PUROL rijk aan geneeskracht 1 I Hulst met Bessen en Kerstboomen Hij Pijnco J- iDVERTENTIfii pl.m. 6900 K.G, Kalizout 40 SPORT, Laatste Beriehten, OEMENODE BEEICHTEN, ftlijnhardt's Poeders SLUISKIL. ZAAMSLAG. SLUIS. VOETBAL. 1 HOEK. SAS VAN GENT. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. RECHTSZAKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. CORRIE FRANKEN-VAN DE KREKE, de leveling van Een mooie partij P. HAMELINK, en vele ongesfcelditeden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende spoedig helpen: Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders Kiespijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Hoestpoeders. Rheumatiekpoeders. Maagpoeders. Pijnstillende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgtoaar bij Uw drogist. (Ingez. Med.) Wetih. op het verzoek van het voorloopig comity voor het stichten eener bad- en zwem- inrichting om daaraan te geven een voorschot van 1000 en een subsidie van f 300 's jaars. liet zich bijna geen lid onbetuigd. Het voor- stei werd krachtig verdedigd door den heer Hamelink die de stichting van zoodanige in- richting een niet tegen te houden eisch des tijds noemt, en die daarin gesteund werd door den heer De Ruijter, die meent dat de overheid tot taak heeft hierin regelend op te treden, daar het huidige gebruik der Kleine Kreek voor badgelegeniheid geen aanbeveling ver- dient, terw(jl hij als anti-revolutionair met gerust geweten zijn steun kan geven aange- zien Zondagsexploitatie is uitgeschakeld. Felle bestrijding voerde de heer 't Gilde die de ge- legenheid ongeschii'kt acht, omdat het water niet zuiver is, en omdat het geen tijd is zich thans zulke luxe uitgaven te veroorloven. In ddt laatste opzicht vond hij een medestander in den heer Van Kampen. Reiden waren van oordeel, dat het particulier initiatief zoo'n ondememing maar heelemaal moet bekostigen. Ook de heer Dieleman was het daarmede eens en deze ziet ook de noodzakelijkheid niet in van de stichting, waaraan bovendien de bui- tenmenschem niet veel kunnen hebben. Ook de heer I. de Feijter verklaarde er zich tegen, eivenals de heer Van Bendegem. De heer Verschelling wenscht er een zonder steun van de gemeente; persoonlijk wil hij steunen. De heer Hamelink waarschuwde nog, dat, indien deize in rich ting er niet komt, het vooruitzicht op een zweminrichting voor de geheele bevolking van Axed zal verkeken zijn, dat de bezittende klasse er dan wel een zal kunnen stichten, dooh dat dan de gemeente niet zal kunnen nalaten er een voor het volk tot stand te brengen, hetgeen veel meer zal kosten. De heer 't Gilde /voerde hiertegen aan, dat de heer Hamelink overal een arbeiders- balang van maakt, hetgeen de laatste aanlei- ding gaf tot het hetoog, dat het dit ook inder- daad is. Ten slote verklaarden zich 6 leden voor en 6 leden tegen het voorstel, zoodat in een vol- gende vergadering opnieuw moet worden gestemd en dan misschien bekend zal zijn het advies van den Inspecteur voor de Volksge- zondheid over de al of niet geschiktheid der zwemplaats. Daaromtrent heeft de heer Dieleman zich echter al pessimistisch uitge- laten, want al keurt deze de Kleine Kreek als zwemwater goed, dan zal er naar deze meent, bij de ingezetenen toch nog altijd wel een reukje blijven hangen. Voor stemden de heeren Oggel, Van de Bilt, Ortelee, Seghers, Hamelink en De Ruijter; tegen stemden de heeren 't Gilde, Verschelling, I. de Feijter, Van Bendegem, Van Kampen en Dieleman de heer J. de Feijter