m m rm ALGEWEEN NIEUW8- F.K APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Tweede Blad. No. 8945 VR JDAG 27 JANUARI 1933 73e JAARGANG Uitslag Nieuwjaarswfidstrijd BINNENLAND Bakkersnachtarbeid. BUITENLAHD PUROL Aanbesteding. Aanbesteding. henderwet. 28 Februari 1933, Het doen van herstallingen en ver- anderingen aan het Schoolgebouw in de Zandstraat te Sas van Gent. Donderdag 9 Februari 1933, AANBESTEDEN: het onderhoud van de werken der Gemeentehaven gedurende 1933. TER NEUZEN, 27 JANUARI 1933 HOEK. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. aamflaMWRBKHiM immmwmbmbwmww**- n* - I iMMiimiWilli ir~rr ■w *awr '«sw^r«nafe- wmwamstmrnumaimtm i*H :iS &;'s* r\a De uitslag van den door ons uitgeschreven wedstrijd voor Nieuwjaarsverzen is als volgt: Berste Prijs 10,Vers Nose-Nieuwjaar, ,;Mededinger". Tweede prijs 7,50, Vers „Mauritsfort Derde prijs 5,Vers P. M. de J. De prijswinnaars kunnen hun prijzen aan ons Bureau komen afhalen. Administratie TER NEUZENSCHE COURANT. van TER DE CRISISV A KKENSYVEX. Het Tweede Kamerlid Kersten heeft den Minister van Oeconomische Zaken en Arbeid de volgende vragen gesteld Is den Minister bekend, dat bij voortdunng varkens in beslag genomen worden vanwege de Varkens-Centrale Acht de Minister het geoorloofd, dat ambte- naren met behulp van politie, buiten weten van den burgemeester en zonder dat zij zich kunnen legimiteeren tot inbeslagneming over- gaan, gelijk te Woerden geschiedde? Heeft de Minister vemomen, dat na en waarsehijnlijk tengeivolge van het merken varkens ziek geworden zijn? Is de Minister bereid aan de tergingen, die uit de toepassing van de Varkens-Cerisis-wet vloeien, een einde te maken? DE WIJZIGING VAN DE TARWEWET. Burgemeester en Wethouders NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlager. van de Firma P. J. SCHEELE te Ter Neuzen, om vergunning het oprichten van een graanschoondery, op het perceel kadastraal bekend in Sectie C No. 48g Woensdag 8 Februari a.s. des namiddags drie uur zal in het Gemeentehuis gelegenheid bestaan am bezwaren tegen de inwiliiging van dit verzoek in te brengen en deze mondelmg en schrifteltjk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zq die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake mge- komen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris prudence niet tot beroep gerechtigd zqn, zij die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den boven bepaalden dag voor het Ge- meentebestuur zijn verschenen teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, den 25 Jan. 1933. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. De Burgemeester van ZAAAMSLAG maakt bekend, dat ter Gemeente-secreUrie ter in zage ligt een aanvraag van H. C. MOENS, om vergunning tot het verrichten van bakkers- arbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in het perceel A 225. Op Maandag den 27sten Februari an., des voormiddags ten negen uur, zal in het raad- huis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag in te .brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen voor het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrif turen kennis nemen. Eaamslag, den 26sten Januari 1933. De Burgemeester voomoemd, JOHs DE FEUTER. De Minister van Economische Zaken en Arbeid, Mr. T. J. Verschuur, schrijft in de memorie van antwoord op het voorloopig ver- slag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de Tarwewet 1931: Dit wetsontwerp geeft slechts de gelegen heid het maalpercentage op 40 te brengen. Dit wil niet zeggen, dat het de bedoeling is om het maalpercentage dadelijk op 40 te be- palen. Voorloopig kan met een lager percen tage worden volstaan, terwijl het mogelijk zal zijn tevens den z.g. V.I.T.A.