en Kiespijn Hoofdpijn -|- BTJITENLAND SPORT. TER NEUZEN, 28 NOVEMBER 1932. AXEL. PHILIPPINE. KLOOSTERZANDE. VOETBAL. Mijnhardt's Poeders In de drooggelegde Zuiderzeegronden zal, volgens de nu aanhangige plannen, ongeveer 1400 H.A. tarwe worden geteeld. Overwogen wordt nog, welke maatregeien ten aanizien van deze tarwe zijn te nemen. De Minister vreest de gevolgen van oogst- misiukkingen niet, gezien bet feit, dat bet binnen het raam der gestelde beperking nog mogelijk zal zijn ongeveer tweemaal zooveel tarwe te verbouwen als in ons land normaal was. Een nog grootere uitzaai van tarwe zou de tecbniscbe noodzakelijkbeid eener veel verder gaande beperking in de toekomst met zich medebrengen en dan zouden, juist omdat dan bet vermogen van den bodem om tarwe voort te brengen te veel was aangetast geworden, de gevolgen, in deze vraag bedoeld, zich even- tneel kunnen voordoen. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. De Vereeniging Nederlandsch fabrikaat stelt een onderzoek in naar de wijze waarop men bij de aanscbaffing van maatkleeding dan wel confeotie de zekerheid kan krijgen, dat de stof, waaruit bet kleedingstuk wordt vervaardigd van Nederlandsch fabrikaat is. Het bestuur heeft daartoe een beroep gedaan op de medewerking van de Nederlandscbe kleedingindustrie en aan een groot aantal confectiefabrikanten een vragenlijst ter in- vulling ingezonden om zoo een bverzicht te krijgen of en zoo ja, op welke wijze te dezer zake de medewerking van de industrie kan worden verkregen. DE CITADEL VAN ANTWERPEN. In verband met de 100 jaar geleden plaats gehad hebbende vernietiging van de Citadel van Antwerpen door den Generaal D. H. Baron Chass6, ligt het in bet voornemen, dit wapenfeit op 20 December e.k. in het kerk- gebouw van de Ned. Herv. kerk te Ginneken te herdenken door een kranslegging bij 't Citadelmonument. REORGAN IS ATIE STAATSLOTERIJ In bet V. V. der Tweede Kamer van bet hoofdstuik Financien der Rijksbegrooting 1933 drongen verscheiden leden aan op uit- ibreiding van de Staatsloterij, wegens de vele buitenlandsche loten, welke bier te lande wor den gekocht. Mocbt de regeering ten deze niet met een reorganisatievoorstel komen, zoo zou wellicht van de zijde der Kamer een initiatief voorstel zijn te verwachten. DE STEUN AAN DE SUIJLERBIETEN- TEELT. Het Tweede Kamerlid Braat beeft den Minister van Oeconomische Zaken en Arbeid de volgende vragen gesteld: Is het den Minister bekend: 1. dat door de commissie tot steun aan de suikerbietenteelt garantiebewijzen voor de teelt van suikerbieten zijn uitgegeven aan personen die a. geen bieten teelden; b. minder bieten teelden dan waarvoor zij garantiebewijzen kregen; 2. dat boeren, die wel bieten telden vaak geen of te weinig garantiebewijzen ontvingen; 3. dat er nu een handel bestaat in garan tiebewijzen en ook in „ongedekte bieten", welke voor een veel lageren prijs verkocbt worden dan zij aan de fabrieken, waaraan zij geleverd worden, opbrengen; 4. dat met het verkoopen van de garantie bewijzen op dezelfde wijze verlies voor den teler der bieten het geivolg is; 5. dat een en ander bet gevolg is van bet feit, dat de boeren onbekend zrjn met de plannen der regeering of zijn voor alle hier te iande geteelde bieten steun geven zal? Is de Minister bereid mede te deelen: 1. of bij de steun voor alle bier te lande gegroeide bieten zal uitkeeren; 2. of hij alsnog den gedanen handel in garantiebewijzen of bieten, door niet-land- bouwers gelaverd, als niet geschied wil be- schouwen en steun geven aan die boeren, die de bieten teelden? REGEER1N GS-AARD APPELMEEL. Naar het ,,Handelsblad" vemeemt, heeft de regeering eenigen tijd geleden, teneinde de aardappelmeelmarkt te bevrijden van den druk der onverkoopbare voorraden, 600.000 balen, dat is dus zestig millioen kilo