OEMENGDE 3ERICHTEH ZAAMSLAG. MIDDELBURG. RECHTSZAKEN. groep-'t Gilde op den post ondersteuning van weaaioozen ad 20.000. Het is lang niet zeker, dat dit bed rag noodig is en dan be- hoeft men het ook niet van de betasting- betalers te vragen. De heer 't Gilde wil voor steun aan werkloozen wel alles beschikbaar stellen wat noodig is, maar hij zou willen beginnen met 15.000 en, blijkt het dan noodig meer te geven, dan kan het bedrag verhoogd worden. Vroeger deden Burg, en Weth. steeds zoo. De Voorizitter had mooi praten, dat nu reeds minder wordt geraamd dan het geen voor 1932 zal noodig blijken, terwijl niet is aan te nemen dat de werkloos- heid geringer zal zijn, en dat men er thans niet op rekenen kan, zooals vroeger, uit ver- schillende andere posten der begrooting nog geld te vinden in den loop van het jaar. De beer 't Gilde bleef op zijn standpunt staan. De heer Verschelling viel hem by, doch deze moest het antwoord schuldig blijven op de vraag van den Voorzitter, uit welke bron hij geld zou willen verschaffen, wanneer in den loop van het jaar verhooging van den post noodig bleek. De heer De Ruijter wees op de tegenstrijdigheid, dat de groep-'t Gilde een voorstel heeft gedaan om de landarbeiders in uitkeering gelijik te stellen met fabrieks- arbeiders, waarmede de Steuncommissie zich heeft vereenigd, hetgeen dus tot verhooging van de uitgaven aanleiding moet geven, doch dat zij aan den anderen kant weigeren om aan Burg, en Weth. de geldmiddelen beschikbaar te stellen om die uitgaven te doen. Aan de eene zijde meer uitgeven en aan den anderen kant de belastingbetalers willen ontlasten, kan onmogelijk gepaard gaan. Als men uit gaven wil doen, moet men ook de consekwen- tie, om de belastingplichtigen dien last op te leggen aanvaarden. De heer Van Kampen gevoelt ook voor de noodzakelijkheid van ver- laging van den post steunuitkeering, omdat hij voorziet, dat de gemeenschap dat niet zal kunnen blijven betalen, terwijl het ook een groote tegenstrijdigheid en onbillykheid is, dat zij, die een half jaar werken en een half jaar steun trekken een hooger inkomen hebben dan de menschen die een vol jaar in het vrije landbouwbedrijif arbeiden. De norm voor die uitkeeringen zullen behooren te worden ver- laagd, dan vermindert ook het noodige bedrag. De heer Ortelee protesteert tegen verlaging der uitkeering; wanneer dat gebeurde zouden de loonen in het vrije bedrijf nog al naar beneden gaan en misschien wel op 75 cent per dag komen. Ook de heer Verschelling was het hiermede eens. Hy begon nu blijkbaar nattigheid te voelen, dat het voorstel waar- aan hy steun heeft verleend wel eens een averechtsche uitwerking voor de werkloozen zou kunnen tengevolge hebben, indien op het denkbeeld van den heer Van Kampen werd ingegaan, en deelde nu mee, dat zyn groep bij nadere overweging den post toch maar lierver op f 20.000 behield. Dit volgde. Eer het zoover was, waren er echter heel wat woorden, waaronder ook vinnige, tusschen de heeren 't Gilde en Hamelink, over ge- wisseld. Het voorstel van Burg, en Weth. om ge- durende de maanden December, Januari en Februari aan werkloozen en zij die in dienst zyn bij de werkverschaffing en er om ver- zoeken kolenbons beschikbaar te stellen, en in de maand Maart, indien de weersom- standigheden daartoe aanleiding geven, werd aangenomen. De heer Hamelink wilde direct beginnen en de maand Maart vastleggen, doch dit kon geen meerderheid verwerven. Het voorstel der heeren 't Gilde en Ver schelling, om de werklooze landarbeiders ge lijik te stellen in uitkeering met de fabrieks- arbeiders werd met 8 tegen 3 stemmen aan genomen, d.w.z. dat aan den Minister zal ver- zocht worden zulks te willen goedkeuren. Het scheen ons echter, dat ook in dit opzicht de verwachting op succes niet hoog gespannen is. De heer De Ruijter betoogde, dat de agent der Arbeidsbemiddeling, die een veel te gering