-prijs eenigszins te verlagen, zoodat niet gevreesd behoeft te worden voor een stijging van den broodprijs ten gevolge van deze wijziging met ten minste twee cent. De Minister meent, dat met een stijging van den broodprijs van ongeveer 0,7 cent zal kun nen worden volstaan. Het is zonder eenigen twijfel te betreuren, dat deze stijging of beter het tot stilstand komen van in den laatsten tijd merkbare daling van dien prijs mede lasten oplegt aan de minder draagkrachtigen. Evenwel mag niet worden vergeten, en de minister kan hier met instemming aanhalen hetgeen door andere leden wordt opgemerkt, dat de tegenwoordige omstandigheden den prijs der grondstoffen voor de eerste levens- middelen z66ver hebben doen dalen, dat deze in vergelijking met andere artikelen zeer laag zijn. De Minister zal zich niet in een beschou- wing begeven, of de prijs van f 12 voor de tarwe op zichzelf een te hooge prijs is. Even wel meent hij, dat, waar de Tarwewet ook een element van algemeenen steun aan het akker- bouwbedrijf in zich draagt ,de prijs van f 12 zeer zeker te verantwoorden is. Mochten op een gegeven oogenblik de omstandigheden zoo worden, dat een meer algemeene steun aan het akkerbouwbedrijf zal kunnen en moeten worden gegeven, zoodat behalve tarwe ook andere beiangrijke producten een loonenden prijs kunnen bereiken, dan zal natuurlijk nader dienen te worden overwogen, of de prijs van f 12 voor de tarwe gehandhaafd dient te bljjven. Zonder eenigen twijfel heeft de Tarwewet aanleiding gegeven tot een uitbreiding van den tarweverbouw. Dit is niet te verwonderen. daar tarwe thans een der weinige gewassen op de kleigronden is, die nog een loonende teelt beloven. In hoeverre Nederland den weg van autarkie zal moeten opgaan, is geen vraagstuk, dat by dit wetsontwerp aan de orde is. Met zeker- heid kan wel worden geizegd, dat Nederland nooit vrijwillig dezen weg op zal gaan. Met vrij groote zekerbeid kan worden aan- genomen, dat, gezien de tegenwoordige wereld- marktprijzen, geen enkel land nu met eenig voordeel tarwe zal kunnen produceeren. Mocbt invoerrecht op de buitenlandsche tarwe ten gevolge zal moeten hebben, dat de productie- voorwaarden voor andere takken van den landbouw zouden venzwaard worden. Dit zou in wezen beteekenen een gaan in de richting van autarkie. Hij meent dan ook. dat dit niet de weg is om de tarweteelt in Nederland te steunen. Hij acht bet juist een van de groote voordeelen, verbonden aan de huidige wijze van steunverleenimg aan de inbeemsche tarwe teelt, dat deze den invoer van buitenlandsche tarwe geheel vrijlaat. Het gevaar voor vermindering van de qualiteit van het brood behoeft, naar de meening van den Minister, niet al te emstig te worden genomen. De voor die verminde ring geuite vrees is door de uitvoering der Tarwewet niet bewaarbeid, ofschoon tocb de qualiteit van de oogstefi 1930 en 1931 slecht was. Indien mocht blqken, dat een minder gun- stige oogst in verband met het hooger ge- m0gelijk vlug maatregelen te nemen. Ware stelde maalpercentage de qualiteit van het ^.v. de zending voor dit deel van Zeeuwsch- brood zou schaden, biedt het apparaat van uit- j yiaanderen onmiddellijk per vrachtauto naar voering van de Tarwewet genoeg veerkracbt Hoedekenskerke vervoerd, dan had men die lokaal, waar de muzikanten van wege het bruidspaar eene verversching werd aange- boden. ZEER GROOTE VERTRAGING IN DE POSTVERZENDING DOOR IJSGANG. Hedenimorgen bleven we weer eans ver- geefs op onze post wachten, die voor geheel Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen via Walzoor- den wordt toegezonden. 