ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTEHTIEBLAD KOOB ZEEUWSCH-VUANPEREN. Fweecle oi^a. buitknlabd No. 8915 WOENSDAG 16 NOVEMBER 1932 72e JAARGANG B I S H N L A N D QEMENGDE BERICHTEN. geen loterijen bij een winkelweek 11 PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. EE v aangegeven en onder hen schijnt zelfs een be- tu te z;jn, dat zich zoodoende zelf heeft fcevcoideeld. Door de politie is van het geval zijnde valschheid in geschrifte, proces-ver- baal opgemaakt. DE RECHTSPOSIXIE VAN WATERSCHAPSPERSONEEL. Op de schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid mej. Groeneweg: Is de Minister bereid te bevorderen, dat zoo spoedig mogelijk goedgekeurd worden de daar- voor in aanmerking komende door Provinciale Staten vastgestelde regiementen, regelende de rechtspositie van waterschapspersoneel, opdat de daarbij1 betrokken colleges van Gedeputeer de Staten voortgang kunnen maken met de toepassing van bedoelde regelingen? heeft de Minister van Waterstaat geant- woord: Omtrent de besluiten van Provinciale Sta ten, welke ter uitvoering van de Amibtenaren- wet 1929 een regeling bevatten betreffende de rechtspositie van waterschapspersoneel, is het gevoelen gevraagd van den Minister van Justitie. De gedachtenwisseling heeft nog met tot een resultaat gevoerd. Zoodra dit wel het ge val is, zal de beslissing zooveel mogelijk wor den bespoedigd. Bij Kon. Besluit is vemietigd het besluit van Burg, en Weth. van Veendam, waarbij aan het bestuur van de handelsvereeniging Veendam" te Veendam toestemmiug ward verleend tot het aanleggen en houden van loterijen in verband met een winkelweek. Na overwogen te hebben, dat art. 3 der loterijwet aan Burg, en Weth. eener gemeente alleen de bevoegdheid geeft toestemming tot het aanleggen en houden eener loterij te ver- leenen indien deze uitsluitend strekt tot een liefdadig doel of bevordering van wetenschap, kunst of een ander algemeen belang en de prijzen en premien die niet in geld of gelds- waardig papier mogen bestaan - gezamenhjk geen grootere waarde dan van een honderd gulden hefaben, zegt de Kroon, dat de onder- werpelijke verlotingen vallen onder het begrip loterij als in de loterijwet bedoeld. Daama werd overwogen, dat die verlotin gen echter zijn aangelegd, zoo al niet alleen dan toch in de allereerste plaats, rechtstreeks met het oog op de finantieele belangen van de betrokken winkeliers, zoodat zij niet uit sluitend hebben gestrekt tot een der in ge- noemd artikel bedoelde doeleinden, met name niet uitsluitend tot een algemeen belang, het- geen te meer klemt, waar de ter plaatse ge- vestigde winkeliers, die aan de betrokken ver- loting niet hehben kunnen of willen deelne- men, tengevolge van die verlotingen in him zaken nadeel moeten hebben ondervonden. In de memorie van antwoord inzake het ontwerp betreffende oprichting van een N.V. Haven van Vlissingen zegt de regeering zich niet te kunnen vereenigen met het gevoelen der leden, volgens wie reeds nu duidelijk zou zijn gebleken, dat de haven niet zou beant- woorden aan de daaromtrent gekoesterde ver- wachtingen en dat de daaraan te besteden gelden dus niet verantwoord zouden zijn. Aangezien bij de havenverbetering niet enkel gemeentelijke belangen zijn betrokken, acht de regeering met andere leden het geheel niet vreemd, dat voor de exploitatie der havens een N.V. zal worden opgericht en dat, behalve het rijk en de provincie, ook andere belang- hebbenden voor vrij aanzienlijke bedragen in het kapitaal dier vennootschap zullen deel- nemen. Wat cverigens betreft de meening van eenige leden, dat de voorgestelde transactie voor den staat onvoordeelig genoemd moet worden en de verwondering van verschillende leden, dat door de gemeente Vlissingen, door hen als de voornaamste belanghebbende aan- geduid, in het kapitaal der vennootschap