Hoofdstuk vn. verantwoord 85 of afgerond 1450. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. ■fleei in de kwade posten, wegens de directe belastingen. f 1000. 331. Belooning der schatters en herschat- ters van de huurwaarden der localiteiten, ■waarvoor vergunning voor den verkoop van Sterken drank in het klein is verleend. f 40. 332. Kosten ter zake van verzekering, pensionneering «cz. van ambtenaren en be- ambten. 35. 333. Aandeel vein het rijik in het hotelver- gunnings- en verlofsrecht. f 300. 334. Wegens te veel genoten hoofdsom en opcenten op directe belastingen. 2000. Ink om s t en 335. 80 opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting. 43.000. 336. Belasting wegens de classificatie der gemeente (gemeente-fondsbelasting). /6700. 337. Zuivere opbrengst der belasting naar bet inkomen over vorige belastingjaren. Memorie. 338. Gewetensgelden. Memorie. 339. Belasting op de honden. f 1500. 340. Oninbaar geleden belasting, welke alsnog is geind. Memorie. 341. Opbrengst van het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein en van het verlofsrecht voor den ver koop van zwak-alcoholischen drank in het klein. 1900. 342. Opbrengst van aanmaningen. f 150. 343. Verhaal van pensioensbijdragen. 15. 3. Woningbedrijf. 344. Uitkeering van het bedrijf. /8190. 345. Rente wegens aan het bedrijf ver- strekte kasgelden. Memorie. 346. Bijdrage van het rijk krachtens arti- kel 38, 3e lid der Woningwet. 2450. Ditgaven 347. Kosten ter zake van verzekering, pensionneering enz. van ambtenaren en be- arobten. f 42. 348. Annuiteiten van geldleeningen ten laste van hoofdstuk XIII 3 komende. 7480. 349. Uitkeering aan het bedrijf. 3525. 350. Bijdrage aan hoofdstuk VII van den kapitaaldienst tot het herkrijgen van ver- vreemde kapitalen. 86,87. 351. Rente wegens door het bedrijf tijdelijk gestorte gelden. f 45,26. 352. Bijdrage aan hoofdstuk VII v. d. ge- wonen dienst wegens rente van aan het be drijf uit eigen middelen geleende gelden voor den bouw van 6 woningen. 580,87. 352a. Restitutie van teveel ontvangen by- drag e ex-artikel 38, 3e lid der Woningwet. Memorie. Hoofdstuk XIV. Kas voorzieningen Inkomsten 353. Teruggave van het rijik. /600. 354. Teruggave van voorschotten, aan amb tenaren verstrekt voor het doen van uitgaven ten behoeve van de gemeente. 1010. U i tg a<v e n 355. Voorschotten ten behoeve van het ryk. f 600. 356. Voorschotten aan ambtenaren der ge meente, ten einde daaruit voorloopig kleine betalingen ten behoeve der gemeente te doen. 1010. 357. Rente en provisie van tijdelijk ter voorziening in de behoefte aan kasgeld op- genomen gelden. f 800. Hoofdstuk XV. Overige inkomsten en uitgaven. Inkomsten 358. Verantwoording van het verschil tus- sehen de vodr 1 Januari 1934 ontvangen op brengst van de opcenten op de gemeente fondsbelasting over het belastingjaar 1933/ 1934 en het ter zake op hoofdstuk XII ver antwoorde bedrag. Memorie. 359. Verantwoording van het verschil tus- schen de v66r 1 Januari 1934 ontvangen op brengst van de belasting wegens de classifi catie der gemente (gemeente-fondsfoelasting) over het belastingjaar 1933/1934 en het ter zake op hoofdstuk XII verantwoorde bedrag. Memorie. Uitgaven 360. Overboeking naar den dienst 1?34 van het verschil tusschen de v66r 1 Januari 1934 ontvangen opbrengt van de opcenten op de gemeente-fondsbelasting over het belas tingjaar 1933/1934 en het ter zake op hoofd stuk XII verantwoorde bedrag. Memorie. 361. Overboeking naar den dienst 1934 van het verschil tusschen de v66r 1 Januari 1934 ontvangen opbrengst van de belasting wegens de classificatie der gemeente (ge meente-fondsbelasting) over het belastingjaar 1933/1934 en het ter zake op hoofdstuk XII verantwoorde bedrag. Memorie. Hoofdstuk XVI. Onvoorziene uitgaven. 362. Onvoorziene uitgaven. 4 f 4282,76. KAPITAALDIENST. Hoofdstuk I. Vroegere diensten. Inkomsten 363. Batige sloten van den kapitaaldienst der iaatst-vastgestelde rekening, voor zoo- venre daaraan niet reeds eene bestemming is gegeven. Memorie. Uitgaven 364. Nadeelige sloten van den kapitaal dienst volgens de laatst-vastgestelde reke ning. Memorie. Hoofdstuk VI. Openbare werken. Inkomsten: 365. