PREDIKBEUBTEH. SPORT. SLUISKIL. HOEK. ZAAMSLAG. AXEL.., VLISSINGEN. OOSTBURG. RECHTSZAKEN. VOETBAL. 3 SIERKKOOR, H*"t onlangs onder leiding van den heer C wan Fraayenhove opgerichte gemengde kerltkoor, der Ned. Herv. kerk, heeft zich jl. Zorwlag tydens den voormiddagdienst voor het wrsS la ten hooren. KERSTFEEST. Maandag hield de afd. Ter Neuzen van de Zondagssoh oolvereeniging „Joachim" in de On; toewaarsciiool aihier met hare leerlingen, -oudeaf en belangstellenden haar jaarlijkach Kerstfeest. De Weleenv. heer Ds. S. Groeneveld opende de bijeenkomst met gebed en behandelde daar na met de leerlingen het Kerstevangelie, waar- in hij op verschillende plaatsen openingen liet, die door de kleutertjes op enthousiaste wyze wearden aangevuld. De onderwyzers, de heeren P. J. Koole en C. Meyer, hielden elk een aardige verteUing, die de spanning by de klednen er in hield, ddch waarvan ook de grooten genoten. Mej Koole met haar staf van helpsters had den volop werk om de kindermonden van ver- anaperingen te voorzien en ze waren daarmee niet karig. De heer J. de Hamer sprak daarna een slot- woord. waarin hij wees op den zegen die er in gelegen is dat wy met onze kinderen nog ca ges toord avonden als deze mogen hebben en sloot het feest met dankgebed. De kinderen ontvingen daarna prachtige leestooeken, terwijl de traditioneele sinaasappe- lerr niet ontbraken. KERSTFEEST IN *T PATRONAAT. Maandag 2e Kerstdag werd in het Patro- naatsgebouw voor de kinderen der leden van de at dee ling Ter Neuzen van den R.K. Vrou- wenbond een Kerstfeest gegeven. Na opening van het feest door de presidente mevr Van Rompu met den Christelyken groet, werd en enkele leuke voordrachtjes door kin deren gedaan. Klein en groot in de zaal, die stampvol was, vermaakten zich goed en werden onthaald op cacao en sinaasappelen. Na afloop van het feest kreeg elk der klei- nen nog een stukje speelgoed. GOEI) AFGELOOPEN. Jl, Zaterdagnamiddag reed de heer N. A. Hamelink, controleur van den Raad van Ar- beid, per auto op den weg langs het zijkanaal wan de Axelsche Sassing, toen hy naby de los- pJaats der ammoniakfabriek voor een andere auto moest uitwyken. Zyn auto sllpte daar- kwam terecht op den kanaalkant en kan- tclde, tot setorik van eenige personen die in de nabijheid een en ander zagen, In het water. Terstond nadat de auto onder water verdwe- aeu was, zagen zy den heer Hamelink weer bovenkomeu. Deze schynt zich onder het vallen reeds daaruit te hebben losgewerkt. Hjj bleek de zwemkunst nog niet verleerd en was met enkele slagen aan den walkant, waar de inmiddels toegesohoten personen hem op het droge trokken. Hij bleek slechts eenigs- adns licht aan het gelaat verwond, en maakte gaame gebruik van een hem aangeboden auto der ammoniakfabriek om huiswaarts te ryden «n droge kleeren aan te trekken. De auto, die later is opgevischt, bleek vrywel een wrak geworden •OP EEN STOEP GEVONDEN. Gisteravond zagen voorbygangers op het irottoir voor den winkel der Firma A. II. Donze een persoon liggen, die hevig klaagde. In verband met den dag werd eerst gedacht aan dronkenschap, doch toen ook de gemeente politie ter plaatse kwam, bleek men met een aan hevige maagkramp lijdend persoon te doen te hebben. Met een draagbaar hebben de agenten hem naar het politiebureau ver- voerd en vervolgens de assistentie van Dr. Stevens ingeroepen, die den man naar het ziekenhuis deed overbrengen. Het was de 28-jarige S. Asmus, een schippersknecht, die hier juist by een schipper aan boord was ge- Jkomen. Hij is