ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUW8CH-VLAANDEREN Tweede Blad. Kantoor- en Schrijfbehoeften. Kantoor- en Schrijfbehoeften, SCHOOLBEHOEFTEN, Puwe handen No. 8936 VFIJDAG 6 JANUARI 1933 73e JAARGANG Leermiddelen en Schoolbehoeften. SPORT. Feuilleton - vertellingen Doos 30 en 60ci Predikbeurten. ■BBS*::- Burgemeester in Wethouders van TER NEUZFN zullen uiterlijk Dinsdag 24 Januari 1933, des namiddags twee uur op het gemeentehuis aldaar p r ij s- o p g a a f inwachten van ten behoeve der gemeente-administratie te leveren voor het dienstjaar 1933. De inschrijving welke voir het geheel kan geschieden, moet gesplitst worden opgegeven voor de gemeente-secretarie, de openbare werken en de politie. Ter Neuzen, den 6 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. i Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen uiterlijk Dinsdag 24 Januari 1933, des namiddags twee uur, op het gemeentehuis aldaar prijs- o p g a a f inwachten voor de levering van voor de openbare lagere scholen A, C en D en de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, voor het dienstjaar 1933. De voorwaarden enz. liggen op de gemeente-secretarie ter inzage, alwaar tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. Ter Neuzen, den 6 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. TER NEUZEN, 6 JANUARI 1933. SAS VAN GENT. LOOP DER BEVOLKING OVER 1932 RECHTSZAKEN. VOETBAL. BRABANTSCHE BRIEVEN. NEUZENSCHE COURANT ZICHZELF AANGEMELD. De van bedreiging met misdrijf tegen het leven verdachte B te Clinge, die dezer dagen by zijn overbrenging aan zijn geleider wist te ontsnappen, heeft zich denzelfden dag als deserteur van het Belgische leger bij de gen darmerie te St. Gilles Waes (B.aangemeld. Koeien vermist. Ben dezer dagen constateerde een landbou- wer te Westdorpe tot zijn schrik, dat zes koeien uit zijn stal verdwenen waren. Na lang rondspeuren kwam hij tot de ont- dekking, dat de dieren over de Belgische grens gekuierd of gevoerd waren. Nog grooter was de teleurstelling toen bleek, dat het zestal door Belgische grens- beambten was opgevangen en naar de quaran- tainestallen te Selzaete geleid waren gewor- den. Aangezien eerst zal moeten blijken of de verdwijning der beesten aan het toeval, dan wel aan boos opzet van derden moet geweten worden, hetgeen door een politioneel onder- zoek zal aangetoond worden, blijven de koeien voorloopig ter plaatse gestald. Intusschen heeft de eigenaar de zaak in handen van de justitie gegeven. Het behoeft niet gezegd te worden, dat de eigenaar door deze verdwijning van zijn vee in groote onaangenaamheden geraakt is en eerst langs diplomatieken weg weer in het bezit van zijn koeien zal geraken. Berust deze veronderstelling op waarheid, dan zal zeker nog geruimen tijd verloopen, alvorens zulks het geval is. AXEI.. Geboren 73 m., 58 vrtotaal 131. Gevestigd 163 m162 vr., totaal 325. Overleden 28 m 22 vr., totaal 50. Vertrokken 174 m., 164 vr., totaal 338 m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1931 3154 3032 6186 Bevolking op 31 Dec. 1932 3188 3067 6255 alzoo vermeerderd met 69 personen. Elders geboren die in deze gemeente woon- plaats hadden I vr. Levenloos aangegeven 1 m., 1 vr., totaal 2. Voltrokken huwelijken 36. Echtscheidingen 2. Overleden niet behoorende tot de werkelijke bevolking 4. GRAATTW. Geboren 28 m., 21 vr, totaal 49 Gevestigd 27 m., 35 vr., totaal 62 Overleden 14 m., 12 vr., totaal 26. Vertrokken 68 m., 52 vr., totaal 120. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1931 1040 935 1975 Bevolking op 31 Dec. 1932 1013 927 1940 alzoo verminderd met 35 personen. Gesloten huwelijken 14. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 Januari 1933. De voigende zaken werden behandeld: A. H. B. P., oud 26 j., veekoopman te Clinge, werd verdacht, dat hij op 20 Sept. 1932 als bestuurder van een auto daarmede op onder Hontenisse dermate roekeloos en on- voorzichtig heeft gereden over den Provin- cialen weg, zonder tijdig voor het passeeren van een aan de rechterzijde van den weg rrdenden motorrijder Van den Driessche ge- luidsignalen te hebben gegeven, terwijl de veiligheid van het verkeer dat vorderde, dat hij den motorrijder Van den Driessche heeft av.-aar'oij deze een ernstige been- breuk bekwam. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Mr. P. C. Adriaanse, verdachtes' raadsman. vroeg vrijspraak. J. F. T., oud 31 j., landbouwer te Hoofd plaat. werd ten laste gelegd, dat hij in Febru- ari of Maart j.l. in het Arrondissement Mid delburg heeft vervalscht een bewys van in schrijving van de Vereeniging „Stamboek van het Nederlandsche Trekpaard" hetwelk be- stemd was om te dienen tot bewtfs van af- stamming van een paard ,,Adelheid", althans valschelijk onder* die verklaring den naam Leop. de Bruyckere, Sluis, Zeeland heeft ge- steld, terwijl hij wist, dat die verklaring niet juist was. Eisch 100 boete of 10 dagen hechtenis. P. d. V., oud 33 j., koopman te Middelburg, werd verdacht dat hy op 17 November 1932 te Waterlandkerkje aan Maria de Feijter heeft verteld dat haar vader een rol touw van hem had gekocht voor f 12,50, dat de vader die rol touw nog niet had betaald, en dat de vader had gezegd dat zij aan hem, verdachte, het geld ter hand zou stellen, en haar op die wijze heeft bewogen tot afgifte van 12,50. Deize zaak werd voor onbepaalden tijd uitgesteld. A. d. B., oud 21 j., schipper; A. J. H., oud 26 j., schipper; en A. d. B., oud 25 j., schipper, alien wonende te Hontenisse, waren op 22 November 1932 door den kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld ieder tot 10 boete of 5 dagen hechtenis, wegens het zonder schriftelijke vergunning van den Minister van Waterstaat sleepen met kornetten in de Wester-Schelde binnen den afstand van 500 meter landafwaarts gemeten uit de paalwer- ken of de koppen der hoofden van den Mar- garethapolder. De verdachten waren in hooger beroep ge- komen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Mr. P. G. Adriaanse, ver- dachte's raadsman vroeg vrijspraak. J. P., oud 62 j., voerman te Hoek, was op 15 November 1932 door den kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 10 of 10 dagen hechtenis, terzake van het als bestuurder van een bespannen voertuig daarmede rrjden over den openbaren weg en toen niet is uitgeweken by het tegenkomen van een vierwielig motor- rijtuig te Hoek op 13 October 1932. De verdachte was in hooger beroep ge- koimen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Mr. W. K. H. Dieleman, verdachte's raads man, pleitte voor een lichtere straf. P. d. V., oud 33 j., koopman te Middelburg, werd ten laste gelegd, dat hy op 17 November 1932 te Waterlandkerkje een rol touw te koop heeft aangeboden aan Cornelis de Visser, zeg- gende, dat deze rol 89 strengen bevatte van 2 Meter, in totaal 178 Meter touw, terwyi er in werkelijkheid slechts circa 100 Meter aan was, en dezen heeft bewogen tot afgifte van 17, zynde den koopprijs voor 178 Meter touw. Deize zaak werd voor onbepaalden tyd uitgesteld. HOOGER BEROEP. Door P. A. van P., oud 41 j., landbouwer te Koewacht, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij terzake van overtra ding van de Motor- en Rijwielwet (vee leiden over een rijwielpad) is veroordeeld tot /6 boete of 3 dagen hechtenis. Idem door J. B. W., oud 20 j., slager te Ter Neuzen, tegen het vonnis van den Kan tonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hech tenis, en intrekking van het Rijbewijs en schadevergoeding van f 30,35. MEINEED Ter terechtzitting van net Kantongerecht te Middelburg bij de behandeling van een over treding van de Vuurwapenwet, n.l. het afleve- ren van een vuurwapen aan een minderjarige tegen S. de J., wapenhandelaar te Middelburg, heeft de Kantonrechter termen aanwezig ge- acht een getuige, n.l. een zoon van verdachte, te doen aanhouden omdat hij hem verdacht een valsche verklaring onder eede te hebben afgelegd. De verdachte werd ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie en na verhoor naar het Huis van Bewaring overge- bracht. WEDSTR1JDEN VOOR ZONDAG. KON. NED. VOETBAEBOND, APT). IV. le klasse. DONGA—NOAD. PSVMVV. MiddelburgBW. NACEindhoven. BleyerheideWillem II. 2e klasse A. HeroMEVO. TerneuzenDe Baronie. VlissingenBreda. RBCAlliance. DOSKODongen 3e klasse A. Zeelandia IISassche Boys. AxelVlissingen II. Goes- 3e klasse B. -Hansweert. ZierikzeeN.-Borgvliet. ZEEUWSCHE V OETB A LBOND. le klasse B. HontenisseSTEEN. Stoppeldijk—Clinge. HoofdplaatF.C. Sluis. BreskensSluiskil. 2e klasse B. Terneuzen IIIScheldestrijders I. Westdorpe IKoewacht. 2e klasse E. F.C. Sluis IIHoofdplaat II. IJzendyke II— Biervliet. Z.-Vl. BoysHoogeweg (Hoofdplaat). 3e klasse B. Sluiskil IIStoppeldijk II. ONW nBKW. Tern. BoysWestdorpe II. Middelburg ontvangt op haar terrein BW uit Den Bosch, zoodat de beide clubs, die de twee laatste plaatsen in de ranglijst innemen, tegen elkaar komen te staan en hierfeij komt dat het om het bezetten van de laatste plaats zal gaan. Hoewel Middelburg de laatste maanden van het vorig jaar leeiyk op den achtergrond werd gedrongen, gelooven wij toch dat zij ditmaal zal weten te overwinnen al zal het dan ook maar gaan om een kleine meer- derheid. TWEEDE KLASSE. HeroMevo. De uitersten ontmoeten elkaar, Nr 1 en Nr 11 gaan elkaar bekampen, en wij geveD onvoorwaardelrjk de overwinning aan Hero, daar Mevo op eigen terrein weliswaar de meest ondenkbare uitslagen weet te forceeren doch in den vreemde heel wat minder kracht ontwikkelt. Voor den strijd om de eerste plaats is het wel jammer, dat nu de tweede helft van de competitle is aangebroken Hero een voorsprong heeft van 4 punten, een klei- ner verschil zou de spanning ten goede komen, doch wie weet welke verrassingen nog voor haar zijn weggelegd. TerneuzenDe Baronie. Het jaar 1932 eindigde voor Terneuzen niet slecht want zonneklaar is de laatste wed- stry den gebleken, dat de I oude gloVle van de rood-zwarten na de wijiziging van het elftat is teruggekeerd, de ploeg vormt weer §6n ge heel en de resultaten zijn schitterend. Jam mer dat wij in den tyd van de depressie een der candidaten voor de bovenste plaatsen heb ben ontmoet en natuurlijk de nederlaag moesten ondergaan, toen was het verband er uit by de spelers en hiervan wist men zeer terecht te profiteeren. In den wedstryd tegen Dosko kon men zien wat het zeggen wil wan- neer iedere speler zich bewust is, slechts een onderdeel uit te maken van <56n geheel, men steunde op elkaar en hy die de beste kansen bad, kreeg ook op het goede oogenblik den bal toegespeeld, zoodat een bijizonder fraaie uitslag werd verkregen, die wel de aandachr zal getrokken hebben van de clubs, die alhier nog him kracht moeten komen toonen. Zoo komt hier de club De Baronie uit Breda en evenals Terneuzen heeft De Baronie een perioae van nederlagen doorgemaakt, doch ook aan haar is het gelukt hieraan een halt toe te roepen. De wedstrijd van De Baronie tegen TSC op den tiweeden Kerstdag eindigde in een geiyk spiel en TSC toehoort tot de sterke broeders. Zouden wy uit de verrichtingen in den laat- sten