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 366. Geldleening overgebracht van hoofd stuk XVI. Memorie. Uitgaven 367. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. Eigendommen, niet voor den openbaren dienst bestemd. Inkomsten 368. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 369. Opbrengst van den verkoop van ge- meente-eigendommen. f 10.200. 370. Ontvangsten wegens uitloting en con- versie van effecten. f 10.000. 371. Bijdrage van de volgende hoofdstuk- hen van den gewonen dienst tot het herkrijgen van vervreemde kapitalen. 86,87. Uitgaven 372. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 373. Aankoop van rentegevend goed. S 20.086,87. 374. Terugbetaling gelden bij aankoop van gemeentegrond. f 200. Hoofdstuk Vin. Onderwijs, kunsten en wetenschappen. 2. Openbaar gewoon lager onderwijs. Inkomsten 375. Geldleening overgebracht van hoofd stuk XVI. 30.000. 375a. Bijdrage van hoofdstuk VIII 2 van den gewonen dienst. 300. Uitgaven 376. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 377. Kosten van stichting, uitbreiding, ver- bouw of verandering van inrichting van ge- bouwen en van aankoop en inrichting van terreinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening. 30.300. 4. Openbaar uitgebreid lager onderwijs. Inkomsten 377a. Bijdrage van hoofdstuk VIII 4 van den gewonen dienst. f 150. Uitgaven 378. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 378a. Kosten van stichting, uitbreiding, verbouw of verandering van inrichting van gebouwen en van aankoop en inrichten van terreinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening. f 150. 7. Bijzonder gewoon lager onderwijs. Inkomsten 379. Geldleening overgebracht van hoofd stuk XV. Memorie. 380. Bijdrage van hoofdstuk VIII 7 van den gewonen dienst. Memorie. 381. Waarborgsommen, gestort door be- sturen van bijzondere lagere scbolen. Memorie. Uitgaven 382. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 383. Kosten van stichting, uitbreiding, ver bouw of verandering van inrichting van ge bouwen en van aankoop en inricht van ter reinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening. Memorie. 384. Belegging van waarborgssommen, gestort door besturen van bijzondere lagere scholen. Memorie. 9. Bijzonder uitgebreid lager onderwijs. Inkomsten 385. Geldleening overgebracht van hoofd stuk XVI. Memorie. Uitgaven 386. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 387. Kosten van stichting, uitbreiding, ver bouw of verandering van inrichting vein ge bouwen en van aankoop en inrichten van ter reinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening. Memorie. Hoofdstuk XVI. Geldleening. Inkomsten 388. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. Uitgaven 390. Nadeeli gslot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 391. Kosten van het sluiten van geld leeningen. Memorie. 392. Buitengewone aflossing van geld leeningen. Memorie. 393. Kosten van vervroegde aflossing en comversie van geldleeningen. Memorie. In verband met de besprekingen en beslui- ten, genomen bij de behandeling der begiroo- ting, komen in behandeling en worden met algemeene stemmen vastgesteld de volgende verordeningen en besluiten: VERORDENING betreffende de classi ficatie van de gemeente Ter Neuzen voor de heffing der gemeente- fondsbelasting. Artikel 1. De gemeente wordt voor de toepassing van het bepaalde in het tweede lid van artikel 14 der wet van 15 Juli 1929 (Staatsblad no. 388) gerangschikt in de derde klasse. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking met ingang van het belastingjaar 1933/1934. Als- dan vervalt de verordening van 24 Juli 1930, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 23 September 1930 no. 48. Deze blijft van kracht ten aanzien van vorige belastingjaren. MEMORIE VAN TOELICHTING tot de verordening betreffende de classificatie der gemeente voor de gemeentefondsbelasting. De gemeente is tot dusver geplaatst in de 2e klasse voor de gemeentefondsbelasting. Voor het begrootingsjaar 1932 is de opbrengst terzake geraamd op 7400. De opbrengst wordt thans door den inspec- teur geraamd op /5000. In 1932 wordt verantwoord 2/3 van 7400 f 4940. Op onderdeel b voor het dienstjaar 1933 wordt verantwoord het restant of f 5000 4940 60. Bleef de gemeente voor deze belasting ge plaatst in de 2e klasse dan kon op onderdeel a voor den post worden uitgetrokken 2/3 x 5000 3300. De totale opbrengst kon dan worden geraamd op f 3390. Teneiinde de begrooting 1933 sluitend te krijgen is het noodzakelijk naast de overige belastingvoorstellen, de gemeente te plaatsen in de 3e klasse voor de gemeentefondslbelas- ting. Op onderdeel a dienstjaar 1933 kan dan worden geraamd 2/3 x 10.000 of afgerond f 6640. De totale raming is dan f 6700. Door plaatsing van de gemeente in de 3e klasse wordt ieder belastbaar inkomen geacht 100 hooger te zijn dan in de 2e klasse. VERORDENING op de heffing van op centen op de Vermogensbelasting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Br zullen jaarlijks, met ingang van het be lastingjaar 1 Mei 1933 tot en met 30 April 1934, ten behoeve dezer gemeente, op de hoofdsom der vermogensbelasting worden ge- heven 25 opcenten. De opcenten worden niet geheven op de aan- slagen van hen, die binnen het rijk geen vaste woonplaats hebben. Artikel 2. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. VERORDENING op de invordering van opcenten op de hoofdsom der Ver mogensbelasting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. De invordering op de hoofdsom der Ver mogensbelasting geschiedt overeenkomstig artikel 296 der gemeentewet. Artikel 2. eiunoji Deze verordening treedt tegeljjk )inet die op de heffing in werking. MEMORIE VAN TOELICHTING tot de vorordeningen op de heffing en op de invordering van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting. Tot dusver werden geen opcenten op de vermogensbelasting geheven. Teneinde de ontwenp-ibegrooting van 1933 sluitend te krijgen is het noodzakelijk te ramen 25 op centen op deze belasting. Blijkens opgaaf van den inspecteur der directe belastingen alhier is de opbrengst der vermogensbelasting op 7000 te ramen. 25 opcenten brengen dan op f 1750. Voor het begrootingsjaar 1933 kan hiervan worden VERORDENING op de heffing van op centen op de Gemeentefonds-belas- ting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Er zullen jaarlijks, met ingang van het be lastingjaar 1 Mei 1933 tot, en met 30 April 1934, ten behoeve dezer gemeente, op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting worden geheven tachtig (80) opcenten. Artikel 2. De opcenten worden niet geheven op de aanslagen van hen, die binnen het Rijk geen vaste woonplaats hebben. Artikel 3. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 4. Deze verordening wordt herzien zoodra de gemeente voor de heffing der gemeentefonds belasting wordt gerangschikt in een andere dan de derde klasse. Artikel 5. Bij het inwerking treden dezer verordening vervalt de verordening van 29 October 1931, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 26 Mei 1932 no. 78. Deze blijft van kracht ten aan zien van vorige belastingjaren. MEMORIE VAN TOELICHTING tot de verordening op de heffing van op centen op de gemeentefondsbelasting in de gemeente Ter Neuzen. In de bestaanide verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting in de gemeente Ter Neuzen is bepaald, dat deze verordening wordt herzien zoodra de ge meente voor de heffing der gemeentefonds belasting wordt gerangschikt in een andere dan de tweede klasse. U wordt thans voorgesteld de gemeente in de derde klasse te plaatsen. In verband hier- mede moet de verordening opnieuw worden vastgesteld. In artikel 4 wordt dan gelezen in plaats van tweede klasse, derde klasse. Verder wordt verwezen naar de memorie van toelichting op de verordening betreffende de classificatie der gemeente voor de ge