s 8 P 0 B T. OEMENGDE BERICHTENT Laatste Berichten, LEN BUKOE&LIJKEN STAND. MABKTBEBICHTEN Ondeugdelijke levensmiddelen SAS VAN GENT. PHILIPPINE. OOSTBURG. VOETBAL. X LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. cf.4AGJ3.Yl SCHEEP VAAR TBEWEGING. WISSELKOERSEN. De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers sjechts r>edorven worden. Maakt nu direct tleze bron van schade en ergernis door Rodent te sfottf?1gedocfd oi een dubbele doos a b. Meindersma, muts en rat bevrijd ztjn. trap g Den Haag (Ingoz. Med.) Vriesganzeo. Nauwelijks heeft de eerste vorst ingezet of de trekganzen beginnen him reis naar het Zulden. Zondagavond kon men getuige zijn, hoe ver- schillende vluchten van deze wintervoorspeUers midwaarts bewogen, terwyl zij de lucht voort- durend van hun gigak-gak vervulden. Men wil In desze overhaaste uittocht naar warmer streken de symptonen van een strenge wtoterperiode zien. De inizet is in ieder geval reeds van dien aard. dat by eenige dagen vorst als deze, in de omgeving zal kunnen schaatsen gereden word en. Men kent het spreekwoord: Als de dagen lengen Gaan de nachten strengen. Met het vooruitzicht op een meer of minder laager vorstperiode, begint men in 't bestuur onzer IJsclub reeds op maatregelen te zinnen, welke genomen moeten worden om aan de verwachtingen der liefhebbers van de schaat- senrflderssport te kunnen tegemoet te komen. Opgepast. Dezer dagen kwam bij een schilder alhier een persoon, die zich uitgaf als reiziger van het Chemisch Pharmaceutisch Bureau ,,Auto Polish", gevestigd te Amsterdam, die den schilder kartonnen doosjes, inhoudende een roodkleurig product, ten verkoop aanbood, welk product, volgens zeggen, „Tobin" heette. Het was een chemisch product afkomstig van het Bureau waarvoor de reiziger voorgaf te zfln aangesteld en diende om daarmede rui- ten, brillenglazen enz. in te wryven, teneinde deze voor aanslag en bevriezen te vrijwaren. De prijs van een doosje inkoop bedroeg 1,50, terwijl de verkoopprijs 2,50 was. Hij ver- zocht den schilder om den alleenverkoop voor Zeeuwsch-Vlaanderen op zich te nemen. Men zou dan voor hem in het rayon Zeeuwsch- Vlaanderen gratis reclame maken door mid- del van aanplakbiljetten. De reiziger nam een proef met het product, die op het eerste gezicht volkomen scheen te slagen. Deze uitslag en de goede verdien- sten. die er bij verkoop van het product be- stonden, en de verdere mooie voorspiegelingen, die den schilder werden gedaan, verlokten hem ofschoon hij aanvankelijk argwanend tegenover het geval had gestaan, zich voor de zaak te interesseeren, een agentschap te aanvaarden, en voor een bedrag van ongeveer 50 van het goedje in te slaan. Na het vertrek van den reiziger besloot hij maar eens een proef te nemen op zijn winkelruiten. De uitslag was, dat deze na 2 dagen zoo vuil waren geworden, dat reiniging noodzakeltjk was, hetgeen men slechts met zeer veel moeite gedaan kon krijgen. Ook andere personen, wien de schilder het product op proef had afgestaan, deden dezelfde teleur- stellende ervaring op. Men begreep thans er te zijn ingevlogen en met een bedrieger te doen te hebben gehad. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat men ook reeds elders in het land tegen deze practrjken had gewaarschuwd. Men zij dus op zijn hoede. Alhier hebben de werkloozen, die met mede- werking van de Heidemaatschappij aan grond- werk bezig zijn, het werk neergelegd, wegens het naar hunne meening te lage loon. Dit loon bedraagt als het vorig jaar op voorschrift van den Minister minstens 24 cent per uur, maar hier is het 25 cent. Hoewel men Donderdag weer aan het werk wUde, ging dat niet, daar vanwege den Minis ter schorsing was bevolen. UITSLAGEN VAN ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND le klasse. WiHem nPSV 2—2 EhndhovenNOAD 02 BWBleijerheide 20 MVV-LONGA 3—3 Zeelandiia I 11 8 2 50—14 18 Goes 9 6 1 2 30—20 13 N.