salaris geniet tegenover zijn arbeidsprestatie, niet de dupe mag zyn van den onwil van den Minister om zyn bydrage te verhoogen en stelde voor om dat alsnog van 400 op 500 te brengen, hetgeen hij blykbaar nog te wei- nig vindt. Verschillende leden vielen hem by en met 8 tegen 4 stemmen had hy succes. De heer Seghers wilde de subsidie voor de Geitenvereeniging op 75 behouden, in plaats van de tot f 50 verminderde. Hij verwierf ech ter maar 3 medestanders, zoodat zijn voorstel kelderde. Burg, en Weth. hebben, op grond dat deze niets meer te beteekenen heeft, voorgesteld de jaarlijksche veemarkt af te schaffen. De heer I, de Feijtei wilde nog een poging aan- wenden om deze, het eenige wat de landbouw nog heeft, te behouden, maar vond geen steun. Nadat was nagegaan, dat de post voor on- voorzien, die aanvankelyk op ruim 7500 was geraamd, door de wijzigingen in de be grooting met ongeveer 2000 moest worden verminderd, ging men over tot het behande- len der inkomsten. Hierby is minder gesproken, doch werden meer spijkers met koppen geslagen. Om te beginnen werd een nieuwe verorde- ning op leges ter secretarie vastgesteld, die een aanmerkelyke verzwaring beteekent en waarvan men een paar honderd gulden meer denkt te ontvangen. Nu kwam echter de heer De Ruyter, die zich tot nu toe vry bescheiden op den achter- grond had gehouden, met een financieele be- schouwing, die aan de inkomsten een inder- daad ander aspect gaf. Hij wees er op, dat er alle reden is aan te nemen, dat de korting overeenkomstig het kortingswetje op de ge- meente Axel niet zal worden toegepast en dus verwacht kan worden, dat nog f 1020 zal worden ontvangen. De Voorzitter acht die waarschynlijikheid ook groot, doch wyst er op. dat daarvan maar mag worden in rekeming gebracht voor '33. Vervolgens verwacht hy, dat, door de verzwaring der belastingen, Axel ook een hoogere uitkeering in de werkloozen- verzorging zal krijgen, hetgeen ook een paar duizend gulden zal beteekenen. Dan acht hij het ook waarschynlyk dat de door den Minis ter voorgestelde verhooging met 30 opcenten der fondsbelasting zal worden aangenomen, hetgeen nog eens f 1080 beteekent. De heer Hamelink viel hem by en wees er op, dat de omstandigheid dat de bouwvak- arbeiders ohder de crisiswerkloozen zyn op- genomen. Vroeger waren die geheel voor rekening der gemeente. Nu zal daarvoor mins- tens 1200 worden terugontvangen, hetgeen ook een verhooging der inkomsten is. De heer De Ruyter besomde, dat met het toezuinigde en de door hem en den heer Hame link genoemde verhooging van inkomsten on geveer f 5800 wordt verkregen, hetgeen juist voldoende is om de tot 140 verhoogde opcen ten op de personeele belastlng terug te bren gen tot 110. De raad heeft daarover niet meer gesproken, maar dat in het licht gestelde fortuin met beide handen aangegrepen, en daama de begrooting vastgesteld, evenals die van het Burgerlijk Armbestuur, Vleeschkeu- ringsbedrijf en die der Gasfabriek. Nb volgde nog mededeeling van ingekomen stukken. Het eerste was een brief van den afwezigen heer Van Bendegem, waarmede een Dinsdag tusschen hem en den heer 't Gilde gerezen conflict werd opgelost. Vervolgens voorstellen van raadsleden en adressen die in handen van Burg, en Weth. werden gesteld om advies. Van de heeren 't Gilde, Verschelling en Ortelee een voorstel om het ambtenarenregle- ment aldus te wijtzigen dat, voor zoover by de wet niet anders is bepaald, alle benoemingen geschieden door den raad. Ook de heer Hamelink heeft dit voorstel in- gezonden, doch voegt er nog een aan toe tot wyziging van art. 14 der verordening rege- lende het georganiseerd overleg, en voorts tot afschaffing van het ambtsgebed. Door de Algemeene Vereeniging tot het geven van onderwijs aan volwassen werkloo zen wordt gevraagd een verlicht en verwarmd schoollokaal en een subsidie van ten hoogste 400. Ook door den heer