SPORT. mm Feuilleton - vertellingen Predikbeurten. GEMENGDE BERICHTEN VOETBAL. BRABANTSCHE BRIEVEN. VERDRONKEN. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. SON. NED. VOETBAEBOND AFD. IV. le klasse. NOAD—BVV. Willem IIBleijerheide. EindhovenN AC MiddelburgLONGA. MVVPSV. 2e klasse A. JDe BaronieRBC. BredaHero. TSCDOSKO. TemeuzenDongen. AllianceVlissingen. 3e klasse A. Vlissingen IISassche Boys. HulstMiddelburg II. De ZeeuwenTemeuzen II. 3e klasse B N.-BorgvlietZeelandia L SINOTODOSKO II. GoesZierikzee. ZEEUWSCHE VOETBAEBOND. le klasse B. HontenisseIJzendijke. BreskensClinge. HoofdpiaatSTEEN F.C. SluisSluiskil. StoppeldijkHulst H. 2e klasse B. Axel II—Oranje. Westdorpe ITemeuzen 111. Scheidestrgders I—ONW I. 2e klasse E. Uzendijke IIZ.-Vl. Boys. 3e klasse B. ONW HTem. Boys. Sluiskil HBKW. Temeuzen IV—Stoppeldgk II. Naar bet zich laat aanzien heeftde herfstzon de overwinning behaald en zulle® duizeixlen sportliefhebbers zich weder rond- om de velden kunnen scbaren, genietende van de verriehtingen bunner favoneten, want zo6 SSJSlg fan d« vontbalaport met er bliift tocb altijd nog een partij, die reoe tot iuicben beeft. Niemand kan vooruit met eenige zekerheid den uitslag van een wed- striid voorspeUen en telkens en telkens staan •w^ voor verrassingen bloot. Clubs dm mob sterker wanen dan bun tegenstander krijgen soma geen voet aan den grond of moeten zich tot het uiterste inspannen om bet tot een ge liik spel te houden. Hierdoor komt bet ook Zt mmmer een vereeniging onges agen het andt van een competitie bereikt- Ook de sterkste vereeniging krijgt eenmaal baa^ slechten dag, de clubs die in de ranglijst direct op den leider volgen weten dat dr0®™el® e? dit is de reden dat bij een voetbalcompeti tie de spanning vrijwel tot de laatste wek er in blijft, is het niet voor de eerste plaats, dan is het soms de strijd on bet degradaUe- «svaar te ontloopen die aller aandacht trekt. Wat zal de komende strijd brengen Id de Eerste Klasse heeft Middelburg zich gedachtig aan de Zeeuwsche wapenspreuk Luctor et Emergo" kranig gehouden, het was baar kans en zij heeft hiervan terdege partij getrokken. BW, die thans op de onder- ste plants sukkelt, kreeg bij deze ontmoeting Zo goed als geen kans en Middelburg won weivfrhend met 1-5. Thans zal Middelburg op eigen terrein den strijd moeten aanbinden Siegen LONGA. TWEEDE KLASSE. De BaronieRBC. 'De verriobtingen van RBC bebben ons de vorige week teleurgesteld, de nederlaag tegen TSC was niet voor de poes (15). Thans krijgt zij gelegenheid baar doelgemiddelde te verbeteren, want bet zou toch al heel raar moeten loopen als RBC ditmaal niet de over- winning behaalde. De Baronie beeft thans reeds 5 wedstrijden gespeeld en nimmer de vreugde der overwinning mogen smaken. Een troost voor haar is, dat MEVO en Alliance tot op heden ook nog maar 6en punt konden bemachtigen. Breda—Hero. iDe grootste verrassing was vorige week wel die uitslag HeroAlliance (22). Het nog on- geslagen Hero kreeg op eigen terrein den swaksten breeder te bekampen en hoe vreemd het ook mocht klinken, Hero kreeg handen vol werk om de vele aanvallen van de Roo- sendalers af te slaan en moest zich tenslotte met een verdeeling der punten tevreden stel- len. Breda, dat Temeuzen dien zelfden dag zoo kranig partij heeft gegeven en zich hier door ineens weer wist te plaatsen bij de ver- eenigingen die nog een rol zullen spelen bij de laatste rende, zal