ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR 2EEUWSCH-VIAANDEREN. Tweede Blad. m. TIJPEUJK Heeren-Costuums fl. 3,50 ASSELBERGS No. 8913 VRIJDAG 11 NOVEMBER 1932 72e JAARGANG BINNEKLAND BUITENLAND TER NEUZEN, 11 NOVEMBER 1932. EXTRA VERLAAGDE STOOMPRIJZEN Wintermantels fl. 3,- Winterjassen II. 3,- Wollen Japonnen fl. 2,50 (Pels wordt extra berekend) BERGEN OP ZOOM Depot TER NEUZEN Fa WARRENS Co., NOORDSTRAAT 67 TER NEUZENSCHE COURANT TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. a a n de orde is de voortzetting van de al gemeene besehouiwingen over de rijksbegroo- ting. De beer Colijn (a.r.) wijst op den twijfel, die gerezen is, of het kabinet levend dan wel dood is. Dien twijfel deelt spreker niet. Nu het kabinet een discussie over zijn beleid aan- vaaidt, mag de Kamer verwachteil, dat de regeering zulke voorstellen zal doen, als waarvan verwacht mag worden, dat zij een meerderheid zullen vinden. De millioenennota geeft volgens spreker een te gunstig beeld van den financieelen toe- stand. Spreker denkt aan 229 millioen ach- terstand in de afschrijvingen op de spoor- wegen, aan een gat van 230 millioen in het pensioenfonds, aan de afschrijvingen op waningbouwcredieten. Van dit alles noemt de millioenennota niets. De afzetmogelijkheden zullen in de toe- komst voor ons land minder zijn dan in het verleden. Onze export zal blijven afnemen. De voomaamste taak der regeering is dus, de uiterste krachten in te spannen om handels- belemmeringen weg te nemen. Spreker bepleit sociale rechtvaardigheid tegenover iedereen, hetgeen voor wederzijdsch begrrjipen noodig is. De crisis heeft het moreele weerstandsvermogen des volks ver- zwakt. Door de werkloosheid is een achtste der Nederlandsche bevolking gedoemd tot het uiterste bestaansminimum. De gevaren voor moreele degeneratie worden steeds grooter. Spreker ziet geen andere oplossing dan ver- grooting van ons bodem-oppervlak. In dit verband pleit spreker voor dadelijke voort zetting van de inpolderlng der Zuiderzee. Na de verkiezing wenscht spreker een par- lementair kabinet, dat den moed heeft te doen wat gedaan moet worden, omdat wij pas aan het begin staan van de te lijden smarten. De heer Aalberse (r.k.) de crisis bespre- kend, betoogt, dat de leuze van loonsver- laging voor de geheele linie even simplistisch is als de koopkrachttheorie, wegens de gecom- pliceerdheid der economische samenleving. Spreker brengt hulde aan de commissie-Welter voor het vele en ondankbare werk door haar vemicht. Spreker vertrouwt, dat in deze cri sis de parlementsleden geen vrees voor den kiezer toonen; het Nederlandsche parlemen- taire stelsel is gezond en sterk. WIJZIGING VAN HET WETSONTWERP TOT TIJDELIJKE HEFFING VAN OP- CENTEN OP ALLE INVOERRECHTEN. De regeering heeft bij de Tweede Kamer een nota van wijiziging op het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van opcenten op alle invoer- rechten ingediend. Daarhij wordt voorgesteld 30 opcenten te heffen op den invoer van goe- deren, die hier te lande niet worden voortge- bracht. Ten einde te voorzien in de vermin- dering van inkomsten, die uit deze wijziging *al voortkomen, stelt de regeering voor 20 op- •enten op den suikeraccijns te heffen. Nu de behandeling van het wetsontwerp vertraging heeft ondervonden, stelt de regee ring voor den datum van inwerkingtreding op 1 Januari a.s. te stellen. INITIATIEF-WETSONTWERP WIJZIGING WINKELSLUITIN GSWET. De liberale fractie heeft bij de Tweede Kamer een initiatief-wetsontwerp tot wijzi- ging van de Winkelsluitingswet ingediend. Het is niet de bedoeling geweest, de geheele wet aan een herziening te onderwerpen. Men heeft zlch bepaald tot een verbetering van die bepalingen van de wet, welke het grootste lowaad hebben gebrouwen. Dat zijn in de eerste plaats de artikelen, die de Zondags- sluiting