■0. [.iiliR'sMSaSPKiSi! iahdboowbebichten. QEMEHQDE BEEICHTEN. Feuilleton - vertellingen Laatste Berichten, MARKTBERICHTEN BuRG^ERLIjKEN STAND. ON VERANT W OO RD ELI J KE CHAUFFEURS. RECHTSZAKEN. BRABANTSCHE BRIEVEN. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. WISSELKOERSEN. OBISIS-ZUIVEL-CENTRALE ATX). ZEELAND. De heer Geudeker, secretaris van de Crisis- Zuivel-Centrale schrijft ons: Nog herhaaldelijk komt het voor, dat door de ambtenaren, belast met het toezicht op de na- leving der bepalingen ingevolge de Crisis-Zuivel- wet, boter wordt aangetroffen, waarop de boter merken niet op de voorgeschreven wijze met be- hulp van een aandrukstempel zijn aangebracht. Hlerdoor is bet niet zelden mogelijk, die merken onbeschadigd van de boter te verwijderen, waar- door de mogelykheid ontstaat, dat bet betref- fende merk meer dan eenmaal wordt gebruikt. Het is zonder meer duidelijk, dat bet laatste in strijd is met de tbans geldende voorscbriften An bovendien ook, dat daardoor scbade ontstaat voor bet Crisis-Zuivelfonds, waaruit moet wor den geput voor bet verstrekken van toeslag aan de melkproducenten. In verband met bet voorgaande wijzen wij er U met den meesten nadruk op, dat met ingang van 1 Januari 1933 de termjjn van waarscbuwend optreden in deze wordt gesloten en dat vanaf iaatstgemelden datum bet niet- of onvoldoende aandrukken van botermerken met bebulp van de daarvoor bestemde aandrukstempels zal worden bescbouwd als een overtreding, waarvoor proces- verbaal zal worden opgemaakt. Wij maken van deze gelegenheid gebruik er tevens Uwe bijzondere aandacbt op te vestigen, dat bet in voorraad bebben van afgwerkte boter, zonder dat deze voorzien is van de voorgeschre- ven botermerken, ongeoorloofd is en dat eveneens met ingang van 1 Januari 1933 ook wegens bet in voorraad bebben van ongemerkte boter proces- verbaal zal volgen. Tenslotte zij er nog op gewezen, dat meer- malen moet worden geconstateerd, dat de boter merken niet in volgorde der daarop voorkomende tmlimners worden gebruikt. Ook bet laatste is in strijd met de terzake geldende voorschriften. Wij moeten U dus dringend aanbevelen om ook ten aanzien hiervan de noodzakelijke orde in acbt te nemen. IN EEN WAK VERDRONKEN. Bij Andyk begaf zich Vrijdag de 16jarige Nieuwboer op bet ijs van 't IJsselmeer. Op origeveer 100 meter van de kust gekomen ge- raakte hij in een wak en verdronk NOODLOTTIGE VAL OP HET IJS. Donderdagmiddag is te Lentbe (gemeente Dalfsen) de 22jarige V. bij het schaatsenrijden op een sloot in prikkeldraad verward geraakt en aohterover op bet ijs gevallen. Hjj kreeg een bloedende verwonding aan bet achter- boofd, maar is nog zonder hulp op de schaats naar buis gereden. Vrijdag ecbter verergerde zijn toestand en 's avonds is V. aan de gevol- gen van zijn val overleden. TWEE PERSONEN DOOR HET IJS GEZAKT. Op bet kanaal bij Ezumazjjl (Gr.) was de lOjarige Wiebe van der Meulen aan het schaat senrijden met mej. G. Visser. Plotseling zakte het tweetal door het ijs en verdween in de diepte, meldt het „N. v. b. N." Een oudere broer van v. d. Heulen bemerkte, dat er een •ongeluk gebeurd was en wist met eenige moeite mej. Visser op het ijs te balen. Zij wist hem nog te zeggen, dat zijn broer ook 'Wider het ijs bevond. Direct sprong van der Meulen weer te water, om ook zijn broer te redden. Dit mocht echter niet geiukken. Toen men den jongen na eenigen tijd op het droge had, bleken de levensgeesten reeds ge- weken. BUNA VAN ZIJN EIGEN BAAN GEZET. De man bij het hek van de ijsbaan te Slo- len, aldus