zich zonder twijfel krach- tig op bet spel werpen, want wat aan Alliance geiukt is, is zeker voor Breda bereikbaar en zelfs nog meer. Hero daarentegen zal de te- leurstelling willen uitwisschen en weet dat Breda kracbten bezit waartegen alleen door zich gebeel te geven, kan worden opgetreden. Het belooft een spannenden strijd te worden waarvan de uitslag niet te voorspellen valt. TSC—DOSKO. In Oosterbout ziet het er naar uit, dat de uitslag van dezen wedstrijd van zeer grooten invloed zal zijn op den nog verre zijnden eind- uitslag. DOSKO staat thans nog wel als eer ste in de ranglijst vermeld, maar baar resul- taten zijn niet zoo schitteremd als die van TSC, die nog steeds ongeslagen is en alle gespeelde wedstrijden beeft gewonnen, dus als doelgemiddelde de voile 2 heeft. Indien het aan DOSKO niet mocht gelukken TSC te slaan, maakt zij een geduchte tuimeling, want 10 punten uit 8 wedstrijden is niet bepaald gun- stag te noemen. TSC wordt dan de leidende vereeniging en nog wel met het prachtigste resultaat dat zich denken laat. Gezien de krachtsverhoudingen moeten wij aan de thuis •club de overwinning schenken. TemeuzenDongen. De bistorie van de vorige competitie her haalt zich ten opzichte van Temeuzen, zij heeft een periode van inzinking en het ver- irouwen in haar kracht is niet meer wat het geweest Is. De onderbreking van de wedstrij den door het slechte weder heeft haar niet goed gedaan want hiermede kwamen de twee op elkander volgende nederlagen. Temeuzen heeft weliswaar nog slechts eenmaal op eigen terrein gespeeld en wij weten het dat op eigen terrein spelen voor Temeuzen een groot voor- deel beteekent. Zijn wij goed ingelicht dan zal Temeuzen met een andere opstelling in het veld ver- schijnen en hoopt men hierdoor een sterker geheel te krijgen. Als wij de verslagen der vorige wedstrijden volgen is het wel gebleken dat onze stadgenooten de snelheid van de tegenstanders misten, zij waren altijd iets vlugger bij den bal en moest Temeuzen toe- zien. Thans wil men de rollen omkeeren en trachten het oude enthousiasme weer in de gelederen te brengen. Nu treft het dat Temeu zen op bezoek krijgt een vereeniging van wie wij 5 jaren moeten teruggaan dat zij alhier in het strijdperk trad en tevens een club, die weliswaar slechts 2 wedstrijden in deze com petitie heeft gespeeld, doch daarbij steeds als overwinnaar uit het strijdperk trad, een krach- tige vereeniging dus. De voetballiefhebbers uit deze omgeving die zoo langen tijd een ontmoeting voor de Tweede Klasse moesten missen, zullen weer in groote drommen naar het terrein aan de Westsluis trekken. Welnu Temeuzen, thans is aan u om de supporters reden tot juichen te geven en hiermede een eind te maken aan de gerezen twijfel of ge nog wel die kracht bezit om iederen tegenstander op eigen terrein te weer- staan. In navolging met groote steden is ook alhier een supportersvereeniging opgericht, die zich tot taak stelt om de spelers zoo krach- tig mogelijk te steunen. Ten slotte brengen wij nog in herinnering dat de leden en dona- teurs verplicht zijn hun kaart mede te brengen teneinde vrijen toegang op het terrein te ver- krijgen. Het is toch een kleine moeite om die kaart even te toonen en het bevordert den vluggen gang van zaken. AllianceVlissingen. Vlissingen, dat niet zoo fortuinlijk begon, heeft zich ontpopt tot een niet te versmaden tegenstander, een club die zich geheel geeft en haar