-Borgvliet 10 5 3 2 24—17 13 Zierikzee 9 3 1 5 17—21 7 DOSKO H 9 3 1 5 11—35 7 MEVO H 8 3 5 16—23 6 SINOTO 10 1 4 5 15—25 6 Hansweert 8 1 2 5 12—20 4 PSV 14 9 4 1 36—14 22 MW 15 9 1 5 45—36 19 Eindhoven 14 6 3 5 28—24 15 LONGA 13 5 3 5 29—25 13 Bleijerheide 13 5 3 5 26—24 13 NAC 13 5 2 6 33—34 12 WiHem II 14 3 6 5 25—27 12 NOAD 13 3 6 4 21—27 12 Middelburg 13 3 3 7 2642 9 BW 14 2 5 7 29—45 9 2e klasse A. DongenDOSKO 1- 1 MEVORBC 1- 1 BredaAlliance 2—0 De Baronie Temeuzen 23 TSC—Hero 0—4 Hero 12 9 3 47—11 21 Vlissingen 12 6 5 1 29—15 17 DOSKO 14 6 4 4 35—35 16 Terneuzen 12 7 1 4 45—36 15 Breda 10 6 4 21—21 12 RBC 11 5 2 4 37—31 12 TSC 11 5 2 4 27—27 12 Dongen 11 4 3 4 32—28 11 De Baronie 11 2 1 8 3349 5 MEVO 14 1 3 10 1544 5 Alliance 12 1 2 9 18—42 4 3e klasse A. De ZeeuwenVlissingen II 3—2 Sassche Boys—Hulst 2—1 Axel 11 7 3 1 37—8 17 Vlissingen II 10 6 2 2 31—13 14 De Zeeuwen 11 7 - 4 21—17 14 Hulst 10 4 5 1 21—15 13 Temeuzen H 9 3 1 5 20—19 7 Middelburg n 11 3 1 7 17—36 7 Pass. Boys 11 3 - 8 18—34 6 Zeelandia n 9 1 - 8 7—31 2 3e klasse B. DOSKO HMEVO H 10 HansweertSIN OTO 1—1 Zeelandia IZierikzee 2—1 Voor Middelburg zal het een groote teleur- stelling zijn geweest dat B.V.V. te 's-Herto- genbosch er in is geslaagd het sterke Bleijer heide met 20 er onder te houden. Hierdoor zal het voor onze Zeeuwsche Eerste Klasser een zeer lastig probleem worden om het degradatiegevaar te ontloopen. TWEEDE KLASSE. De BaronieTemeuzen. 23. Dat de harmonie in ons elftal is weerge- keerd en Terneuzen zijn goeden speelvorm heeft teruggevonden, getuige de mooie resul- taten der beide laatste wedstryden; men denke aan den uiterst Snellen strijd in Dongen en de totale verplettering, welke Dosko alhier moest ondergaan. Wanneer iedere speler zich volkomen geeft en men elkaar goed begrijpt, beseft men eerst de kracht, die uitgaat van een op elkaar steunend elftal. Het is Temeuzen gelukt De Baronie in eigen home te verslaan en ofschoon de uit slag 23 weinig krachtsverschil aangeeft, toch was dit geenszins het geval, doch door het tijdig ingrijpen der Baronie-backs en den goed werkenden keeper, die dezen middag vrouwe Fortuna aan zyn zijde had, is het te danken, dat Temeuzen geen hoogere score heeft behaald. Daarbij komt de hardheid van het bevroren terrein, wat van de spelers het uiterste vergde om zich staande te houden, waardoor balcontrole onmogelijk was. Eerst om half tien verlieten we Terneuzen en na in Antwerpen den inwendigen mensch versterkt te hebben, bereikten we ruim 6en i ur Breda. Even na tweeen begeven we ons naar het terrein, een honderdtal Baronie-sup- porters hebben de koude getrotseerd en komen den wedstrijd gadeslaan. Nadat ieder elftal afzonderlijk op de gevoelige plaat is vastge- legd, fluit scheidsrechter Montaan voor den toss. Van de Wege is de gelukkige en wenscht het voordeel van den stevigen wind, die van doel tot doel staat. Daarna stellen beide elf- t alien zich op en blijkt, dat De Baronie vol- ledig is, terwyl Terneuzen met edn invaller speelt voor Van Haucke. De wedstrijd. Precies half drie brengt De Baronie-mid- voor den bal aan het rollen, de voorhoede wil er vandoor gaan, maar Terneuzen's rechtshalf Kiel onderschept en Riemens wil er