ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. 80.000 K.G. niet te fijne Sintels, 72e Jaargang. No. 8917 MAANDAG 21 NOVEMBER 1932 BUITENLAH D PKEDIKBEU&TEir. ASPIRIN. TER NEUZEN, 21 NOVEMBER 1932. RECHTSZAKEN. Wat ccn vies weer ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika /2,25, overlge lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels j 0,80 Voor elken regel meer f 0,2a Grootere letters en clichAs worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND BRAN^tWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEJUZEN, brengen ter opembare kennis inge- volge artikel 38, juncto artikel 16 der Drank- wet, dat bij hen is ingekomen een verzoek om een verlof B, van ALBER VAN LEUVEN, van beroep broodbakker, wonende te Ter Neuzen, voor het achterlokaal van het per- ceel, plaatselfk gemerkt 94 en gelegen aan den Kanaalweg. Binnen twee weken nadat deze bekend- making is geschied, kan ieder tegen het ver- leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren indlenen bij Burgemeester en Wethouders. Ter Neuzen, den 21 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG vragen prijs- opgaaf a. voor de leverantie van te leveren franco station Z. V. T. M. Zaamslag voor 15 December 1932. b. voor het VERVOER door voerlui van Zaamslag van 67.000 K.G. Sintels van tramstation Zaamslag naar de verschil- lende wegen in deze gemeente. Aanbiedingen worden ingewacht v66r of op 28 November a.s., des voormiddags 10 ure. Zaamslag, den 15 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTESR, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. BE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Be voorstellen, door Sir John Simon uit naam van de Engelsche regeering te Gen&ve ingediend, hebben schrijft de N. R. Crt. het groote voordeel, dat zij concreet en dui- delijk zijn. Zooals reeds dadelijk in een of- fideus commentaar uit Londen werd opge- markt, zijn zij niet bedoeld om die van Hoover of Herriot te vervangen, doch om ze aan te vullen, zoodat niets uit de redevoering van Sir John de conferentie behoeft te beletten, het Fransche of Amerikaansche plan aan te nemen. Dat brengt het voordeel mee, dat ze getoeel naar hun eigen merites beschouwd kimnen worden. Zij vormen als het ware een tedhnische aanvulling vsin de meer theoreti- sehe plannen, die reeds aanhangig zijn en tollmen zoodoende medewerken om de discus- sies en daarmee de geheele conferentie weer op gang te brengen. Het bezwaar ervan is naibuurlijk, zooals van alle praktische voor stellen, dat zij gelegenheid geven tot afdin- gen; Simon heeft tenminste nergens te ver- staan gegeven dat de voorstellen een geheei vormen dat en bloc moet worden aangenomen, zoodat het gebeuren kan, dat bij de behande ling de eenheid en de leidende gedachte die daar in schuilt, weer verloren gaat. Want dat er op deze voorstellen afgedongen zal worden staat wel vast. Het vait niet aan te nemen, dat een land als Frankrijk met een afsohaffing van het duikbootiwapen genoegen zal nemen en ook de kleine maritieme mogendheden moeten wel sterk overtuigd worden van een algemeenen vooruitgang in de veiligheid in dit geval uitsluitend te verstaan in den zin van vermindering van de kans op oorlog of aanval wil dit onderdeel van het plan voor hen aannemelijk zijn. Zoo als onze correspondent te Gendve al heeft op- gemerkt, zijn de Engelsche voorstellen ego- centrisch, d.w.z. dat Engeland vooral geke- ken heeft naar die punten, waarmee het zijn eigen positie zou versterken. Ter veront- sdhuldiging zij hierbij direct opgemerkt, dat daartoe in zooverre aanleiding bestond, dat de voorstellen rekening moesten houden, zoo- wel met de erkenning van Duitschland's eisch op gelijke rechten inzake de wapening, als met den algemeenen wensch dat de erken ning deeer rechten niet mag leiden tot een herwapening van dit land en de andere lan- den die krachtens de vredesverdragen de an- deren op den weg naar ontwapening hebben