Bij Ruwek Gesprongen Handen Bij Verkoudh®id PBEDIKBEUBTEH. S P 0 B T. Van onze adverteerders. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. n 13 MUN HA RQ T'S - SAL.MAK iab/eiien RIJKSPQSTSPAARBANK. Qedurende de maand November is aan het postkantoor alhier op spaarbankboekjes inge- legd 42.414,76 en terugbetaaid 30.918,85; denhalve meer ingelegd dan terugbetaaid 111.495,91. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 21. Door tusscbenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes afge- schreven nomlnaal f 2900. ONDERHOUD HAVENKANAAL VAN PHILIPPINE. De Rykswaterstaat beeft bet onderboud van bet havenkanaal van Philippine met bij- komende werken gegund aan P. Dees en J. de Maagd te Ter Neuzen en Hontenisse voor f 5428 per jaar. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt be- kend. dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inliohtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Huissleutel, Politiebureau. Damesarmbandhorloge, J. Dees, le De Feij- terstraat 41. Zakmes, P. W. Hamelink, le Rortestr. 5. Glacdbandschoen. P. Dennis, Van Steen- bergenlaan 36. Kinderhandschoen, J. Tolhoek, Steenkamp- laan 80. Schooletui, Politiebureau. Ceintuur, A. Standaert, Burgemeester Geill- straat 20. Voetbal, J. Bareman, Nieuwstraat 16. Glacdbandschoen, G. Wil, Vlooswijkstr. 27. Ratinebandschoen, Politiebureau. 2 kaartjes met Veiligheidsspelden, P. Meer- tens. Kerkhoflaan 18. (Ingez. Med.) WATERSCHAPSBESTUUR. Btj Ron. besluit is benoemd tot plaatsver- vanger van den dijkgraaf van de Stad- Fhilippinepolder, de beer G. S. J. Taelman te Philippine. KERSTGAVEN. De minister van binnenlandsche zaken deelt aan de gemeentebesturen mee, dat bij er zich mee vereenigen kan, dat aan ondersteunde arbeiders over de week van 18 tot en met 24 December een Rerstgave wordt verstrekt ten bedrage van 25 pet. van bet bedrag, betwelk zij over die week aan ondersteuning ontvan- gen. Een bijdrage vanwege zijn departement kan slechts worden verleend voor zoover be- doelde uitkeering is verstrekt aan arbeiders. die door den minister in de steunregeling zijn opgenomen. Aan de arbeiders, die bij de werkverschaf- fing te werk gesteld zijn, kan de Rerstgave 'iniet worden toegekend. Voor deze arbeiders geldt de door den minister getroffen regeling inzake vergoeding wegens loonderving over den Tweeden Rerstdag. Wanneer u bet wenscbelijk mocbt achten, schryft de minister verder, van gemeentewege een overeenkomstige Rerstgave te verstrek- ken aan hen, die uitkeering uit een werk- loozenkas genieten, bestaat daartegen by mij geen beizwaar. Subsidie in de kosten hlervan wordt echter van Rykswege niet verleend. DE STEUN AAN DE VLASSERS. De raad van St. Jansteen nam Donderdag na uitvoerige besprekingen bij acclamatie een motie aan, waarin hy gelet op de groote finan- cieele offers, die van de gemeenten worden gevraagd voor steun aan de vlassers. van meening, dat de vlassteunregeling, zooals deze door het Rijik is voorgesteld, niet voor uitvoering in aanmerking kan komen; Burg, en Wetb. opdraagt zich in verbinding te stellen met den betrokken minister, hetzij persoonlijk, of in commissie, teneinde een steunregeling te krijgen, die gezien den finan- cieelen toestand der gemeente, voor uitvoe ring vatbaar is. NIEUWE RECHTERIIJKE INDEELING. In aansluiting aan betgeen reeds omtrent de memorie van antwoord aan de Tweede Ramer inzake het wetsontwerp opheffing van recht- banken enz. is medegedeeld, wordt daaraan nog het volgende ontleend: Het ressort van het gerechtshof te 's Gra- venhage zal omvatten de arrondissementen 'a Gravenhage, Rotterdam en Middelburg. Het arrondissement Middelburg zal omvat ten de kantons Middelburg, Oostburg, Ter Neuzen en Zierikzee. Het konton Middelburg wordt vergroot met het kanton Goes. LANBOUWSCHUUR VERBRAND. Te Oostkapelle is in den nacht van Zaterdag op Zondag de groote landbouwschuur van den wethouder dier gemeente, den heer J. Poppe, door onbekende oorzaak in vlammen opge- gaan. waarbij 9 paarden en runderen den dood in het vuur vonden.. Het op een 20-tal meter afstand staande woonhuis bleef voor bet vuur gespaard. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, is verschenen een ,,Zeeuwsche Volks- almanak". Het is een uitgave van de firma Piet Ochtman te Zierikzee. Zooals in het voor- woord van den heer Mr. P. Dieleman wordt aangestipt, is deze de opvolger van verschil- lende andere van dien aard, die van tyd tot tyd nu hier, dan daar, in Zeeland verschenen. Bijna een eeuw geleden (in 1836) verscheen de eerste in Zierikzee bij J. van de Velde Olivier. Behalve genoemd voorwoord bevat het boekje verschillende letterkundige bydragen in proza en op rijm, verschillende in een Zeeuwsch dialect. Het bevat ook verschillen de wetenswaardigbeden, die voor den gebrui- ker van nut kunnen zijn, al moeten we hier aan toevoegen dat de samensteller het zich in dat opzicht wel erg gemakkelijk heeft ge- maakt. Zooals veelal het geval is, in geschrif- ten over Zeeland die boven de Schelde ver- schijnen, is het zeer sober met de vermeldin- gen betreffende Zeeuwsch-Vlaanderen, en wel in het bijzonder over het bedrijvigste deel. On- dertusschen willen we langs dezen weg den samensteller mededeelen dat er ook te Ter Neuzen een kantongerecht is gevestigd, en dat hij ten onrechte de toeristen voor de Ron. kantwerkschool naar Hulst zendt; men moet daarvcor zijn in het Westen van ons gebied, terwijl er ook te Axel een Avondteekenschool bestaat. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Woensdag 14 Dec. 1932. Ter Neuzen. 6 u., Ds. A. Verhage, van Middel burg. Donderdag 15 Dec. 1932. Axel. 6 u., Ds. A. Verhage, van Middelburg. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. M. M. M., oud 40 j., drankverkooper te Oostburg, was op 27 October 1932 door den kantonrechter te Oostburg veroordeeld tot 75 boete of 10 dagen hechtenis. Verdachte was in eersten aanleg ten laste gelegd, dat hij op 16 October 1932 te Oostburg zonder de vereischte vergunning sterken drank in voor- raad heeft gehad, ten verkoop in het klein. De verdachte was in hooger beroep ge- komen. Eisch: Bevestiging van het vonnis van den Rantonrechter. Mr. P. C. Adriaanse vroeg vrijspraak. P. M., oud 73 j., wonende te Oostburg, was op 27 October 1932 door den kantonrechter te Oostburg veroordeeld tot /20 of 50 dagen hechtenis, terzake van overtreding der Drank- wet (verkoopen van sterken drank zonder vergunning) gepleegd te Oostburg op 16 October 1932. De verdachte was in hooger beroep ge- komen. Eisch: Bevestiging van het vonnis van den Rantonrechter. Mr. P. C. Adriaanse vroeg vrijspraak. A. B. W., oud 46 j., landbouwer te Hulst, werd verdacht, dat hij B. A. Blommaert onder het uitroepen van bedreigingen, met een ge- opend mes heeft bedreigd, hetgeen niet is vol- tooid omdat Blommaert achteruit is ge sprongen. Eisch: f 15 boete of 5 dagen hechtenis. B(j arrest van het Gerechtshof te's Graven hage is het vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van 14 November 1932, waarbij Guiljaam Dees, landbouwer te Roewacht, werd failliet verklaard met benoe- ming van Mr. J. W. Zijlstra tot rechter-com- missaris en Mr. R. J. J. Lambooy te Hulst, tot curator, bevestigd. