SPORT. GEMENGDE BERICBTEH. OVERSLAG. LOOP DER BEVOLK1NG OVER 1932 RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. HOEK. w.o. de heer van Duin van het s.s. Luc- tor el Emergo, dat door het vastraken van een zjjner schroeven met een ketting van een boei in den morgen van den 17en December j). even v66r 7 uur, aan het Katsche Veer met-rde, nadat deze boot den vorigen avond ©m 19 uur van dat Veer was vertrokken, geen 5 minuten daama, door de duisternis aan den grond geraakte en niet vlot kwam v66r des nachts ongeveer half vier, vervolgens een 10 minuten heeft gevaren, terwijl het zeer mis- tig was en daama bovengenoemd feit plaats vond, geen eerder gelegenheid bood om de on- derbroken reis naar Zierikzee voort te zetten, dan door hen des middags te 12.45 aan meer- genoemd veer over te doen stappen op de reserveboot Noord-Beveland, welke in Vlissin gen oplag en aldaar ongeveer 7% uur v.m. werd gewaarschuwd, waardoor de passagiers eerst te 13.45 Zierikzee bereikten? t>e tweede vraag houdt in of Ged. Staten bet in elk geval niet noodzakelijk vinden den directeur op den Ooster- of Westerschelde- flienst er nadrukkelijk op te wijzen, dat voort- aan in een dergelijk noodgeval alle pogingen Id bet werk moeten worden gesteld om door miadel van een ander vaartuig, uit een zoo dicht mogelijk bijzijnde plaats in de verdere stagnatie van het verkeer te voorzien, z66 dat eenerzijds de passagiers zoo weinig doenlijk last ondervinden van de onderbroken reis en anderzijds zij, die een reis willen aanvangen, to dat voomemen zoo gering mogelijk worden beiemmerd en alzoo niet te wachten op een dusdanige gelegenheid, waardoor weliswaar van de Provincie geen financieele offers wor den gevorderd, doch het reizend publiek in het algemeen, dat meestal belasting betalende bur gers zijn, ten zeerste worden gedupeerd? Ten derde vraagt de heer van Duin of Ged. Staten het niet alleszins onverantwoordeljjk achten, dat de booten der Provincie in het geheel niet voorzien zijn van eenige inrichting of constellatie, waardoor zij, in geval van nood, verbinding kunnen krijgen met het vaste land Ten vierde of Ged. Staten, bjj een eventueel juist achten van vraag III willen overwegen, in dat euvel, waardoor tal van menschen- levens op het spel kunnen staan, zoo spoedig mogelijk te voorzien? Ged. Staten hebben ter zake de eerste vraag geantwoord, dat zij zich geheel kunnen ver- eenigen met de wijze waarop de directeur in faet bedoelde geval is opgetreden. V66r dat de boot in den morgen van den 17en December 3-1. aan den steiger te Katsche veer lag, kon van het ongeval geen kennis gegeven worden aan het personeel aan den wal, aangezien uit de bemanning daartoe geen personen konden worden uitgezonden, tengevolge van wind en mist. Toen het schip eenmaal aan den steiger lag, heeft de kapitein zich onmiddellijk met den directeur in verbinding gesteld; deze heeft toen hi) vrij spoedig de zekerheid had, dat de dienst om 12 uur met de Noord-Beveland zou kunnen worden hervat, gemeend geen verdere pogingen te moeten doen om de passagiers v66r dat tijdstip nog met een ander schip naar de plaats van bestemming te brengen. De prijs die voor een daarvoor geschikt schip gevraagd werd, n.l. 150 voor edn enkele vice-versa reis, was trouwens oneven- redig hoog, terwijl het transport met andere schepen, hetwelk goedkooper had kunnen ge- schieden, gelet op het jaargetijde en de weers- gesteldheid, de veiligheid der passagiers niet voldoende scheen te waarborgen, daargelaten nog of voor alle behoorlijk accomodatie ge- vonden zou kunnen worden. Op de tweede vraag antwoorden Ged. Staten ontkennend, omdat de directeur zoodanige maatregelen neeft getroffen, die het meest ter zake dienende schenen en op geen andere wijze zou zijn verkregen, dat de betrokken passagiers op een eenigszins aanmerkelijk