de „Tel." waarschuwde Donderdag de militaire politie, dat er iemand zonder toe- gangskaart op de baan reed. Besloten werd, jacht op den indringer te maken; deze reed evenwel een stevigen slag, zoodat het nog wel even duurde, voordat de politie hem te pakken had. Een kaartje had hij niet, dat gaf hij vol- mondig toe. Dies werd hij den oudsten eige- naar van het land voorgeleid, wien hij even eens bekende, niet in het bezit van een toe- gangsbewijs te zijn. Dat bleek overigens ook niet noodig, want de gesnapte was de jongere broer en compagnon van den „baas". VIJF EN TWINTIG MAAL GEOPEREERD. De heer M. K. te Waarde (Z.) onderging de vorige week voor de 25e maal een operatie, meldt de Msb. Vier en twintig maal is hij in den neus geopereerd en thans was de blinde darm aan de beurt. De heer K. is 66 jaar oud. TWEE MENSCHEN GESTIKT. In een heerenhuis in de Juliana van Stol- berglaan te 's Gravenbage beeft zich Vrijdag- nacht een soortgelijk geval van gasverstikking voorgedaan als den vorigen nacbt te Amster dam. In Den Haag werden twee personen hiervan het slachtoffer. In het heerenhuis aan genoemde laan was de eerste Stage verhuurd aan een 75-jarige weduwe, die Donderdagavond op een gaskom- foor in een kabinet aan de voorzijde water heeft gewarmd. Toen het water kookte heeft de oude vrouw wel het kraantje van het kom- foor uitgedraaid, doch niet de hoofdkraan aan den muur. De gasslang van het komfoor bleel dus onder druk, welke ten lange leste zoo groot is geworden, dat de slang van de kraan Is afgeschoten. Het gas trok naar de hooger gel eg en 6tage waar o.a. de slaapkamers ge- legen waren van den 27-jarlgen zoon des hul- zes en de 20-jarige Nederlandsche dienstbode. In him slaap zjjn beiden gestikt. De weduwe op de eerste dtage heeft geen nadeelige gevolgen van het uitstroomende gas ondervonden, evenmin als de overige huisge- nooten. ZOON DOOR ZIJN VADER GERED De 18-jarige J. O., uit Weesp, wilde, naar .De Telegraaf" meldt, met zijn te Amsterdam wonenden zwager J. de H. 's avonds halfacht de Vecht oversteken, om naar de verlichte »anen van de Weesper IJsclub op de Vest te gaan. Ter hoogte van de gasfabriek reden de toeide sehaatsenrijders in een wak. J. de H. ■was er vlug uit, waarop zjjn zwager hem toe- riep, aan den anderen kant van het wak te komen, om hem te helpen. De Amsterdammer was echter zoo door schrik bevangen, dat hij gillende wegliep, om hulp te gaan halen, en zijn zwager in het wak achterliet. Deze, die een goed zwemmer is, wist zich boven water te houden, doch zag geen kans op het ijs te komen. Hij kon eenigszins met de armen op het ijs bljjven steunen. Inmiddels had de reeds bejaarde vader in zijn woning het gillen gehoord, dat op de Vecht in de stille winter- iucht angstig opklonk, Hij begaf zich naar buiten en op dat oogenblik passeerde een boer per fiets. De, in grooten angst verkeerende vader van den drenkeling verzocht den fiets- ■rijder dringend, met hem mede te gaan, om zoodoende den zoon hulp te bieden, doch de boer durfde dat niet, waarop de vader met een lantaam en een langen stok zich op de dieht- gevroren Vecht begaf. Daar ontmoette hij zijn schoonzoon, die geheel overstuur was. Van dezen hoorde hij, waar zijn zoon zich bevond. Gelukkig wist de oude heer O. nauwkeurig waar het wak in de Vecht was. Hij begaf zich er nu zoo vlug mogelijk heen, doch in het avonddonker kon hij niet zien, waar de drenkeling was. Op zijn luidkeels roepen: „Jacob, waar zit je?" klonk het ant- woord van den zoon, en nu kon de vader den bijna verstijfden drenkeling