Verschillende afdoende oplossingen welke verkregen zouden kunnen worden moesten daarbij van de hand worden gewezen, wegens de vele daaraan verbonden kosten, zoodat steeds naar nieuwe bergplaatsen moest wor den uitgezien, welke echter na korter of lan- ger tijd volgestort waren. In den loop van den zomer viel ons oog op de vestinggracht ten westen van de kom ge- legen, voorzoover deze op de bij de raads- stukken overgelegde teekening in roode kleur is aangegeven. Wij wiendden ons ter zake tot den Minister van Financien, door welken be- windsman ons dezer dagen een ontwerp akte werd toegezonden via den Ontvanger der Re gistratie en Domeinen te Hulst, waarbij de aangegeven vestinggracht aan ons in huur wordt gegeven onder de hiema te noemen voorwaarden 1. De vergunning geldt tot wederopzeg- ging. Deze opzegging moet ten minste een maand v66r den dag, waarop de vergunning zal eindigen, bij aangeteekenden brief geschie- den. Partijen hebben bet reoht op gelijke wijze de vergunning ten aanzien van een gedeelte te doen eindigen. De plaats gehad hebbende opzegging zal door den Staat, behoudens tegenibewijs, volledig kunnen worden bewezen door de vertooning van het bewijs van ter post bezorging van een aan vergunninghoud- ster gericht aangeteekend sohrijven. De ver goeding is dan verscfhuldigd tot en met den dag, waarop het terrein geheel antruimd ter beschikking van den Staat wordt gesteld. 2. De vergunning gaat in 1 December 1932 of zooveel eerder als door de voomoemde ge meente met de pachters van het grasgewas en het vischwater zal zijn overeengekomen om- trent de eventiueel aan hen toe te kennen pacbtvermindering of sohadevergoedlng. Met ingang van 1 December 1932 zal de ge- meente Ter Neuzen jaarlijks betalen een be- drag van tien gulden 10,als vergoeding voor het gebruik maken van Staatseigendom. De betaling zal telken jare voor of op den lsten December moeten plaats vmden ten kantore van den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, voor den eersten maal in 1932, 3. Houtafval, papier, stroo en dergelijke zaken moeten worden verbrand, blikken bus- sen en andere holle voorwerpen platgeslagen worden. Stank verspreidende stoffen moeten met een laag grond worden bedekt. De aan- vulling met straatvuil en afval mag niet hoo- ger plaats hebben dan een halven meter be- neden het bovenvlak van de aangrenzende berm (z.g. Bedekte Weg) en daama worden afgedekt met 20 c.M. teelaarde. Alle buiten de stortplaats geworpen of terecht gekomen voorwerpen moet de gemeente onmiddellijk verwijderen, 4. Alvorens met het storten van vuil mag worden begonnen moet de voor stortplaats in gebruik te nemen ravelijnsgracht van de voor boezem en uitwatering dienende vestinggracht door gronddammen worden afgesloten. Boven- kant der damimen 1 M. winterpeil, ter- wijl zoodra de storting daarboven komt, deze dammen met grond tegelijk voldoende moeten worden verhoogd. Kruinbreedte 1 Meter. Wederzijdsche beloopen minstens 1 1. Di'kte kleibekleeding van het buitenloop 0,50 M. De gemeente dient er voor te zorgen, dat door den aanleg van de dammen de uitwatering niet wordt belemmerd. De werken dienen voorts te geschieden ten genoegen van den Hoofdingenieur der Domeinen te Middelburg. 5. De voor het maken der gronddammen (art. 4) en het afdekken met teelaarde (art. 3) benoodigde grond kan worden ont- leend aan de in de nabijheid liggende domein- gronden ter plaatse en op de wijze als door den Hoofdingenieur der Domeinen nader zal worden aangegeven en met inachtneming van de door dien Hoofdambtenaar in het belang van de pachters dier gronden voorgeschreven maatregelen. De gemeente is verplicht de af te graven gronden en ook de met vuil vol te storten ravelijnsgracht al naar gelang deze werk- zaamheden vorderen, met palen en draad af te rasteren, opdat het op het ravelijn weiden- de vee zich niet kan verwonden. 