ALGEWEEN NIEUWS- F.N ADYERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN RAADSVERGADERING ELMAS SABINE No. 8929 MAANDAG 19 DECEMBER 1932 72e Jaargang. BINHENLAHD ■as TER NEUZEN, 19 DECEMBER 1932. EEN AUTOBUSDIENST TER NEUZENBRESKENS? ROOKT NU 11 cent per 20 stuks HOEK. ZAAMSLAG. IJZENDIJKE. Zeeuwsch-Vlaamsche belangen in de Tweede Kamer. ^«<>-VEMi:VrSVRI.TS: Binnen Ter Neuzen 1.40 per 3 ma and en - 3uiten Ter Neuzen fr' per nost f 180 ner 3 xnaanden - Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar - VooVEelglS en Amerika f 2,25, overige landen 2,00 per 3 maanden fr. per post - Abonneraenten voor bet buitenland alleen by vooruitbetaling. GIRO 38150 TEL.EFOON No. 25. Ultgeefster: Firma P. J. VAN DE SANOE. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken ^e=e' mee~ f c-roetere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend jtt.1.1W regelabonnement t«g,« •»>-. f verkrggbaar la - laa.nolag v,n a<lv.rt.nti>!n lkf.t Sag Drr BlkU) VEBSCHIJNT IEDEBEN MAANDAO-. WOENSDAO- an VMJDAGAVOND De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de datum der openbare vergade- ring van den gemeenteraad, welke was vast- gesteld op Bonder dag 22 December 1932, nader is bepaald op Donderdag 29 December 1932, des namiddags twee uur. Ter Neuzen, den 19 December 1932. De Burgemeester voomoemd, J. HUTZINGA. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Z.h.s. wordt besloten Maandagmiddag 2 uur a a n te vangen met de behandeling van de begrooting van onderwijs, en deze 's avonds voort te zetten. De begrooting van het Zuider- zeefands komt a.s. Dinsdagavond aan de orde. De motae-van Braambeek om geen verdere loomsverlaging voor het spoorwegpersoneel tot dekking van het tekort der Nederlandsche Spoorwegen in te voeren wordt verworpen met 5121 stemmen (voor stemden de soc.- democraten, communisten en Floris Vos). Aan de orde is hoofdstuk 7 B, inzake het departement van financien der rijksbegrooting voor 1933. De heer van Voorst tot Voorst (r.k.) wenscht een mild optreden der belasting-in- specteur jegens land- en tuinbouwers. De heer Bierema (lib.) wijst op de hooge personeele belasting voor cafd- en restauranthouders. De heer Eerdmans (lib.) waarschuwt tegen on- noodige kostenopdrijving bij aankoop door den staat van onroerend goed. De heer IJzerman (s.d.) bepledt opheffing van het bankgeheim. iDe heer Oud (v.d.) bepleit de belangen der oud-gepensionneerden, in het bijzonder van de oud-militairen. Hij wijst op de onbillijke wer- king der personeele belasting voor het hotel- en restaurantbedrijf. DE SALAKISKORTING VOOR DE RIJKS AMBTPEN AREN Blrjkens een bericht in ons vorig nummer is de besparing op de uitgaven door een wijzi- ging van de voornemens der regeering met betrekking tot de korting op de salarissen der rijksambtenaren nader geraamd op f 11.3 millioen. Dit beteekent, dat de regeering een bedrag van 3.2 millioen heeft prijs gegeven. Immers de salaiisvermindering was in de millioenen- nota bepaald op 14.5 millioen, overeen- komende met het bedrag, dat de commissie- Welter terzake had voorgesteld. De bestaande tijdelijke (degressieve) kor ting, ingegaan op 1 Maart j.1was voor ge- huwden 2% pet. van de eerste /2000 en 5 pet. da&rboven. Door het groote aantal ambtena- ren met een salaris van 2000 of minder kwam deze degressieve korting gemiddeld op 3 pet. neer. Voor de ongehuwden bedroeg de bestaande korting van Maart 1932 2% pet. van de eer ste f 1000 en 5 pet. daarboven. Bovendien be- stond voor deze ongehuwden reeds een 3 pct.'s aftrek ingevolge het Bezoldigingsbesluit. De commissie-Weler had het bedrag van 14.5 millioen wenschen te vinden door de bestaande tijdelijke korting met degressie voor de gehuwden te vervangen door een de- finitieve en uniforme korting van 8 pot. en voor de ongehuwden van 13 pet., maar voor deze laatsten dan den 3 pct.'s