den langen stok toesteken. Doch op het "laatste oogenblik zou de redding nog dreigen te mislukken, want de zoon riep: Vader, mijn handen zijn te koud, ik kan den stok niet meer vasthouden..." De oude man gaf echter den moed nog niet op, om zijn zoon te redden. Hij kroop op zijn buik over het ijs, tot hij zijn zoon bereiken kon, die nu spoedig uit zijn benarde positie verlost was. Ongeveer 20 minuten had J. O. in het wak gezeten. Toen hij ten slotte thuis- kwam, verloor hij het bewustzijn, waarna medische hulp verleend werd. VOORKOMT DE GRIEF. „Nu van alle zijden van het land berichten binnen komen, dat de griep in hevige mate toeneemt, lijkt het ons niet overbodiig om er op te wijzen, dat er tegenwoordig veel midde- len bestaan om zich te beschermen tegen deze lastige en dikwijls kwaadaardige ziekte. De modeme wetenschap beschikt over pre- paraten, die in het bestrijden en vernietigen van de ziekteverwekkers buitengewone pres- taties te zien geven. In de eerste plaats zijn het bepaalde kleurstoffen, zooals Trypaflavin, dat zelfs in een oplossing van 1 500.000 resp. 1 1.000.000 remmend werkt op den groei van de bacterien, en in een oplossing van 1 1000 in korten tijd de bacterien zelfs doodt. Trypaflavin is het werkzame bestanddeel van de bekende Panflavin-pastilles, welke bij uitstek geschikt zijn als voorbehoedmiddel tegen griep en alle besmettingen van de keel. Dit is de reden waarom duizenden genees- beeren en verplegers zelf regelmatig Panfla vin-pastilles gebruiken om zich te beschermen tegen besmetting. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Vrijdagavond tydens een repetitie van de kinderafdeeling der gemengde zangvereeni- ging de Lofstem in het gebouw der Jongelings vereeniging aan de Kerklaan te Capelle a. d. IJsel zijn verscheidne kinderen onwel gewor den. Vier raakten zelfs bewusteloos, zoodat de hulp van dr. K. Zandbergen moest worden in- geroepen. Gebleken is, dat uitstroomende gassen uit de kachel de oorzaak waren. VERSTIKKINGSGEVAL TE UTRECHT. Zaterdagmorgen is de Papaverstraat te Utrecht plotseling opgeschrikt door een drama dat zich daar omstreeks half twaalf heeft af- gespeeld toen de vader van het gezin G., een opzichter der telegrafie die de heele week buiten de stad had gewerkt, thuis kwam. Op zijn bellen werd niet opengedaan, zoodat hij via de buren zijn huis moest binnengaan. Hier vond hij in de slaapkamers zijn vrouw, een 17-jrige zoon en een dochter van 22 jaar, alien in bewusteloozen toestand op bed. On- middellijk werd geneeskundige hulp ontboden en waarna de slachtoffers naar de Klmieken zyn vervoerd. Hier moest men helaas bij den zoon den dood constateeren. De toestand van de beide andere slachtoffers is nog zorgwek- kend. Vermoedelijk heeft men hier met kolen- dampvergiftiging te doen. Vrijdagavond omstreeks half twaalf is een tot nu onbekend gebleven man te Velp door een auto aangereden en gedood. De bestuur- der vein de auto reed na de aanrijding in snelle vaart door in de richting Nijmegen. Tot nu toe is de auto nog niet opgespoord. Zaterdagmorgen omstreeks half zeven is in de St. Annastraat nabij de Groenestraat te Nijmegen de 31-jarige mej. Birmes, wonende ajin den Heyendaalschenweg aldaar, in den rug aangereden door een vrachtauto, die in de richting van de stad reed. Het meisje liep twee zware hoofdwonden en een hersenschud- ding op. Zij is in het St. Canisiusziekenhuis opgenomen. De autobestuurder is na de aan rijding doorgereden en is onbekend gebleven. ERNSTKi ONGELUK. Donderdag was een landbouwerszoon te