S P 0 E T. begrooting van het wegenfonds. VOETBAL. RECHTSZAKEN. arrondissements-rechtbank te klasse B. kanaal AxelHulst lijkt mij in dezen tijd ecu;: amisch zeker niet te verantwoorden. De Minister van Waterstaat, de heer REYMER heeft omtrent dit onderwerp in die zitting aldus gesproken De heer Bongaerts heeft nog gezegd, dat ik niet voorgoed afscheid zou kurmen nemen van het kanaal AxelHulst, doch tot mijn ge- noegen heeft darentegen de heer Van der Bilt folijk gegeven mijn standpunt in dezen gehee) te deelen. Het doet mij genoegen, dat ook de heer Peereboom zich daarbij heeft aangeslo- ten. Zij beiden achten den aanleg van een dergelijk kanaal onder de huidige omstandig- heder economisoh niet te verantwoorden. Op mijn medawerking bij den aanleg van dat kanaal kan dan ook niet worden gerekend. Arbeidstijden sluispersoneel. De heer VAN BRAAMBEEK verklaarde zich niet voldaan over hetgeen de Minister in dit opzicht blijkens zijn Memorie van Ant- woord met blijkbare zelfvoldoening heeft ver meld. Aam de daarbij opgesomde Oost- en West- sluis te Ter Neuzen bedraagt de arbeidstijd aan de Westsluis in de drukke maanden 71 uur, in de minder drukke maanden 66 uur. Aan de Oostsluis zijn doze resp. 80 en 68. Dit betreft dan de arbeidstijd. De diensttijden zjjm veel langer, doordat telkens deze arbeids tijd wordt verknipt. Spreker stemde toe, dat de opgesomde ver- beteringen in den arbeidstijd.42 man betrof- fen. welk aantal naar zijn meening niet zoo- damg is, dat de Minister er grootsch op be- hoeft te zijm, wanneer men in aanmerking neemt, dat het geheele personeel van den rijks- waterstaat ongeveer 1600 man bedraagt. Spreker vervolgde: Maar ook wanneer de Minister voor een grooter aantal menschen plaatselrjk deze arbeidstijden beter had ge- regeld, zou de Minister mij hier nog niet als een overvoldaan mensch hebben hooren spre- ken .want het gaat er niet in de eerste plaats am. dat men incidenteel hier en daar eens een van die arbeidstijden wat gaan veranderen Wat toch gevraagd mag worden is, dat de Minister komt met een algemeene regeling van de anbeids- en rusttijden voor dit perso neel. Deze algemeene regeling is er nog maar steeds met, terwijl toch tal van andere groe- pen van personeel, in dienst bij de posterijen welk bedrijf ook onder dezen Minister res- sorteert, wel gelukkig gemaakt zijn met een regeling van arbeids- en rusttijden. De Minister, de heer REYMER, heeft hier- °P geantwoord: Ik moge den geachten afge- vaardigde zeggen, dat ik de bewering, dat er ernstige klachten zou den zijn over de ver- houding tussehen de dienst- en rusttijden niet tot de mijne kan maken. In haar algemeen- heid is die bewering niet juist, zoodat, aange- zien maatregelen van algemeenen aard niet noodig voorkomen, het indirect positie ver- beteren van een bepaalde groep van Ryksper- soneel in dezen tijd van versobering over de geheele linie, niet oirbaar schijnt. Wat ik wel wenschelijk acht en noodig, is, dat de diensten die van het personeel gevraagd worden, blij ven bmnen redelijke grenzen. De moeilijkheid by het Waterstaatspersoneel is, dat veelal tussehen de diensttijden en de arbeidstijden heel groote verschillen bestaan. Er moet ge- tracht worden tussehen die beide een behoor- lijik evenwicht te vormen. Mijn streven blijft er op gericht om te voorkomen, dat mij over- belasting of te groote gebondenheid zouden kunnen worden verweten. De door mil ge- volgde weg is dus om deze aangelegenheia incidenteel te ibezien. Onlangs is bij verschil- lende objecten de heer Van Braambeek heeft er aan herinnerd een verbetering tot stand gebracht en is het onderzoek bij andere objecten nog gaande en wordt het voortgezet. Ik blijf toegankelijk voor elke klacrt op dit gebied en behandel deze aangelegenheid in samenwerking met de Bijzondere commissie voor georganiseerd overleg. M. M. M., oud 40 j., drankverkoopster te Oostburg, beklaagd van overtreding van de Drankwet is vrijgesproken. P. M., oud 73 j., zonder beroep te Oostburg, is wegens alsvoren veroordeeld tot 50 boete of 10 dagen hechtenis. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 16 Dec. 1032. De volgende zaken werden behandeld: D. v. D., oud 59 j., landbouwer te IJzen- dijke, werd ten laste gelegd dat hij op 2 No vember te IJzendijke metselwerk van een sluisje, dat voor richtige afvloeiing van water diende, heeft beschadigd, waardoor het water, dat door het sluisje werd tegengehouden, kon wegloopen. Eisch: f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraakf 15 boete of 5 dagen hechtenis. P. v. d. B., oud 35 j., koopman, zonder vaste woonplaats, werd verdacht dat hij op 28 Sep tember 1932 te Ter Neuzen in het openbaar heeft gebedeld. Eisch12 dagen hechtenis en 1 jaar R.W I Uitspraakidem. G. V„ oud 30 j., huishoudster te Kieldrecht, werd ten laste gelegd dat zij op 11 November j.l. te Nieuw Namen Honord de Graaf heeft geslagen. Eisch15 boete of 10 dagen hechtenis. I itspraak: 15 boete of 5 dagen hechtenis. P. V., oud 18 j., landbouwer te Graauw werd ten laste gelegd, dat hij op 15 Novem ber 1932 te Graauw G. J. J. de Waal een of meer slagen op het hoofd heeft toegebracht. Eischf 7,50 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: 5 boete of 2 dagen hechtenis. J. S., oud 20 j., landbouwerskneoht te Groede, werd beklaagd dat hij op 13 Novem ber 1932 te Breskens den gemeenteveldwach- ter Wagenaar, die surveilleerde, heeft belee- digd. Eischf 25 boete of 10 dagen hechtenis Uitspraak: idem. In de eerste klasse is het N.A.C. gelukt Middeltjiurg de twee punten afhandig to maken en komt Middelburg hierdoor gevaarlijk nabij den hekkensluiter. Het gemis van den speler Vogel heeft bij Middelburg zich ge De rust. Het is een aantrekkelijke partij voetbal, die van weerskanten te zien wordt gegeven. Het ~v z.iuu ge- "10^ S^e-gd, dat Dongen wel een tegenpunt ducht iaten voelen, want zoodra deze speler f ver want kracht geven beide elf. zich weer moest laten vervangen, was tegeljjk P" A,1"'no*' de stuwende kracht van de middeniinie ver- dwenen.. TWEEDE KLASSE. DongenTerneuzen. 23. In een keurigen en uiterst sportief gespeel- den wedstrijd, hebben onze stadgenooten de Brabantsche leerlooiers goed partij gegeven, er is van begin tot einde hard gewerkt voor dq. overwinning en door de goede verstand- houding van de spelers onderling, heeft men dezen uitslag weten te verkrijgen. We hopen, dat dit het keerpunt moge zijn en de nog resteerende wedstrryden even gunstig voor ons mogen verloopen. Een woord van lof en hulde aan alle spelers en last not least onzen kleinen doelwachter, die wel het leeuwenaandeel in deze overwin ning heeft gehad. Moedig wierp hij zich tus sehen de spelers en had menig applaus in ontvangst te nemen. Vergazeld door enkele supporters werd de reis te half negen aanvaard en via Antwerpen en Breda arriveerden we circa 1 uur ter be- stemder plaatse. Tegen den vastgestelden tijd begeven we ons naar het terrein en even later betreden de spelers het veld. Precies 2 uur fluit scheidsrechter P. Koster de aanvoerders bij elkaar en na de gebruikelijke begroeting krjjgt Dongen's aanvoerder, de keuze. Hij tallen elkaar weinig toe, maar de thuisclub niet gelukkig met het beslissende schot. Met een 3—0 voorsprong hebben wij goeden moed voor de nog resteerende 45 minuten. Weldra keeren de spelers, die onvermoeid schijnen, terug en am 10 minuten voor drie brengt de witszwarte midvoor het ronde ding aan het rolled De eerste aanval is voor Dongen maar Dooms retourneert het leder en 't Gilde zet Geers aan het werk, die juist voorlangs doel plaatst. Na den uittrap is Dongen aan het woord en de rechtsbinnen schiet scherp naast het doel. Onmiddellijk keeren de Brabanders terug, maar