BURGERLIJKEN STAND. EEN BLOEDIGE DORPSV ECHTPARTIJ UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEP V AARTBEWEGIN G. WISSELKOERSEN. DE TWEEDE OVERVAL IN DE HOEKSCHEWAARD. Nog- Zaterdagavond laat is gebleken, dat de gemelde overval op den boerenarbeider te Zuid-Beyerland in het geheel niet is gepleegd en dat de aangifte valsch is geweest. Deze valsche aangifte is niet gedaan, om daarmee te trachten een ander misdryf te verbergen, xnaar zij beeft wel een zeer merkwaardigen ondergrond. Sinds menscbenheugenis is op het vrij stille elland Hoekschewaard, met zijn wijd open lig- gende landerijen en zijn eenzame boeven niet zulk een emstig misdrijf gepleegd, als dezer dagen op de Johannahoeve onder Middel- sluis, waar de landbouwer De Reus in zyn stal des avonds is overvallen en gedood. Deze gebeurtenis heeft scbrik en ontsteltenis te- weeg gebraobt en op menige boerderij wordt, zoodra de duistemis daalt, nu nagelaten, wat voorheen argeloos werd verricht. De angst beeft, zooals trouwens te begrijpen is, velen te pakken. Zaterdagavond was de 39-jarige landbou- werskneoht van een hoeve onder Zuid-Beijer- land, welke hoeve den kant van Middelsluis opligt en niet zoo heel ver van de Johanna hoeve is verwyderd, alleen op de boerderij. Plotseling klonk luid gestommel in den stal. Achteraf is gebleken, dat een paard was los- gebroken, maar den knecbt sloeg de schrik om bet hart. Hy dacht aan wat er kort te- vorern in de nabyheld was gebeurd en voor geen goud durfde hij den stal binnen te gaan. Maar aan den anderen kant voelde hij zich toch weer niet verantwoord en bovendien Wilde hi) in geen geval, als straks de boer zou thuis komen, dezen bekennen, dat hij bang was geiweest. En toen Is hij op de zonderlinge gedachte gekomen een overval te ensceneeren. Met een stroowisch bracht hy zich een paar schrammen in het gelaat toe, waarna hij naar het dorp rende en daar aan den veldwachter vertelde, dat hij in den stal door twee hem on- bekende mannen was overvallen, die hem had- den mishandeld; hij had evenwel weten te ontsnappen en kwam nu aangifte van het ge- beurde doen. De veldwachter waarschuwde terstond den burgemeester, die op zijn beurt den brigadecommandant van de rjjksveld- wacht te Numansdorp alarmeerde en volgens diens advies werd er naar de politie te Rotter- dam en Dordrecht getelefoneerd, met het ver- eoek de toegangswegen te bezetten. Voorts werden vaste posten betrokken by de Baren- drechtsche brug en by de veersteigers. De Rotterdamsche politie zond bovendien een auto, met een paar man van de recherche, om b« het onderzoek te assisteeren. Inmiddels waren de burgemeester, de bri gade-commandant en een paar ryks- en ge- meenteveldwachters naar de boerderij gegaan, om een eerste onderzoek in te stellen. Toen de burgemeester den knecht nog eens onder- vroeg, kwam de man al spoedig met zich zelf in tegenspraak en weldra viel hij door de mand. Hij, bekende het heele verhaal te heb- ben verzonnen, om zijn angst te verbergen. Hit de boerderij wordt niets vermist. MOORD IN DE SCHEVENINGSCHE BOSCHJES. Zondagavond heeft zich in de Schevening- Bche Boschjes een vreeselijk drama afgespeeld, waarbij een 42-jarige vrouw om het leven is gekomen. Maandagnacht tusschen 1 en 2 uur meldde zich aan het bureau Prinsestraat in Den Haag een 25-jarige kleermaker, die in vrij zenuw- achtigen toestand verkeerde en in een on- eamenhangend verhaal aan den dienstdoenden inspecteur meedeelde, dat hij een vrouw van het leven had beroofd. De man gaf vervol- gens op N. J. R., te zyn en als kostganger te wonen bij de gezusters B in perceel Vleer- straat 12 te 's-Gravenhage Met een dezer zusters de 42-jarige ongehuwde C, P. B., zou hy volgens zijn verklaring een verhouding hebben gehad. Na Zondagavond om 5 uur met haar uit wandelen te zijn gegaan, heeft hij haar in de Scheveningsche Boschjes