V 4an zou door hen toch worden voorgesteld een afwfjzende beschikking te nemen, aange zien de gemeente geen nieuwe uitgaven ge- doogen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- s3oten. n. Een schrijven van het bestuur der ver- eeniging van oudleerlingen van tuinbouwcur sussen te Ter Neuzen e. o., dat daarin te ken- nen geeft, dat zij voor het aanstaande winter- half jaar te Ter Neuzen twee algemeene tuin bouwcursussen heeft opgericht; dat in de omgeving hiervoor geen personeel aanwezig is; dat zij daarom aan deze cursussen heeft be noemd als personeel de heeren H. L. K. Leys te Baarfand en W. J. Robijn te Ovezande; dat dit onderwijs voor de land- en tuinbou- wende bevolking noodzakelijk is om hun vak te leeiren kennen zooals dat de tegenwoordige tijd eischt; dat door het Ryik 1,50 per les voor reis- en verblijfkosten van het personeel wordt be- schikbaar gesteld, benevens de helft van het overige tekort, indien de gemeente hiervoor ook een tegemoetkoming verstrekt; dat de leerlingen een schoolgeld van 2,50 per leerling en per leerjaar betalen, dat on- mogelyk verhoogd kan worden bij geen enkele der leerlingen; dat zelfs reeds verschillende on- en min- veiunogende leerlingen vrijstelling van het be talen van schoolgeld moet worden verleend; dat ook de kas der vereeniging geen ver- dere uitgaven voor de tuinbouwcursussen kan doen; redenen waarom zij het college beleefd ver zoekt in het genot te mogen worden gesteld van een gemeente-subsidie voor het leerjaar van 1 October 19321 October 1933, van 57,63 voor het le en 30,57 y2 voor het 3e leerjaar, in totaal 88,20M>. o. Een schrijven van den heer F. B. J. Frencken, directeur van het Eucharistisch Kruistochtwerk en van de Pius X Stichting te Breda, luidende als volgt: dat het maatschappelijke en sociale werk in bet district Zeeland en ook in Uwe gemeente onder de vrouwelijke jeugd een steeds groo- tere uitbreiding verkrijgt en waardoor steeds grootere geldelijke offers van ons gevraagd worden; dat de kosten niet gedekt kunnen worden ult de bijdragen ons door particuliere mild- dadigheid verstrekt, temeer nog, daar deze door de slechte tydsomstandigheden steeds minder worden; dat de bijdragen uit fabrieken, waar meis- jes werkzaam zijn eveneens door de economi- eche crisis gedwongen, ons niet meer toe- vloeien dat wij daarom zijn aangewezen op den steun van officieele lichamen; dat wij dit verzoek om steun motiveeren met het feit, dat ons werk mede in het alge- meen belang Uwer gemeente is; dat vele gemeenten in de provincie Noord- Brabant ons reeds gedurende enkele jaren met hun zeer gewaardeerde bijdragen blijven eteunen; dat am bovengenoemde redenen onze in- komsten uit de provincie Zeeland zeer gering zijn en dat verhoogde inkomsten noodzakelijk zjjn om het werk voor te zetten en uit te breiden; redenen, waarom wij U vriendelijk, doch dringend verzoeken ons over het jaar 1933 een subsidie te verleenen van vijftig gulden, ten behoeve van het werk onzer catechisten to Uwe gemeente. p. Een gelijikluidend schrijven gericht aan het gemeentebestuur van Sluiskil, waarin ver- Bocht wordt een subsidie te willen verleenen van 25 gulden. Hierover zal bij de vaststelling der gemeen- tebegrooting worden beslist. 