tusschen uit trekken, doch de bal gaat over de outlijn. Na den ingooi bemachtigt de linkshalf der thuisclub den bal, hij geeft door naar den mid- voor, die den rechtsbuiten aan het werk zet. t Gilde en Geensen weifelen een moment met toeloopen, waardoor Dooms zijn opstelling moet veranderen, de bal komt voor het doel, Dooms loopt toe, maar de midvoor passeert onze keeper en De Baronie heeft de leiding na 3 minuten spelens 10. Terneuzen pakt harder aan en als Van Hecke zijn voorhoede aan het werk zet, geeft Dobbeleir door naar Hamelink, maar de scheidsrechter fluit voor buitenspel. Even later krijgt Geers het Ieder vrij, de snelle buitenman gaat er ijlings vandoor, maar de rechtshalf stormt toe en trapt comer. Geers zet prachtig voor en Dobbeleir schiet over de lat. Direct daarna keert Terneuzen terug en een hooge voorzet van Riemens verwerkt de keeper schitterend. Een onverwacht schot van Dobbeleir heeft bijna succes, maar op het nippertje houdt' de keeper zijn doel schoon. Dan is De Baronie aan het woord, een mooie voorzet wordt even fraai door Geensen onschadelijk gemaakt. Als Temeuzen in den aanval is, trapt een der backs corner en weer plaatst Geers zeer mooi voor doel. Dobbeleir kopt in en met de grootste moeite voorkomt de keeper onheil. Thans forceert De Baronie haar eerste corner, die goed genomen door den linksbuiten ineens door den midvoor zeer hard wordt ingescho- ten, maar Dooms stopt schitterend. Na den uittrap gaat Dobbeleir er vandoor, doch de midhalf tipt hem het Ieder voor zijn voeten weg. Er volgt nu een periode van al- gemeen overwicht van Temeuzen, maar De Baronie verdedigt hardnekkig. Bij 6en harer uitvallen krijgt zij een corner te nemen, die door 't Gilde wordt weggewerkt en via Van Hecke gaat de bal naar Geers, doch de rechts- tack trapt comer. De bal zweeft mooi voor doel, er ontstaat een geharrewar, een minuut- lange spanning heerscht tot de keeper zich op het Ieder werpt en den bal het veld inzendt. Nu is het Riemens, die naar binnen is gezwenkt en zeer hard over het doel schiet. Even later lost Laurens een scherp schot, evenwel te zacht en de keeper heeft een gemakkelijke taak. Als Van de Wege het Ieder retourneert gaat onze voorhoede mooi combdneerend naar voren, Geers centert naar Dobbeleir en op fraaie wijze deponeert onze midvoor den ge- lijkmaker in de touwen 11. Er zijn nu 35 minuten gespeeld en Temeu zen zit herhaaldelijk voor het Baroniedoel. Als Geers en Dobbeleir prachtig samenspelen, heeft Dobbeleir maar voor het intrappen, doch tot aller teleurstelling mist hij deze mooie kans. Direct daarna zet Riemens hoog voor doel, Dobbeleir neemt den bal op het hoofd en met de grootste moeite kan _de keeper het Ieder bemachtigen. Een uitval van De Baronie brengt even opluchting in haar ach- terhoede, maar nogmaals keert Temeuzen terug en als Riemens comer forceert, zet hij prachtig voor, Laurens krijgt den bal ver- keerd op het hoofd en het Ieder gaat naast. Als de bal in het middenveld zweeft, geeft de heer Montaan het rustsignaal. De rust. Het is een slappe party, de spelers kunnen zich niet ten voile geven, zoodat er van vlug samenspel geen sprake is. De ruststand 11 kan ons goed bekoren en met goeden moed zien wij de tweede helft tegemoet. Even voor half vier keeren de spelers terug. Dobbeleir brengt den bal in beweging en de eerste aanval is voor Temeuzen. Onze mid voor krijgt al direct een mooie kans als Van Hecke naar Geers plaatst en Dobbeleir den bal in vrye positie wordt toegespeeld, maar zijn schot is te scherp gericht en rakelings