regelen, Het ontwerp beoogt wijzi ging van de eerste zes artikelen der wet, om uitbreiding te geven aan de gelegenheid om bun winkel open te houden voor de winke- liers in banket en chocolade-artikelen, visch- en fruitwinkels en slijterijen. Verder komt het tegemoet aan het bezwaar der Joodsche win- keliers, dat zij slechts onvoldoende compen- aatie hebben gekregen. Voorts wordt een wijziging van art. 9 voor gesteld. Het ontwerp wil meer eenheid en rechtsgeldigheid ibrengen in de gemeentelyke verordeningen. Tot nu toe moest de Minister toestemming geven tot afwijking van de wet. Het ontwerp wil die bevoegdheid verleenen aan Gedeputeerde Staten en wijders de be voegdheid behouden van de Kroon om ge meentelvjke verordeningen te vernletigen. In de memorie van toelichting wordt erop gewezen, dat indertijd groote groepen van be- langhabbenden, zooals de Kon. Nederl. Mid- denstandsbond en de R.K. Middenstandsbond, verzocht hebben om uitstel van de inwerking treding van de wet, uit hoofde van ontwrich- ting van de bedrijven. Thans blijkt, welke groote bezwaren aan die invoering verbonden waren. V.A.R.A. CONTRA P.T.T. Zooals gemeld, zou de V.A.R.A. de socia listische betooging in Den Haag op gramo- foonplaten doen opnemen. Hiertoe had zij twee telefoonlijnen Hilversum—Den Haag in huur gevraagd, welk verzoek echter door bet hoofdbestuur der P.T.T. is geweigerd. Daar- om moest het opnemen van de redevoeringen in Den Haag zelf geschieden. Het „Volk" berieht nu, dat op advies van haar rechtskundigen adviseur de V.A.R.A. heeft besloten het staatsbedrijf der posterijen en tclegrafie in rechten aan te spreken voor vengoeding van de schade, ontstaan uit de kosten, verbonden aan het vervoer van appa- raten en toestellen naar Den Haag, alsmede van de kosten, voor de technische installatie in Den Haag" en dat wel uit overwegingf, dat nog in de regeling van het telefoonverkeer, noch in de wet ook maar iets voorkomt, dat een weigering als begaan, zou toestaan. OORLOG IN DE VREDESSTAD. Een bloedig straat-oproer is Woensdag te Geneve uitgebroken. In de anders zoo vreed- zame Volkenbondsstad hebben Woensdag- avond en Donderdagnacht troebelen plaats ge- had, waarbij voorzoover Donderdagmorgen bekend 10 dooden en 41 gewonden zijn geval- len, nadat bij het ingrijpen der militaire macht met machinegeweren op de oproerige menigte was geschoten. Voor zoover tot dusver valt na te gaan, hebben de gebeurtenissen te Geneve zich als volgt afgespeeld. De democratisch-nationale groep, de Union Nationale", die conservatief gezind is, doch in de laatste jaren een sterk fascistischen inslag kreeg, hield in de ge- meentezaal in bet Plain-paleis een vergade ring. Tijdens de vergadering, die speciaal was gericht tegen de actie van de beide plaatse- lijke socialistische leiders Leon Nicol en Dicker in den kantonalen Raad verzamelden zich vele socialistische en comtmunistische ar- beiders voor het gebouw. De politie had de gebruikelijke voorzorgs- maatregelen getroffen en de omgeving van het gebouw afgezet. De verzamelende massa groeide echter steeds aan en nam tenslotte een zoo dreigende houding aan, dat de politie vreesde de afzetting niet te kunnen hand- haven en militaire hulp inriep. Toen de soldaten arriveerden, werden zij met woest geschreeuw en beschimpingen ont- vangen. Zij werden door de menigte aangevallen en de geweren werden hun ontrukt. Een officier werd met een knuppel bewus- teloos geslagen en aan alle kanten weerklonk het geroep: „Moordenaars". Opvallend was het groote aantal vrouwen, dat aan de demonstratie deelnam. De politie riep inmiddels de hulp in van 2 nieurwe com- pagnieen van de infanterie recrutenschool ter- wijl tenslotte eenige machinegeweren in stel- ling werden gebracht. Toen het vuur werd geopend, ontstond een onbeschrijfelijke paniek. Aanvankelijk stoof de