't Was in den vroegen morgen over de eb en er komt van bet Belgisch gedeelte reeds veel drijfijs mee op de Schelde, dat door den Oostenwind voor Walsoorden tot een bijna aaneensluitend veld was saamgedreven. De veerboot „Koningin Wilbelmina", die daar den dienst verricht, kon als gevolg daar- van niet aan den steiger komen en is naar Hansweert teruggekeerd. Door de tegenwoor dige organisatie der postverzendingen is bet wegens de regeling uit een centraal punt niet om dit bszwaar te ondervangen. Aan de band van de cijfers betreffende den afzet van de inlandsche tarwe kan worden ge- zegd, dat van een eenigszins beiangrijke ver mindering van bet broodverbruik gedurende de uitvoering van de Tarwewet niet kan wor den gesproken, al kan niet worden ontkend, dat een geringe vermindering is waargenomen. DE W1NKELSLUITINGSWET. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Van Hellenberg Hubar, betreffende de resultaten van een door den Minister van Economische Zaken en Arbeid ingesteld on- derzoek naar de werking van de Winkelslui- tingswet, heeft de heer Verschuur, Minister van Economische Zaken en Arbeid, geant- woord, dat de overweging van de resultaten van bet gehouden onderzoek er toe heeft ge- leid, dat een wijziging van de Winkelsluitings- wet 1930 is voorbereid, welke in hoofdzaak een verruiming beoogt van verkoopmogelijk- heid in sommige bedrijven (consumptiezaken) op Zondag. Het desbetreffende ontwerp van wet zal, naar de Minister vertrouwt, binnen- kort bij de Staten-Geaeraal kunnen worden ingediend. dit hier en daar toch het geval zijn, dan zou verklaarde Hoover volgens HOOVER WENSCHT TERUGKEER NAAR DEN GOUDEN STANDAARD. Reuter meldt uit Washington: President Hoover heeft Donderdag in bet Witte Huis een verklaring afgelegd, waarin bij zeide, dat de algemeene terugkeer naar den gouden standaard bet eenige redmiddel is uit de huidige ontwricbting van de wereld- buisbcuding. De omstandigheid, dat verschil- lende staten den gouden standaard hebben verlaten, heeft een sterke verbooging van den invoer van goedkoope buitenlandsche produc ten tengevolge gebad. Deze dumping brengt aan de Amerikaansche industrie en landbouw zoo groote schade toe, dat daartegen maat regelen getroffen moeten worden, Amerika kan zich weliswaar beschermen door verbooging der invoerrechten, doch dit zou slechts beteekenen, dat ook de Vereenigde Staten zouden deelnemen aan bet rampspoe- dige drijven tot verhooging der douane- muren en contingenteeringen. De gevolgen hiervan zijn een verdere vermindering van den omzet en een langzame dood van bet oecono mische leven. Slechts onmiddellijke terugkeer naar den gouden standaard kan de wereld van oeconomische zelfmoord redden. De Europeescbe schuldenaar-staten, aldus Reuter verder, hier te 9,35 kunnen ontvangen. Nu verzen- ding per trein via Goes over Hoedekenskerke is gevolgd, ontstond door vertraging van den trein opnieuw vertraging en kon de te 12 uur arriveerende boot de post niet afwacbten. We zitten nu dus nog zonder en zullen eerst in den laten namiddag onze eerste post ont vangen. De auto die des morgens de post uit Wal soorden aanvoert, heeft niet gereden, omdat er geen post was gearriveerd, doch blijkbaar is verzuimd er op te letten, dat die ook van enkele kantoren post mee terugbrengt, het geen nu ook niet is gescbied. Op die wijze ontstaat in die verzending zeer groote ver- traging. Naar we vememen heeft de