8. Ontheffing van art. 10 der Bouwver- ordening. iDoor L. de Bruijne wordt per adres te kennen gegeven, dat hij een woon- en winkel- huis met werkplaats wenscht te bouwen aan de Burg. Geillstraat, hoek Walstraat, op het peroeel sectie L no. 2058; dat volgens het ontworpen plan het open erf voor de woning niet zal voldoen aan arti- kel 10 der Bouwverordening; dat evenwel, aangezien alle woonvertrekken aan den openbaren straat gelegen zijn, deze steeds rudm voldoende licht en lucht zullen kunnen ontvangen; dat bovendien het aanzicht van de Walstraat beter zal voldoen Indien het terrein aan die eijde geheel volgebouwd wordt, dan wanneer daar de gevel gedeeltelyk onderbroken zou worden door een heaning of muur; dat hij daarom verzoekt, hem afwijking van art. 10 der Bouwverordening te willen toestaan. Bungemeester en wethouders stellen in over- eenstemming met het advies van den ge- meentebouwmeester en dat der Gezondheids- oommissie te Ter Neuzen, dd. 5 November 1932, no. 153, voor, het verzoek in te willi- gen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- Sloten. 4. Aanbrengen van een kelderkoekoek In gemeentegrond. Naar aanleiding van het desbetreffend adres van M. Hartog stellen burgemeester en wet- bouders voor aan adressant of aan zjjn recht- verkrijgenden tot wederopzegging vergunning te verleenen tot het aanbrengen en hebben van een kelderkoekoek in gemeentegrond, af- gedekt met een lichtrooster, lang 1,35 M., breed 0,50 M., aan den voorgevel van het per oeel Nieuiwstraat no. 56, o.m. onder voor- waarde dat jaariyks een retributie zal moe- ten worden betaald van een gulden. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 5. Beschlkbaar stellen van een school- lokaal voor een landbouwcursus. Door St. van Ham Jr., landbouwonderwij- ■er te Zaamslag, Spui, is een adres ingezon- den waarin hij te kennen geeft, dat van wege ae Zeeuwsche Landbouw Maatschappij in deze gemeente een landbouwcursus wordt gegeven Waar deze cursus gevolgd wordt door leer- nngen wonende in deze gemeente, verzoekt adressant bsleefd, om, evenals de tuinbouw- Jeeriuf^ gaande Van de vereeniging van oud- lingen, een verlicfct en verwarmd lokaal te mogen gebruiken gedurende een 24tal weken avc®den per week. De cursus is voor elken leerimg boven de 15 jaar toegankelijk Momenteel gaven zich 22 leerlingen op. Burgemeester en wethouders overwegende eze cursus in het algemeen belang moet en het daarom billijk is, dat van wege de gemeente een lokaal wordt be- schikbaar gesteld, stellen voor daarvoor tot S^PZoggrfns beschikbaar te stellen het a kiand lokaal van de openbare school C waarin de tuinbouwcursussen gegeven wor- iien'r,tailgezlf11 deze cursussen gegeven wor- landh avonden waarop door de op te richten todbouweursus van het lokaal geen gebruik «w.i behoeven te maken. sze vergunning zal alleen geldig zjjn, wan neer de verzoeker bjj eene op zegel gestelde verklaring de voor het gebruik gestelde voor- waarden aanvaard. De heer HAMELINK vraagt, of er ook leerlingen zijn van Ter Neuzen zelf. De VOORZITTER antwoordt bevestigend; de leerlingen zijn voor 90 uit deze gemeente. Er wordt ook nog zoo'n cursus gehouden te Spui, Axel en Zaamslag. De heer COLS EN spreekt zijn verwonde- ring uit, dat dit verzoek dadelijk wordt toege- staan, doch geweigerd werd, toen een ander onderwijzer een lokaal vroeg voor het geven van unuerrioht in handenarbeid, toen hadden burgemeester en wethouders allerlei bezwaren op grond dat er een schaafbank moest bljjven staan. Spreker zou er niet van schrikken, in dien nu ook voor dien cursus spoedig weer een verzoek kwam. De VOORZITTER: Dat zullen we dan af- wachten. Er is verschil in die zaken. De heer COLSEN: Ik vind ze gelijk. De VOORZITTER: Daar praten we dan over. Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt met algemeene stemmen aange- nomen. 