menigte uiteen met aehterlating van doo den en gewonden. Dit was echter voor de meesten een aanleiding om stand te houden. De Internationale werd aangeheven, de aan- val iwerd voortgezet, zoodat de troepen op- nieuw het vuur openden. Den geheelen verderen avond en 's nachts patrouilleerden de politie en militairen in groote groepen en op enkele hoeken van stra- ten stonden vrachtauto'S met machinegeweren opgesteld. Te middernacht waren dertig gewonde bur gers in de ziekenhuizen opgenomen, terwijl 15 militairen in het lazaret verpleegd moeten worden. Om een uur 's nachts werden de gendar mes en de militairen van de straten terug- getrokken. In den loop van den nacht is de Gemeente- raad in buitengefwone vergadering bijeenge- komen. Besloten werd om het heele garni- zoen, waaronder ook de buiten de stad Geneve in het kanton gevestigde militaire scholen valien, te mobiliseeren, om verdere onlusten te voorkomen. Bij het bekend worden van de gebeurtenis te Geneve, is het ook te Lausanne tot com- munistisc'he onlusten gekomen, die hier ech ter een minder bloedig karakter droegen en spoeddg onderdrukt konden worden. Volgens mededeeling van de Geneefsche politie zouden de leiders der socialisten en communisten te Geneve Woensdagavond de volgende instructies hebben gegeven: le. alle cafe's in de omgeving van de ge- meentelijke zaal van het Plain paleis wor den zooveel mogelijk bezet; 2e. Stormtroepen bezetten de zaal, waarin de Union Nationale haar vergadering houdt en bezetten het podium; 3e. Met alle ten dienste staande mdddelen moet het voortzetten der vergadering onmo- gelijk worden gemaakt; 4e. Pogingen der politie om de orde in de zaal te herstellen of een betooging buiten de zaal te verhinderen, moeten zoo noodig zelfs met geweld worden gekeerd; 5e. de straten in de omgeving moeten wor den beizet om het optreden van militaire troe pen te verhinderen. De Geneefsche autoriteiten zijn van mee- ning, dat de aanval der socialisten en com munisten op de militaire troepen reeds gerui- men tijd van te voren is voorbereid, aangezien vele communisten in het bezit van wapens zijn geweest. Voor zoover kon worden nagegaan, zijn de 10 dooden en 41 gewonden grootendeels arbeiders, echter zijn ook tal van soldaten ge- kwetst, een officier werd emstig gewond. GEREF. K11SK. Beroepen te Dinteloord de heer P. H. Wol- i fert, cand. te Ter Neuzen. Op bet tweetal voor predikant bij de Geref. Kerk te Marienberg (Overijssel) komt voor de heer P. H. Wolfert, cand. te Ter Neuzen. KLOOSTER INGEZEGEND. Dinsdagavond werd de klok van het nieuwe klooster de E. E. Zusters ingezegend. Woens- dagmorgen werd de kapel ingewijd en om 10 uur werd door den Zeereeiw. heer Pastoor de eerste H. Mis in de kapel opgedragen, waar- btj het kerkbestuur met hun dames, de archi tect, aannemers en bouwers van t klooster aanwezig waren. 's Avonds werden de kruis- beelden voor de verschillehde vertrekken en ook alle vertrekken van den zolder tot den kelder ingewijd. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 30 October tot en met 5 November zijn in onze provincie voorgekomen 5 gevallen van roodvonk, n.l. 3 te Zoutelande en 1 in ieder der gemeenten Cats en Oost- en West Souburg en 1 geval van febris typhoidea te 's^Gravenpolder. ON GEM EUKT E BIGGEN. De politie te Hulst heeft proces-verbaal op- gemaakt tegen drie kooplieden, die onge- merkte biggen ten verkoop ter markt hadden. SAS VAN GENT. Tram contra bietenwagen. Om vier uur, Donderdagnamiddag had een botsing plaats tusschen een bietentram en een bietenwagen, waarby deze laatste het tegen den eerste moest afleggen. Op gemeld tijdstip kwam in de rich ting van de suikerfabriek, op den critieken hoek in de Poelstraat een met twee paarden be- spannen bietenwagen aangereden, juist op het moment, dat uit tegenovergestelde richting een bietentram