vroeger tijdstip het einddoel van hun reis had- den kunnen bereiken. Ten aanzien van de derde vraag zeggen Ged. Staten, dat zij het aanbrengen van een inrichting of constellatie (bedoeld zal zijn: tostallatie) als bedoeld door den heer van Duin, reeds eerder overwogen hebben, waar- bg bleek, dat dit rond f 27.000 zou kosten, ongerekend de kosten van onderhoud en be- diening. Op grond hiervan en omdat de be- hoefte aan een dergelijke installatie op de Provinciale schepen nog nimmer dringend heeft doen gevoelen, terwijl de route, die de schepen bevaren, medebrengt dat vrijwel al- tijd er op gerekend mag worden, dat eerder tulp van naburige schepen of van den vasten wai aanwezig is, dan op radiotelegrafisch- ol telefonisch verzoek ontboden hulp, heeft het college destjjds besloten niet tot aanschaffing over te gaan. Op grond daarvan beantwoorden Ged. Sta ten ook de vierde vraag ontkennend. GEVONDEN VOORWEBPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt bekend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Portemonnaie, K. Hamelink, Jozinastr. 8. Rozenkrans, Bureau van Politie. Kam in dtui, schipper S. Vaal, Schoolplein. Carbidlantaam, Bureau vein Politie Relastingmerk, G. Verbiezen, Steenkamp- iaan 55. Een paar Dameshandschoenen, A. J. v. d. Sloot, Noordstraat 26. Glacd handschoen, J. de Smidt, Nieuwediep- Htraat 51. Beleistingmerk, M. de Ridder, Vingerling E 22, gem. Hoek. Portemonnaie met inhoud, J. Geelhoed, Mart. Eijkestraat 25. Heerenrijwiel, P. v. d. Walle, Schutters- hofweg 1. Kinderfiets, J. Kolijn, Nieuwediepstr. 63. Vulpenhouder, J. Verbiest, Nieuwediepstr. 82. Damesheindschoen, F. Dekker, Vlooswjjk- straat 60. Kinderportemonnaie met inhoud, P. Lijbaart, Noordstraat 65. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Over de week van 25 tot en met 31 Decem ber 1932 kwamen in Zeelamd 10 gevallen van roodvonk voor, n.l. 5 te Biervliet, 4 te Krab- bendijke en 1 te Zoutelande. Jl. Vrijdag is te Moerbeke overleden de heer E. Lauret, gepensionneerd hoofd der school alhier, in den ouderdom van 73 jaar. De over- ledene trad alhier in functie als hoofd der openbare school op 1 Januari 1889 en bleef dit tot 1 Januari 1925. Hij behaalde op 18- jarigen leeftjjd de acte en was alzoo 48 jaar bij het onderwijs werkzaam. HOEK. Geboren 23 m., 22 vr., totaal 45. Geivestigd 28 m,. 32 vr., totaal 60. Overleden 15 m., 7 vr., totaal 22. Vertrokken 39 m., 58 vr., totaal 97. Bevolking op 31 Dec. 1931 1347 1359 Bevolking op 31 Dec. 1932 1348 1344 alzoo verminderd met 14 personen. Aantal voltrokken huwelijken 37. HEN GSTDIJK. Geboren 10 m., 7 vr., totaal 17. Gevestigd 14 m., 10 vr., totaal 24. Overleden 4 vr. .totaal 4. Vertrokken 26 m., 28 vr., totaal 54. tot.. 2706 2692 m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1931 Bevolking op 31 Dec. 1932 alzoo verminderd met 17 310 308 personen. 298 283 608 591 Aantal voltrokken huwelijken 8. DE KINDERMOORD IN DEN BLIJDORP- POLDER TE ROTTERDAM. Donderdag behamdelde de Rotterdamsche rechtbank de moordzaak op Marietje van Os, het 10-jarig meisje, dat in den avond van 9 October 1929 door een onverlaat was meege- lokt naar den donkeren Blijdorppolder te Rot terdam, daar ergerlijk mishandeld en tenslotte gewurgd werd. De politie meende reeds den dader gevonden te hebben, een zekeren W. V., reizend koopman, die na een ultgebreid on- derzoek in Venlo werd gearresteerd. De mnn kon echter zjjn onschuld bewjjzen. In Augus tus van het vorige jaar legde de 24-jarige H. J. H., destijds gedetineerd in de bjjzondere strafgevangenis te Scheveningen een volledige bekentenis af. Hij zou, volgens de dagvaarding, de 10-jarige M. van Os opzetteljjk en gewelddadig van het leven hebben beroofd door haar keel of haar neus en mond dicht te houden, zoodat zij geen lucht meer kon krijgen en overfeed. Dit alles vooi^fgegaan, vergezeld of gevolgd door het feit. omschreven in artikel 244 Wetb. van Str. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Er waren 15 getuigen opgeroepen mooi spel te zien gegeven, hoewel aan beide zijden hard werd gestreden om de overwin- nihg, gezien het belang dat voor hen er in ge- legen was om de kans van het degradatiege- vaar te ontloopen. TWEEDE KLASSE. HeroMEVO. 70. Dat Hero het zou klaar spelen om met flinke cijfers de overwinning op MEVO te behalen, lag voor de hand. Door de groote meerderheid van de ontvangende club had het geheele ver- loop van den strijd een eenzijdig karakter. Re- gelmatig werd de score door Hero verhoogd, terwijl MEVO er niet in slaagde zelfs gevaar- lijke oogenblikken voor het Hero-doel te scheppen. Voor MEVO wordt het steeds beden- kelijker of zij nog aan de onderste plaats zal kunnen ontkomen. RBC-Alliance. 71. Ook in deze ontmoeting heeft RBC getoond dat zij sterker was dan haar stadgenoote Al liance en de verwachting dat zij er in zou slagen met een stevige overwinning Alliance er onder te houden is dan ook uitgekomen. Alliance blijft hierdoor gevaarlijk dicht bij MEVO, slechts doordat zij 2 wedstrijden min der heeft gespeeld dan laatstgenoemde club is oorzaak dat het doelgemiddelde iets beter is. DOSKODongen. 22. Een gelijk spel zou het best de krachtsver- hcuding weergeven, schreven wij vorige week Vrijdag en het is ook zoo uitgekomen. Beide vereenigingen kunnen tevreden zijn met deze uitslag want van een overwicht van een hun- ner is geen sprake geweest, al speelde DOSKO technisch iets beter. De wedstrijden TeraeuzenDe Baronie en VlissingenBreda zjjn doordat de terreinen onbespeelbaar waren, niet doorgegaan. DERDE KLASSE. AxelVlissingen II 31. Met van spanning en verwachting pope- lende harten verbeidde voetbalminnend Axel sinds een paar weken den van zoo groot ge- wicht en beslissenden invloed zijnden strijd tegen de rood-witte reserve's. De oranjehem- den hebben in Vlissingen een veer gelaten en de nek-aan-nek race die in deze afdeeling tus- schen beide clubs sindsdien gevolgd is, deed ons een spannenden en emotievollen kamp verwachten. De goede verwachting werd sterke hoop, toen de oranjevoorhoede dezen middag een overrompelend spel te zien gaf, waartegenover de gasten machteloos stonden in de eerste helft. Indien hun doelman niet met zooveel bravour en elegance zijn doel had verdedigd, de score ware bij de rust bciang- rjjk hooger geweest! Jammer, dat de regen vooral in de tweede helft de spelbreker werd en het spelpeil in de laatste minuten daardoor inzakte. De kleine 500 toeschouwers die den regen trot- seerden hebben overigens genoten van een Na het getuigenverhoor heeft het O. M. rekening houdend met het feit, dat H. ver- J mooien en ridderlijken strijd, welke in de eer- minderd toerekenbaar is, geeischt 10 jaar ge- ste een in seizoen nog niet vertoend vangenisstraf, door te brengen in de bjjzon- short-passingspel te zien gaf bij de oranje- dere strafgevangenis te Scheveningen en 9 zwarten' dat sloot als een bus. Het terrein daama ter beschikkingstelling van de Re'eee- was in de allerbeste conditie. ki'ma. SpIi amnVi f nr oaon ring. N.V. I. Boasson Zoon's Bank, in liquidatie te Middelburg. Rechter-commissaris Mr. J. H. Bibau te Middelburg. Curatoren Mr. A. J. van der Weel te Mid delburg en P. Zandstra, accountant te Mid delburg. P. van Grembergen, koopman te Ter Neuzen. Rechter-commissaris Mr. A. van den Hoek Curator Mr. G. Tichelman. UITSLAGEN VAN ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND, le klasse. DONGANOAD PSVMVV MiddelburgBVV N ACEindhoven BleijerheideWillem II PSV MW Eindhoven Bleijerheide DONGA NAC Willem II NOAD Middelburg BVV 13 14 13 12 12 13 13 12 13 13 9 9 6 5 5 5 3 2 3 1 3 3 2 2 5 6 3 5 1 5 4 4 5 6 5 4 7 7 34—12 42—33 28—22 26—22 26—22 33—34 23—25 19—27 26—42 27—45 2—2 2—1 2—2 1—2 1—1 21 18 15 13 12 12 11 10 9 7 2e klasse A. HeroMEVO TeraeuzenDe Baronie VlissingenBreda RBCAlliance DOSKODongen 7—0 afgek. afgek. 