van 1 millioen slechts voor 275.000 wordt deel- genomen, is de regeering van gevoelen, dat bij afiweging van de belangen, die de gemeente Vlissingen bij de havenwerken heeft, tegen- over de algemeene belangen, die bij die werken zfln betrokken, niet zal worden bevonden, dat het rijk onevenredig zwaar, de gemeente on- evenredig licht zou zijn belast. DE OVERBRUGGING VAN HET HOLLA JVDSCH DIEP. Bhjkens het V. V. der Tweede Kamer van de Waterstaatsbegrooting hebben vele leden hun instemming betuigd met het besluit der regeering, om tot de overbrugging bij den Moerdijk over te gaan. Andere leden achtten nog steeds niet uitge- maakt, of de Moerdijk inderdaad de meest juiste plaats is voor de beoogde overbrugging. Nu de minister ten gunste van den Moer- djjk beslist heeft, meenden zij, dat de minis ter zijn toezegging, dat, voordat een beslissing zou worden genomen, het voor en tegen van de plannen aan de Kamer zou worden mede- gedeeld, niet gestand heeft gedaan en stelden zij de voorwaarde, dat alle argumenten ter tafel zouden worden gebracht. DE CRISIS-VARKENSWET. Nog maar pas is de crisis-varkenswet in werking getreden, of er wordt, naar uit Zw«lle gemeld wordt, reeds misbruik gemaakt van de bevoegdheid die aan functionarissen is toe- gekend. De nieuwe wet heeft de mogelijkheid open gelaten om aan minder goed gesitueer- den vrijstelling te verleenen van de verplich- ting om bij te dragen in het stabilisatiefonds. Hiervoor is echter een grens gesteld en pas dan mag men gratis huisslachtingen verrich- ten, als men bij den vertegenwoordiger van de gewestelijke varkenscentrale zijn aanslag- biljet in de rijksinkomstenbelasting heeft ge- toond, waaruit moet blijken, dat de aanslag blijft beneden het door den minister vastge stelde maximumbedrag. Is dit komen vast te staan, dan geeft bedoeld bestuurslid een schriftelijke en door hem onderteekende ver- klaring af. De politie is nu echter gebleken, dat er dergelijke verklaringen zijn afgegeven ten name van personen die 3 en 7 maal het inkomen hadden, dat op de verklaring stond NA DE VERKXEZINGEN IN DE VEREENIGDE STATEN. In de Iswestia publiceert Karl Radek een beschouwing over den uitslag der verkiezin- gen in Amerika, waarbij hij o.a. het volgende opmerkt De overwinning van Roosevelt kan eigenlijk niet beschouwd worden als de overwinning van een program. Roosevelt vermijdt het zich duidelijk uit te spreken over de proble- men, waarover hij een tegengestelde meening heeft aan die van Hoover. Al is hij er in ge- slaagd de meerderbeid der stemmen op zich te vereenigen, dan bewijst dit alleen maar, den wensch van de kiezers om Hoover, den crisispresident, ten val te brengen. Tiental- len miilioen inwoners van de Vereenigde Sta ten hebben geloofd in eeuwige prosperity. Zij waren er van overtuigd, dat het kapitalisme hun een gelukkig leven waarborgde. Hoover was de piofeet van dat geloof. Hij werd om- hoog geheven door een oeconomisohe golf. Thans is dat geloof verdwenen. De teleur- gestelde massa's verwerpen Hoover. Deze massa's hebben echter nog geen enkel pro gram van actie ontwikkeld. Nodh de Repu- blikeinsche partij, noch de Democratische heb ben eenig antiwoord gegeven op de vraag: ,,Waarheen gaat Amerika." De socialisten stellen een nieuiw program voor van plan- matige oeconomische organisatie onder be- heer van het kapitalisme. Maar de crisis is nog niet ten einde en heeft nog niet het hoogtepunt bereikt. De volksmassa's der Vereenigde Staten zullen gedwongen worden antwoord te geven op de door de geschiedenis gestelde problemen. De president der Vereenigde Staten is uit Palo Alto naar Washington vertroltken. Dit geschiedde, volgens de New York Times, een dag vroeger dan aanvankelijk het plan was. Volgens een niet officieel bevestigd bericht was de reden, dat zeer spoedig het vraagstuk der