6. Inrichten lokaal voor vierde leerkracht in openbare TJ.L.O. school. Nu met ingang van 1 Januari a.s. aldus schrijven burgemeester en wethouders aan den gemeenteraad de benoeming geeischt wordt van een vierde leerkracht aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente, dient ook te worden overgegaan tot de inriohting van een leslokaal voor den te benoemen onderwijzer. In verband hiermede hebben wjj den ge- meentebouiwmeester opgedragen een bouw- plan met raming van kosten in te dienen. Gevolg gevende aan deze opdracht zjjn door genoemden ambtenaar drie plannen ontwor pen, nl. A, B en C, resp. kostende 1225, f 1200 en f 1450. Waar de kosten niet zooveel uiteenloopen en bjj uitvoering van plan C een volledig leslokaal verkregen wordt, komt de bouw volgens laatstgenoemd plan ons het meest gewenscht voor. Wij stellen U voor, tot den bouw volgens plan C te besluiten. Een voorstel om in ver band hiermede eene geldleening aan te gaan, zal U te zjjner tijd bereiken. Blijkens de bij het voorstel overgelegde teekening strekt het voorstel tot het bouwen van een leslokaal in het thans niet in gebruik zijnde linkerbovenlokaal van het gebouw. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 7. Benoemen vierde onderwijzer aan de openbare U.L.O.-school. Tengevolge van de toename van het aantal leerlingen der openbare school voor uitgebreid lager onderwijs alhier, moet aldus schrij ven burgemeester en wethouders met in gang van den 1 Januari a.s. aan genoemde school een vierde leerkracht worden aange- steld. Zelfs wanneer het bjj de Tweede Kamer der Staten-Generaal ingediend wetsontwerp tot wijziging der lager onderwijswet 1920 wordt aangenomen, moet, niettegenstaande de leerlingenschalen daarbjj worden verhoogd, de benoeming van een vierde onderwijzer plaats hebben. Op 16 Maart j.l. toch werd deze school be- zocht door 69, op 16 Juni j.l. door 95, op 16 September j.l. door 86 leerlingen, terwijl zjj thans door 81 leerlingen bezocht wordt, maakt een gemiddelde van 82% leerlingen. Volgens het derde lid van artikel I vein voornoemd wetsontwerp wordt aan elke school voor U.L.O. het hoofd bijgestaan door ten minste 66n onderwijzer, zoodra het aantal leerlingen 27 bedraagt, terwijl volgens het vierde lid van dit artikel voor elk 26-tal leer lingen boven de 27 een onderwijzer meer wordt vereischt. Overeenkomstig het advies van het hoofd der school, hebben wij sollicitanten opgeroe- pen, in het bezit der akte wiskunde, terwijl de akte handelskennis tot aanbeveling strekte, omdat deze vakken, welke voor het diploma B onmisbaar zijn, op het oogenblik bij gebrek aan bevoegde leerkrachten nog niet onder- wezen kunnen worden. Edn solllcitant heeft zich aangemeld, in het bezit der hoofdakte, vak j, wiskunde en han delskennis, terwjjl hjj studeert voor de akte Duitsch L. O. Deze sollicitant is Alexander Cornells Ver- sprille, geboren te Waterlandkerkje den 7 December 1904 en thans werkzaam aan de openbare school voor U.L.O. te Emmercom- pascuum gemeente Emmen. Waar de ingewon- nen inlichtingen, zoowel schriftelijik als mon- deling alleszins gunstig luiden en niet ver- wacht kan worden dat zich bjj eene tweede oproeping meerdere sollicitanten zullen aan- melden, stellen wjj U voor, tot benoeming van dezen sollicitant over te gaan. De opge- maakte voordracht is bjj de raadsstukken overgelegd. De heer COLSEN vraagt, of hiervoor een oproeping gedaan is. De VOORZITTER antwoordt bevestigend. In het algemeen is de keuze voor dit soort sollicitanten niet groot en het Is een gelukkige omstandigheid, dat deze sollicitant hierheen wil komen, men zou er anders geen kunnen vinden. De heer COLSEN stelt die vraag, omdat er maar 1 op de voordracht staat. De VOORZITTER deelt mede, dat feiteljjk reeds vroeger een onderwijzer aan de school kon benoemd worden, doch dan zou men heb ben moeten kiezen uit de lgst van wachtgel- ders, hetgeen met het oog op degenen die op die lrjst stonden niet gewenscht werd geacht. Nu zijn de omstandigheden veranderd en zelfs onder de nieuwe wet heeft de gemeente nog recht op den vierden leerkracht. Er is nu een oproeping geplaatst en deze man is gekomen. Op zijn uitnoodiiging vormen de heeren De Jager en De Jonge met hem het stembureau. Met algemeene stemmen wordt de heer Versprille benoemd. 