aloude plaats in de gelederen vol- komen waardig is. Alliance zal zich dus met hetzelfde elan als de vorige week in den strijd moeten werpen wil zij tegen het enthousiasme van Vlissingen bestand zijn. Het is een ont moeting die weder een verrassing kan bren gen, want zoo als de stand nu is moet aan Vlissingen de overwinning worden toegedacht en toch is Alliance de club, die Here een halt toeriep op haar reeks overwinningen. DERDE KLASSE. Vlissingen IISass. Boys. De Sassche Boys dienen nu te toonen dat zij op den goeden weg van vorige week wen- schen voort te gaan en een overwinning zou tevens de spanning in de Derde Klasse aan- zienlijk verhoogen, want hierin zijn nog tal van mogelij kheden, gezien het betrekkelijk ge- ring krachtsverschil. Maar wij mogen de huid niet verkoopen voor de beer geschoten is. Vlissingen II is toch de vereeniging die nog geen nederlaag te ondergaan had. Zou een herhaliag van hetgeen in de Tweede Klasse geschied is (HeroAlliance) hier tot de on- mogelijkheden behooren? Geenszins, geen en- kele club is van de overwinning zeker, het is slechts een kwestie hoe men het spel aanpakt. De achterhoede van Sas is goed te noemen, de aanvalslinie moet echter het samenspel beter doorvoeren en niet aarzelen wanneer men in goede positie is om een beslissend schot te lossen. Trouwens dit zal noodig zijn bij een zoo'n sterken tegenstander die onze gewestgenooten te bekampen krijgen. HulstMiddelburg II. Het is wel opmerkelijk dat bij de eerste ont moeting tusschen Hulst en Axel een gemiste strafschop Axel de overwinning ontglng en bij de direct daarop volgende ontmoeting tusschen beide vereenigingen Hulst de geboden kans bij een strafschop eveneens niet benutte, waardoor telkens een gelijk spel het resultaat bleef. Nu krijgt Hulst In eigen veste de reser ves van Middelburg op bezoek en het zou ons niet verwonderen wanneer de thuisclub de overhand behield. De Zeeuwen;Terneuzen II. ...Het tweede elf tal van onze stadgenooten gaat op bezoek bij de zwartjes uit Vlissingen en zal het daar zwaar te verantwoorden krjj- gen, want het samenspel van de voorhoede der Zeeuwen hebben wij alhier met genoegen kun nen aanschouwen, al werd Terneuzen II dan ook hiervan de dupe. Nu is wel gebleken dat de reserves der rood- zwarten, in tegenstelling met het eerste elftal, uit beter spelen dan op eigen terrein, hoe vreemd dit ook moge klinken. Maar dit neemt niet weg, dat dit ook noodig zal blflken te zijn en vooral de halflinie de toegespeelde ballen beter naar de voorspelers zal moeten plaatsen waardoor deze linie intact kan bljjven en niet voortdurend zelf de ballen moet gaan ophalen. Wanneer het mocht gelukken de overwinning mede naar huis te brengen zou men zich tevens krachtig opwerken tot de bovenste plaatsen in de ranglijst. Ulvenhout, 8 November 1932. j Menier, Eln mee da ze de kaart gaf, zee ze: ,,d'n Jaan is ondertrouw." i ,,D'n Jaan? Welke Jaan?" vroeg ik. waant i op m'n woord, amico, 'k docht nie aan hum. Maar 't stond er, duidelijk, mee sierlijke i krulletters: i Adrlan,us Petrus Hendrikus van den Heuvel ZONDAG 13 NOVEMBER 1932. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9y2 u. en 2 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9y2 u. en 2 u., de heer L. Dek. Axel. 9y2 u., leesdienst; 2 u., Ds. v. Oeveren. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. 9% u. en 2 u., Ds. S. Groeneveld. Axel. 9y2 u., leesdienst; 2 u., Ds. Post. Hoek. 9 u., Ds. Post, van Axel; 2 u., leesdienst. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5 y2 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5y2 u., de heer P. A. Leunis, Evangeli- satie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Dlensten om 7, 8% en 10 uur. 'a Namiddags om 2% uur Lof. Om maar ineens - M im mee de deur in huis te vallen, d'n Jaan gaat trou- wen! Ja, daar stade van te zien, ee! Nouw, amico, wij nie minder. Da-d- t-ie nouw 's echt op z'n pliesemans klaargespuld Zo'nen stieku- merd. En dan motte weten dat-ie Zon dagmiddag naar z'n gewoont in „de Gouden Koei" is gewiest en 't hogste woord hee ge- voerd, terwijl wij zatten te proppen. Zelfs z66w, dat-ie op 'n mement, toen d'n Fielp, d'n veurzitter en „dus" d'n beste prop- pert, 'n kaart vergooide, riep; ,,suffert!" En om 't nog erger te maken dat ie sjuust aan 'n citreentje zat, dat d'n bakker 'm had ge- offreerd. D'n Jaan schrok er zelf van. Maar d'n Fielpd'n bakkerollee, die was zoow verbouwereerd, dat ie z'n kaarten neerlee en mee allebei z'n haanden op tafel, stomver- wonderd d'n Jaan aan gong zitten kijken. „Nouwja eh" zee d'n Jaan. Toen lee d'n Tiest ok z'n kaarten neer, gaf mijn onder tafel 'nen schup, lee ok z'n haan den op tafel en keek nog veul verwonderder naar d'n Jaan, dan d'n Fielp! Ik dee toen maar net eender en d'n Joep, die ok draadloos gewaarschouwd was, dee net zoow. „Nouwja eh zee d'n Jaan weer, die heelegaar in de weer gerekte. Toen dronk ie 's. Maar wij bleven kyken. Stom-verwonderd, mee 'nen open mond. Alle vier. Janus draaide-n-op z'nen stoel, wier bleek en hapte. Toen beweerde-n-ie: „nouwja, eh" D'n Tiest nam 't woord. Kalm, plechtig en ingehouwen zee-t-ie: ,,Janusss." Wij bleven zoow zitten mee onz' haanden op tafel, mee onz en mond open en stomverwon- derd. Veural d'n Joep lukte da zoow kollesaal, deurdat ie, zooas ge wit, teugeswoorig 'n haalve wenkbraauw mist. ,,Januss", zee dn' Blaauwe weer. „Janus, as onze veurzitter 'n stommiteit doet, zoow groot as 'nen olifaant, of dat ie er vijfentwintig doet, zoow groot as 'n heele kudde van die beestjes, dan Da wier d'n bakker te bar. „Zeg," viel ie uit: „iblaauw stuk afbraak, vertel me 's effe- tjes, motte mijn nouw emmen of dieen gehakt- bal daar," (da was natuurlijk d'n Jaan). „Zwijg," kommandeerde d'n Tiest droog: ,,ik neem sjuust jouw partij op; hedde da nog nie in de gatensufferd!" „Wel „Veur't lest, zwijg!" -zee d'n Tiest. ,,Kek 's, Janus van den Heuvel," gong ie deur: „elke mensch doet wel 's stommiteiten, wij net zoow goed, as veldwachters en veurzitters, 6n..." verder kwam le nie. 't Was d'n Fielp naar z'n strot geschoten en omdat ie zelf aan 'n citroen- tje zat, en da plaske te klein vond schijnbaar, nam ie mijn glaske en kwatste-n-'t in d'n Blaauwe z'n strakke gezicht, dat d'n Tiest er van nieste. Waarop d'n Jaan de kaans schoon zag en 't moment geschlkt achtte, om er tusschenuit te knijpen. Buiten, veur 't raam keek ie nog 's over 't horreke, lachte-n-ons in ons gezicht uit, knipte 'n ogske, sprong op z'n fiets en peddelde d'n duster in. ,,'t Wordt hoog t(jd," zee ik nog: ,,dat d'n diee weer maar gaauw trouwt, waant hij be gin! vuls te veul prots te krijgen!" „D'n diee," zee d'n Joep ge wit dat ie thuis onder d'n pantoffel zit, net as d'n Jaan vroeger. „d'n diee! Zoow stom as ie is, hij is ons nog te glad af!" „Groot kan 'k 't komplement nie noemen," gaf d'n Tiest 'm ten antwoord, terwijl ie z'n eigen nog zo'n bietje droog zat te wrijven: „maar 't zal wel heel goed bedoeld zijn. Stot- teren is ok tenslotte-n-ok 'n gave"! „Nouw," zee d'n bakker: ,,overgeven! 