nu is het schot te hoog gericht. Het spel gaat razend snel op en neer tot Dooms een gemakkelijke bal moet verwerken wat hem natuurlijk goed afgaat. De aanval len van Dongen volgen elkaar op en als Dooms is uitgeloopen, kan hij den bal niet bemach- tigen, waardoor een der voorwaartsen de kans van den dag krijgt, maar door slecht schieten wordt deze om hals gebracht. Na 10 minuten spelens heeft Dongen succes als de reohtsbuiten een corner krijgt te nemen die hoog voor doel wordt geplaatst; Van Haucke wil den bal wegkoppen, maar de linksbmnen springt tegelijkertijd hoog op en daar beide spelers in botsang komen ver- andert de bal van richting, waardoor hij hoog m het rood-zwarte doel, buiten bereik van Dooms, verdiwijnt. 13. S"' oud 38 J - zeeman te Avecapelle (Belgie) werd verdacht dat hij op 8 Augustus j.l. be Overslag een drietal paneelen van een deur en een glasruit, in het arrestantenlokaal heeft beschadigd of vemield. Eischf 10 boete of 5 dagen hechtenis Uitspraak: idem. I. Woud 18 j., knecht te Ter Neuzen, werd verdacht dat hij in Augustus j.l. te Middel- burg en Vlissingen heeft weggenomen een rijwielbelastingplaatje en een electrische rij- v, iellantaarn aan anderen toebehoorende. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak: idem. Bljjkens de Memorie van Antwoord van den Minister van Waterstaat op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende het Wegenfonds heeft de Minister aan de hoofd- mgenieurs-directeuren in de verschillende directies opgedragen na te gaan, welke grond- werken voor uitvoering in handenar.beid in aianmerking kunnen komen, teneinde hen in zoo groot mogelijke mate te doen bijdragen tot leniging van werkloosheid. De uit deze wijze van werken voortvloeiende verhooging van kosten zal echter niet mogen komen ten laste van het Wegenfonds, doch moeten wor den gedragen door het Departement van Bin- nenlandsche Zaken. Het overleg te dezer zake is bereids geopend. Weg Zeeuwsch-Vlaanderen Oost-West. De Minister deelt mede te erkennen het be long, dat in een behoorlijke verbinding Oost- West voor Zeeuwsch-Vlaanderen gelegen is en zou bereid zijn subsidie-aanvragen van de be- heerders dier wegen in welwillende overwe- ging te nemen. (Na de officieuse mededeelingen die meer- malen zijn vemamen omtrent het van rijks- wege daarstellen van een doorgaanden verbin- dingsweg Oost-West, is deze mededeeling van den Minister wel zeer teleurstellend en wordt die verbinding op vrijwel losse schroeven ge plaatst, Die doorgaande weg bestaat reeds voor het grootste deel. Van het stuk Philip- pine-Driekwart is de verbetering venzekerd. Er rest dan nog het gedeelte van af den rijks- weg bij Kijkuit tot Hulst, waarvan een deel als zeer gevaarlijk voor het verkeer is te be- achouwen. De baheerende- en onderhouds- plichtige polders van dat wegsgedeelte hebben juist het vorig jaar van de Staten gedaan weten te .krijgen dat dit wegsgedeelte van het Prov. wegenplan is afgevoerd en van de tweede naar de derde klasse is gerangschikt, zoodat de beteekenis verminderde. Dit wijst er niet op, dat die beheerders plannen koeste- ren den weg in avereenstemming met de eischen voor doorgaand verkeer te brengen. BRANDSTICHTING. v-- oud 36 j., werkman te Vlissingen, thaBk in voorrarrest, had zich Vrijdag voor de Rechtbank te Middelburg te verantwoorden, dat hij op 17 November 1,1. te Vlissingen in een door hem bewoond huis aan de Oude Markt, opzettelijk brand heeft gesticht. Hij zou het behangsel in die woning met een luci- fer in brand hebben gestoken. Wanneer brand had uitgebroken, zouden de belendende ge- bouwen en speciaal het gebouw, dat met het woonhuis van verdachte onder een dak staat, gevaar hebben geloopen en zou er wellicht levensgevaar zijn ontstaan voor de bewoners, die toen slapende waren, temeer, daar de be- trokken huizen oud en zeer brandbaar