GEMEJTGDE BERICHTEN. BTTBGERLIJKEN 8TAHD. 8LACHTOFFER VAN EEN AUTOr ONGELUK OVERLEDEN. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. ONDER EEN TRAM GERAAKT EN GEDOOD. AUTO TEGEN GEREEDSCHAPSWAGEN GEREDEN. coMm. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. VERKOOPINGEN. UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. WTSSELKOERSEK i JJflfcbeltekt koant in het bezit van - den bat, ,n»aaT zi«rt zich omringt door tegenstanders, hy laat den bal vrij voor Van Hecke, die hoog <rver het doel schiet. Dadelijk zwermt de voorhoede van Dosko in de achterhoede van Temeuzen, maar deze zien kans den aanval te onderbreken en 't Gilde zorgt dat de bal by zijn ouden makker Hamelink komt, waar- na deze naar Laurens plaatst. De rechtshalf en achterspeler van Dosko beletten Laurens en Geers door te breken, Toch gelukt het Geers naar Dobbeleir te spelen maar diens schot gaat over. Goed samenspelend keeren Hamelink en Dobbeleir terug en de doelver- dediger van Dosko kan nog vallende bet schot van Dobbeleir keeren. Den schot van verren afstand door den middenhalf van Dosko op het doel van Temeuzen gelost bezorgt geen moeite, maar direct daarop volgt een onver- wachts doelschot van den linksbinnen van Dosko. Dit wordt door Dooms fraai gestopt. Een oogenhlik later krijgen Van de Wege en Van Haucke het te kwaad met den linkei- vleugel van Dosko, zij kunnen met verhinde- ren dat ten slo.tte den linksbuiten den bal goed voorzet, Geensen doet echter z(jn plicht en met een ver schot belandt de bal by de naai voren gekomen rechtsback van Dosko die oogenblikkelijk het Jeder retoumeert. Ter- neuee.n wordt nu ingesloten en weer is het de linkervleugel van Dosko die gevaarlijk op komt zetten. Doordat de linksbinnen naast schiet levert deze aanvaJ voor de gasten niets op. Dosko wil een doeipunt forceeren cn weer is men in de nabyheid van Dooms gena- derd De verdediging van Temeuzen krijgi handen vol werk, ten slotte is een hoekschop bet resultaat. Geensen onderschept dit schot en Geers rent reeds langs de lyn, voor hy aan- gevalien wordt geeft by door naar Dobbeleir die een schuiver geeft naar Riemens die naar binnen is geloopen en mooi vry komt te staan, doch diens schot faalt. Wanneer Temeuzen een vrye schop,krygt te nemen, plaatst Dob beleir goed naar links, doch Laurens en Geers missen beide den bal, toch weet Geers nog den bal te bemachtigen en hy schiet op het doel van Dosko waar de doelverdediger een gemakkeiyke taak krygt. Een goede aanval van Dosko volgt en als de middenvoor den bal goed heeft vry gemaakt trapt deze hard juist in de handen van Dooms. Door buitenspel staan van een der spelers van Dosko wordt ae volgende aanval onderbroken, berwijl even later de middenvoor naast schiet, Doordat Laurens zich te veel ult de voor- hoede terugtrekt en de V-vorm wil toepassen gaat het verband in de voorhoede van Ter- neuczen verioren, de opening is te groot waar- door het de achterspelers van Dosko niet moei- lyk wordt gemaakt meester van haar terrein te biyven.. Een prachtige voorzet van den linksbuiten van Dosko wordt door den mid denvoor gemist. De verdediging van Temeu- Ben speelt weer een solide party en belet tel- kens de opdringende spelers van Dosko al te bcfat bij het doel te komen. Een schot van den rechtsblnnen der gasten kan Dooms nog Juist vangen. By een aanval van Temeuzen raakt de rechtsback den bal met de hand aan, een vrye trap wordt door Laurens naast geschoten. Weer noteeren wy een aanval van Dosko maar Geensen geeft niet thuis. Als Dobbeleir alleen wil doordringen wordt hem den bal ont nomen, doch Van Hecke kan hem naar Lau rens doorgeven, die weer op Geers speelt en tot groote teleursteUing schiet deze hard Hy vergeet dat tfe doelpalen op den grond staan en meters hoog verd/wijnt de bal achter de omheining van het terrein. Het is een lust