Zanguitvoering I I I 1 Chr, Zangver. ..Excelsior" ES A! Postzegel Albums V A RI A, ADVERTENTIEH I EET NU 1 INGEZONDEN STUKKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEP VAAR TBEWEGING. WISSELKOERSEN. I WILLEM OE BOKX, ELIZABETH MARIA DE VISSER, 5 Amandelkoeken 5 Eierkoeken 4 Hopjesreepen 4 Advocaatreepen 3 gevulde Koeken 2 ons Social 2 ons Kruidnootjes 1 xh ons Mondkussent jes geeft bovendien n serviesbon bij iedere i inkoop op Woensdag 1 Febr. 1933, 's avonds 8 uur, in het Chr. Jeugdgebouw „Emanuel", Nieuwe- diepstr., te geven door de o. 1. v. den heer AUG. EECKHOUT. Medewefking verleenen het Mando line-Ensemble „Scheldeklanken" o. 1. v. den heer J. TOLLENAAR; L. A. F. LE MAT Jr., piano. Entree 0,35. De Zeeuwsch-Vl am- gchg Slagersbond te TerNeuzen,zal1 Februari 1933, aanbesteden: DE IJSLEVERiNG voor hare leden gedurende 1933. Inlichtingen te bekomen bij den Voorzitter den heer H. J. COLSEN te Sluiskil, en e£n uur vodr de aanbesteding, welke gehouden zal worden in Hbtel „De Arend" te Ter Neuzen, om 2 uur. 8 cent per ons. 'ite/f Fa E. A. IJSEBAERT. prVs I WIE ZIJN NEUS SCHENDT. Mej. Mabel Winifred Mabbs was een danse- reaje. Zij was wel geen schoonheid, maar zij had een gaaf gezlcbtje en kon gemakkelijk emplooi vinden. Ook was mej. Mabel jong, nog maar acbttien jaar oud, vroolijk en verzot op autorijden. Dus had zij een vrlendje, een jongmensch van drieentwintig jaar, dat er een auto op na hield. Op een kwaden avond was mej. Mabbs met mjjnheer Worland, zoo heette het vriendje, ergens buiten Londen gaan eten. Toen zijn 's avonds, het was al na mldder- nacht, naar Londen terugreden was het mistig. Langs den weg stond een groote vrachtauto en Worland reed er boven op, met het gevolg dat mej. Mabbs door de voorruit schoot, waar- bfl haar neus bijna van haar gezicht werd afgesneden en zij ook nog de noodige olauwe plekken elders op haar lichaam bekwam. Zij werd dadelflk naar een ziekenhuis gebracht, waar men haar neus weer vastnaaide. De neua genas, maar de hechtsels bleven leelijke lidteekens. Mejuffrouw Mabbs sprak nu den man, die haar dit koopje bezorgd had, aan voor echadevergoeding. Worland verdedigde zich met te zeggen, dat het net zoo goed haar schuld was als de zijne. Zij had mee uitge- keken in den mist en had meegestuurd. De vrachtauto had aan haar kant van den weg gestaan. De jury achtte echter Worland toch aansprakelijk en kende mej. Mabbs 300 pond sterling schadevergoeding toe. COGNAC UIT MOABIT. De politie heeft een 38jarigen Berlijnschen koopman aangehouden, die in een timmer- manswerkplaats in Moabit een „likeurfabriek" had ingericht. Hij vervaardigde de „edele Schnapps" op de volgende wijze: In een emmer werd uit spiritus, eau de cologne, jeneverbes- sap en enkele andere vochten „echte Fran- ache cognac" gefabriceerd. Het spul werd door den koopman en zijn knecht op flesschen getapt en als ,,gelegenheldskoopje" aan den man gebracht. Onnoodig te zeggen, dat men geen fijnproever behoefde te zijn om deze ver- valsching terstond te ontdekken. Het regende dan ook klachten by de politie tegen den vindingrjjken koopman, die achter slot werd gezet. ZAKKENROLLER slaax zijn slag OF FOLIXIEBUREAU. Onlangs is te Parfls een zakkenroller ge- erresteerd, die