6. De z.g. Bedekte Weg en verdere toegan- gen naar de betrekkelijke grachtgedeelten die nen van gemeentewege naar behooren en ten genoegen van den Hoofdingenieur der Domei nen, te worden onderhouden. De schade door het gebruik van de zoogenaamden Bedekte Weg aan den pachter daarvan toegebracht, moet door de gemeente Ter Neuzen aan dien pachter worden vergoed. Het bedrag dier schade zal, bij gebreke van overeenstemming tusschen gemeente en pachter door den Direc- teur der Registratie en Domeinen te Middel burg worden bepaald aan wiens beslissing partijen zich onderwerpen. Waar de betrokken gronden gedurende lan- gen tijd bergplaats voor het straatvuil zullen bieden en de gestelde voorwaarden billijk zijn te noemen, stellen wij U voor, ons te mach- tigen tot het sluiten der overeenkomst over te gaan. De heer VAN DEN BUDCK vraagt, of de Gezondheidscommissie hierover ook gehoord is. Hij had dit, met het oog op de gevolgen die hieruit voor die omgaving kunnen ontstaan, wel gewenscht geacht. De VOORZITTER geeft te kennen, dat burgemeester en wethouders het niet noodig hebben geacht, de Gezondheidscommissie te raadplegen, de stortplaats zal in elk geval verder van den weg gelegen zijn dan de tegen- woordige van de woningen aan de Van Steen- bergenlaan. Hij meent, dat de gemeente zich gelukkig mag achten, die grachten voor aanvulling te hebben verkregen. De gevraagde machtiging wordt met alge- meene stemmen verleend. 5. Wijziging verordening regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der ge- meentepolitie. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat hun door den Commissaris der Koningin nogmaals wordt teruggezonden de verordening regelende de rangen, het aantal, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie, thans schrijven zij aan den raad omdat in uw vergadering van den 10 November j.l. besloten is tot schrapping der woorden ,,van 50" in het tweede lid van artikel 8. Door deze wijziging wordt het bedrag van de rijwieltoelage aan het toezicht van de Kroon onttrokken, hetgeen bij den minister van bin- nenlandsche zaken bezwaar ontmoet en daar- om geeft genoemde bewindsmin in overweging, gelet op de huidige prijzen van rijwielen en onderdeelen, de toelage vast te stellen op pl.m. 30. Waar een vast bedrag moet worden ge- noemd en de agent van politie die voor deze toelage in aanmerking komt een meer dan gewoon gebruik van zijn rijwiel moet maken, dikwrjls op slechte wegen, achten wij het bil lijk de vergoeding vast te stellen op f 40. Wij stellen U voor, daartoe te besluiten. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Intrekking van het werkliedenregle- ment. Burgemeester en wethouders schrijven aan den raad het volgende: In uwe vergadering van den 10 November j.l. werd besloten tot intrekking van den vacantie-toeslag der gemeente-werklieden. Tot de uitvoering van dit besluit kan niet worden overgegaan, voordat artikel 14 eerste lid van het werkliedenreglement, krachtens welk artikel voomoemde toeslag verleend wordt is ingetrokken en omtrent de in trekking van dit artikel de commissie voor georganiseerd overleg gehoord is. Waar Uw bovengenoemd besluit alzoo tot wijziging van het werkliedenreglement moet leaden en het overgroot gedeelte der bepalin- gen van dit reglement als vervallen moet worden beschouwd ingevolge artikel 80 sub 3 van het ambtenarenreglement, hebben wij overwogen, of het behoud der geldig ge- bleven artikelen noodzakelijk en wensohelijk moet worden geacht. Naar onze meening kan er aanleiding be- staan de artikelen 8, 9 en 23 te behouden, maar aangazien voor een drietal artikelen toch niet een geheel reglement kan gehand- haafd blijven en bovendien het bezit van twee reglementen tot verwarring kan aanleiding geven, stellen wij U voor, tot intrekking van het werkliedenreglement over te gaan. De aangehaalde drie artikelen kunnen desge- wenscht dan in de instructie, welke ingevolge het eerste lid van artikel 4 van het ambte narenreglement nog door ons moet worden