onze voorhoede waarin nu oak Laurens volop deelneemt aan het werk te zien. Geers speelt naar Dobbeleir, die naar Hamelink, terug naar Dobbeleir en daama lost Laurens een keihard schot, dat tegen de bovenlat terecht komt. By een aanval van Dosko wordt de oal tot hoekschop verwerkt. Vlak voor den doelmond geplaatst, springen eenige spelers omhoog en ook Dooms zien wy grypen ditmaal mis want de bal zit via een der hoofden in het Terneuzen's doel. 41. Dadelyk wil Dosko haar achterstand ver- kleinen, dooh het beslissend schot gaat naast. Eenige malen achtereen noteeren wy dan fraaie schoten van Laurens, die langs het doel scheren. Wanneer Temeuzen een vrye schop te nemen krygt, plaatst Riemens naar Dob beleir en 10 minuten voor het einde is de stand 51. Kort daarop maakt Dobbeleir den bal mooi vry na samenspel met Hamelink en pas seert de achterhoede van Dosko, het gevolg biyft niet uit: 61. Een halve minuut later is de stand reeds '1, als 't Gilde direct den bal na den uittrap aan Laurens geeft en deze den bal in het net doet verdwijnen. Nog schynt aan de doelpunten geen einde te komen want na een goede voorzet van Riemens lost Dobbeleir weer een goede bal op het doel, de doelverdediger redt op fraaie wyze. De rechtervleugel van Dosko is than- jn actie en Geensen kan niet anders doen dan achter trappen. De hoekschop wordt door Geensen weggewenkt, even later krygt Ter- neuzen een hoekschop te nemen, de keeper van Dosko stopt den bal van Dobbeleir. Dade lyk daarop is Dosko weer ten aanval, Geen sen mist en Van de Wege wil uittrappen als hem de kans ontnomen wordt naar de half- linie door te geven. De bal gaat echter acb ter de hoekvlag. De comer wordt weder vlak naby het doel geplaatst, een schot op het doel volgt, Dooms wil vallende stoppen maar slaat zelf den bal in zyn doel. 72. Er resten thans nog enkele minuten. Fraai samenspel van de voorhoede van Ter- neuzen wordt den doelman van Dosko nog- maals noodlottig en nu Is het Riemens, die het laatste doeipunt in dezen wedstryd maakt. 82. Nadat nog even Is afgetrapt, klinkt het eindsignaal. MevoVlisslngein 11. Wei niemand zal vermoed hebben, dat het sterke Vlissingen zelfs 66n punt te Bergen zou achterlaten, daar MEVO wel de zwakste vereeniging in deze klasse is. Vlissingen had bovendien beide punten hard noodig wil zy Hero voorby streven, doch aan de andere zijde beteekent dit gelyk spel voor Mevo ook zeer veel, ofschoon wy niet meer gelooven dai MEVO van de onderste plaats zal afkomen. De BaronieT. S.'c. 66. Dat dit een wedstryd zou worden van twee geiykwaardige tegenstanders was te verwach- ten en het is heel den wedstryd door een stryd om de leiding gebleven. Beide elftallen mogen tevreden zyn want de eindstand geeft de verhouding goed weer. naast. Nogmaals dringt Doskd naai voren en hoewel Van de Wege en Geensen den aan val afslaan, volgt een mooi schot van den reohtsbuiten van Dosko, dat Dooms nog tot corner kan verwerken. Deze levert niets op. Aan de pertode van overwicht van Dosko is nu een einde gekomen. Temeuzen herstelt zich en een algemeene aanval der rood-zwarte voorhoede is hiervan het gevolg. De achter hoede van Temeuzen heeft den druk prachtig weerstaan en nu krijgt de middenllnie meer gelegenheid de voorhoede te ondersteunen. Het samenspel van Hamelink, Dobbeleir en Lau rens brengt verwarring in de achterhoede van Dosko en J. Hamelink benut 4 minuten voor de rust aanbreekt de hem geboden kans en het voorbeeld van Dobbeleir te volgen 20. Luide aangemoedigd gaat men weer ten aanval en Hamelink schynt de smaak te pair- ken te hebben want een oogenblik later lost hy een hard schot, dat de keeper van Dosko nog vallende kan redden. Dadieiyk daarop is Temeuzen weer in den aanval, een goede voorzet van Riemens stelt Dobbeleir In staat een schot op het doel te lossen en waarlyk nummer 3 is den