aard- appelmeel opgekocht voor den prijis van acht gulrden per 100 K.G., in totaal dus een transactie van f 4.800.000. Tevens vernemen wij, dat reeds 200.000 balen wederom verkocht zijn aan glucose- en andere zetmeelverwerkende fabrieken en wei tegen den prijs van zes gulden per 100 K.G. Op de zetmeel-markt heerscht ontstemming over dezen gang van zaken. PARTI JR A AD R.K. STAATSPARTIJ. De Partijraad van de R. K. Staatspartij is Vrijdag te Haarlem bijeengekomen. Aan bet verslag, dat de Tijd geeft van een rede van den voorzitter, prof. dr. P. J. H. Aaiberse, is het volgende ontleend: „Wij mogen nooit vergeten, dat wij in dit land slechts i/3 vormen van de gebeele be- volking. Voor de komende jaren zal bet nood- zakelijk zijn, dat wij een kabinet bebben, steunend op een meerderheid in de Kamer, Wij moeten verreweg de voorkeur geven aan een parlementair kabinet. Er zijn drie mo- gelijkbeden, een kabinet op principieele basis op breedere basis, (recbts plus gedeeltelijk links), op andere basis (eenige rechts en eenige links). Mocbt ons in de toekomst een ijzeren noodzaak dwingen om met de sociaal,- democraten samen te gaan, dan zullen wij eenvoudig daartoe moeten overgaan. Maar spreker wil Mgr. Nolens' principe niet omver werpen. Toen Mgr. Nolens kort voor zijn dood hierover met spr. sprak, zag hij in de S.D.A.P. een ombuiging naar het evolution- naire; den laatsten tijd echter valt er in de S.D.A.P. meer en meer een ombuiging naar bet revolutionaire te constateeren, een feit, waardoor de waarschijnlijkheid, dat onze wegen zich eenmaal kruisen zullen, weer veel verder verschoven is. Zien wij naar links, dan zien we allereerst de vrijizinnig-democraten. Zij zien niet meer de liberalen, nocb ook de socialisten van vroe- ger. Men kan niet ontkennen, dat velen onder hem bepaalde beginselen hetzelfde bebben ge- propageerd als wij. Ook heeft spreker niet bedoeld de liberalen geheel uit te scbakelen. Spreker beeft van Windthorst, geleerd, nooit e,neen" te zeggen, in de politiek. Met de liberalen zal onzerzijds echter niet gemakkelijk overeenstemming verkregen wor den. Wat de uiterste noodzaak echter zal brengen, is nu niet te bezien". DE TUNNEL ONDER DE SCHELDE. De tunnelwerken ander de Schelde te Ant werpen blijven fldnk opschieten en volgens de bladen kan men verwachten, dat zij voor het vastgestelde tijdstip klaar zullen zijn. De bis- torische veerpont van St. Anneke zal den kun nen veumwynen. De onaerstroomsche verbinding der beide oevers vondert snel, de tunnelpijp wordt dage- lijks met zes ringen van 75 c.M. breedte ver- lengd. Daarentegen gaat bet werk hier lang- zainer dan onder water, tengevolge van be paalde factoren, waarmede men bij de graaf- werken rekening moet bouden om gedeelte- lijke instortingen te voorkomen. Alvorens men met de itunnelpijp in de reeds gegraven schactht kan dooruimgen moeten echter nag enkeie huizen aigebraken warden. Daama kan voliedige aansluiting verkregen worden en kan ook de aanieg van de scbaobt op den recbteroever voltoodd worden, zooais reeds op den linkeroever bet geval is, waar tevens de ventilatie in zoover klaar is, dat zij zooais men dat in vaktermen noemt ,,in 't drooig staat". Wat nu die tunnel voor voetgangers betreft hierbjj in de onlangs door de instorting venoorzaakte acbterstand geheel ingeloopen. Uiterlijk beden bocpte men met de tunnelpijp de St. Janskaai te bereiken en aldus de eerste onderstroomsche verbinding tusscben linker- en recbteroever tot stand te brengen. Op den linkeroever is de toegangsschacht ook reeds voltoodd. Zoodat bet oogenblik nadert waarop deze practische verbindinigswegen ter beschikking van het publiek kunnen worden gesteld. De correspondent der N. R. art. te Brussel meldt De werken aan de kleine tunnel voor voet gangers te Antwerpen zijn thans reeds