meentefondsbelasting. VERORDENING op de invordering van opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting in de ge meente Ter Neuzen. Artikel 1. De invordering der opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting geschiedt overeenkomstig artikel 296 der gemeenitewet. Artikel 2. Deze verordening treedt tegelijk met die op de heffing in werking. Bij het inwerking treden dezer verordening vervalt de verorde ning van 29 October 1931. Deze blijft van kracht ten aanzien van vorige belastingjaren. Burgemeester en Wethouders van Ter Neu zen stellen de raad voor het navolgende be sluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, overwegende dat bij besluit van 15 Novem ber 1923, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zeeland den 7 December 1923 no. 69, le afdeeling, is besloten van de pensioens- gnondslagen der gemeente-ambtenaren te hef- fen een bijdrage van drie percent (3 voor het eigen en een half percent voor het weduwen en weezenpensioen dit laatste met in achtneming der bepaling van artikel 98 der Pensioenwet 1922; dat door de groote werkloosheid de uitga ven der gemeente voor werkloozensteun, sub sidie aan de werkloozenkassen en het burger- lijk armbestuur aanzienlijk moeten worden verhoogd; dat de inkomsten door de slechte economi- sche toestand terugloopen; dat door verlaging van de prijzen van de verschillende ievensbehoeften het salarispeil in werkelijkheid is verhoogd; dat onder deze omstandigheden een korting op de salarissen billijk is; dat het overleg als bedoeld in de verorde ning tot regeling van het georganiseerd over- leg voor ambtenaren en werklieden en politie- personeel in dienst der gemeente Ter Neuzen heeft plaats gehad; besluit: over de jaren 1933, 1934 en 1935 extra te verhalen van de pensioensgrondslagen der gemeente-ambtenaren vijf (5) percent voor weduwen- en weezenpensioen, met inacht- neming der bepaling van artikel 98 der Pen sioenwet 1922. De vaststelling der gemeenteibegrooting houdt voorts in, dat tevens met algemeene stemmen zijn vastgesteld de begrootingen voor den dienst 1933 van: a. het burgerlijk armbestuur op een eind- cijfer van 32.460. De subsidie der gemeente is geraamd op 31.500 (voor he.t loopende jaar op 28.000); b. der gemeentebrandweer, op een eind- cijfer van f 1650; c. der commissie tot wering van school- verzuim in de kom, op een eindcijf er van f 337 d. der commissie tot wering van sohool- verzuim te Sluiskil, op een eindetjfer van 135; e. van het gemeentelijk woningbedrijf, op een eindcijfer van afdeeling I 11.228,46; afdeeling II 157.324,52%. 13. Oproepen geneesheer voor Sluiskil. De heer COLSEN stelt voor, in verband met de vacature van gemeentegeneesheer te Sluis kil sollicitanten op te roepen op een jaarwed- de van f 1200, met een jaarlijksohe verminde- ring van /100 tot de jaarwedde op 600 is gedaald. Op de tegenwoordige jaarwedde van 400 komen geen sollicitanten. In ver band met de vele artsen die tegenwoordig' beschikibaar zijn, mag de verwachting gekoes- terd worden, dat er voor aanvankelijk /1200 wel een komen zal, die zich daar wil vestigen. Hij kan er dan van lieverlede inkomen en zijn toelage dalen tot f 600, op welk bedrag hij de jaarwedde zou willen behouden. Voorts maakt hij de opmerking, dat bij het ontstaan van de vacature ook alleen een ad- vertentie is geplaatst in het plaatseiijk blad doch in geen enkel geneeskundig tijdschrift, hetgeen hiervoor toch een vereischte moet beschouiwd worden. Thans wordt de betrek- king waargenomen door den gemeentegenees heer uit de kom, doch dat bevredigt niet. De klachten over de waarneming van de armen- practijk zijn den voorzitter uit een met hem gehouden onderhoud bekend. Op de voorge- stelde voonwaarde en bij een advertentie in de geneeskundige tijdsohriften gelooft spreker dat er sollicitanten zullen komen. De heer DE JAGER: Dokter Van Looij had maar 400. De heer COLSENAls woonsubsidie. De heer DE JAGER; De heer Colsen zegt, dat er zooveel artsen rondloopen, uitziende naar een plaats van vestiging. Ik