waren. Het is aan de opmerkzaamheid van een sur- veilleerenden politieagent, die den brand op- merkte en in zijn aanvang wist te stuiten, te sank en geweest, dat grooter onheilen werden voorkomen. Verdachte door den president ondervraagd, erkent brand te hebben willen stichten, omdat, zooals hij zeide, er nu pas een groote brand geweest was, hij in zijn huis ook wel eens vuur wilde zien. Verdachte zegt zich bewust te zijn van den emst van zijn daad en daar- over veel berouw te hebben. De officier van justitie eischte 9 maanden gevangenisstraf. De yerdediger van verdachte mr. A. M. J. van Deinse, bepleitte clementie. Uitspraak 19 December a.s. wenscht met den matigen wind in den rug te Heftig valt Dongen aan dorh k i- begmnen en daarns stellen beide elftallen zich sende sfhot ontbreekt PIT SLAG EN VAN ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND. le klasse. Willem HLONGA EindhovenMVV BVV—NOAD BleijerheidePSV MiddelburgNAC PSV MW Eindhoven Bleijerheide NAC LONGA Willem II NOAD Middelburg BVV 11 12 12 11 12 10 12 11 11 12 7 8 5 5 5 5 3 2 3 1 3 2 2 1 4 5 2 4 1 2 1 3 3 —3 2- —2 13 1 29—11 17 4 3529 16 4 26—21 13 4 25—21 12 5 32—32 12 4 24—17 11 5 22—24 10 4 17—25 9 6 22—34 8 7 2543 6 op. Dongen heeft een paar nieuwe spelers in haar elftal opgenomen, terwijl Terneuzen met 2 invallers speelt. De wedstrijd. Het is aantrekkelijk voetbalweer en voor een circa 600 belangstellenden doet Dobbe- leir den aftrap. De bal wordt te zacht naar Van Hecke gespeeld en de eerste aanval is voor Dongen. Van Haucke, die weer op de rechtshalf-plaats fungeert, trapt in moeilijke positie comer. Deze wordt goed genomen door den linksbuiten, na eenig heen- en weergetrap lost de midvoor een boogschot en als ieder denkt, dat de bal naast zal gaan, komt deze nog juist tegen den paal, Dooms werpt zich voor de voeten van den linksbinnen, bemach- tigt den bal en de eerste scherpe aanval is afgeslagen. Direct keeren de gastheeren terug en er ontstaat alweer een angstig moment voor ons doel, maar Dooms treedt nogmaals op als overwinnaar. Nu is het woord aan Terneuzen, onze jon- gens passen zich goed aan bij het snelle tempo der Dongenaren en mooi samenspelend komt onze voorhoede bij het doel der tegen- partij, doch als Dobbeleir naar Laurens cen- tert, constateert de scheidsrechter buitenspel. Na den uittrap stelt Dobbeleir zich in het bezit van den bal, hij maakt eenige schijn- bewegmgen en brengt den bal mooi voor doel tot hij op het critieke moment doorgeeft naar Laurens, die om den rechtsback heendraait en alleen voor den keeper staande geeft hij dezen met een mooi schot het nakjjken als er nog maar 5 minuten zijn verstreken. 0l. De Dongenaren gooien er nog een schepje op en gaan onmiddellijk ten aanval, maar het razend vlugge schot gaat juist over het Ter- neuzensche heiligdom. Onze spil, Van Hecke steunt goed zijn voorhoede, hij plaatst naar Geers, die een ren ondemeemt, besloten met een mooien voorzet; Dobbeleir neemt den bal op het hoofd en het leder vliegt tegen de lat, waaraa de aohterhoede het gevaar bezweert. Een goed uitgevoerde Dongen -aanval stelt onze backs voor een moeilijk probleem en de midvoor schiet rakelings over de lat. De Terneuzenaren hebben het tempo goed te pakken, iedere speler is zijn plaats waardig en zoo zien wij Laurens en Geers fraai com- bineeren, tot 6en der backs tusschenbeiden konit en comer trapt. Goed genomen belandt de bal by Dobbeleir, die mooi inzet, doch de keeper stompt den bal al vallende weg, waar- na Van Haucke naast het doel schiet. Nu volgt een vlugge Dongen-aanval, de rechtsbinnen krijgt een mooie kans maar zijn schot is slecht gericht en Dooms laat den bal kalm naast loopen. Zeer snel is Terneuzen doorgebroken, er wordt bijzonder mooi ge- combineerd en als Jan Hamelink geheel vrii staat, heeft Dobbeleir zulks bemerkt en legt den bal