was afwezig. Voorts nam de raad op voorstel van Burg en Weth. nog een belangrijk besluit inzake wegsverbetering. Burg, en Weth. hadden, na langdurige onderhandeling met Gedep. Staten het zoover weten te brengen dat deze geneigd zijm de traverse in Axel op het Provinciaal Wegenplan te brengen. Daanvoor zal een gebouw worden onteigend en een verbinding van de Kerkdreef naar de Zeestraat worden gemaakt ongeveer in de richting waarin thans de tramlijn loopt. Voor het doorgaande ver- keer zal daardoor een gevaarlrjke bocht wor den weggenomen. Door den raad werd de voorkeur gegeven om de doorsnijding te maken op de Noordstraat, doch daarvoor zijn Gedep. Staten wegens de meerdere kosten niet te vinden. Het voorstel omvat voorts het ver- 1 een en eener bijdrage ad 1000 in de verbete- ring van den weg Axel—Roodesluis. Aange- zien bedongen is, dat voor het maken van den weg werkloozen uit de gemeente Axel zullen worden tewerk gesteld berekenen Burg, en Weth., dat het offer hiervoor door de gemeente te brengen op andere wijze voor een groot deel terugkomt, terwijl de wegsverbetering voor de gemeente van groote beteekenis is. Dit laatste werd blijkbaar wel niet door alle leden gewoeld, maar deze gevoelden dan toch zooveel voor het financieele argument en de gelegen- heid voor werkverruiming, dat het voorstel met 11 stemmen tegen 1, die van den heer I. de Feijter werd aangenomen. De omvraag leverde ditmaal weinig stof, alleen gaf zij den heer Dieleman aanleiding, wegens het lang uitblijven van de afwerking der wegsverbetering te Schapenbout, Burg, en Weth. te verwijten, dat, indien het een ver- betering in de kom had betroffen, het allang voor elkaar zou zijn geweest. De Voorzittei meent, dat de heer Dieleman dit niet mag zeggen. De gelden voor afwerking van dien weg zijn uitgetrokken op de begrooting voor 1933. Na 1 Januari zal er aanstonds werk van worden gemaakt. Burg, en Weth. hebben nog geen accoord kunnen krijgen met de be- trokken eigenaars van den benoodigden grond. Daama ging de vergadering nog even in comite-generaal, daar de heer Van Kampen in besloten vergadering nog iets wenschte te vragen. Het spoorwegstation Philippine wordt met ingang van 1 Januari veranderd in een halte, terwijl de halte SluiskilBrug weer een sta tion wordt. In verband daarmee wordt de heer R. A. Verhelst, stationschef te Philippine, met in gang van bovengenoemden datum verplaatst naar Sluiskil-Brug ning tot aanleg radiodistribvitie In de gemeente. 4. Voorstel tot verleening 80 voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeen- komstig artikel 101 der L. O. wet 1920, ten behoeve der bijzondere R.K. lagere school in de Zandstraat over het tijdvak 1 Sept. tot en met 31 Dec. 1932. 5. Voorstel tot verkoop der onderwijzers- woning met terrein in de Zandstraat aan het R.K. Kerkbestuur. 6. Alsvoren tot beschikbaarstelling gelden voor verbouwing en eerste inrichting der bijzondere R.K. lagere school in de Zandstraat. 7. Voorstel tot aangaan geldleening voor verbouw en inrichting van die school. 8. Verzoekschriften om gemeentegrond in erfpacht en om vergunning tot afwij- king van artikel 7 der bouwverorde- ning, n.l. van C. L. de Maaijer, Aug. J. Dullaert, A. Vemaeve, L, L. Kindt, J. B. Rammeloo, H. H. Meeusen, R. en A. Olaeyssens. 