zoo brutaal was zelfs op het politiebureau, toen hij daartoe de kans kreeg, jrtjn slag te slaan. Een inspecteur, die den dief had betrapt, bracht hem op het bureau. De zakkenroller was goed van den tongriem gesneden en wist een boel te vertellen, over cde slechte wereld, waarin hij geen kans kreeg enz. Hij was volkomen temeergeslagen en iv'ets kon hem meer schelen, tot het oogen- blik, dat de inspecteur aan de telefoon werd geroepen. Toen kreeg hij belangstelling voor een bos sleutels, die hij in zijn zak stopte. Daarna ontdekte hij in een kast een pas, die aan den inspecteur behoorde. Toen deze terug- kwam, was de vogel gevlogen. Het bleek, dat hij kalm uit het bureau was gewandeld. De inspecteur miste zijn sleutels, zocht in zijn jas, maar ook daarin waren zij niet. Er ont- brak echter nog meer, n.l. een portefeuille met bankpapier. De inspecteur had nu de on- aangename taak zijn commissaris verslag uit te brengen van het gebeurde en opnieuw op reek te gaan naar den ge3lepen dief. ARISTOCRATEN EN HUTTE5N. In een ouden houten hut, even buiten Bel grade, wonen sedert eenigen tijd enkele voor- aanstaande aristocraten uit het voormalige fceizerlijke Rusland. Geruineerd door de revolutie, zijn zij door oe crisis tot nog grooter armoede vervallen. Een oud-generaal en zjjn echtgenoote trach- ten door het vervaardigen van kunstorchideeen een schamel stuk brood te verdienen, dat zij met een oude barones deelen, die haar me- moires schrijft. In deze hut, waarvan de muren zijn bedekt met foto's van voormalige paleizen, ligt de weduwe van een admiraal, die eens het bevel voerde op het jacht van den tsaar, op een veldbed zwaar ziek. De bevolking van Belgrado heeft zeer veel eympathie voor de arme bannelingen en zendt hun van tijd tot t(jd levensmiddelen. WEER BANDIETISME OP CORSICA? Men vreest te Parijs, dat het bandietisme op Corsica weer zal aanvangen na een periode van ongekende rust die ingetreden was door de campagne van verleden jaar. Zondag zijn er n.l. nabij Sartene, In het Zuidelijk gedeelte van het eiland, twee mannen een boerenwo- ning binnengedrongen, waar zij de vrouw doodden en haar man zoo emstig verwonden, dat voor zijn leven wordt gevreesd, waama zij in de wildernis verdwenen. Men weet nog niet of het motief van deze daad roof dan wel wraak is geweest. Er is niets gestolen, maar men acht het niet uitgesloten, dat de bandie- ten gestoord zijn en hierop overhaast de vlucht hebben genomen. TTITGEBREIDE SMOKKELDIENST ONTDEKT. IX- Oostenrijksche douane-ambtenaren zijn erin geslaagd een grooten georganiseerden smokkeldienst tusschen Parijs en Boekarest op het spoor te komen. Men vond in 6fen van de wagons van een D-trein een geheim vak boven de W.C., dat alleen door een geheimen eleutel kon worden geopend. Een spoorweg- beambte zag de sleutel-opening en brak het geheime vak open. Hi) vond er een groote hoeveelheid zijde in. Een tweede beambte wilde een volgenden wagon, waarin zich ook een geheime verblijf- plaats bevond, nazien. Toen hij deze opende viel er een flesch met zoutzuur uit Gelukkig viel de flesch zoo dat de beambte slechts ge- ringe brandwonden opliep. De bedoeling was blijkbaar, dat hij, die het geheime vak opende door het zoutzuur zou worden