Simpelveld bezig met een knecht een kar hooi vol te laden. Hij vroeg den knecht de gaffel op te gooien. Toen de knecht niet onmiddellijk aan dit verzoek voldeed, keek hij over den rand van de kar, juist op het oogenblik dat de knecht de gaffel opwierp. Het werktuig drong den boer in de hersenen met het gevolg, dat hij bijna onmiddellijk dood was. GAS VERGIFTIGIN G. In de garage van den heer Brundel aan de Emmastraat te Hilversum is Vrijdagmorgen de 33-jarige heer Sievers tengevolge van gas- vergiftiging om het leven gekomen. Hij werd dood aangetroffen, liggende over een der spatschermen van een auto. De oor zaak is het zich ontwikkelen van gassen door een auto, die de garage verliet, toen het slach- offer daar werkzaam was, waarna de deuren der garage gesloten werden. De eigenaar van de auto trof een uur later bij zijn terugkomst den heer Sievers levensloos aan. De verongelukte was gehuwd en vader van ddn kindje. ZEVEN KOEIEN OMGEROMEN. Vrijdagavond brak bijden landbouwer Th. Kieviet te Opijnen bij Geldermalsen brand uit in de veestallen. Bij het bemerken van den brand was het reeds te laat om het vee te redden, zoodot het levend in de vlammen om- kwam. Zeven koeien gingen verloren. Ook het woonhuis en de inboedel verbrandden. Verzekering dekt de schade. De bezetting van het ministerie van Justi- tie staat nog niet vast. Rijkskanselier Hitler zal hedenmiddag reeds in onderhandeling treden met het Centrum en de Beiersche Volkspartij, waarna reeds om 5 uur de eerste kabinetszitting zal worden ge- houden. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Zitting van 24 Januari 1933. Veroordeeld wegens overtreding: Art. 453 W. v. S. O. A. v. A., Westdorpe, 3 d. h. Wapenwet. H. d. F., Zaamslag, 15 of 2 w. tuchtsch. Art. 459 W. v. S. V. G. v. W., Westdorpe, vrijspraak. Motor- en RyWielwet. J. J. V., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h.E. E P., Philippine, 15 of 10 d. h.; J. D., Zaamslag, /I of 1 d. h.A. V., Westdorpe, 0,50 of 1 d. h.; L. F. d. V., Zaamslag, 1 of 1 d. h.; I. C. C., Biervliet, 5 of 3 d. h.; J. M. W., Axel, 5 of 3 d. h.I. M.d. J., Zaamslag, f 3,50 of 3 d. h.; A. d. J., Zaamslag, I of 1 d. h.; L. d. V., Axel, /2 of 1 d. h.; J. A., Sluis, f 3,50 of 3 d. h.; A. E. IJ., Ter Neuzen, 2 of 1 d. h.; P. L. S., Ter Neuzen, 3 of 1 d. h.; C. W. W., Zaamslag, 2 of 1 d. h.J. L., Ter Neuzen, vrijspraak; A. C., Stekene, 2 of 1 d. h.; J. d. F., Axel, 4 of 2 d. h. Regl. wegen en voetpaden. J. V., Bouchaute, 1 of 1 d. h. Art. 63 Alg. Pol.-ver. Axel. A. Z., Axel, 15 of 5 d. h. Art. 431 W. v. S. J. C. L., Ter Neuzen, /6 of 2 d. h.; P. M. O., Sluiskil, 6 of 2 d. h. Art. 473 W. v. S. P. A. P., Gent, 5 of 3 d. h. Ulvenhout, 24 Januari 1933. Menier, HET NIEUWE DUITSCHE MINISTERIE. BEREIJN. Officieel wordt medegedeeld, dat de Rijkspresddent Von Hindenburg den lei- der der nationaal-socialisten Adolf Hitler tot Rijkskanselier heeft benoemd en op diens ad- vies de volgende rijksregeering heeft benoemd. Rijkskanselier: Adolf Hitler. Waamemend Rijkskanselier en Rijikscom- missaris voor Pruisen: Von Papen. Buitenlandsche Zaken: Freiherr Von Neu- rath. Binnenlandsche Zaken: Dr. Frick. Rijksweerminister: luitenant-generaal Frei herr Von Blomberg. Minister van Financien: Graaf Von Schwe- rin Krosigk. Minister van Economische 21aken en voed- selvoorziening: Dr. Hugenberg. Minister van Arbeid: Franz Seldte. Minister van Posterijen en Verkeerswezen: Freiherr Von Eltz Ruebenach. Minister zonder portefeuille en Rijkscom- missaris voor Luchtvaart Goring, die tevens belast wordt met de waarneming van het Pruisische ministerie van Buitenlandsche Zaken. Minister van Werkverschaffing: Gereke. SI I - Wa-d-is de wae- reld hard! As maimer ligt de 6erde gestrekt onder de giashar- de sneeuw. Dof botsen oew klompen teugen d'n bevrozen grond in de wintersche stilte, die er staat in de Schepping tusschen 't dorre gebomte en struik- gewas. 