woonachtig te Scbiedam. Door de Noordstraat passeerende, was hy door hevige krampen overyalien en op het trottoir ineengezakt. VKRKEERSSTAG NAT IE. <Hedenvoormiddag geraakten by het af- schutten langs den Oostelijken kanaalarm in de geopende Axelsche brug twee schepen, het motorvissc.hersvaartuig „Ierseke 85" en „De Ondememing klem tuschen bet remmings- werk. De zulging van het water, door de werking der schroef van den motor, trok de aandrijvende „Ondememing" onweerstaanbaar mee. Toen de schepen klem zaten, was een sleepboot nocdig, om den knoop weer te ont- warren, Een en ander verwekte een stag- natie van ongeveer een half uur voor het landverkeer, hetgeen begrijpelijk een groot ongerief was. STOOMSCHIP OMHOOG EN AANGEVAREN. Zondagavond is tydens den mist naby den Margarethapolder aan den grond gevaren het Engelsche stoomschip Macclesfield", dat eeu dienst onderboudt tuschen Grimsby en Ant- werpen. Terwtjl het stoomschip, dat door den mist uit den koers was geloopen, omhoog zat, is het in aanvaring gekomen met een onbekend gebleven stoomschip en beliep daardoor ge- ringe avery. Na middemacht is het stoomschip vlot ge- sleept door de sleepbooten Raymond, Charles en Tenace, van de N.V. Aug. de Meyer Zonen's sleepdienst en daarna voor anker gekomen om, na het optrekken van den mist, de bestemming naar Antwerpen te vervolgen. KEURING VAN DEKHENGSTEN. De minister van Economische Zaken en Ar- beid heeft bepaald, dat de gewone keurdngen van tot dekking bestemde hengsten in het voorjaar 1933 zullen worden gehouden: in Zeeland (alleen voor type trekpaard)31 Januari te Kattendyke; 1 Februari te Hulst en Axel; 2 Februari te Oostburg. OPSPORING VERZOOHT. De brigade-commandant der Koninkiyke Marechaussee te Axel verzoekt opsporing, aanhoudlhg en voorgeleiding van Henri El'sa Keyser, geboren te Amsterdam 14 Februari 1898, wonende te 's-Gravenhage, Hazelaar straat 16. Hy is ontslagen vertegenwoordi- ger van de N.V. Molijn en Co., Rotterdam, geeft zich nog uit als vertegenwoordtger van die naamlooze vennootschap en tracht bij de klanten, die hy voorheen als vertegenwoordi ger dier naamlooze vennootschap bezocht, de nog loopende rekeningen te innen. Ook wel cfcscht hy een verhaal op, dat hij een ongeluk heeft gehad met zyn auto en dringt dan tot foetaling der rekeningen aan. of wel hem geld te leenen. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspeoteur van politie alhler maakt oe- kend, dat omtrent onderstaande gevonclen •yoorwerpen inlichtingen te bekomen zyn by de daarachter gevoegde adressen: Handschoen, L. Dekker, Steenkamplaan CS, Kinderbontje, A. de Zeeuw, De Doelder- straat 4. Muts, Cappens, Hoekschebrug P 43a. Abonnement Herrebout—Taatman, D. Rouw, Baandyk 7. Rijwiel, bureau van politie. Rywielbelastingmerk, P. Dieleman, Java- straat 8. Kinderdasje en zakdoek, L. Aliaart, Lange Kerkstraat 76. Rijwielbelastingmerk, wed. A. Wolfert, Nieuwediepweg 17. Dameshandschoen, A. Hamelink, O 103. Autodop, P. Donze, Elleboog 11. Portemonnaie met inhoud, C. Hamelink, Noordstraat 44. Huissleutel, J. Smidt, le De Feyterstr. 