9. Voorstel tot wijziging der gemeente-be- grooting voor 1932 en voor 1933. Sedert eenigen tijd wordt alhier en omge- ving gecolporteerd voor een spaarkas, ten- einde de menschen te bewegen een spaarbrief te nemen, die dan in eens of wel in termijnen volgestort kan worden. Bij de spaarvereeni- ging zijn verschillende geldprijzen te behalen De voorwaarden voor deelneming moeten van dien aard zijn, dat, niettegenstaande dezen crisistijd, velen zich een spaarbrief aange- schaft hebben. Naar we thans vememen, heeft echter de majoor der Rijksveldwacht zich, tengevolge van hem bekend geworden gegevens, genood- zaakt gezien, in deze zaak naar een en ander een nader onderzoek in te stellen, wijl ver- moed wordt, dat het financieele voordeel voor de spaarders erg klein zal zijn. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. Meis- jesschool alhier is benoemd mej. A. Hermans, alhier. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. le klasse B. Breskens, dat Hontenisse op bezoek had, moest zich met een matige 10 overwinning tevreden stellen, echter genoeg om zich bij den kopgroep te handhaven. Daartegenover zag F.C. Sluis zich een kost- baar punt ontnomen, door een gelijk spel tegen STEEN, 11. Dit is voor STEEN het eerste winstpunt. Zij liet hiermede de laatste plaafs over aan Hulst. 2e klasse B. De leidende vereeniging in deze afdeeling, ONW, kon het tegen de hekkensluiters West- dorpe niet verder brengen dan een gelijk spel, 11. Terneuzen III wist van haar plaatsgenoote Scheldestrijders I met 23 te winnen en werkte zich daardoor eenige plaatsen naar boven. 2e klasse E. De wedstrijd Hoofdpiaat U tegen Breskens II eindigde met een puntloozen uitslag, 00. Verder wist Z.-Vl. Boys zich met een 62 overwinning op IJzendijke als no. 2 te plaat sen. 3e klasse B. Ten tweede male zegevierde Terneuzen IV over de Tern. Boys. Ook thans was de uit slag 43. BKVV had Sluiskil II op bezoek en behaalde met 54 de overwinning. De stand volgt: IJzendijke Breskens Sluiskil F.C. Sluis Stoppeldijk Hoofdpiaat Clinge Hontenisse STEEN Huist n Hulst II 2 opkomen. In bovenstaande klassen is als le klasse B. 7 5 1 1 14—7 11 6 5 1 21—9 10 6 5 1 16—8 10 5 3 1 1 8—8 7 5 2 1 2 8—6 5 3 1 2 10—7 2 3 1 2 10—7 2 5 1 4 8—9 2 7 1 6 7—26 1 3 3 3—18 winstp. in niet 2e klasse B. ONW I 6 4 1 1 17—10 9 Koewacht 3 3 11—7 6 Terneuzen in 2 2 8—3 4 Axel II 3 1 1 1 12—7 3 Scheldestr. I 6 1 1 4 16—18 3 Wesbdorpe I 6 1 5 6—25 1 2e klasse E. Breskens II 6 4 1 1 14—7 9 Z.-Vl. Boys 6 4 2 21—10 8 IJzendijke II 4 3 - 1 9—10 6 Biervliet 6 2 4 11—15 4 Hoofdpiaat H 6 1 1 4 9—17 3 F.C. Sluis II 2 2 2—7 3e klasse B Terneuzen IV 6 5 - 1 32—12 10 BKVV 6 4 2 28—16 8 Tern. Boys 6 4 2 21—14 8 Scheldestr. II 6 3 - 3 18—17 6 Sluiskil n 7 3 - 4 16—19 6 Westdorpe II 2 2 1—11 Stoppeldijk II 2 2 1—15 ONW II 3 3 1—14 (Ingez. Med.) Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school alhier is benoemd de heer Abr. Luteim Jr te Sluis. Voordracht hoofd O. L. school. Op de voordracht voor de benoeming van een hoofd der Openbare Lagere School alhier zijn geplaatst de hieeren Okke te Zuidzande, Jansen Verplanike te Othene-Zaamslag en Israel te Amemuiden. Gemeenteraad. In de op Donderdag a.s., des nam. 6.30 uur te houden openbare vergadering van den ge- meenteraad alhier, komen de volgende pimten in behandeling: 1. Mededeeling ingekomem stukken. 2. Verzoekschirifte van O. E. Vervaet om verhooging van zijn jaarwedde als me- teropnemer bij het gemeentelijk elec- triciteitshedrijf tot f 800. 3. Diverse verzoekschriften om vergun- Adres Zeeuwsch-Vlaamsch- Kanalencomlte. Het Z.