Voorzitter der Kamer van Koophandel, de beer Van Rompu, van een en ander op de hoogte gebraeht, zich in verbinding gesteld met de inspectie te Mid. delburg, en van deze de toezegging gekregen, dat, zoolang ijsgang is te vreezen en boven- dien de toestand der Schelde ook dkt nog ge- doogt, de post voor deze omgeving via Hoe dekenskerkeTer Neuzen zal worden gezon- den. Voorts vememen we, dat de ,,Koningin Wil- helmina" een schip waarmede in bet ijs moei- lgk te manoeuvreeren is wegens den stand der schroeven en roeren, naar Vlissingen terugkeert en de dienst HansweertWalsoor den door een der andere schepen van den dienst zoover dit mogelijk zal blrjken zal wor den uitgevoerd. Ondertusschen blijkt uit bovenstaande dat het ijs, dat in Holland de vaart op de rivieren en kanalen vrijwel onmogelrjk heeft gemaakt, ook bier hinderlijk kan worden. in een Cubaansch politiebureau en het radde Spaanscb van het meisje Is onweerstaanbaar komiek lets later dringt de soldaat m de kamer van Nenita en misschien zaagt ge nooit een kuischer en fijner gespeeld tafereel van scbucbterheid en liefde dan in deze rare Spaansche kamer met zijn zware deuren en met matten behangen vensters. Het is telkens Lupe Velez die bet filmbeeld met haar fqne levendige Spaansche masker beheerseht - van alle geluid blijft u haar zonderlinge en biina schrille stem in het geheugen gij zult den marinesoldaat en zijn in vele komiscbe scenes uitblinkende dronken vrienden wellicbt snel vergeten, doch van nu af aan blijft Dupez Velez u als een der belangrijkste filmverschij- ningen in het geheugen Carmen. Carmen te verfilmen is een ideaal van meer dan 66n actrice en meer dan 66n regisseur geweest, en de historie kent dan ook ver- scheidene film-paraphrases die met Pola Negri en die met Dolores del Rio bleven u wel zeker in herinnering op het drama van Prosper M6rim6e. Maar wat nog niet be- stond was een geluidsfilm met bet gegeven van Bizet's opera comique tot uitgangspunt. *0-VE StNEUNS Doos 30-60,Tube 80ct. Bij Apotben Drogislen (Ing. Med.) Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT, zullen op nm 2 uur, in de Raadszaal publiek aan- besteden: Aanwijs ter plaatse op 16 Februari 1933, njn. 2 uur. Bestek en voorwaarden ad f 1,per stel verkrijgbaar ter gemeente-secretarie. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich tot den Gemeente-architect. Sas van Gent, 25 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders voomoemd, L. W. G. HOEFNAGELSBurgemeester. F. P. J. STUBB6, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van PHI LIPPINE zullen op dee voormiddags ll'/i uur Aanwrjzinig op den dag der besteding des voormiddags 10 uur. Bestekken verkrijgbaar ten gemeentehuize tegen betaling van 1,25, alsmede bij den architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, door wien nadere inlichtingen worden ver- strekt. Philippine, 25 Januari 1933. F. J. L. M. DHOOGE, Burgemeester. P. J. L. VAN HOEK, Secretaris. zulks alleen mogelijk zijn ten koste van ar beidsloonen, waarbij de in Nederland geldende loonbasis in geenerlei opzicbt kan worden vergeleken. Den leden, die vreezen, dat door de be- doelde verlenging van de Tarwewet de Neder- landsche landbouw te veel zou worden ge- dreven In de richting van een blijvende uit breiding van de tarweteelt, moge worden opgemerkt, dat de Tarwewet zelf voldoendc waarborgen biedt, dat zij niet zal worden gecontinueerd, indien zulks niet volstrekt noodzakelijk is. Thans is een verlenging van de Tarwewet met enkele jaren naar de meening van den Minister noodzakelijk. Het spreekt