Goedkoope Vleeschpakketten. Prima blank Kalis- en Lamsvleesch Radio-Centrale, Zaamslag. DE QLMENBQOMEN Soomkweekerij Vruchtboomen Fa E. A. IJSEBAERT A. A. MARSILJE Jz. Telf. 223 BURQEBLIJKEN STAND. Ksnloor m W. A. DEN BOGGENOE te Axel, Nieuwstraat 80. chocolade Hagel >0 voor lO cts. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAAR TBEWEGING. WISSELKOERSEN. Johan Pieter de Smidt, JOHAN PIETER DE SMIDT, In de van FRANS DE BRUIJN te Hulst, Tel. 65 HALVEPKbS aankoop van ndspakTHEE Deze week ontvangt U 7^2 ons CARBONADEN; 2 ons GEKOOKTE WORST; voor slechts 75 cent. Vlooswijkstr. 55-57 Allen, die wenschen aan te sluiten op de Radiodistributie-Centrale, worden verzocht zich aan te melden bij den Centralehouder waar alle inlichtingen worden verstrekt. Aanbevelend, C. DE RUIJSSCHER. Het debat werd gevoerd met persoonlijke aantygingen, die over en weer gelanceerd werden en bereikte het hoogtepunt, toen een voorstel gedaan werd om het schrijven van de ingezetenen van Vinkel te beantiwoorden met een schrijven, waarin de raad als zijn meening uitspreekt, dat het protest een on- waarachtig karakter draagt, en onder pressie tot stand gekomen is. Verscheidene personen, aldus het antwoond- schrijven, hebtoen verklaard tot de onder- teekening te zijn gedwongen door een mis- lei-dende voorstelling van zaken en zijn be- reid zulks zwart op wit te bevestigen. Met algemeene stemmen werd besloten het schrij ven aan den pastoor van Vinkel te zenden. Naidat in verband met de ongunst der iyden besloten was, zulks naar aanleiding van een wenk van Gedeputeerde Staten, het ver- bouwen van de amlbtswoning van den ge- meente-secretaris uit te stellen, kiwam aan de orde een voorstel van een der raadsleden om een commissie voor kermisaangelegen- heden te benoemen. De voorzitter ontraadde dit voorstel in verband met de tijidsomstandigheden en den berooiden staat van de gemeentefinancien. Dit adivies gaf aanleiding tot wat men zelfs m Heesch een opgewonden discussie noemt. Aan het slot van detze gedachtenwisseling weigerde de voorzitter het voorstel in stem ming te brengen. De raadsleden verlieten hierop alien de vergaderzaal en lieten den voorzitter met den secretaris alleen achter. Later heibben de raadsleden besloten tegen de volgende week een nieuiwe raadsvergade- rlng aan te vragen. DE IMPOPULAIKE WIN|KELSLUITINGSWET. Een lawlne van processen-verbaal. Met betrekking tot de verplichte geheele erf gedeeltelijke sluiting van winkels op Zon- dag is het Zondag in Rotterdam en ook In verschillende andere plaatsen weer een ..vreemde" dag geweest. Op een wijze, die we] massaal mag heeten, is de Winkelslui- tingswet met opzet overtreden. Te Rotter dam alleen zijn naar schatting een tweehon- derd processen-verbaal opgemaakt. De firma C. Jamin heeft den geheelen dag haar 54 ifllialen geopend gehouden; de N.V. C. J. van Buuren en Zonen deed met haar negen fiilialen hetzelfde; voorts zijn den geheelen dag open gebleven een 120 banketibakkers- zaken en bij deze aantallen komen dan nog een aantal winkeliers, aangesloten bij den Bond van Kleinhandeldrijvenden Midden- stand, alsmede