7—1 2—2 Vrijdagavond werd in tegenwoordigheid van den Inspecteur van het Lager Onderwijs, Commissie van Toezicht en Commissie tot wering van schoolverzuim, eenige leden van den raad, het hoofd der bijzondere school, benevens het personeel der O. L. school door Burgemeester en Wethouders op de raadszaal gelnstalleerd als hoofd der openbare school alhier de heer Okkd van Zuidzande. De nieuwe functionaris werd door den bur gemeester en den Inspecteur van het Lager Onderwijs toegesproken en werd de hoop uit- gesproken dat de heer Okkd zijn beste krach- ten zou geven aan het onderwijs en de school. De heer Okkd dankende voor de gesproken woorden beloofde te doen wat in zijn vermogen lag om het onderwijs vruchtbaar te doen zijn in het bel van school en kind. WESTDORPE. Op 31 Dec. stonden bij den agent der ar- beidsbemiddeling alhier 149 personen als werkloos ingeschreven, tegen 12 op 1 Dec. Hero Vlissingen DOSKO Teraeuzen TSC RBC Breda Dongen De Baronie Alliance MEVO 11 12 13 11 10 10 9 10 10 11 13 8 6 6 6 5 5 5 4 2 1 1 3 5 3 1 2 1 2 1 2 2 1 4 4 3 4 4 4 7 8 10 4311 29—15 34—34 42—34 27—23 3630 19—20 31—27 30—36 1840 14—43 19 17 15 13 12 11 10 10 5 4 4 3e klasse A. AxelVlissingen H Zeelandia nSass. Boys 3—1 2—5 Axel Vlissingen H Hulst De Zeeuwen Teraeuzen II 11 9 9 10 9 Middelburg II 11 Sass. Boys 10 Zeelandia II 9 37—8 29—10 20—13 19—15 20—19 17—36 16—33 7—31 17 14 13 12 7 7 4 2 De regen, die Zaterdagnacht en ook Zondag vele velden onbespeelbaar maakte, was oorzaak dat zeer vele wedstrijden geen door- gang konden vinden, terwijl de wedstrijden welke doorgang vonden door de gladheid van het veld veel van hun aantrekkelijkheid ver- loren. In de Eerste Klasse van Afdeeling TV is de wedstrrjd MiddelburgBW geeindigd in een gelijk spel. 22. Bij de rust was de stand 11. Door de gladheid van het veld werd geen Scheidsrechter Gillissen, een sympathieke en correcte fluitist in de derde klasse, laat tossen en de thuisclub verkiest het westelijk gelegen doel. De Axelaren stellen zich dan op zonder Dieleman en F. de Regt. De Vlis- singers zijn au grand complet, doordat hun eerste elftal vrij is, wegens het afkeuren van I het terrein voor den wedstrijd Vlissingen Breda in de tweede klasse. Nauwelijks is afgetrapt of Dronkers neemt het leder op de borst en neemt het initiatief j tot een groote serie van snelle aanvallen en I het spel is nog maar e<§n minuut oud als zijn partner de Regt van zeer grooten afstand een prachtschot lost dat de Vlissingsche doelman f nog temauwemood over de lat tot hoekschop weet te bewerken. Als Dronkers het leder op- nieuw bemachtigt plaatst hij zeer fraai naar Verstraten, doch deze staat in buitenspel- positie. Deze speler brengt dan opnieuw mooi op en de bal gaat van man tot man naar den linkervleugel en J. v. d. Berge forceert op nieuw een corner, maar de roodwitte doelman stopt meesterlijk een vliegend schot van Koekkoek. Even later is het schot van K. Gans tarn en goed houdbaar voor den doel- wachter. De Axelaars blijken op revanche belust. De oranje-captain haalt bij den eer- sten Vlissingschen aanval den bal mooi om en opnieuw attacqueeren de gastheeren. L. v. d. Berge neemt dan een vrijen schop, waarna Dronkens de linkervleugel aan het werk zet, maar de Vlissingsche doelman werpt zich on- i versaagd tusschen een kluwen van spelers en duikelt telkens fraai den bal op. Een pracht schot van Koekkoek had beter lot verdiend. Als Koekkoek even later aan de Regt over- geeft schiet deze ver naast. Een vrije schop door Dronkens genomen gaat via Koekkoek naar den vrij staanden Verstraten en deze bedenkt zich geen oogenblik en geeft met een kolossalen schuiver in den rechterbenedenhoek zijn ploeg onder groot gejuich de leiding. 