'Nen scherpe noordoorster treitert over de velden deur ons durpke. As efkens't zonneke deur de grijze sneeuw- lochten brikt en pe^rltjes trekt uit de glazige ijskwabbels, die vastgegroeid zitten in goot en op raamdurpels, as dan ok de sneeuwlaag vochtig wordt, dan biggelen druppels langs de bevroren uitsteeksels van huizekens, stal- len en allerhande bouwsels en 'n oogenblikske later druipt d'n glazigen ijsfranje ieveraans kristallen pixmekesversiering aan de blind- bevrozen geveltjes. 't Tij is wel bar. D'n 6remoei hartversoheurend. Muljoenen en muljoenen menschen, mee verstand zooas wij, mee gevoelens zooas wij, mee verlangens zooas wij muljoenen men schen, geschapen mee 't zelfste doel zooas wij, muljoenen en muljoenen is 't geschenk van 't leven, 't veurrecht van te zijn, vandaag 'n grooten, ondraagbaren last. Wantde waereld is zoow marmerhard en -koud, de leste jaren. Daar is zoow weinig uitzicht deur de wit- bevrozen ruiten van 't leven. Daar kan zoow weinig zon deur die ramen. Want 't ontbrikt daarbinnen zoowdikkels aan 't bakske steenkolen om de ramen schoon te stoken. In Den Haag zijn binnen enkele dagen twin- tiig kinders achter de ijzeren tralies van 'n ge- vangeniscelleke gezet. Kinders van veftien jaren af, of zijn da gin kinders Kinders, die deur de stad zworven en bij nacht en ontij ieveraans in- braken, roofden en plunderden. In Rotterdam sprong 'nen jongen van 'n torenhoogte in 'nen zekeren dood en'n toeval, maar d'n dood lustte 'm nie. Dus! dus al gauw dook nommer twee in d'n dood z'n ermen. Zeuventig meters hoog viel ie te- pletter in 't striemende ijswater. Eerst hadd.en de kranten, 'n bietje bedekt, den eersten laagspringert zddw bepluimd, dat d'n tweede wel volgen moest! Waant... en daar ga-g-et om de tij en zijn hard. „Wa-d is de weareld hard", begon ik m'n briefke! En 'k herhaal 't hier nog 's. Den jongeman, die ze op deuzen oogenblik, dat 'k ditte schrijf aan 't begraven zijn, krijgt gin grijntje mee- lijen mee in z'nen bevrozen grafkuil, d'n eer ste wordt verleugend nouw! En waarom amico, waarom sprongen die jongemannen in den dood? Alleen veur d'nRoem Kletsprotjes! Om 'n kans! 'n Kans veur 'n bestaan te winnen deur mid- del van dieen hum! roem. Ze sprongen d'n dood in veur d'rleven! 't Is nie meer: „oew geld of oew leven!" 't Is nouw: ,,m'n leven of 'nen bottram!" D&'s d'n ondergrond van zulken „moed". 't Bewijs? Wie stelt 't hogste prijs op z'n leven? D'n mensch die 't goed hee. Die mee van alles 't rijkelijkst is bedeeld! Nie d'n Sremoedzaaier, veur wien 't leven 'nen zwaren last is. Nie d'n kearel, die mee vertroebelde, doffe oogen, die befloerst zijn van de teleurstelling, deur 't leven zwerft as 'nen weggeschupten hond. Roem Hee nog maar de weerde van 'nen onbetaal- den wissel, die misschient wel 's voldaan zal worren opafbetaling! Ja, daar wordt veul, heel veul kouw gelejen in deus tijen! Zaterdagavond, laat, wier d'r aan m'n deur geklopt. „Ginnen bekende," spraken Trui d'r oogen. Want elken stap, elken klop, elken hoest is Trui bekend. Ik schudde m'n hoofd, maar 'k sting op van m'nen stoel bij de plattebuis, waar ik mee Trui ons zorgskens van vandaag besproken had. Ok d'n boer