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN. In de j.l. Zaterdagnamiddag gehouden ver- gadering, die geleid werd door den Voorzitter. den heer J. A. van Rompu, werd geinstalleerd het nieuw gekozen lid der afdeeling groot- bednijf, de heer W. de Smidt, van Breskens. Hem het welkom toeroepende, bracht de Voorzitter hulde aan de werkzaamheid van zijn voorganger, den heer I. A. Risseeuw Johnz., die door persoonlijke omstandigheden, meende voor deze functie te moeten bedanken. Uit een mededeeling van het Bureau bleek dat dit in correspondentie is met den Inspec teur der P. T. T. te Middelburg in zake de uitvoering van den dienst der postkwitanties te Rloosterzande, die op een onpractisch tijd- stipt, reeds des morgens kwart voor 7 uur, aanvangt. Na inlichtingen ter plaatse zal hier- omtrent nader worden geadviseerd. Verzocht zal worden busrechthouders zon der verhooging van tarlef gelegenheid te geven him post af te halen v<56r de opening van een kantoor, en om op kantoren waar des avonds de post na aankomst niet meer besteld wordt de gelegenheid te openen die gratis af te halen evenals nu reeds voor couranten die gelegenheid bestaat, een en ander in verband met de inperking der bestellingen, waardoor het platteland het meest ernstig wordt ge troffen. Aan den Minister van Waterstaat en aan de Directie der Ned. Spoorwegen zal een be- zwaarschrift worden ingediend tegen den steun die deze maatschappy in verschillende opzichten verleent aan de personeelscorpora- tie der spoorwegen. Het tekort op de exploi- tatie wordt daardoor verhoogd, de midden- stand kan als gevolg van dien steun met die cooperatie niet op normale wijze concurxeeren, wordt er ernstig door benadeeld, doch moet nog bovendien door de belasting haar aandeel in dat tekort opbrengen. Dit wordt als een ernstige grief gevoeld. Aan het verzoek van een aantal Ramers om spoedige overbrugging van 't Hollandsch Diep zal adhaesie worden betuigd. De Ramer betuigde in te stemmen met het streven van het Nationaal Comitd ter beteu- geling van het cadeaustelsel (door wetteiyke middelen) en besloot daaraan een bijdrage van f 10 toe te kennen. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van weggebruikers zal de Ramer door een deskundige op verschillende plaatsen in haar gebied voordrachten laten houden over mo- derne wegenbouw. Sepciaal zullen de onder- houdsplichtigen van wegen (gemeente- en poldenbesUurentot het bywonen daarvan worden uitgenoodigd. Wegsverbetering wordt nog veeltijds tegengehouden door de kosten, die, ondanks steun uit wegenfonds en der provincie, voor rekening der onderhoudsplich- ligen blijven. Men hoopt dat, wanneex de weg wordt aangewezen voor het maken van goede en goedkoope wegen, de wegsverbete ring eerder tot oplossing zal komen. Een dringend verzoek zal aan de Regeering en het Provinciaal bestuur worden gericht voor tusschenkomst tot het verkrijgen van een aangesloten goeden verkeersweg van Oost naar West. Speciaal een deel van de ver- keersrweg tusschen Axel en Hulst (van Rijkuit tot Absale verkeert in deplorabelen toestand en levert gevaar op). Steun werd verleend aan het door de Dordtsche Ramer tot de Regeering gericht verzoek om ter bestryding van werkloosheid een leening aan te gaan voor het uitvoeren van productief werk, en daarbij als goede ob- jecten gewezen op het uitvoeren der haven- uitbreiding te Ter Neuzen en het doorgraven van het kanaal van de Axelsche Sassing naar Hulst. Naar aanleiding der' kennisgeving van de stichting van het Zeeuwsch-Vlaamsch Kanalen-Comitd, dat ook steun verleent aan het Brabantsch Ranalen-Comitd (plan Bath- Dintelsas en zeehaven Bergen op Zoom), en den steun verzoekt der Ramer, werd overeen- komstig het voorstel van het Bureau besloten in die krwestie nog geen stelling te nemen en af te wachten of ingrijpen der Ramer noodig wordt. Voor het oogeniblik werd de actie van het comity prematuur geacht en te weinig omschreven. Het programma is z66 omvang- ryk