vermoord. Onmiddellijk na deze mededeelingen is de man naar het hoofdbureau aan het Alexan- derveld gebracht, van waar de recherche hem heeft meegenomen naar de Scheveningsche Boschjes. Hier heeft hij aan den commissaris der afdeeling C, de plaats aangewezen, waar het misdrijf zou zijn geschied, en inderdaad vond men na eenig zoeken het lyk van de vrouw in het kreupelhout, een paar honderd meter Noord-Westelyk van de Kerkhoflaan, ongeveer tegenover den ingang van het Prin- senvinkenpark. Het lyk werd aangetroffen met een w'tten foulard om den hals. De dader verklaarde, de vrouw dezen doek eerst te hebben omgeslagen voor de kou. Toen hij echter met haar in De Boschjes was, zou volgens zijn verklaring by hem een plotselinge walging tegen haar zijn opgekomen, en heeft hy de das om haar keel dicbt gestropt. Naar de man voorts opgaf, zou deze walging een gevolg zyn van het feit, dat het slachtoffer een sterke alcoholiste was. Nadat de geneeskundige dienst den dood had vastgesteld, is het iyk voor een sectie overgebracht naar het ziekenhuis aan den ZuidwaJ. De man is opgesloten. DUEL PER AUTO. In den nacht van Zaterdag op Zondag tegen drie uur hebben te Berlijn de inzittenden van twee in razende snelheid elkaar voorbyrydende auto's elkander beschoten. Voor de weinige ooggetuigen van den schrik bekomen waren, waren de beide auto's reeds verdwenen. Het merkwaardige duel vond plaats in de Bin- gerstrasse te Wilmersdorf. Men vermoedt, dat hler kwesties tusschen leden van de Ber- hJnsche onderwereld werden uitgevochten. MOORD EN ZELFMOORD. m den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in Antwerpen een bestuurder van een vracht- auto de vrouw waarvan hy gescheiden leefde, doodgeschoten en zich daarna zelf van het leven beroofd. De man, de 27-jarige L. Pays, was gehuwd met de 26-jarige V. Wellens, doch dit huwelijk schynt niet a] .te best te zyn geweest, de vrouw althans trok weer by haar ouders in, die in de Duinstraat wonen. In den nacht op Zondag is de man onopgemerkt in dit huis binnengedrongen, hy passeerde de slaapkamer waar een zuster van zyn vrouw sliep zonder dat deze lets hemerkte en toen by in de kamer van zijn vrouw was aangekomen, heeft hy vier revolverschotien op haar gelost, die de vrouw onmiddellijk hebben gedood. Met het vyfde schot doodde hy zich zelf. De man had herhaaldeiyk by de vrouw aangedrongen dat ze by hem zou terugkeeren, doch steeds een weigerend antwoord ontvangen. VADER DOODGESCHOTEN. Fritz Mennicke, een jager te Halle, wilde ook zijn zoon tot jager opleiden. Hij was ge- woon den jongen zijn geweer te laten schoon- maken. Zaterdagavond was hy laat terug- gekomen van de jacht en naar gewoonte had hij zijn geweer aan zijn zoon gegeven om schoon te maken. Plotseling ging een schot af, dat den vader trof. Het bleek, dat Men nicke bij vergissing nog een schot in het ge weer had laten zitten. Hij werd zoo zwaar gewond, dat hy kort daarop overleed. VISSCHERSSCHIP GEZONKEN. De Engelsche visschersboot „Endon" is in de Noordzee, na een aanvaring met een on- bekend schip gezonken. Men vreest, dat de geheele bemanning, welke twaalf koppen telt, om het leven is gekomen. VIER PERSONEN VERMOORD. Naar uit Zolkiew (Oost Galicie) wordt ge- meld, zyn in den nacht op Zondag in de buurt van Knodno eenige tot nu toe onbekend ge- bleven personen het huis van den koopman Feld binnengedrongen. Zy vermoordden ae geheele uit vier personen bestaande familie, plunderden de woning, staken het huis in brand en ontkwamen met een rijken buit in onbekende richting. De vier slachtoffers van den overval heeft men gevonden nadat de brand was gebluscht. Slechts hun verkoolde lyken konden worden geborgen. VOOR DE OOGEN VAN ZIJN VROUW VERDRONKEN. Het echtpaar Werner Dingworth, dat met een kano naar Transvaal zou varen, vertrok Zaterdag van Montauban naar Bordeaux. Te Albefeuille Lagarde, op 