vanzelf, dat het brcodverbruikend publiek niet langer dan noodzakelijk is de lasten, welke van den steun aan de tarweteelt het gevolg zqn, zal behoeven te dragen. Hoawel critiek op de wijze van steunver- leening aan den tarweverbouw bij de aanvan- kelijke voorstellen van de Regeering dikwijls is geuit, is toch tijdens de werking van de Tarwewet deze critiek meerendeels verstomd. De ervaringen, welke dit jaar zijn opge- daan met bet plaatsen van een vrij groote hoeveelbeid vrrje tarwe op de Nederlandsche markt, hebben wel aangetoond, dat een steun in den vorm van een teeltpremie groote moei- lijkheden ten aanzien van den afzet met zich kan brengen. Alleen zou dit wellicht niet het geval zijn, indien daarbij beperking wordt toegepast, ten gevolge waarvan de teelt bin nen den v66r de Inwerkingtreding der Tarwe wet bestaanden omvang wordt begrensd. Het is evenwel de vraag, of zelfs teneinde een behoorlijken afzet te garandeeren, deze omvang zou kunnen worden behouden, omdat Nederland de laatste jaren ook te kampen 1 krijgt met een geforceerden invoer van tarwe- soorten, die, wat haar aard betreft, meer dan tot nu toe met de onze concurreeren. i De vrees, dat de bedoelde steun niet komt bij degenen, voor wie hij bestemd is, behoeft niet te worden gekoesterd. De ervaring heeft geleerd, dat de administratiekosten, verbonden aan de uitvoering der Tarwewet, voor zooveel die betreffen het regeeringsbureau en de vanwege dat bureau geoefende controle, voor den oogst 1931 niet meer hebben bedra- gen dan ten hoogste 10 cent per 100 KG ge- leverde tarwe, terwijl de kosten van de Tarwe- Centrale en de gewestelijke tarwe-organisaties, wat de administratieve uitvoering betreft, on geveer 20 cent per 100 KG bedragen. De Minister meent, dat het heffen van een stellen thans pogingen in bet werk om met Amerika onderhandelingen te openen, met bet doel berziening van bet oorlogsschuldenvraag- stuk te verkrijgen. Amerika verlangt als tegen-prestatie, dat juist deze staten door stabiliseering der valuta bijdragen tot stabili- seering van den oeconomiscben toestand. Als de Europeescbe staten dezen eisch inwilligen, zouden de prijzen op de wereldmarkt spoedig stjjgen. Zou Europa daarentegen afwijzend staan tegenover dezen eisch, dan zou een tariefoor- log beginnen, welke de gebeele wereld moet ruineeren. President Hoover besloot zijn verklaring met de opmerking, dat de huidige toestand buitengewoon emstig is. Hij hoopt vurig dat Engeland en de overige landen met een ge- deprecieerde valuta deze verklaring ter barte zullen nemen. Volgens een ander Reuter-bericht zou Hoover middelen overwegen om de bijeen- komst van de oeconomische wereldconferentie te verhaasten. EEN HULDEBETUIGING. Het bestuur en leden van bet muziekgezel- scbap „De vereenigde werklieden" lieten zich gisteravond door de felle vorst niet afschrik- ken en trokken er onder bet spelen van een vrooljjken marsch op uit, om aan den heer W. 't Gilde, penningmeester der vereeniging, en sinds de op richting werkend lid, die in den kring zljner familie zijn 40-jarig buwelijks- feest vierde, te gaan complimenteeren en te huldigen. Dit geschiedde brj monde van den voorzitter, die in herinnering bracht dat de jubilaris in de verloopen bijna 40 jaren zoo tallooze malen serenade's heeft bedpen bren gen, en het gezelschap verbeugd was, dit ook thans aan hun oudste lid te kunnen doen op zoo'n heuglijk feest. Als blijk van hulde voor zijn trouwe zorg als penningmeester, gedu rende meer dan een kwarteeuw, werd hem een aandenken aangeboden. Ook mede namens zijn vrouw en kinderen dankte de heer 't Gilde voor de hem betoonde hulde, de hoop uitsprekende dat het hem nog I.JSCLUB „TER NEUZEN". Woensdag werden door het bestuur der IJs- club maatregelen genomen voor het verlichten der baan en is de installatie der baan aan het net der P.Z.E.M. aangesloten. Zij, die alzoo daags geen tijd hebben, kunnen nu weer des avonds de geliefkoosde sport beoefenen. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, worden bij wijze van overgangsmaat- regel zij die indertijd in het stichtingskapitaal hebben bijgedragen, doch over een of meer jaren geen contributie hebben betaald, omdat hun geen kwitantie is aangeboden (door wis- seling van penningmeester blijken in dat op zicbt abuizen ontstaan) alsnog in de gelegen heid gesteld, door bet voldoen der contributie over 1932/33, hun lidmaatschap ts bevestigen, zonder storting van de reglementaire boete. Tegen aanstaanden Maandagavond is een gecostumeerd ijsfeest voor de leden uitge schreven. Aanvankelijk was daarvoor de Zaterdagavond aangewezen, omdat men in den regel niet lang kan uitstellen. Nadere over- wegingen, dat die avond zich wegens de aan dien avond voor velen verbonden huiselijke en winkelbezigheden minder leent, gepaard aan vooruitzichten op aanvankelijk nog vrie- zend weer, deden het bestuur nader besluiten het te wagen met uitstel tot Maandagavond. LUXOR THEATER. Cubaansch liefdeslied. Wel zelden zag men een tenor" zoo discrwt gebruikt als in deze door W. S. van Dijke ge- regisseerde film, die meer nog dan aan Law rence Tibbitt, den beroemden tenor, haar be- langrijkheid ontleent aan het pracbtige spel van Lupe Velez, de half-Spaansche filmactrice, die men zelden zoo compleet en zoo bewonde- renswaardig zag als in deze romance van Cuba. Op meer dan 6en wijze doet deze film denken aan de Big Parade... zonder er eigen- ljjk iets anders gemeen mee te hebben dan hetzelfde vroolijke soldatentrio en de gelijke- nis der vrouwelijke hoofdpersonen er zit een sfeer in van melaneholie en heimwee het is dezelfde geschiedenis van een soldaten- liefde voor bet meisje in het vreemde land en dat meisje is de nootjesverkoopster Nenita Cubaansche inboorlinige, door Lupe Velez zoo pracbtig, inheemsch naief en met een warmte van gevoel en kleur gegeven, dat men onop- houdelijk getroffen wordt door den meester- lijken opzet van een film, die nergens de allures van een meesterwerk adopteert. Een Tibbittsfilm stemt een menscb al even voor- zicbtig als een film met Ramon Novarro en ziet de regisseur verricht wonderen met dezen zanger en laat hem op oogenblikken dat men hem naar alle regelen der kunst in zang meent te hooren uitbarsten... zijn mono houden. Ergens anders zingt hij dan... zijn eigen scbim verschijnt en met die schim zingt 1 Tibbitt een duet en het is een staaltje van ongeloofelijke geluidstecbniek. Het is een romance met erg veel gevoeligheid er in na tuurlijk, doch het gevoel is zoo handig ge- j doseerd en zoo passend door humor afgewis- seld, dat men den regisseur de grondige ken nis van wat het publiek in de beele wereld gaame ziet niet ontzeggen kan, zonder dat men hem beschuldigen mag die menschen be- leedigd te hebben die in een film gaarne iets fijners en artistiek-verantwoords wenschen. Terry, de Amerikaansche marinier ontmoet Die is er nu. En wel vervaardigd door de British International Pictures met Engelsche artiesten: Marguerite Namara is Carmen, Thomas Burke is Don Jos6, Lance Fairfax Escamillo en Lester Matthews Zunlga. Men boort en ziet de stof aantrekkelijk behandeld. Malcolm Sargent arrangeerde de muziek op zulk een wijze, dat