en beweegt zich op verschillend gebied, zoodat gevaar zou kunnen ontstaan, dat steun verleend werd aan denkbeelden die mettertijd nadeelig voor de streek zou'den kunnen blijken. De begrooting voor 1933 werd vastgesteld op een eindcijfer van 8922,05. Amaloog aan het vorig jaar werden de volgende subsidies toegekend: R. R. Middelbare Schoolvereeni- ging te Hulst f 100, Stichting Economisch Instituut 100, Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat f 25, Nederlandsche Ramer van Roophandel voor Belgie 25, Vereeniging tot Veredeling van het Ambacht 25, Instituut voor Economische Geschriften f 20, Veilig- heidsmuseum 10, Vereeniging Binnenscheep- vaartcongres f 10, Schippersvereeniging ,,Schuttevaer" f 5. UITSLAGEN VAN ZONDAG. RON. NEDERL. VOETBALBOND. le klasse. DONGAJBleijerheide afg. MiddelburgEindhoven 0-3 PSV—NOAD 1—1 MVVBVV 4—1 NACWillem 2—1 PSV 10 7 2 1 27—9 16 MVV 11 7 4 32—28 14 Eindhoven 11 5 3 3 25—18 13 Bleijerheide 10 5 1 4 23—19 11 Willem II 11 4 4 21—22 10 NAC 11 4 2 5 29—31 10 LONGA 9 4 1 4 22—16 9 Middelburg 10 3 2 5 21—31 8 NOAD 10 2 4 4 14—22 8 BVV 11 1 3 7 22—40 5 2e klasse A. DongenBreda 1—2 HeroVlissingen 0—0 TSCMEVO afg. RBCDOSRO afg. TerneuzenAlliance 6—2 DOSRO 10 6 2 2 29—17 14 Vlissingen 10 5 4 1 25—14 14 Hero 8 5 3 27—9 13 TSC 8 5 1 2 21—15 11 Dongen 7 4 1 2 26—20 9 Terneuzen 9 4 1 4 31—30 9 RBC 9 4 1 4 29—29 9 Breda 8 4 4 17—20 8 De Baronie 8 2 - 6 24—37 4 MEVO 10 1 1 8 12—32 3 Alliance 9 2 7 14—32 2 3e klasse A. Zeelandia n— Hulst 1—2 De Zeeuwen Middelburg H 52 AxelSassche Boys 6—0 Axel 9 5 3 1 32—6 13 Vlissingen H 7 5 2 23—7 12 De Zeeuwen 9 6 - 3 18—13 12 Hulst 8 3 5 18—12 11 Terneuzen H 8 3 1 4 19—17 7 Middelburg II 10 2 1 7 15—36 5 Zeelandia n 7 1 6 4—21 2 Sass. Boys 8 1 7 11—29 2 3e klasse B. De vorst is ditmaal voor zeer vele clubs een spelbreker geweest, zoodat over het alge- meen slechts een half programma of nog minder kon worden afgewerkt. In de eyrste klasse moest Middelburg het tegen Eindhoven afleggen en verloor met 0—3. Zaterdag vemamen wij dat de bekende spe- ler van Middelburg Vogel niet zou kunnen uitkomen, toch bleek hij bij het betreden van het veld aanwezig te zijn, doch moest wegens een opgeloopen kwetsuur reeds voor de rust zijn plaats afstaan. In de tweede klasse A gingen ook slechts drie wedstryden door. Dongen moest aan Breda de overwinning laten, waardoor deze club zich in eens krach- tig opwerkt tot de middenmoot. Hero en Vlissingen hebben de punten ge- deeld, hetgeen een flinke prestatie is voor onze Zeeuwsche zusterclub, want Hero moet nog steeds aangemerkt worden als de a.s. kam- pioen in deze afdeeling. TERNEUZEN—ALLIANCE. 6—2. Voor wij aan het verslag van dezen wedstryd beginnen, moeten wij een opmerking maken en wel deze, dat het ons ten hoogste heeft verwonderd dat de scheidsrechter dezen wed- strijd heeft doen doorgaan. Gelukkig is het zonder ongevallen afgeloopen, maar het ter- rein was niet geschikt voor voetbal. De grond was hard en telkens zag men dat de bal de gekste wendingen maakte nadat zij den grond had bereikt. Hierdoor kwam het weer dat ook de spelers slechts met de grootste moeite den bal richting kondeh geven. Overtreddngen werden gemaakt, die op een zacht terrein zouden zijn uitgebleven, botsingen kwamen voor doordat de spelers zich niet voldoende konden wenden en keeren. Het gevolg was dat nu en dan een speler op minder zachte wijze met den bevroren bodem kennis maakte en het spel dreigde te verruwen, daar men niet steeds inzag, dat het terrein en niet de speler de schuld was van een al te stevige omtmoe- ting. De scheidsrechter heeft door tactisch ingrypen kunnen voorkomen dat een minder gewenschte toestand ontstond, maar hy had beter gedaan, toen hem moest