zdo ver gevorderd dat twee imgenieurs Vrijdag voor de eerste maal onder de .Schelde door, van den eenen naar den anderen oever der rivier hebben kunnen wandelen. Het zal dus niet heed lang meer duren alvorens men deze tunnel voor bet verkeer zal openstellen. Wel- dra zal oak met bet plaatsen der liften en rollenide trottoirs een begin worden gemaakt. De werken aan de groote tunned, bestemd voor het verkeer per as, sobieten overeens zeer flink op. Alles laat voonzien dat men, vo6r den gestelden datum, met bet geheel zal klaar komen. DE SCHULDENKWESTIE. De waarschijnlijkheid dat het Congires der Vereenigde Staten zal worden verzocht toe- stemmdng te verleenen tot betaling der 15 Dec. vervallen verpbcbtingen van Engeland en Frankrijk in de nationale munteenheid in plaats van in dollars, wordt groat geacbt. Men zou biertoe overgaan naar aanledding van de opzienbarende daiing van het pond. Het is echter nog steeds onzeker of het Oon- gres deze toestemming zou geven, maar ddt plan schijnt meer kans van slagen te hebben dan eenig ander. Het verlangen am een algemeene wanbeta- ling te voorkomen schijnt toe te nemen, daar het duidedijk wordt, dat dit niet slechts het algemeen vertrouwen emstiig zou schaden, maar ook de Ver. Staten van een krachtig argument tot ontwapening op de economische oonferenties zou ontnemen. Algemeen wordt nog steeds geloofd, dat En geland en Frankrijk op 15 Dec. zullen beta- len, maar sensationeele bericbten uit Londen wijizen op het tegendeel, dat een onbehageliike stemming heeft veroorzaakt, daar men be- vreesd is, dat ddt wel eens meer zou kunnen zijm daoi „Europeesohe bluf", zooais totnutoe de die hards" uit het Oongres luid hebben verkondigd. EEN ONDERSCHEIDING. Naar wij vernemen is aan onze stadgenoot de heer Jan Doppegieter, door Z. M. den Koning van Belgie, toegekend de ,,Gouden Medaille der Kroonorde" als erkentelrjdtheid voor de bewezen diensten gedurende zijn 45- jarige dienstbetrekking bij de firma John P. Best Co., cargadoors en expediteurs alhier. De heer Doppegieter is ook reeds drager van het Nijverheids Eereteeken le klasse van Belgie. COoPERATIEVE BROOKBA J LK ERM EN VERBRUIKSVEREENIGING „ONS BELANG". In de op 24 November j.l. gehouden alge- meene vergadermg werden de balans en resultatenrekeningen over het 16e boekjaar, zooais deze door het bestuur aan de leden waren voorgelegd, met algemeene stemmen goedgekeurd. In het jaarverslag werd met genoegen ge- constateerd, dat zoowel landelijk als plaatse- bjk de cooperatieve gedachte sterk om zich heen grijpt. De grootbandelsvereeniging „De Handelskamer" getuigt er van, hoe algemeen nieuwe ideeen zich baanbreken omtrent een andere ordening van de warendistributie. De plaatselijke vereeniging ondervindt biervan de gunstige gevolgen. Speciaal het winkelbedrijf beeft in het afgeloopen jaar een sterke uit- breiding van den omzet meegemaakt. De Haka-artikelen beginnen algemeen aftrek te vinden in de huisgezinnen van de leden. Niettegenstaande de crisis in handel en nijverheid hebben de beide bedrijven, bakkerij en winkel, zich op normale wijze verder ont- wikkeld. Evenals vorig jaar was het moge- lijk aan de leden-verbruikers een dividend uit te keeren van 6 over beide bedrijiven. In zijn slotwoord spoorde de voorzitter de leden aan, op krachtige wijze te gaan werken voor uitbreiding van het ledental, om zoodoen- de de codperatie een nog grootere plaats te doen innemen in het bedrijfsleven. VLISSINGEN MOET SALARISSEN VERLAGEN. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen boden Burg, en Weth de begrooting aan voor 1933. Zij was sluitend gemaakt met een post onvoor- zien van 12.900. Op een desbetreffende vraag van den heer Paap, antwoordde de voorzitter, dat bij de begrooting, een voorstel tot salarisverlaging aan de orde komt. CRISIS-ZUIVELWET. Afdeeling Zeeland. Men meldt ons, dat bet Crisis-Zuivelbesluit 1.1. opnieuw is gewijzigd en daarin o.a. in art. Ibis wordt bepaald: Het hebben van een inrichting tot bet be- reiden van boter, krachtens artikel 2bis aan- gewezen melkproducten en andere zuivel- producten margarine A, en margarine B, of van een of meer van deze producten slechts toegestaan op voorwaarde, dat de houder is ingeschraven bij de Centrale. De ingeschreven houder is verplicht de door Onzen Minister te geven voorschriften na te komen. Onder de voorschriften ontbreekt niet een bepaling over het houden van aanteekeningen omtrent bet gebruik van de inrichting, en betreffende de productie. Uit deze bepaling volgt dus voor Zeeland, dat elke veehouder, die in het bezit is van een karn met bijibehooren en dus af en toe leant al is 't alleen voor eigen gebruik, ver plicht is zich bij den Bond van Boerenboter- producenten in Zeeland als lid te doen in- schrijven. De gelegenheid om zich als lid te doen inschrijven wordt opengelaten tot 5 December a.s. Houders van inrichtingen als bierbedoeld, die zich voor dien datum niet als lid laten inschrijven zijn dus in overtredlng. Zij die lid van den Bond zijn geweest, maar later van bet lidmaatschap zijn ontheven, omdat zij nooit boter verkochten, kunnen we nu weer automatisch als Lid beschouwen. Verder werd gewezen op de bescbikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid van 18 November 1932 No. 148, waar- in de bepaling voorkomt, dat alle houders van een inrichting tot bet maken van boter verplicht zijn de door de Centrale verstrekte boeken in te vullen overeenkomstig de door de Centrale te geven aanwijzingen en deze van dag tot dag bij te houden. Het gevolg zal zijn, dat bet toezicht op bet geregeld en nauwkeurig bij houden van boeken en 4-weeksche kaarten strenger zal worden dan tot dusverre bet geval was. Eindelijik wordt er nog eens op gewezen, dat de boterproducent alleen boter mag ver- voeren of doen vervoeren die voorzien is van een merk. De merken moeten steeds op de boter geplakt en ingedrukt zijn. Als de mer ken los op de boter liggen of er los bij worden vervoerd, wordt de boter beschouwd als on- gemerkt. In de Axelsche Crt. van j.l. Vrijdag lezen wij, dat de winkels op 5 December des avonds om 8 uur gesloten dienen te worden,' docb op 6 December tot 10 uur geopend mogen zijn. Dit bericbt is onjuist en kunnen wij ter geruststelling melden, dat wettelijk de win kels van 25 November tot en met 5 December (uitgezonderd de Zondagen) iederen dag tot 10 uur geopend mogen zijn. Zoo men weet heeft bet gemeentebestuur de vrijbeid 21 dagen in het jaar vast te stel- len, waarop van de Winkelsluitingswet mag worden afgeweken en is dan ook, in overleg met V. V. V. en de winkeliersvereeniging, o.m. bepaald, dat 6 December van deze vrijheid gebruik wordt gemaakt en de winkels dus eveneens tot 10 uur geopend mogen zijn. Een en ander is inmiddels door het V. V. V.-bestuur per circulaire aan hare leden medegedeeld. In de plaats van wethouder F. Dhooge te Philippine, die tot burgemeester is benoemd, koos de raad tot wethouder den heer R. J. Everaard. In een drukbezochte vergadering besloten de pachters van het Kroondomein te Klooster- zande pogingen aan te wenden, die kunnen leiden tot verlaging der huidige pachtprijzen. UITSLAGEN VAN ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND. le klasse. NO ADWilli em II 2 —2 Middelburg- -Bleijerheide 1- 1 Eindhoven LONGA 2 1 BVV—PSV 1 1 NAC—MVV 5—4 PSV 9 7 1 1 26—8 15 MW 10 6 4 28—27 12 Bleijerheide 10 5 1 4 23—19 11 Eindhoven 9 4 2 3 19—15 10 Widlem II 10 3 4 3 20—20 10 LONGA 9 4 1 4 22—16 9 Middelburg 9 3 2 4 21—28 8 NAC 10 3 2 5 27—30 7 NOAD 9 2 3 4 13—21 7 BVV 9 1 2 6 18—33 4 2e klasse A. HeroTSC DOSKO—MEVO TemeuzenVlissingen De BarondeAlliance DongenRBC DOSKO TSC Vlissingen Hero RBC Dongen Temeuzen Breda De Baronie MEVO Alliance 3e klasse A. Zeelandjia IIDe Zeeuwen Vlissingen II—Middelburg II 1—1 5—0 2—4 4—3 6 —5 10 6 2 2 29—17 14 7 5. 