J. E. Blansaart, muziek- onderwijzer, wordt. beschikbaarstelling van een schoollokaal gevraagd, 2 avonden per week, voor het geven van muziekonderwijs, dat even opvoedend werkt als landbouw- onderwijs en in dezen tijd van werkloosheid de jeugd op aangename en opvoedende wijze van de straat zal houden. De Bouwvakpatroons betuigen hun dank voor het genomen besluit betreffende de aan- besteding van den bouw der marechaussee- kazeme, terwijl de heer 't Gilde in den loop der vergadering had te kennen gegeven, dat het z.i. nog lang niet vaststond, dat die kazeme er komt. Hij zou in besloten vergadering daarvan wel iets meer vertellen, hetgeen waarschijnlijk is geschied. Voor het overige moeten wy. verwyzen naar het verschijnend gewoon verslag. Door opeen- hooping van raadszittingen, zal daarmede eenigen tijd moeten verloopen. JAREN LANG MAAGSTOORNISSEN WEGENS INDIGESTIE. Kan nu weer alles eten zonder last. Toen deze 72-jarige vrouw een middel tegen haar indigestie had gevonden bleek het een middel te zijn, dat haar 70-jarige broer reeds jaren gebruikte en waarmee hy zich tot een ,,toonbeeld van gezondheid" had opgewerkt. Zij schryft: Jaren lang heb ik geleden aan indigestie en ik kon eenvoudig geen ei of aard- appel eten. Dit jaar begon ik met de kleine dagelyksche dosis Kruschen Salts te nemen. En nu kan ik eieren en aardappelen eten zoo- veel ik wil zonder eenige stoomis nader- hand. Jaren heb ik geleden. Ik nam voortdu- rend een laxeermiddel, maar het hielp niet. Mijn broer is een toonbeeld van gezondheid en geknipt voor een reclame van Kruschen Salts. Hy is altijd vroolijk en gelukkig. Hy vergeet nooit zyn ochtend-dosis evemmin als ik, nu ik er de waarde van ken. Mijn broer is 70 jaar oud en ik ben 72. We hebben alle reden deze sohitterende zouten te waardeeren. Ik beveel ze dan ook al myn vriend'en aan." Mevr. M. E. M. De zes zouten in Kruschen helpen de lichaams-functies in velerlei opzichten. Uw maag, lever en nieren worden tot betere func- tie aangespoord en U weet niet meer wat indigestie, hoofdpijn of neerslachtigheid is. U voelt zich lichamelyk en geestelyk als ver- nieuwd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten a /0,90 en 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor 6dn cent per dag. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kos- ten. Want door heel Holland zyn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. IT kunt dezen gratis proef- flacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon t.erugbrengen bij den winkelier waar U hem kocht en hy zal U uw Fl. 1,60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbe- talen. Maar vergeet niet, dat de gratis proef flacon alleen verpakt is by de groote maat van Fl. 1,60 en dan nog slechts voor een beperkten tyd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitver- kocht heeft. Adv. AFDEEL1NG ZEELAND VAN DE VEREENIGING VAN KEFtKVOOGDIJEN IN NEDERLAND. Dinsdagmiddag werd te Goes een druk be- zochte vergadering gehouden van kerkvoog- dyen in Zeeland. De vergadering ging uit van het hoofdbestuur der vereeniging van kerk- voogdyen in Nederland, stond onder leiding van het hoofdbestuurslid den heer J. A. Domi nions te Wemeldinge en was voor alle kerk- voogdyen in Zeeland toegankelyk. Slechts enkele kerkvoogdijen hadden bericht gezonden niet te sympathiseeren met bovengenoemde vereeniging en met het doel der vergadering. Verreweg de meeste hadden zich laten ver- tegenwoordigen of zonden bericht van in- stemming. De voorzitter verwelkomde de vele aan- wezigen, in het bijzonder de heeren Mr. A. de Jong te Dordrecht en C. van Harderwijk te Tilburg, resp. secretaris en penningmeester van de Vereeniging van Kerkvoogdijen. Daama gaf hy een uitvoerig overzicht van de historie van het bestuur en het beheer der kerkelyke goederen. We moeten deze schei- ding nu eenmaal aanvaarden. Het is in den loop der jaren, vooral der