8. Verleening ontslag als onbezoldlgcl amb tenaar vap den burgerlyken stand. Naar aanleiding van zijn desbetreffend ver zoek stellen burgemeester en wethouders voor aan den heer D. J. Dees eervol ontslag te ver leenen als onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, belast met het voltrekken van huwelijken, zulks met ingang van heden en onder dankzegging voor de in genoemde hetrekking bewezen diensten. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 9. Opnemen van een nleuw artikel 16bis in de werkloozensteunregeling. Burgemeester en wethouders geven het vol- gende te kennen: Van den Minister van Staat, Minister van Binneniandsche Zaken ontvingen wij een aan- vullingsblad, behoorende bij zjjn ontwerp steunregeling dd. 15 Januari 1932, no. 800, Afd. W en S, welke tot leidraad heeft gediend voor tie npg geldende steunregeling, vastge- steld in uwe vergadering van den 10 Maart jl. Dit aanvullingsblad voegt in de ontwerp- Bteunregeling van den Minister in, een nieuw artikel 16bis luidende: ,,Bij de uitreiking van het aanvraagformu- „lier wordt den werklooze gelijktijdig ter hand ,jgesteld een aanmeldings- of stempelkaart „Bfll. H), welke deze dagelijks, een of meer- „malen, ter afstempeling moet aanbieden, ten ,/bewijze. dat hij inderdaad werkloos is. De ,,stempeling geschiedt in den gewonen werir- „tijd. ,,De regeling tot bepaling van tijd (en) en plaats van stempeling wordt vastgesteld door „tourgemeester en wethouders; zij is aan de ,,goedkeuring van den Minister van Binnen- „landsche Zaken onderworpen, terwijl afwij- „king van de goedgekeurde regeling, anders ,,dan in gevallen van dringende noodaaak, b.v. ,,ziekte of overlijden van bloed- en aanver- „wanten, zonder toestemming van den Minis ter voornoemd, niet geoorloofd is". Wij stellen U voor, dit artikel ook in de gemeentelijke steunregeling op te nemen. De regeling van tijd en plaats van stempe ling is bereids door ons vastgesteld en ter goedkeuring ingezonden aan den Minister. Zij vindt plaats des voormiddags van 911 uur en des namiddags van 1 y22 y2 uur ten kan- tore der arbeidsbeurs. De werkloozen woonachtig te Sluiskil stem- pelen in den voormiddag op de arbeidsbeurs, in den namiddag bij de penningmeesters hun- ner organisaties. De heer VAN DOESELAAR vraagt naar aanleiding van dit voorstel, hoe het staat met de gelegenheid tot stempelen in Sluiskil, waar- over hij in de vorige raadszitting reeds heeft gesproken. De VOORZITTER deelt mede, dat die kwes- tie is gesteld in handen van Het Orgaan dat daarvoor een oplossing zoekt en dat het zoo spoedig mogelijk zal worden toegepast. De heer VERLINDE deelt mede, dat het eenige bezwaar is, dat Het Orgaan het noodig acht, dat ook te Sluiskil tweemaal per dag wordt gestempeld, en wel bij officieele per- sonen. De bezwaren zijn dus van financieelen aard. Het stempelen behoort te geschieden bij een offieieei persoon, die daarvoor vergoeding krijgt. Er zyn daar wel personen die bereid ztfn bij hen te laten stempelen, maar dat is toch geen goede regeling. Die man is ook een werkman en die kan toch als hij werk heeft, voor dat stempelen, dat hij gratis verzorgt, niet thuis blijven? Dan treft hfl daarvoor na- tuurlijk op eigen gelegenheid een regeling. In elk geval tracht Het Orgaan een oplossing te vinden om te Sluiskil op afdoende manier tweemaal daags te laten stempelen. De heer VAN DOESELAAR deelt mede, dat er ten zijnen huize reeds gestempeld wordt en bg De Smet. Er wordt te Sluiskil driemaal daags gestempeld. Nu al sinds 14 dagen. De heer VERLINDE geeft dat