verscheidene anderen, zooals sigarenrwinkeliers, die al dan niet onder het mom van verkoap door automaten, ditmaal voor 't eerst, of zooals zjj dit reeds geruimen ti)d doen, op Zondag open bleven lezen wij in het „Dgbl. v. R'dam". Voor de politic is het dus een drukke dag geworden. Van hoogerhand was opdracht gegeven, dat de tegen de Winkelsluitingswet aondigende winkeliers slechts eenmaal ver- baliseerd moesten word en; ook al bleven zij nadien nog geopend; wat trouwens steeds het geval is geweest. Vrijwel in alle winkel- straten van meer of minder beteekenis bleven tal van zaken open. Banketbakkerswaren, suikerwerk en ohocolaterie kon men den ge heelen dag volop koopen en van deze gelegen- iheid is inderdaad een groot gebruik gemaakt, zooals dit trouwens op een Zondag, die juist voor den Sint Nicolaasdag valt, ook verwacht mocht worden. Bi) deze groote en daadwerkelijke actie tegen de Zondagssluiting moeten 2 stroomin- gen onderkend worden; ten eerste de actle van de banketbakkers, die verzocht hadden, op 4 December open te mogen blijven in verband met den Sint Nicolaasdag, wat door het ge- meentebestuur niet is toegestaan, en de actie van den Bond van Kleinhandeldrijvenden, welke verleden week Zondag reeds werd in- gezet. Hoewel algemeen bij de banketbakkers het verlangen leeft, om hun zaken elken Zondag open te mogen houiden, was hun overtredings- aotie tooh slechts voorloopig bedoeld voor den dag van Zondag; bij den Bond van Kleinhan- delaren gaat het er om, de actie, welke de vorige week in de Rubroekstraat werd begon- nen, voort te zetten en uit te breiden over meer winkels. Tegen dezen bond Is de politie, oip last van het gemeentebestuur, stronger opgetreden dan tegen de banketbakkers. Wanneer wat steeds het geval was de winkels na het opmaken van het proces- verbaal open bleven, werd het verkoopen niet bemoeilrjkt of onmogelijk gemaakt. De processen-verbaal werden door agenten in uniform tijdens him gewone route opge maakt; in sommige afdeelingen waren er oak aparte mannetjes uitgestuurd, om op deze overtreding te gaan letten en daarbij is het ook voorgekomen, dat agenten in bur ger overtredingen in winkels constateerden, terwijl de winkelier dan natuurlijk niet wist, dat hij door een politieman op de vingers werd gekeken. Op de politiebureaux kwamen den geheelen dag geregeld de opgemaakte processen-verbaal binnen. Vddrdat de banket bakkers bekeurd konden worden, moesten de politiemannen eerst nagaan, of de betrokken winkel ook open was na of voor 4 uur, waar- op men volgens de wet geopend mocht zijn, welke uren op een kaart voor de deur of raam kenbaar gemaakt moeten zijn. Bij de winkels van Jamin hadden de agenten bet, wat dit betreft, heel, makkelijkwant bier hing vrgmoedig een kaart, waarop gedrukt stond: Zondag van 9 tot 8 uur geopend". DOUANEBEAMBTE SCHIET OP KRANTENBEZORGER. Zaerdagavond toen een krantenlbezorger vanaf het ,,Mgr. Musaersoord" op de Groote Heide te Venlo kwam, werd hij aangeroepen door een douanebeambte en gesommeerd werd tot afstappen. De bode die per fiets was, reed juist de helling van den Herungerberg