verdwijnt de bal naast het doel. Daarna gaat Laurens er alleen vandoor, passeert een paar tegenstanders en rent op den keeper af, doch als hij het beslissende schot zal afvuren, wordt hij op zeer unfaire wijze tegen den harden grond gewerkt en de scheidsrechter wijst on- verbiddelyk naar het gevreesde punt. Daar onze linksbinnen zich heeft bezeerd, komt aanvoerder Van de Wege naar voren, neemt plaats achter het Ieder, een geweldige knal en rakelings suist de bal over de lat. Toch kan een doelpunt niet uitblijven, want Temeuzen zit er geweldig op. Laurens speelt nu op halve kracht, dit belet echter niet, dat hij Geers aan het werk zet, die comer for ceert. Deze wordt goed genomen, de bal komt bij Jan Hamelink, die zich geen oogenblik be- denkt en hard vliegt het Ieder in het Baronie doel, nadat 11 minuten zijn verstreken 12. De Baronie komt nu ook gevaarlijk opzet- ten, de rechtsbinnen schiet hard en hoog in, het publiek juicht, maar de scheidsrechter fluit zeer terecht voor buitenspel. Na eenige over- en weer aanvallen schiet Riemens ten- slotte naast. Beide verdedigingen behouden de overhand en zoo vers try kt de tyd. Als De Baronie naar voren dringt volgt een snelle uitval van Ter neuzen. Dobbeleir goochelt met den bal en zijn kans veilig ziende, schiet hij zeer fraai in den uitersten benedenhoek, nadat 32 minu ten zijn gespeeld. 13. De Baronie-aanhang is het dikwijls niet eens met de beslissingen van den heer Montaan; c.i. ten onrechte, en geeft hiervan uitdng door gejoel en gefluit. Tot tweemaal toe doet de scheidsrechter het spel onderbreken en gelast de aanvoerder van De Baronie, een supporter van het veld te zenden. Nadat deze zich heeft verwijderd, wordt het spel voortgezet. Nog 10 minuten zyn te spelen en De Baronie werkt hard om haar achterstand te verklei- nen. Bij e6n harer aanvallen schiet de rechts binnen juist naast. Buiten het beruchte ge- bied krijgt de thuisclub een vrije trap wegens hands te nemen, deze wordt zeer hard ingezet en Gerrit stompt het Ieder over de lat. De corner, die hiervan het gevolg is, brengt 4 minuten voor het einde het tweede tegenpunt. In een kluwen van spelers bemachtigt Dooms den bal, maar de rechtsbinnen trapt hot Ieder uit Dooms' handen in het net 23. Nadat onze verdediging nog een comer en een vrije trap heeft afgeweerd kondigt de heer Montaan het einde aan von een matig gespeelden wedstrijd. Door dezen uitslag nestelt Temeuzen zich sieviger bij de leidende clubs. DongenDosko 11. Ten tweede male hebben Dongen en Dosko de punten gedeeld, zoodat het doelgemiddelde \an Dosko danig is gedaald en zij volgens dit gemflddelde thans reeds naar de vijfde plaats is afgezakt. MEVO—R. B. C. 1—1. Wij schreven in onze beschouwing vorige Vrijdag dat MEVO op eigen terrein de sterk- ste vereenigingen zich van het lijf weet te houden, dank zij de eigenaardigheijl van haar terrein en ook ditmaal moest R.B.C. zulks ondervdnden, want hoewel zij de sterkste ploeg in het veld was, kon zij het toch niet tot een overwinning brengen. BredaAlliance 20. Alliance gaat zich voortdurend sterker op ite laatste plaats werken, want zij moest het, zooals wij hadden voorspeld, tegen Breda af- 'eggen. Hoewel Alliance enkele gevaarlijke uitvallen deed, moest toch gezegd worden, cat Breda vrijwel den geheelen wedstrijd door het spel in handen had. T. S. O. —Hero 04. Het is nu na dezen uitslag vrywel een uit- gemaakte zaak, dat Hero dit seizoen als kam- pioen uit den strijd komt. Ongetwijfeld is Hero ook de sterkste vereeniging in deze lilasse en zoodoende deze eere-plaats welver- ciend. T. S. C. speelde aanvankelijk een goede partij tegen de gasten, doch langzamerhand 1 egon Hero beter spel te ontwikkelen, en was -ij over de geheele linie die meerdere. Hoe T.S.C. ook zwoegde, het gelukte haar niet een enkel doelpunt te plaatsen, hoewel haar die kans door het toekennen van een strafschop wel is geboden. De gesteldheid van de terreinen was oor- zaak, dat bij geen enkele wedstrijd bepaald mooi spel werd vertoond. DERDE KLASSE. Sassche BoysHulst. 