verbrand. Er zijn reeds eenige personen gearresteerd en hieruit is gebleken, dat men had te doen met twee smokkelbenden, die tusschen Parijs en Boekarest, zijde en andere verboden waren smokkelden. Toen de eerste beambte de zijde uit het ge heime vak had gehaald, dacht de bende, die de zijde daarin had verstopt, dat dit was ge- schied door een concurreerende smokkelaars- bende en daarom hadden zij het zoutzuur erin gelegd en verder slechts steenkool. De ge- arresteerden noemden de namen van de con curreerende bende, waarvan de leden konden worden gearresteerd. Men verwacht nog ver- flere arrestaties. DE GRIEP. Nog steeds grjjpt de influenza in Engeland om zich heen en maakt op vele plaatsen Blachtoffers. In het politie-district van Bow- Btreet zijn 40 politieagenten ziek, zoodat ver- echillende zittingen van de politie-rechtbauk moesten worden gescnorst. In Oxford moesLen gepensionneerde agenten de plaats innemtn van zieken. Verschillende voetbalclubs hadden groote moeite om een behoorlijke ploeg bij elkaar te brengen. In somimige zaken is slechts een klnin deel van het personeel aanwezig, terwijl in de buurt van Swansea in een aantal dorpen voor de winkels mededeelingen hangen: „Winkel gesloten; alien te bed met influenza". Ook zijn vele scholen gesloten. Te Taunton zijn aile doodgravers ziek en moest een oproep worden gedaan om vrjjwilligers voor dit werk. SIACHTOFFERS VAN DE KOUDE IN FRANKRIJK. In Frankrijk is de koude aanzienlijk toege- nomen en de weerberichten voorspellen een verdere daling van de temperatuur. Bij Mou- lins werd een 78jarige vrouw door voorbijgar. gers doodgevroren op het veld gevonden. In hetzelfde dorp bevroor een 82jarige vrouw in haar woning. Te Bar-le-Duc overleden twee boerenknechts ten gevolge van de koude. Bg Chalone-sur-Saone, waar de temperatuur zeer laag is en bovendien nog een scherpe wind waait, heeft men duizenden bevroren meezer gevonden. EEN NIEUWE ELECTRISCHE LAMP. Berichten uit Engeland maken gewag van een nieuwe electrische lamp, uitgevonden door een jong Britsch geleerde. Volgens Sir Hugo Hirst van de General Electric Company, werkt de lamp volgens het warme kathode- principe en gebruikt zij slechts 30 pet. van den stroom der bestaande systemen. De lamp bc- vat geen gasvulling en werkt met een tung sten-gloeidraad. Op dit principe voortwerkendc heeft men in het laboratorium van de General Electric een neon-buis vervaardigd, welke een schitterend wit licht geeft met eveneens 70 pet. stroom- besparing. DOOR ROTSINSTORTENG GEDOOD. Door instorting van een overhellende rots zijn op een mijn bij Johannesburg (Transvaal) twee Europeanen en vier inboorlingen ge- dood. Zes inboorlingen zijn zwaar gewond. TREIN DOOR SNEEUW. A. Rannah schrijft in 't Verloren Hoeksken van Het Laatste Nieuws: Daar rijdt een trein door de sneeuw. Zwart door wit. Sneeuw of geen sneeuw, een trein moet rijden. Dat is zijn stiel. Hij komt recht naar het station, dat wit is. Hij stopt en ik zie, dat er witte strepen ge- trokken zijn op de locomotief, van onderen en van onderen op de wagens. Ik stap in den trein. Wat belang heeft dat voor mij dat gij in den trein stapt? Ik stap in den trein. Daar zitten er drie in drie hoeken. De vierde hoek is voor mij. Een militair