voor de voeten van onzen rechtsbin nen, doch het harde schot scheert voorbij her doel. Even later gaat Laurens er vandoor, de rechtsback zit hem op zijn hielen, toch lost onze linksbinnen een hard schot, evenwel op des keepers huid gericht en deze weet er wel raad mee. Een uitval van Terneuzen wordt besloten met een mooi schot van Dobbeleir, maar de keeper is in actie. Direct daama forceert Terneuzen een comer, Riemens plaatst hoog voor doel, de keeper springt boven alle hoof- den uit en zendt den bal het veld weer in tot Dongen naar voren trekt, maar Dooms is in ongenaakbaren vorm en geeft niet thuis. Even later moet onze kranige doelman al weer een lastige schuiver stoppen, waarna onze voorhoede in allerijl op het Dongen-doel afstormt en Laurens een hard schot lost, dat juist naast gaat. Een volgenden aanval' van Terneuzen strandt op buitenspel. Dongen heeft gewaarlijke momenten en nogmaals ontsnapt rood-zwart aan een doorboring als Dooms op den voorwaarts inloopt, die rakelings over de lat schiet. Onze halflinie shut zich goed aan en Gilde plaatst den bal naar voren waar Riemens naast schiet. Een daarop volgenden aanval van Temeu- zien brengt niet het gewenschte resultaat want Jan Hamelink krijgt den bal verkeerd op geregelde tijden, en neem zoo noodig savonds een Foster's Maagpil. De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke- Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) voor de voeten en zijn schot gaat naast. 5!] ,',Donffen dringt naar voren, haar midden- valt °P door hard werken, waardoor de voorhoede gelegenheid krijgt, scherpe aanval- len te ondememen. Als de bal goed voor ons doel wordt geplaatst, kopt de linksbinnen juist naast. Nogmaals probeert Dongen het, ditmaal van grooten afstand en de midvoor schiet over het doel. Daarna ontstaat een benauwd oogenblik voor het Dongen-doel als Geers in Snellen ren langs het lijntje een voorzet geeft, de uit- loopende keeper mist, e<§n der backs heeft zich in doel opgesteld en komt te vallen, Dobbe leir schiet in moeilijke positie en de in doe] hggende back werkt den bal handig naast. De corner wordt goed weggewerkt, nog enkele seconden zijn te spelen en als Dongen snel ten aanval tijgt maakt Van Hecke hands jmst buiten de beruchte lynen. De scheids rechter heeft de overtreding gezien en kent een vrije trap toe. Edn der Dongenaren plaatst zich achter den bal en ongelooflijk hard vliegt de bal tussehen alle spelers door in de woning van Dooms. 23. Nadat den bal in den cirkel is gebracht en Dobbeleir hem nog heeft aangeraakt, fluit de heer Koster, die een gemakkelijke taak had en tot aller genoegen voldeed, het einde van een mooien, vluggen wedstrijd, rijk aan spannen- de momenten. Onze stadgenooten bezetten thans de vijfde plaats in de ranglijst, door enthousiast vol- houden is er nog heel wat te bereiken. DoskoHero. 17. Wanneer ooit een wedstrijd een teleurstel- hng zal zijn geweest, dan is dit Zondag voor Dosko het geval geweest. Zooals wij Vrijdag reeds schreven, was een overwinning voor Hero wel te verwachten, maar zulk een verplette- ring als Dosko heeft moeten ondergaan, komt slechts zelden voor. Tevens zijn hierdoor de kampioenskansen voor de thuisclub zoo °-oed als verdwemen. g£handa<»pt was, heeft het den leiders in afd. IIIA buitengewoon lastig gemaakt en van den aanvang af tot het eindsignaal toe zeer behoorlijk partij gegeven! Een gelijk spel was dan ook dubbel en dwars verdiend geweest. Axel speelde beneden zijn gewonen vorm en het plaatselijk cachet dat aftrjTZ de ontmoetingen tussehen Terneuzen en Axel verbonden is, waardoor men als het ware van een Zeeuwsch-Vlaamsche derby kan spreken deed zijn mvloed vooral op de Axelaars gel- dle va" meet af d<»r het enthousiaste Terneuzensche reserve-team werden verrast en soms overspeeld. In de tweede helft her- vonden de gasten eenigszins