internationale schulden ter sprake zal komen. VRIJPLAATSEN VOOR BUFFEL. OLIFANT EN Uit Belgisch Congo wordt gemeld, dat in het district Tanganyika de jacht op olifanten verboden is. Dat zal eveneens het geval zijn gedurende vijf jaar in een gedeelte van het Mwanza-gebied. Voorts wordt gemeld, dat slechts met spe- ciale vergunning van den gouvemeur der pro vincie Katanga de jacht op den Afrikaanschen buffel mag worden uitgeoefend. Dit verbod geldt voor drie jaar en betreft het gebied van Ankoro, ten Noorden begrensd door de Luma, ten Oosten door de Lukashi en ten Westen door de Dualaba. FAMILIENAMEN GEelSCHT. In Turkije moeten alle families binnen zes maanden een familienaam aannemen. Tot nu toe hadden de meeste Turken slechts een voor- naam en daarachter den voomaam van hun vader. De nieuwe familienamen kunnen vrij gekozen worden, maar moeten zuiver Turksch zijn en door de overheid goedgekeurd worden. Verlaging van subsidien. In de nota, waarbij Ged. Staten de be- grooting 1933 aanbieden deelen zij om. mede, dat zij zich genoopt hebben gezien de Staten voor te stellen over te gaan tot verlaging der subsidien. Daartoe leggen Ged. Staten nu een ontwerp-besluit over. Verschillende subsidien zijn verleend tot een bepaald gedeelte van de uitgaven voor het gesubsidieerde doel gedaan, terwijl tevens is bepaald, dat bedoeld ge deelte ten hoogste tot een zeker bedrag zal worden uitgekeerd. Tot deze categorie be- hooren de subsidien aan: de Zeevaartschool te Vlissingen, de Vereeniging voor Handelsonder- wijs te Middelburg; de Vereeniging voor Han- delsonderwijs te Goes; de Kath. Middelbare schoolvereeniging te Hulst en de gemeente Vlissingen voor hare Handelsavondschool. Daamaast zrjn er een tweetal subsidien, n.l. die ten behoeve van de verpleging van kin- deren in kinderherstellingsoorden, vacantie- kolonien en gfezinnen en aan den A.N.W.B., verleend tot een bepaald bedrag per eenheid, terwijl het totaal van die subsidien evenzeer aan een maximumbedrag is gebonden. Uit deze omstandigheid vloeit voort, dat de be doelde subsidien op verschillende wijzen kun nen worden verlaagd. Het gedeelte der uit gaven of het bedrag per eenheid kan worden verminderd; de verlaging kan op het maxi- mum-bedrag worden toegepast! een combina- tie van beide wijzen van verlaging is mogelijk. De keuze hebben Ged. Staten doen vallen voor de hienboven genoemde subsidien op de tweede mogelijikheid. Wat de eerste 5 met name genoemde sub sidien betreft is het naar hun.ne meening niet redelijk het bepaalde gedeelte der uitgaven te verlagen. Hierdoor toch zou, wanneer de be- staande maxima bleven behouden, een premie worden gesteld op het opvoeren der uitgaven. Bovendien en dit geldt ook indien tegelij- kertijd de maxima worden verlaagd zou alsdan de vermindering van de subsidie niet worden opgevangen door bezuiniging. Ten- slotte geeft een verlaging van de maxima de zekerheid, dat in de begrooting uitgetrokken bedragen, waarop de verlaging reeds is toe gepast, niet zullen worden overschreden. Ten aanzien van subsidie ten behoeve der kinder- verpleging is de toestand steeds aldus ge- weest, dat werd uitgekeerd een bedrag per kind en per dag, welk bedrag vermindering onderging wanneer het maximum niet toe- reikend was. Hoewel uit het bedrag der uit gaven over 1931 blijkt, dat een dergelijke ver mindering over dat jaar niet behoefde te worden toegepast, geeft toch alleen een ver mindering van het maximum de zekerheid, dat de voorgestelde verlaging van uitgaven zal worden verkregen. Een vermindering van het eenheidsbedrag zou ten aanzien van de suo- sidie aan den A.N.W B. niet tot een voldoende verlaging van uitgaven leiden. De overige subsidien, waarvan 10 ver mindering wordt voorgesteld zijn de volgende: voor aanmoediging van de paardenfokker j; voor verbetering van het rundvee, het