zit er. Een mamzel. En een die een handelsreiziger moet zijn. De trein trekt door de sneeuw. Ik kjjk mijn oogen uit op die sneeuw van de wereld. Ge ziet hoe zoo een beetje nieuw toilet de wereld anders maakt. Wat zit gij dan te roepen op de toiletten van de vrouw? Tot aan den einder gaan de witte velden op en af en de boomen staan er bloot in, en zwart. i" De militair, peins ik, terwijl ik zoo zit te kijken, zal nu peinzen aan kanonnen, onder sneeuw, aan bevroren soldatenvoeten en aan andere stomme ellende, die zoo stom is omdat wij ze ons zelf aandoen. De mamzel zal peinzen hoe straks, als ze uitstapt, de sneeuw haar geverfd gezicht zal ontverven en roode strepen zullen trekken van haar oogen, haar wangen en haar lippen naar haar kin. Vrouwenverf gaat niet af, want zij is even stevig op de huid als op de oudste doe- ken. De handelsman zal peinzen aan besneeuwde wegen, die voeren naar verre witte winkels midden in 't veld, waar de sneeuw horizontaal tegen aanjoeg, en waar hij zelf zal aankomen bevroren van binnen en van buiten. Ik zit in den vierden hoek, en peins hoe alle vlokken vallende sterren zijn, wat beves- tigd wordt door het licht, dat van de sneeuw- velden opslaat. Aan den schoorsteen peins ik, die niet rookte, toen ik, den dag v66r den sneeuwdag, stond te kijken van op een hoogte, op de daken. Een ruit was gescheurd in dat huis met dien schoorsteen, en er was papier voor geplakt, een oude bleeke man keek door het raam, de zon zonk rood achter de wolken, waaruit de sneeuw zou komen. Alzoo peins ik in mijn hoek, en kijk dan eens naar de andere drie hoeken; de handels man, de mamzel en de militair slapen Ze slapen! Hoe kan iemand zoo slapen, terwgl de trein door de sneeuw rijdt? Hoe kan iemand zoo schrijven over iet3 zoo ouds als de sneeuw? Ziet gij dan, die dertig tot tachtig zijn, niet de sneeuw met de oogen van toen gij tien waart? Van hen die twintig zijn spreek ik niet; die zien niets anders dan luchtkasteelen. Als deze zullen ingevallen en bevroren zijn, zullen ze ook kijken naar de sneeuw, die op het puin gaat liggen. Gebruik alleen goedgekeurde stoppen; repareer ze nooit. Vat een gloeilamp bij schoonmaak of ver- vanging bij het glas aan; raak geen metalen deelen aan. Raak nooit een electrisch toestel, ook geen schakelaar, met natte hand of vochtigen doek aan. Blijf af van de electrische installatie en van electrische toestellen, wanneer ge Uw bad neemt. Wees voorzichtig met electrisch speelgoed; koop geen voorschakelweerstanden, maar neem omvormers of kleine transformatoren. HONING ALS GENEESMEDDEL. Honing is een zeer bijzonder sap, dat in uitgelezen natuurlijke laboratoria wordt be- reid en niet alleen vitaminen, fermenten en enzymen bevat, doch ook buitengewoon veel vruchten- en druivensuiker, n.l. 35 40 Reeds in den tijd van den Griek Hippocrates, den vader der geneeskunde, werd de honing gebruikt bij het bereiden van verschillende geneesmiddelen, en toen men den honing in onzen tijd chemisch ging onderzoeken, werd hij a.h.w. opnieuw ontdekt en in eere hersteld. Vele leverziekten, vergiftigingen, bloedar- moede en tai van andere kwalen worden door honing genezen en bij emstige aandoeningen der urinewegen doet honing wonderen. Boven dien doodt