't Heele spul leed-in de w6er." Maar daar kwamen me nie van in, da be- grepte. 't Wier allemaal netjes uit de we6r gehaald, de kaarten mokten me droog aan ons breek en me spulden er d'n bakker, die piek gong (66nen slag halen!) er mee zeuven slagen in. Wat 'm meer dan 'n dubbeltje kostte aan d'n pot. „Nouw ie toch weg is," merkte d'n Blaauwe zoow kwaansuis op: „nouw kunnen me 't wel zeggen: gelijk had ie, d'n gehaktbal!" Amico, wa was dieen Blaauwe Zondag weer mee z'nen mond. Alles wat ie zee, was raak. En as ge dan 't ongeluk hedt in d'n Fielp z'n plots te zijn, nouw, dan kun.de mee heele ton- nekes pils gaan smijten, afleggen doede-'t t6ch! Maar, zooas gezeed, d'n Jaan had er niks van uitgelaten, dat ie weer kennis had. Eln's Maandagsmergens mee de eerste post, brocht Driek Frijters bij ons 'nen grooten, dikken envelop, van zwaar wit pampier. Hij lee 'm op tafel, 'n bietje geheimzinnig en bleef staan. Mee da'k 't adres zag, 't was gericht aan ,,de fermilie", doeh ik zoow; da schrlft h&'k meer gezien. Later begreep ik, dat da was van driekwart jaar gelejen, toen er ok 'nen grooten envelop van d'n Janus was binnengekomen, maar mee breeje, zwarte raanden d'rom't Sterf- geval van Pieta. Net wouw ik 'm pakken toen Trui me veur was. En z6<5w gewiekst, da ze mijn nog in m'n haand krabde. Waant dat dieen Driek zoo bleef staan, da bewees wel, dat er wa bjjzonders was aan da stuk drukwerk. „Heriep Trui: „w-w-wa-wa," kwaakte ze, en van verwonderink kon ze 'r gin woord meer uitkrijgen. „Jaja," lachte d'n Driek en hij sloeg z'n natte keepmanteltje weer dicht: ,,jaja, wa zegde daarvan?" 'k Wier toch nuuwsgierig, da begrepte en 'k lee m'n ripke spek weer trug da 'k net ge- nomen had uit de pan, ge wit dat Frijters altij op 't oogemblik van 't ontbijt komt, ik veegde m'n haanden aan m'n broek af en zee: ,,gift 's hier, wa-d-is da toch?" Maar Trui verstond me nie. Wezenloos stond ze op de kaart te kijken. „Maar raai nouw 's wa'k hier heb," vroeg ze eindelijk. „Gift op," zee ik driftig. Antonia Catharina Ludovica Vermunt hebben de eer u kennis te geven van hun voor- genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben in de Parochiekerk enz. enz. op Maandag 21 November a.s. te Zevenbergschen Hoek. Geen receptie. Zevenb. Hoek, 4 Nov. 1932. Toen 'k 't allemaal twee keer gelezen had, toen keek ik d'n Driek 's aan en toen Trui en alle drie schoten me in d'n lach. „Jajaj," knikte Frijters, jaja, gin receptie, me meugen nie komen!" Hedde 'r nog meer, Driek?" vroeg Trui. ,,Kek maar 's hier," zee Frijters en toen liet ie 'nen heelen foussel van diezelfste enve- loppen zien: ,,hij stikt 't nie onder stoelen en baanken, horre!" ,,Maar vertel 's", vroeg Trui: ,,hee-t-ie daar nouw niks van verteld aan juilie? Hebben juilie 'm dan nie in de gaten g'ad? ,,Nouw!" lachte d'n Driek. Maar Trui bleef strak kijken. ,,'k Vind 't gin manier van doen," zee Trui: „h'ij had 't kunnen zeggen diee ibloedworst!" „Witte gij er nie m^r van, Driek," vroeg ze weer. „Gin bal," zee d'n Driek. ,,Zaterdagavond brocht ie d'n stapel bij me thuis, vroeg veftig postzegels van aander- haalf „Vef-tig?" riep Trui. „Veftig," knikte Frijters, „en die hee-t-ie bij me thuis allegaar d'r opgeplakt, d'r