10. De gasten worden van nu af door het mooie Axelsche samenspel schaakmat gezet. Nauwe lijks is de bal weer aan het rollen of J. v. d. Berge en Dronkens voelen de roodwitte doel man aan den tand. K. Gans en Koekkoek spe len een technische partij voetbal, die de rood witte verdediging telkens in een netelig par- ket brengt. Een enkele maal breken de Vlis- singers voor de rust slechts door, zoodat in laatste instantie vein de Velde slechts spora- disch zijn talenten moet toonen. De beide Axelsche backs zijn weer „safe" bovendien en de gastheeren blijven de geheele eerste helft vrijwel domineeren. Dronkens wil het dan van te grooten afstand probeeren, waarna de Axelsche captain kalm op van de Velde terug speelt. Een schitterende voorzet van Dron kens ketst dan van de bovenlat achter het roodwitte home. Koekkoek goochelt fraai naar Verstraten, maar deze staat buitenspel. De Vlissingsche rechtsback pikt dan het leder van voor J. v. d. Berge's neus en een moment later zit Scheele de Vlissingsche backs te fel op de huid, wat hem een vrijen schop kost. De roodwitte doelman is voor de Axelaars het grootste struikelblok. Verstraten, die meer- malen buitenspel staat, lost een tarn schot, maar een schitterend hoog schot wordt door den doelman der gasten onder applaus ge- stopt. De Vlissingsche rechtbuiten zal het dan eens op zijn ddntje probeeren, maar L. v. d. Berge retoumeert. Als J. v. d. Berge den bal nog juist voor de hoekvlag weet te stop- pen passeert hij fraai, maar Koekkoek staat buitenspel. Even later moet voor deze speler even worden gestopt. Opnieuw brengt de Axelsche linksbuiten snel op, geeft aan Dronkens, maar Verstraten verkeert in bui- tenspelpositie. Als Scheele valt, kan hij een voorzet van Koekkoek daardoor niet benutten. Eenige mooie staaltjes van kopwerk voor het Vlissingsche strafschopgebied vallen dan te memoreeren. Als Verstraten een trough pass naar Scheele geeft, is de VI. keeper op zijn qui vive. Deze speler gaf schitterende staaltjes te zien en voorkwam telkens een doelpunt. Nog steeds wordt Axel sterker en er han- gen doelpunten in de lucht. De rechtsback der roodwitten zoekt tegenover den oranje-zwarten linksbuiten zijn heil in uittrappen. Eindelijk hebben de overrompelende aanvallen van onzen linkervleugel succes. J. v. d. Berge forceert opnieuw een hoekschop, neemt deze en Koek koek zet zijn hoofd onder den aanzweven- den bal en vergnoot precies in denzelfden hoek, Axel's voorsprong. 20. De Axelaren voelen zich hierdoor veiliger en spelen nog geestdriftdger voort. Een moment later opnieuw een prachtschuiver van Koek koek. Karel Gans goochelt fraai met het leder, doch zijn voorzet is buiten het bereik van Verstraten. De geheele Axelsche midden- linie trekt mede ten aanval en Borgt lost van verren afstand een mooi schot. Als Verstraten j een voorzet van J. v. d. Berge inkogelt heeft de scheidsrechter buitenspel geconstateerd. Nadat het duo Gans-Koekkoek, dat in de Axelsche voorhoede uitblonk, dan nogmaals hun werk met buitenspel van Verstraten ziet besloten, ontworstelen de roodwitten zich een korte periods aan den hevigen druk op hun doel, maar L. v. d. Berge zuivert zjjn gebied. Uit een scrimmage in het beruchte gebied gaat Scheele dan den bal halen en als de oranje-zwarten opnieuw ten aanval trekken is het rust. Na de hervatting zet de Regt aanstonds zijn aanval aan het werk. Scheele passeert naar Verstraten, maar Gans weet den doel- mond niet te vinden. Een tweede aanval is den gasten bijna noodlottig als de rechtsback gevaarlijk terugspeelt. Een vrije schop tegen de Regt doet het spel de richting van het oranjedoel uitgaan, maar M. Gans beschikt over de noodige kunde en kalmte. Toch zijn de roodwitten van nu af actiever en de aan vallen worden nu meer afgewisseld. De Vlis