-Vlaamsch-Kanalencomite richtte zich d.d. 31 Augustus j.l. tot de Prov. Staten met een uitvoerig adres, waarin gewezen wordt op het binnen afzienibaren tijd tot stand komen van een nieuwe scheepvaartverbinding tusschen de Wester-Schelde en het Volkerak, welk kanaal de moigelijkheid biedt om Z.- Vlaanderen economisch dichter bjj Nederland te brengen door een kanaal GraauwHulst SluiskilPhilippineBakkersdamSluis. Het Comitd verzoekt met aandrang een spoedige uitvoering van waterstaatswerken te willen bevorderen, welke strekken tot voorziening van de nader toegelichte verkeersbehoeften, zulks daar en telkens waar mogelijk is, door bij de Regeering mede aan te dringen op de gewenschte economische toenadering van Z.- Vl. met overig Nederland en de verlossing van Z.-Vl. uit zjjn isolement en door steun te ver- leenen aan de plannen, welke tot stand zullen moeten komen met behulp van Rijk en Pro- vincie, alsmede door besluiten te nemen om- trent de werken, welke in uitvoering komen bij de Provincie. Ged. Staten meenden in de eerste plaats zich er van te moeten vergewissen, in hoe- verre het in den aanihef van het adres ver- melde juist moet worden geacht „dat binnen afzienbaren tijd een nieuwe scheepvaartver binding tusschen de Wester-Bchelde en het Volkerak tot stand zal komen". Alocht toch blijken, dat de zienswijze van het Comite in dit opzicht al te optimistisch was, dan zou het, naar het oordeel van Ged. Staten geen zin hebben in overweging te geven, te voldoen aan het verzoek van ge- noemd Comite om met aandrang een spoedige uitvoering van de bedoelde waterstaatswer ken te willen bevorderen. Teneinde deze zekerheid te verkrijgen, heb ben Ged. Staten zich gewend tot den tijde- lijken voorzitter van den Raad van Ministers, die hen onider dagteekening van 29 October mededeelde ,,dat er geen plannen bestaan om te bevorderen, dat binnen afzienbaren tijd een nieuwe scheepvaartverbinding tusschen de WesternSehelde en het Volkerak zal tot stand komen". Blijkens een nader schrijven van genoemden bewindsman konden Ged. Staten zich voor gemachtigd houden een en ander aan de Prov Staten mede te deelen. Het zal deize, na ken- nisneming van het voorafgaande duidelijk zjjn, dat Ged. Staten niet anders kunnen handelen dan voor te stellen het adres van het Z.- Vlaamsch-Kanalencomite aan te nemen. De 63jarige J. D. H. en zijn 62jarige vrouw M. H. B., uit de Boomgaardstraat te Rotterdam, zijn Zondagavond op den Boezem- singel aldaar, nabjj den Crooswijkschen singel onder een auto geraakt. De man is met een hoofdwond en een hersenschudding en zijn vrouw is met een gebroken rechterenkel in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De toestand van den man is zorgelijk. AUTODIEVEN Zondagavond deden jongens op het politie- bureau te Zwolle aangifte dat twee heeren die hun opgedragen hadden op een luxe auto te passen, niet waren teruggekomen. De hee ren kwamen uit Deventer. De politic ging met de jongens op onderzoek uit in bioscopen en restaurants, zonder resul- taat evenwel. Later op den avond heeft de heer Potasse uit Zwolle aangifte gedaan van de vermissing van zijn auto. Wijziging Algemeen Polderreglement. Het algemeen onderzoek hetwelk Ged. Staten in verband met de hier en daar ge- pleegde malversation instelde naar de door de ontvanger-griffiers der onderscheidene polders en waterschappen, op grond van de bepalingen van art. 79 van het Algemeen Reglement, gestelde zekerheden, heeft hen de overtuiging geschonken, dat het in het ge- noemde artikel neergelegde systeem herziening lOoflOGlt. Maar eerst stellen zij voor in art. 50 