tijd van Terneuzen mogen besluiten dat de komende wedstrqd weder zal eindigen met een overwinning voor Terneuzen? Wy ge looven het wel, want de krachten, die zoo'n resultaat kunnen bereiken, zijn aanwezig. RBCAlliance. Te Roosendaal krijgt men de tweede plaat- selijke ontmoeting en natuuriyk is het spor- tieve gedeelte van Roosendaal in twee kampen verdeeld, iedere club heeft zijn voor- en tegen- standers en daardoor gaat van zoo'n wedstrijid een byzondere bekoring uit. RBC heeft ge- toond een sterker elftal te bezitten dan Alliance en zoo zal deze ontmoeting ook wel eindigen in een overwinning voor de gast- heeren. DOSKODongen. Voor DOSKO zal het wel een tegenvaller zqn geweest, dat zoowel Hero als Terneuzen met zulk een hooge score hun meerderheid wisten uit te drukken want door deze uit slagen werden mogelijke hoogere illusies ge heel vemietigd. DOSKO zal in deze compe- titie niet meer de eerste plaats bezetten. Hero en Vlissingen hebben thans een te groote voorsprong gekregen. De uitslag van den wedstrijd DOSKODongen is moeilijk te raden, want beide vereenigingen hebben in December nu niet bepaald het geluk aan hun zijde gehad en zijn hierdoor in de ranglijst be- langrijk naar beneden gezakt. Een gelijk spel zou het best de krachtsverhouding weergeven. DERDE KLASSE. Zeelandia IISassche Boys. Te Middelburg krijgen de Sassche Boys haar laatste kans om de onderste plaats in de rang lijst te ontloopen, maar meer dan een kans kunnen wij haar helaas niet geven, want de reserves van Zeelandia hebben te Sas van Gent overwonnen en nu zij op eigen terrein spelen brengt dit voor hen tevens nog een kleine voorsprong mede, zoodat het ons sterk zou verwonderen wanneer den aanvang van 1933 tevens voor de rood-wit-blauwen mede zou brengen den aanvang van betere resul taten. AxelVlissingen H. Axel zet het jaar al direct voor de zwaar- ste partij en tevens voor de beslissing van de vraag of het kampioenschap dit seizoen in Axel zal blijven. Het wordt dus een dag van gewicht voor de Axelsche sportliefhebbers en natuurlijk zullen de gastheeren het hun gasten zoo lastig mogelijk maken, hetgeen wel tegen alle regels der etlkette indruischt maar bij de sport gaat het nu eenmaal niet anders. Een uitslag durven wy niet te voorspellen, want de reserves van Vlissingen beschikken inderdaad over een zeer sterk elftal en dat zij in deze competitie nog geen enkele nederlaag heeft moeten ondergaan bewyst, dat zy een heeht geheel in het veld brengen. Ulvenhout, 3 Januari 1932. Menier, Ge zult 't mee 'n kort briefke motten stellen, deus eerste week van 't jaar, want d'n algemeene nuuwjaarskater zit ok in mijn hoofd te vroeten. Die allereerste dagen van 't jaar, as d'n glaans van de afgeloopen feestdagen is ver- doft, 't k&ersvet as borstplaatjes ieveraans ligt neergedrupt, de naalden van de kerstebomkes zijn verdroogd as' 't in de huize- kens weer stil geworren is, de kinders zyn vertrokken, as na al die schonste dagen van 'n heel jaar d'n nuchtere mergen van 2 Januari mee al z'n zurgskens en emst veur 't werkendagsche leiven over de wereld is ge- streken mee z'n kille licht, dan kekte de wea- reld effetjes aan mee 'n lodderig koeienoog. Precies z66 as in de kerk, waar d'n kuster op n' oniverwacht oogenblikske, alle lichten dooft, zoowda ge effetjes opkekt uit oewen boek, om oew oogen aan 't gemis van al 't goudend gelicht, te laten wennen. Sjuust ja, zoow is 't op deuzen oogenblik. Kuster Tijd hee de k^ersekens uitgeblazen, die zo'n schoon gouwen licht spreidden over de vorige week. Efkens zijn me kriegel op die uitgedroogde snijboon, maar toch weten we goed da-d-et nie aanders kan. En da gevoel van ontstemmink-over-niks, da's