1 1 20—10 11 8 4 3 1 20—13 11 6 4 2 24—9 10 9 4 1 4 29- 29 9 5 3 1 1 20—17 7 8 3 1 4 25—28 7 7 3 4 15—19 6 8 2 6 24—37 4 9 1 1 7 12—29 3 7 -t— 2 5 11—21 2 Sassche BoysAxel Vlissingen II 6 5 Axel 8 4 De Zeeuwen 8 5. Huist 6 2 Terneuzen II 7 2 Midldelburg II 8 2 Zeelandia II 6 1 Sass. Boys 7 l 0—2 6—0 0—5 1 3 4 1 1 11 11 22—6 26—6 13—11 10 15—10 8 14—15 5 1126 5 3-—19 2 6 11—23 - M een zware partij heeft Middelburg tegen Bleijerheide een gelijk spel kunnen hou den. Direct na en aanvang maakt Middelburg haar doelpunt, terwijl voor de rust Bleijerheide gelijk maakte. Ofschoon de gasten sterker waren, gelukte het haar niet de overwinnende goal te scoren. TWEEDE KLASSE. TemeuzenVlissingen 24. Vlissingen was met 'n 30-tal supporters naar Ter Neuzen gekomen om de spelers aan te moedigen en wij moeten het getuigen de supporters hebben zich bescheiden van hun taak gekweten, alleen tegen het einde van der strijd kwamen bun aanmoedigingen los, doch dit was dan maar meer op vast te houden wat men had n.l. de overwinning, die Vlissingen dan ook verdiend toekwam, daar toen Vlissingen in de tweede belft gelijk had gemaakt zij over de geheele linie sterker was en hiervan in een kort tijdsbestek nog twee doelpunten voor haar rekening nam, waar- tegen Temeuzen niets kon tegenover zetten en uitgespeeld geraakte. Als de scheidsrechter, de heer Metz, ver- zamelen blaast is het veld omzoomd met een dichte haag bezoekers. Vlissingen beeft goed geradeh en verkiest met de zon in den rug te spelen en ook de wind was daarmede eenigs- zins in haar voordeel. Dobbeleir trapt af maar direct neemt Vlissingen den bal over, die ach- ter gaat. De middenvoor van Vlissingen wil het alleen probeeren maar ook zijn schot gaat hoog en ver naast het doel achter. Nu volgt een goeden aanval van Temeuzen en de rechtsbuiten zet ten slotte pracbtig voor, een scrimmage voor het doel van Vlissingen is biervan het gevolg docb de tweemaal achtei elkaar op het doel gerichte schoten worden door den links achterspeler en den keeper op voor hun gelukkige wijze door ben wegge- werkt en ten slotte wordt het doelgebied ge- zuiverd. Temeuzen komt evenwel terug en een schitterend geleide aanval van Terneuzen kan de middenvoor van Vlissingen, die terug is geloopen, nog juist van Laurens ontfut- selen als deze de bal slecht stopt, maar ook hij heeft geen geluk want Van de Wege is op zijn hoede, zit hem direct dwars en bet schot gaat ver over. Een aanval van Ter neuzen wordt door den scheidsrechter onder- broken als Dobbeleir juist door zal breken. De vrije schop wegens buitenspel toegestaan wordt door 't Gilde ondervangen en Kouwijzer lost een hard schot, dat juist naast gaat Kouwijzer en Laurens spelen keurig samen maar Laurens mist de hem geboden kans. Doordat de middenhalf van Temeuzen veel te lang treuzelt om het leder door te geven, herstelt Vlissingen zich en gaat nu ten aanval. Een schot op bet doel van Terneuzen wordt door Dooms gestopt. De rechtshalf van Ter neuzen zorgt voor de verdere doorzending van den bal en de rechtsbuiten zendt plotseling een hard schot in maar de doelverdediger van Vlissingen stopt den bal, even later herhaalt zich dit als Laurens een harden schuiver in zendt. Vlissingen is teruggekeerd naar de speelhelft van Terneuzen maar wegens het ongeoorloofd afhouden krijgt Temeuzen een vrijen trap te nemen, die zeer slecht door de links achterspeler van Temeuzen wordt ge- nomen en den middenvoor in staat stelt den bal op te vangen en nadat hij goed zich door enkeie spelers van Temeuzen heeft heen- gewerkt een schot op het doel lost, hetwelk