zit in de penarie, amico en nie zoow zuinig! Ok wij zitten mee 'n potlooike, op den wit- ten rand van ons krantje soms heele avon- den te cijferen, om deur d'n tijd te geraken. Ieder 't zijne te geven, de leveranciers, d'n notaris, de belastingen, afijn, ge wit da zoo- wel. Buiten wat er allegaar nog af mot teu- geswoorig veur menier Pastoor z'n fermen, veur crisiscommiteiten, veur steun zus en steun zoow, veur allerhande gevraag aan de deur, langs de straat en ieveraans waar g'oew neus laat zien! Afijn, om dan trug te komen op dieen onbe- kende, die aan de deur klopte, in den laten Zaterdagavond ik dee open en daar sting werendig weer 'nen kearel die te kort kwam. „Och meneer", zee-t-ie: „nimme nie kwalijk asteblif t,maar Ik kreeg de p6 in. 'Nen mensch is maar 'nen mensch en as ge sjuust uitgerekend hedt, da-d-oew sigorke en oew borreltje veul verminderen mot, da ge 'nen knecht mot uit gaan sparen, (as ge 't maar over oew hart kondt verkrijgen ten- minste!) da-d-oew plots in de kerk wel wa zwaar gaat wegen veur oewen doen en as ge meteen al tien keeren in oewen zak getast hedt op zo'nen dag, dan wilde eindelijk op Za terdagavond wel 's mee rust gelaten worren! 'k Wilde dus in m'n kwaaie bui de deur dichtgooien. Temeer: de vent zat goed in z'n kleeren en dan... ja, as ge dan 'n kwaaie bui hedt, dan is da sjuust genogt, om oew eigen geweten te hekskuseeren en gerust te stellen. Maar op 't zelfste moment sprongen twee knikkels van tranen, in dieen kearel z'n oogen en toen zee-t-ie: ,,'k heb zo'nen honger, me neer!" Amico, ge meugt 't we ten, 'k heb toen... gevloekt Ollee, ge hoeft me nie te zeggen: „da motte nie doen, Drd!" Ge hoeft zelfs oew hoofd nie te schudden. Ik weet 't h6el goed, ge schiet er niks mee op en meer nog: ge meugt 't nie doen! Maar'k was op da-d-oogenblik nie in staat om 't moment te zegenen da-d-ik gin honger had en da'k veur dieen ermen drom- mel nog wa te missen had. Ik vloekte op d'n tijd "en de weareld, waar- in zooveul honger gelejen wordt, want 'nen mensch te zien die honger lijdtollee, da's veur mijn genogt om rebels te worren! Ik kan nie meer rustig by m'n plattebuske zitten, mee de wetenschap dat er daarbuiten tienduizenden in 't barre weer slenteren. Ik kan nie gelukkig meer eten en genieten van de Hemelsche gaven in de wetenschap, dat er daarbuiten duuzenden 't hartwater uit d'n mond stroomt. Roem Om oew eigen tranen te lachen, maar heel bittere tranen. Roem 'n Prachtig servies, mee niks erin! 'k Heb er d'n lesten tijd 'n bietje aander ge- dacht over gekregen. De „stokzitters" in Amerika, de akrobaten op de torenshooge wolkenkrabbers, de daan- sers-op-den-langen afstaand, die 'n week, en langer nog, te daansen staan veur honderd pop; de muzikaanten die dagen aan 'n stuk d'r vingertoppen kapot slaan op de pianotoetsen roem? Honger! Want in 't zelfste laand zwerven twaalf muljoen werkeloozen deur d'n winter. Aleer 'nen mensch gaat bedelen, perbeert ie veul. Waagtie z'n leven. Do'et ie dingen, waaraan maar 1 pet. kans is verbonden, en die 'm z'n leven kunnen kos- ten. Da's gin zucht naar roem! D'n eene springt van 'nen toren en waagt z'n leven. D'n aandere brikt in en waagt de gevan- genis. En as me-n-'t zoow bekijken, dan golft er ginnen stroom van wangunst deur onze ziel by al die daden naar ,,roem", maar dan toleft er meelijen, diep meelijen over veur 't menschdom da-d-et ongeluk heeft, te motten leven in zo'n verschrikkelyk tijdsgewricht. Laten de menschen, die't vandaag nog heb- ben, die 't vandaag nog veur 't zeggen heb- ben, laten