aftrek ingevolge het Bezoldigingsbesluit te laten vervallen. De regeering had hetzelfde bedrag aanvan- kelijk willen vinden door het bestaande ver- haal der pensioenpremie voor het eigen pen- sioen met 5 pet. te verhoogen dus te brengen op 8 pet. en voorts den 3 pct.'s aftrek voor ongehuwden ingevolge het Bezoldigingsbesluit te verhoogen tot een 5 pct.'s aftrek. Zooals de in de centrale commissie voor ge- organiseerd overleg voorgelezen regeerings- verklaring luidde, zou van de gehuwden 4 pet. meer en van de ongehuwden 5 pet. meer ge- kort worden dan in de bestaande regeling. Men moet hier dus uit opmaken, dat van de gehuwden wordt geheven 6% pet. tot 2000 en 9 pet. daarboven, en van de ongehuwden 7 M. pet. tot 1000 en 10 pet. daarboven, ter- wjjl voor de ongehuwden de 3 pct.'s aftrek ingevolge het Bezoldigingsbesluit blijft be- staan. Zooals gezegd, geeft de regeering hiermede 3.2 millioen besparing prijs. Met het tweede opcenten-onbwerp had mi nister de Geer reeds f 3.3 millioen aan nieuwe middelen prijs gegeven 1.5 millioen ten ge- volge van de wijzigingen van het eerste ont- werp door de regeering en f 1.8 millioen door aanvaarding van het amendement-Korten- horst tot halveering van de opcenten op den bieraccijns). Te zamen maakt dit een ongunstiger posi- tie van de begrooting voor 1933 van f 6.5 mil lioen, op welke begrooting reeds het nog on- gedekte tekort van 22.1 millioen drukte, waarvan f 20 millioen spoorwegtekort over 1932. ONZEDELIJKE HANDELINGEN. Door de gemeentepolitie te Ter Neuzen is aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld, zekere J. M. S., oud 27 j., werkman alhier, verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarige meisjes. Naar aan het ,,Dgbl. van Noord-Brabant" wordt medegedeeld, koestert een autolbus- exploitant te Ter Neuzen het voomemen, eerstdaags bij Ged. Staten concessie aan te vragen voor het instellen van een autobus- dienst Ter NeuzenBreskens via IJzendijke. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WATERLEIDING. Naar we vernemen is in een alhier ji. Don derdag gehouden vergadering van commissa- I rissen der N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Water- i leidingmaatschappij besloten in de eerste I dagen van het volgend jaar een vergadering S der aandeelhouders bijeen te roepen en daarin aan de orde te stellen een voorstel tot ont- binding der maatschappij met benoeming eener liquidatie-commissie. Ofschoon daarvan in het voorstel geen ge- wag wordt gemaakt, mag tooh aangenomen worden, dat het ontbindingsvoorstel gedaan wordt uit overweging dat door enkele gemeen- ten is overgegaan tot het stdchten eener nieuwe naamlooze vennootschap met beperk- ter plan. WATERSTAATSPERSONEEL. Van het waterstaatspersoneel alhier zrjn met 4ngang van 15 December verplaatst de brugwachter J. van Gelderen en de bi ug- knecht C. Weststrate van de middensluis naar de Westsluis, terwijl de brugknecht van de Hoeksche brug M. van Kerkvoort is geplaatst als sluisknecht bij de middensluis. Tot brug wachter bij de middensluis is geplaatst de ■brugwachter L. Kruit van Vreeswjjk. binnen was, kon deze over de versperde lijn niiet passeeren. Voor den dienst op Zaamslag is daarop terstond een locomotief met rijtui- gen uit Drie Schouwen vertrokken om den dienst uit te voeren, hetgeen een vertraging van ongeveer anderhalf uur veroorzaakte. Langduriger was de dienst op Hulst gestoord, ofschoon aanstonds de we-kzaamheden voor het vrij maken van de lijn'zijn aangevangen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, terwijl de materieele schade gering was. Om- trent de oorzaak der ontsporing staat nog niets vast. SCHEEPVAARTCURSUS. Te Breskens is opgericht een scheepvaart- cursus met niet minder dan 60 leden. BEGRAFENIS MR. A. A. DE VEER. Vrijdag is te Middelburg ter aarde besteld het stoffelijk oversohot van