laatste jaren, ge- bleken, hoe noodzakelijk de vereeniging van kerkvoogden is. Telkens moet er over foe- heerszaken door de Synode e.a. overleg wor den gepleegd. Maar er was vddr 1920 geen lichaam, dat dit voor de kerkvoogdyen doen kon. Veel heeft de vereeniging kunnen doen en veel is er nog te doen. Spreker noemt als vraagstuk van den laatsten tijd de pacht- kwesties, de aanslag van den raad van be heer, enz. Hiema voerde Mr. De Jong het woord. Deze wees er op, dat de vereeniging in een groote behoefte voorziet, maar pas het maxi mum geven kan, als er provinciate organisa- ties zyn. De vereeniging is geen klachten- bureau, maar wil opbouwenden arbeid ver- richten. Het Maandblad geeft gewaardeerde voorlichting en bovendien kunnen de leden steeds over allerlei aangelegenheden advies inwinnen. Spreker noemt o.a. het onderhoud van het kerkhof, de betaling van het kerke- lyk personeel, restauratie van kerkgebouwen, de hoofdelijke omslag, de aanslagen van den raad van beheer, de regeling van de admini- stratie, de verhouding tot predikant en kerke- raad, de zitplaatsengelden, den orgelbouw, enz. In overweging is de oprichting van een kerkelyke bank. Wat betreft het reglement op de predikantstractementen, zegt spreker, dat de vereeniging dit langs legalen weg ge- wyzigd wil krygen. Een nieuw concept is op- gemaakt, dat wel behoudt het minimum trak- tement voor de predikanten, maar niet den kmdertoeslag en de periodieke verhoogingen. Ook niet de verplichte bydrage aan de cen- trale kas. De heer Van Harderwijk wees op het groote belang van een goede kerkelyke admi nistratis. Er zal nu een eenvormig, kerkelijik bevolkingsregister komen, best»ande uit per- sonen- en gezinskaarten. Bij de nu gehouden besprekingen werd door verschillende heeren het hoofdbestuur dank gebracht voor het genomen initiatief om ook in Zeeland een provinciale organisatie tot stand te brengen, Besloten werd niet drie, zooals het hoofdbestuur had voorgesteld, maar Sen provinciale organisatie te stichten. Een voorloopige commissie werd benoemd, waarin person en uit de verschillende deelen van Zeeland werden aangewezen en waarin stad en platteland zullen zijn vertegenwoor- digd. Dit werkcomite zal in Januari worden samengeroepen om de organisatie verdar uit te werken. By den gemeente-veldWachter J. van Wes- tenbrugge aihier, zijn inlichtingen te bekomen omtrent een in deze gemeente gevonden rywielbelastingmerk 19321933. Burg, en Weth. stellen den gemeenteraad voor, de begrooting van het armbestuur voor 1933 goed te keuren met een subsidie van de gemeente ad f 136.400. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 15 Nov. 1932. Veroordeeld wegens overtrading: Motor- en Rywielwet. A. A., Hontenisse, f 25 of 10 d. h., met ont- zegging motorrijtuigen te besturen gedurende een maand; L. A. M. K., Amsterdam, 6 of 3 d. h. en 25 of 10 d. h. en toewyzing civiele vordering aan P. v. W. ad 45,40; F. D., Hoek, 0,50 of 1 w. tuohtsch.J. P., Hoek, 10 of 5 d. h. en toewijzing civiele vordering ad 29 aan P. G.E. D., Koewacht, /I of 1 d. h. J. J. B., Hoek, /2 of 1 d. h.; G. M., Sijnegem, 3,50 of 2 d. h.; M. J. B„ Axel, /I of 1 d. h.; B. d. P., Hoek, /3 of 2 d. h.; J. C. D., Hoek, 3 of 1 d. h.; R. V., Hoek, 3 of 1 d. h.; J. V., Philippine, 1 of 1 d. h.; P. C., Philippine, 3 of 1 d. h.; J. H„ Axel, /3,50 of 3 d. h.; A. d. V., Hoek, /5 of 3 d. h.; J. C. S„ Axel, /5 of 3 d. h.; J. J. G. d. F., Axel, /5 of 3 d. h.; A. d. R., Steendorp, /5 of 3 d. h.; M. d. R., J. v. D. en W. H., Hoek, alien 1 of 1 d. h.F. D., Hoek, 5 of 3 d. h. Art. 50 Aig. Politiever. Axel. P. W. en A. d. K., Axel, ieder berisplng; D. J., Axel, 2 of 1 w. tuohtsch. Art. 453 W. v. S. C. K., Hoek, 15 of 3 w. tuchtsch. Art. 86a Regl. op de Wegen. G. C., Watervliet, 5 of 2 w. tuchtsch.; A. d. G., Philippine, /5 of 2 w. tuohtsch.; W. A. D., Philippine, /3 of 1 d. h.; A. H„ Axel, f 5 of 3 