toe, dat was hem bekend, maar De Smet moet wel eens gaan werken en dan laat hij zijn vrouw dat doen. Dat is toch geen geregelde toestand. De heer SCHEBLE deelt nog mede, dat het de bedoeling is, de regeling zoo mogelijk met 1 December a.s. te laten ingaan. Er wordt getracht iemand te krygen die buiten de be- weging staat en verslag kan uitbrengen. Daarom is de beslissing by Het Orgaan nog 8 dagen uitgesteld. De heer HAMELINK wyst er op, dat de ge meenteraad de wyze waarop controle zal wor den uitgeoefend moet vaststellen, maar nu schuift men dat af op Het Orgaan. De heer VERLINDE: Het is natuurlyk de bedoeling met een voorstel bij den raad te komen. De heer HAMELINK maakt hierop aan- merking, omdat van de ayde van burgemees ter en wethouders gedurig Het Orgaan hierin naar voren geschaven en de raad er buiten gelaten wordt. Hij kan het zich wel indenken, dat dit het best in de gelegenheid is om daar- over een oordeel te vormen, maar men moet Het Orgaan toch niet boven den raad gaan stellen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat deze zaak alleen ter voorbereiding in handen van Het Orgaan is gesteld, doch dat de raad moet foeslissen. De heer HAMELINK wtjst er op, dat, wan neer dit nieuwe voorstel wordt aangenomen, burgemeester en wethouders de bevoegdheid missen om nog te Sluiskil te laten stempelen, want hierin staat al, dat zij de Arbeidsbeurs te Ter Neuzen hebben aangewezen en dit ter goedkeuring aan den Minister hebben inge zonden. De VOORZITTER deelt mede, dat bereids aan den Minister ook gevraagd is good te keu- ren dat ook Sluiskil wordt aangewezen. De heer DE JAGER: Men zou het kunnen beschouwen als een onderdeel van de Arbeids beurs. De heer COLSENEr wordt gesproken over een offieieei persoon, kan de klerk van de Arbeidsbeurs het dan niet meer doen? De VOORZITTER: Die is er ook onder be- grepen, we waren echter nog niet voldoende kiaar om een voorstel te kunnen doen. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 10. Nieuwe vaststelling verordening rege- lende de ran gen enz. van de ambtenaren der gemeentepolitie. Via den Commissaris der Koningin aldus schryven burgemeester en wethouders heb ben wy van het departement van binneniand sche zaken terugontvangen de verordening regelende de rangen, het aantal, de samen- stelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der ge meentepolitie te Ter Neuzen, vastgesteld in uwe vergadering van den 24 Mei 1932. Verzocht wordt eene nieuwe verordening, waarin met de gemaakte opmerkingen zal zyn rekening gehouden, In te zenden. De op merkingen hiema te noemen zyn van onder- geschikten aard, zoodat wij geene bedenkin- gen meenen te moeten maken daaraan tege- moet te komen. Artikel 2. In de eerste regel wenscht de minister van binneniandsche zaken geschrapt te zien de woorden ,,ten hoogste", aangezien de bedoeling van het toezicht van de Kroon op dit punt niet slechts is dat worde gewaakt tegen een tegroot politiekorps, doch evenzeer te zongen dat het politietoezicht ter plaatse voldoende is verzekerd. Naar's ministers oor deel kan voor eene gemeente als de onze, be paling van een vast aantal ambtenaren niet tot overwegende moedlykheden aanleiding geven. Artikel 7. De minister wenscht in de eer ste regel voor „verhoogingen" te lezen: ver- hooging, zulks in verband met de in artikel 6 opgenomen enkelvoudige vergoeding voor beide diploma's. Artikel 18. In de eerste alinea van dit ar tikel wordt verwezen naar de artikelen 54 tot en met 65 van het ambtenarenregleinent.