zou dan eens willen beproeven of er zich op de be- staande jaarwedde geen sollicitanten opdoen. Ik ben er in elk geval thans niet voor om f 1200 te geven. De heer VAN CADSAND merkt op, dat het misschien niet eens zoo gewenscht is, een geneesheer voor Sluiskil op te roepen. De VOORZITTER deelt mede, dat de in specteur voor het geneeskundig staatstoe- zicht hier is geweest en met hem deze kiwes- tie is besproken. Die decide ook mede, dat er veel geneesheeren werkloos rondloopen en Sluiskil wellioht wel voor een vestiging in aanmerking kon komen. De heer VAN CADSAND verwacht er niet veel van; hij heeft over Sluiskil als vesti- gingsplaats voor een geneesheer reeds zooveel gehoord; de vooruitzichten zijn er voor een geneesheer zeer bedenkelijk. De heer COLSEN handhaaft zijn voorstel. Dit wordt met 9 tegen 6 stemmen verwor- pen. Voor stemmen de heeren De Bakker, Col sen, Van Driel, Van den Bulck, Van Doese- laar en Hamelink; tegen stemmen de heeren Verlinde, Van Aken, De Bruijn, Van Cadsand, Huijssen, Geelhoedt, Scheele, De Jager en De Jonge. De VOORZITTER deelt mede, dat thans door burgemeester en wethouders zal worden overgegaan tot het doen van een gewone op- roeping voor de bestaande vacature, met in- achtneming van den wenk van den heer Col sen. 14. Persoonjijk feit. De heer VERLINDE acht het noodzakelijk nog eens terug te komen op de uitdrukking van den heer Colsen bij de algemeene beschou- wingen, dat spreker zich in zake de wethou- dersbenoeming voor een borrel zou hebben laten omkoopen. Hij verlangt dat de heer Colsen hetgeen hij gezegd heeft verduidelijkt en moet hem anders sommeeren die woorden in te trekken. Indien spreker aanhaalde, dat de heer Col sen voor een wethouderszetel de kermis wilde verkoopen, dan heeft hij alleen herinnerd aan jhetgeen de heer De Bakker daaromtrent het vorig jaar bij de algemeene beschouwingen heeft medegedeeld. In de notulen der verga- dering van 29 October 1931 is te lezen dat, sprekende over de wethoudersbenoeming, de heer De Bakker o.m. zeide: „De volgende vergadering waren alle rechtsohe leden aan- wezig, er is ons toen gevraagd, of wij er ons mede konden vereenigen met afschaffing van de kermis en verbod van muziek op Zondag. Beiden gingen wij hierinede accoord, waama er een voorstel is gekomen of er twee recht- sche wethouders zouden benoemd worden of een reohts en een links. Het laatste werd aangenomen dus waren wij vrij." En verder heeft de heer Colsen blijkens die notulen gezegd: ,,Nu dit ter sprake gebracht is, wil hij wel verklaren zich niet te hebben verbonden om mee te werken aan afschaffing der kermis; hij wilde wel medewerken tot vorming van een geheel rechtsch college, doch zonder program, op dezelfde wijze als in de vorige periode een college van rechts en links zonder programma heeft gewerkt. Hij wilde zich tot niets binden." Waarop de heer De Bakker zeide: „Niet, nu, maar dftn heb ik het ook niet gedaan!" Hetgeen de heer Colsen omtrent mij gezegd heeft is absoluut gelogen, en daarom ver langt hij, dat deze die woorden intrekt. De heer COLSEN heeft niet bedoeld te zeg- gen, dat de heer Verlinde zijn stem voor een borrel zou hebben verkocht, maar dat de wet houdersbenoeming bij De Vrieze onder een borrel is besproken. De heer VAN CADSAND was van dezelfde meening als de heer Verlinde, dat de neer Colsen die woorden moest terugtrekken. Hij acht het gewenscht, het verloop der wethou- derskeuze nog eens mee te deelen. Onder sprekers ieiding hebben de protestantsch rechtsehe le'den geconfereerd met de heeren van den Vrijheidsbond, nadat gebleken was, dat er geen kans was om met de Roomsch- Katholieken tot een accoord te komen en deze de zaal (de raadszaal) verlaten hadden. Er was met die heeren gesproken over een rechtsch college, doch toen had spreker er op gewezen, dat het dan niet by woorden moest blijven, doch dat men dan ook tot daden moest overgaan en dat daaronder dan ook begrepen zou zijn afschaffing der kermis. Toen heeft de heer Colsen geantwoord: daar ben ik voor te