hun vorm maar J Werdtensk)tte door de ..evening- goal beshst en dit deed de spanning tot het laatste moment blijven. Overigens was van ammisiteit geen oogenblik sprake' Scheidsrechter P. Mesu uit Vlissingen liet te 2 ure tossen en de gasten wonnen den op- hinderrverkoz€n met den wind en de soins hinderhjke zon m den rug te spelen. Van Doom trapt af en de Terneuzensche linksbui- ten wordt door M. Gans gestuit. Het blijkt slechts een wederzijdsche terreinverkenning want C. Hamelink maakt even later eenluml val van rechts van Axel onschadelijk. De Axelaars komen terug maar Scheele's voor zet wordt toegespeeld aan K. Gans, die bui tenspel staat en in deze positie doelpunt, welk doelpunt wordt geannuleerd. Snel verwisseld telkens het initiatief en Dronkens moet hoofd en beenen gebruiken om de rappe Temeuze- naars te keeren. Een serie aanvallen der gastheeren worden door ingrijpen en uitloopen van v. d. Velde, die weer in topvorm was ge- keerd. Dan wordt de Rijke aan de tand ge- voeld, maar even later mist van Doom prachtvoorzet van Hoi. 2e klasse A. DOSKO—Hero VlissingenDe Baronie AllianceMEVO BredaTSC Dongen—Terneuzen 0 1 3 3—1 2—0 2—3 MIDDELBURG. Zitting van 19 Dec. 1932. De volgende vonnissen werden uitgesproken H. K. B., oud 52 j., ingenieur te Knocke (B.) is wegens het onttrekken van een auto een gelegd beslag veroordeeld tot /40 boete of 10 dagen hechtenis. A. v. d. W., oud 34 j., vrachtrjjder te Axel, is wegens het veroorzaken van liehamelijk letsel door schuld, veroordeeld tot /40 boete of 20 dagen hechtenis. P. J. B., oud 33 j., garagehouder te Bres kens, beklaagd van valsche aangifte is vrij gesproken. W. A. d. J., oud 39 j., schilder en winkelier te Axel, is wegens overtreding van de Loterij- wet veroordeeld tot 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. B. W., oud 56 j., landbouwer te Hulst, is wegens bedreiging veroordeeld tot 2 X /15 boete of 2 X 5 dagen hechtenis Vlissingen Hero DOSKO TSC Terneuzen Breda Dongen RBC De Baronie Alliance MEVO 11 9 11 9 10 9 8 9 9 10 11 6 6 6 5 5 5 4 4 2 1 1 4 3 2 1 1 1 1 2 1 1 28—14 16 34 10 15 3 30—24 14 3 21—17 11 4 34—32 11 4 19—20 10 3 28—23 9 4 29—29 9 7 24—30 4 7 17—33 4 9 13—35 3 3e klasse A. Terneuzen IIAxel Sass. BoysMiddelburg II HulstDe Zeeuwen Axel 10 Hulst 9 Vlissingen II 7 De Zeeuwen 10 Terneuzen H 9 Middelburg H 11 Zeelandia II 7 Sass. Boys 9 GoesZeelandia I 1—2 0—2 2—1 Zeelandia I Goes N.-Borgvliet Zierikzee MEVO H SINOTO DOSKO II Hansweert 9 9 8 7 7 7 7 6 6 3 1 34—7 15 4 5 20—13 13 5 2 23—7 12 6 4 19—15 12 3 1 5 20—19 7 3 1 7 17—36 7 1 6 4—21 2 1 8 11—31 2 2 1 6 2 1 44—12 14 6 1 2 30—20 13 4 3 1 20—12 11 3 1 3 15—17 7 3 4 16—22 6 1 2 4 9—18 4 1 1 5 632 3 1 5 9—16 2 De partijen zijn aan elkaar gewaagd en van weerskanten worden gevaarlijke aanvallen ondernomen. De linksbuiten van Dongen zet mooi en hoog voor, de linksback Geensen krijgt den bal verkeerd op het hoofd en het leder vliegt hoog over het doel van Dooms. De corner wordt mooi voor doel geplaatst en Van Hecke neemt het leder mede, hy wil naar Riemens centeren, maar de linkshalf onder- schept en zet de linksbuiten aan het werk, die den bal naast het doel doet belanden. Terneuzen pakt hard aan en Laurens geeft mooi door naar Jan Hamelink, die den bal naast het Dongen-doel kopt. Even later lost de rechtsbuiten Riemens, als hij ver naar bin- nen is gezwenkt, een hard schot, dat over het doel gaat. Terneuzen keert weer terug en een tijdlang gaat de bal heen en weer voor het doel van Dongen tot Dobbeleir er zich over ontfermt en kalm plaatst hij den bal zeer zui- ver via den paal in de Brabantsche touwen 0—2. Er zijn nu 25 minuten gespeeld en Dongen zet een moorddadig tempo in. Onze backs verdedigen soliede en met verre trappen zet- ten zij de voorhoede aan het werk. Keurig samenspel van ons binnentrio valt te bewon- deren en Dohbeleir