d. h. Art. 23 Arbeidswet. A. V., Sas van Gent, 7 X 0,50 of 7 X 1 d. h. Leerplichtwet. J. G. V., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h. Art. 20 Alg. Politiever. Ter Neuzen. J. A. F. d. O., Rotterdam, 5 of 3 d. h. IJkwet. A. D., Axel, 0,50 of 1 d. h. DE VLEESCHKEURINGSWET EN DE BOEREN. Mr. Z. schryft in het Landbouwblad voor Zeeland en Noord-Brabant: Zooals ik destijds reeds in het Landbouw blad voor Zeeland en Noord-Brabant schreef (zie no. 1277 van 2 Juli 1932) valt een land- bouwschuur waarin een enkele maal per jaar geslacht wordt niet onder het begrip slach- terij, genoemd in art. 19 der Vleeschkeurings- De gevallen, waarom het hier ging, hadden zich afgespeeld in Walcheren, waar eenige boeren die een of tweemaal per jaar een rund of varken slachtten, en 't vleesch met anderen deelden of verkochten (dus geen huisslach- ting), vervolgd werden op grond van art. 19 nJ. omdat zy een slaehtery hadden, die niet aan de wettelyke eischen voldeed. Nu betoogde ik voor 't Kantongerecht te Middelburg, dat er reeds een arrest van den H. R. was, waaruit 't standpunt van ons hoogste rechtscollege duidelijk bleek, wat betreft t begrip slachterij, vleeschwinkel, bewaarplaats van vleesch enz. enz.'' genoemd in art. 19 der Vleeschkeuringswet, n.l. het arrest van 23 Juni 1924 (W. 11235), waar de H. R. en de Advocaat-Generaal duidelyk deden uitkomen, dat eerste vereischte voor het be grip „slachtery, bewaarplaats van vleesch enz." was, dat op die plaatsen of in die ge- bouwen „geregeld geslacht, geregeld vleesch bewaard was". - r. De Am/btenaar van 't Openbaar Ministerie bestreed mijne opvattingen en betoogde, dat hij met beide beenen op den grond stond met de bestryding van mijne opvatting, omdat dit arrest gewezen was op 't gebied der Hinder- wet en dus met de Vleeschkeuringswet niets te maken had. De Kantonrechter oordeelde echter anders en ging niet over tot een ver- oordeeling van den verdachte. Tegen dit vonnis ging de Ambtenaar van 't O. M., die zoo stevig in zyne schoenen stond, niet in hooger beroep of cassatie, zoodat deze aan- gelegenheid niet in hoogste instantie werd be- slist. In opgemeld blad van 2 Juli 1932 deelde ik echter mede, dat er in Brabant een andere poging gedaan werd om dat gezameiyk slach- ten, waardoor de slagers groote schade leden, doch de gemeenschap niet, te beletten en dat daar een boer vervolgd werd, die op de hof- stede geslacht had (geen huisslachting) omdat hij een bewaarplaats van vleesch had, die niet aan de eischen van art. 19 der Vleeschkeu ringswet, voldeed. Deze boer slachtte en ging dadelijk over tot verkoop van 't vleesch, doch natuurlijk verliepen tusschen 't slachten en 't verkoopen en afleveren een of twee dagen. Deze boer werd door den Kantonrechter te Oosterhout en door de Rechtbank te Breda veroordeeld, doch ging in cassatie. Thans heb ik het arrest van den H. R. in mijn beizit. Aan dien boer was tenlaste gelegd, dat hij als hoofd van een bewaarplaats van vleesch niet gezorgd had, dat die bewaarplaats aan de eischen, door de wet gesteld, voldeed. In cassatie werden twee middelen voorge- dragen en wel: a. de Rechtbank heeft ten onrechte beslist en beweizen verklaard, dat de schuur van requirant zou zyn een bewaarplaats van vleesch als bedoeld in art. 19 der Vleesch keuringswet en b. de Rechtbank heeft ten onrechte beslist en bewezen verklaard, dat requirant was te beschouwen als hoofd of bestuurder van een bewaarplaats in den zin der Vleeschkeurings wet. De H. R. beslist, dat uit den inhoud der in 't vonnis der Rechtbank opgenomen bewys- middelen niets anders blijkt, dan dat op 14 October 1931 in verdaehtes schuur aanwezig is bevonden een geslacht varken en dat de ver dachte tweemaal per jaar een varken uit- pondde en dan steeds het geslacht in de schuur bewaarde. En nu zegt de H. R.: dat daaruit echter niet kan worden afge- leid, dat bedoelde schuur was