15 kilometer van Montauban, werd zy door iemand op- merkzaam gemaakt op een gevaarlyke hinder- nis, waarop mevrouw Dingworth aan land ging, terwyi haar echtgenoot wilde pogen, de hindemis te boven te komen, maar 't schip verdween in de diepte, Werner Dingworth meesleepend, die voor de oogen zyner echtge- noote omkwam. Het lyk is nog niet gevonden. Albefeuille Lagarde is het dorp, dat door Nederlandsche hulp werd herbouwd. WERKSTER STEEKT POLITIE DE LOEF AF. Een bejaarde Berlijnsche werkster is er, naar de Tel. meldt", in geslaagd een mysterie op te lossen, waarmede de knapste koppen van de recherche der Duitsche hoofdstad zich zes maanden lang zonder resultaat hebben beziggehouden. Een half jaar geleden ver dween van het postkantoor te Friedenau, een voorstad van Beriyn, een brief, die een aantal bankblljetten bevatte. De politie kon geen spoor van den dief vinden. Kort daarop ver dwenen opnieuw vier brieven met geldswaar- digen inhoud. De hulp van een aantal recher- cheurs met een schitterenden staat van dienst werd ingeroepen, doch te vergeefs. Voort- durend werden brieven met bankblljetten of andere waardepapieren vermist, maar de dader bleef onbekend. Enkele dagen geleden vroeg de werkvrouw Scholzen den directeur van het postkantoor te spreken. Zy legde voor den verbaasden ambtenaar een stuk papier neer en zei triom- fanteiyk: „Dien moet u hebben; dat is de man die het geld uit de brieven heeft gestolen". Op het papier las de directeur den naam van een beambte van de postzakken-afdeeling, die af en toe als noodhulp op het kantoor werkte. Vervolgens liet de oude vrouw wat papiersnip- pers op het bureau van den chef neerdwar- relen, die te zamen eens een enveloppe hadden gevormd. In tegenwoordigheid van een rechercheur bracht het vrouwtje daarop ver- slag uit van de wyze waarop zy het raadsel had opgelost. Zy had den man nooit vertrouwd, omdat hy er zoo „gemeen" uitzag. Zij had hem daar- om zooveel mogelijk in het oog gehouden, maar lets verdachts had zij nooit opgemerkt. Totdat zy hem op een ochtend lets zag ver- scheuren en de snippers op den grond wer- pen. Zy wachtte het oogenblik af, dat hij het bureau even verliet, en veegde toen met haar stoffer en blik de snippers by elkaar. Thuis legde zij de stukjes by elkaar en toen ont- dekte zy, dat de ambtenaar een enveloppe had verscheurd, die geopend was en waarop naam en adres stonden. Daar de vrouw de zaak zelf zonder hulp van de politie wilde uitzoe- ken, had zij de enveloppe niet direct naar den directeur gebracht, maar was zy eerst naar het adres gegaan. dat op de enveloppe stond en daar kreeg zy te hooren, dat men een brief met geld verwachtte, die echter niet was aangekomen. Toen achtte de vrouw het oogenblik gekomen om den directeur van haar onderzoek in kennis te stellen. In den tijd, dat de vrouw haar verslag uit- bracht, was de oneerlyke beambte van zyn wyk teruggekomen. Hy werd door den recher cheur ondervraagd en gearresteerd. Volgens het politierapport, waarin vrouw Scholzen hoogelijk geprezen wordt heeft de man be- kend alle diefstallen te hebben gepleegd. DE ONDERGANG VAN DE ATLANTIQUE. De correspondent der N. R. Crt. te Parys meldt: In zyn rapport beschryft commandant Sohoofs, wat er aan boord van de Atlantique gebeurde na het uitbreken van den brand en hoe hy en de laatste leden van de bemanning voor zoover in leven, werden gered. Later zal hij terugkomen op den moed en de toe- wyding, door zijn mannen getoond by hun pogingen om het vuur te blusschen en de kameraden te redden. Toen hy op den boeg met enkele anderen had post gevat, naderden verscheidene sloepen het brandende schip. Zy bleven echter op 500 M. wat elke hoop om ze te naderen ydel maakte. Hy stond er met den eersten officier, den dokter en acht man, van wie er maar drie een reddinggordel hadden. Niemand van hen kon zwemmen. Vroeger