blyken dat op zoo'n teirein van behoorlyk voetbalspel geen sprake kon zijn, den wedstryd te staken. Het i3 dan ook gebleken dat zeer veel wed- •strijden geen doorgang konden vinden wegens bodemgesteldheid en eveneens wedstrijden zijn gestaakt moeten worden. Wij hopen dat de consul by vorst zich tydig op de hoogte zal stellen van den toestand van het terrein en het veld zal afkeuren wanneer dit tengevolge van de vorst ongeschikt is, ja, laten wij het zeggen, gevaarlijk is voor de- genen die hierop him krachten moeten ten beste geven. i Hoewel het aantal toeschouwers by dezen wedstrijd, ondanks de koude, bevredigend kon worden genoemd, was het bezoek verre be- neden het normale. Daar de costumes van Alliance en Terneu- zen vrijwel gelijk zyn, hadden de spelers van de thuisclub zich in een witte blouse gestoken, waardoor mogelijke vergissingen werden voor komen. Dit herinnert ons aan den wedstryd Temeuzen III tegen Oramje voiige week, I waar wij zegge vier verschillende oostuurns Nieuw-BorgvlietGoes 3—3 MEVO IIZierikzee 5- 0 Hansweert DOSRO n 1- —3 Zeelandia I 8 6 2 43—10 14 N.-Borgvliet 8 4 3 1 20—12 11 Goes 8 5 1 2 28—19 11 Zierikzee 7 3 1 3 15—17 7 MEVO II 7 3 4 16—22 6 SINOTO 7 1 2 4 9—18 4 DOSRO H 7 1 1 5 6—32 3 Hansweert 6 1 5 9—16 2 zagen en een der spelers van Temeuzen zelfs een vrijwel gelijke trui aan had als de gasten, die hierdoor meermalen hem voor een van hun spelers aanzagen en te laat bemerkten, dat de bal juist niet naar hem had moeten wor den gespeeld. Vcor den scheidsrechter van dien wedstrijd was deze veelheid van kleuren schijnbaar geen toezwaar en lustig volgden de vergissingen elkaar op. En nu volge het verslag van den wedstryd TemeuzenAlliance. Alliance trapt af, maar de eerste aanval is voor Temeuzen, doch de achterhoede van Alliance plaatst het leder terug waarna Al liance een verkenning doet. Reeds dadelijk bemerkt men dat geen enkele speler vol doende balcontrole heeft, trouwens niet kan hebben, daar de bal op den be vroren grond de vreemdste sprongen maakt. Temeuzen gaat weer in den aanval, maar als J. Hamelink, die de rechts- binnenplaats in de voorhoede inneemt, den bal voor het doel wil plaatsen, spiingt het leder veel hooger dat hij had verwacht en hy kan den bal slechts even aanraken, waardoor de rechtsback van Alliance het gevaar kan keeren. Ook hij raakt den bal maar half en Van Hecke, die de spilplaats bij Temeuzen bezel, zendt 't leder naar zijn rechtsbuiten die achter plaatst. Als de bal weder in het veld wordt gedeponeerd begaat een der spelers van Alliance een fout, en Temeuzen krijgt een vnje schop te nemen. Deze wordt goed ge- plaatst naar Laurens, die een schot op het doel lost. De bal springt hoog op en de doel- verdediger kan hem juist nog vangen. Ter- neuzen blijkt zich beter aan het veld te kun nen aanpassen, maar dat neemt niet weg, dat de mooiste kansen om hals worden gebracht doordat geen enkele speler kan voorzden hoe de bal zoodra deze den grond raakt zal springen of rollen. Een aanval van Temeuzen gaat teloor wegens buitenspel. Een prachtige aanval geleid door J. Hame link wordt op het laatste oogenblik door den doelman van Alliance gekeerd. Alliance werkt zich nu los uit de eerste omknelling en Van de Wege moet, als het hem door twee spelers van Alliance al te lastig wordt gemaakt, den bal uittrappen. De linkshalf van Alliance gooit den bal naar den linksbuiten, die goed voorzet, weliswaar iets te hard, maar de reehtsbinnen weet het leder toch te bemach- tigen. Hij plaatst vlak langs het doel, Dooms laat zich vallen, maar de bal is buiten zijn bereik en de linksbinnen van Alliance heeft den bal maar voor het inloopen, hetgeen hy natuurlijk niet nalaat. 