zoowveul as d'n kater, die mee z'nen st££rt nydig deur oew ziel zit te slaan. Ja, 't is weer stillekes hier! Op d'n buiten, in huis, ieveraans. Ons boske, Dre HI, is weer vertrokken; hij is veur de leste dagen van z'nen vacantie mee naar z'n ouwers gegaan, onzen Dr4 en Wieske, die 'm meegenomen hebben naar Amsterdam. Toen ie Nuuwjaarsavond vertrekken ging, was ie 't leste uur stil gewist van verstoken verdriet. Op 'n moment, toen le mee z'n haand onder z'n hoofd al 'n ketierke aan de tafel had gezeten, stond ie op, gong naar z'n fietske en aaide zachtjes over't stuur. 'k Dee net of ik niks zag. 'k Liet'm maar begaan. 't Is net as d'n Fraanschman dat zeet: „vertrekken is 'n klein bietje sterven". Ge voelt dan't bandje weer 'n tikske dieper scheuren en da schurke gaat deur oew hart. Zoowlaank as da dan nie van gewapend beton is, doet da-d-alty 'n bietje pijn en 't is flaauw en kinderachtig om dat nie te willen weten! Zelfs 'n beest kan sterven van heimwee. 'n Koei tippelt soms dagenlaank over de moei- lijkste wegels om op 'nen gegeven mergen veur d'n stal te staan, waar ze geboren en getogen is. Ja zelfs 'nen boom lot z'n ,,veeren" 'n paar dagen hangen, as ie verplaant is! Dus, 'k liet m'n boske maar betijen. Z'n ogskes moesten wennen aan 't dooven van de feestelijke lichtjes, die dagenlaank z'n zieltje in gouwen glaans hadden gezet. Toen kwam ie op 'n oogenbliske naar me toe. En zachtjes flusterde-n-ie„opa''. „Ja?" Hij wenkte mee z'n kopke da'k bukken moest. „Ja?" ,,Opa," zoow blaasde z'n werm asemke in m'n oor: „wilt u m'n fietsie weer netjes in 't vet zetten, assieblief ,,Tuurlijk." Toen sloeg ie z'n ermen om m'nen nek en zee: ,,'k Wouw da'k tot Driekoningen by u mocht blijven. Opa, dan begint de school pas!" ,,Waarom, Drd „Ik eh 'k ben 'k ben graag bij u. opa!" Toen h6'k 'm mee naar d'n stal genomen en 'm gez^ed, dat „ie toch ok weer 's naar Amsterdam moest, naar z'n ouwe kameraden, en da Vader en Moeder 'm toch ok weer 's bij d'r wouwen hebben. Dat ie heel de straat vergeten zouw, waar ze woonden en da-d-et toch erg plazierig was om daar alles weer 's trug te zien!" ,,Maar dat heb ik in 'n uur allemaal al weer lang genoegt gezien," zee-t-ie. ,,En dan," gong ik deur, mee 'n ernstig ge- zicht: „dan gade weer naar d'n Oudenbosch trug, ik zal oew wegbrengen, waant ik haal oew in Breda af, „Vast en zeker, opa?" ,,Vast en zeker, ik haal oew dan af en maken wij onderweuge, in 't stoomtrammeke onze afspraken teugen d'n Paaschvacaantie en zoow!" ,,Fijn!" riep ie en pats! daar klapte-n-ie van plazier Bles op z'n kruis. ,,Dan maken we gezellige, afsprokskes." gong ik deur: „en dan zullen we 's nakijken, wanneer ik weer naar d'n Ouwenbosch koom!" ,,Gaan we dan weer taaretjes koopen, opa en opeten in dat kefee?" ,,Tuurlijk! Dan gaan me-n-'t durp weer in kuieren samen en dan leggen me hier en daar weer 's aan!" „Vast en zekers?" en z'n ogskes boorden diep in m'n ziel, zoow peile-n-ie naar de waar heid. Toen kwam Trui zeggen da-d-et hoog tyd j wier om de sjees in te spannen en 'n haalf uurke later ree ik 't gezelschapske naar de statie in de stad. Dr6 m was weer heelegaar opgemonterd; de feestlichtjes waren dan wel uitgeblazen, maar daar waren achteraf toch nog mddr ke^rskens in de weareld en die wieren straks weer aangestoken... neee, 't leven was nog zoow kwaad nie. Maar aan d'n trein, toen ie op vertrek ge- ried stond, de portterkes waren dichtgegooid m'nen zeun 't romke had laten zakken, toen kraffelde-n-ie 't gat deur, veegde as 'n hondje z'n natte neus nog 's laangs m'n wang en slikte z'n traan weg as 'nen grooten vent! ,,Dag," zee-t-ie kort en gong in 't hoekske zitten. Ik knipte 'n ogske. ■■■■■■■iiiimiiKiiii in —an Hij knipte trug en d'n trein begost te rqea.