waren er ok 'n heel stel bij veur z'n aanstaan- de vrouw d'r fermilie, en toen zee-t-ie: 'k Zal 't jouw maar zeggen, Driek, 'k ben d'n bruigom!" „Zijde nouw nie wel?" vroeg ik 'm toen. „Vandenmergen aangeteekend, gaf ie ten aantwoord of ie 'nen heelen haas geschoten had." ,,En wa-d-is 't veur 'n vrouw, Driek?" vroeg Trui: ,,'n weduwvrouw zekers?" ,,'n Jonge meid," zee d'n Driek mee 'n paar groote oogen. Trui gong zitten en liet slap d'r haanden in d'r schoot vallen. ,,Hoe jong?" Vier-en-vef tig Toen verslikte-n-ik m'n eigen in 'n vet stukske spek. „Nouwja, ik bedoel te zeggen, 'n vrijgezelle meid", verbeterde d'n Driek. „Hij schijnt aanders veur zukke zaken altij d'n Zeuvenbergschen hoek op te zoeken", zee Trui: Pieta was daar ok vandaan." Afijn, amico, om kort te gaan, z'n Tonia is 'n ouwe pastoorsmeid, nog wijd in de fermilie van z'n eerste vrouw. En 't schijnt 'n vrouw te zijn, die nie over eenen nacht ijs gaat, waant wa me'r al van weten; 't is 't meske, dat 'm dartig jaren ge lejen d'n bons hee gegeven Toen is ie maar mee Pieta getrouwd! Nouw gij! Ik heb 'm nog nie gesproken. Wel de kam- meraads. D'n Fielpdie wist me niks aan ders te zeggen, as: ,,da durft nog .sufferd" te zeggen teugen 'n aander!" En d'n Blaauwe hee me gezeed: ,,welkom of nie, maar me gaan allegaar naar de brui- loft!" Maar van Gehaktballum lot z'n eigen nie zien Afijn, ge heurt er meer van, amico. Veul groeten van Trui en as altij, gin horke minder van oewen toet a voe DRe. Woensdagochtend 7 uur is de arbeider S. Boiten te Hoogezand, vader van acht kinde- ren, die te werk was gesteld bij den wegaan- leg te Haren, met zijn fiets in een kanaal ge- reden en verdronken. ZIJN BROER DOODGESLAGEN. K. v. d. H. uit de Kasteellaan te Heerlen, die, zijn broer naar, hij zeide uit zelfverde- diging, met een bijl zoodanig verwond heeft, dat deze aan de verwondingen is overleden, is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Maastricht en daar opgesloten. VERSTOORDE WITTEBROODSWEKEN. De Groningsche recherche heeft een 19- jarige juffrouw aangehouden, pas dezer dagen gehuwd, die zich schuldig maakte aan dief- stal van een tasch met inhoud, welke door een bezoekster een oogenlblik was gelegd op 'n toonbank van een winkel in de Heerestraat te Groningen. De verdenking viel op deze jonge vrouw, die door de recherche reeds eenigen tijid verdacht werd van andere winkel- diefstallen en zakkenrollerijen. Bij haar aan- houding kwamen verschillende gestolen goe- deren te voorschijn, welke in beslag zijn geno- men, aldus de ,,Msb." Ook de man van de juffrouw, een 22-jarige magazijnknecht, werd in verzekerde bewaring gesteld, want het is gebleken dat hij zich aan heling van de door z(jn vrouiw gestolen goede- ren heeft schuldig gemaakt. i EEN GEZOCHTE AAN DE NASPORINGEN DER POLITIE ONTTROKKEN. Naar het „Handelsblad" vemeemt, zal een gerechtelrjke vervolging worden ingesteld tegen den advocaat te Wassenaar, die gedu- rende eenig dagen den voortvluchtigen Am- sterdamschen notaris onderdak heeft ver- schaft en ten wiens huize deze notaris Zon dag j.l. gearresteerd werd. Het was dezen villa-bewoner n.l. bekend, dat de justitie een bevel had uitgevaardigd en derhalve heeft hij hem opzettelijk aan de nasporingen der politie onttrokken, door geen mededeeling van zijn venblijfplaats te doen. EEN STAD IN 'X DONKER GEZET. Het was even na vijven Dinsdag, toen een groot deel van de stad Kampen