af, waardoor bij een vrij groote vaart had en niet plotseling durfde te re-rumen. Eensklaps klonk een waarscbuwingsschot door de be- arnbte in de lucht gescboten, onmiddellyk gevolgd door een tweede schot, dat rakelings langs den bezorger heenging, die zich inmid- dels van schrik met zijn fiets had laten om- vailen. De beambte onderzocbt de couranten- tasch en toen bleek, dat deze geen contra- bande bevatte, kon de bezorger zijn weg vervolgen. Dit is, volgens de ,,Msb.", de vierde maa! binnen twee weken, dat dezelfde bode op den Herungerweg door douane- beambten werd aangehouden. Zelfs bet een- voudige beroep van krantenbezorger heeft zijn bezwaren in het onveilig grensgebied. BEDRiEGELIJK'E BANKBREUK. Zaterdag is te Amersfoort gearresteerd en door de mareehaussees uit Leusden overge- bracht naar Leeuwarden de 52jarige B., die er van verdacht wordt, zich tezamen met zijn zoon te hebben schuldig gemaakt aan bedrieg- lijke bankbreuk, waarmee een bedrag van 8000 gemoeid is. Het strafbare feit zou ge- pleegd zijn in verband met het faillissement der Oobp. Vereeniging Vaderlandsche Deposi- to-bank, gevestigd te Hilversum, docb kantoor houdende te Amersfoort, Koninginnelaan 21, ten huize van den heer B. Het doel van deze bank is het plaatsen van obligaties, het ver- schaffen van credieten en verder alle voorko- mende bankzaken. De zoon van B. is reeds Vrydag te Leeuwarden gearresteerd. Deze zoon is procuratiehouder van een door zijn vader opgerichte Veecredietbank, waarvan B.'s zuster eigenaresse is. B. junior is gedo- micilieerd te Berlin, doch was reeds een keer uit Duitschland gezet wegens verdachte han- delingen. PORTEFEUILLE MET f 350 GEROLD. Maandagmiddag heeft de beer W. L. S. uit de Jerichostraat, hoofdopzicbter bij Gemeente- werken, St. Nicolaas-inkoopen gedaan in een winkel aan de Hoofdsteeg te Rotterdam. Hij betaalde met een biljet van /20, waarna bij 10 en wat zilvergeld terugkreeg. Het zilver- geld deed by in zijn portemonnaie, het briefje van tien borg by in zijn portefeuille, waarin een bedrag van 340 zat. De portefeuille stak by in zyn vest. Hij ging den winkel uit, bleef even voor de etalage staan en toen bij daar iets zag liggen dat hy nog hebben wilde, is by weer naar binnen gegaan. In den winkel bleek hem dat hij zyn portefeuille kwijt was. Hij herinnerde zich dat, toen hij voor de eta lage stond, een juffrouw tegen hem aange- drongen is en dat een man achter hem was komen staan. De politie stelt een onderzoek in. BRUT ALE DIEFST ALLEN IN BANK- GEBOUWEN TE ROTTERDAM. Maandagmorgen is in het gebouw van de Handelsmaatschappij aan den Zuid-Blaak te Rotterdam een brutale diefstal gepleegd, waarby de dieven op zeer geraffineerde wyze te werk zyn gegaan. Tusscben 11 en 12 uur kwam in het bank- gebouw een wissellooper van Loopuyt's bank te Schiedam om een bedrag van 20.000 te storten. Toen by juist was begonnen met het uittellen van bet bedrag, kwam een man, ken- nelijk een vreemdeling, naar hem toe, die hem iets vroeg en hem een papiertje toonde, waar op iets stond gescbreven. De looper stond den man te woord, waarna hy onmiddellijk