Mr. A. A. de Veer, lid der Eerste Kamer en wethouder van Middelhurg. Onder de vele belangstellfaden op het kerk- hof werden opgemerkt Mr. Dr. Deckers, Minister van Defensie, de leden der Eerste Kamer Jhr. Van Citters voor de a.r. en Blom- jous voor de r.k. fractie, de Commissaris der Koningin in Zeeland, verschillende leden van Gedep. Staten en de griffier, de burgemeester j van Middelburg met den gemeente-secretaris wij hier om Uw graf. Op den ochtend van Uiw wegblijven schreef U ons, dat U hoopte binnen e6n of hoogstens twee dagen op school weer te zullen keeren. Helaas heeft dat niet zoo mogen zrjn. Hoe droevig te moede moet ■het U geweest zijn weg te moeten blijven uit de school, die een deel van Uw leven was. In de vele jaren, die U aan die school eerst als 1 onderwijzer, daama als hoofd werkzaam ge- we est zijt, is ze U lief geiworden. Moeite noch tijd spaarde U dan ook, om haar tot bloei te brengen. Niet alleen dat ge Uw schooluren met grooten ijver werkte, maar veel van Uw vrijen tijd offerde U ook op, om Uw leerlingen en oud-leerlingen die andere onderwijsinrich- tingen bezochten, bij hun werk te helpen. Aan Uw grooten ijiver en werklust is het dan ook te danken, dat de school niet alleen in- maar ook buiten onize gemeente een goeden naam kreeg. Voor het personeel was U meer een vriend dan een hoofd, altijd waart U be- reid, ieder met raad en daad terzijde te stajan. Vooral zij, die als jong onderwijzer aan Uw school zijn gekomen, hebben zeker vaak hij U om raad aangeklopt en nooit tevergeefs. Steeds waart U bereid tot helpen. Is het dus wonder, dat we tijdens Uw ziekte in school een zekere leegte voelden? En dikwijls woor- den hoorden als: ik zal blrj zijn als mrjnheer weer terug is. En nu te moeten bedenken, dat dit niet meer gebeuren zal! Niet alleen het personeel, ook Uw leerlingen verlangden de meeste raadsleden, een groot aantal per- naar Uw terugkomst. Dat bleek vooral als JAAR VERGADERING. Vrijdagavond had het bestuur der Geref. Oudersvereeniging belangstellenden uitgenoo- digd tot het hijwonen der jaarvergadermg van de knapenvereeniging ,,Het Mosterdzaad en de meisjesvereeniging „Lentebloesem". Het mooie nieuwe gebouw van de stichting Emmanuel" was geheel gevuld toen de voor- zitter, de heer Van den Berg, zijn openings- en welkomstwoord sprak. Benevens de jaar- verslagen passeerden verschillende voordrach- ten en inleidingen de revue. Bas Burger open- de op kranige wijze de rij met ,,'t Sterfbed in de hut", gevolgd door ,,Een -tijve arm door C. Koole, „Van een Koning en een Koningin" door Grietje Huizinga, „Stefanus" door Joh. Feij en „De Kerstgeschiedenis" door Joh. Bruggeman, die alien hun beste beentje voor- Z6tt6Q< Dan volgde de Kerstcantate „Naar Bethle hem", die aller dank oogstte. Na de pauze een mooie inleiding van Jo Heij- gelaar „De afscheiding" en brachten M. Loof en Bbr. de Regt de lachspieren in beweging resp. met „De geschiedenis van Pietertje Hei- blom" en „De Koffiekan". Daama weer drie ernstige stukjes, ,,Het groote pleit besiecht door Karel Keizer, „Hoog-Zomer" door Beppy Bruggeman en ,,Smokkelaar en Grenswacht door Jan van Wijck, gevolgd door de leuke stukjes „De diefstal", „De Deur", „De pientere Boer" en „Een scherp gehoor", resp. door A. J. en P. Oostdijk en Jan Scheele, welke alien goed in den smaak vielen. De dappere mondharmonicaclub zorgde voor afwisseling en tot slot kregen we het prach- tige tableau „0, schitterende kleuren van Ne- derland's vlag". De heer J. C. Jansen sprak een slot- en op- wekkingswoord, er op wijzende dat, wanneer de jeugd blijft in de lijn der Geref. geloofsbe- lijdenis, die jeugd en het vaderland met ge- rustheid de komende stormen kunnen af- wachten. Na het zingen van den Avondzang en dank- gebed keerden alien voldaan huiswaarts. (Ingez. Med.) HERVORMDE JEUGDDIENST. Zondagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een