hij ziektekiemen en bevordert de genezing van wonden. Dit feit blijkt ook daaruit, dat honing nooit beschimmeld raakt, en was reeds bekend bij de oude Egyptenaren, die honing gebruikten bij het balsemen van hun lijken. Een honingkuur, waarbij men bijv. vier weken achtereen een ons honing per dag of iets minder gebruikt, bevordert ten zeerste de stofwisseling en de bloedvorming. Het Ijjkt veel, doch als men deze hoeveelheid honing in den loop van den dag gebruikt om boterham- men te besmeren, koffie en thee zoet te maken en een weinig te snoepen, komt men al een heel eind op streek. In den winter heeft honing nog het bijzondere voordeel, dat hij door zijn licht-verteerbaarheid eerder dan eenig ander voedingsmiddel in het bloed komt en het lichaam verwarmt. Verder kan men voor de kinderen een schoteltje honing voor- zetten om van te snoepen, liever dan dat z(j allerlei snoepgoed eten, dat 6f duur 6f scha- delijk is. Waar de bovengenoemde goede eigenschap- pen van den honing voor een groot deel af- hankelijk zijn van zijn gehalte aan vruchten- en druivensuiker, dient men erop te letten, dat men werkelijke ,,bloemenhoning" koopt. Er zijn n.l. imkers, die hun bijen ook's zomers suikerwater geven, opdat de raten maar spoe- dig vol worden. Deze suikerhoning bevat niet die waardevolle bestanddeelen, welke de bijen anders noodgedwongen uit de bloem- sems moeten halen, al is het dan ook gega- randeerd ,,bijenhoning". Het al of niet hard warden, beter gezegd kristalliseeren van den honing, heeft met de voedingswaarde niets te maken. De kleur hangt af van de planten, waarvan hij gewon- nen is. Bladhoning is bijna altijd lichter dan bloemenhoning. Heidehoning is bruinachtig en taai vloeibaar, lindebloesemhoning heeft 'n groengouden weerschijn en acaciahoning is even licht van kleur als de bloesems, waaruit hij verkregen is. De verschillende soorten van honing kunnen, evenals zulks bij wijn, thee en koffie het geval is, door fijnproevers van elkaar worden onderscheiden. DE ELECTRICITEIT IN DE HUISHOUDING. In het Jaarboekje 1933 van de Nederland- sohe Vereeniging van Huisvrouwen vinden wij een aantal wenken voor het gebruik van elec- triciteit in het woonhuis, welke wij hier gaame laten volgen: Laat meer stopcontacten aanbrengen. Verbindt eerst het snoer met het toestel, breng daarna den steker in het stopcontact. Trek den steker uit vddrdat ketel of snel- koker worden bijgevuld. Zorg er voor, dat in het snoer geen kron- kels komen; trek geen steker aan het snoer uit het stopcontact. Let er op, dat het strjjkjjzer bij het ver- warmen steeds op een dik plaatje asbest of op een roostertje wordt gezet. Trek den steker uit als 't strjjktjzer eenigen tyd niet wordt gebruikt. Leg een verwarmde bedkruik zonder snoer in bed. Strjjkijzers, kookplaten e.d. zijn niet ge- schikt voor bedverwarming. Ketels en pannen zijn spoedig defect, wan neer zy droog ingeschakeld staan. Gebruik voor electrische comforen en for- nuizen aluminium ketels en pannen met dik- ken platten bodem. Smeer een stofzuiger regelmatig op plaat sen, welke daarvoor aangewezen zijn. Ledig regelmatig den stofzak, anders raakt het mechanisme verstopt. Raak telefoon n6ch gas- of waterkraan aan, wanneer U aan het stofzuigen