door een tweeden vreemdeling werd aangesproken. Nadat ook dit gesprek was beeindigd ging de looper voort met het uittellen van bet bedrag. Toen bleek hem, dat er een pakje van 100 bil- jetten van 10 verdwenen was. Hij waar- schuwde den kassier die terstond de alarmin- richting in werking stelde. Van alle kanten kwamen politieagenten toerennen, maar een onderzoek in het gebouw wees uit, dat de vreemdelingen reeds vertrokken waren. Ver- moedelijk heeft of de man, die bet eerst den looper heeft aangesproken, of een derde hand- langer den diefstal gepleegd en heeft de dief met den buit het gebouw al verlaten, voordat de tweede vreemdeling met den looper uitge- praat was. De politie vermoedt hier te doen te hebben met een complot van 4 vreemde lingen, dat den laatsten tijd in bankgebouwen te Rotterdam is gesignaleerd. Men waarschuwt het publiek, dat groote geldsbedragen by zich heeft, zich niet te laten afleiden door men- schen, die hen om een of andere reden aan- spreken. Zaterdag is in het gebouw van de Incasso- bank te Rotterdam een soortgeiyke diefstal gepleegd. Toen kwam een juffrouw een aan- zienlijk bedrag storten. Ook zij is door een vreemdeling, wiens signalement overeenkomt met dat van een van de vreemdelingen die Maandagmorgen met den looper uit Schiedam hebben gesproken, aangesproken, na welk ge sprek zy een bedrag van f 165 kwyt was. INBRAAK IN DE HAARLEMMERMEER. Zondagnacht heeft de politie van Haarlem- mermeer in samenwerking met de Amster- damsche politie waarschijnlijk een zeer goede vangst gedaan. Zondagavond tusschen 7 en 12 uur werd in- gebroken bij den aannemer Graauwelman, aan den Lijndertdijk, Zwanenburg, in de Haarlem- mermeer. Toen om middernacht de zoon des huizes thuiskwam, ontdekte hij, dat er onge- wenschte bezoekers waren geweest. De brandkast, een klein model, was meege- nomen. Het bleek, dat de inbrekers binnen waren gekomen door de werkplaats, na de buitendeur te hebben opengebroken. Onmid dellijk werd de politie te Zwanenburg gewaar- schuwd, deze stelde een onderzoek in, waarbij haar bleek, dat een auto met drie personen in de nabijheid van de woning had stilgestaan. De agent vermoedde, dat dit het werk was van een ouden bekende van de politie, zekeren H. M., die vroeger daar in de nabijheid heeft gewoond en thans te Amsterdam woonachtig is. Onmiddellijk waarschuwde hij de Amster- damsche politie en Maandagochtend ongeveer 4 uur trok een auto, die in de Vinkenstraat stond en waarin zich drie personen bevonden, de aandacht van een agent van politie, die op de hoogte was gesteld van het gebeurde in de Haarlemmermeer. Hy hield de drie mannen aan. In den auto lagen inbrekerswerktuigen en krijt. Aanvan- kelijk werd het drietal, dat zich niet verzette, overgebracht naar bet bureau Haarlemmer- plein en van daar ging het naar het hoofd- bureau van politie. Waarschijnlijk hebben de mannen in den auto de brandkast geopend; geld zat daar echter niet in, slechts papieren en enkele gou- den voorwerpen. Deze zyn teruggevonden. Van de brandkast zelf is evenwel geen spoor- gevonden. Het drietal zou worden overgebracht naar