21. De tricolore's hadden gisteren de Hulstena- ren te gast, een wedstrijd van het grootste belang voor de verschillende kampioens- pretendenten, in de eerste plaats „Hulst" zelf, maar niet minder voor de leidende vereeniging „Axel". Geen wonder, dat de helft van het publiek dat ooggetuige van dezen wedstryd was, bestond uit Axelaars. Te 2 ure betreden beide ploegen het veld en zoowel gasten als gastheeren hebben beide 1 invaller. De Sassenaren zijn zonder Vermoet, terwyl de gasten him spil E. Freijser missen. Als referee fungeert den heer C. Koster. Als de Sassenaren den opgooi winnen kiezen zij het voordeel van den wind. De blauwgelen brengen het Ieder direct op de Sassche helft, maar Asselman retourneert en wel in die mate, dat aanstonds een comer van rechts wordt geforceerd. Een critiek moment ont staat als de bal mooi voor doel komt en de linksbuiten Renicque een schitterend schot lost, dat de bovenlat scheert. Asselman en Stouthamer zitten als terriers op den bal en achter de voorhoede aan. De snelle Renicque is een permanent gevaar voor de verdediging der gasten, zoodat Schelfout achtereenvolgens „out" en comer moet trappen. Een uitval der gasten levert dan eveneens een corner op, doch de Sassenaren zitten hard op den bal. Renicque krijgt het Ieder weer te pakken, breekt indi- vidueel door de Hulster-verdediging heen en passeert tenslotte na 12 minuten spelens Cattoir. (1—0.) De Sassenaren blyven fel in den aanval en even later ziet het er hachelyk uit voor de gasten, als de gevaarlijke Renicque denkt te profiteeren vein mistrappen van e6n der blauw-gele achterspelers, doch zijn hard schot gaat rakelings over de lat. De Hulstersche rechtervleugel MaasJoziassen brengt 'dan een moment van verademing, maar Acke is „safe" en retourneert. Eindelijk moet ook de Sassche doelman handelend optreden, doch dit is slechts uitstel van executie; want een mo ment later forceert Renicque opnieuw een comer. Deze gaat achter, doch als de Sassche rechtsbuiten (de Vries) dan fraai een voorzet benut, vergroot hij onder groot gejuich den voorsprong der thuisclub. (20.) De Sasse naren blijven domineeren. Jammer dat hun combinatiefvermogen tekort schiet en het bin- nentrio over te weinig schotvaardigheid be- schikt. Michielsen zet de voorhoede gedurig aan het werk. Een praohtvoorzet van d'Hooge weet de rechtervleugel der gastheeren niet te benutten, doordat Renicque en Vermoet elkaar in den weg loopen. De aanvallen der gasten zijn sporadisch voor de rust. Edn der Hulster sche middenspelers begaat dan een unfaire handeling tegenover een zijner tegenstanders en wordt uit het veld gezonden. Voor de rust forceert Hulst nog 1 en de tricolore's nog een tweetal comers, waarvan de laatste van den voet van den Sasschen rechtsbuiten gevaarlijk de lat scheert. Als de Hulstersche linksachter dan het terrein ver- laat, wegens een blessure denken wij aan een inmaakparty, daar het resteerende gedeelte van den wedstrijd de Hulstenaren met slechts 10 man spelen. Na de thee is zelfs Cattoir onder de lat door Picavet vervangen en kogelt De