in duisternis werd gezet door het plotseling uitgaan van het electrisch licht. De mannen van het electrisch bedrrjf vonden al spoedig de plaats, waar het kwaad schuilde, namelpk aan de Heilige Steeg en wel in per- ceel no. 23. Dit huis bleek echter gesloten. Toen de politie den ingang geforceerd had, bleek dat de bewoner zich achter de deur had opgesteld en gewapend met een bijl de indrin- gers bedreigde. Voordat hij echter onheil had kunnen aan- richten, was hij door een paar rechercheurs overmand en weggevoerd. Bij verder onder- zoek bleek toen, dat de gevaarlijke vriend zich had onledig gehouden met het aanbrengen van een aftakeling buiten den meter om, om zich gratis stroom te verschaffen. ANGSTIGE OOGENBLfKKEN BEZORGD. Twee jongens, van 11 en 13 jaar, wonende te Rotterdam, hebben zichzelf en hun ouders anstige oogeniblikken beizorgd. Na schooltijd zagen z(j te Rotterdam een vrachtauto staan, welke naar zij meenden langs hun huis zou rftden in de richting Overschie. Zij klommen in den wagen en zagen kans zich daarin te verschuilen, maar tot hun schrik reed de auto een geheel anderen kant uit dan zij verwacht hadden. Hoewel de jongens daartoe alle po- gingen in het werk stelden, lukte het hun niet den bestuurder op hun aanweizigheid opmerk- zaam te maken. Eerst toen de auto aan den tol op het Goudsche Rijnpad onder Alphen a.d. Rijn stopte, zagen zij kans van den wagen te klimmen. Het eind van dit gedwongen auto-ritje was, dat de Alphensche politie zich over hen ontfermde en hen per trein naar him woonplaats terugbracht. HOE KOOKT MEN HET ZUINIGSTE OP GAS? Men kan het gasverbruik beperken indien men de volgende regelen in acht neemt: 1. Gebruik hij het koken op gas de z.g. gaspan, die voorzien is van een plat deksel, waardoor de pannen op elkaar kunnen ge- plaatst worden. Lage, rechte pannen zijn beter dan hooge smalle. 2. Zet alles op met zoo weinig mogelijk water, bijvoorbeeld groenten alleen met het van het wasschen aanhangende water; aard- appelen met een derde van de gewoonlijk te nemen hoeveelheid. 3. Steek den gasbrander pas aan, nadat de pan reeds op het comfoor is geplaatst. 4. Kook niet zonder deksel op de pannen, er gaat dan veel warmte verloren. 5. Breng alles op voile vlam, dus vlug aan den kook. 6. Regel den gastoevoer van het comfoor, dat de vlam binnen den bodemomtrek van de pan blijft. 7. Gebruik om iets aan den kook te houden steeds den spaarbrander. 8. Zet zooveel mogelijk de pannen op elkaar; de opgstijgende warmte langs de pan is voldoende om den inhoud van de tweede pan op ongeveer 90 graden C. te houden, en dien van de derde pan op ongeveer 70 gr. C. Ontwijkende damp beteekent verlies aan warmte en aroma; stel dus tijdig de gasbran- ders klein. DE ONTSPORING BIJ BUYSINGHE. Omtrent het ongeval, Dinsdagochtend vroeg den Parijschen nachttredn naar Amsterdam bij het dorp Buysinghe in Belgie overkomen, meldt men nog, dat eenige wagons derailleer- den en op een op een rangeerspoor staanden trein liepen. Tengevolge van den mist had de trein even voor aankomst in het station te Buysinghe zijn vaart wat gestopt en aan deze omstandigheid is het te danken dat een bloe- dige ramp vermeden werd. Bij een normale snelheid zouden de meeste wagens inderdaad te pletter zijn geloopen tegen den muur van een nabijgelegen fabriek. Thans beperkt alles zich tot zware stoffe- lijke schade. Alleen een postbeambte werd licht aan den arm