vinden, indien dan voor de kermis een soort winkelweek in de plaats komt. Toen heeft spreker te kennen gegeven, dat zij daar- van dan een schriftelijke verklaring eischten, aangezien het al meermalen gebletken was, dat gedane toezeggingen werden terugge- trokken. Daarop is echter niet ingegaan en hebben de Roomsch-Katholieke heeren de bij- eemkomst verlaten. Toen heeft spreker de heeren van den Vrijheidstoond ter conferentie genoodigd. Men is toen met die heeren over- eengekomen. Zij hebben hun candidaat ge- noemd en. wij den onze. Later is toen de heer De Bakker nog gekomen met een voorstel om dat accoord venbroken te krijgen, doch spre ker en zijn medestanders hebben gezegd: z66 blijft het. De VOORZITTER: En die conferentie is hier in de raadszaal gehouden en hier worden geen borrels getapt. De heer DE BAKKER meent, dat in deze geen kwestie kan zijn van een stem verkoo pen; men confereert en traobt een schlkking te treffen. Hoe schikkelijk wij ook naar voren komen, zoo zullen wij tooh nooit kans krijgen op een wethouderszetel, omdat men daar geen Katholiek wenscht. 15. Omvraag. De heer DE BRUIJN wijst er op, dat er aan de Moffenschans een paal van het electrisch licht zeer ondoelmatig voor het verkeer is ge plaatst en vraagt of het niet mogelijk is die te verzetten naar de overzijde der tramrails. De VOORZITTER zegt een onderzoek toe. b. De heer VAN DRIEL betuigt zijn vreugde, dat van wege de Protestantsch- reohtsche fracties de kwestie van afschaffing der kermis niet naar voren is gebracht en zijn fractie daardoor niet genoodzaakt is gewor- den de vergadening te verlaten, doch ononder- broken aan de beraadslagingen heeft kunnen deelnemen. De VOORZITTER hoopt, dat een en ander aanleiding zal kunnen zijn dat bestaande ge- schillen weer worden opgelost en alien in goede harmonie zullen kunnen samen werken voor de belangen der gemeente. Hij sluit de vergadering. Vergadering van Vrijdag 2 Dec. 1932, des namiddags 1 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge meester. Tegenwoordig de heeren S. van Hoeve, A. de Feijter, D. Dees, C. H. H. Wisse, A. Haak, A. Dees, H. Bakker, D. G. Koopman, S. Buijze, C. Maas en K. Hamelink, benevens de Secre- taris J. Stolk. Aan de orde komt: 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. 2. Notulen. De notulen van de vergadering van 24 Octo ber 1.1. worden met algemeene stemmen vast gesteld zooals die in druk zijn verschenen. 3. Mededeelingen. a. Dat op 21 November 1932 opname heeft plaats gehad van boeken en kas van het ge meentelijk electrisch bedrijf. De ontvangsten bedroegen 37801,23y2, de uitgaven /37790.13, zoodat in kas moest zijn 11,10%, welk be drag aanwezig is bevonden. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Ingekomen stukken. a. Het besluit van den Raad van 24 Octo ber 1932 tot het aangaan eener geldleening. voorzien van bewijs van goed'keuring. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, d.d. 28 October 1932, no. 165 3de afdeeling, houdende bericht van ontvangst van een af- schrift van de op 24 October 1.1. vastgestelde verordening tot wijziging der algemeene poli- tieverordening. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een adres iuidende: Geven met versohuldigden eerbied te ken nen J. de Footer en W. Faas in hun hoedanig- heid respeotievelijk van voorzitter en secreta- ris van den Christelijken Besturenbond te Zaamslag, ten dezen domioiiie kiezende ten huize van den laatstgenoemde, Huijssenstraat A 170, Zaamslag; dat zij zich veroorloven er de aandacht van Uwen Raad op te vestigen, dat het wensche- lijk geacht moet worden over te gaan tot in stalling van een zoogenaamde contact-com- missie, ten einde door middel daarvan de ver- tegenwoordigers der vakorganisaties te kun nen raadplegen over aangelegenheden welke verband houden met de uitvoering en toepas sing van de in deze gemeente geldende crisis- steunregeling voor werklooze arbeiders, dat in verreweg de meeste gemeenten waar met rijkssubsidie een dergelijke regeling tot stand kwam, ook een