- Aan 't end van de statie kwam z'n knpke nog 's naar buiten, maar 'k zag hoe sfn zeun 'm btnnenhaalde en langzaam losteot -te rooie achterlichten op, in d'n daampigen die op de weareld hong 't Was stillekes in de stad. D'n nevel droop laanks den rooien giaedl ttee deur de winkelramen scheen van 't Kerstlicht. De straten blonken zwart van 't nat. uit d'n kleffen hemel neerhong. Bles z'n glom pe<)rlmoerig van d'n mist, as me -fewr 't rooie licht gongen. De nuuwsjaarsstemming dreinde zwaac sj|t 't menschdom. Hier en daar piekte boomenlicht uit donkere huiskamers. kanten gordijnen van kafee's, die leeg 'n Kerkklok klepte triest over de stad mee de leege straten en effe moat ik mee geweld denken: 't is vandaag 1 Jairamri, d'n leste dag van de afgeloopen feestwraefc. As 'k thuiskom is 't huis leeg, zit Trin want vermoeienis te dutten en vandaag 'n week ge- lejen, moest alles nog beginnen. (Ingez. Sf«d.> Waar was 't allegaar weer gebleven Weggeruischt, ongemerkt, as daarsjuust dieen trein, mee z'n rooie achterlichten, zach tjes d'n zwarten mist in. En 't zag hier en daar, vaag de suikeren en sjokladen kerkskes, mee „echte" ramen. uit de etalages schijnen en 't was me allegaar vrimd dat d'n kleine Dr6 me er nie op wreea zooas ie 'n heele week gedaan had. Duizend guldens had 'k gegeven, dalijk, aa ik 'm weer in m'n sjees geweten had en Tr lee zachtjes de zweep op Bles z'nen st66rt, am wa gaauwer uit die trieste nuuwjaar3stem- ming weg te glippen. In 't Ginneken was d'n avond nog zwarter. Wieren de rosse lichtjes zeldzamer, droop dTi mist zwaarder van de ouwe, kale boom en en 't ennigste geluid was 'n nijdig winkelbelleke dat er op wees dat er nog leven moest zijn achter die drijvende geveltjes van de stole huizen. Uit de koffiehuizen kwam gin geluid, waren de laampen zelfs nie allemaal aan. Hier en daar blonk 'n elektrieke laamp op de sluiers van den nevel en 'k was biy, op d'n Ulven- houtschen weg te komen, waar 'k me, in de stilte van d'n buiten, op m'n gemak gang voelen. Trui dutte gelukkig nog nie. Ze was al doende mee de reddering van 't huis. Net as ik binnenkwam sjouwde ze mee beddegoed „Zijn ze weg?" vroeg ze. Ik knikte. ,,D'n Blaauwe is nog gewist mee Aantjft- om oew Nutiwjaar te wenschen". „Komen ze nog trug?" „Misschient." Gelukkig, wa-d-is 't hier akelig stil, Trui?" Trui knikte. ,,Ruimt mergen de rommel maar op,*" ®ee Trui en ze knikte naar't bomke en't staMefce ,,Nie wochten tot Driekoningen, Trui?*" „Neee, nouw ze weg zyn, nouw..." Toen gong ze naar 't achterhuis. D'r new* snutten Nuuwjaar was om. Lekker is maar 'n vinger lang! Ollee, ik schei er maar af. 't Mot allegaar weer wennen! Veul groeten van Trui en as alty gin horlwi minder van oewen toet a voe DR6 ZONDAG 8 JANUARI 1933. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, voorb H. A.; 2 u., de heer J. W. van Swigcbum. Sluiskil. 9.30 u., de heer L. Dek; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, H. Doop. Axel. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren Hoek. -9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. 9% u. en 2 u., Ds. S. Groeneveldt Axel. 9^ u. en 2 u., Ds. Post. Hoek. 9% u. en 2 u., Ds. C. B. Bavinck Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. A. Verhagsn van Middelburg; 5.30 u., leesdlenst. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst; 6 u., Ds. A. Ver- hagen, van Middelburg. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5.30 u., de heer P. A. Leunis; Evangel) satie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8(4 en 10 uur. 's Namiddags om 2)£ uur Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 5