de plaats van de inbraak en daarna worden opgesloten in het buis van bewaring te Haar lem. Het is niet onwaarschynlijk, dat de aange- houdenen ook betrokken zijn geweest by eeni- ge inbraken in de Haarlemmermeer. UNIFORM HOOFDDEKSEL. Vorige week verschenen de leerlingen der R.H.B.S. te Heerenveen, getooid met hun uni form hoofddeksel, de meisjes met baret, de jongens met pet van lichtblauwe kleur. Op den voorkant geeft het aantal sterretjes aim, in welke klas de draagster of drager geplaatst is. Met deze uniform deed meteen ook het militaire saluut zijne intrede bij deze scholie- ren. WIELRIJDER. Een wielrijder, die te Amsterdam op den Kloveniersburgwal reed, ontstak plotseling in hevige woede, omdat hij meende, door een auto aangereden te zyn. Hij sprong van zijn fiets en trachtte door de micaruit van de auto den chauffeur een stomp te geven. Een agent van de verkeerspolitie, die op het relletje was komen toeloopen, trachtte den razenden man aan te houden en ter kalmeering naar het bureau over te brengen. Het gevolg was, dat de wielrijder zich tegen den politieman keerde en dezen aan het gelaat en een der armen vry emstig verwondde. Wellicht had het er nog leeiyk voor hem kunnen uitzien, als er niet een politie-auto was aangerukt. De agenten, die daaruit sprongen overmanden den woeste- ling, en brachten hem niet zonder moeite in den wagen, waarin hij naar bet politiebureau werd vervoerd en is ingesloten. De gewonde agent heeft zich naar buis moeten begeven. ONDERHOUD MILITAIRE GEBOUWEN. Op bet bureau der genie te Vlissingen is gisteren aanbesteed het ednjarig onderboud van de militaire gebouwen te Middelburg, Vlissingen, Westkapebe, Hansweert, Elle- woutsdyk en Ter Neuizen. Raming f 6420. Inschryvers waren de heeren: C. den Hol lander, Klundert, /6808; W. J. Kryger, Mid delburg, /6325; J. van 't Hoff, Hoek, /6260; D. Dekker, Middelburg, 6248G. Hollema, Middelburg, /6145; J. J. Jansen, Middelburg, 6129; B. J. N. Schmelzer, Vlissingen, /6075; Gebr. Jansen, Middelburg, /5995; A. Poel- man, Ritthem, 5858; S. Kodde, Veere, 5675; A. Loois, Vlissingen, /5500; L. Boone, Vlis singen, 5305 en G. Valk, Middelburg, 5252. MIDDELBURG. De Rykswaterstaat heeft heden aanbesteed het onderboud aan de Rijks waterleidingen ten Westen en ten Oosten van het kanaal te Ter Neuzen. Raming 8200. Lnschryvers waren: J. van 't Hoff, Hoek, voor 7480 Adr. Kaan, Terneuzen, voor 7439 R. Verschelling, Ter Neuzen, voor 7380 G. A. v. d. Straaten, Ter Neuzen, voor 7143 Nog werd heden aanbesteed: Het verricbten van bet stellingwerk aan en het gedeeltelijk veranderen van de nieuwe pont in de buitenhaven van Vlissingen. Raming 39.500. Minste inschryvers was de N.V. My. De Schelde te Vlissingen, voor 30650. Op 6en na de laagste inschryver was de N.V. Scheeps- bouw Mij. te Ter Neuzen, voor 34.395. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Rosalia Erpelinck, dienstbode, Sluiskil P 85, van Boschkapelle. Elisabeth Koster, dienstbode, Kijkuit K 58, van Hoek. Pharailda D. M. Groothaert, dienstbode, Spui N 85, van Amsterdam. Ludwig Heigh, bankwerker, Sluiskil P woonb., van Ter Neuzen. Rom. L. Galuschki en echtg., bankwerker, Zeestraat A 26, van Westdorpe. Marie W. Almekinders, zonder beroep, Sta- tionstraat G 12, van Gent. Cornelia Dieleman, dienstbode, Weststraat D 12, van Den Haag. Marinus Wolfert, landarbeider, Oudewijk F 83, van Zaamslag. Cath. P. Ollebek geb. v. d. Velde, zonder be roep, Koestraat D 85, van Hoek. Julia Maria van Eoke, dienstbode, Buiten- weg H 31, van Clinge (B.). Adriana Dieleman, leerl. verpleegster, Nieuwstraat G 66, van Breda. Jac. G. van Bendegem, arbeider, Oudenweg I 13, van Wieringen. Vertrokken Bonaventura Andreoletti, loodbewerker, Sluiskil P woonb., naar Italie. Arthur M. Claus, fabrieksarbeider, Sluiskil P woonb., naar Belgie. Giovanni B. Defend, fabrieksarbeider, Sluis kil P woonb., naar Italie. Angelo Marossi, fabrieksarbeider, Sluiskil P woonb., naar Italie. Johann Oblak, fabrieksarbeider, Sluiskil P woonib., naar Italie. Attilio Pidutti, fabrieksarbeider, Sluiskil P woonb., naar Italie. Eugen Worter, fabrieksarbeider, Sluiskil P woonb., naar Duitschland. Martinus Dieleman, varensgezel, Singelweg J 11 L, naar Rotterdam. Laurina van Drongelen, dienstbode, Ouden weg I 24, naar Sas van Gent. Gio B. Bellotto en gezin, fabrieksarbeider, Sassing Q 3, naar Ter Neuzen. Adriaan Vinke en gezin, arbeider, Juliana- straat E 131, naar Sas van Gent. Anna M. J. Vermeire, dienstbode, Sluiskil P 85, naar Olinge (Z.). Lucia M. v. d. Bilt, dienstbode, Drieschou- wen A 29, naar Gent (B.). Valentina P. van Heese, dienstbode, Sluiskil P 85, naar Graauw (Z.). Aagtje Naeye, zonder, Weststraat D 28, naar Middelburg. Otto Merkle, bankwerker, Sluiskil P woonb., naar Duitschland. Willem Ryken, fabrieksarbeider, Sluiskil P woonb., naar Wageningen. Leonie van Goethem, dienstbode, Oudenweg I 15, naar Stoppeldyk. Anna Kaiser, dienstbode, Sluiskil P 60, naar Hambom (D.). Richard Schumann, metselaar, Sluiskil P woonb., naar Duitschland. Francesco Vescovi, chemist, Sluiskil P 60, naar Antwerpen. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Stephania Maria van Graefschepe geb. Heyse met gezin, van Zuiddorpe. Jan Adriaan Schooff, van Rotterdam. Irena Delphina Rottier, van Rotterdam. .Alouisius Joseph Hubertus Bours met ge zin, van Ter Neuzen. Vertrokken Emery Pierre Marie van Waes, naar Rot terdam. Elias Franciscus de Bel met gezin, naar Sas van Gent. Anna Maria Louise de Schepper, naar Boschkapelle. Roman Stefan Galuschki met gezin, naar Axel. Arthur Jakob Jager met gezin, naar Ter Neuzen. Gustaaf de Meulenaere met gezin, naar Sas van Gent. GRAAUW. Huwelyks-voltrekkingen. 2 Nov. Gerardus de Koster, oud 27 j., jm. en Regina Heydens, oud 27 j., jd. 3 Nov. Emile Eysackers, oud 27 j., jm. en Rosalia Apolonia Lossie, oud 23 j., jd. 18 Nov. Henri Josephus Marie de Koster, oud 28 j., jm. en Leonie Claris van Schepen- dom, oud 28 j., jd. Geboorten. 23 Nov. Cyrillus Alphonsus Lu- dovicus, z. van Ludovicus Josephus van Ite- gem en Maria Cornelia de Nocker. 25 Nov. Anna Mathilda, d. van Albertus de Koster en van Maria van Sikkelerus. Overiyden. 1 Nov. Petrus Ludovicus van Eerdenburgh, oud 81 j., wedn. van Melania van Gassen. HONTENISSE. Huweiyks-aangiften. 