geiten- ras, het varkensras en het schapenras; voor den aanleg van proefivelden; ten behoeve van land- en tuinbouwcursussenaan 't Zeeuwsch Genootschap der wetenschappen. Vender aan de afdeelingen Middelburg en Vlissingen van den Nederl. Militairen Bond; aan de R. K. Militairenvereeniging St. Mau ritius te Vlissingen; ten behoeve van de ver pleging van behoeftige doofstommen en blin- den; aan de Prov. Zeeuwsche vereeniging tot bestrijding der t.b.c. en aan de Prov. Zeeuw sche vereeniging Het Groene Kruis; aan de Commissie voor de hygiene van het kind in Zeeland; ten behoeve van de drankbestrijding; aan de Nederlandsche Heidemaatschappij en aan de Centrale Vereeniging ter behartiging der maatschappelijke belangen van zenuw- en zielsziekten. Wijziging verordening steigerrechten. Tot nu toe wordt voor iederen reiziger, die met een stoomvaartuig aankomt of vertrekt j o,10 steigergeld geheven, terwijl het steiger- recht slechts 0,05 bedraagt voor iederen reiziger, aankomende met of vertrekkende door middel van andere vaartuigen. Hier- onder vallen dus ook motorschepen. Ged. Staten stellen voor in het vervolg 0,10 te heffen van passagiers van alle vaartuigen, die met mechanische kracht worden voort- bewogen, zoodat motorvaartuigen gelijk komen te staan met stoomvaartuigen. Veer StavenisseZijpeAnna Jacoba- polder. Ged. Staten stellen de Staten alsnog in ken- nis met de berichten van gemeentebesturen in zake de mogelijke subsidie voor voortzetting van bovenbedoelde veerdienst. De gemeente besturen van Sint-Maartensdijk, Oud-Vosse- meer, Sint Annaland, Tholen, Poortvliet en Scherpenisse antwoordden ontkennend; dat van Stavenisse is bereid 625 bij te dragen, Burg, en Weth. van die gemeente meenen, dat de bewoners der streek de verbinding on- gaame zouden missen; en de raad van Zie- rikzee besloot de beslissing aan te houden tot de behandeling der gemeentebegrooting voor 1933. De directeur van de R. T. M. bracht onder de aandacht van Ged. Staten, dat, hoe wel de maatschappij, gelet op de noodzakelijk- heid van bezuiniging op de verschillende uit gaven van overheidrwege, zij genoegen zou hebben genomen met eenige subsidievermin- dering, doch, dat de thans voorgestelde be- perking van f 5000 tot 2000 van dien aard is, dat, indien hiertoe mocht worden overgegaan, het de maatschappij niet mogelijk zal zijn dezen stoombootdienst te blijven uitoefenen. Wijziging begrooting 1932. Voorgesteld wordt een wijziging der be grooting 1932, en wel voor den gewonen dienst meer aan inkomsten 768,54 en aan uitgaven een gelijk bedrag, nadat de post onvoorzien met 8371,46 is verlaagd. Buitengewone dienst wordt in ontvang en uitgaaf met f 125,549 vermeerderd. Behalve de posten, die voorbvloeien uit vroeger genomen Statenbesluiten vinden wij o.a. een post van /4000 voor herstel en be strijding van motschade. In verschillende lokalen o.m. de Statenzaal is vrijwel alle bekleeding enz. in zeer emstige maten door motten aangetast. Teneinde de kostbare wandtapijten voor de daaruit voort- komende gevaren te behoeden is het noodig de lokalen grondig motvrij te maken, c.q. de bekleeding te vemieuwen. Een briefwisseling met het Rijk om eventueele bijdrage is nog gaande. lier langs de verschillende afdeelingen, waar hij inkcopen deed, waarbij zij hem toen hij zich door hun optreden gegriefd achtte, uit- noodigden naar buiten te komen. Toen de beide buitenlanders, die hoege- naamd geen aameiding tot dit relletje huddan gegeven, tenslotte het magazijn verlieten werden zij opgewacht door een zes.tal kerels. Zonder dat hij er op bedacht was, kreeg de kanselier een goedgemikte slag op het oog, terwijl de andere kerels zich op den hem ver- gezellenden heer wierpen. Een verwoed ge- vecht ontstond, waaraan door het ingrijpen van eeniige politie-agenten tenslotte een einde werd gemaakt. Onmiddellijik