vastgesteld, worden opgenomen. Deze artikelen luiden als volgt: Art. 8. De werkman ontvangt bij zijn ln- diensttreding vanwege de gemeente de voor zijn dienst benoodigde gereedschappen, waar- onder ook de waterlaanzen en oliegoederen. Deze blijven het eigendom van de gemeente, doch de werkman is daarvoor verantwoonde- lijk en verplicht deze behoorlijk te onderhou den en te bewaren. Hij is aansprakelijk voor het verloren gaan en voor de schade aan de hem toevertrouwde gereedschappen, tenzij, hij kan aantoonen dat deze schade buiten zijn schuld is ontstaan. De werkman onderteekent bij zijne indiensttreding een lijst waarop bovenbedoelde gereedschappen en kleeding- stukken zijn genoemd. Art. 9. Het is den werkman verboden ge durende zijn werktijd alcoholhouden de of ster- ken drank te gebraiken en zich te bedienen van ruwe taal. Art. 23. Inhouding van loon wegens schade vergoeding, bedraagt bij elke wekelijksche uitbetaling niet meer dan 1/12 van het bedrag dat dan zou moeten worden betaald. De datum waarop de intrekking zal ingaan ware door U vast te stellen op 1 Januari 1933. De VOORZITTER deelt mede dat door het Georganiseerd Overleg tegen deze wijziging geen bezwaar is gemaakt. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. 7. Verlenging werkloozensteun. Burgemeester en wethouders herinneren, dat in de raadszitting van 27 Juli 1932 werd be sloten de werkloozensteunregeling te verlen- gen tot 1 Januari a.s. Waar de werkloosheid nog niet afnemende is, blijft de noodzakelijkheid van steunver- leening onverzwakt bestaan. In verband daarmede stellen zij voor, de steunregeling te verlengen tot 1 Juli 1933. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 8. Opheffing van de zekerheidstelling van den oud-gemeentevanger D. Tho- lens Az. Gedeputeerde staten hebben schrijven burgemeester en wethouders bij hun besluit van den 14 October 1932, no. 99, eerste afdee- ling vastgesteld de gemeenterekening voor 1930. De vorige gemeente-ontvanger wien ingaan- de 1 Mei 1930 eervol ontslag is verleend als zoodanig, is terzake van zijn beheer niets aan de gemeente sehuldig gebleven, noch over 1930, noch over vorige jaren. Ingevolge artikel 116 laatste lid der ge- meentewet kan mitsdien de zekerheid van den heer D. Tholens Azn worden opgeheven. Wij stellen U daarom voor, daartoe te be sluiten. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 9. Verleenen van eervol ontslag aan J. F. de Cooker als dlrecteur der Arbeids- beurs. Naar aanleiding van het in hunne handen om bericht en raad gestelde verzoek van J. F. de Cooker, waarbij hij ontslag verzoekt als direc- teur der Arbeidsbeurs, met ingang van 1 Juli 1933, stellen burgemeester en wethouders voor dat ontslag met ingang van genoemdcn datum eervol te verleenen, onder dankzegging voor de bewezen diensten. De VOORZITTER deelt mede, hiermede in verband in commissoriale vergadering enkele mededeelingen te zullen doen. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 10. Wijziging der begrooting van het Bur- gerljjk Armbestuur. Door het burgerlijk armbestuur wordt ter goedkeuring ingezonden een wijziging der be grooting voor den dienst 1932, door onder de ontvangsten te verhoogen den post ,,subsidie der gemeente Ter Neuzen" met 3000 en onder de uitgaven den post „bedeeling in geld" met een gelijk bedrag. Burgemeester en wethouders stellen voor, daaraan goedkeuring te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 11. Vaststellen suppletoir kohier honden- belasting, dienst 1932. Het suppletoir kohier der belasting op de honden voor den dienst 1932 wordt met alge meene stemmen vastgesteld op een bedrag van 134,50. 