lost een scherpen schui ver, die door den keeper vallende tot comer wordt gestompt. Deze wordt door Geers achtergeplaatst. Als Riemens even later goed voorzet, schiet Laurens hard naast. Thans volgt een gevaarlijk moment voor ons doel, de Dongenaren combineeren vliegens vlug en de rechtsbinnen lost in Snellen ren een ge" weldigen kogel, de paal brengt eveniwel red ding, waardoor de bal in het veld terugkaatst en de rood-zwarten ontsnappen aan een doel punt. Dongen keert onmiddellijk terug en weer is het de rechtsbinnen, die hard in het zijnet schiet. De Dongenaren dringen te ver naar voren, want als Jan Hamelink er vandoor gaat wordt dit voor de thuisclub noodlottig, onze rechtsbinnen legt den bal voor de voeten van Dobbeleir, die kalm maar keurig in het net^plaatst, nadat 40 minuten zijn gespeeld. De wit-izwarte Dongenaren gaan vlug ten aanval maar de voorzet van den rechtsbuiten komt in het zijnet. Nadat Dooms heeft uitgetrapt, kondigt de heer Koster de rust aan. VlissingenDe Baronie. 30. Dat Vlissingen er in zou slagen de overwin ning' te behalen was te voorzien, en op regel- matige wijze heeft Vlissingen weder getoond een zeer sterke vertegenwoordiger van de Tweede klasse te zijn. AllianceMevo. 31. Ook deze uitslag heeft aan de algemeene verwachting voldaan. Alliance is sterker dan de Bergen op Zoomsehe club. Voor Alliance was het de kans om de on- derste plaats te ontloopen en zij heeft die kans waargenomen. BredaT.S.C. 2—0 Bieda is zich de laatste weken krachtdg aan het herstellen, na Dongen te hebben verslagen bracht Breda thans aan T.S.C. een gevoelige klap toe, die van grooten invloed is op haar algemeenen stand. T.S.C. blijft nog wel met goede kansen in de eerste rijen van de Tweede klasse, maar zooals de clubs thans staan blij ven Hero en Vlissingen nog altijd een kleine voorsprong behouden. DERDE KLASSE. Sassche BoysMiddelburg II. 02. De Sassche Boys gaan onverdroten verder op het pad der nederlagen en schijnt bestemd te zijn om de laatste plaats in de Derde klasse blijvend te bezetten. Middelburg II heeft de gelegenheid om na eenige verloren wedstrij- den, eens met een overwinning den strijd te beeindigen, benut en twee kostbare punten mede naar huis genomen. HulstDe Zeeuwen. 21. In HuiSt heeft de thuisclub een goede partij gespeeld en getoond dat zij nog geenszins van plan is de kans op een kampioenstitel prijs te geven. De strijd in deze afdeeling blijft on- gemeen spannend, want hoewel reeds een groot gedeelte van het programma is afge- werkt, is er nog niets te voorspellen wie eer- lang de promotiewedstrijden zal hebben te spelen. Terneuzen IIAxel I2. In een van het begin tot het einde bijzon der spannenden en emotievollen kamp is dan tenslotte het pleit ten gunste van de Oranje- hemden beslecht. En ofschoon de Axelaars over het algemeen beneden vorm speelden mogen zij met dezen uitslag dubbel en dwars tevreden zijn. Een geestdriftig spelende rood- zwarte reserve-ploeg, die door onvolledigheid een van Hoi. De Temeuzenaars oefenen een druk uit op het oranje-doel. Gans veroorzaakt een hoekschop en Hoi lost een prachtschot op de Axelsche veste. Ook Kiel kan dan slechts ten koste van een comer red den. Koekkoek schiet evenals Borgt naast en als een voorzet van J. v. d. Berge op een cor ner uitloopt, die niets oplevert, gaat van Driel ten aanval. Gans en L. v. d. Berge retour- neeren den bal, doch door een duel tussehen Dronkens en Hoi ontstaat weer een hoekschop, die door Hoi genomen over de hoofden der spelers heen gaat. ,de 611 K. Gans trekken dan in de richting van het rood-zwarte doel, maar ten slotte belandden voorzetten van Scheele en Koekkoek achter het Neuzen-doel. De aan vallen blijven snel wisselen. F. de Regt valt de Terneuzensche doelman ongeoorloofd aan en de kleine Axelsche rechtsbuiten heeft het een paar maal te kwaad met den