21, VERBINDINGSWEG WEST- EN OOST- ZEEUWSCH-VEAANDEREN. Naar aanleiding van een verzoek van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. om een spoedige verbetering van het gedeelte van den verbin- dingsweg West-Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, aansluitende op den Provincialen weg IJzen- dyke- Belgische grens hebben Ged. Staten van Zeeland thans bericht, dat door aangebrachtc en nog binnenkort verder aan te brengen ver- beteringen dit weg-vak in een dragelijken toestand komt te verkeeren, gelet op zyn tydeiyk karakter en in afwachting van den aanleg van 'n nieuwen weg. PROVINC1ALE TENTOON STE.IAJN G VAN KONIJNEN TE TER NEUZEN. By deze van wege de Vereeniging van Konynenfokkers alhier in het logement ,,'s Lands Welrvaren" gehouden tentoonstelling werden de volgende premies toegekend voor: Vlaamsche reuzen, haaskleurigele pr. Abr. Loof te Axel, J. Riemens te Driewegen, W Dieleman te Hoek. 3e pr. J. Riemens te Drie wegen, zeer eerv. vermelding J. Audenaerd te Ter Neuzen en J. Riemens te Drierwegen. Witte Vlaamsche reu?en. le pr. L. W. de Jonge Az. te Hoek, P. jffe Jonge te Hoek, H W. Uylenbroek te Middelburg, J. P, Klaassen te Driewegen, C. Frederiksen te Driewegen, H. W. Uijlenbroek voomoemd, P. de Jonge U. Hoek, 2e pr. Ahr. Loof, J. Verherbrugge, P. de Jonge. dezelfde, C. Frederiksen, J. Verher brugge voornoemd, C. Frederiksen, Abr. Loof, dezelfde, 3e pr. C. Frederiksen, dezelfde, C. Oppeneer te Sluiskii, J. Meertens T.Hz. te Hoek, zeer eerv. verm. J. Verherbrugge, dezelfde, L. W. de Jonge, B. Goethals te Ter Neuzen, M. J. van Driel te Ter Neuzen, J. van Langevelde te Ter Neuzen, C. Frederik sen, eerv. verm. P. de Jonge. Blauwe Vlaamsche reuzen. le pr. Jac. van Es te Ter Neuzen, dezelfde, 2e pr. dezelfde, zeer eerv. verm. C. Verschelling te Ter Neu zen. Lotharingers. le pr. Abr. Loof, 2e pr. C. L. Verhage, Abr. Loof. Fransche hangooren. le pr. D. van Dron- gelen te Ter Neuzen, 2e pr. dezelfde. Groot Chincilla. le pr. C. Oppeneer, 3e pr. L. W. de Jonge, C. Oppeneer, zeer eerv. verm. L. W. de Jonge. Weener (blauw). le pr. D. W. F. Kayser te Hoek. 2e pr. J. van Lare te Schoondyke. Weener (wit), le pr. H. Remynsen te Hoek. Gouwenaar. le pr. P. C. Janse te Middel burg, 3e pr, dezelfde, zeer eerv. verm. G. A. van der Straaten te Ter Neuzen. Klein Chincilla. le pr. M. J. de Jonge te Goes, J. van Lare. Black and Tan. 3e pr. D. Dey te Hoek, zeer eerv. verm. J. Oppeneer, dezelfde. Hollanders (zwart). le pr. D. Scheele te Driewegen. Hollanders (andere kleuren). Zeer eerv. verm. D. Scheele. Zilver (Havanna of andere kleuren). le p*. P. R. de Jonge te Driewegen, 3e pr/'dezelftid Russische brandneus. Zeer eerv. verm. C. Oppeneer. Polen. le pr. J. Oppeneer te Sluiskii, C. Oppeneer, H. Remynsen te Hoek, 3e pr. P. Dieleman te Hoek, H. J. Otterloo te Hoek, C. Oppeneer, zeer eerv. verm. H. J. Otterloo. Angora. Zeer eerv. verm. F. A. de Doelder te Ter Neuzen. Blauw van Beveren. le pr. D. Haak— Tollenaar te Hoek, zeer eerv. verm. M. J. de Jonge te Goes. Bij de dezer dagen te Amersfoort gehouden tentoonstelling behaalde de heer Jac. van Es een eersten prijs voor een inzending Vlaam sche blauwe reuzen. Aan de tentoonstelling viel een zeer bevre- digend feezoeik ten deel en er bleek uit, dat de belangstelling hiervoor jaariyks sty'gende is. Het gewicht der gans, waamaar de bazoe- kers konden raden, bedroeg 5% K.G. Tus- schen de 5 bezoekers die dit gewicht hadden opgegeven werd de gans verloot; zy viel ten deei aan mej. Adriana de Zeeuw te Drie wegen. Vrydag j.l. gaf de tooneelvereeniging „Uit het Volk voor het Volk" een tooneelavoud met het stuk .Willy's Trouwdag", welke uit- voering zeer goed in den smaak viel van het aanwezige publiek. De medewerkende dames en heeren werden dan ook voortdurend met applaus beloond. Deze vereeniging hoopt in de toekomst ook nog avonden te geven voor de leden van de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders alhier. 