01. By een algemeenen aanval van Temeuzen weet de linksachterspeler van Alliance fraai weg te werken en weer is Alliance een ge- vaarlyke aanval aan het voorbereiden, doch de linksbinnen trapt ten slotte juist naast. Na den uittrap verplaatst 't Gilde den bal naar het trio HamelinkDobbeleirLau rens, die goed combineerend de verdediging van Alliance passeert maar als het schot ge- lost wordt is de doelman op zijn plaats, hy stompt den bal weg, die, opgevangen door Dobbeleir, daama wordt naast geschoten. Een aanval van Alliance kan niet worden benut daar een der spelers buitenspel staat. Dan is het Dobbeleir, die den bal goed heeft vrij gemaakt en het doel van Alliance ont- komt aan een doorboring als de doelverdedi- ger van Alliance het schot van Dobbeleir reeds heeft gemist, maar de bal scheert juist de paal en gaat achter. Dadelijk daarop krijgt Temeuzen een corner te nemen, maar de bal gaat achter. Van Hecke plaatst direct den bal naar Geers, die een hard schot op het doel lost waar de keeper der gasten op zijn post is. Een volgende goede voorzet van Temeuzen's rechtsbuiten wordt door vele verdedigers en aanvallers gemist tot ten slotte een der achterspelers zich over den bal ontfermt en ver het veld inzendt. Toch keert Temeuzen terug maar de scheidsrechter on- derbreekt den aanval wegens buitenspel en de voorhoede van Alliance ondergaat hetzelf- de lot. Rort daarop krijgt Temeuzen een hoekschop te nemen, die wel goed genomen maar geen succes oplevert daar de bal ten laatste achter wordt geschoten. Bij een aan val van Alliance trapt een der halfspelers van Temeuzen veel te hard op het eigen doel terug en Dooms kan den bal niet meer be- reiken, een hoekschop voor Alliance is hier- van het gevolg. De hoekschop wordt slecht genomen en de bal gaat achter. Een alge- meene aanval van Temeuzen volgt, een der achterspelers van Alliance maakt in het straf- schopgebied vermoedelijk een overtreding, want de scheidsrechter wyst naar het bekende punt. Laurens neemt stelling achter het leder, het fluitje klinkt en de gelykmaker zit 11. Er zyn dan ongeveer 28 minuten ge speeld. Dadelyk volgt een aanval van Alliance, maar de bal wordt te hard voor gezet, de voorhoedespelers van Alliance kunnen den bal niet bereiken en de linksback Geensen zorgt voor retoumeerimg naar Van Hecke, die door- geeft naar Geers, die den bal moet afstaan aan den rechtsback van Alliance en weer is Alliance in den aanval tot ten slotte den bal juist naast wordt geschoten. Temeuzen keert terug naar Alliance's doel en Geers passeert den achterspeler van de gasten, hy zet echter direct op het doel in plaats van de toeloopende Laurens en Dobbe leir gelegenheid te geven de kans te benutten. De doelman van Alliance moet nu niet op- treden want het schot gaat naast. Nu be- machtigt 't Gilde den bal en plaats deze naar Dobbeleir, die alleen de achterhoede van Al liance wil passeeren. Op ongeoorloofde wijze wordt Dobbeleir door beiden genomen, een vrije schop is het gevolg. Laurens schiet hard op het doel buiten bereik van den doelman maar een der backs had zich neven hem op- gesteld en weet het doel voor doorboring te vrywaren. Toch is het weder Temeuzen die terugkeert en als Riemens prachtig voorzet is het Laurens die den bal onhoudbaar tnkopt 2—1. Dadelijk is Dobbeleir met Hamelink terug by het doel van Alliance maar de keeper stompt op fraaie wyze den bal uit zyn doel. Het spel verruwt en onnoodig wordt van lichaamskracht gebruik gemaak, hetgeen de scheidsrechter aanleiding geeft zijn waar- schuwende stem te doen hooren. Even later zien wij een der spelers van Alliance vrijwil- lig het veld verlaten en betreedt een reserve- speler het veld. By een aanval van Temeuzen zet Geers goed voor, Dobbeleir snelt toe, maakt den bal