de bevoegdheden van de vergadering van inge- landen uit te breiden met die tot vaststelling van het bedrag der zekerheid. Verder willen Ged. Staten in art. 79 laten vervallen, dat slechts een persoonlijke borg- tooht tot zekerheid toegelaten is, indien de gewone inkomsten en ontvangsten jaarlijks de 3000 niet te boven gaan. Dit te meer waar onderscheidene maatschapprjen ten doe'l hebben de taak der ambtenaren over te nemen en daardoor waarschijmljjk deze vorrn van zekerheidstelling het meest verdient, dat hare toepassmg zonder de thans bestaande regle- mentaire beperking mogelijk wordt gemaakt. Het komt Ged. Staten voor, dat het naar den eisch van den tegenwoordigen tijd en van. de ontstane praktijk aangewezen is, om het onderscheid tusschen zakelijke en persoon lijke zekerheid te doen vervallen en alle zekerheidsstellingen daaronder te verstaan zoowel het door de vergadering van ingelan- den vast te stellen bedrag daarvan, als de toe- slissingen van het polderbestuur ten aanzien van de wi)ze waarop de zekerheid zal moeten worden gesteld, te onderwerpen aan de goed- keuring van Ged. Staten en aan de hunner- ztfds, meer bijzonderlijk wat het laatste punt aangaat, uit te vaardigen regelende voor- schriften. Ten slotte stellen Ged. Staten voor ook de mogelijkheid van het verleenen van dlspensatie van de verplichting tot zekerheids- stellmg in de bepalingen op te nemen. DUITSOHE LOGGER GESTRAND. Van Terschelling werd Zondag gemeld: De Duitsche stoomlogger Harold uit Leer, gemerkt A. L. 19, is Zaterdagmiddag op den Engelschen Hoek, bij Terschelling gestrand. Het schip keerde met 24 last haring van de vischvangst terug en is ongeveer 12 uur voor kennisgeving j tijdens dikken mist aan den grond geloopen. 1 De bemanning, bestaande uit negentien kop- pen, is door de reddingboot Brandaris van boord gehaald en aan land gezet. Het schip zit gevaarlijk en er bestaat gevaar voor bre- ken. De sleepboot Holland van de firma Doeksen en Drost, en de motorboot van Vlie- land zijn ter' assistentie aanwezig. Men zou traohten, hot schip vlot te krijgen. Nader word Zondagavond van Terschelling gemeld De sleepboot Holland is in den loop van den avond in de haven teruggekeerd. De pogin- gen om de Harald vlot te krijgen, hebben geen resultaat gehad. De luiken zijn weggeslagen, en het schip is vol water geloopen, zoodat het als verioren beschouwd moet worden. HOOGER BEROEP. Door den Ambtenaar van het Openbaar Mi- nisterie bij het Kantongereoht te Ter Neuzen is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbjj R. J. v. D., oud 32 j., manufacturier te Ter Neuzen, ter zake van openbare diron- kenschap is veroordeeld tot 35 boete of 10 dagen hechtenis. WINKELSLUITINGSWET. De Rotterdamsche autoritelten hadden op Zondag 4 December, den dag voor St. Nicolaas geen ontheffing gegeven voor de bepaling van de wmkelsluitingswet. Vele Rotterdamsche wmkeliers, vooral banketbakkers, hebben bij wijze van protest hun winkels open gehouden". Het gevolg was, dat er ongeveer 150 proces- verbalen door de politic zijn opgemaakt De overtreders moesten Maandag voor den kan tonrechter verschijnen. Zooals te begrijpen valt bestond voor deze kwestie geweldige belangstelling. De belangrijkste in deze reeks was die van de firma Jamin, welke op dien dag 55 filialen had opengehouden. De heer Jamin zette voor den kantonrech ter uiteen dat de winkelslulting groote schade aan zijn bedrijf had toegebracht. Er zijn in zijn bedrijf alleen 160 menschen ontslagen. De