5 Zaterdag gaf de muziekvereeniging „E!k naar zyn krachten" haar jaariijksch winter- concert. Reeds dadeiyk bleek, dat de vereeniging den laatsten tyd weer goed vooruit gegaan is. I''ft bleek in het byzonder by de vertoiking van de potpourri uit de opera „Trouv£re" van Verdi. Ook aan de polka voor piston ,,De kleine tuinier" viel een harteiyk applaus ten deel, dat zich spontaan herhaalde toen de directeur, de heer A. Schirris, den jeugdigen solist, de 15- jarige Piet Vergauwen, die zich direct be- scheiden van den lessenaar had teruggetrok- ken, weer voor het voetlicht bracht. De verdere avond werd gevuld met een zeer varieerend programma. In tegenstelling met de concerten van de laatste jaren was weer zooveel mogelyk van eigen krachten gebruik gemaakt. De kinderen die een fantastischen lichtjes- dans uitvoerden, zoowel als de dames en hee ren die de verdere voordrachten en zangnum- mers uitvoerden, oogstten alien veel byval. Eveneens was dit het geval met de muziek- nummers voor piano en voor viool en piano. Een gezellig bal besloot dezen zeer geslaag- den avond. Naar wij vememen heeft W. D. na verhoor door de justitie te Middelburg een bekentenis afgelegd, waama hy uit de voorioopige hech- tenis werd ontslagen. By den gemeente-veldwachter J. van Wes- tenbrugge alhier, zijn inlichtingen te bekomen omtrent een in deze gemeente gevonden jas (jekker). c Uitvoering zangvereeniging „Asar'. De Chr. zangvereeniging ,,ASaf" gaf op 2e Kerstdag, onder leiding van directeur P. C. Brakman, hare jaarlyksche uitvoering in de Geref. Kerk alhier. Het kerkgebouw was weer goed bezet en de verschillende rammers wer den met gToote aandacht beluisterd. 0.m werd uitgevoerd Psalm 42 van F. Mendelssohn- Bartholdy, voor gemengd koor, sopraan-solo en kwartet, met begeleiding van vleugel en I harmonium. Deze lastige compositie stelde aan directeur, koor en solisten groote eischen. De sopraan-soliste, mej. D. Willemsen stond vooral voor een zeer moeilyke taak, doch heeft zich er flink doorheen g.eslagen. Wanneer deze haar stem krachtig kan ontwikkelen, zal dit zeker een buitengewoon goede kracht voor ,,Asaf'' worden. Het kinderkoor (de toekomst eener zang- vereeniging) onder leiding van den heer Le Feber, bracht een 6-tal nummers ten ge- hoore en oogstte veel byval, vooral met het laatste nummer ,,De vroolyke jongen" van P. Kallenbach. Benoemlng. Benoemd tot gemeente-veldwachter te Ierseke, de heer J. v. d. Driest, marechaussee te 's Hertogenbosch, vroeger te Axel. Tooneelvereeniging „Excelsior". Onze jeugdige tooneelvereeniging Excel sior" debuteerde in dit seizoen met een cor- recte opvoering van het Duitsche tooneelspei in 4 bedrijven „Plicht" van R. Skowronnek. Uitspraak, mimiek en uitvoering lieten niets te wenschen over,, zoodat dit degelijke voor- oorlogsche tooneei-werk tot een waar succes werd en de spelers luiden bijval van de voile bovenzaal van mej. de wed. Gilijamse oogst ten. Na de pauze volgden een biyspel en een dolle klucht, genaamd „Studentenwraak". Vooral het laatste (een humoristische terret Voor 3 heeren) hetwelk men gevoegelijk een mihiatuur-zangspel In 1 bedrijf zou kunnen noemen eh dat zich afspeelde in een straat by nacht, deed de zaal herhaaldelijk in iach- salvo's uitbarsten. Vooral, toen men de als geestverschyning opkomende student met revolverschoten trachtte te doen rittireeren, was de hilariteit onbedaarlyk. Excelsior" oogstte met haar eerste uitvoe ring een eclatant succes eh slaagde door dezen genoegeiyken avond er in