een bewaar plaats van vleesch in den zin der wet; dat de Rechtbank nog wel heeft overwogen, dat onder bewaarplaats van vleesch moet wor den verstaan een plaats, die door 't hoofd of den bestuurder is bestemd en wordt gebruikt tot bewaring van vleesch, hetwelk hij, voor- nemens is, niet voor huiselijk gebruik van de bewoners van het perceel te bezigen, doch dat wat overigens van die overwegingen ook mogc zijn, de bewijsmiddelen de noodige gegevens dienen te -bevatten, betreffende den feitelyken toestand in hoeverre de schuur van verdachte feitelijk tot bewaring van vleesch diende, hoe lang- 't z.g. uitponden van een varken duurt, dus hoelang het vleesch, telkens als geslacht was, in die schuur bleef; dat't middel dus is gegrond en 't vonnis der Rechtbank moet worden vemietigd. We voelen hier al uit 't arrest van den H. R., dat ons hoogste rechtscollege vasthoudt aan een zekere continuiteit, wat het betreft de beslissing of een inrichting valt onder 't begrip slachterij, bewaarplaats van vleesch enz. enz. De H. R. houdt vast aan haar arrest van 1924 n.l. dat een slachtplaats is een plaats waar pleegt geslacht te worden, waar ge regeld geslacht wordt en dat een bewaar plaats van vleesch is een plaats, waar vleesch pleegt bewaard te worden, geregeld bewaard wordt. Nu schreef ik reeds, dat by 't begrip bewaar plaats nog een ander element vereischt was, omdat, zoo we dit begrip opvatten als een plaats, waar geregeld vleesch bewaard wordt, iedere particulier, die geregeld vleesch in zijn kelder heeft, overgeleverd zou zijn aan de vervolgingslust der ambtenaren van 't O. M., trouwens die heeren zouden dan zelf ook straf- taaar zijn. a Daarom stelde ik als eisch voor 't bewaren, dat dit of moest geschieden voor derden of om 't vleesch te verwerken in eigen fabriek of te verkoopen. Verder schreef ik, dat 't Hof dus feitelijk zou moeten vaststellen de toestand van de schuur en hoeveel keer geslacht wordt en hoelang dat uitponden duurt per jaar, zoodat 't Hof zou kunnen beslissen, of we in casu te doen hebben met een plaats, waar vleesch gewoonlyik bewaard wordt. Het Hof beslist nu, dat, wat de feitelijke toestand van de schuur betreft, niets anders is gebleken, dan dat die schuur was, zooals in de dagvaarding omschreven, dat verdachte tweemaal in 't jaar in die schuur slacht en het vleesch daarna wordt uitgepond, welke werkzaamheden in twee dagen zijn afgeloopen en nu zegt 't Hof: Overwegende, dat daarom die schuur niet geacht kan worden een bewaarplaats van vleesch te zijn, vermits die uitdrukking doet denken aan eene bestemming tot bergplaats van eenigszins permanenten aard, zooals b.v. de woorden kinderbewaarplaats enz. enz. Bij arrest van 30 Juli 1932 spreekt 't Hof verdachte vry en m.i, volkomen terecht. Het gaat niet aan een landbouwschuur en andere gebouwen door 't enkele feit, dat er een of tweemaal per jaar geslacht wordt te promoveeren tot slachterijen, bewaarplaatsen van vleesch enz., als bedoeld in art. 19 der Vleeschkeuringswet en den boer maar te pro moveeren tot hoofd van een slachterij of hoofd van een bewaarplaats van vleesch. Deze zaak is dus uitgevochten en 't zal niet mogelijk zijn het gezamelijk slachten den kop in te drukken door wetsverdraaiing. Eischt het algemeen belang en niet het belang van enkele personen dat deze slachtingen verboden worden, dan moet de wetgever ingrijpen en met een aanvulling of wijziging der Vleeschkeuringswet komen. Zoolang dat niet het geval is, dienen de Ambtenaren van 't O. M. van verdere ver- volging af te zien. MET GELEEND KINDJE BOTER SMOKKELEN. De smokkelhandel in boter tiert welig langs geheel de Duitsch-Nederlandsche grens. Al trachten de smokkelaars zooveel mogelijk de grens -en politiebeambten te misleiden, niet altyd lukt dit. Te Lutterade werd een auto door de beamb- ten aangehouden en ruim vierhonderd K.G. Duitsche margarine in beslag genomen. In