28 Nov. Joseph de Wit (van Clinge), oud 24 j., jm. en Martha Ver- scburen, oud 28 j., jd. Huwelyks-voltrekkingen. 11 Nov. Josephus Petrus Neve (van Ossenisse), oud 26 j., jm. en Madeleine Maria Paulina Hiel, oud 19 j., jd. 18 Nov. Joseph Marie van de Walle (van Merxem, B.), oud 26 J., jm. en Maria Regina Crombeen, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Margaretha Apolonia, d. van Petr. A. Laffeber en van Anna M. Due- rinkes. Piet Jacobus, z. van Jacobus Wolfert en van Elisabeth P. Dieleman. Hubertus, z. van Charles L. Peersman en van Rosalia Plat- jouw. 3 Nov. Josephus Petrus, z. van Petr. Ed. Jos. van der Wielen en van Anna M. van der Poel. 5 Nov. George Leonardus Mathilda, z. van Petr. Al. van Waterschoot en van An gela L. de Vree. 16 Nov. Johannes Petrus Maria, z. van Gerardus P. L. Sarneel en van Rosalia J. Struylaart. 21 Nov. Joseph Alber tus Marie, z. van Alouisius Jul. Herrewegh en van Maria Ch. J. Rottier. 22 Nov. Anna Maria, d. van Adrianus van Denderen en van Emma R. Lauret. 25 Nov. Hypolite, z. van Desird Jac. Steijaert en van Louiza Pr. de Waal. 27 Nov. Willem Desire, z. van Jan Franc. J. de Backker en van Sophia W. Veras. Overlijden. 4 Nov. Alouisius van Ombergen (overl. te Goes), oud 47 j., z. van Adriaan en van Maria A. de Klerk. 6 Nov. Josephus Cor- nelis Comelissens, oud 76 j., echtg. van Eliza beth Verdurmen. 7 Nov. Johannes Petrus de Booij, oud 18 m., z. van Desire en van Leonie S. Ph. Heijman. 14 Nov. Jan Francies van Meele, oud 45 j., echtg. van Maria Anna Maas. 15 Nov. Rosalia Eugenie de Waal, oud 22 j., d. van Eduard Theod. en van Louisa A. van Remortel. 26 Nov. Rozalia Nys, oud 78 j., wed. van Josephus Bun. KOEWACHT. Overlijden. 3 Nov. Carolus Ludovicus Domi- nicus Swartele, oud 72 j., echtg. van Josephi- na Maria Baert. 14 Nov. Mathilde van Re- moortere, oud 69 j., echtg. van Charles Emile Deketelaere. Maria Clementina Martens, oud 83 j., echtg. van Petrus Franciscus de Roover. STOPPELDIJK- Geboorten. 10 Nov. Maria Judoca, d. van Desiderius VerasselBeck. Overlijden. 30 Nov. Een als levenloos aange- geven kind van P. J. van OvermeerenVink. WESTDORPE. Geboorten. 30 Nov. Lisy Leonie, d. van Al fred van Bambost en van Bertha Celina Ver- vaeck. Overlijden. 4 Nov. Emile van Himschoot, oud 53 j., z. van Leonardus van Himschoot en van Juliana Spaessens. 8 Nov. Maria Paulina van Haelst, oud 4 j., d. van Joseph Francies van Haelst en van Maria Mathilda Serrarens. 15 Nov. Franciscus Mechelink, oud 62 j., wedn. van Elodie Marie Meert. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 3 Nov. Francois de Putter, oud 22 j., jm. en Jacomina Maatje de Feyter, oud 19 j., jd. 10 Nov. Leonardus de Dauw (van Koewacbt), oud 68 j., weduiwn. en Pharielde Louisa Maria Kesbeke, oud 60 j., wed. 30 Nov. Michiel Cornells WilheLm, oud 32 j., weduwn. en Sara Johanna Willemsen, oud 24 j., jd. Huiweiyks-voltrekkingen. 