legitimeerden de aangevallen heeren zich, waarop de zes onverlaten naar het bureau van de Prinsestraat werden over- gabracht, waar procesverbaal tegen hen werd opgemaakt. Naar gemeld wordt heeft Maandagmorgen de zaakgelastigde van de betrokken legatie bij den Minister van Buitenlandsche Zaken zijn beklag over het gebeurde ingediend. DOOD GEVALLEN. Maandagavond is de 21-jarige dakdekker F. Dams te Venlo in de Sloterbeekstraat van een ongaveer zeven meter hoog dak gevallen, waarop hij werkzaamheden verrichtte. Hij was op slag dood. HET FAILLISSEMENT VAN DE N.V. CONTINENTALE CREDIET- EN DEPOSITOBANK. Te Amsterdam is de directeur van de N.V. Continentale Crediet- en Depositobank, welke bank Maandag failliet is verklaard, gearres- teerd en ter beschikking van de justitie ge steld. Deze arrestatie staat in verband met een vermoedelijke verduistering van f 3500 aan ef- fecten ten nadeele van een dame, die ze hem in onderpand had gegeven voor speculaties. Deize dame wenschte deze effecten terug te hebben, doch toen bleek, dat de directeur der bank ze had beleend en geen geld had om de stukken in te lossen. TRAMBOTSING. Maandagavond krwam uit de richting Anna- Jacoba-polder de personentram aangereden, die te 7 uur te Steenbergen moet arriveeren. Kort voor die gemeente kwam de tram in bot- sing met den achtersten wagen van een goe- derentrein, die op een zijlijn aan het rangeeren was en waarvan de machinist niet bemerkte, dat de achterste wagen op de hoofdlijn kwam. De stoker wist nog van de machine te sprin- gen. De machinist bleef op zijn post. Hij deed alle moeite om een botsing te voorkomen, waarin hij echter niet slaagde. Daar de tram leeg was, vielen geen per- soonlijke ongelukken voor. Het eerste klas rijtuig werd geheel vemield, doordat de post- wagen erop schoof. Toen de tram stilstond hebben machinist en conducteur, die onge- deerd waren, met veel moeite den postbeambte uit het postrijtuig kunnen bevrijden. De man was ongedeerd. De post werd overgeladen en later naar Roosendaal overgebracht. de _,en rnuur van een twee verdiepingen hoog graanpakhuis, dat toebehoort aan de brou- wersfinma Habeibusch Schiele, onder den "ruk van eenige duizendsn centenarsn gerst bezweek en verpletterde met zijn geneele ge- v.uht, mitsgadsrs dat van het graan een ge- heel uit hout opgetrokken huurhuis, dat door anme straatventers en arbeidersfamilies werd bewoond. Toen de stofwolk door de instor- ting veroorzaakt, wat was opgetrokken, was niet veel meer te zien dan een schoorsteen. De politie begon onmiddellijk de menschen. die onder het puin bedolven lagen uit te gra ven. Negentien personen werden er levenloo® te voorschijn gehaald. Twintig andere bewo ners zijn roin of meer emstig gekwetst. Tot de dooden behooren vier vrouwen en drie kinderen. Nalatigheid van de brouwersfirma is oorEaak van de catastrofe. EEN ROOVERSBENDE IN HET RIJN-ROERGEBLED. In Duisburg, Essen, Hembom, Dusseldorf en andere steden in het .Rijn- en Roergebied zijn overal plakkaten opgehangen door de politie, welke een belooning van 4000 R-M. uitgeloofd heeft voor hen, die aan de politie een goede aanwijzing kunnen geven omtrent de beruchte roovers Patzold en Theisse, die de aanvoerders zijn van een wijdvertakte mis- id adigersbende, die de verschillende plaatsen in het Rijn- en Roergebied door diefstallen en inbraak met geiweld onveilig maken. De beide misdadigers worden er ook van beschuldigd in Ehrfurt een kassier overval- en te hebben en na hem zwaar te hebben ge- wond, van een tasch met geld beroofd te hebben. Tevens is nog Zaterdag door hem een looper van de gemeente-spaarkas te Cas- ielt, toen deze het spaarbankgebouw verliet, door hen neergeslagen en van een geldtasch net 2000 mark beroofd. De daders ontkwa- nen op een mcitorfiets. AUTOBUS OMGEKANTELD. Donderdag is een autobus der Karel I