de Putstraat was het een wielryder, die in de val liep en fiets en boter zich zag ontnomen. Anderen dachten slimmer te zyn, aldus ver- telt de Limb. Koerier, maar de Militaire Politie was nog slimmer en zag zich verrijkt met een tweetalkinderwagens. Deze waren te Broeksittard in beslag genomen, want onder het kindje waren de pakjes boter venborgen. Bleek het eene kindje aan de bestuurster toe te behooren het andere bleek eengeleend kindje te zyn. DE BLIKSEM IN DEN AMERSFOORTSCHEN TOREN GESLAGEN Tydens een hevig onweer is Woensdagmid- dag de bliksem in de electrische instaUatie van den Onze Lieve Vrouwetoren te Amers- foort geslagen. Het mechanisme van het speelwerk werd buiten werking gesteld. In een aantal winkels in de buurt van den toren ging het electrische licht uit. Verscheidene telefoonaansluitingen werden gestoord. Aan den toren zelf is niets beschadigd. Op het politiebureau is het alarmtoestel van de radio-centrale doorgeslagen. Persoonlyke ongelukken kwamen niet voor. Het onweer ging vergezeld van hevige slagregens en hagelbuien. OUDE DAME IN BRAND. Maandagmiddag geraakten door het om- vallen van een petroleumkachel de kleeren van de 76-jarige weduwe C. de B. geb. H., wonende te Sloterdijk, in brand. Door huis- genooten werden spoedig de brandende kleeren gedoofd. De vrouw had echter dus- danige emstige brandwonden bekomen, dat onmiddellijke opname in een ziekenhuis nood- zakelyk werd geacht. FRAUDE BIJ DE ROTTER DAMS CI IE TRAM By de Rotterdamsche electrische tram is een zeer emstig geval van fraude aan het licht gekomen. Het betreft den inspecteur van het vervoer, den heer S., die evenals onder de R. E. T. M. zoo ook by de R. E. T. een groote vertrouwenspositie bekleedde en feit'elyk de schakel vormde tusschen de directie en het personeel. Naar thans is gebleken, heeft deze functio- naris jarenlang betrekkingen bij de R. E. T. tegen steekpenningen vergeven. Wanneer sollicitanten hem een bepaald bedrag beloof- den, zou hy zoogenaamd een goed woordje voor hen doen. In feite had hij echter over de al of niet aanneming te beslissen, zoodat hij gemakkely'ik spel had om de baantjes toy de R. E. T. eenvoudig tegen geldsommen te verkoopen. Deze bedragen waren soms vry aanzieniyk. Het was regel geworden, dat werkloozen by derden geld gingen leenen om hiermede een betrekking bij de R. E. T. te verkrygen, het geen als er voldoende geld op tafel kwam, immer tot het gewenschte gevolg leidde. Nu deze fraude toch openbaar geworden is, komen natuurlijk als een lawine van alle zijden de inlichtingen los. Het gemeentebestuur heeft de zaak ter ver der onderzoek in handen gegeven van den justitioneelen politiedienst, die nu al reeds eenige dagen bezig is met een uitgebreid ver- hoor van het personeel. De betrokken inspecteur S. is natuurlyk op staanden voet ontslagen in afwachting van de rechtsvervolging, welke tegen hem is In- gediend. HTJIS DOOR GEMEENTE-WERKLIEDHN AFGEBROKEN. Een ingezetene van Tiel had aan B. en W. vergunning gevraagd tot het bouwen van een winkelhuis. Daar niet aan alle gestelde eischen voldaan werd, is hem die vergunning echter geweigerd. Desondanks begon de man toch met den bouw. Hy zelf heeft grooten- deels het pand opgetrokken. Woensdagmorgen werd echter, onder groote belangstelling van het publiek, in tegenwoordigheid van den commissaris van politie, door gemeentewerk- lieden het pand tot den laatsten steen weer afgebroken, meldt de „Tel.". Niet alleen be teekent zulks voor den betrokkene een be- langrijke schadepost, maar bovendien zal hy nu ook nog de kosten van deze vemietiging hebben te dragen. VERZEKERDEN GEDUPEERD. De mar6chauss6e te Nymegen heeft Vry- dag gearresteerd en gevankelyk naar 's Her- togenbosch gebracht twee inwoners van Uden, die zich hebben schuldig gemaakt aan ver- duistering en vaischheid in geschrifte. De eene man was agent van een verzekerings- maatschappij, doch