singsche middenvoor blijkt over schutterscapa- citeiten te beschikken, doch kogelt naast v. d. Velde's heiligdom. Als opnieuw een hands" tegen Axel wordt gegeven, toont v. d. Velde zijn klemvastheid. Als L. v. d. Berge faalt doet M. Gans zijn duit in 't zakje en al probeert de Vlissingsche middenvoor het met een ver schot, Borgt zet de voorhoede weer aan het werk. De eerste aanval die volgt is Koekkoek te dicht bij K. Gans, doch laatstgenoemde heeft een moment later weer een hiaat in de VI. verdediging ontdekt, Scheele stormt toe, doch met groote moeite werkt den doelman den bal van de lijn. Als M. Gans met zijn hoofd een rood-witten aanval bezweert, breekt Koek koek fraai en onverwacht door en als de ge heele Vlissingsche verdediging is genasseerd, jaagt hij met een onfeilbaar schot no". 3 in de roodwitte touwen. 30. Daar thans zoowat 20 minuten in de twee de helft zjjn gespeeld voelt Axel zich hiermede veilig en neemt het nu wat kalmer op. De goed getrainde Scbeldestadbewoners bljjken zich evenwel niet zoo maar gewonnen te geven. Aanstonds forceeren zij een corner, doch deze gaat achter. Borgt verplaatst dan hei spel maar de Axelsche aanval loopt uit op een vrijen schop wegens hands". Dan gaat Ver straten er vandoor en Scheele bezegelt dezen aanval met een goed gericht schot, dat met moeite wordt gestopt en daama bij den Axel- linksbuiten belandt. Deze passeert bliksemsnel naar Koekkoek en diens schot miilimetert de deklat. Een moment als zoovele in de eerste helft en van nu af is Vlissingen iets meer in den aanval. M. Gans en L. v. d. Berge krij gen het nu hard te verantwoorden en Borgt moet als v. d. Velde zjjn doel verlaten heeft reddend optreden. Nogmaals heeft Axel suc ces met een doorbraak als Koekkoek daarbij opnieuw scoort, maar ook dit doelpunt werd geannuleerd. Het spel verplaatst zich nu weer snel en ofschoon afwisselend. Een vrije schop tegen de Regt kogelt de VI. middenvoor over. Een hoekschop op het VI. doel gaat achter en de doelman stopt andermaal een hard schot van Koekkoek. Als een klein half uur verstre- ken is maakt L. v. d. Berge een blunder en ddn der roodwitte binnenspelers redt de eer voor zijn club. 31. Axel legt zich nu toe op verdedigend spel. De roodwiten schieten wel hard, maar slecht gericht. Een gevaarljjk moment ontstaat als v. d. Velde te ver is uitgeloopen en de bal tot aller opluchting naast het verlaten doel rolt. Verstraten lost nogmaals een tarn schot, waarna een roodwitte aanval op buitenspel strandt. L. v. d. Berge kopt 6dnmaa] in las- tige positie weg en Gans zuivert zjjn gebied met massieve trappen, waarna Borgt de voor hoede opstuwt. Als nog een hoekschop op het doel der gastheeren is geforceerd, brengt het hoofd van den Axelschen captain redding. Karel Gans komt het leder uit de gevaarljjke zone halen en als de oranjezwarten ten aanval trekken is de tjjd verstreken. Axel heeft het gejuich harer suppoters door deze welverdiende eclatante zege tot een ovatie groeiende, tenvolle verdiend. Vooral voor de rust speelden de oranje-zwarten in kampioensvorm. Na de rust was de regen op den duur hinderlijk en het tempo verminderde daardoor. En in combinatievermogen, en in ,,Ausdauer" deed Axel niet voor de goed ge trainde Vlissingers onder. Het Axelsche spel was zelfs veel mooier en meer af. Vooral de Vlissingsche voorhoede kon ons onmogelijk bekoren en het team als geheel is o.i. niet sterker dan Teraeuzen II. Naar de meening van de meeste toeschouwers („insiders" dan) zal dit elftal aan de Ter Neuzensche reserves nog punten moeten afstaan. Onze stadgenoo- ten hebben hun positie nu krachtig versterkt en wanneer zij over 14 dagen tegen De Zeeu wen meester van het terrein weten te bljjven zijn zrj voor 90 procent binnen. Dit is in ons oog zeker, dat in elk geval het kampioenschap in afdeeling A, der tradi- tie