- Aangezien artikel 18 bijna gelijikluidend is aan artikel 54 van bedoeld reglement, dient volgens de Commissaris der Koningin de ver- wijzing naar artikel 54 aehterwege te oiijven en moet deze luiden: artt. 55 tot en met 65. Artikel 19. Ten slotte wenscht de Com missaris der Koningin en de Minister dit ar tikel te schrappen, o.a. aangezien dit niet aan de Koninklyke goedkeuring is onderworpen en derhalve in het goedkeuringsbesluit uit.druk- kelijk zou moeten worden uitgezonderd. In dit verband wordt artikel 20, artikel 19. Waar de toezending eener nieuwe verorde ning wordt gevraagd, stellen wij U voor, de hierbovenaangehaalde verordening d.d. 24 Mei 1932 in te trekken en opnieuw Vast te stel len, zooals zij hierbij gaat. De gemeenteraad van Ter Neuzen, b e s 1 u i t I. In te trekken de verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie te Ter Neuzen, vastgesteld in zyne vergadering van den 24 Mei 1932; n. Vast te stellen de volgende: VERORDENING, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie te Ter Neuzen. Hoofdstuk I. Rangen, samenstelling en aantal. Artikel 1. De ambtenaren der gemeentepolitie beklee- den de rangen van: a. inspecteur van politic; b. hoofdagent-rechercheur van politie; c. agenten van politie. Artikel 2. Hun aantal bedraagt: 1 in den rang- van inspecteur van politie. 1 in den rang van hoofdagent-rechercheur van politie 8 in den rang van agent van politie. Hoofdstuk II. Eischen van benoembaarheid. Artikel 3. 1. Om tot ambtenaar der gemeentepolitie te worden benoemd moet men: a. op het tydstip van ingang der benoeming den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en dien van 35 jaar niet hebben aver- sch reden; b. Nederlander zyn en voldoen aan de eischen van bekwaambheid, welke door den burgemeester voor de te vervullen betrekking worden gesteld, waarbij het bezit van diploma's, waaruit deze be- kwaamheid blykt, kan worden gevorderd; c. voor de te vervullen betrekking lichame- lijk geschikt zijn bevonden bij een genees- kundig onderzoek, in te stellen door een daartoe door den burgemeester aangewe zen geneeskundige. 2. De kosten van het geneeskundig onder zoek, bedoeld in het eerste lid onder c van dit artikel, komen ten laste van de gemeente. Hoofdstuk HI. Bezoldiging. Artikel 4. De jaarwedden bedragen: Voor den inspecteur van politie van /2400 tot f 3000. Voor den hoofdagent-rechercheur van politie van 1860 tot 2068. Voor de agenten van politie van 1560 tot f 1768. Artikel 5. 1. De ambtenaren ontvangen by hun aan- stelling als aanvangswedde het minimum, aan hun rang verbonden, tenzy de raad, op voor stel van den burgemeester, in bijzondere ge vallen, een hoogere aanvangswedde vaststelt. 2. De aanvangswedde wordt telkens na 2 jaren verhoogd met een bedrag van f 150 voor wat de inspecteur van politie betreft en met een bedrag van 52 voor wat de overige amb tenaren van politie aangaat totdat het maxi mum is bereikt. Deze verhooging blijft aeh terwege, indien zij, naar het oordeel van den burgemeester, wegens gemis aan dienstijver of wegens veriof met inhouding van bezoldi ging niet behoort te worden toegekend. 3. In byzondere gevallen kan de raad, op voorstel van den burgemeester het minimum of maximum der jaarwedde voor een amb- tenaar op een hooger bedrag, dan in art 4 genoemd, vaststellen. Artikel 6. De agenten van politie, die in het bezit zijn van het gewone politiediploma of van dit diploma met aanteekening, afgegeven door den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland of vanwege den Nederlandschen R.K. Politiebond ,,St. Michael", ontvangen daarvoor een verhooging van jaarwedde tot een bedrag van /50. Artikel 7. 1. De tweejaarlyksche verhoogingen, zoo- mede de verhooging, bedoeld in het vorig ar tikel, gaan in met den eersten dag der maand, volgende op die, waarin de aanspraak op ver hooging is verkregen. 2. Bestaat de aanspraak by de aanstelling, dan gaat de verhooging terstond in. 3. Ontstaat de aanspraak op den eersten dag der maand dan gaat de verhooging in op dien dag. Artikel 8. 