gekwetst. Het treinverkeer op het spoor Brussel Halle, dat zeer druk is, bleef gedurende twee uren ontredderd. De meeste treinen reden van Loth tot Buysinghe op een zijspoor en werden verder tot Halle op enkel spoor geleid. Reizigers van den sneltrein konden met een personentrein hun reis naar Brussel voort- zetten. UITGEGLEDEN EN DOOD OPGENOMEN Toen Woensdagavond de 16-jarige Mientje Koster met eenige andere meisjes-verpleegden van de Martha-stichting te Alphen aan den Rijn van het centrale gebouw naar het meis- jeshuis ging en hard vooruit wou loopen, is zij uitgegleden op de stoep voor het meisjes- huis, waardoor zij met het voorhoofd tegen een hardsteenen muur terecht kwam. Het meisje sloeg daarna achterover en werd dood opgenomen. DE MOORD TE OSS. In verband met den moord op den 30-jarigen cafehouder J. v. d. P. te Oss heeft de politie aldaar twee personen aangehouden, die Dins- dagavond in het cafd van het slachtoffer een verjaardag hebben gevierd. Daar deze per sonen eveniwel ontkennen iets met de zaak uitstaande te hebben en er verder geen aan- wijzingen tegen hen schflnen te bestaan, z(jn zij weer op vrije voeten gesteld. De justitie stat, zoo meldt men, voor een moeilijke taak, daar de bevolking van Oss gewoonljjk de politie zooveel mogelijk tegen- werkt door weigering van inlichtingen. De marechaussde in samenwerking met de politie te Oss en Berchem zet het onderzoek met kracht voort. Men volgt thans een nieuw spoor. PLATTELANDSCHE GEMEENTE POLITIEK. In de laatste zitting van den Gemeenteraad van Ootmarsum (Ov.) is het weer eens mid- deleeuwsch toegegaan, aldus wordt aan het ,,Handelsblad" geschreven. Het begon met een verzoek van een der raadsleden om de notulen voor te lezen, welke liefhebberjj een uur in beslag nam. Na de lezing van de notulen ontspon zich een allervermakelijkst debat, waarbij een der leden ook een verslag in een der Twentsche bladen wilde betrekken. Hij verweet den Ge- meentesecretaris, dat deze het verslag tijdens de kantooruren op de schrijfmachine der secretarie had getikt. De spreker verlangde, dat den secretaris in zijn instructie zal worden voorgeschreven, dat hrj geen krantenverslagen meer mag maken. Het meest ergerde de spreker zich over het feit, dat in het verslag, waarin een kwestie werd behandeld over het bouwen op ge- meentegrond door dit Raadslid, de toevoe- ging ,,Stille verwensohingen" stond. Wie heeft dat kunnen constateeren riep hij woedend uit. De voorzitter: Niemand, man, daarom staat er ook ,,stille". Na dit incidentje kwam een der wethouders met grieven tegen den secretaris los. Het meest ergerde dit lid van het edelachtbaar college zich aan het feit, dat men op de secre tarie denkt: „Het kan niet op". Er zijn o, schande! maar eventje zes gros pennen aangeschaft! „De secretaris doet niets!" riep de wethouder uit en de spreker wilde adres- seeren aan Ged. Staten. Hierbij sloeg deze wethouder met de vuist op tafel. De voorzitter: Adresseer maar. Dat is wel eens vaker gebeurd. Na deze geiwichtige discussie bood de voor zitter, jhr. E. L. H. Th. J. von Bonninghausen, namens B. en W. de gemeenterekening over 1931 aan. Tot groote verfbazing van den voorzitter deed de recalcitrante wethouder opmerken, dat hij niet met de rekening accoord kon gaan. Zijn collega zek'e, dat de wethouders geen verantwoordeiijkheid wenschen voor deze gemeenterekening.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 4