Zwagerman en tot plaatsvervanger W. Sietema, beiden te Middelburg. LUXOR THEATER. Jij wordt mijn vrouw. ',t Is een zeer pertinente verklaring, gelijk men uit den titel kan opmaken, die Willy Fritsch, de jonge man, doet aan de jonge vrouw van Menard, een Parijsch architect, die de vijf kruisjes al achter den rug heeft en een ongeneeslyk zwak voor het schoone geslacht heeft. Talrijk zijn nog de grappige avonturen v66r de jonge vrouw ontdekt, dat haar man geen deugdzaam echtgenoot is en v66r zy be- sluit met den jongen man verder door het leven te gaan. Ralph Arthur Roberts is de echtgenoot van het mooie vrouwtje en de situaties, waarin zyn kennisjes hem brengen, zyn wel zeer lachwekkend, vooral als hy dan zijn onschuldigste gezicht erby trekt en zenuw- achtig en onbeholpen zich uit een moeilijk ge- val weet te redden, 't Is zeer amusant, een groot deel van het succes van dit luchtige vroolyke filmpje is aan hem te danken. Maar ook Willy Fritsch toont zich weer van zyn beste zy'de. Hij geeft charmant spel en weet de vroolijke stemming er goed in te bren gen. Er valt deze week dus in Luxor van een geestige film te genieten, een film, die by het publiek zeer in den smaak valt. De tweede hoofdfilm Is de eerste en tevens laatste sprekende film van Lon Chaney. Kort na het beeindigen van deze film is deze aeteur overleden. Lon Chaney geeft thans niet alleen sterke staaltjes van grimeerkunst, doch ook van stemreproducties. DE GENTSCHE FLORALIeN. Over de bekende Gentsche bloemententoon- stelling schryft het „Hbld. van Antwerpen" het volgende: Nog eenige weken scheiden ons van de opening der Gentsche Floralien die, zooals men weet, bepaald is op 22 April a.s. Sedert eenige dagen zijn in de verschillende zalen de voorbereidende werken aangevangen en reeds heeft een ploeg schrijnwerkers bezit I genomen van de Sechiari-zaal, om er de groote trap op te richten, vanwaar de toe- schouwer bij het binnentreden van een prach- tig zicht op de groote hall en verder nog op gansch de warme broeikas zal genieten. In de ruime hall hebben aardewerkers en hoveniers de werken aangevangen tot uitvoe ring van de plans, door den tuin-architect der Floralien ontworpen. Wij meenen te weten, dat gansch het binnengedeelte van de groote hall op een heel nieuwe wijze zal ingericht worden er o.a. een verhoogd wandelpad zal bevatten, dat de twee vleugels van de groote hall met elkaar verbindt. In de zaal: de warme broeikas genoemd, is men van nu af aan bezig met den Winter- velodroom af te breken, daar de wielrijders- koersen geeindigd zijn. Binnenkort zullen in deze zaal de zeer belangrijke aardewerken een aanvang kunnen nemen, voorzien voor de inrichting van de Italiaansche afdeeling. Anderzyds zijn het stadsbestuur en het in- richtingscomitS van de Floralien het eens ge- worden, aangaande het plaatsen van de om- heining van de Floralien. Een houten afslui- ting zal opgesteld worden om de tentoonstel- lers toe te laten hun voorbereidingen tot het inrichten van hun stands te treffen. In de hovingen, die deel uitmaken vein de bloemen- tentoonstelling, zullen, behalve verzamelingen van planten in open lucht, eenige houten ten- ten opgeslagen worden om er benoodigdheden en toestellen, die betrekking hebben op den tuinbouw, tentoon te stellen. De broeikassen en de verwarmingstoestellen zullen daaren- boven een afzonderlijke afdeeling vormen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 22 tot en met 28 Januan zyn in onze provineie voorgekomen 7 gevallen van roodvonk, nl. 4 te Oost- en West-Sou- burg (in e<§n gezin), 2 te Oolijnsplaat en 1 te Vlissingen. De heer Van Meeuwen, directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te IJzen- dijke, wordt verplaatst naar het P. T. en T.- kantoor te Hoora. ZONDAG 5 FEBRUARI 1933. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2 u., Dr. L. J. Caze- mier. Sluiskil. 9.30 u. de heer L. Dek; 2 u., de heer J. W. van Swigchum. Axel. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groeneveld. Axel. 9% u. en 2 u., Ds. Post. Hoek. 9(4 u. en 2 u, Ds. C. B. Bavinck. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Toisma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u„ leesdienst. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ctv (Ingez. Med.) Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. KON. NED. VOETBALBOND, AFD. IV le klasse. NOAD—PSV. BleyerheideLONGA. EindhovenMiddelburg. 2e klasse A. De BaronieHero. TemeuzenBreda. RBCVlissingen. DOSKO—TSC. Dongen-Alliance. 3e klasse A. AxelMiddelburg H. De ZeeuwenHulst. 3e klasse B. HansweertZeelandia I. ZierikzeeMEVO II. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. le klasse B. HontemisseSTEEN StoppeldijkSluiskil. HoofdplaatF.C. Sluis. BreskensUzendyke. 2e klasse B. Temeuzen inScheldestrijders. ONW-Koewacht. 2e klasse E. Bresikens HIJzendyke II. F.C. Sluis IIHoogew. Boys. BiervlietZ.-Vl. Boys. 3e klasse B. STEEN II—BKVV. Scheldestrijders IISluiskil H. Tern. BoysONW H. Westdorpe IIStoppeldijk H. Niet dikwijls zal het voorkomen, dat de weersgesteldheid zoo plotseling is veranderd als de vorige week. Toen was vrywel geheel Nederland op de schaats en alle vaarwegen op eene kleine uitzondering na, volkomen ge- stremd en thans is in plaats van 7 en meer graden vorst het heerlijkste voorjaarsweer in de plaats getreden, zoodat op beschutte plaat sen hit kwik tot om an nabij 50 graden Fahrenheit steeg. De hard bevroren velden zijn ontdooid en het competitierad, dat door den ysgang eenige weken rust heeft gehad, is weer op gang gebracht. Thans zal het wel blijven draaien tot het einde van dit seizoen. In de Eerste Klasse gaat onze Zeeuwsche afgevaardigde Middelburg naar Eindhoven, dus een der sterke broeders. De einduitsiag kan dan ook niet twijfelachtig worden ge noemd. Voor Middelburg zal gedurende deze competitie behalve dan haar eigen prestaties, alleen van belang zijn wat BW verrieht. Het is duidelijk dat een van beiden de onderste plaats zal bezetten, deze plaats trachten te ontloopen moet doordrongen zijn in de gelede- ren van de groen-witten uit onze hoof ds tad. TWEEDE KLASSE. De BaronieHero. Hero zal haar reeks overwinningen wel direct gaan voortzetten, want De Baronie kan geenszins zich met haar meten. Wij heb ben in Hero direct den kampioen van deze Afdeeling gezien en de resultaten zyn er om te bewijzen, dat wij ons in deze niet hebben vergist. De Baronie bezet weliswaar de derde plaats; van onderen af, doch toch mag zij zich nog niet veilig achten, hiervoor is haar punten- aantal werkelyk nog te gering. TemeuzenBreda. Temeuzen mag wel voldoende ontdooid zyn want de bezoekende vereeniging Breda is vry wel van gelijke kracht. In de ranglijst volgt zij Terneuzen op den voet. De sportliefheb- bers zullen in de maand Februari hun hart kunnen ophalen, want Temeuzen krrjgt niet minder dan 3 thuiswedstrijden te spelen, dit als gevolg van de in de eerste helft der com petitie uitgestelde wedstrijden. Onze plaatse- lijke club heeft "Zich na de bekende inzinking volkomen hersteld en als wij het gemiddelde berekenen neemt zij thans de derde plaats in, hetgeen een zeer fraai resultaat is te noemen. Het is een lust te zien hoe onze spelers elkaar weer gevonden hebben, het samenspel wordt goed doorgevoerd en de verdediging is safe te noemen. De duizenden liefhebbers waoht een mooie ontmoeting van twee goede Tweede Klassers. RBCVlissingen. In Roosendaal komt een ontmoeting die niet van belang ontbloot is, want Vlissingen is als goede tweede nog niet heelemaal uitgescha- keld voor de eereplaats, gereed om bij de eer ste struikeling van Hero een woordje mee te gaan spreken in den eindstrijd. Zij krijgt in Roosendaal echter een stevige partij tegen zich en natuurlijk zal de thuisclub trachten om deze Benjamin van de Tweede Klasse de punten te onthouden. Wij gelooven wel in een kleine overwinning voor de Scheldestad- bewoners, maar zekerheid dienaangaande hebben wy geenszins, hiervoor beschikt RBC over te goede krachten. DOSKO—TSC. Te Bergen op Zoom wordt het evenaens een spannenden strijd. Zoowel DOSKO als TSC hebben een tijdlang tot de leidende ver- eenigingen behoord tot ook voor hen de schijnbaar onvermydelijke tegenslag kwam en daarmede de verliespunten. Thans behooren zy tot den goeden middenmoot en zou men een gelijk spel als einduitsiag het meest waar- schijnlijk kunnen achten. DongenAlliance. Alliance staat weder voor een lastig pro- bleem, want Dongen hoewel zij op de vierde plaats van onder staat, is een vereeniging, die in staat kan geacht worden het tegen de eer-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 5