opbrengst is met 10 pet. teruggeloopen. Het was een noodzaak de winkels op 4 December een historische dag voor de banketbakkers, open te houden. De ambtenaar van het O. M. wilde van die noodzaak niets weten. Hij vond het een bru- talen aanslag op de wet en eischte 55 X 25 boete of 55 X 4 dagen hechtenis. Mocht de kantonrechter van meening zijn, dat er hier sprake was van een voortgezet misdrijf, dan zou de eisch moeten luiden een boete te be- palen door den kantonrechter tot een maxi mum van 5000. De verdediger deed een beroep op overmacht en vroeg ontslag van rechtsvervolging. De kantonrechter zal Donderdag a.s. in deze zaak uitspiraak doen. In de zaak van een anderen banketbakker, die 3 winkels had open gehouden, doch ver klaarde dat hij zich voortaan aan de wet zou houden, deed de kantonrechter dadelijk von nis en veroordeelde den man tot 3 boete of 1 dag hechtenis. STOOMSCHIP GEZONKEN. Het Engelsche stoomsohip Gates Head van de Tyne Steamship Company Ld, van New Castle op weg naar Amsterdam, is ter hoogte van Seaham aan de Engelsche kust aange- varen en gezonken. De kapitein en 8 leden der bemanning zijn verdironken, 3 opvarendesn werden gered. De Gates Head onderhield een geregelde lijn op Amsterdam. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Te Maastricht is Zondag tegen den avond vrouw Haenen uit Borgharen, die haar dochfcsr in Belgie had bezocht, in de Boschstraat door een auto overreden. Zij werd naar het zieken huis gebracht, waar zij spoedig is overieden. CLANDESTIE(NE ZENDER MET DIPLOMA'S. Iederen Zaterdagnacht, onmiddellijk na 12 uur, komt in den aether de uitzending van de geheime uitzendvereeniging „De Amateur' welke in den omtrek van Deventer zetelt. Het pnogramma bestaat grootendeels uit populaire gramofoonmuziek en in wijden om trek zijn er tallooze radio^enthousiasten, die geregeld naar de uitzendingen van ,,De Ama teur" luisteren. Steeds wordt een adres te Deventer opgegeven, waarheen opmerkingen, vragen... en geld kunnen worden opgezonden, aldus de „Tel.". Naar men beweert zou de zender zich in een auto bevinden, welke steeds op verschillende plaatsen uitzendt, zoodat men er nog niet in is geslaagd, dezen clandestie- nen zender op te sporen. In grooben omtrek is de uitzending van ,,De Amateur" goed te volgen, zelfs nog tot ver in den Achterhoek. Zij, die geld opzenden, ontvangen een diploma. BOTSING VAN EEN TRAM EN EEN AUTOBUS. Zondagmiddag is op den Berg"weg te Rot terdam een autobus, komende uit de richting van de Heulbrug, op den hoek van den Noord- singel, tegen een motorwagen van lijn 14 ge- reden, doordat de chauffeur niet wist, dat de tram hier ploitselmg links zou afslaan en hij toen hij eenmaal de tram van richting zag veranderen, niet meer kon uitwijken, door dat voor hem een groep fietsers reed. Van de tram is het voorbalcon beschadigd en een paar ruiten werden vernield. De bus is aan de voorzijde in elkaar gedrukt. In den bus zat o.a. het elftal van de voet- balclub Fortuna, dat een wedstrijd op het V.O.C.