de crisis-stemming by de aanwezigen te doen wij ken. De konynen. em plulmvee- ten toons telling De vereeniging „Ter Verbetering" organi- seerde met Kerstdag weer hare jaarlyksche tentoonstelling. J.l. Zaterdag werd door burgemeester Blok de tentoonstelling geopend. De tentoonstelling was ondergebracht in groep C. In totaal waren ingeschreven 330 nummers hetgeen boven de veriwachtingen was van het bestuur, Evenals altyd werden van alle kanten eere- pryzen besehikbaar gesteld. De keurmeesters; G. H. Comelissenden Beer, Amsterdam (konynen), E. Damstra, Neede- (kippen), L. Cramenen, Maldeghem (postduiven) en Alfr. de Rouck, Gent (sier- duiven) stomden voor een moeilijke taak, doch hebben deze nauwgezet volbracht. Zy gaven hunne groote tevredenheid te ken. nen over de inzendimgen, vooral het pluimveJ wasOin '1 jaar tijds geweldig vooruitgegaan. By de officieele opening was weinig belang- i^elling, doen weldra kwamen de kyklustigen c®S4gen. i Vooral Maandag kwamen velen. rtmligf gende gemeenten een bezoek brengen en wai de Zondagsschool te klein om ieder de ge- legenheid te geven de inzendtngen in oogen- schouw te nemen. Konr'nen; Vlaamsche reuzen, rammen, oud; le en 3e E. H. Schoof, 2e S. Jansen, Z.E.V. C. G. van Sluis. Voedsters, oud: 2e E. H. Schoof, 3e C. van Sluis, Z.E.V. H. Verstraten, E.V. L. de Bruy- ne, Zaamslag. Rammen 1932: le en 2e E. H. Schoof, 3e Abr. Loof en S. Jansen, 4e P. Jansen, Sluis kii, Z.E.V.: Adr. Loof, L. de Kraker en J. Bareman. Voedsters 1932: le Adr. Loof, 2e J. Martyn, 3e Jac. Verstraten Mz., Z.E.V.: E. H. Schoof, (2 X), A. Vermaas, C. J. Schieman, L. de Kraker, C. van Sluis en S. Jansen. Konijn, geel; 2e A. Clays, Zuiddorpe, 3e A. de Witte, Zuiddorpe. Voedsters 1932 2e alsto., 3e alsb. Wit, rammen, oud: le K. van Arenthals, Zaamslag, 2e Abr. Naeye. Voedsters, oud: le Abr. Loof, 2e C. J. Schie man. 3e E. H. Schoof, Z.E.V.: L. de Kraker. Rammen 1932: le E. H. Schoof, 2e Abr. Loof, 3e Abr. Naeije. Z.E.V.: W. de Groote en C. J. Schieman. Voedsters 1932: le en Z.E.V.: Jac. Zegers, 2e M. Goossen, Zaamslag, 3e E. H. Schoof, 4e en E.V. Abr. Loof. Z.E.V.: L. de Kraker. E.V,: K. v. d. Hooft, Zaamslag. Lotharingers ziwart, ram, oud: le Abr. Loof. Voedster, oud: le Abr. Naeye, 2e C. J. Schieman, 3e H. Verstraten. Rammen 1932: le Jac. Verstraten Mz., 2e Jac. CovA Voedsters 1932: le Abr. Loof, 2e Jac. CovA Lotharingers, blauw: ram, oud: 2e Jac. Verstraten Mz. Voedster, oud; -le "it Martyn. Midden rassen. Groot Chincilla, voedsters, oud: le en 2e C. G. van Sluis, 3e Jac. Ver straten Jz. Z.E.V.: E. van Rijn en Jac. Ver straten Mz. Ram 1932: le C. G. van Sluis. Voedsters 1932: le C. Wyffels, Biervliet 2e, 3e en Z.E.V.: C. G. van Sluis. Weeners, zwart, ram, oud: le Adr. Butler Voedster, oud: le alsvoren; ram 1932: le alsvoren; voedster 1932: le alsvoren, 2e N. de Regt Weeners, blauw, rammen oud: le en 3e M. Butler, 2e E. H. Schoof. Voedsters, oud: le E. van Ryn, 2e E. H. Schoof. Rammen 1932: le E. P. en 2e E. H. Schoof, 3e P. de Pooter, 4e alsvoren. Z.E.V.: M. Butler (2 X) N. de Regt. Voedster 1932: le en 2e en 2 E. P.: Adr. Butler, 3e en Z.E.V.: N. de Regt, 4e en Z.E.V.: P. de Pooter. Papillon zwart, voedster oud: le E. van Ryn. Klein Chincilla, rammen, oud: 2e Abr. Naeye. Voedster 1932: le en E. P.: Abr. Naeye. Blac and Tan: le E. van Rijn (ram oud). Voedster oud: le E. van Ryn, 2e A. J. Ingels, Sas van Gent, 3e Jac. Verstraten. Z.E.V.: C. van Rendegem. Hollanders zwart, rammen, oud: le, E. P. en 2e A. van Rijn. Voedster oud: le