1. De inspecteur van politie geniet voor ambtskleeding en schoeisei een toelage van f 125, de hoofdagent-rechercheur van politie van f 120. De agenten van politie hebben het vry gebruik van uniformkleeding, schoeisei en bewapening. Deze worden hun van gemeente- wege verstrekt en blijven het eigendom der gemeente. 2. De ambtenaar aan wie door den burge meester de verplichting wordt opgelegd zyn rywiel ter beschikking van den politiedienst te stellen, ontvangt daarvoor een jaariyksche vergoeding van 50. Artikel 9. De uitbetaling der jaarwedde van den in specteur van politie geschiedt in maandelyk- sche termynen, die der overige ambtenaren van politie in wekeiijksche termynen. Voor de toepassing van dit artikel wordt het jaar gerekend op 52 weken. Indien buiten het geval van vacantie een ambtenaar wordt aangewezen om een ambte naar van hoogeren rang te vervangen, ont vangt hy als de vervanging ten minste een maand heeft geduurd, daarvoor gedurende den geheelen tyd der vervanging boven zijn bezol diging een vergoeding, overeenkomende met het verschil tusschen de aanvangswedde, ver bonden aan de betrekking van hem die ver- vangt, en die van hem, die vervangen wordt met dien verstande, dat hy in totaal nooit meer kan genieten dan het maximum-bedrag der bezoldiging van hem dien hy vervangt. Indien de aanwijzing slechts een deel der werk- zaamheden betreft, wordt het bedrag der ver goeding door burgemeester en wethouders vastgesteld. Artikel 11. Wegens zeer bijzondere omstandigheden, waaronder langdurige trouwe dienst, kan bij besluit van den raad aan een ambtenaar een gratificatie worden toegekend. Artikel 12. 1. De ambtenaar, die ter oorzake van de uitoefening van zyn dienst, behoudens by eer ste aanstelling, verhuizen moet, ontvangt een door burgemeester en wethouders te bepalen vergoedinig, wegens terzake gemaakte kosten en geleden schade. 2. Deze vergoeding wordt beperkt tot het geen werkelijk met inachtneming van redelijke zuinigheid, moest worden uitgegeven. Artikel 13. Bij aanstelling, bevordering, verhooging van bezoldiging en ontslag, benevens bij de uitbetaling der bezoldiging, worden den amb tenaar geen kosten in rekening gebracht. Artikel 14. 1. De ambtenaar heeft recht op zyn be zoldiging tot den dag van ingang van het ont slag uit zijn ambt of tot op den dag van over lijden. Is de bezoldiging tot een latere dag uitbetaald, dan wordt hetgeen meer is uitbe- taald verrekend met de som in het derde en vierde lid bedoeld. 2. Indien bij ontslag van een ambtenaar niet op diens verzoek de voorgeschreven op- zeggingstermijn door den burgemeester wordt verkort, wordt hem de bezoldiging uitbetaald voor den tijd, die nog aan den voorgeschreven opzeggingstermijn ontbreekt. 3. Zoo spoedig mogelijk na het overlijden van een ambtenaar wordt aan zijn weduwe een bedrag uitgekeerd, gelijkstaande met de bezoldiging van den overiedene over een tyd- vak van drie voile maanden. Laat de over iedene geen weduwe na, dan geschiedt de uit- keering ten behoeve van de minderjarige wet- tige of erkende natuurlijke kinderen van den ambtenaar. Ontbreken ook zoodanige kinderen, dan ge schiedt de uitkeering, indien de overiedene kostwinner was van ouders, broeders, zusters of meerderjarige kinderen, ten behoeve van deze betrekkingen. 