-veld zou gaan spelen. Vier van de spelers werden bij de die botsing niet emstig gewond. Zij zijn in het ziekenhuis aan den Bergweg verbonden. De voetbalwedstrijd is niet doorgegaan. De autobus is met een takelwagen weggesleept. VALSCHE GULDENS. De Leidsche politie heeft in 't laatst der vorige week een inval gedaan ten huize van den 29-jarigen N. B. in de Gorterstraat te Leiden, die verdacht werd van het uitgeven van valsche guldens. In het toewuste pand werd een volledige installatie voor het maken van valsch geld aangetroffen en in beslag ge- nomen. De 27-jarige vrouw K. F. met wie de man samenwoont, was alleen thuis. Zij werd aangehouden. B. werd eenige uren later in de stadstram gearresteerd. Hij legde een gedeel- telijke bekentenis af. Behalve in Leiden en omgeving zijn ook in Amsterdam, waarschijn- lijk tahieiijk veel van de vrij goed nageboot- ste geldstuikken uitgegeven. De beide ver- dachten zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. KIENEN. De politae te Kerkrade heeft Zondagavond een inval gedaan in twee herbergen, waar ge- kiend werd, ondanks het arrest van den Hoogen Raad, waartoij uitgemaakt is, dat het kienen als hazardspel moet worden be schouwd. Een der lokalen bevatte 150 k 160 bezoekers en werd ontruimd, wjjl de herber- gier, oud-raadslid, aanspoorde met het kienen door te gaan. In de lokalen waren z.g. kien- vereenigingen opgericht. De politie nam in beslag ledenlijsten, prijzen, kiensteenen, kien- laden en lidmaatschapskaarten, en de herber- glers werden geverbaliseerd. POGLNG TOT MOORD. Te Amersfoort is de landbouwer S., wonende aan den Hoogeweg aldaar, gearresteerd, om dat hij twee personen 50 had beloofd, als ze zijn vrouw doodschoten. Zelf had S. haar eens met benzine overgoten, met de bedoeling, baar in brand te steken, doch een 12-jarig meisje had daarbij in den weg geloopen. S. leefde in intieme verhouding met zijn dienstbode. De twee handlangers zouden nog 250 krijgen, als de vrouw eenmaal vermoord was. Maar de beide personen durfden het niet aan en gaven van het geval kennis aan de politie te Soest, die de recherche te Amersfoort ervan op de hoogte stelde. Toen Zaterdagavond S. in het Plantsoen te Amersfoort de 50 als handgeld had overhandigd is hij gearresteerd. GUNNING RIJKSWATERSTAATS- WERKEN. Aan G. A. van der Straaten te Ter Neuzen heeft de Rijkswaterstaat gegund het onder- houd van de Rijkswaterleidingen ten westen en ton oosten van het kanaal van Ter Neuzen, voor 7145. Het onderhouden van het beer- en cajr- bolineerwerk van kunstwerken, aanlegplaat- sen en verdere mrichtingen behoorendc tot hat kanaal van Ter Neuzen en de Rijkswaterlei dingen bewesten en beoosten het kanaal, to. door den Rijkswaterstaat gegund asm den heer J. Bliek te Ter Neuzen, voor f 2720 per jaar. De Rijkswaterstaat gunde het verrichteu van herstelling aan en het gedeeltelijk vendeu- wen van de noordponton uit de buitenhaven te Vlissingen aan de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, voor f 30.650. Voor Ter Neuzeiy 18 Dec. Nederl. a.a MARY, 84, pijpaarde, Par. Voor Sluiskil: 17 Dec. Finsch s.s. INGA, 1235, ledig, Rochester. Van Sluiskil: 16 Dec. Dultsch s.s. GUD- RUN, 863, cokes, Stettin. 19 Dec. Ital. s.s. SAN ZORZU, 2629, ledig. New-Castle. Voor Riemen: 16 Dec. Belg. s.s. LAURENT MEEUS, 3479, petr., Batoem. Van, GentTor Neuzen.] 17 Dec. Eng s.s. FALCON, 738, stukg., London. Voor Gept: 16 Dec. Eng. s.s. YOTTO, 360, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. YEWPARK, 410, ledig, Rouaan; Eng. s.s. CARTERSIDe! 380, kolen, Boston; Eng. s.s. HELENA LBN- SEN, 1844, pyriet, Huelva; Duitsch s.s. KAS- SAR WIEK, 332, creosoot, Immingham; Hong, s.s. RAMONA, 2245, petr., Constanza. 17 Dec. Deensch s.s. BORNHOLM, 1927, vlas, Leningrad; Belg. s.s. MARCEL, 841, ledig, Brugge; Eng. s.s. GRAYFRIAjRS, 625 kolen, Goole; Belg. s.s. YVONNE, 385, kolen, New-Castle. 