en 2e alsvoren. Rammen 1932: le, E. P. en 2e alsvoren. Blauw grys: voedsters oud: le en 2e als voren. Rammen 1932: le en 2e alsvoren. Isabella ram, ouh: le A. van Ryn. Voedster 1932 2e alsvoren. Hollanders blauw, rammen, oud: le, B. P. en 3e A. van Ryn; ram 1932: le alsvoren. Voedsters 1932: le en 2e alsvoren. Russ. brandneuzen, ram, oud: Jac. Ver straten Jzn. Voedster oud: 2e K. v. d. Hooft, Zaamslag. Pool, dwergrassen, ram 1932: E.V.; P. de Pooterj voedster 1932: Z.E.V.: K. v. d. Hooft, E.V.P. de Pooter. Pluimvee: Rhode Island Reds: le J. den Hamer, Koewacht. Witte Leghorns oud: le C. Lippens. Z.E.V.: M. van Doom.; idem 1932: 2e P. Butler. Witte Rocks: le M. Butler. Dwerghoenders: 2e J. den Hamer. Wit Wyandotte: 12 kriel: le G. S. Auge- ning, Sluiskii. Hanen, Silver P. Wyandotte: le C. Lippens. Rhode Island Reds: 3e J. den Hamer. Buff. Orpingthon: le en 3e E. H. Schoof. Wit Wyandotte: le J. A. Breepoel. Amer. Witte Leghorn: le J. A. Breepoel, 2e Abr. Loof. Zilver Duchwi 1932: le G. J. Bruntink, White rswyk. Witte Rocks: le M. Butler. Patrys Leghorns: le P. Butler. Witte Leghorns 1932: le, 2e, 3e en Z.E.V.: J. A. Breepoel. E.V.: Abr. Loof en Adr. Loof Z.E.V.: Augening, alsboven. Sabelpoot, kriel: le J. A. Breepoel. Goud Sevrigt: 2e H. Verstraten. Hennen, Buff. Orpington: le en.2e E. H. Sohoof. Not Wyandotte: le J. A. Breepoel. Witte Rocks: le en 3e M. Butler. Zilver Duchwi: le G. J. Brunting, voorn. Amer. Leghorn 1932: le, 2e en 3e J. A. Breepoel. Z.E.V. en E.V.: L. J. Kotvis. Sabelpoot kriel: le J. A. Breepoel. Wit Wyandotte, kriel: 3e P. Sys. Eend: 3e Jac. Zegers. Paauwhaan: le J. den Hamer. Kalkoen: le alsvoren. Siereenden. Manderyneenden: le J. C. Bom. Carolina-eenden2e alsvoren. Califom. eenden; le alsvoren. Goudfazant: le alsvoren. Picha Amherst fazant: 2e alsvoren. Sierduiven: Eng. Kroppers, doff era: le J. den Hamer, 2e J, A. Breepoel, 3e J. C. Born, Z.E.V.: H. de Roover. Duiven: le J. den Hamer, 2e J. A. Breepoel, 3e H. de Roover. Z.E.V,: A. Vermaas (2 X) E.V.: J. C. Bom. Holl. Kroppers: Z.E.V.: A. Vermaas. Gentsche Kroppers: 2e J. A. Breepoel. Monnikduiven, doffer: 2e J. A. Breepoel. Z.E.V.: H. de Roover. E.V.J. C. Bom (2 X). Duiven: le en Z.E.V.: J. C. Bom, 2e J. A. Breepoel. E.V.: H. de Roover. Krulduiven: le J, A. Breepoel, 2e J. C. Bom. Z.E.V.A. Vermaas. Trommelduiven, doffers: le H. de Roover, sfc Meeuw, duif: 2e H. de Roover, Tuimelaars, doffers: 2e en Z.E.V.: H. de Roover; duiven le en E.V.: alsvoren. Nanduiven, doffers: le J. A. Breepoel. Duif: 2e A. Vermaas. Strasser, doffer: 2e E. van Ryn; duif le alsvoren. Eksterduiven, doffer: le J. A. Breepoel. Schotsche Hoogvliegers, doffers: le en 2e H. de Roover; duiven: 2e en E.V.: alsvoren. Helmduiven, doffers: le, 2e en E.V. H. de Roover; duiven: le en E.V. (2 X): alsvoren. Pauwstaart, doffer: 2e alsvoren: duif: 2e en E.V.alsvoren. Couctois: le alsvoren. j'Modenesers, doffer: le J. C. Bom; duif: 16 alsvoren. Postduiven, blauwe doffers oud: le en E.V.: J. C. Bom, 2e E. J. Wiets. Duiven oud: le en E.P.: J. C. Bom. Doffers 1932: le en E.P. en E.V.: alsvoren. Duiven 1932: le J. Wiets, 2e M. Butler, E.V.J. C. Bom (2 X). Geschelpt, doffers, oud: le, E.P., 2e en E.V.: J. C. Bom, Z.E.V.: J. Wiets. Duiven oud: le, E.P., 2e en E.V.: J. C. Bom, 2e J. Wiets. Doffers 1932: le, E.P., 2e en Z.E.V.J. C. Bom, 3e en E.V.: Adr. Butler. Duiven 1932: le A. Butler, Z.E.V.: en E.V.: J. C. Bom. Gem. kleuren, doffers, oud: le, E.P. en 2e: J. C. Bom. Duiven, oud: le alsvoren. Doffers 1932: Z.E.V. en