begin gemaakt met het houden van Jeugddiensten. Het middenschip der kerk was bijna geheel gevuld met de jeugd, terwijl de zijbanken door verschillende belangstellenden werden bezet. Na afwerking van het liturgische gedeelte hield de Weleerw. heer Dr. Cazemier zijn predikatie, waarin hij er op wees, dat eenige jaren geleden de Kerkeraad zich principieel had uitgesproken voor het houden van jeugd diensten. Nu dus thans verzoeken in die rich- ting binnenkwamen, meende de Kerkeraad tot het houden dezer diensten te moeten over- gaan. De Kerkeraad hoopt dezen winter daar- mede voort te gaan. Met dankbaarheid con- stateert spreker, dat het verzoek tot het hou den van jeugddiensten is uitgegaan van de jeugd zelf. Dit stemt dankbaar en hoopvol, omdat thans velen de Kerk voorbijgaan en geen vertrouwen bezitten in de kerk. De oor zaak schuilt hierin dat de jeugd niet kerksch en de kerk niet jeugdsoh is. Een moeilijke taak is het dus om" contact te verkrqgen. Hij hoopt echter, dat wanneer de kerk door al het menschelijk gewarrel heen, het Evangelie van Jezus laat hooren, dat op alle vragen die de jeugd in zich draagt antwoord geeft, dat contact weer tot stand zal komen. Een jeugdeomite zorgde voor de verschil lende werkzaamheden, als collecteeren enz. Na dankgebed en slotzang werd deze eer ste jeugddienst gesloten. TRAM-ONTSPORING. Zaterdagvoormiddag is van de uit Hulst komende stomtram, toen de locomotief den wissel bij het dubbel spoor te Walsoorden reeds was gepasseerd, de postwagen uit de rails geloopen en gekanteld. Deze viel tegen een telefoonpaal,die daardoor afknapte, waar- door de telefoondraden een aarden buis op den schoorsteen der woning van den slager E. af- mkten. Door den druk der draden brak ook een verder op staande telefoonpaal. Aangezien de tramtrein uit Zaamslag reeds sonen uit de financieele wereld en van het bestuur van de Ver. v. Directeuren en Hypo- theekbanken, oommissarissen, de directie en het personeel van de Zeeuwsche Hypotheek- bank, de hoofden van de gemeentebedrijven en vertegenwoordigers van het personeel van deze diensten, verschillende leden van de rechterlijke macht, besturen van de godshui- zen, de Raad van Beroep voor de rijkshe- lastingen, de heeren Colijn, Beumer en Van Dijk voor de Anti-revolutionaire Partij, de be sturen van de provinciale en plaatselijke a.-r. kiesvereenigingen en het bestuur van de am- bachtsschool, waarvan de heer De Veer voor- zitter was, de secretaris van het college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen in Nederland. Verschillende bloemstukken dekten de baar. Aan de groeve heeft alleen Ds. M. van Empel het woord gevoerd en daarbij ge- wezen op het harde werken van den heer De Veer in het belang van land, stad en gezin. Zijn blrjmoedigheid en werkkracht vonden steun in zijn eenvoudig geloof in Christus. Spr. hoopte dat, terwijl men nu het stoffelijk overschot aan den schoot der aarde toever- trouwde, de ziel van den overledene door God zou worden opgenomen. Spr. wees er nog op; dat men blij mag zijn, dat de benoeming van Mr. De Veer tot burgemeester nog juist op tijd is gekomen om hem de vreugde, die dit voor hem bracht, nog te doen genieten. De eenige zoon van den overledene, Mr. G. W. A. de Veer, dankte voor de betangstelling en de bewezen eer. Ter aardebestelling J. J. van Doeselaar. Donderdag werd alhier onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld, het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. J. van Doeselaar, in leven hoofd der openbare lagere school in deze gemeente. Zooals te verwach- ten, was het aantal menschen die een laatsten groet aan hun beminden „meester" wenschten te brengen zeer groot en op en om de be- graafplaats heerschte een eerbied die alleen wordt betoond op een plaats als deze, maar hier in het bijzonder tot