den hoek wilde inrijden. De voerman, die nog voor den tram de lijn dacht te kunnen oversteken, had echter den afstand verkeerd geschat, zoodat de tram den bietenwagen in de flank nam en het ach- terstel met groote kracht op het trottoir slin- gerde tegen den gevel van den op den hoek liggendenkapsalon. Op het gekraak van verbrtjzeld hout kwa- men onmiddellyk de menschen uit hun huizen aanloopen en grepen de paarden vast, die wonder genoeg het leven er hadden afge- bracht. De dieren stonden als versuft, terwijl de voerman zoo geschrokken was, dat hij geen woord kon uitbrengen. Eerst later, toen hij van den schrik eenigs- zins bekomen was, kon iyi de spraak terug- vinden. Toen hrj bet onvermijdelijke zag te gaan geheuren, vertelde de jongen, nog doodsbleek van den schrik, kreeg hrj een schok in het hart, die hem de beenen onder het lijf deed versiappen en hem een oogenblik alle bezin- ning deed verliezen. Ik werd er onpasselijk van, aldus zijn verklaring en kon niets doen om het ongeluk te vermijden. Nadat de tram was doorgereden werden de brokstukken van den wagen opgeruimd om den weg vrij te maken. De jongen scheen een slag van den disselhoom tegen ?iet been te hebben opgeloopen, doch had, ofschoon hij eenigszins hinkte, geen letsel bekomen. De materieele schade is met het verbrijzelen van den wagen en het verlies van eenige honder- den kilo's bieten nog goed afgeloopen. SPELDJESDAG „ZONNRGLOREN". Blijkens de in dit nummer voorkomende ad- vertentie wordt op morgen (Zaterdag) alhier een speldjesdag gehouden ten bate van ,,Zon- negloren", sanatorium voor lijders aan t. b. c. Waar het hier geldt een werk tot verzach- ting van het lijden van velen onzer landge- nooten, wenschen wij degene die morgen de speldjes zullen presenteeren, ,,goed succes". GEZONDHEIDSCOMMISSIE. De heer H. J. van den Ouden, die met 15 Dec. a.s. moet aftreden als secretaris der Ge- zondheldscommissie te Ter Neuzen, heeft be rieht gezonden dat hij voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenscht te komen. EEN SERENADE. Gisteravond hracht het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden" in de Lange Kerkstraat een serenade by haar oudste lid, den heer J. P. de Smidt, die omringd van kin- deren en kleinkinderen zijn 45jarig huwelijk vierde. Door den voorzitter werd het echtpaar en familie namens het gezelschap gelukge- wenscht met dit heuglijk feit, en den wensch uitgesproken dat de harmonie nog menig jaar van de medewerking van haar ijverig oudste lid zal mogen genieten. Vergezeld van velen, werd daatna nog een korten tocht door enkele straten gemaakt, hetgeen aan de deelnemers een weikome afwisseling bood. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. De gemeenteraad kwam gisterenmorgen 10 uur bijeen, en men bereide er zich op voor, dat het wel het klokje rond zou worden, want er was een zeer lyvige agenda te verwerken, waaronder de gemeentebegrooting voor 1933, een agenaapunt dat traditioneel alleen ge- woonlijk een geheeien dag of meer in beslag neemt. Na goedkeuring der notulen kreeg de verga dering allereerst een aangename mededeeling, n.l. dat 't eindelijk gelukt is eene leening, die nog geplaatst moest worden, te sluiten, terwyl de wethouder voor financien, de heer Scheele, daarop liet volgen dat het voor- uitizicht bestaat, dat in de maand Januari ook een leening zal kunnen worden gesloten voor dekking der eventueele kosten voor school- bouw te Sluiskil. Blykens latere mededeelin- gen Zijn er tal van onderhandelingen gevoerd eer men dit gunstig resultaat heeft kunnen bereiken. Van wege de A.J.C. was opnieuw een ver zoek ingekomen voor beschikbaarstelling van een schoollokaal. Dit werd gesteund door de S.D.A.P.