E.V.: J. C. Bom, Z.E.V.: A. Butler. Duiven 1932: le en E.P.: R. Dieleman, 2e en E.V.J. C. Bom. Rood: le, E.P., 2e en Z.E.V.: M. Butler, 2e, 3e en Z.E.V.: J. C. Bom. Duiven oud: Z.E.V.: M. Butler. Doffers 1932: le en E.P.: A. Butler, E.P J. C. Bom. Maandagmorgen is by den Oranjedyk alhier het lijk van een 18jarig meisje aangespoeld. Pogingen om de levensgeesten weer op te wek- ken hadden geen succes. Het lyk is voor nader onderzoek in beslag genomen. Bij een Zondag alhier gehouden voetbalwed- stryd Oostburg-Nieuwvliet, kwam V. van Oostburg te vallen, met gevolg dat hem een knie ontwricht werd. Hij werd overgebracnt naar het St. Anthoniusgesticht. DONDERDAG 29 DECEMBER J 932. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 2 u., Ds. A. Verhage, van Mid delburg. SMOKKELEN. Voor de correctioneele rechtbank te Gent werd A. P. van Wachteibeke thans in hechtenis voor smokkelen van vee, veroordeeld tot 5 maal 4 maanden gevangenisstraf plus 28000 fr. boete of 3 maanden gevangenisstraf. UITSLAGEN VAN MAANDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND. le klasse. PSVLONG A 3-0 MW—Middelburg 6—2 PSV MW Eindhoven Bleijerbeide NAC LONGA 12 13 12 11 12 11 8 9 5 5 5 5 1 4 4 4 5 5 3211 19 41—31 18 26—21 13 25—21 12 32—32 12 24—20 11 Wlllem H -M; - 3 A- B 22—24 NOAD 11 2 8 4 17—25 Middelburg 12 3. 2 7 24—40 8 BVV 12 1 4 7 2543 2e klasse A. MEVOVlissingen 1- -1 HeroDongen 2- -1 De Baronie TSC 6-« TerneuzenDOSKO 8—2 Hero 10 7 3 36—11 17 Vlissingen 12 6 5 1 29—15 17 DOSKO 12 6 2 4 32—32 14 Terneuzen 11 6 1 4 42—34 18 TSC 10 5 2 3 27—23 12 Breda 9 5 4 19—20 10 Dongen 9 4 1 4 29—25 9 RBC 9 4 1 4 29—29 9 De Baronie 10 2 1 7 30—36 5 Alliance 10 1 2 7 17—33 4 MEVO 12 1 2 9 14—36 4 3e klasse A. «tv Vlissingen IIZee land la II 5- -0 Axel 10 6 3 1 34—7 16 Vlissingen n 8 6 2 28—7 14 Hulst 9 4 5 - 20—13 13 De Zeeuwen 10 6 4 19—15 12 Terneuzen n 9 3 1 5 20—19 7 Middelburg II 11 3 1 7 17—36 7 Zeclandia n 8 1 7 4—25 S Sass. Boys 9 1 8 11—31 2 3e klasse B. Zeelandia I— N.-Borgvllet 4- -.1 Zeelandia I 10 7 2 1 48—IS 16 Goes 9 6 1 2 30—20 13 N.-Borgvliet 9 4 3 2 21—16 11 Zlerikzee 7 3 1 3 15—17 7 MEVO n 7 3 - 4 16—22 6 SINOTO 8 1 3 4 11—20 5 Hansweert DOSKO II 115 11—18 1 1 5 6—32 3 Dat Middelburg het tegen M.V.V. niet ecm bolwerken, was te verwachten, en zoo biyft zy in de gevaariyke nabyheid van B.V.V. In de Tweede Klasse hebben vier wedstryden plaats gehad. Teirneuzeiv—Dosko. Dat Terneuzen zyn ouden vorm heeft terug- gevonden heeft Dosko aan den lyve onder- vonden en hierdoor heeft Terneuzen de ge- leden nederlaag te Bergen op Zoom op elan- tante wyze gewroken. Jammer is het, dat Terneuzen in de perlode van inzinking eenige nederlagen heeft geleden op tegenstanders, die in normale omstandigheden de over-winning zeker niet zouden hebben behaald. Thans nu Terneuzen zich weer gaat voegen by het kop- peleton bemerkt men welk een invloed 2 pun- ten meer of minder kan hebben, in het rang- lystje is dit zeer goed te volgen, maar ook anderen kunnen nog zoo'n periode doormaken en wie weet welke verrassingen de komende wedstryden nog kunnen brengen. Maandag is hier wel gebleken wat het zeggen wil wan neer de spelers zich weer een geheel voelen en ieder voor zich hewust is van de kracht die uitgaat van het onderling vertrouwen. Het is een ouderwetsohe wedstrijd geworden, waarin staaltjes werden gegeven van mooi samenspel en van technlsch kunnen. Naar schatting waren er een 2500 bezoe kers op het veld en deze hebben kunnen ge- nieten van de voetbalsport door beide