uiting bracht het besef en een gevoel van droeve werkelijkheid, dat men rondom het graf stond van iemanci die aller vriend was geweest en waaraan de gemeente en hare bevolking grooten dank ver- schuldigd was en velen waren dan ook hun ontroering niet meester. Een viertal kransen waarbij een van de schoolkinderen, waarvan die der hoogste klasse in den stoet meeliepen, een van het onderwijaend personeel en twee van oud- leerlingen, dekten de baar. Nadat de kist in de groeve was neergelaten nam de burgemeester Mr. J. A. van Tienhoven het woord en sprak namens het gemeente- bestuur dank uit voor het werk van den overledene als onderwijzer. Spreker wees op de nauwgezette plichtsibetrachting en de hooge kwaliteit van het onderwijs van den heer Van Doeselaar, waardoor de school ook buiten deze gemeente een goeden naam had, en wat steeds bij zijn leerlingen bij verder onderwijs tengevolge had, dat zij overall een goed figuur sloegen. Ook buiten zijn lesuren heeft hij zich beschikbaar gesteld om anderen te helpen bij hun ontwikkeling voor hun verder leven. Ook persoonlijk dankte de burgemeester hem voor de hartelijkheid die hij steeds van hem heeft mogen ondervinden en herinnerde er aan dat hij de eerste was die spreker bij zijn intrede in de gemeente verwelkom.de. Wijzende op het aandeel dat de overledene heeft gehad in de oprichting van de vereeniging het Groene Kruis, waarvan hij langen tijd secretaris is geweest benevens op het vele goede nog door hem in zijn particulier leven tot stand ge- bracht nam spreker afscheid met een „Rust in Vrede" De volgende spreker, de Welded, heer In- specteur van het lager onderwijs sprak van zijn ontroering waarmede hij het bericht van het overlijden van dezen eminenten onder wijzer ontving. Zijn onderwijs stond op zeer hoog peil, hij was een onderwijzer der onder- wijzers. Daarvoor aldus spreker breng ik hem hier namens het Rijksschooltoezioht mijn dank en waardeering Hiema nam het woord namens het onder- wijzend personeel, de heer I. M. Risseeuw, die sprak als volgt: Mijnheer Van Doeselaar! Twee weken is het nog slechts geleden, dat U door ongesteld heid weg bleef uit school en nu reeds staan er berichten over Uw toestand in school kwa men. Dan was de belangstelling op hun ge- zicht te lezen. Was het bericht gunstig, dan was het hun aan te zien, dat het meeviel, was het daarentegen ongunstig dan hoorde 'non in de klas zuohten: 6 wat jammer! Wei een bewijs, dat ook zij met U meeleefden. Personeel en leerlingen zullen dan ook steeds in dankibare herinnering aan U blvjven den- ken. Mijnheer Van Doeselaar! Ik neem nu afscheid van U, maar niet, voordat ik U voor het personeel dank heb gebracht voor Uw groote welwillendheid jegens hen en voor de kinderen voor Uwe toewijding om hun de voor hen zoo noodige kennis bij te brengen, en U namens alien personeel 6n leerlingen een „Rust in Vrede" te hebben toegeroepen. De heer W. H. Louwerse, hoofd der bijzon- dere lagere school in deze gemeente wenschte gaame een woord ten afscheid te spreken als collega. Spreker heeft geduremde den tijd dat hij in deze gemeente woont steeds aan- genaam met hem mogen samenwerken waar dit uit den aard der zaak mogelijk was. Vooral bij de schoolfeestjes en op Koninginnedag wist hij steeds een zekere gezelligheid en een fees- telijk karakter te brengen. Ook in de Oom- missie van Toezicht op het lager onderwijs en in die tot wering van schoolverzuim heb ik steeds met genoegen met hem mogen werken waarbij zijn stiptheid en plichtsibe trachting tot uiting kwamen. Veertien dagen geleden zagen we mijnheer Van Doeselaar oogenschijnlijk gezond nog door het dorp loopen en nu reeds staan we aan zijn graf. Dit heeft God gedaan en dan past ons het zwijgen. Immers Gods werk Is volmaakt. De redie des Heeren is doorlouterd. Schenke God Zijn rijke vertroosting aan de in rouw en