bent of een ander electrisch toestel in de hand hebt. Schakelaars en afsluiters zijn geen kap- stokken. „Schoenmaker blijf by je leest" geldt ook voor gebruikers van electrische toestellen. oei er dus niet zelf aan, maar laat ze direct door een erkend installateur in orde maken. DE HIK. De talrijke middelen om den lastigen hik te doen ophouden, zijn door dr. Lepine te Lyon met fefen vermeerderd, dat hij op wetenschap- pelijke gronden aanbeveelt. Men moet den hikker namelijk de tong laten uitsteken en die flink er buiten vasthouden, tot de hik voorbij is, wat spoedig het geval zal zijn. HAGENBECK'S DIERENPARK. Het was wel een geniale gedachte van den Hamburgschen vischhandelaar Carl Gottfried Claas Hagenbeck zijn middelen van bestaan uit te breiden door te speculeeren op de nieuwsgierigheid van het publiek eener- en haar natuurlijke gevoelens voor het leven der natuur anderzijds. Zes zeehonden nam Carl Hagenbeck om- streeks het midden der vorige eeuw en ging daarmee naar Berlin. Op een plein sloeg hij een tent op, met aan den ingang een bord, Vermel dende, dat achter het tentlinnen te zien waren: „De zes levende zee-nymphen". Fantastische figuren van slangvormige die- renlijven waren ter aanmoediging nevens de annonce aangebracht. Honderden deden in Hagenbeck's tent him oogen te gast aan vormen en gedragingen van... zes zeehonden. Deze zes zeehonden hebben de basis gelegd van de grootsche en bewonderenswaardige dierenparlten in Stellingen (Altona) bij Ham burg. De handel in dieren, welke in 1848 de oude Hagenbeck begon, slaagde boven alle ver- wachting en breidde zich na 1866, toen zijn zoon de zaak voortzette, tot een wereld- ondernemtng uit. In alle deelen der wereld waren Hagen- becks dierenvangers bezig, brachten duizen den exotische dieren naar Stellingen, waar de interessanste bleven, andere werden verkocht, nog andere gedresseerd. Zeshonderd olifanten zijn op deze wijze door het Stellinger dierenpark gegaan, honderden leeuwen, tijgers en beren werden op de expe dites in Liberia reeds de eerste keer gevan- gen, eveneenb wilde paarden in Azie en de reuzenpinguins uit de Poolstreken. Het dierenpark, dat cultureel en econo- misch een hoogst merkwaardige en belang- rijke stichting genoemd mag worden, werd gevestigd 7 Mei 1907. In deze parken kan de bezoeker alle won deren eener vreemde dierenwereld in hun na tuurlijke omgeving bezichtigen. Dit laatste is juist het bijzondere. Dierentuinen zijn er genoeg op de wereld, 66k in Europa. Dierenparken, waarin de exe- tische dieren leven te midden van een speciaai aangelegde omgeving, gelijk aan die, waaruit ze afkomstig zijn, zijn te tellen. Hagenbecks park was het eerste. De parken van Detroit, Parijs, Praag, Oxford, Rome enz. zijn aange- legd naar het Stellinger voorbeeld. Om van de economische beteekenis dezer inrichting eenig begrip te krjjgen, volgen hier eenige getallen. De zeshonderd olifanten, bovenvermeld, heb ben verorberd 10.950.000 pond hooi, 912.500 pond zemelen, 2.281.250 pond haver, 2.737.500 pond knollen. Jaarlijks moet voor de gezamenlijke dieren door de directie worden ingekocht: 181.040 pond vleesch, 237.250 pond visch, 731.825 pond hooi, 156.950 pond haver, 132.955 pond brood, 95995 pond zemelen, 83.855 pond mas- teluin (door elkaar gezaaid koren), 14.000 pond mais, 14.600 pond tarwe, 41.975 pond aardappelen, 20.000 bananen, 15.000 eieren, 20.000 pond aardnoten, 7000 sinaasappelen, 310.250 pond knollen, 22.265 liter melk enz. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) NAAR DE IJSBAAN! Pimtdicht. Naar de ijsbaan! Komt maar op!... 't Kost u slechts een heele pop!... Voor de ijsbaan, zoo men ziet, Geldt de crisistijd nog niet! „Weet je", sprak een snaak, erg zuur, ,,Het verschil tusschen 't bestuur Van de ijsbaan, en een smid?" „Neen", sprak toen een medelid. „W61, is 't ijzer gloeiend heet, Dan komt 't smidje en het smeedt; Maar ons ijsbestuur, gewis, Smeedt als 't erg gevrozen is! v. d. B. (We hebben gemeend aan bovenstaande plaatsruimte niet te moeten weigeren, omdat vermoedelijk meerderen over den door het bestuur der IJsclub gestelden prijs voor dag- kaarten denken zooals deze inzender. Voor beantwoording der vraag of 1,voor een dagkaart al of niet hoog is, zou men vergelij- king moeten maken met de prijzen die daar voor elders gevorderd worden. Vermoedelijk zou dan de prijs voor de Ter Neuzensche IJsclub niet ongunstig afsteken. Doch afgezien daarvan bedoelt die prijs een propaganda te zijn voor toetreding als lid, waarvoor de contributie alhier zeer billijk is gesteld. Een ijsbaan is slechts met vaste leden in stand te houden. Ook in ijslooze jaren eischt een baan aan pacht en onderhoud en verbetering uitgaven, welke uit contributies moeten betaald worden. Een ijsbaan heeft vaste inkomsten noodig. Het is geen publieke vermakelijkheid, die bestaan kan op personen die, wanneer er eenmaal ijs is, dan ook wel eens een enkele maal van de zorg en uitgaven die anderen zich getroosten, willen profiteeren. Wil het bestuur van een ijsclub zijn taak naar behooren kunnen verrichten, dan behoort dit te worden gesteund door een sterke groep leden, die de vereeniging, ijs of geen ijs, trouw bljjven. Men weet het: „zonder geld geen Zwitsers!" Red.) TER NEUZEN. Zaterdag werd alhier door den architect L. de Bruijne in het .Hotel Centraal" aan- besteed het bouwen van een woonhuis aan de Burgemeester Geillstraat. Ingeschreven werd als volgt: lste perceel. Graaf- en metselwerk: G. van de Velde, Ter Neuzen P. W. Nieuwelink, Ter Neuzen P. J. van Fraaijenhove, Spui Gebrs. Kolijn, Ter Neuzen P. de Rooij, Boschkapelle 2de perceel. Timmer- en ijzerwerk: J. Kolijn, Ter Neuzen C. H, A. Vermeulen, Sluiskil J. C. Rinders Hoek J. van der Bent, Ter Neuzen P. A. Mielen, Ter Neuzen E. van der Bent G. Minnik, Ter Neuzen, Kr. Dieleman, Zaamslag 3de perceel. Loodgieterswerk: I. GuequierreKuijk Ter Neuzen Gebrs Van Rijn, Axel J 2255 2037 2012 1960 1891 1448 1440 1365 1324 1310 1287 1200 335 299 4de perceel. Schilder- en behangwerk: C. WisseGalle, Zaamslag 558 C. J. de Smidt, Ter Neuzen 523 A. Stallaert en G. van Bunderen, Boschkapelle 475 D. R. Riemens, Zaamslag 465 E. van Rijn en M. W. Visscher, Axel 465 A. van Duijse Ter Neuzen 361 Perceel 1 en 2 gecombineerd: Gebrs Kolijn, Ter Neuzen 3388 Perceel 2 en 3 gecombineerd: E. van der Bent en G. Minnik, Ter Neuzen f 1582 Perceelen 1, 2 en 3 gegund aan de laagste inschrijvers. Perceel 4 gegund aan D. R. Riemens te Zaamslag. SAS VAN GENT. Het op Donderdag 26 Januari door den notaris Callenfels te Ter Neuzen, krachtens art. 1223 B. W. in het openbaar geveild huis en erf aan de Westkade 60 te Sas van Gent groot 4 aren 50 centiaren, werd in koop toe- gewezen aan den heer Joh. Th. van Leemput te Sas van Gent voor de som van f 4650. Vap Ter Neuzen: 26 Jan. Lett. sn. EVE- RALDA, 2475, ledig, Kiel. Voor Sluiskil: 25 Jan. Finsch s.s. GRETA, 1296, ledig, London. 