ALGEMEEN NIEUWS- F.H AGVERTEHTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN DeSiapende Boeddha Eerste Blad. Ho. 8913 VEIJDAG 11 NOVEMBER 1932 72e Jaargang BINHENLAND FEUILLETON GENTSCHE AUT0SCH00L Autoschool van Gent TER NEUZEN, 11 NOVEMBER 1932. van-VALKEMBUk LE£U WARDEN0 RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. laim9BmKKUtBBKBISKSaeSSBi0'« mi mi—' COURANT ABONNEMENTSPRMS: Binnen Ter Neuzen 1.40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen fr oer post /1.80 per 3 maanden - Bij vooruitbetaling fr. per post^ 6 60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige lan den /2,60 per 3 maanden fr. par post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetalmg. Ultgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38130 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /'0,80 Voor elken regel meer f °'2& Grootere letters en click's worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. - Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgav*. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVONR TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Voortgezet worden de algemeene beschou- wingen over de rijksbegrootiug. De heer Knottenbelt (lib.) bestrydt de sociaal-democraten, die in het buitenland ook meerwerkten aan de funeste handelspolitiek. De eeniz(jidige politiek der S.D.A.P. heeft reeds tot bedenkelrjke gevolgen geleid. Hiertegen- over staan sprekers liberale beginselen. De belastingverlaging der laatste jaren was mogelijk, omdat de middelen ruim vloeiden, niet omdat er bezuinigd werd. Sinds 1927 zijn de uitgaven steeds gestegen. Toen bezuinigin- gen ommiddeUijk noodig waren, heeft de re geering die op de lange baan geschoven door de benoeming van de commissie-Welter. De instelling daarvan getuigde niet van zelfstan- digheid en kracht. Spreker heeft bezwaar tegen de wijize, waar- op de salariskorting wordt uitgevoerd, o.a. tegen de extra korting voor ongehuwden. Hij bepleit een algemeene herziening van het Be- zoldigingbesluit en een wijziging van de Ge- meentewet, waarbij de raadsbesluiten, die de bezoldi-ging regelen, onderhevig zijn aan de goedkeuring van de Kroon. Spreker klaagt voorts over gebrek aan ge- zagsvertoon van deze regeering, waardoor ver- schillende groepen haar kracht zoeken in in- timidatie. Het vertrouwen der liberalen in dit kabinet is volkomen verloren gegaan. De heer Snoeck Henkemans (c.-h.) meent, dat men deze regeering moet steunen in haar pogingen om het tekort te dekken. Speciaal heeft spreker geen bezwaar tegen de salaris korting en de schorsing van de stortingen in de verzekeringsfondsen. Spreker bespreekt voorts de werkloosheid. De regeering kan die niet oplossen, maar geven den werkloozen een tagenwicht voor het zedel(jk gevaar, dat hun bedreigt. Ten aanzien van de gezagsuitoefening meent spreker, dat de regeering den juisten weg be- wandelt. Spreker is voorstander van een par- lementair kabinet en een parlementaire regee ring en wil samenrwerken met iedere partij, die medesthpen wil voor godsdienst, gezin en gezag. De heer Albarda (s.-d.) betoogt, dat men de schuld van de crisis niet mag werpen op oor- log en handelspolitiek. Oorlog is een product van het kapitalisme en en verkeerde handels politiek is een vorm van oorlog. De loons- verlaging is geen middel om de crisis te ver- lichten, hetgeen blijkt in Duitschland en En- geland. Spgeker is tegen het verminderen van de koopkracht van ons volk. Dr. H. COLIJN. Naar het Handelsblad verneemt, heeft Dr. H. Colijn besloten, in verband met de huidige situatie onizer binnenlandsche politiek, af te zien van zijn reis naar Rome, waar hij, op uitnoodiging van de Italiaansche Koninklijke Academie van Wetenschappen ter gelegenheid van de door dat instituut belegde bijeenkomst (van 14 tot 20 deizer) een voordracht zou bouden. STEUN EN WERKVERSCHAFFING. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft onderstaanden brief met bijlage aan alle gemeenten gezonden: ,,Ik heb de eer uw college mee te deelen, dat de regeering het op prijs zou stellen te j mogen vememen, hoeveel uw gemeente voor j steun en werkverschaffing in het jaar 1931 heeft uitgegeven. U gelieve voor de beanfcwoording van bij- gaande vragenlijst gebruik te maken". Deze vragenlijst luiat o.m.: Is door uwe gemeente over het jaar 1931 steun aan werkloozen verleend? Zoo ja, hoeveel bedroeg het totaal bedrag van dien steun na aftrek van eventueele bij- dragen van den Staat. Alle steun aan alle werkloozen met uit- zondering van hen, die als gewone armlas- tigen worden beschouwd dient onder het totaal-ibedrag te worden begrepen, ongeacht de vraag of de steun verleend is door tus- schenkomst van een steun-commissie, door het college van Burg, en Weth., dan wel door het Burgerlijk Armbestuur. Onder het bedrag niet opnemen, hetgeen in uwe gemeente is uitgekeerd ten behoeve van de werkloosheiduitkeering. Zijn door uiwe gemeente over het jaar 1931 uitgaven gedaan voor werkverschaffing, niet vallende onder art. 29 lid 2 der Armenwet? Zoo ja, hoeveel bedroeg het totaal dier uitgaven na aftrek van eventueele bijdragen van den Staat en de provincie? Een korte opgave wordt verzocht van