Siga- renfabrieken te Eindhoven, welke, zooals iederen dag personeel uit Belgie naar Eind hoven vervoert, een ernstig ongeluk over- komen, waarbij een aantal personen werden gewond. Te Overpelt op een draai op het Zwart Pad hoorde de bestuurder een knal en merkte dat er een defect was aan de rem. De wagen, die in een kalm gangetje liep, kon hij1 bij den draai niet meer in bediwang houden. De be- stuurder, die begreep wat er komen ging, riep den inzittenden toe, zich goed vast te houden en kalm te blijven. De wagen kantelde, nadat de bestuurder nog de tegenwoordigheid van geest had het contact af te zetten, den motor af te sluiten, om brandgevaar te voorkomen. De bestuurder sloeg daarop eenige ruiten in. Hij werd daarbij aan zijn handen verwond. Zeven personen werden min of meer emstig gekwetst. Door het oplichten van de bus slaagde men er in de menschen te bevrijden. Een dokter uit Overpelt, die aanstonds aan- wezig was, verleende de eerste bulp. De ge- troffenen zullen de eerste weken niet kunnen werken. De politie stelde een onderzoek naar de oorzaak in en constateerde dat er een fout in de stuur-inrichting was, nl. een bout was gebroken, waardoor alle remmen weigerden, en het omslaan van den wagen niet voor komen kon worden. Vastgesteld werd, dat den bestuurder geen scbuld trof. De toestand der gekwetsten is vrij redelijk. LEGATIE-KANSELIER AANGEVALLEN. Zaterdagavond is een kanselier, verbond'en aan een der te 's Gravenhage gevestigde ge- zantschappen, terwijl hij in een groot maga- zRn in de binnenstad, vergezeld van een ander lid van het legatie-personeel inkoopen deed, door eenige mannen aangesproken, die een zeer uitdagende houding aannamen. Op hin- derlijke wijze volgden de mannen den kanse- KINDJE VERBRAND. Het vierjarig dochtertje van den heer R. te 's-Hertogenbosch had het ongeluk een kuip kckende zeepsop over het lichaam te krijgen. Met zeer emstige brandwonden werd de kleine opgenomen, zoodat voor het leven Wordt gevrecsd. Als tragische bijzonderheid, meldt de ,,Bos- sche Crt.", dat denzelfden dag in hetzelfde gezin een tienjarig dochtertje na een lang- durige zietote overfeed. I.I.IK GEVONDEN. Te Eysden is Zaterdagnamiddag in de Maas aangespoeld het lijk van een man van naar schatting 40 jaar, die bij onderzoek bleek enkele zeer diepe messteken te hebben, waar van een diep in het hart. De identiteit van den man kon nog niet worden vastgesteld. BRAND TE M A RIM. Te Marum (Friesland) is in den naoht van Zaterdag op Zondag het winkelhuis, bewoond door S. v. d. Heide, gedeeitelijk uitgebrand. De geheele inventaris en een gedeelte van het meubilair gingen verloren. V. d. Heide, die alleen thuis was en zeer doof is, kon door ocmiwonenden slechts met moeite worden gered. JEUGDIGE ONVOORZICHTIGHEID. Het zoontje van J. v. d. W., te Sassenheim liep, uit de school komend, achter een slee- perswagen. Ter hoogte van den Warmonder- dam liet hij den wagen los en wilde gelijk den weg oversteken. Een naderende auto greep het ventje, met het gevolg, dat het tegen den grond geslagen werd. Bewusteloos werd de knaap naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zonder tot het bewust- zijn temggekeerd te zijn is het daar over- leden, aldus „de Tijd". Den chauffeur treft geen schuld. BELAST1NGBETALING MET LEEUWEN EN APEN. De circus-directeur Johann Gzaja, aldus meldt Reuter uit Boedapest, heeft den belas- tingautoriteiten voorgesteld zijn belastingach- terstand in natura te voldoen, en biedt de stad Boedapest daartoe zeven leeuwen en der- tien apen aan. De stad heeft de dieren door deskundigen laten taxeeren, die hun waarde geschat hebben op 4600 pengo, en de voor waarde is gesteld, dat deze belastingopbrengst in natura niet aan het belastingkantoor, maar in den stadsdierentuin zal worden afgelerverd. Modht men tot overeenstemming komen, dan