12. Ontheffing aanslag schoolgeld over 1932. Burgemeester en wethouders stellen naar aanleiding van ingekomen verzoeken tot af- schrijving van aanslagen wegens schoolgeld, over den dienst 1932, voor, daarop te beschik- ken als volgt: afschrijving te verleenen aan: P. J. J. Crinse 0,65, P. Kaan 2,09, W. Moerman 10,80, J. A. R. Stuffken 10; L. J. Brederode 2, Z. G. Eckbandt 22,70, J. van Langevelde 7,20, G. D. Meuser te Maastricht /8,75, P. de Mul f 3, G. F. Angenent te Westdorpe 0,84, M. Nijssen /2,09, J. Bondewel /0,80. wed. H. Bruggeman f 8, K. de Feijter 36,96, H. Heersema 3,60, J. F. Kense 5,40, H. Ribbens f 10, L. Dieleman 3,34, H. van Al- phen 23,40, J. P. van der Bent f 9, M. van Dixhoom 4,68, Iz. van Kerkvoort 7,42, J. W. Den sen f 12, R. P. Meeusen f 2,60, A. J. de Zeeuw f 21,60, J. J. de Zeeuw 6, F. Engels 6,67, C. L. van Laere f 19,80, F. B. G. de Meijer 12, P. F. de Bakker 7,20, E. Guil- liet 1,07, F. van Sikkelerus f 1,33, A. L. de Jong te Kortgene f 6,75, E. A. Cortvriendt f 4, L. R. Simoen te Westdorpe f 1, J. J. Diele man te Hoek f 1,80, W. van Son te Stoppel- dijk 16,88, H. van der Velden 13,50, H. W. Balfoort te Amsterdam f 12,60, J. C. Dooms 3,68, J. van Hanegem te Breskens f 16,88, J. Hofman te Obhene 3,20, A. Verschelling 22,50, Afbr. Dees 1; te handhaven de aanslagen van: A. M. Mog- gr6, E. de Putter te Othene en J. J. de Bakker. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 13. Ontheffing van aanslagen wegens hon- denbelasting over 1932. Burgemeester en wethouders stellen naar aanleiding van ingekomen verzoeken om ont heffing van hondenbelasting over den dienst 1932 voor, ontheffing te verleenen aan: A. J. Doppegieter 2, P. de Doelder 4, J .J. Neels 0,50, E. P. Fermont 2, J. Schenk 2. De heer DE JONGE mist hierop den naam van iemand die ook ontheffing heeft venzocht n.l. de heer Koppejan. De VOORZITTER: Diens verzoek was te laat ingekomen om thans nog behandeld te kunnen worden. Met algemeene stemmen wordt overeen- komstig het voorstel besloten. 14. Toekennen van straatnamen aan nieuwe straten te Sluiskil. Qverwegende, dat het in verband met de nummering der huizen gewenscht is een naam toe te kennen aan de straten, gelegen in den Douisapolder te Sluiskil stellen burgemeester en wethouders voor, aan de op de bij dit voorstel behoorende teekening rood gekleurde straat den naam te geven van Spoorstraat, en aan die welke in gele kleur is aangegeven den naam Louisastraat (de Spoorstraat loopt van af den weg langs het kanaal van een punt ongeveer in het midden tusschen de bestaande brag voor gewoon verkeer en het oude brag- hoofd tot deze op de Louisastraat uitloopt, welke is aangelegd van af den Kanaaldijk van af een Zuidwaarts gelegen punt, dood- loopende op de spoorbaan Ter Neuzen Selzaete). De heer COLSEN zou daar gaame een stukje historie bewaren en aangezien op dit bouwterrein de handboogmaatschappij „Wil- lem Tell" gevestigd was aan de eerste straat den naam van „Willem Tellstraat" willen geven. De heer VAN CADSAND zou die straat „Van Deuvenstraat" willen noemen, omdat de heer Van Leuiven het eerst daaraan gebouwd heeft. De heer OODSEN acht het verkeerd, nog levende menschen te vernoemen. De heer HAMELINK acht het 't eerst bou- wen aan een straat geen verdienste. De heer VAN CADSAND merkt op, dat er toch in Ter Neuzen ook straten genoemd zijn naar menschen die nog in leven waren of zijn. De heer COLSEN zou er alleen prijs op stel len omdat die naam de herinnering aan de handboogmaatschappij zou levendig houden. De heer SCHEELE beschouwt dat bestaan van een gaaipers ook niet precies als een verdienste om aanleiding te zijn tot het geven van een straatnaam en houdt zich aan „Spoor- straat". De heer HAMELINK vraagt, of het de be- doeling is in de toekomst ook nog verder historisohe namen aan straten te geven, want feitelijk zijn burgemeester en wethouders daarmede begonnen, toen zij aan de nieuwe straat bij de Moffenschans den naam van ,,Karperstraat" hebben gegeven, naar de vroegere ,,Karperweide" waarvan dat bouw terrein een deel uitmaakt. De heer COLSEN stemt daarmede in, en acht „Willem Tellstraat" als het ware een recht. „Spoorstraat" zegt niets, „Willem Tellstraat" zou een beteekenis hebben. De