is al gemeld, dat in den uitersten nood de eerste officier het voorbeeld gaf en zich in het water wierp. Hy klom met toestemmtng van den kapiteln den ladder af; hy ging byna in een draaikolk onder, maar kon nog in een boot geheschen worden. De kapitein over- reede toen de drie man met de reddinggordels om ook te water te gaan. Alle drie werden door een Engelsche sloep opgenomen. Deze roeide vervolgens naar de twee mannen, die uit een patryspoort van het middenschlp ge- sprongen waren. Op dat oogenblik naderde een tweede sloep van het Nederlandsche s.s. Achilles. Zy manoeuvreerde bewonderens- waardig en wist tot ongeveer dertig meter te naderen en daar te biyven ondanks het gevaar dat zy liep. Alle drie de klassen stonden toen, aldus de gezagvoerder, onderons in brand. Het dek raakte zelf in vuur en ik vreesde elk oogenblik het magazyn vol brandbare stoffen te zien ontvlammen. Ik hield den mannen voor, dat het een kwestie was van dood of leven en hy bewoog hen de trap af te gaan in de hoop zich hetzij vast te klampen aan de banken die te voren in het water gegooid wa ren, hetzy aan het hout, dat er ronddreef. De Nederlandsche sloep had de toewyding dicht genoeg te naderen om hen te kunnen aanhalen. Alle vier werden op die manier gered. Hoe het den dokter verging, is reeds vroeger gemeld. Toen de commandant de zekerheid had, dat er geen enkel levend wezen meer aan boord was, besloot ook hij te vertrekken. Ook hij bereikte de sloep, waarna hij den eersten officier van de Achilles, die de sloep commandeerde, den scheepsarts aan- wees, die te water lag. De sloep stevende op hem af, ondanks het daaraan verbonden ge vaar en wist hem aan boord te nemen. De ploeg ging toen naar de Achilles waar de in zittenden zonder moeite werden tngescheept, en de dokter weer werd bijgebracht. De Achilles zette onmiddellijk koers naar Cherbourg. Het schip was niet van een radio- installatie voorzien, Tot zoover de gezag voerder van de Atlantique. De Nederlandsche rapporten. Men weet, dat de kapiteins van de Neder landsche en Duitsche sleepbooten hun rappor ten omtrent het gebeurde bij het sleepen heb ben ingediend by de handelsrechtbank te Cher bourg. Het zijn omvangrijke documenten, waarin alles haarffjn uitgeplozen wordt. Kapitein Klinge van de Roode Zee, deelt mede, dat hy 5 Januari om 12,54 door middel van een pistool een touw aan de Atlantique vast maakte, Het andere eind werd door de Simson opgavangen. Pas om 13,50 maakte de Minotaure, de Fransche sleepboot, haar eerste touw vast. Anderzyds erkent kapitein Klinge, dat Fransche zeelieden het eerst aan boord van de Atlantique klommen om er de vlag te hijschen en om de lynen van de Fran sche sleepbooten vast te sjorren. Kapitein Klinge legt dan uit, waarom hij Zuidwaarts trok, terwyi de Minotaure in noord-oostelyke richting wou sleepen. Kapitein Van Dyk van de Lauwerzee, erkent, al manoeuvreerend, de sleeptouwen van de Abeille doorgesneden te hebben. Drie van zyn mannen zyn aan boord van de Atlantique geklommen.' Zij bedienden zich daarby van een aan de flanken van de Atlantique afhangend touwwerk. Het was ongeveer vier uur toen de eerste het dek be reikte. Terwyi de mannen den derde op-, heschen, brandde een touw door. De matroos viel van een hoogte van ongeveer zeven meter, maar hy kon een ander touw grijpen en werd opnieuw aan boord getrokken. Het was er erg warm en er hing veel rook, maar vlammen waren er, niet. Wy vonden er, aldus de Neder landsche matrozen, de Fransche vlag en lieten haar er. Wij moesten heel voorzichtig zijn om niet in de gaten van het dek te vallen. De drie matrozen hielpen later den Franschen luitenant Even ophijschen, toen deze probeer- de op de Atlantique te komen. Zy konden het ongeluk niet verhindereo, waarvan hy het slachtoffer werd. De kapitein van de Minotaure legt uit, waarom de Atlantique moest worden