doelman van Dosko gepasseerd. Nog twee minuten res- ten eer de rust aanbreekt. Nauwelyks heeft de middenvoor den bal aan het rollen gebracht of Van Hecke geeft door naar Laurens, Dob beleir snelt toe, maar ziet zich direct door 2 spelers van Dosko afgedekt, en de linksback speelt terug op den keeper. Met een ver schot wordt de bal by de halflinie van Dosko ge bracht, die doorzendt naar de voorhoede, een comer is het resultaat van dit opdringen. Nauwelyks is de bal weer in het veld of de rust is lngetreden, Niet zoodra is de bal weer aan het rollen of Dobbeleir en Laurens zwermen voor het doel van de gasten, een schuiver van Laurens gaat langs de palen. In de achterhoede van Temeuzen moet Geensen den aanval van Dosko onderbreken. Als Dobbeleir goed is doorgebroken, wordt hem op het laatste oogenblik door den linksback van Dosko het leder ontnomen. Dosko keert terug maar Dooms kan het leder op vangen. 't Gilde en Van Hecke werken op voile kracht en als Geers den bal te verwerken krygt, geeft hy door naar Hamelink die den keeper van Dosko aan den tand voelt. Een oogenblik later krygt de reohtsachterspeler van Dosko gelegenheid zyn terrein te zuiveren als er een misverstand ontstaat tusschen Laurens en Geers. Een prachtige voorzet van den linksbuiten van Dosko biedt den middenvoor een even fraaie kans, maar het wil by hem niet lukken, hy schiet naast het doel. Aan de andere zyde heeft het blnnentrio van Temeuzen ook geen geluk als op het laatste oogenblik de links- back den bal weet weg te werken. Toch duurt het niet lang of J. Hamelink weet een voor zet van Geers te benutten en hiermede den voorsprong te vergrooten. 40. Temeuzen dringt direct weer op en de links- back moet den bal achter plaatsen. De comer wordt goed genomen, maar doordat een der spelers niet vlug genoeg terug trekt komt hy buitenspel te staan en een vrye trap is het gevolg. Van Hecke kopt alle ballen weg, die maar even in zyn nabijheid komen. Een goed schot van Riemens wordt door den doelman van Dosko opgevangen. Een aanval van Dosko volgt en de middenvoor trapt hard in het doel, maar Dooms vangt in moeilyke positie den bail op. Hy houdt het leder omknelt en een der spelers, tracht op geoorloofde wyze Dooms achter de doelltjn te werken, gelukkig be- merkt hy dit snood opzet en werpt den bal enel achter. De comer. Slecht geplaatst Is de bal vlug in het middenveld, maar dadelyk retoumeert de middenhalf het leder en volgt een schitterend schot van den middenvoor dat Dooms nog juist tot hoekschop kan verwer ken. Van de Wege zorgt voor het afweer- geschut waaraa Dobbeleir zyn geluk gaat be- proeven. Even voor het strafschopgebied raakt een der achterspelers den bal met de hand aan en Van Hecke neemt de vrye trap. HeroDongen 21. Het is voor de a.s. kampioen-en een zware stryd geweest en Hero zal bUj zyn, dat die gevaarlijke klip omzeild is geworden. Welis- waar kan deze Bredasche club nog wel .tegen een stootje, doch zy moet nog niet te onder-» schatten tegenstanders ontmoeten en men weet het, dat het geluk o zoo vlug de gelede- ren kan ontvlieden. Daarom is, zoolang het kampioenschap nog niet in kruiken en kannen is, iedere vermeerdering van punten welkom, ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Scheldestryders IITemeuzen IV 1—0 Koewacht—Temeuzen III 23 Op dit kruispunt waren de boom en gesloten voor den. trein. Te zelfder tyd naderde op de Ryksstraatweg in de richting Amersfoort een j motorrywiel, waarop twee personen waren ge- zeten. Waarschyniyk door den mist heeft de be- stuurder te laat bemerkt, dat de overweg was afgesloten, met het noodlottig gevolg, dat het motorrywiel in voile vaart tegen een der spoorboomen botste. Vreeseiyk gewond werden de beide slachtoffers opgenomen. Het bleken te zyn de gebroeders A. en H. Lieftink, uit Leusden. Een van hen overleed enkele minuten later op het polltiebureau, dat zich in de onmiddellyke nabyheid van den overwo bevindt. De andere gewonde werd in zorgwekkendcn toestand naar het ziekenhuis de Lichtenberg in Amersfoort vervoerd, waar hy nog den- zelfden nacht overleed. De beide slachtoffers waren resp. 26 en 24 jaar oud en ongehuwd. Het motorrywiel was totaal vernield; de spoorboom was geheel on*- zet. BOOR BEN MIST MET AUTO TE WATER GEREBEN. Zaterdagnacht heeft naby de Bonte Brug te Stobbengat, naby Heerenveen, een droevig ongeval plaats gehad. 