VOORZITTER brengt het voorstel van burgemeester en wethouders in stemming, dat wordt aangenomen met 13 stemmen tegen 2. Voor stemmen de heeren Geelhoedt, Scheele, De Jager, De Jonge, Verlinde, Van Aiken, De Braijn, Van Driel, Van den Bulck, Van Doese- laar, Van Cadsand, Huijssen en Hamelink; tegen stemmen de heeren De Bakker en Colsen. De heer COLSEN vraagt, of het geen aan- beveling zou verdienen ook de straat bij Coe- gors reeds een naam te geven, daaraan zijn reeds 8 woningen gebouwd die een bisnummer dragen, hetgeen niet gemakkelijk is. De VOORZITTER: Het ontbreken van een straatnaam behoeft geen aanleiding te zijn voor die bisnummers, doch we zullen het onderzoeken. De heer COLSENHet is dhkr waar de heer Lammens gewoonid heeft. De heer DE JONGE: Dat zou dan de Lammensstraat kunnen worden! 15. Wijziging begrooting dienst 1932. Burgemeester en wethouders stellen voor, de gemeentebegrooting voor den dienst 1932 te wijzigen als volgt: I. Gewone dienst. Onder de ontvangsten op te nemen nieuwe of te verhoogen bestaande posten, als volgt: restitutie gedeelte jaarwedden der wethouders 200, bijdrage van het rijk krachtens art. 56 der Woningwet f 1000, marktgelden 1600, opbrengst verkoop oude materialen 200, uit- keering van gemeenten ingevolge art. 86 der L. O. wet 1920 /600, bemiddeling verkoop on- vermengde margarine 150, bijdrage van het rijk in de kosten van steunverleening aan werkloozen f 13.650, 80 opcenten op de hoofd- som der gemeentefondsbelasting, b. betreffen- de het in het dienstjaar eindigende belasting- jaar /3550, belasting wegens de classificatie der gemeente voor de gemeentefondsbelasting; b. betreffeade het in het dienstjaar eindigende belastingjaar f 350, gewetensgelden f 150, op brengst van verlofsrechten f 625, totaal J 22.075. onder de uitgaven op te nemen nieuwe of te verhoogen bestaande posten als volgt: ach- terstallige uitgaven f 160, bijdrage ter tege- moetkoming in de betaling van rente en af- lossing van een door de gemeente verleend voorschot in het belang van de verbetering der volkshuisvesting f 1300, restitutie aan het rijk van te veel ontvangen bijdragen ex artikel 38 3e lid der Woningwet 190, schrijf- en bureau- behoeften f 200, reis- en verblijfkosten f 50, kosten onderzoek sollicitanten f 90, subsidie aan het burgerlijk armbestuur 3000, kosten van overbrenging, plaatsing en verpleging van arme krankzinnigen 400, bemiddeling ver koop onvermengde margarine 150, kosten vallende op werkverruiming 100, steun aan werkloozen 21.000, subsidie aan het plaatse- lijk crisis-comity /250, subsidie aan werkloo- zenkassen f 3000, uitkeering aan het rijk in het aandeel in de kwade posten wegens directe belastingen /6300, aandeel van het rijk in verlofsrechten ingevolge de Drankwet 315, rente kasgeld 1400, totaal 37.985. te verminderen de volgende posten: reis- en verblijfkosten 400, abonnementen op de tele- foon f 150, subsidie aan het Groene Kruis 200, rente van geldleeningen ten laste van hoofdstuk III komende 275, toelage aan den oud-keurmeester P. J. Klaaijssen (overleden) 290, onderhoud van straten en pleinen f 3500, onderhoud wegen en voetpaden /660, onder houd van wandelplaatsen en plantsoenen f 500, kosten van gemeentereiniging 1900, rente ten laste van hoofdstuk VI komende f 360, aflossing van geldleeningen ten laste van hoofdstuk VI komende /65, onderhoud en ad- ministratie van bezittdngen niet voor den pu- blieken dienst bestemd 660, kosten van in- standhouding van schoolgebouwen f 1600, ver- lichting en verwarming, schoonhouden van schoolgebouwen 700, kosten van instandhou- ding van schoolgebouwen 450, verlichting, verwarming en schoonhouden schoolgebouwen 300, rente ten laste van hoofdstuk VIII-7 komende /1870, onvoorziene uitgaven /325, totaal 15.935; II. Kapitaaldienst. onder de ontvangsten op te nemen nieuwe of bestaande posten te verhoogen als volgt: geldleening overgebracht van hoofdstuk XVI 250, idem 