wegge- sleept en wel om te voorkomen, dat zy onder de Engelsche kust aan den grond zou varen. Hy verwyt den kapitein van de Roode Zee zonder zyn machtiging tusschenbeide gekomen te zyn en zyn werk gedwarsboomd te hebben. De Fransche kapitein was officieel belast met de leiding en bovendien had hy de eerste lyn vastgemaakt. Voor het overige brengt hy hulde aan den moed en de behendigheid van de Roode Zee, al had hy haar hulp niet ge- vraagd. De komst van kapitein Schoofs zou de moeiiykheden regelen; 6 Januari nam hy de leiding. De Nederlandsche kapitein schynt te erken- nen, dat de Atlantique niet als verlaten kon worden beschouwd. De terugtocht was nog een gevaarlyke karwei. De Iroise, de Fran sche sleepboot, liep gevaar met de Simson in aanvaring te komen. De kapitein redde toen zijn boot door order te geven de touwen van de Simson te kappen. Een tiental sleeptouwen werd aldus, al dan niet vrywillig, gekapt door de booten, die gebrand waren op de vermees- tering van het brandende schip. De Matin meent, dat de Nederlandsche kapiteins zich in him rapporten heel gematigd uitdrukken. Die van de Roode Zee zegt aldoor getracht te hebben op alle manieren met de anderen samen te werken. Drie lyken. Volgens Reuter zyn er wederom drie lyken (alzoo 12 in totaal) in het wrak van de Atlan tique gevonden. De berging van de Atlantique. Uit Cherbourg zyn te Rotterdam de eerste berichten van de gezagvoerders van de 3 Nederlandsche zeesleepbooten, die een groot aandeel in de berging van de Atlantique heb ben gehad, ontvangen. Volgens deze rappor ten hebben de Fransche sleepbooten iets eer- der vastgemaakt op de Atlantique dan de Nederlanders, maar deze verbindingen zijn nadien verbroken. Daarop hebben de Neder landsche sleepbooten vastgemaakt en deze verbindingen zijn tot Cherbourg intact ge- bleven. Bovendien hebben drie opvarenden van de Lauwerzee het schip gedurende dien tijd bezet gehouden en zrj hebben de trossen van de Fransche en Duitsche sleepbooten vast gemaakt. Toen later de gezagvoerder van de Atlantique weer by zyn schip is gekomen, heeft hij het commando over het sleepen op- gedragen aan kapitein Klinge van de Roode Zee. Vermoedelyk zal als bergloon een derde van de waarde van het schip worden uitge- keerd. De sleepers, die aan het bergingswerk hebben deelgenomen, zullen dit bedrag onder- ling moeten verdeelen. De beslissing over de grootte van ieders aandeel zal 6f aan arbitra ge, 6f aan de uitspraak van de rechtbank te Parys worden overgelaten. De brand aan boord van de „Atlantique" gebluscht. De brand aan boord van de Atlantique is thans geheel gebluscht. De brandweer is bezig de ruimen leeg te pompen. Men verwachtte hiermede Dinsdag tegen den avond gereed te zullen zyn; daarna zal de Atlantique naar een droogdok worden ge- sleept. Pas dan zal het mogelyk zyn na te gaan of en in hoeverre de fhinp van het schip nog bruikbaar is. Naar by het onderzoek der enqu£te-coni- missie tot nu toe is komen vast te staan, schynt beneden de waterlyn in het geheel geen schade te zyn gebleken. Ook de machines zyn slechts weinig beschadigd. TWEE OUDJES. Te Edinburgh is op 102-jarigen leeftyd mej. Jessie Lemox overleden, die bevriend is ge weest met dr. Livingstone en met Florence Nightingale. Zeventig jaar geleden heeft zy mevrouw Levingstone vergezeld van Durban tot den rand van Zambesi, waar zy Living stone ontmoette. By haar terugkeer in En- geland kwam mej. Lemox in dienst by de op- leiding voor verpleegsters van Florence Nigh tingale, met wie zy zeer bevriend raakte. Ook in Eastbourne is een oudje gestorven, een vrouw van 105 jaar, die tweemaal ge huwd is geweest en zeven kinderen heeft ge had, die zij alien had overleefd. EEN SCHIJNDOODE. Te Londen is Zaterdag een geval van schyn- dood geconstateerd. De toestand van de 66- jarige mevrouw Humi, die emstig ziek te bed lag, verergerde