-fractie, die daarbij te kennen gaf. te hopen dat het verzoek zou worden inge- willigd, opdat het haar mogelijk zou blijven om aan de subsidies der burgerlijke cultuur hare medewerking te blijven verleenen. Het verzoek werd met 8 tegen 5 stemmen afge- wezen. Een adres van de afdeeling Sluiskil voor Volksonderwijs, betreffende scholenbouw te Sluiskil, gaf, zoowel om toon als inhoud, den heer Scheele aanleiding tot een scherpe critiek vooral aan het adres van een der onder- teekenaars, een onderwyzer der school, die toch moet helpen opvoeden in Christelijke en maatschappelijke deugden. De heer Van Driel trad beschermend op voor dien onderwyzer, dien men ambtshalve als 2en secretaris aan 'tbestuur der afdeeling heeft toegevoegd en die dus had uit te voeren wat de vereeniging be- sliste, terwijl die vereeniging alleen op uiter- l'ijikheden kon letten en dan tot de conclusie moest komen dat het openbaar onderwijs te Sluiskil werd achtergesteld. Gunstig werd beschikt op de verzoeken van L. de Bruijne om ontheffing van art. 10 der Bouwverordening, van M. Hartog voor het aanbrengen van een kelderkoekkoek in ge- meentegrond, van S. van Harn te Zaamslag, voor beschikibaarstelling van een leegstaand lokaal van school C voor het geven van een landbouwcursus Aan de U.L.O.-school zal een vierde lokaal worden ingericht, terwyl met algemeene stem- men tot vierde leerkracht werd benoemd A. C. Versprille te Emmen. Aan den heer D. J. Dees werd, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als onbezoldigd arnbtenaar van den burgerlijken stand belast met het voltrekken van huwelijken. In de werkloozensteunregeling werd op uit- noodiging van den Minister van Binnenland- sche Zaken een nieuw artikel, betreffende het stempelen, ingelascht. Bij de besprekingen bierover werd medegedeeld, dat er naar ge- streefd wordt van af 1 December a.s. ook te Sluiskil gelegenheid tot stempelen te openen. De gemeenterekening over 1931 werd voor- loopig vastgesteld in ontvangsten op 477.141,80, uitgaven 468,132,04, goed slot 9009,76, voor wat ibetreft den gewonen dienst, en voor den kapitaaLdienst in ontvang sten op 761.782,69, uitgaven 789.311,45, nadeelig slot 27.528,76. Met het Genootschap tot Opvoeding te Roosendaal werd een geldleening aangegaan groot 26.800. Aangenomen werd een voorstel van Burg, en Weth. tot het verstrekken van toeslag aan de werkloozen voor het aanschaffen van brandstoffen, gedurende de maanden Decem ber, Januari en Fabruari a.s., terwyl de maand Maart facultatief blijft. De algemeene beschouwingen hadden in de eerste plaats tot grondtoon een critiek van den heer De Jager op den wethouder van financien, den heer Scheele, die is gekozen onder het motto bezuiniging, terwyl uit Zijn begrooting blijkt, dat er niet te bezuinigen valt en de belastingen moeten worden ver- hoogd. De heer Hamelink constateerde dit feit ook, doch liet er op volgen dat dit niet de schuld is van den wethouder, doch van de omstandigheden, daar de stijging en daling der belastingen alhier verband moet houden met de welvaart der ingezetenen, aangezien belastingen de eenige bron van inkomsten is. Deze spreker gispte het optreden der S.D. A.P.-fractie, die naar uiterst links blijkt te Zijn afgedwaald, hetgeen hij niet acht in het being der arbeiders. De heer Colsen bepleitte uitvoering van werken en verwacht van Burg, en Weth., dat zij daarvoor objecten zullen vin den. In paats verhooging van bestaande be lastingen bepleitte hij de invoering van nieu we, en stelde voor een belasting op de verma kelijkheden en een straatbelasting. De heer Van Aken verklaarde tevreden te zijn met het beleid van Burg, en Weth., ter wijl de heer Verlinde te kennen gaf, dat Zijn fractie, die door besprekingen met den daar toe behoorenden wethouder, verschillende wenschen ingewilligd zag, geen aanleiding vond tot opmerkingen. De heer Scheele ver dedigde zich tegen den aanval van den heer De Jager en betoogde, dat het beginsel van