26 Jan. Duitsch s.s. APOLLO, 1311, ledig, Antwerpen; Nederl. s.s. LOVAAS, 1126, ledig, London. Van Sluiskil: 26 Jan. Deensch s.s. GERDA TOFT, 1167, kunstmest, Norfolk. Van Seizaete25 Jan. Eng. s.s. ATHEL- STANE, 358, ledig, Southampton. Van Riemen: 25 Jan. Nederl. s.s. ARGUS, 91, olie, London. Van GentTer Neuzen: 25 Jan. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London. Voor Gent: 25 Jan. Lett. s.s. LAIMDOTA, 2314, hout, Leningrad; Zweedsch s.s. ELSIE, 845, ledig, Rouaan; Zweedsch s.s. OTHEM, 365, ledig, Gravelines; Amer. s.s. WEST MO- RELAND, 3835, stukg., Havre; Eng. 8.3. GWENTGATE, 926, ledig, R'dam. 26 Jan. Eng. sjs. ARCLIGHT, 250, ledig, Whitestable; Belg. s.s. CHARLES, 334, koien, Goole; Eng. s.s. GRIPFAST, 634, cokes, Lon don; Eng. s.s. HERO, 326, stukg., London; Eng. s.s. CHRICHTOUN, 506, stukg., Leith. Van Gent: 25 Jan. Noorsch s.s. LUSA- KER, 493, ledig, Brussel; Zweedsch s.s. RAN- JA, 963, ledig, New-Castle; Eng. s.s. SPEN, 425, stukg., Goole; Noorsch s.s. GULHAUG, 742, kunstmest, Oskarham; Zweedsch s.s. SNOFRID, 556, cokes, Argus. 26 Jan. Noorsch s.s. MEROK, 1151, ledig, New-Castle; Zweedsch s.s. LIANA, 968, cokes, Stockholm; Noorsch s.s. DAGALI, 1138, fos- faat, Antwerpen; Lett. s.s. ASTRA, 1808, ledig, Methil; Amer. s.s. WEST GAMBO, 4171, gem., Antwerpen. Amsterdam, 27 Jan. 1933. Vreemd bankpapier. Bieden Laten Engelsch 8,40 8,50 Duitsch 59,59,20 Fransch 9,70 9,74 Belgisch 6,89 6,93 Ondertrouwd COBY BRAAM EN JAC. KAAN. Goes, Wilhelminastr. 46 Ter Neuzen, Dijkstr. 45' 26-1-'33 Ondertrouwd J. P. A. SPAAS Tandarts EN MARY VAN DER HEIJDEN Heerengracht 13, Ter Neuzen Oostkade 4, Sas van Gent 27 Jan. '33. Zoo de Heere wi! en hij leeft, hoopt op a s. Dinsdag 31 Januari, zijn 70sten geboortedag te her- denken. Dat hij nog lang ge- spaard moge blijven is de wensch van ZIJN ZWAGER. Ter Neuzen, Driewegen, 1933. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echt genoote, Moeder en Behuwdmoeder, geb. de Bree, in den ouderdom van bijna 43 jaar. J. DE VISSER. ANDRIES. CATHAR1NA. S. J. DE VISSER. F. L. DE VISSER-Pladdet. Sluiskil, 26 Januari 1933. Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij gelegenheid van mijn 80sten geboortedag, betuig ik mijnen hartelljken dank. F. VAN MINNEN—de Smidt. Ter Neuzen, 27 Januari 1933. Allen, die zaken onder zich hebben en iets te voraeren hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den heer ABRAHAM WIELAND, overleden te Ter Neuzen, 1 December 11, worden verzocht hiervan opgave of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende te Axel voor 7 Februari a s. Notaris FANOY. SKSJCSaEEESL? IJSEBAERT'S BAKBLOEDWORST! Met zoo'n weer is het een ware tractatie Gebruikt tegen Kouvatten en Hoofdpljn Drog. DE VIJZEL L. Kerkstraat Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 7