des morgens om vijf uur zoodanig, dat ieder oogenblik het einde ver- wacht kon worden. De dokter deelde mede, dat het nog slechts een kwestie van enkele minuten was en verliet, na nog enkele in- structies gegeven te hebben, het huis. Kort na zyn vertrek scheen het inderdaad, dat het met de zieke gedaan was. Haar hart klopte niet meer, terwijl ook de longen niet meer werkten. Kortom, alle teekenen wezen erop, dat de patiente was overleden. De fami lie waarschuwde hierop den geneesheer, op- dat deze de doodschouw zou komen verrich- ten. Toen de arts echter na een tijdsverloop van ongeveer twee uur arriveerde begon de ,,overledene" plotseling weer teekenen van leven te geven. Onmiddellyk gaf hy de vrouw een injectie en na eenigen tyd kwam zij tot bewustzijn. De vreugde van de familieleden was even wel slechts van kortcn duur, want in de mid- daguren trad werl. -lyk de dood in. De dok ter verklaarde nog nooit een dergelijk feit te hebben meegemaakt. DE DIKKE MAN. De Engelsche bladen melden het overlijden van Joe Jordan, den waard uit de George te Dorchester. Joe was.beroemd als de zwaar- ste vergunninghouder in Engeland. Hy woog 140 K.G. en was er trotsch op. Menig kunst- schilder beeft zyn portret geschilderd en met tal van kunstenaars was hij bevriend. Uit alle deelen des lands kreeg de George te Dor chester bezoek van menschen dien den dikken man gezien wilden hebben en hem wilden heb ben hooren vertellen van zyn vele ervaringen. EEN ONAANGENAME PARKEERPLAATS. De Amerikaansche schryvers Keeler en Meserve bezochten een vriend in Chicago en iieten hun auto op een parkeerplaats staan, ten zeerste er over verheugd dat zij zonder moeiiykheden konden parkeeren, want nergens was een auto te zien. Toen zy terugkwamen waren vier mannen druk bezig hun wagen uit elkaar te halen. Per vergissing hadden zy op een autokerkhof geparkeerd. MUIS EN OLIFANT VEROORZAKEN VERKEERSSTREMMING. Een muis en een olifant hebben, ieder af- zcnderlyk, Zaterdag te Southend, naar de „Times" vertelt, het verkeer in de hoofdstra- ten ernstig ontwricht. De muis Hep alleen maar over straat. Eenige vrouwen, die het diertje zagen, be- gonnen te gillen en vergaten in haar schrik de lessen van „veihg verkeer". Twee niets kwaads vermoedende automobiHsten hoorden het gegil en remden overhaast, met het ge volg dat hun wagens byna in botsing kwamen. Een trambestuurder, eveneens verontrust door het gillen, remde zoo plotseling, dat de meeste passagiers van hun plaats werden geworpen. Middelerwyl was het knaagdier, dat zooveel verwarring had gesticht, in een riool ver dwenen. De tweede verkeersstremming, later op den dag, was te wyten aan een oHfant, die kalm door de straten weid geleid naar een plaats des vermaaks, toen een vrouw, die de straat overstak v66r den dikhuid, plotseling giUende op den grond viel. Zy beweerde door den oli fant omvergeloopen te zyn, maar de oppas- ser betwistte dit en zeide dat de vrouw op het gezicht van Freddy Snuit geschrokken was en ineen was gezakt. Hoe dan ook, het verkeer was gestremd tot de vrouw en de olifant ieder huns wcegs konden gaan. HET ROXY-THEATER TE NEW-YORK G'ESLOTEN. De „Daily Express" meldt dat't New-York- sche Roxy-Theater, het grootste bioscoop- theater der wereld, reeds thans, na een enkele week in bedryf te zijn geweest, weer gesloten zal worden. Het was Donderdag de groote sensatie van New-York, dat Woensdagavond alle artisten en personeel bijeengeroepen werd en mededeeling intvingen dat de deuren geslo ten werden. Vijfhonderd geengageerden ver- liezen deze week hun betrekking. Mr. S. L. Rothafel, de manager, deelt niet mede wanneer er heropend zal worden. Men v;as des te meer verbaasd, daar men meende aat de steun van J, D. Rockefeller het bedryf door de malaise heen zou helpen. De gewel- d:ge music-hall, die Rockefeller zestien mil- lioen kostte blijft