bezuinigen niet is gelegen in het verminderen eener begrooting, waarbij rekening is te hou den met wetten en vroeger genomen beslui- ten, doch dat het beginsel van bezuinigen uit het voortdurend beleid moet blyken. Dit was met den heer De Jager niet het geval. Hij betreurt het, dat deize weigert samen te wer ken met de protestantsch rechtsche raads- leden in de fractievergadering. De heer Van Driel verdedigde zich tegen zijn vroegeren kameraad den heer Hamelink en verklaarde dat het optreden der raadsfrac- tie berust op de besluiten van den raad van 11, waarin alle partij-instanties der S.D.A.P. zijn vertegenwoordigd. Zijne algemeene be schouwingen zijn saam te vatten in de voor stellen der fractie tot verhooging der opcenten op de vermogensbelasting tot 50, terwyl zij zich verklaart tegen het plaatsen der ge- meente in de derde klasse der Gemeentefonds- belasting, niet zal stemmen voor een subsidie ten behoeve der Bad- en Zweminrichting, het muziekgezelschap en de Christelijke bewaar- school, wel voor de R. K. bewaarschool, op grond dat zijn fractie van die zijde meermalen steun ondervindt. Aangezien ten opczichte der begrooting voor stellen door Burg, en Weth. zijn gedaan die als een complex dienen te worden beschouwd, teneinde de uitgaven niet hooger te brengen, en anderzijds om de inkomsten te verkrijgen om die uitgaven te dekken, werden die als groepen behandeld. Ten opzichte der subsidies aan vereenigin- gen, waaromtrent aanvankelijk een uniforme korting van 25 was voorgesteld, werd nader voorgesteld korting met 10 tot 500 en verder 20 voor de bedragen daarboven. Dit voorstel werd aangenomen met 11 tegen 4 stemmen; tegen de SjD.A.P. en de heer Colsen. Het voorstel om van de ambtenarefc en be- ambten een met 5 verhoogd verhaal van pensioenpremie toe te passen werd aangeno men met 9 tegen 6 stemmen; tegen stemden de heeren Colsen, Van Driel, Van den Bulck, Van Doeselaar, Hamelink en De Jager. De plaatsing van de gemeente in de derde klasse der fondsbelasting, die blykens mede deeling van den voorzitter ook door Burg, en Weth. wordt betreurd, maar door de finan- cieele positie niet te misgaan is, werd aange nomen met 11 tegen 4 stemmen; tegen de heer Colsen en de S.D.A.P. Een voorstel van den heer Colsen tot invoe ring eener vermakelijkheidsbelasting werd verworpen met 10 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Van Aken, De Bruin, Col sen, Van Cadsand, en Huijssen. Burg, en Weth. zullen dit vraagstuk echter nader onder de oogen zien. Tot uitvoerige bespreking gaf daarop aan leiding de vraag of de opcenten op de ver mogensbelasting die reeds op 25 werden voor gesteld, nog tot 50 zouden worden verhoogd, dan wel of de opcenten op de personeele be lasting nog met 5 zouden worden verhoogd, daar nog ongeveer 1400 voor dekking van uitgaven noodig is. Tegenover het bezwaren- de in de eerste heffing gelegen in verband met het feit, dat verschillende vermogensbe- standdeelen tegenwoordig geen inkomsten op- leveren, werd gewezen op de mogelijkheid, dat een lagere heffing van invloed zal zijn op den bijslag dien de gemeente krijgt in de uit- keering voor werkloozen. Ten slotte werd tot 50 opcenten ibesloten met 10 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Colsen, Van Cad sand, Huijssen, Scheele en De Jager. Het voorstel van den heer De Bakker, tot afschaffing der vacantiepremie aan de ge- meentewerklieden werd aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Colsen, Van Driel, Van den Bulck, Van Doese laar, Hamelink, De Jager en De Jonge. Verzoeken om nieuwe subsidies werden af- gewezen. Een voorstel van den heer Colsen om 20 beschikbaar te stellen voor een klokkenist te Sluiskil vond geen voldoende steun. Een voorstel tot vermindering van het pre- sentiegeld der raadsleden werd verworpen met 11 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren De Bruijn, De Bakker, Van Cadsand en Hurjssen. Een voorstel der S.D.A.P.