contactcommissie, als hier- boven bedoeld, in het leven geroepen is; dat de nuttige werking van zulk een com missie telkens weer is gebleken; dat het daarom ook de instemming van Z.E. den Minister van Staat, Minister van B. Z., heeft dat een zoodanige commissie wordt in- gesteld, redenen waarom ondengeteekenden Uwen raad beleefd verzoeken, wel te willen besluiten tot instelling van een contactcom missie over te gaan en de erkende plaatselijke vakcentrales, waaronder ook de Christelijke Besturenbond voornoemd, in de gelegenheid te stellen een lid daarvoor te benoemen. BungerrLeester en Wethouders van oordeel dat het niet noodzakelijk moet worden geacht op het verzoek in te gaan, stellen voor op dit verizoek afwijzend te beschikken. De heer BUIJZE acht thans een contact commissie niet meer noodig, aangezien de or- Orgaan'eS allemaal sitting hebben in Het De VOORZITTER: Van andere zijde is mii ook medegedeeld dat men er mede accoord gaat. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. d. Een verzoek van M. Dees, agent der arbeidisbemlddeling en werkloosheidsverzeke- nng der gemeente Zaamslag, iuidende: dat hij bij besluit van 14 September 1923 met ingang van 1 October daaraanvolgende is benoemd tot correspondent der Arbeidsbemid- deling, op eene jaarwedde van /50; dat aan hem bij besluit van 24 Juni 1931 is toagevoegd het werk der controle op de werk loozenkassen, omdat het noodzakelijk geacht word, en ook is gebleken, ten einde een be- hoorlijke controle uit te oefenen en daardoor zijn jaarwedde is bepaald op /200; dat de werkloosheid sindis deze beslissina zoodamg in omvang is toegenomen dat der- a de werkzaamheden eveneens een veel grooteren omvang gekregen hebben, dat de oorzaak daarvoor te vinden is in de enorme uitbreiding der georganiseerden en het leden- tal der werkloozenkassen, dat dit wel min- stens verdrievoudigd is geworden, dat ook de werkzaamheden bovendien toegenomen en uitgebreid zijn voor de voor deze gemeente geldig verklaarde steunrogeling-j dat hij verder nog een en ander in een onder houd, dat hij de eer gehad heeft te hebben met Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, en volgens zijn meening voldoende en op be- soheiden wijze uiteengezet heeft; dat hij daarom den Raad beleefd verzoekt. am zijne jaarwedde in overeenstemming met bovenaangehaald schrijven, in den zelfden vorm als de toename van het werk te ver- hoogen van /200 op 500 en zulks met in gang van 1 Januari hieropvolgende; dat hij nog zoo vrij is te verwijzen naar naburige gemeenten waar ook een dergeliike regeling is getroffen; dat hierop gaarne een gunstige beschik- kuig getroffen worde. Naar aanleiding van bovengemeld adres merken wij op, dat Dees eerst 24 Juni 1931 ook heeft gekregen de controle op de werk loozenkassen en zijn salaris zooals hij terecht schnjft is gebracht op /200. Deze werkzaamheden heeft hy dus eerst kort onder zich, zoodat een en ander moet worden afgewacht om over een langer tiid- vak de werkzaamheden te kunnen beoor- aeelen. Het Rijk geeft sleohts subsidie in eene iaar- wedde van 60, desniettegenstaande stellen wy U voor de jaarwedde in verband met de bezoldigmgen, die in gemeente van gelijke grootte als Zaamslag wordt betaald, met in gang van 1 Januari 1933 te brengen op 250. De heer WISSE acht, afgezien van de werkzaamheden en de uitbreiding die deze hebben ondergaan, de voorgestelde verhooging met voldoende. Als men ziet hoeveel menschen er bij den agent der arbeidsbemiddeling komen en dat hij zijn woning daarvoor moet disponi- bel stellen onder allerlei weer, dan acht hy in vergelijking met hetgeen elders betaald wordt 300 niets te veel en stelt voor, de jaar wedde tot dat bedrag te venhoogen. De heer BUIJZE kan dit voorstel ten sterk- ste onderschrijvenin andere gemeenten wordt voor den agent een apart kantoortje ingericht van gemeentewege, maar hier moet de man in zijn woning een kamertje daarvoor afzon- deren om de werkloozen te ontvangen. En hy

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 6