Leux aan stonds een pass van den rechtsbuiten naast. De Hulstenaren zijn nu echter, (ondanks het feit dat zjj incompleeit zijn) sterker en geven direct beter partij. Asselman en Stouthamer moeten dan ook alle zeilen bijzetten. Toch ontsnapt het doel der gasten nog juist aan een doorboring als Picavet den bal van den voet van den Sasschen rechtsbuiten pikt. Ducarmont krijgt thans aan de overzijde ook zijn werk. Een fraai schot van d'Hooge (van Hulst) stopt hij fraai. Als Michielsen dan in het beruchte gebied zondigt tegen de spel- regels, wordt Hulst een straischop toegewezen, welke door D'hondt via den paal onhoudibaar wordt benut (21). De gasten zyn van nu af aan iets sterker. Joziassen bederft echter tal van kansen door buitenspel. Ducarmont haalt den bal uit een kluwen spelers. De Vries for ceert nogmaals een hoekschop op het Hulster- doel en ook Ducarmont moet ddnmaal een schot van den blauw-gelen rechtsbinnen in uiterste instantie over zijn doel tot hoekschop verwerken. De meerdere Hulst-aanvallen na de rust kenmerken zich door groote onpro- ductiviteit. Het spelpeil is er niet mooier op geworden, terwijl de niet zoo talrijke aanval len der gastheeren veel gevaarlijker zyn. Renicque dribbelt nog eens eenige blauw-gele verdedigers voorbij, doch Picavet is paraat. Even voor het einde verwachten wij nog een Sas-doelpunt maar het schitterend schot van Renicque botst van den paal terug in het veld by een schermutseling voor de Hulster-veste. Einde 21 voor de Sassche Boys. Den uitslag geeft de verhouding uitstekend weer. Van den handicap bij Hulst doordat 1 speler uit het veld werd gezonden en nOg een tweetal der beste spelers moesten worden ver vangen, hebben „de Boys" niet geprofiteerd. Waarmee bewezen is, dat „Hulst" technisch niet de mindere was. De gastheeren hebben de zegepraal dan ook behaald, door een grootere dosis geestdrift en uithoudingsvermogen. „Axel" genoot rust en voorspoed door den uitslag van dezen wedstrijd en ziet 46n zijner gevaarlijkste concurrenten in den strijd om den eeretitel aldus uit de ..running" verdwijnen, terwijl bovendien ook de reserves van „Vlis- singen" van ,,De Zeeuwen" hebben verloren. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Temeuzen inONW I 30 Koewacht—Scheldestrijaers I 14 Scheldestrijders IITern. Boys. 12 Axel IIWestdorpe 102 STEEN IHoofdplaat I 3—1 Sluiskil II—STEEN II 40 OfrW II—Stoppeldijk II 0—1 NIEUWJAARSiKAARTJES IN DE SLOOT GEWORPEN. De politie te Dordrecht heeft aangehou- den een 22jarigen hulpbesteller der posterijen, die 6 Januari j.l. in d§n der buitenwijken een groot aantal nierwjaarskaartjes niet besteld, doch in een sloot had geworpen. Na verhoor, fcekentenis en opgemaakt proces-verbaal is de man ontslagen. ERNSTIG ONGELUK. HOUTEN. Hedenmorgen omstreeks kwart voor 10 uur heeft op den onbewaakten over- weg op de grens van deze gemeente en Schalk- wijk een emstig auto-ongeluk plaats gehad. De 50-jarige T. de Groot, expediteur te Ameide reed met een vrachtauto in de richting van Schalkwijk. Toen hij nabij den onbewaakten overweg kwam stopte hij daar hij een trein uit de richting Utrecht zag aankomen. Nadat de trein gepasseerd was, reed hij door doch uit de richting Den Bosch kwam eveneens een trein aangereden. Midden op den overweg werd de vrachtauto door den in vollen vaart zijnde trein gegrepen en meters ver mede- genomen. De heer De Groot werd levensgevaarlijk ge- wond naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. In de auto zaten nog de 20-jarige Piet van Bruggen en zijn 16-jarige broer Rudolf, beiden