ver- eenigingen gedemonstreerd, want al zou de uitslag van 82 op een eenzydige wedstryd kunnen wyzen, dit was toch geenszins het ge val. Dosko heeft tot het laatst toe stand ge houden en werkeiijk zoo'n gevoelige nederlaag niet verdiend, al was zy dan ook de mindere. Haar voorhoede is meermalen naby het doel van Ter Neuzen geweest, doch het wilde by haar niet gelukken, het goede schot ontbrak en de Temeuzensche achterhoede greep tel- kens op resolute wyze in. Vooral de rechts- binnenspeler van Dosko viel meermalen op, de wyze van plaatsen viel te loven en gaame hadden wy gezien dat zyn harde werken met een doelpunt werd beloond, maar zoo is het niet geweest, want wy gelooven niet dat een der beide doelpunten door hem zyn gemaakt. Om de waarheid te zeggen weten wy niet wie der spelers die eer toekomt, want de doel punten die Dosko toegekend werden, kwamen beide voort uit een hoekschop en telkens vormde zich daarby een kluwen spelers vlak by den doelmond, die het volgen van den bal onmogelyk maakte. Als scheidsrechter verscheen de heer P. Koster, die weer op sublieme wyze de wed strijd leidde. Dosko wint den opgooi doch by het ontbre- ken van zon of wind leverde dit geen voor- deel op. Direct dringt Dosko naar voren en Van Haucke trapt den bal achter de lyn, zoodat de eerste hoekschop binnen een mlnuut te nemen is. Hy wordt echter slecht genomen en onmiddeliyk heeft Laurens zich meester gemaakt van het Ieder, hy zet voor naar Rie mens, die langs de ljjn rent In den bal voor het doel van Dosko plaatst, daar is echter de rechts achterspeler op zijn post en geeft den bal door naar den linkshalf, Geers ontfutselt hem het ieder en wil voorzetten, doch tot tweemaal toe folyft de rechtsback de meer- dere. De voorhoede van Dosko is direct in actie, maar de aanval gaat teloor, doordat de bal aohtergaat. Dit is geen bezwaar voor de gasten want weder zijn zy in de verdedlging van Terneuzen doorgedrongen. Van de Wege vindt dat schynbaar niet prettig want hy re- toumeert den bal naar de middenlinie. Van Hecke geeft den bal een klein tikje naar Riemens die dadeiyk voorzet, Laurens lost een hard schot doch dit is niet zulver en de linka- achterspeler van Dosko snelt toe, hy wil met en fikschen trap het gevaar keeren, Dobbe- leir komt Laurens te hulp is eveniwel lets te laat en als de linksback wil wegtrappen draait Dobbeleir zich van den bal af, zeker als hy is dat de kans voor hem verloren is, doch de ach terspeler van Dosko mist, oogenbllkkeiyk her- stelt Dobbeleir zich en het eerste doelpunt is voor zyn rekening, na 6 minuten spelena. Dosko bemerkt dat het een ander elftal tegenover zich heeft dan in Bergen op Zoom en ontwikkelt een verbazend snel spel. Een felle aanval is hiervan het gevolg, de llnks- binnen zet voor waama de doelverdediger van Terneuzen en ook de middenvoor van Dosko toesnellen. Dooms is lets vlugger maar ny gr'rjpt mis. Toch kan hy beletten dat de mid denvoor van Dosko de bal geheel vry krygt, het schot is dan ook te zacht en Van Haucke snelt op den bal toe. Juist voor het doel weet hy den bal van richting te veranderen, die daarna achter gaat. De hoekschop voor Dosko belandt achter het net, waarna Dooms uittrapt. Opgevan- gen door Van Hecke plaatst deze den bal naar den rechtsbuiten, die echter den bal te dicht by het doel van Dosko brengt, en het binnentrio van Terneuzen de kans beneemt oe score te verhoogen, toch belet dit toeloopen de achterhoede den bal goed weg te werken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2