600, idem 5550, idem 1600, idem 51.300, idem 900, totaal 60.200; onder de uitgaven uit te trekken nieuwe posten of bestaande te verhoogen, als volgt: aandeel N.V. P.Z.E.M. f 250, aandeelen in de N.V. Waterleidingsmaatschappij Zeeuwsch- Vlaanderen /600, nadeelig slot overgebracht van hoofdstuk I 1750, kosten van aanleg van straten en wegen f 200, kosten van aan- koop terrein gemeentereiniging te Sluiskil 900, rioleeringswerken lage stadsgedeelte /2700, nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I 3525,64, kosten van stichting enz. openbare U.L.O. 1600, nedeelig saldo overge bracht van hoofdstuk I 21.400, kosten stich ting schoolgebouwen enz. f 29.900, nadeelig saldo overgebracht van hoofdstuk I 900, totaal 63.725,64; te verlagen den post aankoop rentegevend goed 3525,64. De heer DE JAGER merkt op, dat in deze wijziging der begrooting een post voorkomt, die nogal van beteekenis is, ook voor anderen. De post voor onderhoud van schoolgebouwen is n.l. venminderd met 2600. Komt dit voor het jaar 1932 ook reeds tot uiting voor de ver- rekening met de bijizondere scholen? De VOORZITTER antwoordt bevestigend. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. 16. Wijziging gemeentebegrooting, dienst 1933. Burgemeester en wethouders stellen voor, de gemeentebegrooting voor den dienst 1933 te wijzigen als volgt: Onder de ontvangsten te verhoogen den post belasting wegens classificatie der gemeente (gemeentefondsbelasting a. betreffende het in het dienstjaar aanvangende belastingjaar 2000; onder de uitgaven te vehhoogen den post onvoorziene uitgaven f 2000. De VOORZITTER deelt mede, dat men nu gekomen is aan het punt, dat de oonzaak is geweest van het verdagen der vergadering. Ongeveer anderhalve week geleden, 6 dagen vbor de oorspronkelijke uitgeschreven verga dering, werden burgemeester en wethouders verwittigd, dat gedeputeerde staten het be drag ad ruim f 4000, geraamd voor onvoorziene uitgaven ,op een begrooting met zoo'n eind- cijfer en waarvan alle posten zoo nauwkeurig zijn geraamd, onvoldoende vonden. Er werd aan toegevoegd, dat zou behooren te worden overgegaan tot het verhoogen van belastin gen en er was haast mede, daar gedeputeerde staten ant woo rd verzochten v66r Vrijdag 23 December. Het was aan burgemeester en wethouders echter niet mogelijk een voorstel gereed te maken voor de vergadering op 22 December, waarom zij uitstel verzochten, en verkregen. Inmiddels hebben burgemeester en wethouders deze zaak in hun laatst gehou- den vergadering onder de oogen gezien. Zij meenen, dat belastingverhooging nog niet noodig is. De wet tot het heffen van 30 extra- opcenten op de Fondsbelasting is inmiddels door de Staten-Generaal aangenomen, zoodat daarmede nu rekening kan worden gehouden en de opbrengst van de uitkeering uit die be lasting met f 2000 kan worden verhoogd. Wan- neer die worden gevoegd bij den bestaande post van ruim f 4000 verhoogen de onvoor ziene uitgaven tot ruim f 6000 en burgemees ter en wethouders meenen daarmede te kunnen volstaan. In verband hiermede stellen zij voor, niet op het verzoek tot verhooging der belas ting in te gaan. Dht is nu de noodzaak ge weest, vein het verdagen der eerst op 22 De cember 1.1. uitgeschreven raadszitting. De heer DE JAGER vermeent, dat, indien zou worden overgegaan tot verhooging van belastingen, dit zou moeten worden gevonden in de opcenten op het personeel. Zijn burge meester en wethouders echter overtuigd, dat die post van 6000 voor onvoorzien voldoende zal zijn. De VOORZITTER merkt op, dat men nu aan burgemeester en wethouders niet hi te veel moet gaan vragen. De heer SCHEELE voegt hieraan toe, dat de posten van ontvangsten alle laag zijn ge raamd en die der uitgaven zoo nauwkeurig mogelijk. Wanneer men dan hier beschikt over een post voor onvoorziene uitgaven van f 6600 meent hij, dat deze in vergelijking met die in andere plaatsen van ongeveer gelijken om/vang niet te schriel moet