uit Ameide. Zij werden op slag gedood, en hun lijken naar het lykenhuisje te Schalkwijk overgebracht. Van de vrachtauto was niets heel gebleven. ZWARE BRAND. ROTTERDAM. Hedenmorgen te ongeveer half vijf is brand uitgebroken in het bekende gebouw „Arena" op het Stationsplein. De brand nam direct een grooten omvang en reeds te kwart voor 5 stortte de groote j lroepel van het gebouw naar beneden. De j brandweer was met groot" materiaal ter plaatse. Om 6 uur toen men meende den brand meester te zijn. laaiden de vlammen weer op. Het gebouw is geheel vemield. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd; J. T. Kouwijzer, geb. de Jonge, zonder, Tho- lensstraat 3, van Hoek. M. H. van Eck, leerares R.H.B.S., Schelde- kade 54, van 's Gravenhage. H. A. Begijn en gezin, zetschipper, Louisa- polder (Sluiskil), van Rotterdam. P. van der Hoofd en gezin, vert, distilleer- dery, Stationsweg ong., van Rotterdam. C. C. M. Stork, geb. Beyerman, zonder, Scheldekade 65, van Laren (N.-H.). Vertrokken: Wed. J. Verbrugge, geb. de Koeyer, O 165, naar Zaamslag. W. L. A. Schute en gezin, controleur winkel- bedrijf, Scheldekade 47, naar Nijmegen. E. E. Standaert, zonder, Westkolkstraat 810, naar Gent (B.). M. A. Standaert, zonder, Westkolkstraat 810, naar Gent (B.). A. Simpelaar, werkman, Veldstraat 27 (Sluiskil), naar Axel. Jac. Simpelaar en gezin, werkman, Veld straat 27 (Sluiskil), naar Breskens. P. A. Davidse en gezin, bakker, Grenulaan 7a, naar Amemuiden. A. van Laere, zonder, Vlooswijkstraat 63, naar Etten en Leur. M. Riga, geb. de Meyer, zonder, Axelsche- straat 121, naar Rotterdam. E. de Witte, dienstbode, Nieuwediepstr. 101, naar Axel. E. J. Reynoudt, hoofd Chr. school, Oost- kolkstraat 1, naar Hoensbroek. 18 Januari. HOEK. Aanbesteding levering kunstmest- stoffen. Ver. Landbouwbelang. 19 Januari. ZUIDDORPE. Veiling bouw- en weiland. Notaris Fanoy. 20 Januari. TER NEUZEN. Veiling woon- en winkel- huis. Notaris Callenfels. 21 Januari. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen woonhuis. Architect De Bruijne. 23 Januari. HOOFDPLAAT. Aanbesteding levering kunstmeststoffen. Landbouwver. Onderlinge Samenwerking. 24 Januari. SLUISKIL. Aanbesteding levering kunst meststoffen. Ver. Landbouwbelang. TER NEUZEN. Prijsopgaaf gevraagd voor levering van kantoor- en schryfbehoeften en Een beslagen long U een vrij zeker bewiji vmn slechte spijsvertering en verstopping. Ook voor klnderen zijn Forter'i Maagpillen, het bekende laxeermiddel, nltftekend. 0.65 eer flacon y Te Ter Neuzen by Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 van schoolbehoeften. Burg, en Weth. van Ter Neuzen. 26 Januari. SAS VAN GENT. Veiling huis en erf. No taris Callenfels. TER NEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelij ks-aan gif ten. 12 Jan. Comelis Anto- nie Gommers, oud 30 j., jm. en Helena van Gemst (van Hontenisse), oud 20 j., jd. David Marinus Michielsen, oud 21 j., jm. en Marga- retha Magdalena Seegers, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Jan. Bemardus Jacobus de Smit, oud 26 j., jm. en Feijgtje Harms, oud 26 j., wed. 12 Jan. Jan van Ta- tenhove (van Axel), oud 23 j., jm. en Maria Tanneke van Eijk, oud 20 j., jd. Geboorten. 7 Jan. Maria Ida Veneranda, d. van Petrus Eduardus Lammens en van Agnes Leonie van Heese. Catharina Martha, d. van Michael IJnte IJntema en van Jacoba Ko- nings. 10 Jan. Maria Ebrina, d. van Machiel Vroegop en van Cornelia Helena Leys. 12 Jan. Hendrik, z. van Daniel Scheele en van Pietemella Willemina Hoogstrate. Overlijden. 