droefheid gedompelde familie van mijn verscheiden collega Van Doeselaar. Namens de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk sprak de heer G .Dieleman, als president- kerkvoogd als volgt: Geachte aanwezigen! Het zij mij vergund ook een enikel woord te spreken aan dit graf en wel namens de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier. Jarenlang is de overledene secretaris van dit College geweest en al dien tijd heeft hij de stoffelijke belangen van onze kerkelijke gemeente met veel liefde en trouiw behartigd. Van zijne bekwaarheid hebben ook wij mogen profiteeren. Meester Van Doeselaar was een man, die een goeden kijk had op de dingen, een doorzicht, en zijne ad- viezen waren ons steeds tot grooten steun. Hij was eerlijk en stipt in zijn handelen. Met droefheid nemen wij afscheid van hem. Wij zullen hem zeer missen. Ons hart is vervuld met dank voor het vele, dat hij voor onze gemeente heeft verricht en onze bede tot God is, dat Hij anderen in onze gemeente aan- wijze en bewaren om voort te zetten het werk wat Meester Van Doeselaar in ons midden heeft moeten neerleggen. Aan de familie- leden van den overledene betuigen ook wij onze hartelijke deelneming. Moge God hen ver- troosten met Zijne liefde! En moge dit sterven voor ons alien een ernstige prediking zijn ,,wenk zoo lang het dag is!" Maar dat wij het mogen doen in afhankelijkheid van God en ook in vertrouwen op Hem, die in Zijn ge- nade aan Zijn getrouwe dienstknechten een eeuwig heil bereid't. ,,Rust in Vrede!" De heer Jansen, hoofd van het rusthuis voor ouden van dagen in deze gemeente, hul- digde den overledene als een warm vriend der ouden van dagen, namens wien hij ook tevens dank bracht voor hetgeen hij voor hen heeft mogen en willen doen, de hoop uitsprekende, dat hij thans moge zijn bij dien Grooten Vriend" dier ouden van dagen, die tevens is „de Groote Vriend" van ons alien. Als laatste spreker nam daarop het woord Ds. E. Raams, Ned. Herv. predikant alhier. Kennende den eenvoud van den overledene, die niet verlangde een huldiging van zijn per- soon wenschte spreker hier niet veel In het midden te brengen. Anderzijds meende hij toch te handelen in diens geest, aangezien hij zelf gedurende zijn leven toch bij vele gele- genheden het woord voerde en nog onlangs op het graf van een zijner leerlingen woorden van troost sprak tot de familie. Spreker her innerde aan den werkzamen geest van den overledene, maar inzonderheid aan zijn groote trouw. Al wordt wel eens twijfelachtig ge- sproken over de godsdienstige opvattingen op de openibare school, ik ben er van overtuigd aldus spreker, dat deze man eerlijk was in zijn godsdienstige overtuiging, hetgeen in zijn dagelijksch leven en inzonderheid in zijn laat ste dagen tot mijn groote blijdschap tot uiting kwam ,toen hij door God werd geroepen tot anderen arbeid. God heeft de hand op zijn schouders gelegd en tot hem gezegd: Ik heb voor U een anderen, een heerlijker werkkrmg, en hij heeft daarin volkomen berust. Wat er ook gebeuren moge of wat er ook komen zal, het is die Hooge Macht, die wanneer al die andere machten hier beneden elkaar zullen vemietigd hebben, zal zegevieren. Hij alleen is het, waarop wij kunnen vertrouwen, opdat ook op onzen schouder Hij eenmaal Zijn hand moge leggen om ook ons te roepen voor een heerlijker arbeid dan hier beneden. De breeder van den overledene, de heer J. J. van Doeselaar van Amemuiden, dankte hiema diep bewogen voor de eer zijn overleden broeder bewezen. Op mij, aldus spreker, rust de droeve plicht, U namens de dochter van den overledene en namens de verdere familie hartelijk dank te zeggen voor de betoonde belangstelling en de hartelijke woorden hier aan zijn groeve ge- sproken. De dankbaarheid gaat bovenal uit tot zrjn leerlingen, die zoo innig blijk van liefde en genegenheid voor hun overleden meester