die menschen d'r rijkdommen en d'r macht ten zege zijn veur d'n 6rmen en kleinen man die z'n bottrammeke uit z'n taan- den wordt gesleurd. Laten huillie bewijzen, deur gedrag en veur- beeld, dat de weareld niet van God-verlaten is! Laten zuilie God toonen aan 't wanhopende menschdom, da-d-in de kern van z'n hart zoo diep-geloovig is! Zoow gdre vertrouwt op d'n hemel! Maarlaten me dan ok nie 't allerbeste grijntje vertrouwen afnemen. Dan wordt de weareld 'n hel! En de hel Ja, die is van God verlaten! Amico, veul groeten van Trui en as altjj gin horke minder van oewen toet a voe DRe. Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare, zacht 'werkende laxeermiddel. Atom oerkriigbaar h f 0 65 per flacon. Te Ter Neuzen bjj Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) 2 Februari. AXEL. Aanbesteding levering kunstmest- stoffen. Coop. Aankoopvereeniging. 4 Februari. TER NEUZEN. Aanbesteding verbouwen cafA Architect L. de Bruijne. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen woonhuis. Architect De Bruijne. 8 Februari. HULST. Veiling bij inschrijving van oud ijzer, koper, brandhout enz. De Ontvanger der Registratie en Domeinen. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 26 Jan. Johannes Meer- tens, oud 24 j., jm. en Maatje Cornelia Herre- bout, oud 24 j., jd. 27 Jan. Louis Jacobus Verlinde, oud 27 j., jm. en Adriana Maatje Oppenneer, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Jan. Comelis Antonie Gommers, oud 30 j., jm. en Helena van Gemst (van Hontenisse), oud 20 j., jd. David Marinus Michielsen, oud 21 j., jm. en Margaretha Magdalena Seegers, oud 19 j., jd. Geboorten. 20 Jan. Jan Pieter, z. van Jan Pieter Jonkman en van Johanna Geertrui Dooms. 23 Jan. Marinus, z. van Martinus Drabbe en van Janneke Janna de Jonge. 24 Jan. Jacobus Izaak, z. van Petrus Josephus Hermans en van Pieternella Maria de Back. Overlijden. 21 Jan. Constant Petrus Cappon, oud 13 j., z. van Elias Charles en van Johanna Adriana Geijp (van Middelburg). 23 Jan. Din- get je de Jonge, oud 66 j., echtg. van Andries Dieleman. Jan Dieleman, oud 1 j., z. van Levinus Andries en van Adriaantje van de Ree (van Hoek). 26 Jan. Elisabeth Maria de Bree, oud 42 j., echtg. van Jacobus de Visser. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: D. T. van IJk, dienstbode, Markt 14, van Axel. S. M. Wauters, dienstbode, Stationsweg 39, van Boschkapelle. Vertrokken L. de Jonge en gezin, slager, Smidswal 29, naar Wolphaartsdijk. P. L. R. Salm, electro-monteur, Verl. Van Steenbergenlaan 7, naar Leeuwarden. J. J. Beeldens, werkman, Dekkerstraat 51, naar Hoek. R. A. Orlans, landbouwersknecht, P 103, naar Bouchaute (B.l. Rotterdam, 30 Januari 1933. VEEMARKT. Aangevoerd werden 405 vette runderen, 279 vette- en graskalveren, 1024 schapen en 1am- meren en 1194 varkens. Runderen waren korter aangevoerd dan vorige week Maandag, de handel was tame ly k met iets vastere prrjzen. Kalveren waren minder aangevoerd, de handel was zeer lui. Schapen met gelrjken aanvoer als vorige week en zeer kalmen handel. Varkens waren geiyk als vorige week aangevoerd, de handel was vlot. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,54—/ 0,62, 2e kw. 0,32—/ 0,44, 3e kw. 0,24f 0,31; Kalveren le kw. flf 1,15, 2e kw. 0,49—/ 0,72, Se kw. 0,37—0,44; Schapen 714 per stuk; Varkens le kw. 0,26—/ 0,30, 2e kw. f 0,20—/ 0,26, 3e kw. 0,20—/ 0,23. BINNENLANDSCHE GRANEN. Nagenoeg geen aanvoer en daardoor geen noteering. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 68; Blauwbloei Zaailijn- zaad 1213; Witbloei Zaailijnzaad 12 /14; Blauwmaamzaad /36/38; Karwijzaad 18—/ 20. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe /1,602; Zeeuwsche Bonte /1,602; Zeeuwsche Eigenheimers fl1,20; Poters Eigenheimers /0,500,70; Brielsche Eigenheimers /1,20/1,50; Blauwe Eigenheimers fl1,50; Bravo's /1,602, alles per HL. Westlandsche Ronde 3—4 cent per KG. Aanvoer gering, handel kalm. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 6800 K.G. /0,40 0,65; W. Zeeuwsch 2000 K.G. 0,40—/0,50; Holl. Geel 21.900 K.G. 0,40—/0,60; Dauw- root 1200 K.G. 0,40—0,47%. Er was iets meer aangevoerd dan vorige week, de handel was stram, terwtjl de prijzen iets ten gunste van koopers waren. Voor Sluiskil: 27 Jan. Eng. s.s. CHAT- WOOD, 1557, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 27 Jan. Ital. s.s. OOMITAS, 2328, ledig, Hartlepool. 28 Jan Eng. s.s. CHATWOOD, 1557, ledig, Tyne; Finsch s.s. GRETA, 1296, cokes, Hel- singfors. Voor Riemen: 28 Jan. Fransch s.s. PUR- FINA, 299, petr., Oostende. Van Riemen: 27 Jan. Fransch s.s. PUR- FINA, 299, pert., Oostende. 29 Jan. Fransch s.s. PURFINA, 299, ledig, Duinkerken. Van GentTer Neuzen: 29 Jan. Eng. s.s. HERO, 326, stukg., London. Voor Gent: 27 Jan. Eng. s.s. TADORNA, 984, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. YVONNE, 385, kolen, New-Castle; Fransch s.s. PUR FINA, 299, ledig, Duinkerken; Duitsch s.s. ANNCHEN PETERS, 246, pekkolen, Shore- ham; Eng. s.s. ASTERIA, 319, pekkolen, Lon don; Eng. s.s. OTTERHOUND, 409, ledig. Sheerness; Eng. s.s. EDITH, 98, visch, Great Yarmouth; Finsch s.s. HERBERT, 871, ledig, Honfleur; Eng. s.s. DARLINGTON, 451, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, pekkolen, Middlesborough; Nederl. s.s. PROGRES, 110, ijzer, London. 28 Jan. Noorsch s.s. P. C. HALVORSEN, 663, pyriet, Requijade; Poolsch s.s. CHOR- ZOW, 489, ledig, Antwerpen; Grieksch s.s ZEPHYROS, 3051, fosfaat, Sfax. I 29 Jan. Eng. s.s. EMSWORTH MANOR, 678, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. TEES- WOOD, 438, kolen, Middlesborough; Eng. s.s. ALLOUETTE, 296, stukg., London; Eng. s.s. ALACReTY, 1443, kolen, Leith; Nederl. s.s. WEGA, 109, pekkolen, London; Nederl. s.s. PAX I, 123, pekkolen, London. Van Gent: 27 Jan. Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Goole; Duitsch s.s. APOLLO, 1311, kunstmest, Bilbao; Fransch ss. SAINT PA LAIS. 1263, kolen, Dakar; Amer. ss. WEST MORELAND, 3835, gem., R'dam; Slowak. s.s. SLAVA, 2730, ledig, Barry Docks; Zweedsch s.s. OTHEM, 365, fosfaat, Kolberg. 28 Jan. Eng. s.s. TADORNA, 984, stukg., Manchester; Belg. s.s. YVONNE, 385, ledig, New-Castle; Eng. s.s. ARCLIGHT, 250, fos faat, Bideford; Eng. s.s. GWENTGATE, 926, ijzer, Newport; Duitsch s.s. ANNCHEN PETERS, 246, ledig, Antwerpen; Spaansch s.s. APOLO, 2991, ledig, Cardiff; Eng. s.s. OTTER HOUND, 409, benzine, A'dam; Eng. s.s. YORKBROOK, 719, ledig, Blyth; Eng. s.s. DARLINGON, 451, stukg., Hull; Zweedsch s.s. ELS6E, 845, cokes, Malmo; Noorsch s.s. NOR- MANDIA, 821, cokes, Goteborg; Eng. s.s. EDITH 98, ledig, Hellevoetsluis. 29 Jan. Noorsch s.s. P. C. HALVORSEN, 663, ledig, Tyne; Finsch s.s. HERBERT, 871, tjzer, Boness; Poolsch s.s. CHORZOW, 489, kunstmest, Gdynia. 1 Februari. TER NEUZEN. Zanguitvoering door de Chr. Zanver. „Excelsior" in het Chr. Jeugdgebouw Emanuel". TER NEUZEN. Aanbesteding ijslevering. Zeeuwsch-Vlaamsche Slagers'oond. Amsterdam, 30 Jan. 1933. Vreemd bankpapier. Bieden Laten Engelsch 8,42 8,47 Duitsch 59,59,20 Fransch 9,65 9,80 Belgisch 6,88 6,93

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3