naast gaat. Ook een daarop volgend schot van den linksbinnen van Vlissingen ondergaat bet zelfde lot. Direct daarop moet Dooms een schot van den linksbudten van Vlissingen ver- werken. Daama schiet de linksbinnen der gasten in het zijnet. Het woord is thans aan het binentrio van Terneuzen, dat goed samen- spelend voor het doel van Vlissingen komt, maar Laurens kan ten slotte den hem toe- gespeelden bal niet meer halen, die daama achter gaat. Vlissingen keert naar Temeu- zen's doel terug en de links achterspeler van Temeuzen trapt achter elkaar de makkelijk- ste ballen of ver uit of naar de voorhoede van Vlissingen, in plaats van door verre schoten zijn terrein te zuiveren en de voorhoede van Temeuzen in staat te stellen den bal op te vangen. Nadat 't Gilde eenige malen de ver- dediging van Terneuzen is te hulp gekomen, wordt de bal aan den rechtsbuiten gegeven, die zijn ren met een goeden voorzet besluit, maar er is niemand die van de gelegenheid gebruik kan maken. Goed samenspelend komt de voorhoede van Vlissingen nabij het doel van Temeuzen er ontstaat eenige verwarring en Dooms is gepasseerd. Vlissingen heeft na 20 minuten spelens de leiding. 01. Als Temeuzen in den aanval is, maakt een der halfspelers hands en de bal wordt goed voor het doel van Vlissingen geplaatst, er ont staat een struhbeling voor het doel, maar het beslissend schot gaat in het zijnet. Bij een aanval van Vlissingen loopt Dooms ver uit, raakt de bal slechts half, de links binnen van Vlissingen doet het hem na en Dooms kan de bal nog juist van richting doen veranderen. De linksachterspeler van Temeuzen meent echter dat Dooms den bal niet meer heeft aangeraakt en laat den bal uitrollen, hetgeen een hoekschop tot gevolg heeft, die echter op niets uitloopt. Dan wil Dobbeleir het alleen probeeren doch heeft hjermede geen succes en den bal wordt hem ten slotte ontnomen. Snel gaat de bal naar Terneuzen's helft. Van de Wege wil koppen, doch vermoedelijk door de zon springt hij te laag en het leder gaat hem over het hoofd. De rechtshalfspeler Hamelink heeft het gevaar gezien, snelt hard toe en voor de voeten van den toesnellenden voor- waarts van Vlissingen gaat het leder ver naar de voorhoede van Temeuzen, niet lang echter is men in den aanval en Vlissingen is reeds terug gekeerd waar de reehtsbinnen een pracht voorzet geeft, die naast geschoten wordt. De middenhalf speler van Temeuzen wil te veel voor zijn rekening nemen met het gevolg, dat hiji voortdurend gepasseerd wordt. Een goed schot van den rechtsbuiten wordt comer gestompt. Deze wordt goed genomen, Kouwijzer trapt hard in, maar een der achter- spelers van Vlissingen heeft zich in een der hoeken van het doel opgesteld, hetgeen juist gezien was want nu kon hij een doelpunt voorkomen. Temeuzen krijgt een vrije trap te nemen. De rechtsbuiten Riemens plaatst naar Kouwijzer, deze naar Dobbeleir die den bal mooi vrij maakt en zijn werk ziet beloond, de stand is na 37 minuten spelens gelijk. 1-1. Direct keert Terneuzen terug een geweldige aanval speelt zich af in het doelgebied van Vlissingen, tot een der achterspelers den bal met de hand bewerkt. De scheidsrechter heeft de overtreding gezien. Laurens plaatst zich achter het leder en het vonnis is geveld, de stand is een minuut later 21. Fanatiek valt Vlissingen aan en tweemaal achter elkaar zien wij 't Gdlde de situatie red den, waama Van de Wege er een eind aan maakt en de bal reeds bij zjjn voorhoede is. Nu volgt een periode van algemeen overwicht van Temeuzen, het snelle tempo is terugge keerd en vele malen moet de verdediging van Vlissingen ingrijpen. Temeuzen dringt echter te ver naar voren, het gevolg is natuurlijk, dat een gevaarlijke uitval van Vlissingen volgt, maar de alleen staande Van de Wege kan het gevaar befcweren. Een schitterend