27-jarige M. N., die by zyn broer te Nieuwe Brug woonde, had per auto zyn moc- der naar Stavoren gebracht. Op de terugreis had hy zyn verloofde van Leeuwarden ge- haald en was met haar naar haar ouders, den veehouder H. van der M. gegaan. Te kwart over twaalf begaf de heer M. zich naar huis. By de Bonte Brug is hy waar schyniyk door den mist misleid en is hy met zijn auto in het water gestort. De zoon van den veehouder K. die op on- geveer 800 meter achter de auto reed, bi- merkte niets van het ongeval, voordat hy ter plaatse kwam. Hy trachtte hulp te bieden, doch was alleen daartoe niet in staat. Met een ladder slaagde men daarop het slachtof- fer te vinden. De heer M. zat nog achter het stuur. De dood was reeds lngetreden. schen gemeenteraad en ejcploitant o.a. van het Apollo Theater in de Spuistraat. V. wordt n.l. verdacht zich te hebben schul- t dig gemaakt aan de verduistering van effec- ten en kasgelden tot een totale waarde van ongeveer f 100.000 ten nadeele van de stich- ting. Het Nederlandsch-Israelitisch Wees- en Doorgaingshnis te Leiden, van welke stichting hy regent-penningmeester Is, en welke waar- den hy in die functie had beleend. Hy zou deze gelden n.l. hebben aangewend In zyn particuliere zaken, waaivan de finan- clfen in de laatste jaren in de war waren ge- raakt. De verduistering moet dan ook in de laatste jaren gepleegd zyn. De effecten van het Ned. Israelitlsch Wees- en Doorgangsbuis bestonden nagenoeg alle uit soliede fondsen zooals Staatsleeningen e.d., waarvan de koers ongeveer de nominale waarde nabykwam. De reeele waarde van deze stukken wordt dan ook op 90.000 ge- schat, het overige bedrag bestond uit kas gelden e.d. V., die Zaterdag zijn woning had verlaten en een brief had achtergelaten, die aan een wanhoopsdaad deed denken is in de duinen onder Wassenaar opgespoord en is thans in het hoofdbureau van politie te 's Gravenhage opgesloten. Een dosi. Fosters Maagpillen s avonds bi) het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft's morgens volkomen normale stoelgang. f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. (Ingez. Med.) EEN SCHIETENBE INBREKER, In den Eersten Kerstnacht is een brutale poging tot inbraak gewaagd in de woning van den 49-jarigen landbouwer H. van Erp, die geheel alleen te Heischeut, naby Oss| woont. In den ochtend hoorde de man glas- gerinkel en vermoedde onraad: by liep nnqr de sohuur om zich met een riek te wapenen en bemerkte aan de tocht, dat een ruit naast de achterdeur gebroken was. Opeens hoorde de man een knal en hoorde een kogel langs het hoofd fluiten. Hy vluchtte naar boven en riep uit een zolderraam om hulp. Een vrouw die op dat oogenblik per fiets passeerde, reed echter door, doch verklaarde later, dat zy twee mannen in de duistemis had zien wegvluchten. De politie heeft een onderzoek ingesteld doch eenig resultaat heeft dit nog niet opge- leverd. EEN DRAMA. Op den eersten Kerstdag heeft zich onder de gemeente Lutterade een emstig drama af- gespeeld. Toen de nachtwaker S. thuis kwam, vond hy by zyn vrouw een zekere K., 42 jaar oud. Reeds vroeger had hy K. verdacht van ongeoorloofde betrekkingen met zyn vrouw. De nachtwaker trok zyn revolver en trof K. met een schot in de hartstreek. K. was ter- stond dood. S. heeft zicbzelf by de politie ge- meld. v,.. - iJv - -t> AvnTf"(<T bd ii B r. De echtgenoote van den heer Moes te Sifrill de, die Vrydag door een auto werd aangereden, is ^ondagavond zonder tot bewustzyn te zyn gekomen; adn de gevolgen van het ongeluk cverleden. Overncming laagspannlngsnet te Breskens. Van den raad van bestuur der N.V. P.Z.E.M. ontvingen Ged. Staten een schryven, waarin genoemd bestuur er aan herinnert, dat de voorziening der gemeente Breskens van electriciteit plaats heeft vanwege de N.V. Van Melle's Confectionery Works, die den daartoe en voor haar fabriek benoodigden stroom van de P.Z.E.M. koopt. Deze voorziening dagteekent reeds van on geveer 1910 en de electriciteitsverordening is daarop dan ook niet van toepassing. Tot groote moeilijkheden moge de toestand geen aanleiding hebben gegeven, haar voortduren is minder gewenscht. Waar de P.Z.E.M. al- gemeen erkent, dat voorziening van electrici teit door bemiddeiing van gemeenten niet de meest gewenschte vorm is, behoeft het geen betoog, dat de voorziening van Breskens door een particuliere fabriek zeer zeker niet de juiste vorm van exploitatie is. Na herhaalde cnderhandelingen, is van Melle bereid het net over te dragen voor 140.000, o.a. onder voor- waarde van een nieuw stroomleveringscon- tract voor de fabriek der firma. Het bestuur meent, dat het aanbeveling verdient, het net over te nemen. Weliswaar zal de N.V. P.Z.E.M. daarvan vermoedelyk niet, al thans niet terstond, vruchten plukken in de vorm van stijging van winst, maar het doel der P.Z.E.M., de distributie van electri citeit ten algemeenen nutte in de geheele provincie, zal ermede bevorderd worden, ter- wijl er bovendien een nieuwe groep electrici- teitsgebrulkers in de gelegenheid zal worden gesteld, om van de algemeene tarieven en daardoor van de vele voordeelen en gemakken van de electricdteit te profiteeren. De raad van bestuur verzoekt daarom een crediet van 170.000 voor de genoemde over- name van het laagspanningsdistributienet en de verdere met de ovememing in verband staande kosten. Ged. Staten stellen voor aan het verzoek te voldoen. Weg ZierikzeeZype. Nog stellen Ged. Staten voor aan het Ryk te verkoopen 77 A. 10 c.A. van de z.g. Boscli- weg onder Oosterland, deel uitmakende van den Provincialen weg van Zierikzee naar Zype voor 1, zuiks ten behoeve van verbetering van den weg ZierikzeeZype. HET DRAMA ONDER PUTBROEK. De veroordeelden in het stroopersdrama van •Putbroek, vader en zoon, zijn naar de Tel. meldt, na hun afgewezen beroep in cassatie tegen hun veroordeeling tot onderscheidenlijk vijftien en zes jaar, van het Huis van Bewa ring te 's Hertogenbosch overgebraoht naar de strafgevangenis te Leeuwarden. TEGEN EEN GESLOTEN SPOORWEGBOOM GGREDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is nabij de halte Soestdljk een ernstig motor- ongeluk geschied, dat aan twee jonge men- schen het leven gekost heeft. De 54jarige heer A. Rovers, uit Katwijk aan Zee, is Zondag aldaar by het springen op een in beweging zijnde tram gevallen en onder den wagen geraakt. In ernstigen toestand is hy naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd, waar hij aan de opgeloopen verwondin- gen is overleden. DOOR EEN WAGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Dinsdagmorgen is de voerman van de ge- meentereiniging te Leeuwarden, K, Meerding, onder zyn wagen geraakt. Zyn hoofd werd onder een der wielen verpletterd. VECHTPARTIJ TE UDEN. By een vechtparty in een cafd te Uden is de 52jarige woonwagenbewoner H. levensge- vaarlyk gewond door een slag met een byi op het hoofd. De man is in den nacht van Zater- dag op Zondag aan de opgeloopen verwondin- gen overleden. De vermoedelyke dader, de 29jarige cafd- houder W., bevindt zich nog in hechtenis, doch heeft tot nu toe nog geen bekentenis afgelegd. Het parket ult Den Bosch is Zondag te TJden aangekomen en dr. Mettrop, uit Den Bosch, heeft de sectie op het iyk verricht. INBRAAK IN DEN HAAG. Op eersten Kerstdag is, terwyi de familie uit dineeren was, ingebroken by den heer A. Heus- dens in de Adelheidstraat te 's Gravenhage, door het indrukken van een ruitje, waarna°de voordeur werd geopend. Verscheidene bureaux en kasten zyn doorzocht. 