moeten voorgaan. Ook mag men Sir John en de Engelsche regeering den moed niet ont- aeggen, dat zij hebben durven ingaan tegen de opvatting van een groot deel van hun vol- gedingen, die emstige bezwaren hebben tegen de opheffing van het luchtwapen. Al zullen die bezwaren door den eisch, dat de vier mogendheden wier luchtmacht sterker is dan die Engelsche, beginnen moeten deze tot het Engelsche peil te verlagen, in die kringen on- getwijfeld met genoegen worden vemomen. Dat de mogendheden, die op het oogenblik een zekere supprematie in de lucht genieten, daanmee zouden instemmen valt echter niet te rerwachten, en zoo zijn er meer pimten waarop al bij voorbaat kritiek en betwisting te voorspellen valt. Ontkend mag echter niet worden, dat de toestand vergeleken bij een paar maandien geleden aanzienlijk vooruit is gegaan. Men beschikt thans zoowel over een Fransch plan tot regeling van de Internatio nale betrekkingen op militair gebied in het algemeen als over een Engelsch plan om reeds dadelijk tot een aanzienlijke verlichting te komen van de militaire lasten. Hoeveel moeite het ook zal moeten kosten, om de ver- schillende zienswijzen die er op beide gebie- den heerschen, met elkaar in overeenstem- ming te brengen, de grondslag is in ieder ge val gelegd en het zal onmogelijk zijn die weder geheel af te breken al zal misschien het ge- bouw dat er op wordt opgetrokken niet be- antwoorden aan de verwachtingen, die de voorstellers er van gekoesterd hebben. Zoo wel het Fransche als het Engelsche voorstel bieden een vette kluif voor de deskundigen op politiek en militair gebied. Er zullen on- getwijfeld heel wat vergaderingen noodig zijn eer er uit alles een redelijke gemeene deeler ontstaan is. Het feit echter dat de tijd dringt, dat de volken ongeduidig beginnen te worden en vooral dat Amerika telkens en telkens weer te verstaan geeft over geen schuldenregeling te willen praten zoolang er op ontwapeningsgebied niets bereikt is, geven een waarborg dat men althans zal trachten, de zaken niet tot in het oneindige te rekken. Behalve om hun zakelijken inhoud hebben de woorden van Simon groote beteekenis ge- had doordat zij den stoot hebben gegeven tot een poging om Duitschland tot terugkeer naar de ontwapeningsconferentie te bewegen. Helaas is de wijze, waarop Massigli, de Fransche vertegenwoordiger zich bij deze poging heeft aangesloten, niet van dien aard geweest, dat Duitschland volkomen bevredigd is. Wanneer de binnenlandsche politiek in Duitschland bij de bepaling van Duitschland's houding in het ontwapeningsvraagstuk niet zoo'n groote rol speelde, gelooven wij niet dat de reserve van Frankrijk aanleiding zou be- hoeven te zijn voor Duitchland, om nog lan- ger in zijn afzijdigheid te volharden. Prak- tisch kan het met het resultaat van zijn ac- tie om aan de vernederende behandeling van een mogendheid in een uitzonderingspositie te ontkomen tevreden zijn. Niet alleen dat men algemeen heeft ingezien dat deze uitzonde ringspositie niet langer te handhaven is, maar men heeft het ook ruiterlijk erkend. Zelfs Frankrijk, dat, zonder van gelijike rech ten te willen spreken, toch de bestaande on- gelijkiheid wenscht op te heffen. Het ware te wenschen dat Duitschland daar nu maar ge noegen mee nam. In de praktijk valt aan de voldoening van Duitschland's eisch toch niet meer te ontkomen. Deze opmerking geldt mutatis mutandis evenzeer voor Frankrijk De vrees voor een herwapening van Duitsch- lanid annoIr.t dat Nat. ~ran cvu i ultuiHjiiu erkenning van het onvermijdelijke, tot dus- ver nog huiverig is gebleven. Ook daar speelt de binnenlandsche politiek een rol in. Het zou echter te gek zijn, als op een dierge- lijke louter formeele kwestie de hervatting van het werk der ontwapeningsconferentie met den eerlijken en. volledigen steun van Duitschland zou moeten afspringen. Wij kun- nen ons niet voorstellen, dat het voor de an dere mogendheden onmogelijk zou zijn, door een bemiddelend optreden een weg te vinden waarop de twee standpunten, die praktisch waarlijk niet meer zooveel verschillen, tot elkaar zouden zijn te brengen. In ieder ge val komt aan de Engelschen de eer toe, ook in dit opzicht de zaken te Geneve een stoot in de goede richting te hebben gegeven. EEN MISLUKTE AANSLAG OP DEN TREIN VAN HERRIOT. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een aanslag gepleegd op den trein waarmede de Fransche premier Herriot van Parijs naar Nantes reisde. Dit werd echter gelukkig tijaig ontdekt, zoodat deze geen persooniijk letsel tengevolge had. Een baanwachter had echter ontdekt, dat de rails op ongeveer 50 K.M. voor Nantes over een lengte van onge veer 1 M. met dynamiet waren opgeblazen. Nu heeft men spoedig de rails kunnen her- stellen en den trein met den premier onder- tusschen eenigen tijd opgehouden. Men neemt aan, dat de aanslag het werk is van Breton- sche autonomistische extremisten. NED. HERV. KEEfK. Beroepen te West-Terschelling (toez.) cand. J. W. van Swigchum, hulpprediker te Ter Neuzen. RIJKSBELASTINGDIENST. Bij Kon. besluit van 15 dezer is de hoofd- inspecteur der directe belastingen J. M. Mul der, te Amsterdam vroeger o.m. inspecteur te Ter Neuzen, met ingang van 1 Januari benoemd tot directeur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te 's Hertogen- bosch. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Vrijdag 1.1. werd door het plaatselijk Depar- tement der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen georganiseerde tooneelavond gehouden, welke zooals gebruikelijk was werd verzorgd door het Bouwmeester-ensemble. De voile zaal van het Luxor-Theater" be- wees de hooge verwachting welke men hier- voor gekoesterd had, doch we meenen te moe ten constateeren, dat daaraan ditmaal niet geheel is voldaan. Hoewel het spel goed was, waren de spelers toch niet sterk genoeg om de situaties, die in het stuk ,,Hij of zijof samen" voorkwamen geheel' aannemelijk te maken. Alleen de figuur van den ouden rech- ter was volkomen gaaf. Het is natuurlijk niet altijd gemakkelijk om een stuk te vinden, dat met een beperkt aantal spelers te bezetten is en dan vervalt men in zoogenaamde praat- stukken, waanbij van de spelers heel veel ge- vergd wordt om voortdurend te boeien. We hopen dat bij een volgenden keer de keuze weer gelukkiger moge zijn. FILMAVOND. In het R.K. Vereenigingsgebouw werd gis- terenavond aan de begunstigers van het R.K. Jeugdwerk door de R.K. Jeugdcommissie een filmavond aangeboden, waarvoor heel goede belangstelling bestond. Vertoond werden een filmpje over Volendam, de groote film „Een reis naar Rome" en ,de schreeuw in den nacht", een Rin-Tin-Tin-film. De hoofdfilm laat ons een heerlijke reis van Holland naar Rome zien; een prachtige reis langs den Rijn, het mooie Vierwoudstedenmeer, een romantischen tocht door de Zwitsersche bergen, waar de trein met een vaart van 90 K.M. in groote cirkelgangen naar boven schiet, het Italiaansche hooggebergte met zijn donderende watervallen en eeuwige sneeuw, de schitterende Italiaansche Riviera, Padua en ten slotte Rome, de „Euwige Stad" met zijn ontroerende schoonheid. Het was een pracht- film. Na deze film sprak de Zeereerw. heer Pastoor Schets tot de aanwazigen. Hij begon met te zeggen, dat hij spijt had, dat de Wel- eerw. heer Koopman, onze parochie moest verlaten. De samenwerking met hem was zeer prettig geweest en hij had veel steun van hem ondervonden. De parochie verliest in hem een harde werker. Hij was de steun der Jeugd- beweging. Maar hij gunde hem zijn nieuwe mooie plaats in Breda, in het centrum der R.K. Jeugdbeweging. Hij braeht hem zijn persoonlijken dank en dien van alle parochia- nen voor het vele goede, dat hij hier in de parochie tot stand had gebracht. Verder vroeg hij de medewerking van alien voor den nieuwen kapelaan. Aan het einde van den avond sprak kapelaan Koopman een afscheidswoord tot de aan- wjezigen en tevens een dankwoord voor de hulp en steun, die hij steeds overal in zoo ruime mate gekregen had. STATUTEN. Met no. 223 van de „Staatscourant" zijn verzonden afdrukken van de statuten betref- fende den Christelijken Boerenibond voor West. Zeeuwsch-Vlaanderen, gevestigd te Oostburg en van het Volksgebouw „de Gou- den Poorte" van de moderne arbeidersbewe- ging, gevestigd te Middeltore. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 6 tot en met 12 November zijn in onze provincie voorgekomen 11 geval- len van roodvonk, n.l. 7 te Zoutelande en 2 in ieder der gemeenten Kruiningen en Tholen en 1 geval van febris typho'idea te Ierseke. EEN GENEESKUNDIGE INSPECTIE. Biji Kon. besluit is bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1933 de dienst, welke in het bij- zonder is belast met de handhaving, van de wettelijke bepalingen betreffende de besmet- telijke ziekten en de dienst, welke is belast met de zaken, rakende de hygiene van het kind en de bestrijding van de tuberculose en de geslachtsziekten, worden samengevoegd als een geneeskundige inspectie. Aan het hoofd van de geneeskundige inspectie wordt geplaatst de hoofdinspecteur van de volksge- zondheid R. Eijkel, arts. Bij de inspectie wordt werkzaam gesteld de inspecteur van de volksgezondheid J. G. Bantjes voor Noord- Brabant en Zeeland. GE V ON DEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt be- kend, dat omtrent ondervolgende gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijji aan de daarachter vermelde adressen. Portemonnaie met inhoud, Marechaussee- kazerne, Nieuwstraat. Mantelband, J. Loof, le Verbindingstr. 8. Belastingmerk, J. Kervink, L. Kerkstr. 15 Dameshandschoen, A. A. Scheele, Tholens- straat 70. Dameshandschoen, R. Loof, Steenkampl. 79. Portemonnaie met inhoud, J. Oliebek, Tuin- pad 18. Armband, K. Hamelink, Van Steenbergen- laan 25. Glace handschoen, Bureau van politie. Mantelband, Bureau van politie. Portemonnaie met inhoud en een kinder- bontje, J. van Wijck, Donze-Visserstr. 7. DE WEG CAD ZANDZUIDZANDE. De gemeenteraad te Cadzand heeft met algemeente stemmen besloten 1000 bij te dragen voor de verbetering van den weg CadzandZuidzande. VREEMDE ARBEIDSKRACHTEN IN BELGIe. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat, evenals anderen, ook personeel voor huishoudelijke diensten, dat in Belgie wil gaan werken, dit niet mag doen zonder in het bezit te zijn van een arbeids- vergunning, welke door tusschenkomst van een Belgisch diplomatiek of consulair amb- tenaar dient te worden aangevraagd. Dit geldt dus ook voor vrouwelijke arbeidskrach- ten, die naar Belgie gaan, teneinde huise- lijken arbeid te verrichten. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Dinsdaginorgen had op den Rijksweg tus- schen Breskens en Schoondijke, onder de ge meente Groede, juist tegenover de Schoon- dijkschestraat een emstige aanrijding plaats. Terplaatse reden eenige wagens met bieten, komende uit de richting Schoondijke. Van de tegenovergestelde zijde uit de richting Bres kens, kwam over het rijiwielpad gereden P. L. v. d. B., wonende te Groede, terwijl eveneens een groote vrachtauto kwam gereden van Du B. uit Breskens en bestuurd door v. d. V. Op het moment dat de zware vrachtauto de bietenwagen passeerde, kwam plotseling de 52-jarige P. L. v. d. B., die van bet voor hem aan de linkerzijde van den weg liggende rij- wielpad de Schoondijkschestraat in wilde rijden van achter de bietenwagens met het gevolg, dat een aanrijding tusschen den wiel- rijder en de vrachtauto onvermQdelijk was. Oogenblikkelijk werd door den chauffeur ge- stopt om den aangeredene de noodige hulp te verleenen. Doordat de chauffeur echter zijn auto te dicht langs de tramlijn zette, werd deze eenige oogenblikken later, terwijl hy zelf nog bezig was den zwaar gewonde te helpen, door een uit de richting Schoondijke komenden bieten- tram zoodanig aangereden, dat de auto zwaar gehavend aan den kant van den weg terecht kwam, met