getrouw, weer in Zeeuwsch-Vlaanderen blijft. Zeelandia IISassche Boys. 25. De Sassche Boys hebben het jaar goed in- gezet en zijn er in geslaagd om de tweede overwinning in deze competitie te behalen, waardoor zjj bovendien de laatste plaats in de ranglijst, die zjj zoo lang bezet haddeD, ver laten en Zeelandia II thans de hekkesluiter is geworden. Het .was de kans voor de Sassche Boys en zjj hebben niet verzuimd hiervan te profiteeren. DE MOORD TE NUMANSDORP. Uit de sectie op het ljjk van het slachtoffer van den moord te Numansdorp is gebleken, dat in de hartstreek, onder den oksel, een re- volverkogel zat. Het is niet uitgemaakt kun nen worden of deze kogel de oorzaak van den dood is geweest, of de slag op den schedel, welke vermoedeljjk niet met een ploegjjzer, zooals eerst werd verondersteld, is toege- bracht, maar met een koevoet. Dit wapen is nog niet gevonden. De deskundigen nemen evenwel aan, dat eerst is geschoten en dat daarna de slag is toegebracht, welke den schedel heeft gesple- ten. Het schot is vermoedeljjk gelost op een afstand van niet meer dan een halven meter. Het is niet uitgemaakt kunnen worden, of het een gericht schot is geweest. De verdachte B., die heeft bekend te hebben geschoten, had een zaklantaam bij zich. Het R. Nwsbl. vemeemt nog het volgende: De vingerafdruk op den jampot licht in zeker opzicht den sluier op van een andere zaak, waarover de recherche voorheen nog niet voldoende kon mededeelen en waarbjj in voorloopige geheimhouding een val van be- teekenis werd gezien. Het ljjdt intusschen geen twijfel meer of B. is de dader van de inbraak bjj den heer A. A. Herweyer te Klaas- waal, waar op 25 Nov. j.l o.m. werden weg- genomen een gouden horloge met ketting, drie gouden ringen, twee zilveren sierspelden met diamanten, een dito broche, twee dito oor- bellen, een paar z.g. gouden krullen, een f,a- connetje met sierstopje en een portemonnaie met wat klein geld. Van dit allegaartje was reeds een deel terug gevonden in Rotterdam, n.l. het horloge, de diamanten juweelen en de oorijzers. Met aan zekerheid grenzende waarschijnljjkheid kan worden gezegd, dat verdachte L. uit de moord zaak van Numansdorp ook in dit geval B.'s helper is geweest. Hij moet n.l. getracht heb ben die voorwerpen te Rotterdam aan den man te brengen. B. stond reeds lang onder verdenking. Hjj is n.l. geboren te Klaaswaal in 1899, was er landarbeider, later stoker op de tram, ver volgens vrachtautorijder en exploitant van een luxe verhuur-inrichting. Vier jaar ge'eden verdween hij uit zijn geboorteplaats en ves- tigde zich te Rotterdam. Hij leefde ook al geruimen tijd gescheiden van zijn vrouw en ging veel 's nachts op stap. Zjjn bekendheid met de binnenwegen van de Hoekschewaard, stelde hem in staat uitstapjes te onderaemen naar afgelegen boerderjjen en het is lang n'et onmogelijk, dat, nu de zaak eenmaal aan het rollen is gebracht, nog andere ophelderingen kunnen volgen. Zooveel is zeker; de Rotterdamsche recher che en de heer De Korte, de gemeenteveld- wachter van Klaaswaal, hebben in deze uit- stekend werk verricht, waarvoor ze thans met een vangst van beteekenis zijn beloond. EEN VREEMDE VONDST. Op aanwijziging van een in de buurt wonen- de, heeft de politie te Lonneker op een ter rein achter de fabriek Rigtersbleek in een weiland aan den kant van een sloot, waarin ook eenige instrumenten zjjn gevonden, een verzameling doktersinstrumenten in beslag genomen, als tangen, spuitjes, pincetten, jodo- formgaas en watten, enz., benevens een paar gummihandschoenen, gedeelteljjk geborgen In een citybag, benevens een wit-linnen dokters- jas, gemerkt R. Vermoedeljjk zijn deze goederen gestolen uit een auto en heeft de dief, niet wetende, wat met zijn buit aan te vangen, deze in de sloot willen werpen. AUTO TE WATER GEREDEN. Op den Haarlemmerweg te