ge- toond hebben. Kinderen houdt Uw ouden meester steeds voor oogen en ge zult evenals hij, een braaf en edel mensch worden. En nu, beste broeder, moet ik U nog per soonlijk danken voor de trouwe liefde, die ge steeds mij betoond hebt. Moogt ge thans Uw loon ontvangen voor alles wat ge voor niij en anderen geweest zijt. Beste, brave broeder, rust zacht! Inbraak. Vrijdagavond is tussohen zes uur en half acht bij afwezigheid der bewoners ingebroken bij den heer W. Dieleman, afdeelingspenmng- meester van de Nederl. Vereeniging vaD Fabrieksarbeiders, alhier. Een kastje waarin een geldkistje stond werd opengebroken en het geldkistje met in- houd ten bedrage van ongeveer 205 mede- genomen. Dit kistje werd den volgenden morgen een eind van de woning aan den kant van den weg gevonden en ten gemeentehuize gedeponeerd. Het slot was verbroken en de inhoud meegenomen. Door den heer D. werd aan de politie medegedeeld, dat hij den nacht te voren aan het slot van zijn deur hoorde werken. Hij heeft zich daarop naar buiten begeven waarop een paar personen zich snel verwijderden. Naar wij vernemen werden te voren reeds een paar malen steenkolen ont- vreemd. Vermoedelijk zijn de daders met een valschen sleutel binnengekomen daar de bui- tendeur niet geforceerd was. De politie doet onderzoek. Kast en geldkistje werden voor- loopig in beslag genomen. Eervol ontslag. Aan den besteller R. H. de Pau van het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier, is met ingang van 31 December a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend, zulks wegens reorganisatie van zijn dienstvak. Donderdag, des avonds ongeveer 7 uur, werd op den dijk tusschen Axel en Zaamslag dood gevonden de 70jarige C. J. van Sweeden, verpleegde in het tehuis voor ouden van dagen. Hij keerde terug van een bezoek, dat hij aan zijn dochter te Axel had gebracht. Tot directeur van den G. G. D. te Breda wordt door B. en W. o.a. aanbevolen J. A. H. Hermans, med. doets., arts alhier. Kanaal AxelHulst. In de vergadering van Dinsdagavond sprak de heer BONGAERTS daaromtrent aldus: Mijnheer de Voorzitter! Verleden jaar dacht de Minister afscheid te kunnen nemen van het kanaal AxelHulst. Ik geloof ech ter, dat Zijn Excellentie de kennismaking nog eens zal moeten vernieuwen en verdiepen. De Minister zegt in de Memorie van Ant woord, dat hij een aangename reis heeft ge maakt naar Zeeuwsch-Vlaanderen en dat hij is teruggekomen met het voornemen deze landstreek te begiftigen met wegen en veren. Ik zal mij over de verwezenlrjking daarvan verheugen, maar dat neemt niet weg, dat reeds lange jaren van geslacht op geslacht in Zeeuwsch-Vlaanderen de wensch leef.t en tot uiting komt van het doortrekken van de kanaalverbinding over Axel naar Hulst. Die wensch doet zich nog steeds hooren en de stem wordt door wegen en veren niet ge- smoord. Ik zou het op prijs stellen als de Minister zich in breeden kring in de streek op de hoogte zou willen stellen van de ge- fundeerdheid van dien wensch, nog eens een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen zou willen brengen en zijn oordeel dan opnieuw over- wegen. De heer Ir. VAN DER BILT: Mijnheer de Voorzitter! Ik zou naar aanleiding van de quaestie van het kanaal AxelHulst een ander geluid willen doen hooren dan de geach te vorige spreker. Vooral in dezen tijd, waarin wij de economie van de verschillende ver- keersmiddelen nauwlettend moeten bekijken. moet de Minister niet overgaan tot het gra ven van een nieuw kanaal, indien niet absoluut vaststaat, dat dit economisch verantwoord is en dat het op den duur in de behoeften van het verkeer zal blijken te voorzien. Ik kan mij dus zeer goed voorstellen, dat de Minister dit antiwoord gegeven heeft. De heer PEEREBOOM liet daar Donder- dagavond op volgen: Het graven van een

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1