vry en deponeert kalm het leder buiten bereik van den keeper in het doel 31. Tweemaal achter elkaar is Temeuzen in den aanval en ten slotte stompt de doelman van Alliance boven alle hoofden uit den bal ver het veld in. Als de linkervleugel van Alliance mooi is dcorgebroken weet Van de Wege niet beter te doen dan uit te trappen daar hy zich niet vlug genoeg op den harden grond kan wenden. Een hard schot van den linksbinnen van Alliance gaat in het zynet. Nog een kleine schermutseling en de rust is aangebroken. Dadelijk by de hervatting is Alliance aan het woord maar vrijwel een leder mist den bal tot Dooms uitloopt en het leder naar Van Hecke plaatst. Een aanval van Temeuzen wordt door den middenhalfspeler van Alliance zeer fraai on- derhrcken, maar Laurens keert terug geeft aan Dobbeleir, die doorzendt naar J. Hame link, die een prachtkans mist. Van Hecke valt op doordat hy alle ballen weet te onder- scheppen en vrywel overal zit. Een alge- meene verwarring ontstaat vlak voor het doel van Alliance. De achterspelers werken niet voldoende weg. Dobbeleir schiet hard tegen een der backs op maar het leder komt bij hem terug, hy maakt een schynbeweging en het doel komt open te liggen waarvan hg gebruik maakt door kalm zyn schot te plaat sen 41. De stuwende kracht van de mlddenlinie komt bij den aanval van Terneuzen tot uiting want herhaaldelyk worden de kansen gebo- den. Laurens zet naar Geers, die goed voor zet maar de keeper werkt den bal weg, niet ver genoeg echter want Laurens is reeds terug- getrokken, vangt den bal op en schiet op het doel, te zacht evenwel want de keeper heeft tijd zich te herstellen en vangt het leder op. Nu is de middemhalf van Alliance aan het woord, hij plaatst den bal naar den reehts binnen, die voorzet. De bal schynt naast te gaan doch een der spielers loopt hard toe en zet in. Wel achterhaalt Geensen den bal maar Ooos 20 en 30 ci. (Ingez. Med.) hij schynt de ltjn gepasseerd te zyn en de stand is 42. Wy noteeren thans drie aanvallen van Ter neuzen, die worden afgeslagen en Alliance komt iets mefer opzetten. Een schitterend schot van den linksbuiten van Alliance wordt door Dooms op even fraaie wyze gestopt. Twee achtereenvolgende comers worden door Terneuzen genomen maar de achterhoede van Alliance is paraat en werkt hard. Bij een goede voorzet van Hamelink mist Geers in goede positie. De middenvoor van Alliance probeert het nu met een ver schot maar Dooms heeft hiermede geen moeite. Als Al liance ten aanval wil gaan is J. Hamelink terug in de verdediging gekomen, geeft den bal aan 't Gilde, die doorzet naar Dobbeleir en een hard schot tegen de paal is het besluit, Geers snelt toe en schiet via een der backs achter. De hoekschop brengt geen moeite in de achterhoede en weer is Alliance by Dooms waar deze een hard schot van den linksbinnen moet keeren. Goed samenspe- lend komen Dobbeleir en Laurens naar voren maar als Laurens den bal wil inzenden staat hij buitenspel. Toch keert het binnentrio van Terneuzen terug en Dobbeleir heeft blykbaar bemerkt, dat zyn zachte schoten beter gericht zijn dan zyn knaleffecten en kalm richt hy den bal naast den doelman 52. Terneuzen is zijn inzinking te boven geko men en eenige aanvallen stranden op buiten spel. J. Hamelink schiet hard tegen de zy- paal. Een aanval van Alliance is in den maak en de spil van de gasten speelt werke- lyk een mooie party. Hy passeert eenige spelers en wil doorgeven naar den schutter in zyn voorhoede, den linksbuiten. Van de Wege schynt den opzet bemerkt te hebben, want hy rent naar de zwakke plaats en kan nog juist beletten dat de bal den linksbuiten bereikt. Toch komt Alliance terug, maar nu weet Geensen den bal weg te koppen. Van Hecke werpt zich op den bal