schot van den rechtsbuiten kan de doelverdediger van Vlissingen door hoog op te springen nog juist vangen en als het binnentrio van Temeuzen weer in slagorde naar voren trekt, fluit de scheidsrechter de rust in. Bjj de hervatting van het spel heeft Ter neuzen het voordeel van zon en wind, direct is Geers zeer mooi naar voren getrokken, zijn schot wordt door den rechtsachterspeler van Vlissingen, doordat de zon hem parten speelt, gemist maar de doelman heeft zich direct achter hem geplaatst en vangt nu het leder op voor Kouwijzer den bal kan bereiken. Nog- maals is het Dobbeleir die den bal goed voor het doel plaatst, een der achterspelers van Vlissingen en Kouwijzer trappen tegelijk tegen den bal, die hierdoor in loodrechten stand hoog de lucht in gaat. De doelverdedi ger springt boven aanvallers en verdedigers uit en stompt den bal tot corner. Deze wordt goed genomen doch Laurens trapt naast. Geers en Laurens spelen nu keurig samen, waarna Laurens prachtig voorzet, Kouwijzer krijgt in zeer moeilijke positie den bal voor de voeten, gltfdt hierdoor uit en de bal gaat achter het doel. Kouwijzer vangt den bal direct op geeft hem door naar den rechts buiten, die de bal slecht plaatst en hierdoor weder achter verdwijnt. Nu werkt Vlissingen zich los en zien wij een keurig schot van Vlissingen rechtsbuiten, Dooms springt naar den bal maar deze is te hoog voor hem, de bal scheert de bovenlat en direct is 't Gilde er bij om het gevaar te voorkomen, waama de bal achtergaat. Dobbeleir dringt door alles zullen spoedig bedaren door Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) heen maar zonder succes, want als Laurens een zacht schot inzendt kan de doelman zijn doel beschermen. De rechtsbuiten van Vlis singen krijgt het leder mooi toegespeeld en hij rent er mede naar voren, tenslotte belamdt de bal in het zijnet. De linksbuiten en links binnen zijn op elkaar gehand en trekken op het doel af, een hoekschop is echter het re- sultaat. Deze wordt goed genomen en tot tweemaal toe redt Dooms op keurige wijze. Even later wordt aan Temeuzen een vrijen trap toegekend, die goed genomen eenigen tijd het doel van Vlissingen in gevaar brengt, en als de links achterspeler den bal heeft wegge- werkt, trapt de middenhalfspeler van Temeu zen plotseling rakelings over het doel. Kort daarop doet dezelfde speler nogmaals een goed schot maar de doelverdediger van Vlissingen kan den bal zij het dan ook ten koste van een hoekschop stoppen. Deze wordt slecht ge nomen en direct weggewerkt, waama Van de Wege weer in moeilijke positie komt als Eyn mede-achterspeler veel te ver is opgedrongen en de voorwaarts van Vlissingen dus door het spel te verdeelen Van de Wege zwaar werk doet verrichten, Het beslissend schot belandt echter in handen van Dooms. De uittrap komt bij J. Hamelink, die direct doorpiaatst naar Dobbeleir. Laurens komt te hulp en samentrekken zij er op uit, maar ten slotte begrijpt Dobbeleir Laurens niet als deze naar hem wil centeren. De achterspeler van Vlis singen is er als de kippen bij en weg is de kans. Een makkelijke bal laat Dooms, die uit- geloopen is, uit zijn handen glippem, die daar- door comer gaat. Goed genomen moet Dooms reddend optreden. Daama is het Geers met Laurens die naar voren trekken en nu is aan de andere zgde een hoekschop te nemen. Slecht genomen kan de rechtshalf van Vlissingen den bal direct doorzenden, waar Dooms dadelijk in actie is. Hij wordt ongeoorloofd aangevallen en een vrije trap is het geivolg. Dan volgen er twee aanvallen van Temeuzen, doch de acbterhoede van Vlissingen bleeft meester van haar ter rein. Het woord is weder aan Vlissingen en als Dooms eenmaal uitloopend redt, pakt hjj buiten zijn gebied den bal nogmaals in zijn handen. Een vrije schop wordt toegekend voor deze overtreding, maar