'Er zyn juweelen en eenig geld gestolen ter waarde van 1200. Den eersten Kerstdag des voormiddags 10 uur is op de Laan van Meerdervoort onder Loosduinen een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De 18jarige Brouwer uit de Kockstraat in Den Haag reed daar in gezelschap van zyn 16ja- rigen broer In een Chrysler-auto en Is toen in voile vaart tegen een van de langs den weg staande gereedschapswagens van de gemeente gebotst. De bestuurder, die niet in het bezit van een rybewys was, kreeg geen noemens- waardig letsel, doch de 16jarige Th. Brouwer werd met een gecompliceerde beenfractuur opgenomen en naar het Roomsch Katholiek ziekenhuis in het Westeind vervoerd, waar hy spoedig is overleden, De auto, die zooals later bleek gestolen was, werd zwaar beschadigd. VERDUISTERING BIJ EEN STAKTNGS- In de laatste dagen zyn drle chauffeurs aangehouden terzake van verduistering van gelden ten nadeele van het staklngscomit<5 der Haagsche taxichauffeurs. Deze verduiste- ringen loopen over ongeveer drie maanden. Het vermiste bedrag is niet op te geven. Ge noemde personen waren belast met het tnza- melen van gelden op de steunlysten. DE VERDUISTERING BIJ HET ISRAeUETISCH WEESHUIS TE LEIDEN. Op last Van den officier van Justitie by dc rechtbank te 's Gravenhage heeft de haag sche politie Zondagochtend gearresteerd den accountant E. V. Szn., oud-lid van den Haag- BRAND IN HET ST. WILLEBRORDUSGESTICHT TE HEILOO. In den vroegen ochtend van den eersten Kerstdag heeft een felle brand gewoed in het St. Willebrordusgesticht te Heiloo en wel in het St. Josephpaviljoen, een der vier groote gebouwen van deze stichting, waar de krank- zlnlgen worden verpleegd. Op de eerste verdieping van het St. Josephs- gebouw het hoofdgebouw was gedurende den ZaterdagnaC&V in de daar gevestigde kapel kerkdienst gehouden. Zondagochtend te kwart over zes werd plotseling brand ontdekt, die in of naby de kapel moet zyn uitgebroken. In de kapel waar een kribbe was ingerlcht, stonden kaar- sen te branden. Of deze de oorzaak van den brand zyn geweest, staat niet vast. Ook is het mogeiyk, dat een Kerstpalm in brand is gevlogen. Het vuur, dat gretig voedsel vond In het llchtbrandbare Kerst-materiaal, verspreidde zich snel. Er bestond ernstig gevaar voor de meer dan honderd patlenten en krankzinnigen, die op deze verdieping hun slaapzalen hadden De broeders van het St. Willebrordusgesticht, bygestaan door yiings toegeschoten hulp van buiten, traden echter vastberaden op en bin nen een half uur waren alle patlenten, van wle een aantal met krib en bed moest worden weggedragen en van de meesten in nachtge- waad moesten worden vervoerd, naar de andere gebouwen van het gesticht effiterge- bracht. Geen patient heeft eenig letsel ge- kregen. Fel sloegen de vlammen spoedig uit het dak en de Alkmaarsche brandweer, die ook de brandblussching te Heiloo verzorgt heeft groot alarm gemaakt. De autoritelten werden ge- waarschuwd en spoedig was ook de burge- meester van Heiloo Jhr. H. van Foreest ter plaatse. De Alkmaarsche brandweer verscheen zeer spoedig en tastte het vuur krachtig aan. Behalve de inventaris en de houten deelen van de eerste en zolderverdieplng van het gebouw, vond het vuur weinlg voedsel. De eerste ver dieping is door een betonnen vloer van de parterre, waar de apotheek, de operatiezaal en kantoren zrjin gevestigd gescheiden. Binnen he't utfr was de brandweer het vuur dan ook meester en was het gevaar voor uitbreiding geweken. De geheele eerste verdieping en de