4. Indien de overleden ambtenaar geen be trekkingen als bedoeld in het derde lid, nalaat, dan wordt aan den rechthebbende de wedde uitbetaald tot en met 14 dagen na den dag van het overlijden. Hoofdstuk IV. Aanspraken in geval van vacantie, veriof en afwezigheid wegens ziekte. Artikel 15. De ambtenaar behoudt aonspraak op zijn bezoldiging gedurende: a. de hem toegekende jaarlijksche vacantie; b. een hem wegens dringende redenen ver leend veriof; c. het vervullen van den militairen dienst- plicht, uitgezonderd by verblijf onder de wapenen wegens straf. Artikel 16. De ambtenaar behoudt aanspraak op zyn im dringende redenen van dienstbelang is in- getrokken, wordt geldelijke schade, weike hij tengevolge van deze intrekking xnocht lijden door de gemeente vergoed. Artikel 17. Op den ambtenaar, die wegens ziekte of ongeval verhinderd is zijn dienst te verrichten, zijn de artt. 42 tot en met 53 van het ambte narenregleinent der gemeente van overeen- komstige toepassing, met uitzondering noch- tans van de bepalingen, betrekking bebbende op het verleenen van ontslag. Hoofdstuk V. Wachtgeld. Artikel 18. 1. Den ambtenaar in vasten dienst, aan wien eervol ontslag wordt verleend wegens opheffing zijner betrekking of wegens ver- andering in de organisatie der gemeentepolitie, waardoor zijn werkzaamheden overbodig zyn geworden, wordt voorzoover hy alsdan niet in de termen valt om pensioen uitgezonderd vervroegd ouderdomspensioen, bedoeld in arti kel 48, eerste lid onder b der pensioenwet 1922 (St.bl. no. 240) te genieten, met in,gang van den dag van ontslag, een wachtgeld toe gekend ten laste der gemeente, op den voet van de bepalingen van de artt. 55 tot en met 65 van het ambtenarenregiement der ge meente. 2. Een zoodanig wachtgeld kan ook wor den toegekend aan een ambtenaar, als be doeld in het eerste lid, die ontslag vraagt nadat hem het voomemen is medegedeeld om zijn betrekking op te heffen of de organisatie der gemeentepolitie zoodanig te veranderen, dat zyn werkzaamheden overbodig zullen worden. Hoofdstuk VI. Slotbepalingen. Artikel 19. 1. Deze verordening kan worden aange- haald als verordening gemeente-politie. 2. Zij treedt in werking" met ingang" van den dag waarop zij door de Kroon zal zijn goedgekeurd, met welken datum vervalien de artikelen 9 tot en met 14 eerste en tweede lid van de verordening regelende de jaarwed den van het personeel in dienst der gemeente Ter Neuzen, vastgesteld den 19 Mei 1921. Vastgesteld door den raad der gemeente er Neuzen in zyne openbare vergadering van den 10 November 1932. De heer HAMELINK maakt naar aanlei ding van dit voorstel de opmerking dat er veel te veel punten zyn toegevoegd aan de agenda waarop tevens de behandeling der ge- meentobegrooting voorkomt, die alleen een zittingsdag noodig maakt. Op deze wyze kan aan verschillende punten niet voldoende aan- dacht worden gewyd. De VOORZITTER stelt u dan aanhouding van dit punt voor. De heer HAMELINK: Ik bedoel niet alleen dit punt, doch alle punten gezamenlyk. Ik zou in artikel 8 niet willen vastleggen het bedrag dat voor het beschikbaar stellen van een rij- wiel zal worden gegeven. Dat kan uiteraard meer of minder zyn en ieder jaar worden vastgesteld. Als men /50 vastlegt in de ver ordening, kan dat niet verhoogd of verlaagd worden, zonder dat daarvoor ook weer goed keuring van den Minister moet worden ge vraagd. Hij zou daarom willen schraonen „van 50, De VOORZITTER: Dat voorstel nemen we over. De heer DE BAKKER zou in artikel 3 wil len bepalen, dat de sollicitanten om in aan- merking te komen een lengte moeten hebben van 1,75 M. Hiji wil daarmede voorkomen het geen vroeger al eens gebeurd is, dat we hier hadden een ,,kleine Cohn", die door de school- jeugd is weggejaagd. Te Rotterdam wordt ook een lengte van 1,75 M. geeischt. De VOORZITTER: Dan hehben dus men- schen van 1,70 M. geen kans. De heer HAMELINK: Als u er eens liet in- zetten dat de sollicitanten zwaargewicht bok- ser moeten zijn? De VOORZITTER: Laat u dat maar loopen De heer DE BAKKER: Al right! Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 7