eenigen tyd geleden ont slagen. Sindsdien heeft hy op door hem on- derteekende valsche quitantie by een groot aantal verzekerden de premies geind. Op deze wijze heeft hy zich een aanzieniyk be drag toegeeigend. De tweede man was even- eens agent van een verzekeringsmaatschap- py. Hij heeft gelden, die hy ter vergoedtng van brandschade moest uitbetalen, voor een groot deel ten eigen bate aangewend. Het nog resteerende bedrag werd bij zyn arrestatie in beslag genomen. Uit het onderzoek is reeds gebleken, dat een groot aantal personen in Uden en omge- ving door de beide mannen is gedupeerd. De praktijken van het tweetal zyn aan het licht gekomen, doordat een zware stroom van klachten bij de politie inkwam. VLEESCHVERGIFTIGING. Een paar schippers hadden worst gegeten, die zij in Belgie gekocht hadden. Te Maas tricht gekomen, werden zij plotseling ernstig ziek. Een dokter vermoedde, dat de ziekte der schippers vleeschvergiftiging was, ver- oorzaakt door het eten van de in Belgid ge- kochte worst. Het resultaat van een onder zoek in het laJboratorium van het slachthuis te Maastricht bevestigde het vermoeden van den dokter, aldus de „N. R. Crt." Het ove rige deel van de gekochte worst zal nader worden onderzocht in het laboratorium te Utrecht. WRAAKZUCHTIGE KLEERMAKERS- KNECHT. De kleermaker Lodeweer te Velp kwam Dinsdag tot de omtdekking, dat zyn 20-jarige knecht bezig was met een lucdfer het behang in brand te steken, uit wraak over een schnob- beering van den vorigen dag. Toen de jongen zich ontdekt zag, ging hy er als een haas vandoor. De patroon bemerkte eveneens, dat een in de maak zynde jas door messneden was vernield en toen hy per fiets naar het politiebureau wilde gaan, bleek het rywiel te zijn verdwenen. Konten tyd later werd de jongen, nog in het bezit van de fiets, te Ara- hem aangehouden. Hy is voorloopig op het bureau van politie te Velp opgesloten. DE INBRAAK EN JUWEELENDIEFSTAL TE 's-GRAVENHAGE. Zooals bekend, werden Woensdag 16 dezer uit de voorloopige hechtenis in het huis van bewaring te 's-Gravenhage ontslagen de drie Oostenrykers H„ D. en M., die sedert 8 Augustus j.l. in bewaring waren gehouden als verdacht van den diefstal van juweelen en goud ten nadeele van de fam. dr. ir. Philips aan de van Hogenhoucklaan te 's-Gravenhage op Zondagmiddag 24 Juli te voren gepleegd tot een totale waarde van ongeveer tweehon- derd duizend gulden. Zij werden Donderdag 17 dezer als vreemdelingen zonder mbtdeien van besitaan over de Belgische grens gezet, doch M. werd Zaterdag 19 November weder- om door dc politie te 's-Gravenhage ODge- merkt. Dinsdagavond j.l. werd M. overvallen toen hy een bepaald pand te 's-Gravenhage verliet. Hy werd in het bezit gevonden van alle juweelen en verdere sieraden. By een huis- zoeking in het pand zyn ook de gestolen 1000 gouden Engelsche ponden aangetroffen. Al het gestolene, dat na de inbraak diep onder den vloer in het laatstbedoelde pand was begraven, was door M. thans opgegraven met de bedoeling om het naar het buitenland te brengen. De thans in beslag genome* buit is geheel compleet. M. is opgesloten. ONGELUK MET EEN HUISBIOSCOOT. Zondagavond was een familie in de School- straat te Bussum bezig met het vertoonen van films door middel van een huisbioscoop Plotseling vloog een filmpje in brand; een van de toeschouwers geraakte hierdoor boo ontdaan, dat hij door het dichte venster op straat sprong. Buren dachten, dat er een vechtparty gaande was en belden de politie op. De man die op straat gesprongen was, had emstige wonden in het gelaat gekregen, en is onder dokters behandeling gesteld. De vrouw en de man des huizes hadden brandwonden en een kind van 2y2 jaar, dat de voorstelling mocht bijwonen, was zoodanig door een brandend stukje film gewond, dat het naar de Majellastichting moest worden gebracht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2