als de midden voor van Alliance den hoogopspringenden bal mist en geeft aan Laurens door, die dadelyk de goede positie van Dobbeleir bemerkt. Een hard schot van deze wordt door den keeper gestopt, dadelijk volgt een schot van Laurens, doch nu is een der backs van Alliance in staat het gevaar af te wenden. Een aanval van Alliance loopt op niets uit daar de bal achter gaat, zoo ook een aanval van Temeuzen, die enderbroken wordt door buitenspel. Laurens zendt van te ver een schot in dat door den doelman wordt gekeerd. Een center naar J. Hamelink, die dichter bij het doel stand was den aangewezen weg geweest. 't Gilde komt in duel met een paar spelers van Alliance, doch weet nog juist bytijds door te geven naar Van Hecke, die weer naar Dobbeleir plaatst. Deze draalt niet lang zet schuin over naar Laurens, die de bedoeling van Dobbeleir schijnt bemerkt te hebben en een seconde later is het zesde doelpunt door Laurens ge maakt 62. Er zyn thans nog 4 minuten te spelen. De middenhalf van Alliance geeft den moed niet op, weet zeer mooi den bal vry te maken maar Geensen tipt den bal voor de voetea van den reehtsbinnen van Alliance weg en is Terneuzen weer in den aanval. Als J. Hamelink den bal voor het doel zal plaatsen fluit de scheidsrechter het elude. AXEL—SASSCHE BOYS 60. Tweemaal in veertien dagen tijds zyn de beide Zeeuwsch-Vlaamsche rivalen slaagsch geweest en tweemaal heeft de Oranjeploeg op overtuigende wyze zyn superioriteit over de Sassenaren bewezen. Indien men echter de plaatsen der beide clubs die respectiervelyk thans aan den kop gaan en aan de staart ben- gelen in oogenschouw neemt en daarby be- denkt, dat de Sassenaren met slechts 10 man dezen wedstryd hebben gespeeld, terwyi Axel nog het belangrijke terreinvoordeel had, dan spreekt uit deze cyfers niet het abnor- male krachtsverschil dat men zou vermoeden! Veeleer mogen wy dan ook comcludeeren, dat de uitslag volkomen normaal was. Als om stipt 2 ure de heer C. Roster laat tossen, winnen de gasten den opgooi en moet de thuisclub tegen den vrij krachtigen, van doel tot doel staanden wind spelen. By de oranjehemden staat Dronkers weer op de spilplaats, (na een paar wedstryden van ge- dwongen rust) en missen wy Dieleman, die met Martens by de Sassche Boys voorloopig geschorst is), naar aanleiding van het ge- beurde in Sas van Gent. F. de Regt brengt het leder dan in beweging en de linkervleugel trekt ten aanval. Een der eerste aanvallen op de Sassche veste standi op buitenspel van Scheele. Als F. de Regt een fraaie trough pass naar rechts geeft, valt Scheele, en de kans is verloren. Met regel- matigheid herhalen zich de Axelsche aanval len en duidelyk demonstreert zich het gemis van den elfden man in de Sassche gelederen. hetgeen een hiaat beteekent en waardoor de aanvalskracht der gasten miniem is. Aanvoerder van den Berge, zoowel als Dronkers op de spilplaats hebben dan ook geen al te zware taak hun aanvalsquintet tel kens op te stuwen. Acke en Asselman in de Sassche verdediging spelen met het oude ,,brio", dat weleer het kenmerk was van het geheele Sassche team. Vooral eerstgenoem.de speler was het groote struikelblok voor de oranjehemden en zonder dezen speler, zoo als in Sas van Gent onlangs zouden gewis de dubbele cyfers zyn gehaald. Als Dronkers van ver heeft overgeschoten en Rinique in het Axelsche zijnet kogelt en later overkopt, wordt het Axelsche offensief tenslotte te mooTddadig. Een fraaie voorzet van Scheele gaat buiten het bereik van Roekkoek achter. Even later gaat het schot van Scheele over den linkerhoek van Ducarmon's heiligdom. Een moment later krijgt de Axelsche rechts- uiterst een moment gelegenheid om te rich-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2