worden ge noemd. Vast staat echter, dat de raad zich ook zal moeten houden aan de geraamde posten van uitgaven, en dan hoopt spreker ten voile, dat men er mede zal toekomen. Het spreekt wel van zelf, dat er vaststaand moei- lijk iets valt te zeggen. In hoofdzaak zal op het verloop van beteekenis zijn, de omvang dien de werkloosheid zal hebben. Als ten slotte alle menschen geen werk meer hadden zou het noodzakelijk kunnen worden de raming van uitgaven te overschrijden. Maar dat is dan een niet te voorziene toestand. Voor het oogenblik acht spreker verhooging van belas ting nog niet noodzakelijk. 17. Omvraag. a. De heer VERLINDE deelt mede, dat hij, onlangs te Sluiskil zijnde, nog eens een kijkje nam in de Kerkstraat, in verband met het onlangs behandelde verzoek van den heer Meert, om zijn perceel naar de voorzijde uit te bouwen. Hij kan nu dat onderzoek ter plaatse wel verklaren, dat hij thans geen be zwaar meer tegen inwilliging zou hebben. Het perceel ligt daar juist op den hoek van de straat. Bij andere perceelen is een tuin in- gericht met boschjes voor aan de straat, die ook het uitzicht van neven gelegen perceelen belemmeren. Aangezien daar geen bouwgrond meer ligt, meent hij, dat het geen bezwaar is, de toen gevraagde toestemming alsnog te geven. De VOORZITTER meent, dat het dan ge wenscht is, die kwestie nog eens te stellen in handen der commissie van bijstand. b. De heer COLSEN wijst er op, dat men, ondanks er nu een parkeerterrein is, nog maar voortgaat met overal auto's in de straat neer te zetten, hetgeen hinderlijk is voor het ver keer. Hft heeft het gisteren, ter gelegenheid der weekmarkt weer geizien, dat er auto's stonden op den hoek van de Arsenaalstraat reoht over den klompenkapper. Dat waren geen auto's van menschen die daar even een boodschap moesten doen, doch bepaald auto's die er waren neergezet terwijl de eigenaars hun zaken gingen doen. Spreker dacht toen, misschien is het parkeerterrein vol, maar bij onderzoek bleek hem dat zulks niet het geval was. Daar was nog plaats genoeg. Kan niet worden voorkomen dat men die auto's overal neerzet De VOORZITER: Er zal dan een verbod moeten worden uitgevaardigd, om niet overal te parkeeren. De heer COLSEN: Op die wijze worden opstoppingen op den verkeersweg veroorzaakt. c. De heer VAN DRIEL herinnert, dat de voorzitter had te kennen gegeven, dat hij bij de omvraag nog gelegenheid wilde geven tot het bespreken van het verzoek van het Insti- tuut voor Arbeidersontwikkeling om een schoollokaal. De VOORZITTER: Ik zou daarover een beslissing willen nemen na de te houden com missoriale vergadering. d. De heer VAN DOESELAAR verzoekt de Projvinciale Zeeuwsche Electriciteitsmaat- schappij eens aan te schrijven om de lampen te Sluiskil wat beter te doen controleeren. In de Pierssenspolderstraat zrjn er die al eenige dagen stuk. De VOORZITTER zegt toe hiervoor te zul len zorgen. 18. Benoeming van raadscommissies. De VOORZITTER stelt thans aan de orde het benoemen van leden der raadscommissies, en verzoekt de heeren De Jager en De Jonge met hem het stembureau te vormen. Met algemeene stemmen worden herbenoemd tot leden der commissie van bijstand voor openbare werken de heeren C. A. Verlinde, P. F. de Bakker en P. van Cadsand. De heer HAMELINK wenscht, alvorens wordt overgegaan tot het benoemen van leden der financieele commissie een opmerking te maken. Er zijn in het afgeloopen jaar belang- rrjke financieele voorstellen behandeld. Hrj verwijst daarvoor naar de verschillende be- lastingvoo rs tell enToch is de financieele commissie geen enkele maal bjjeengeroepen. Hij vermeent, dat het toch zeker op den weg van den wethouder van financien zou hebben gelegen, daarover de financieele commissie te hooren. Hij acht die nalatigheid een kleineeren der commissie en als hij van een commissie niets meer dan een papieren lid is, wenscht hij daarvan niet langer deel te maken! Er blijkt, dat de wethouder op