rood-zvrar- ten back Hamelink. Dronkens en M. Gans moeten dan den rood-zwarten aanval tevreer staan, vooral Hoi op den Neuzenschen rech- tervleugel ontsnapt telkens aan de hechte be- waking van Dronkens en zorgt voor gevaar lijke momenten. Jan van den Berge gaat dan weer de andere richting in, maar zijn voorzet gaat buiten Scheele's bereik achter. Borgt verliest dan een duel met de Zeeuw en K. Gans krijgt een vrijen schop tegen zich wegens hands. Als dank zij captain v. d. Berge de Axelaars weer ten aanval trekken! schiet F. de Regt huizenhoog over. Even later schiet dezelfde speler die totaal uit vorm is, tientallen meters naast. De Temeuzenaars zijn dan geruimen tnd gevaarlijk in den aanval en de wedstrijd draagt een zeer geanimeerd karakter. Dronkers heeft de handen vol met de bewaking van Hoi en veroorzaakt een hoekschop. Deze beide spe lers geven blijk van goede balcontrole en techmek. Als v. d. Velde een niet ongevaarlijk schot van v. Doom heeft gestopt, stuwen Dronkens en L. de Regt het Axelsche aan- valsquintet naar voren en de Rijke uit zijn doel gelokt, ziet men een schot van Koekkoek juist naast gaan. Scheele op den rechtervleu- gel der oranjemannen heeft het gedurig met C. Hamelink te kwaad. Een krachtigen aan val der gastheeren brengt dan de Axelsche verdediging in het nauw, Gans redt ten koste van een hoekschop. Uit de hieruit volgende doelworsteling wordt na een half uur spe lens dan het zeer verdiende leidende doelpunt geboren, als de Zeeuw voor het Axelsche doel een kans krijgt en het Axelsche net doet tril- len 1—0. De Axelaren, eenigszins gedepri- meerd bemerken dat de handen uit de mouwen zullen moeten gestoken worden. L. v. d. Berge speelt van nu af aan een schitterende partij en zet zijn voorhoede gedurig aan het werk. De Rijke stopt een mooi schot van K. Gans. Als K. Gans een voorzet van Scheele denkt te benutten klinkt het buitenspelfluitje, waarop de Axelsche aanvoerder- appdlleerde, o.i. ongegrond. Alleen voor den doelman staande schiet Gans dan over de Terneuzen sche deklat. Dank zij Hoi forceert Terneuzen dan nog een corner, die niets oplevert, waarna -een hardnekkige strijd om den gelijkmaker volgt. Gans ontvangt een pass van Scheele maar A. Geensen onderbreekt den aanval en trapt via den paal comer. Uit dezen hoek schop wordt eenige seconden voor de rust on- verwacht de stand op gelijken voet gebracht als Dronkers van buiten de beruchte lijnen een kanjer op het rood-zwarte doel lost, die buiten des doelmans bereak onder de deklat verdwijnt, een schitterend doelpunt. Daar- mede breekt de rust aan. 11. In deze periode worden de kansen druk be- sproken en blijkt de spanning in de tweede helft niet te zullen verminderen. Het begin is niet erg bemoedigend al smoren Borgt en L. de Regt de eerste rood-zwarte attacques in de kiem. De Rijke wordt dan aan den tand gevoeld maar weet wel raad met het schot van K. Gans, welke speler even later buiten spel staat. Dan komen de rood-zwarten op- zetten en Hoi en v. Doom schieten ver naast. Van de Velde stopt fraaie schoten en is vol komen „safe" onder de Axelsche lat. Als hij de Zeeuw alleen voor zich krijgt ontfutselt hij dezen speler handig den bal. De Axelsche verdediging moet alle zellen bjjizetten en aan voerder v. d. Berge is de rots in de branding en gooit zijn panterachtig lichaam telkens in het heetst van den strijd. F. de Regt bederft weer eenige fraaie kansen en daardoor zijn de Axel sche aanvallen niet zoo gevaarlijk als die van de gastheeren, waarvan Hoi in duel met Gans een comer forceert. Dronkens ontplooit van nu af zijn beste spel en maakt den hoekschop onschadelijk met het gevolg, dat na een schot van Koekkoek door Scheele een comer op het rood-zwarte doel wordt geforceerd. Een sohot van Dronkens dat over de Neuzensche deklat

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2