zolderverdieping zyn echter uitgebrand. De parterre kreeg groote waterschade. Vele kerkgangers, die des morgens vroeg naar huis gingen, sloegen het blusschingswerk van de Alkmaarsche brandweer gade. Tegen negem uur was de blussching geheel voltooid. Het door den brand verwoeste gebouw is slechts eenige jaren oud. Het St. Willebror dusgesticht is nog niet geheel voltooid en het laatste gebouw van het complex paviljoens is nog in aanbouw. GEVECHT TUSSCHEN SMOKKELAARS EN POLITIE. Men meldt uit Tilburg aan de N. R. Crt.: Op Kerstavond heeft er even buiten de kom der gemeente Goirle (N.-B.) in de nabyheid van de Hoogvondersche brug op den weg naar Poppel, een hevig gevecht plaats gehad tus schen een twaalftal smoordronken smokke- laars, enkele douane-beambten en de Goir- lesche politie. Er werd wederzyds van de vuurwapenen gebruik gemaakt, evenwel zonder dat er levensgevaariyke verwondingen werden toe- gebracht. Alleen de bewoners der dichtst- bygelegen woningen, die de kogels tegen de muren hoorden tikken, stonden heel wat ang- sten uit. Niemand hunner evenwel kreeg eenig letsel. De smokkelaars hadden tot vervoermiddel gekcuzen den autobus, die den dagelykschen dienst TilburgTumbout onderboudt. In Pop- pel waren ze gepakt en gezakt, met heel veel lawaai de passagiers molesteerend, den wagen komen binnenwaggelen. Het dienstpersoneel kon tegen de ruwe bende al zeer weinig uit- richten. Aan hef: grenskantoor gekomen, moest langzaam gereden worden om de ver- schillende barriferes te kunnen passeeren, maar een sein tot stoppen werd hier door de douane niet gegeven. Men vermoedde trouwens hier niet, welk een gevaariyk gezelschap daar- binnen vertoefde. Het ongewone transport kon dus ongebinderd worden voortgezet, tot eensklaps enkele honderden meters van de be- bouwde kom der gemeente Goirle, twee doua- nebeambten een signaal tot stilstand gaven en v66r en achter den wagen binnendrongen, zoodat niemand kon ontsnappen. Dat was den smokkelaars niet naar den zin en er ontstond een hevig vuistgevecht, waarby aan beide zijden harde klappen vielen. De medepassa- giers, w.o. vrouwen en kinderen, gilden van angst. Van lieverlede werd de vecbtparty buiten voortgezet en kiwamen de vuurwapenen voor den dag. En toen even later de Goir- lesohe politie bijistand kwam verleenen, werd bet een schietparty van je welste. Ten slotte ruimden de smokkelaars, geholpen door de duistemis, het veld. Slechts een, de beruchte P. V. uit Tilburg, kon worden gearresteerd. Ook een hoeveelheid smokkelwaar kon in be- slag genomen worden. Intusschen heerscbt er weer groote ont- stemmtng onder de burgerlj van Goirle, omdat, evenals enkele weken geleden, de perlodiek terugkeerende veldslagen niet aan de grens, waar kind noch kraai gevaar loopt, maar in of vlak naby de bebouwde kom der gemeente gehouden worden. TER NEUZEN. (Nadruk verboden. Huwelyks-aangiften. 22 Dec. Jan van Taten- hove (van Axel), oud 23 j., jm. en Marfa Tanneke van Rijk, oud 20 j„ jd. 23 Dec. Ja cobus Johannes Louis van Doeselaar, oud 37 j., gesch. van echt en Adriana Gerarda Crinoe, oud 31 j., gesch. van echt. Beriiardus Jacobus de Smit, oud 26 j„ jm. en Feygtje Harms, oud 26 j., wed. Huwelyks-voltrekkingen. 22 Dec. Jan Ger- rit van der Peyl, oud 20 j., jm. en Elizabeth van Hoeve, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Dec. Martinus, z. van Weeaej Leunis en van Elsje Judith Maria van Leuvcn (van Wemeldinge21 Dec. Levina Comeha. d. van Adriaan Hamelink en van Frangoise Jannetje Pladdet. Dammis Pieter, z. van Arie de Jong en van Maria Roth. 22 Dee. Leendert Cornells, z. van Maarten Adriaan van Dixhoom en van Pieteroella EHsabeth Dubbeldam. 23 Dec. Stephanie Maria, d. van Pieter Josephus van Kouteren en van Cettna Cornelia Maas. Overiyden. 