geopend. EINDE DER STIERENGEVECHTEN Reuter meldt uit Madrid dat de „nationale sport" van Spanje, het stierenvechten, volgens Senor Julia, den secretaris van den Bond voor Dierenbesoherming, binnen tien jaar geheel zal hebben opgehouden. In de laatste twee jaar, is het aantal bij gevechten gedoode stieren met 35 pet. ver- minderd en de organisators van stierenge- vechten hebben in het afgeloopen jaar veel geld verloren, zoodat zij er voor terugschrik- ten nieuwe gevechten te organiseeren. Senor Julia verklaarde verder, dat de lief- hebbery voor stierengevechten geleidelyk ver- loopt. In 1932 zyn slechts twaalf „tores bravos" gedood, terwyi vroeger meer dan 100 van zulke dieren omkwamen. ROOFOVERVAL TE BERLIJN. Maandagmiddag werd een magazynknecht, Fritz Schnell, van een sigarettenfabriek te Beriyn, die 4000 mark naar een filiaal van de Duitsche bank moest brengen, in de gang van het fabrieksgebouw door twee jongelui neergeschoten. Schnell, die in de borst en in de dy getroffen was, had de tegenwoordigheid van geest de actentasch met geld door de ge- opende deur in het kantoorlokaal te werpen. De daders wisten in een auto te ontvluchten. INFLUENZA TE BIRMINGHAM EN MANCHESTER. De influenza-epidemie te Birmingham neemt nog steeds in omvang toe. In de afgeloopen week waren er niet minder dan 158 doodelyke gevallen tegen 87 dooden in de daaraan voorafgaande week. De epidemie dreigt hetzelfde emstige karak- ter aan te nemen als in 1929, toen er elke week 200 k 250 influenzapatienten overleden zyn. Ook te Manchester zyn talryke gevaUen van influenza en longontsteking voorgekomen, vooral onder het personeel van de openbare instellingen. Men gelooft niet, dat het hoogtepunt van de epidemie al bereikt is. SNEEUWVAL TE MUNCHEN. Nadat het Maandag te Munchen den gehee- len dag had geregend, begon het tegen mid- demacht te sneeuwen tot Dinsdagmorgen. De stad was met een dicht wit kleed bedekt ook in de bergen sneeuwt het. MIST. Een dlkke mist heeft Maandag boven Lon den en Zuid-Engeland geheerscht, die veel stoomis in het verkeer tengevolge heeft ge had. Bij Portsmouth is een vrachtvaartuig van de marine na een aanvaring in de buiten- haven gezonken maar de bemanning is gered. De bovenlucht was helder en alle vliegtuigen zyn op tijd van Croydon vertrokken, maar twee inkomende vliegtuigen moesten voor de kust van Kent terugkeeren. HEVIGE SNEEUWVAL. In Noord-Griekenland heeft het hevig ge- sneeuwd. In eenige streken van Macedonie is de temperatuur tot tien graden beneden nul gedaald. DE ZEEVESTING MAC ELLIOT IN DB LUCHT GEVLOGEN. De zeeveating Mac EUiot is, naar de Ber liner Zeitung meldt, in de lucht geviogen. In het fort was een groote brand uitgebroken, welke naar de opslagplaatsen van munitle oversloeg. Deze vlogen in de lucht. Een hevige sneeuwstorm maakt het den schepen van de brandweer en die aan het reddingswerk wiUen deelnemen onmogelyk by de plaats des onheils te komen. Het fort ligt op een eiland, ongeveer 30 K.M. van Helsing- fors verwijderd. Naar het blad verder meldt ziet men van het vasteland af voortdurend een geweldigen vuurgloed omhoog stygen en hoort men het gedreun van de hevige ontplof- fingen. Zeven kazemes en groote deelen van de vestingwerken moeten vemield zyn. Men vreest groote verliezen aan menschenlervens. VLOER INGESTORT TIJDENS ROUWBEZOEK. Een emstig ongeval heeft Zondagmiddag in een huis te Ajaccio, de hoofdstad van het eiland Corsica, twee vrouwen het leven ge- kost, terwyi vyftien personen emstig gewond werden. Op de tweede verdieping van een heerenhuis waren de vrienden en familieleden van een Zaterdag overleden bewoner der stad byeen, toen de vloer van het vertrek onder het gewicht van de aanwezige twintig per sonen instortte. Alle aanwezigen kwamen met de kist op de eerste \erdieping terecht. De terstond gealarmeerde brandweer kon lit de puinhoopen twee