10 Nov. Marti nus de Putter, oud 32 j., jm. en Wilbelmina Helena van Fraeyenhove, oud 35 j., jd. Jan Adriaan van de Wege (van Biervliet), oud 30 j., jm. en Magdalena Scbeele, oud 29 j., jd. 17 Nov. Francois de Putter, oud 22 j., jm. en Jacomina Maatje de Feyter, oud 19 j., jd. 24 Nov. Leonardus de Dauw (van Koewacbt), oud 68 j., weduwn. en Pharielde Louisa Maria Kesbeke, oud 60 j., wed. Geboorten. 2 Nov. Jacobus Andries Pieter, z. van Pieter de Jonge en van Hebrina Maria Dieleman. 5 Nov. Pieter Willem, z. van Abraham Jacobus Wilhelm en van Maria Sara de Footer. 8 Nov. Petrus Jacobus Constan- tinus, z. van Jacobus Franciscus Michielsen en van Maria Louisa Magnus. 12 Nov. Mat- theus, z. van Abraham Comelissen en van Jozina Maas. 15 Nov. Adriana Pietemella, d. van Abraham Hamelink en van Wilbelmina Hamelink. 17 Nov. Maria Leuntje, d. van Hermanus Jan Kempe en van Catharina Tan- neke Comelissen. 18 Nov. Maria Elizabeth Wijnanda, d. van Arte Bastiaan Willem Marie Kok en van Wqntje Vermeer. 27 Nov. Elisa beth Cornelia, d. van Pieter Hubregt Geel- boedt en van Catharina Johanna Potters. Overiyden. 2 Nov. Willem Verstraate, oud 37 j., echtg. van Cornelia Dina Karreman. Voor Ter Neuzen: 5 Dec. Eng. s.s. DUNE- GAN HEAD, 383, kolen, Alloa. Van Ter Neuzen: 5 Dec. Eng. s.s. THE MARQUIS, 353, ledig, Blyth. 6 Dec. Ne. m.s. CATHARINA, 59, ledig, Antwerpen. Voor Riemen: 5 Dec. Nederl. s.s. DUTVEN- DRECHT, 3679, benzine, Novorossik. Voor Gent: 5 Dec. Belg. s.s. YVONNE, 385, kolen, New-Castle; Noorsch s.s. NIORD, 210, bout, Gefle. 6 Dec. Eng. s.s. LESTRIS, 937, stukg., Glasgow. Van Gent: 5 Dec. Zweedscb s.s. RANJA, 683, ledig, New-Castle; Eng. s.s. AQUILLA, 112, yzer, Garston; Eng. s.s. HAUXLEY, 937, ledig, Tyne; Belg. s.s. YVONNE, 385, ledig, New-Castle. Amsterdam, 7 Dec. 1932. Vreemd bankpapier. Bieden Laten Engelsch 7,95 8, Duitsch 59,59,15 Fransch 9,68 9,75 Belgisch 6,88 6,93 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Qrootvader in den ouderdom van ruim 69 jaar. Ter Neuzen: Wed. J. P. DE SMIDT—de Smidt. C. L DE SMIDT J. DE SMIDT—van der Meer en Kind. J. A. LEUNIS en Kinderen. Dordrecht: C. A. VAN DEN BERG- de Smidt. L. VAN DEN BERG en Kinderen. Ter Neuzen: JAN DE SMIDT. MARIA DE SMIDT. Ter Neuzen, 5 December 1932. V Plotseling overleed onze geliefde Broedei en Zwager, in den ouderdom van 69 jaar. J. v. D MEERENDONCK. C. A. v. D MEEREND0NCK- de Smidt. J. SPEKSNiJDER. S. SPEKSNIIJDER-de Smidt. TH BAUWENS. P. WONDERGEM. C. J. DE SMIDT. H. DE SMIDT—te Dunne. Ter Neuzen, 5 December 1932 Op Donderdag 15 December 1932, voormiddags 10 uur, zal ten verzoeke van den polder BEOOSTEN- EN BE- WESTEN8LIJ (Dijkgraaf, de heer P. J.J VAEL), in hetopenbaar worden verkocht: staande aan de derde verkorting, vanaf het station Kijkuit tot aan de limiet van Absdaie. Te vergaderen in het caW van den heer CYR. ADAM.te Axel, derde ver korting. Betaling contant. zijn verkrijgbaar alle soorten zooals Hoogstam, Halfstam, Pyramide en Snoeren Gesneden Haagdoorn, groenblijvende Lugustrumplanten maat 80-120; Stam- en Struikrozen, Kruisbessen en Aalbessenbossen, alsook nog een partij echteblauwe grauweCanada plantsoenen met wortels. Deplanten worden FRANCO thuis bezorgt. ^T~WOENSDAG al Vanaf morgen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3