zij voor een groot gedeelte acbtergrond van de gebeur- tenissen werd: slechts de beroemdste num- mers worden bier als in de opera gegeven, en bet verdere is als deels gezongen, deels ge- speelde sc£ne-muziek opgelost. Hij is dus vrij te werk gegaan, de arrangeur, doch men vergeeft hem deze vrijbeid en ook zelfs nog die waarmee hij ,,Arl6sienne"-fragmen- ten ingelascbt heeft graag, wanneer men merkt dat hij ztjn arbeid deed met liefde voor de kunst van Bizet en dat hij vele sterke en uitstekende effecten heeft bereikt. En zoo boort men de verrukkelijke muziek dus thans van 't doek, door het orkest - The New Symphony Orchestra brillant gespeeld en door solisten en door koren vol elan en dik wijls fraai gezongen: deel, en zeker bet be langrijkste deel, van een met vaardigheid ge- maakte film, waarin de handeling, uit het tooneelddcor bevrijd, vol cbarme en vol span ning is. Ge ziet de roovers nu in echte bergen van een woest-mooi landschapge ziet de stierenvechters in de pracbtige arena van het oude Spaansche stadje Ronda; ge ziet de feesten feestelijker, ruimer dan ge bet op het tooneel ooit zien kimt. En de stemmen van de eerste spelers die speciaal van Escamillo en Jose toonen bun hoedanigheden des te tijker nu 't milieu bun zooveel vrijheid biedt. Ge zult u niet ontgeven dat de ideale film Carmen nog niet met een en ander schijnt gescbapen. Doch wanneer ge de muziek der geniale partituur bemint en daar nog bij be- merkt hoe veel voortreffelijks het beeld te bieden heeft, kan het niet anders of ge zult. tevreden van dit alles huiswaarts keerem BEeEDIGD. Ter openbare terechtizitting voor Burger- lijke Zaken der Arrondisisements-Rechtbank te Middelburg van Woensdag j.l. is beeedigd als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer J. J. de Bruijne te Retranchement. Afdeelingsvergadering Z. L M. Gisteren bad een vergadering plaats genoemde afdeeling. lang gegeven moge zijn zijn medewerking op Cuba het mooie meisje Nenita en het wordt aarfde ha°monie te verleenen. Na de muzikale j een navrante liefdesgeschiedenis, doch overal plichtplegingen trok de barmonie onder bet bobbelt het levenspleizier naar boven. Nenitfi uitvoeren van een marsch naar het repetitie- en Terry hehben een geforceerde ontmoeting van Aanwezig waren een flink aantal leden, benevens de heer Ir. Ver- steeg en het hoofdbestuurslid, de heer Scheele. Het reglement werd artikelsgewijza be- sproken, en na eenige aanteekeningen aan- genomen. Daama werd overgegaan tot bet benoeanen van een plaatselijk bestuur, hetwelk thans be- staat uit de heeren: A. Wolfert, voorzitter; P. Dees Gz., secretaris-penningmeestr; M. Wolfert, J. D. Haak en L. W. Tollenaar. Algemeen was de vergadering van oordeel, dat deze afdeeling, gezien het vlot verloop en de goede harmonie een stap in de goede rich ting beteekent. De beer Wolfert dankte de heeren van Goes voor bun groote moeite, voor bun werk den laatsten tijd besteed aan de Kring Axel en sloot de vergadering. Op Dinsdag 24 Januari 1933 stonden bij het plaatselijk orgaan der Arbeidsbemidde!lm.g in- gescbreven 296 personen, waarvan er op vorengenoemden datum 260 personen geheel werkloos waren, waarvan de overige gedeel- telijk werkloos waren. Benoeuiing. Benoemd tot tjjdelijk boofd aan de open- bare school in de dorpskom alhier, de heer J. W. Bakker te Burgh. Met de Staatscourant van 24 Januari zijn verzonden afdrukken van de statuten betref fende de Societcdt „Harmcxnie" gevestigd alhier. Wedstrqden. Zoolang de wintervorst op zijn troon zetelt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 5