12 Dec. Aloulskis Franciscus van Pamel (overl. te Sohoondyke), oud 8 nu, z. van Gerardus Franciscus en van Marie Louise Dan eels. 20 Dec. Christina Charlotte Mtiller, oud 7 m„ d. van Robert Karl Theodor en van Katharine Germund. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in dece gemeente gevestigd: A. Hey ens, dienstbode, Markt 6, van Stao- peldyk. A. C. de Pauw, monteur, Grenulaan 3, van Rotterdam. J. A. van Houdt, schippersknecht, Walra- venstraat 6, van Ossenisse. J. Simpelaar, zonder, Veldstraat 27 (Sluls- kil), van Fletscher (Canada) ambtsh. J. P. Harms, zonder, Tholensstraat 35, vna Wanne-Eichel (D.), ambtsh. M. C. van Driel geb. Huyssen, zonder, wal- adres Kazemestraat 24, van Dordrecht. J. E. Muller, zonder, School weg 2, van Pamel (B.), ambtsh. Fr. J. Verschelling geb. de Baare, zonder. Burg. Geillstraat 25, van Middelburg. Vertrokken: A. Koole, zonder, Nieuwediepstraat 45, naar Zaamslag. J. Sehenk en gezln, schllder, Grenulaan 43. naar Vlissingen. J. Verhelst, landarbeider, P 65c, naar Hoek. T. M. Verhelst, zonder, P 65c, naar Zaam slag. J. G. van der Peyi, handelsreiziger, Stations- weg 10, naar IJsselmonde. E. van der Peijl geb. van Hoeve, zonder, O 198,...naar IJsselmonde. Van Ter Neuzen: 24 Dec. Duitsch sa LORENZ L. M. RUSS, 832, cokes; Hamburg. Voor Sluiskil: 25 Dec. Eng. s.s. NEWTON. ABBOT, 1614, kolen, New-Castle. 27 Dec. Slow. s.s. OLGA TOPIC, 1819, pyriet, Huelva. Van Sluiskil: 24 Dec. Duitsch s.s. STEIN- BURG, 723, cokes, Kopenhagen. Voor Riemen: 27 Dec. Duitsch s.s. SKA- GERAK, 3450, petr., Batoem. Van Riemen: 23 Dec. Per. s.s. MAZORCA, 1633, ledig, Sassberg. Voor Gent: 23 Dec. Eng. s.s. TOURMA LINE, 357, pekkolen, London; Ned. s.s. EUROPA, 86, graan, Kolding; Ned. s.s. DEMI, 140, pekkolen, Southampton; Duitsch s.s. DU- BURG, 1316, vlas, Leningrad. 24 Dec. Eng. s.s. DASHWOOD, 1263, kolen, New-Castle; Duitsch s.s. DWARSEE, 287, ledig, Antwerpen; Ned. s.s. APPOLLIO- NARIS 6, 229, pyriet, Hull; Belg. s.s. YVON NE, 385, kolen, New-Castle; Deensch s.s. SIGRID, 732, ledig, New-Castle. 25 Dec. Duitsch s.s. MANHAN 299, ledig, Amsterdam; Eng. s.s. HODDER, 421, stukg., Goole; Elng. s.s. HERO, 326, stukg., London; Eng. s.s. YEWPARK, 409, kolen, Boston; Ned. s.s. FLYING NORSEMAN, 198, ledig, Rouaan. 26 Dec. Eng. s.s. MELMORE HEAD, 3287, vlas, Leningrad. 27 Dec. Noorsch s.s. SPES, 653, pyriet, Pomoron; Duitsch s.s. GOTTFRIED POPPE, 1441 hout, Leningrad; Duitsch s.s. AUGUST BLUME, 408, hout, Danzig. Van Gent: 23 Dec. Ital. s.s. NICE, 2270, cokes, Savona; Ned. sjs. WESTLAND, 263, fosfaat, Quipen; Eng. s.s. LETEHWORTh] 717, ledig, Immingham; Estl. s.s. MORET, 1794, ledig, R'dam; Lett. s.s. AUSMA, 1190. ledig; Emden; Duitsch s.s. ELSE MULLER," 649, ledig, R'dam; Eng. s.s. YORKBROOk! 719, ledig, R'dam. 24 Dec. Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Manchester; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., London; Eng. s.s. TOURMALINE, 357, ledig, Middlesbo- rough; Lett. s.s. LAIMDOTA, 2314, ledig Koivista. 25 Dec. Duitsch s.s. DWARSEE, 287, kolen, Rocheford; Deensch s.s. BRETAGNE, 1931. ledig, Antwerpen; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole. 26 Dec. Eng. s.s. DASHWOOD, 1263, ledig, Tyne; Ned. s.s. APPOLLIONARIS 6, 229, ledig, R'dam; Lett. s.s. RAUNA, 1441, hout! Antwerpen; Ned. s.s. FLYING NORSEMAN, 198, fosfaat, Lannion; Duitsch s.s. MANGAn! 299, kolen, Brest; Belg. s.s. YVONNE, 385, ijzer, Boness; Duitsch s.s. DUBURG, 1316, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. YEWPARK, 409^ ledig, Methil. 27 Dec. Belg. s.s. WILLEM RENd, 1661, kolen, Dakar; Deensch s.s. SIGRID, 732, cokes, Malmo. 3 Januari. HULST. Verkoop by Inschryving van boo- men. De Ontvanger der Reglstratie en Do- meinen. Engelsch Duitsch Fransch Belgisch Amsterdam, 28 Dec. 1932. Vreemd bankpapier. Bieden 8,25 59,— 9,65 6,88 Laten 8,35 59,40 9,80 6,92

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3