-fractie tot ver hooging van den post schoolvoeding en -kleeding met f 1000 werd naar aanleiding van een wenk van den voorzitter ingetrokken. Bij dien post drongen de heer Van Cadsand en anderen aan op het eerst afbetalen der oude vorderingen. Toen na besprekingen der financieele rege- lingen een artikelsgewijze behandeling der be grooting verwacht werd, meende de VOOR ZITTER, dat dit wel achterwege kon blijven. Wijzigingen van beteekenis kunnen nu niet meer verwacht worden. De raad legde zich daarbij neer en zoo was plotseling 't eind ge komen door vaststelling der begrooting met 11 .tegen 4 stemmen. Tegen hebben gestemd de heeren Bakker, Colsen, Van Doeselaar en Van Cadsand. Daama is nog verworpen met 9 tegen 6 stemmen een voorstel van den heer Colsen, om voor Sluiskil op te roepen een geneesheer op een jaarwedde van 1200, doch besloten er een op te roepen. op de bestaande jaar wedde van 400. Aan het eind der vergadering werd nog een kwestie recht gezet. Tijdens de algemeene be schouwingen had de heer Verlinde er op ge wezen, dat de heer Colsen niet vast van lijn was, aangeizien hij, terwille van een wethou- derszetel bereid gevonden was zich te ver- koopen en te stemmen voor afschaffing van de kermis, waarop deze had gerepliceerd, dat de heer Verlinde zich wel yoor een borrel had verkocht. De heer Verlinde noodigde hem thans uit, die woorden in te trekken. De heer Colsen veranderde die daarop, door te zeggen dat onder een borrel in het Hotel du Com merce" de verdeeling van de wethouderszetels was besproken. De heer Van Cadsand ver klaarde met het verlangen van den heer Ver linde tot den heer Colsen gericht te kunnen instemmen en deelde vervolgens het reeds een jaar te voren meegedeeld verloop der onder handelingen over de wethouderszetels mede, om te eindigen met de mededeeling, dat die hier in de raadszaal tusschen de rechtsch protestantsche raadsleden eerst met de R. K. leden en vervolgens met de fractie van" den Vrijiheidsbond waren gevoerd. Het slot der vergadering was een dankbe- tuiging van den heer Van Driel, die zijn vol— doening uitsprak dat geen voorstel met be- trekking tot het al of niet houden der kermis was gedaan en zijn fractie daardoor niet ge- noodzaakt was geweest de vergadering te verlaten, waarop de voorzitter de hoop uit- spreekt, dat verder weer in goede harmonie: zal kunnen worden samengewerkt. (Ingez. Med.) JKANTONGEREOHT TE TER NEUZEN. Veroordeeld wegens overtreding: Arbeidswet. P. A. D., Ter Neuzen, vrijspraak. Art. 22b Motor- en Rijwielwet. S. P. v. d. H., Ter Neuzen, 14 d. h. voorw. met een proeftijd van 2 jaar, bijz. voorw. geen alcoholhoudende dranken gebruiken, geen her- bergen bezoeken en algem. voorwaarde zich. aan geen strafbaar feit schuldig maken. Art. 63-73 Motor- en Rywielreglemenf. M. L., Hoek, /4 of 2 w. tuchtsch.; J. K. de P., Axel, 3,50 of 3 d. h.; J. P. W. Th. v. W, Ter Neuzen, /I of 1 d. h.; H. W. M., Gent, /3 of 1 d. h.; J. J., L. J., L. J., P. d. S„ alien te Stekene, ieder /I of 1 d. h.; M. J. W., Axel, 3,50 of 2 d. h.; Fl. B., Bouchaute, 3,50 of 3 d. h.; J. H., Axel, /5 of 3 d. h.; A. D„ Axei. 5 of 3 d. h. Art. 86d Reglem. op de Wegen. A. J., Stekene, /4 of 1 w. tuchtsch.; A. H„, Axel, 2 of 1 d. h.; P. D., Axel, /5 of 3 d. k. Art. 13a Reglem. op de Wegen. C. H. S., Axel, /4 of 2 d. h.; J. de B., Ter Neuzen, 2 of 1 d. h. Art. 20 Algem. Politieverordening Ter Neuzen. J. v. R., Amsterdam, 5 of 3 d. h. Art. 453 W. v. S. A. v. H., Selzaete, 10 of 5 d. h. Winkelsluitingswet. P. L., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h. Art. 60 Algem. Politieverordening Ter Neuzen. A. de F. en W. G. de F., beiden te Bosch- kapelle, ieder 3 of 2 d. h.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3