18 Dec. Spaansch s.s. MIRAFLORES, 2348, fosfaat, Sfax; Eng. s.s. TEESWOOD, 369, pekkolen, London; Estl. s.s. CAROLINE, 365 pyriet, Rouaan; Ned. s.s. OOST VLAANDE- REN, 286, ledig, London; Eng. s.s. KILVEY, 288, pekkolen, London; Eng. s.s. LETEH- WORTH, 707, slakken, Immingham; Noorsch s.s. EIKA, 395, ledig, Antwerpen; Eng. s.«. MELROSE, 938, stukg., Leith; Eng. s.s. ATHELSTONE, 359, creosoot, London. 19 Dec. Eng. s.s. ARUBA, 674, pekkolen, Londen; Eng. s.s. HODDER, 421, stukg Goole; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, kolen, Boston; Fransch s.s. MOUSSE LE MOYEC. 1189, ledig, Lorient. 20 Dec. Eng. s.s. HERO, 326, stukg., Lon den; Zweedsch s.s. NORRTELJE, 478, jjzer Brugge; Noorsch s.s. NURGIS, 296, papier- pap, Kristiansund; Zweedsch s.s. PATRIA, 604, papierpap, Kristiansund. Van Gent: 16 Dec. Noorsch s.s. DAG- BJORG, 777, (jzer, AJbo; Amer. s.s. HYBERT, 4016, gem., New-Orleans; Ned. s.s. STAD ZWOLLE, 1218, ledig, R'dam. 17 Dec. Eng. s.s. RALLUS, 920, 5tukg„ Belfast; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem.., Goole; Lett. s.s. LUCY, 2315, cokes, VenetiS' Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s'. CARTERSIDE, 380, ledig, New-Castle; Eng. s.s. YEWPARK, 410, ijzer, Boness; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Lett. s.s. SPIDOLA, 1754, ledig, Blyth; Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, ijzer, Newport; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Cardiff. 18 Dec. Eng. s.s. HELENA LENSEN, 1844, ledig, Cardiff; Duitsch s.s. KASSAR WIEK, 332, ledig, Immingham; Grieksch s.s. VIRGINIA, 1128, cokes, Nice. 19 Dec. Hongaarsch s.s. RAMONA, 2245, ledig, Stockholm; Eng. s.s. MELROSE, 938, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. YVONNE, 385, ledig, New-Castle; Belg. s.s. MARCEL,' 841 ijzer, Newport; Eng. s.s. GRAYFRIARS, 625* ledig, Antwerpen. 20 Dec. Letl. s.s. VAIDAVA, 1368, ledig Bremen; Eng. s.s. ATHELSTONE, 359, ledig Londen; Eng. s.s. TEESWOOD, 369, ledig Londen; Nederl. m.s. THEA, 122, (jzer Lon den; Nederl. m_s. OOST-VLAANDEREN, 286 fosfaat, Paimfboeuf; Eng. s.s. KILVEY,' 288, ledig, Antwerpen; Deensch s.s. BORNHOLM 1927, ledig, MiddlesibroughNoorsch s.s. EIKA 395, fosfaat, Oskarham; Eng. ss DONA ISABEL. 290, ledig, Blyth. V Heden overleed te Bandoeng, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Dochter en Zuster, in den ouderdom van 41 jaar. Wed. H. J. VAN DE KREKE— Flink. H. C. D. VAN DE KREKE Ter Neuzen, 20 December 1932. Ondergeteekende betuigt hiermede haren oprechten en welgemeenden dank voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling op haar 80sten verjaardag ondervonden. In het bijzonder zij haren dank ge bracht aan de Zondagsschoolvereeniging „Samuel" voor de hulde en liefde die zij van haar heeft mogen ondervinden, en die haar dezen dag tot een onver- getelijke hebben gemaakt. Wed R HARTE. Ter Neuzen, 21 December 1932. lste Kortestraat 1 VFRI flRFN in de omtrek Vloos- iLnLVllLII wijkstraat-Qrenulaan een Oamestasch metzilveren beugel. Tegen belooning terug te bizorgen aan het Nederlandsch Loodswezen. Het Bestuur der vereeniging mr „Landbouwbelang" te Sluiskil, zal op Dinsdag 27 December 1932, des namiddags om 3 uur, in het hotel „De Kroon", bij den heer M. Stokman te Sluiskil onder A.H.V. trachten aante besteden Levering van 1 10Jan, 1933, in goede balen, vrij voertuig Sluiskil-Brug Namens het Bestuur, P. VAN CADSAND, Voorzitter. P. KIELMAN, Secretaris. Sluiskil, 15 December 1932. Verkiijgbaar hij Tel. 15!. TER NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2