Amsterdam, bjj het Nassauplein, is Vrijdagmiddag een auto, waarin alleen de bestuurder zat, tengevolge van sterk remmen geslipt en in de Haariem- mervaart geraakt. De wagen schoot door tot midden in de vaart. Eenige voorbjjgangers zjjn te water gesprongen om te trachten den inzittende te bevrjjden, maar zjj slaagden er niet in, de portieren open te krjjgen. De wagen lag op zijn zijde en zonk verder weg. De reddingswagen van de brandweer, die gealarmeerd was, heeft den verongelukten auto eerst naar den kant gesleept, en toen eerst is het gelukt den bestuurder erult te halen, die intusschen reeds verdronken was. Blrjkens de nummerplaat van den auto was hjj afkomstig uit Zuid-Holland. Nader wordt gemeld, dat het slachtoffer een 48-jarige inwoner van Den Haag is. SMOKKELARIJ. Onder Bierum, bjj Appingedam, heeft de politie eear bpslagplaats van Duitsche marga rine ontdekt en ongeveer 6000 pond gesmok- kelde margarine in beslag genomen. Twee Duitschers, die per auto juist bjj die opslag- plaats waren geweest, wisten te ontkomen. DOOD ONDER EEN AUTO GEVONDEN. Vrijdagnacht is de brugwachter H. Kom- biink dood onder een auto gevonden, in een garage te Meppel. K. was bezig geweest een lekken band te verwisselen, althans de wagen stond op een crik. De motor bleef echter doordraaien. K. is vermoedeljjk het slacht- offer geworden van giftige uitlaatgassen. K. is 28 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. JUND VERSTIKT. Een vrouw te Heerlen, die even weg moest had Donderdag haar kindje van 8 maanden met een doek in den kinderstoel vastgebonden. Bij haar terugkeer vond zjj het kind in dien doek verstikt. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdagavond is de 22jarige textielarbei- der C. Schoenmakers op den hoek van de Goirlestraat te Tilburg door den auto van P. J. A. van Lisdonk gegrepen en emstig ge- wond. Met een schedelbreuk is hjj naar het R.K. ziekenhuis overgebracht, waar hjj Vrjjr dagmorgen is overleden. EEN DUITSOHE MONTEUR DOOR STROOM GEDOOD. Vrijdag deed in Den Haag een korte storing in het electrisch licht, alsmede in het tram- verkeer vermoeden dat er 'n ongeval bjj de Gem. Electriciteitswerken gebeurd was. In- derdaad bleek zulks het geval te zjjn. Een Duitsch monteur, K. L. B., die omstreeks kwart voor achten in de centrale aan het Constant Rebecqueplein bezig was in de af deeling hoogspanning werk te verrichten is daarbij, door nog niet opgehelderde oorzaak in aanraking gekomen met een hoogspan- ningskabel waarop een spanning van 10.000 volt stond. Vermoedeljjk is de ongelukkige in de meening geweest, dat de stroom uit- gschakeld was. De monteur werd op slag ge- dood Dadelijk werd de stroom uitgeschakeld en het slachtoffer naar het gemeenteljjk zie kenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Door het droevig ongeval stond de stads- tram bjjna tien minuten stil. Daar het stroom- net van de buitenljjnen werd overgeschakeld op de centrales van Leiden en Delft, hadden de daar rjjdende trams ongeveer een kwartier vertraging. NAAR EEN SCHAT VAN 16 MILLIOEN. ,,De Maasbode' meldt onder bovenstaand hoofd: Naar wij vernemen, bestaan er plannen, die reeds in een vergevorderd stadium van ult- voenng zouden verkeeren, om de goudbaren ter waarde van 16.000.000, die in het bjj Texel gezonken oorlogsschip „Lutine" liggen opgeborgen, door middel van een vernuftig geconstrueerd toestel naar boven te halen. Reeds jaren lang zjjn er pogingen gedaan om het goudschip te lichten; tot heden echter zonder resultaat. Het schip is bedekt met een laag van naar schatting 12 M. fijn drjjfzand. Men is er in geslaagd schroeven, spijkers en dergeljjke kleine voorwerpen naar boven te zuigen, waarin de naam van het schip ge merkt stond, zoodat men van de plaats waar het schip ligt, zeker is.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2