8 Jan. Jan Hamelink, oud 86 j., echtg. van Adriana van de Vrede. 9 Jan. Jo hannes Alphonsus van Driessen, oud 22 j., z. van Pieter Franci3cus (overl.) en van Maria Rosalia Baert. Rotterdam, 16 Januari 1933. VEEMARKT. Aangevoerd werden 474 vette runderen, 306 vette- en graskalveren, 1202 schapen en 1am- meren en 1650 varkens. De runderen bleven prjjshoudend, hoewel de handel trager was dan de vorige week. Kalr veren met iets vluggeren handel. Schapen zon der prysrverandering, de handel bleef stug. Varkens met tamelijk tragen handel. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,57—/0,59, 2e kw. /0,32 0,43, 3e kw. 0,24-/0,30; Kalveren le kw. 1,03—/1,20, 2e kw. 0,55—/0,78, 3e kw. 0,400,50; Schapen 714 per stuk; Varkens le kw. /0,250,28, 2e kw. /0,21 0,25, 3e kw. 0,19—/0,21. BINNENLANDSCHE GRANEN. Gerst Chevalier /4,505,50; Haver 4 /4,50; Erwten, kleine groene 7/ll; extra kwaliteit 12,50; Schokkers /1315; min dere soorten naar kwaliteit 8-/12; Bruine Boonen 7f 8,50. FIJNE ZADEN. Blauwbloei Zaailijnzaad 1213; Wit- bloei Zaailijnzaad 1214; Blauwmaanzaad 35f 36; Karwijzaad 18—/ 20. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 1,301,80; Zeeuwsche Bonte 1,301,80; Zeeuwsche Eigenheimers /0,65/0,90; Poters 0,450,70; Brielsche Eigenheimers 0,851,30; Blauwe Eigen heimers 0,801; Bravo's /1,701,80, ai- les per HI. Westlandsohe ronde 34 cent per K.G. VLAS. Aangevoerd Blauwbloei 6630 K.G. /0,45 0,60; Holl. Geel 5000 K.G. /0,40—/0,55; Dauwroot 700 K.G. 0,40—/0,45. In het begin van de beurs was de handel stil. Later werd alles tegen dezelfde pryzen van vorige week verkocht. Voor Ter Neuzen: 14 Jan. Duitsch as. ELSE HUGO STINNES 15, kolen, Gdynia. Voor Sluiskil: 14 Jan. Eng. sn. DALE- WOOD, 1363, kolen, New-Castle. 15 Jan. Amer. s.s. TULSA, 3112, kunst- mest, Antwerpen. Van Sluiskil: 13 Jan. Duitsch s.s. ARION, 1311, kunstmest, Antwerpen; Duitsch s.s. WILHELM RUSS, 575, cokes, Hamburg. 15 Jan. Eng. s.s. DALEWOOD, 1363, ledig, Tyne. Van Sas van Gent: 14 Jan. Nederl. s.s. RQZENBURG, 1805, ledig, New-Castle. Voor Riemen: 13 Jan. Nederl. s.s. DUI- VENDRECHT, 3769, benzine, Batoem. Van Riemen: 14 Jan. Eng. s.s. BARON DALMENY, 2189, ledig, Greenock. 15 Jan. Nederl. s.s. DUTVENDREOHT, 3769, ledig, Batoem. Van GentTer Neuzen,: 15 Jan. Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., London. Voor Gent: 13 Jan. Duitsch s.s. KURZE- SEE, 333, ledig, Plymouth; Noorsdh s.s. LOV- LAND, 1447, ledig, R'dam; Belg. s.s. CHAR LES, 334, kolen, Goole; Eng. s.s. GLANTON, 1661, kolen, New-Castle; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen. 14 Jan. Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, ledig, Antwerpen; Eng. ss. CHARLWOOD, 600, kolen, Cardiff; Belg. s.s. TVONNE, 385, kolen. New-Castle. 15 Jan. Slow. s.s. SLAVA, 2730, fosfaat, Sfax; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London; Eng. s.s. BOLTON CASTLE, 3689, stukg., Havre. Van Gent: 13 Jan. Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. MOOR LANDS, 163, ledig, London; Eng. s.s. ALGOL, 929, stukg., Cardiff; Noorsch s.s. MITRA, 545, ledig, Christiaansand; Estl. s.s. CARO LINA, 365, ledig, R'dam; Eng. s.s. TADOR- NA, 984, stukg., Manchester. 14 Jan. Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Lett, s.s. RAMAVA, 1305, ledig, Blyth. 15 Jan. Fransch s.s. M6DEE, 1143, yzer Newport; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole. Amsterdam, 16 Jan. 1933. VreCmd bankpapier. Bieden Laten Elngelsch 8,30 8,36 Duitsch 59,59,50 Fransch 9,65 9,80 Belgisch 6,88 6,93

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3