het gevolg, dat een telefoonpaal afknapte .alsook alle zich daaraan bevindende draden. Nadat Dr. Kater uit Schoondijke, de eersbe geneeskundige hulp had verleend, is Van den B. met een zware hersenschudding overge- bracht naar het ziekenbuis te Oostburg, al- waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. SAS VAN GENT. Zondagmorgen verspreidde zich hier het loopende bericht, dat in het naburige Sluiskil op de l'Azotefabriek aan een werkman uit 't Sas een doodelijk ongeluk overkomen was. Volgens het zeggen van iemand, die tame- lijk goed scheen ingelicht te zijn, is de ver- ongelukte door een riem van den hijschkraan gegrepen en tusschen het kamraderstel van deze inrichting vermorzeld geworden. Het lichaam was op 10 plaatsen gebroken en vermorzeld en zoodanig in het mecanisme verward, dat men meer dan twee uren noodig heeft gehad om den getroffene daaruit los te werken. De kleeren van de bevrijders, moesten zoo met smeer en bloed besmeurd zijn, dat er tot een grondige reiniging moest overgegaan worden. De assisteerende geneesheer, Dr. Van Loij, was er niet beter aan toe, dan degenen, die hem de behulpzame hand hebben geboden. De getroffene, afkomstig uit Selzaete, doch hier woonachtip en gehuwd met een Sassche VlUUW, vvaa jaai x>uu, a deren na. Zondag werd het Sas bezocht door een groot getal dames en heeren afkomstig uit Jette, bij Brussel, om eens een kijkje te nemen naar het lossen van de bietenschepen en de ligging van het plaatsje in oogenschouw te nemen. Het gezelschap^stond onder leiding van een Belgisch onderwijzer, die gedurende de oor- logsjaren als knaap hier ter plaatse vertoefd heeft en als zoodanig op de meest deskundige wijze zijn gevolg kon inlichten en orienteeren. Van hier ging de wandeling naar Selzaete, waarna men zich naar Moerbeke zou begeven om de suikerfabriek aldaar inwendig te be- zichtigen. DONDERDAG 24 NOVEMBER 1932. (Dankdag.) Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 6V2 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 6% u., de heer L. Dek. Axel. 9y2 u., Ds. Van Oeveren; 2 u., Ds. Van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. ZaEimslag. 9 u., Ds. G. van Dis; 2 u., Ds. Van Oeveren. Gerefomieerde Kerk. Ter Neuzen. 9 V2 u., Ds. C. B. Bavinck, van Hoek; 2 u., Ds. S. Groeneveld. Hoek. 9.45 u., Ds. S. Groeneveld, van Ter Neuzen en 2 u., Ds. C. B. Bavinck. Gerefomieerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. B. van Neerbos, van Vlaardingen. Axel. 9 u., iy2 u. en 6 u., Ds. A. Verhagen, van Middelburg. Hoek. 5V2 u., Ds. B. van Neerbos, van Vlaar dingen. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuizen. 9 u., 2 u. en 5l/2 u., Ds. Baaij, van Tholen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 18 Nov. 1932. De volgende zaken werden behandeld: J. A. v. E., oud 42 j., slager en G. L. v. E., oud 19 j., veedrijver, beiden te Sluiskil, waren op 20 September 1932 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld resp. tot twee hoe- ten van ieder f 30 of 2 maal 10 dagen heohte- nis en 2 maal f 10 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis, wegens verboden uitvoer en ver- boden invoer van een paard, te zamen en in vereeniging, te Sas van Gent, op 20 Juli 1932. De verdachten waren tegen dat vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Mr. Tichelman achtte het ten laste ge- legde niet bewezen en vroeg vrijspraak en bij eventueele schuldig verklaring een lichtere straf. en daarbij die verkoudheid! Neen, zoo gaat het niet langer i Liever naar huis— en direct Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-band- buisjes van 20 tabletten nu fl. .70 en oranjezakjes van 2 tabletten h tL .10. (Ingez. Med.) A. H. B. P., oud 25 j., veekoopman te CLinge, werd verdacht dat hij op 20 September 1932 in de gemeente Hontenisse als bestuurder van een motorrijtuig dermate roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden over den Provin cial en weg