het advies der commissie geen prijs stelt. De heer SCHEELE noemt het onjuist, dat de heer Hamelink het niet byeenroepen der commissie als een kleineering voorstelt. De commissie voor de financien is ook een com missie van bijstand, die voor bijzondere ge- vallen wordt bijeengeroepen, om daarover van advies te dienen. Wanneer zich zoo'n geval zou voordoen, zou spreker de commissie zeker foijeenroepen, maar als hij het niet noodig oor- deelt, doet hij het niet. Hij verklaart wel degelijk het bestaan der financieele commissie op prijs te stellen. De heer HAMELINK verklaart het stand- punt van den wethouder, dat die belasting- voorstellen niet belangrijk genoeg waren om daarvoor de financieele commissie bijeen te roepen niet. Nu echter blijkt, dat de wet houder het zelfs voor zulke zaken niet noodig acht, is spreker van oordeel, dat dan die commissie practisch overbodig geworden is, want hij weet niet welke zaken van meer be lang nog zouden kunnen voorkomen. De heer SCHEELE geeft te kennen, dat burgemeester en wethouders zelf beoordeelen, over welke zaken zij het advies der commissie wenschen in te winnen. De heer HAMELINK stelt zich op het standpunt, dat hij in elk geval geen deel wenscht te maken van een commissie op wier medewerking z66 weinig prijs wordt gesteld. De heer VAN CADSAND verklaart dit ook zoo te kunnen voelen; er zjjn op financieel gebied ingrijpende voorstellen aan de orde geweest. Hij meent echter, dat, indien de commissieleden de behoefte gevoelen, ook zelf het beleggen eener vergadering kunnen ver zoeken, ofschoon hij het regelmatiger oordeelt, dat de wethouder de leden oproept. Hij meent, dat de commissie in stand moet worden ge houden. De heer VAN AKEN is ook van dat ge voelen. In de vacature-Van Aken wordt de heer D. van Aken benoemd met 12 stemmen; 1 briefje is bianco. Voor de voorziening in de vacature-Hame- link heeft de eerste stemming geen resultaat. Er worden uitgebracht op de heeren Hamelink 5, Van Doeselaar en De Jager ieder 3 en Huijssen en Van den Bulck ieder 2 stemmen. Bij tweede vrije stemming wordt benoemd de heer J. J. de Jager met 11 stemmen; de heer Huijssen verkrijgt 2 en de heeren Van Doeselaar en Van den Bulck ieder 1 stem. In de vacature-De Jonge wordt met 13 stemmen benoemd de heer M. de Jonge; op den heer Van den Bulck is 1 stem uitgebracht en 1 briefje is bianco. 19. Benoemen afgevaardigden en plaats- vervangende afgevaardigden voor de commissie van Georganiseerd Overleg. In verband met de periodieke aftreding der heeren D. Scheele, C. A. Verlinde en P. van Cadsand, als afgevaardigden, en de heeren M. de Jonge en A. de Bruijn, als plaatsvervan- gende afgevaardigden der commissie voor Georganiseerd Overleg, worden de aftredenden met algemeene stemmen herbenoemd. 20. Benoemen lid der Commissie van Toe zicht op het lager onderwijs. Door de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs in de kom, wordt, ter voorziening in de vacature in dat college ont- staande door periodieke aftreding van den heer P. F. de Bakker met den aftredende ter benoeming aanbevolen de heer Ch. van Laere. Met algemeene stemmen wordt de heer De Bakker herbenoemd. De VOORZITTER schorst de openbare ver gadering, die overgaat in een zitting met gesloten deuren. 21. Beschikbaarstelling lokaal voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Na het weder openbaar worden der vergade ring stelt de VOORZITTER naar aanleiding van het in handen van burgemeester en wet houders om bericht en raad gezonden verzoek der Vereeniging Instituut voor Arbeidersont wikkeling, om een verwarmd en verlicht lokaal ter beschikking der vereeniging te willen stel len voor het geven van ontwikkelingsonder- wijs aan werkloozen voor, burgemeester en wethouders te machtigen daarvoor een school lokaal in gebruik te geven. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De VOORZITTER sluit de vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 8