zullen in de diergaarde van Boedapest de eerste leeuwen en apen te zien zijn. ERNSTIG ONGELUJI IN WARSCHAU. Telegrammen uit Warchau melden, dat Zondagochtend te Warschau een buitengewoon emsitig ongeluk heeft plaats gehad, waarbij 19 personen om het leven zijn gekomen. Vier personen werden voorts in ernstig geiwonden toestand naar bet ziekenhuis overgebracht. Vtoor hun leven wordt gevreesd. Vergadering van Donderdag 10 Novembei 1932, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- mEGster. Tegenwoordig de heeren: L. J. Geelhoedt, D Scheele, J. J. de Jager, M. de Jonge, C. A. Verlinde, D. van Aken, A. de Bruijn, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, L. J. van Driel, C. van den Bulck, J. H. van Doeselaar, P. van Cad- sand, J. Huijssen en N. A. Hamelink. 1. Notulen. Voorgesteld wordt de notulen der vergade ring van 29 September 1.1. vast te sfcellen. zocals die in druk zijn verschenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 2. Ingekonien stukken. De VOORZITTER geeft, alvorens met de behandeling der ingekomen stukken aan te vangen het woord aan den wethouder voor financien, de heer Scheele, voor het doer* eener mededeeling. De heer SCHEELE wijst er op, dat het den raad bekend is, dat sinds gemimen tijd wordt getracht een leening te plaatsen voor reeds in het vorig jaar uitgevoerde werken en ook voor den bouw eener nieuwe openbare school te Sluiskil. Tot nog toe, moest worden ge- zegd dat die pogingen zonder resultaat waren. Thans kan hij echter mededeelen, dat het ge- lukt is een instelling te vinden die de nog te plaatsen leening \fail sluiten, terwijl na 2 Januari zal onderhandeld worden voor een leening ter -bestrijding der kosten van den nieuwen schoolbouw, zoodat dit ook voor el- kaar zal kunnen komen. a. Besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 30 September 1932, waarbij hunne beslissing omtrent de begrooting der plaatse- lijke inkomsten en uitgaven voor 1932, nader wordt verdaagd tot 1 November 1932. Aangenomen voor kennisgeving. b. Besluit van gedeputeerde staten van Zeeland d.d. 7 October 1932, waarbij de ge meentebegrooting voor 1932 is goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. c. Raadsbesluit van 29 September 1932 waarbij de gemeente zich als borg verbindt voor een door Woningbouwvereeniging „Werk- mansbelang" te sluiten rekendng-courant- overeenkomst met de N.V. Nederlandsche Middenstandshank te Amsterdam, voorzien van het bewijs van goedkeuring van gedepu teerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. d. Besluit van gedeputeerde staten van Zeeland d.d. 7 October 1932, waarbij is goed gekeurd de verordening betreffende den ge- meentelijken dienst der arbeidsbemiddeling- Aangenomen voor kennisgeving. e. Een missive van gedeputeerde staten van Zeeland d.d. 14 October 1932 waarbij; vcorzien van het berevijs van definitieve vast- stelling wordt toegezonden een exemplaar van de rekening van de ontvangsten en uit gaven der gemeente over 1931. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van het gemeentebestuur van Sint Maartensdijk waarbij wordt verzocht steun te willen verleenen aan een door den raad dier gemeente tot gedeputeerde staten gericbt verzoek tot vermindering der jaar- wedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Het verzoek berust op de vol gende overwegingen: dat een korting op de jaarwedden van wet- houders en ajmbtenaren van den burgerlijken stand waaromtrent door gedeputeerde staten het advies door gemeenteraden wordt ge vraagd, de gemeente weinig voordeel zal op- leveren dat de tijdsomstandigheden veel meer een jaarweddevermindering boven de maximum te verhalen pensioensbijdrage vorderen van burgemeesters, secretarissen en ontvangers; dat als gevolg hiervan de jaarwedden van L

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 5