brengt geen suc ces voor Vlissingen. Toch duurt het niet lang of bjj een algemeenem aanval hebben de gasten den gelijkmaker 22. Er zijn nu 26 minuten verstreken. Vlissingen gaat nu sneller spelen en C. Rie mens schiet zelf hard op Dooms terug, ge- lukkig gaat zijn schot naast want Dooms had zulk een onverwacht schot niet voorzien. De hoekschop wordt goed genomen, maar een der voorwaartsen van Vlissingen was nadat de bal in het veld was gekomen in het doel van Temeuzen blijven staan en de scheidsrechter is dit buitenspel staan niet ontgaan. Kort daarop krijgt Vlissingen weder een hoekschop te nemen, nadat eerst de bal was wegge werkt, wordt hij plotseling in het doelnet langs Dooms geschoten en de stand is 23 voor VUssingen. Nog 15 minuten resten, Vlissingen is er echter zeer goed in gekomen en Terneuzen is de mindere. Vlissingen keert direct terug, wil zich veilig stellen en herhaal- delijik worden onze halflinde en achterhoede gepasseerd. Tot 4 minuten later het pleit wordt beslist, het vierde doelpunt is door mooi samenspel verkregen. 24. Toch is er daama een kleine opleving van Temeuzen te constateeren maar Vlissingen gaat terecht in voile verdediging over. Dob beleir en Laurens probeeren het om beurten maar de verdediging van Vlissingen Is te sterk, toch denken wij Geers nog eenmaal te zien doelpunten als de doelman slechts vallen- de kan redden. Een oogenblik wordt het spel onderbroken. Er resten nog 6 minuten en van beide zijden moeten de doelverdedigers nog eenmaal optreden en als de heer Mets het einde aankondigt heeft Vlissingen verdiend gewonnen en zich hiermede krachtig bij de leidende vereenigingen geplaatst. HeroTSC. 11. Hero en TSC hebben, zooais wij gedacht hadden de punten verdeedd. De rust ging bianco in, waama Hero het eerste doelpunt maakte. Als reeds gedacht wordt dat het bg deze enkeie goal zal blijven, gelukt het aan TSC den gelijkmaker in het net van Hero te deponeeren. DOSKO—MEVO. 5—0. DOSKO heeft zich gewroken over haar ge lijk spel bij de vorige ontmoetdng. De rust komt echter slechts met 10, daar DOSKO vele kansen onbenut laat. Bij de hervatting voert DOSKO regelmatig haar doelpunteja op tot 5—0. De BaronieAlliance. 4S. De Baronie heeft de smaak van de overwin ning te pakken en komt zij hierdoor reeds aanmerkelijk beter te staan dan Alliance, die voorbestiemd schijnt te zijn om als hekken- slulter te fungeeren. Toch hebben de Banomie- menschen het niet gemakkelijk gehad, het geen trouwens de uitslag ook wel bewijat. De stand by de rust was 22. DongenRBC. 65. Het heeft in Dongen gespannen en de straf- schop, die voor Dongen het eerste doelpunt bracht, was oorzaak dat de punten niet ver- deeld zijn geworden, want het spel woog ove- rigens geheed tegen elkaar op, met afwisee- lende momenten van overwicht voor beide clubs. In de laatste 10 minuten was RBC sterker en moest toen een achtenstand van drie doelpunten inhalen (6—^5). Het gelukte haar slechts tweemaal te doedpunten, waar door de eindstand 65 werd. DERDE KLASSE. Sassche BoysAxel 05. In het bewustzjjn dat, willen zij in de run ning blijven er geen enkeie mdsstap meer mag worden begaan, togen de „Oranje"-hemden Zondag naar de Sassche tricolore's. Een groote honderd supporters vergezelden de marnieri van Boot en Freekenhorst, zoodat het meerendeel der toeschouwers van dezen wed- strijd bestond uit Axelaren. Als scheidsrechter C. Koster laat beginnen want L. van den Berge den opgooa en stellen de Axedaars zich met het voordeel van een vrij sterken schuin over het veld staanden Zuid-Westerwind op zonder hun spil Dronkers. De Sassche Boys missen Acke en Van der Steen in de gelederen. De Vries trapt af voor de Boys en de jongste Gans is in duel met Stouthamer, waama een tamme Sassche

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2