HulstWalsoorden, zonder tijdig v66r het passeeren van Eduard van den Driessche een signaal met den hoom of claxon te geven, terwijl de veiligheid van het verkeer zulks vorderde, dat daardoor Van den Driessche is aangereden door zijn, ver- dachte's motorrijwiel, bij het draaien van een weg, waardoor deze zoodanig lichamelijk let sel heeft bekomen, dat daardoor verhindering van zijne beroepsbezigheden is ontstaan. Deze zaak werd voor onbepaalden tijd uit- gesteld. H. A. d. J., oud 42 j., ingenieur te Breda, was op 22 September 1932 schuldig verklaard door den Kantonrechter te Oostburg terzake van overtreding van de Motor- en Rijwielwet, zonder strafoplegging. ^De verdaohte was in hooger beroep ge- '"EiSiin Devesugmg Kantonrechter. lie: t vvm M. L. E. d. S., oud 22 j., landbouwer te IJzendijke,, werd ten laste gelegd dat hij op 15 October 1932 te IJzendijke Henrij MijUe met een hamer op zijn hoofd heeft gestagen. M. L. E. d. S., voornoemd, werd ook nog ten laste gelegd, dat hij op 15 October j.l. te Biervliet Ch. C. Mijlle eenige slagen op zijn hoofd heeft gegeven. Eisch 1 maand gevangenisstraf voorwaarde- lijk proeftijd 2 jaar en 25 boete of 10 dagen hechtenis. KORT AANGEBONDEN. Op 28 September 1.1. kregen een tweetal kooplieden, die te Ter Neuzen op de Markt hadden uitgestald, ruzie over een paar spie- geltjes die in een der kramen ophingen. De ruzie liep zoo hoog, dat een der kooplieden een hamer opnam en daarmede zijn collega een slag op het hoofd toebracht, tengevolge waarvan deze bloedend werd verwond en zich onder geneeskundige behandeling moest stel- len. Wegens mishandeling stond Vrijdag te recht J. S., oud 41 j., koopman te Rotterdam. Eisch 1 maand gevangenisstraf voorwaar- delijk proeftijd 3 jaar -j- 10 boete of Id' dagen hechtenis. HELING EN OPLICHTING. In den avond van 17 September 1.1. zagen surveilleerende marechaussee's onder de ge meente Ter Neuzen, aan de Oostkade, een tweetal personen, n.l. een heer en dame, die hen zeer verdacht voorkwamen. Op een vraag wat zij aldaar uitvoerden, bleef men het ant- woord schuldig en werd het tweetal medege- nomen naar de marechaussee-kazeme te Sluiskil. Op weg daarheen, wist de man te ontsnappen aan zijn geleiders, door op een gegeven moment in het kanaal te springen en dit over te zwemmen, waardoor hij de overzijde kon bereiken. Edn achtervolging had verder geen succes. Inmiddels werd de dame gefouilleerd en vond men in de in haar bezit zijnde tasch, diverse geldstukken, 2 gouden vijfstukken, gouden broche, enz., wel ke voorwerpen, na een onderzoek, bleken af- komst te zijn van de logementhoudster K. te Ter Neuzen, bij wie de dame en heer in den afgeloopen nacht hadden gelogeerd en alwaar uit een ijzeren kistje, voomoemde voorwerpen waren ontvreemd. Verder bleek de juffrouw zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting, door een advertentie in het Rotterdamsch Nieuwsblad te doen plaatsen, en daarin personen op te roepen als chauffeur en kinderjuffrouw in dienst te komen, bij een in Frankrijk woon- achtige Hollandsche familie. Op deze annonce verschenen verschillende sollicitanten, die hun passen, rijbewijzen, getuigschriften, foto's enz. moesten afstaan, ten einde een en ander te onderzoeken, doch die, een paar dagen later terugkeerende, de dame vonden ,,vertrokken" Als verdacht van heling en oplichting had zich Vrijdag voor de rechtbank te Middelburg- te verantwoorden A. C. S., oud 26 j., dienst- bode, huisvrouw van J .J. E., wonende te Ton- geren, Belgie thans in voorarrest. Verdachte erkende thans de voorwerpen bij zich te hebben gehad, doch weet niet hoe zij daaraan is gekomen. Vermoedelijk heeft haar man die weggenomen. Aangaande de ge- pleegde oplichtingen .erkende verdachte de haar ten laste gelegde feiten, en beweerde dit gedaan te hebben, om op een gemakkelijke manier aan passen enz. te kunnen komen. De officier van justitie zeide hier te doen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1