bejaarde vrouwen bergen, die reeds bleken te zijn overleden. Van de an dere aanwezigen waren er vyftien zoo emstig gewond, dat zy naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. Men vreesde voor het leven van eenigen hunner. Het Stef. Ag. meldt uit Salerno, dat ten gevolge van geschiUen van plaatselyken aard 300 personen uit de geraeente Monte San Giacomo naar de naburige plaats Sassano trokken. Daar deden zy een aanval op een wachtpost van carabinieri, wierpen dezen met steenen en beschoten hen, waardoor een onder- olficier werd gedood en een manschap zwaar gewond. De aangevallenen zagen zich genood- zaakt met schoten tegen de betoogers op te treden; drie personen werden gedood en vier gewond. De orde is volkomen hersteld en de aanvallers zyn gearresteerd. ZAAMSLAG. By de op Dinsdag 10 Januari, in het hotel „De Appel" by den heer C. P. de Regt alhier, gehouden aanbesteding van kunstmeststoffen werd als volgt ingeschreven: Voor Kainiet 2,23; Kalizout /5,55; Pa- tentkali /6,26; Thomasphosphaat 16,25 per Super 1,63%; Ammon.-Super 2,95; Chili (gemalen) 6,50; Chili (Arcadian) 6,50; Zwavelz. Ammoniak 4,66; Kalksal- peter /6,21; alles per 100 K.G. SAS VAN GENT. Huwelyks-aangiften. 31 Dec. Gustaaf Al fred D'haene, oud 52 j., weduwn. en Irma Maria Theresia van Haele, oud 30 j., jd. Geboorten. 20 Dec. Herman Pierre Leon, z. van DesirS Johannes Bemardus de Cooker en van Alice Louise Vermandel. 21 Dec. Georgette Eugenie, d. van Camiel Van den Bunder en van Alice Koene. 28 Dec. Ludwig Victor, z. van Raymond Lootens en van Chris tina EUsabeth de Fever. ZAAMSLAG. Huwelyks-aangiften. 2 Dec. Mlchiel Cor nells Wilhelm, oud 32 j., weduwn. en Sara Johanna Willemsen, oud 24 j., jd. 10 Dec. Pieter de Putter, oud 27 j., jm. en Hebrina HameHnk, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Dec. Michiel Cornells Wilhelm, oud 32 j., weduwn. en Sara Johanna Willemsen, oud 24 j., jd. 22 Dec. Pieter de Putter, oud 27 j., jm. en Hebrina Hamelink, oud 24 j., jd. Geboorten. 5 Dec. Abraham, z. van Abra ham Dees en van Jeleyntje Scheele. 8 Dec. Elizabeth, d. van Jan Goossen en van Cornelia Hamelink. 11 Dec. Sara Catharina, d. van Mattheus de Putter en van Franyoise de Put ter. Janna, d. van Jannis Hamelink en van ComeUa Hamelink. 12 Dec. Adriana Geer- truij, d. van Pieter Balkenende en van Catha rina Koster. Jan, z. van Jan Deurwaarder en van Sara Catharina de Bruyne. Wilhelmina Poulina, d. van Jacobus de Feyter en van Catharina Janna Dees. 19 Dec. Tanneke, d. van Leendert de Putter en van Neeltje Hame link. 25 Dec. Clara Elizabeth, d. van Jaco bus Johannes de Regt en van Elizabeth Clara Dekker. Overiyden. 31 Dec. Een als levenloos aan- gegeven kind van het mannelyk geslacht van Johannes Comelis Missu en van Neeltje Adriana Wissel. Van Ter Neuzen: 9 Jan. Eng. s.s. THK: MARCHIONESS, 356, ledig, New-Castle. Van Sluisldl: 10 Jan. Zweedsch s.s. BEER, 1096, cokes, Stockholm. Voor Gent: 9 Jan. Eng. s.s. DONA ISA BEL, 290, kolen, New-Castle; Lett. s.s. EVER- LINE, 2384, hout, Leningrad; Lett. s.s. RA- MAVA, 1305, hout, Leningrad; Eng. s.s. FAL CON, 738, stukg., Antwerpen; Lett. s.s. SIGULDA, 1259, hout en vlas, Riga; Duitsch s.s. BOLHEIM, 2059, hout, Moermansk. 10 Jan. Noorsch s.s. ELLAVORE, 740, gem., Antwerpen; Eng. s.s. ALGOL, 929, ledig, Rouaan. Van Gent: 9 Jan. Eng. s.s. DONA ISABEL. 290, ledig, New-Castle; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Middelsborough; Belg. sn. CHARLES, 334, gem., Goole. 10 Jan. Belg. s.s. YVONNE, 385, ledig, New-Castle; Grieksch s.s. NICOLAAS FINI- LIS, 1986, cokes, Savona; Zweed3ch s.s. DAGFRID, 518, fosfaat, Gdynia; Duitsch s.s. LANGSEE, 560, ledig, Cuxhaven. Amsterdam, 11 Jan. 1933. Vreemd bankpapier. Bieden Laten Engelsch 8,30 8,36 Duitsch 58,90 59,20 Fransch 9,65 9,80 Belgisch 6,87 6,92

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3