de uitgevoerde werken. MANIFEST DER LIBERALE STAATSPARTIJ. Het hoofdbestuur van de Liberale Staats- partij de Vrijheidsbond heeft het volgende manifest uitgevaardigd „De crisis, die geheel de wereld teistert en waaronder ook Nederland en de overzeesche gebiedsdeelen des Rij-ks zwaar hebben te lijden, stelt de regeering en de Staten-Generaal voor de vraag hoe een terugkeer naar de welvaart kan worden bevorderd. Op den voorgrond staat, dat alles moet worden in het werk gesteld om de kunst- matige belemmeringen, die aan handel en ver- keer zijn in den weg gelegd, te doen verdwij- nen, en om weder te komen tot het vrije ruil- verkeer tusschen de volken, waardoor ons land en zijn overzeesche gebiedsdeelen tot welvaart zijn gebracht. De regeering behoort daarom alles te doen om hiertoe de medewerking van andere Staten te verkrijgen en alles na te laten, wat daartegen ingaat. Ons volksbestaan staat op het spel. Het gaaf thans minder dan ooit om de bescher- ming van belangen van bepaalde groepen, maar om behartiging van de welvaart van ons geheele volk in al zijn geledingen, van land- bourw, veeteelt, handel, industrie en scheep- vaart, welke alle in de grootste moeilijkheden verkeeren en welke alle voor de welvaart van ons land onmisbaar zijn. Alleen een doortastende regeering met rui- men blik kan in dezen tijd leiding aan 's lands zaken geven, waarbij zij vooral moet doen blijken van den vasten wil om het gezag te handhaven, om al wat orde en veiligheid ver- stoort, te keeren. Een regeering, die voor het drijven van vak- vereenigingen zwicht, die toelaat, dat de be- langen van de eene groep burgers aan die van een andere groep worden opgeofferd, die door een algemeene Winkelsluitingswet en een on- tijdige en onpractische uitvoering daarvan de belangen van tallooze middenstanders schaadt, die bovenal een overmatig groot ge- deelte van den radio-zendtijd beschikbaar stelt voor revolutionaire propaganda, voldoet niet aan de eischen, die aan de overheid moe- ten worden gesteld. Zij houdt den terugkeer naar de welvaart tegen en werkt de ondermij- ning van het gezag in de hand. Een regeering, die er niet naar heeft gestreefd de kosten der overheidsdiensten binnen de perken der natio- naie draagkracht te houden, en, toen die draagkracht ging wankeien, aiet tijdig de tering naar de nering heeft willen zetten, kan er taans niet aan ontk nen om de reeds zwaar op de bevolking d' jkkende lasten nog te verhoogen, hetgeen wecierom den terugkeer naar de welvaart bemoeiljkt. De Liberale Staatspartij streeft naar samen. werking van alien, die de belangen der gan- sche volksgemeenschap tot hun recht willen laten komen en een einde willen maken aan het groepsegoisme. Zij verlangt een overheid met krachtig gezag, die zich de bevordering van het algemeene volkawelzijn ten doel stelt en haar beleid bewust op het herstel der wel vaart richt. Zij verlangt een voorzichtig en geizond financieel beheer, dat aan oeconomische tegenslagen weerstand kan bieden. Wij roepen alle ordelievende Nederlanders op om bij de verkiezingen de Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond" te steunen en daar- door de verwezenlijking van wat zij verlangt te bevorderen". RIJKSVOORSCHOT VOOR BOUW VAN ARBEIDERS WONIN GEN Aan de gemeente Ter Neuzen is een Rijks- voorschot toagekend van 100 voor het ver krijgen van bouwterrein en /6400 voor den bouw van 3 arbeidiarswoningen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Gedurende de maand October werd aan het postkantoor aihier op spaarbankboekjes inge- legd 29.072,88 en terugbetaald 40.228,96 derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 11.156,08. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 13. Door tusschenkomst van het kantoor werd ter directie op staatsschuldboekjes afgeschre- ven nominaal 6000. To.t aankoop van Nationale Schuld ten be hoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag - 1000. LUXOR THEATER. In de bioscoop zijn ditmaal twee hoofd- films te bewonderen, die den meest verwenden bezoeker moeten tevreden stellen. Nimmer zagen we Marie Dressier in een rol, die haar zoo ligt als deze. Trok haar creatie in de Hollywood-revue „I am the Queen" zeer de aandacht, in ,,De vreemde moeder" (Amerikaansche titel ,,Min and Bill) spreidt zich als Min een talent ten toon, dat haar plaatst onder de grootste actrices van het witte doek. Min heeft een pleegdoehter Annie (Dorothy Jordan), die zeer streng wordt grootgebracht in het zeemanshuis, dat zij exploiteert en waar ook haar vriend Bill (Wallace Beery) zijn vrijen tijd slijt. Min vreest steeds, dat Annie's moeder, haar kind op het spoor zal komen en spandeert zelfs haar spaarduiten er aan om het meisje op een kostschool een opvoeding te geven, omdat haar moeder haar maar niet treffen zal. Na jaren is Annie verloofd en zij zal een goed huwielijk doen. Dan duikt ook de ware moe- der weer op, en wil deze een schandaal uit- lokken. En als het jornge paar met een jacht j wegvaart, uitgeleide gedaan door vrienden en kennissen, gaat Min de gevangenis in. 20 JAAR LANG RHEUMATISCHE PIJNEN. Sinds 1930 verdwenen. Deze arme man moet wel een record hebben behaald in het lijden. Hij zegt o.a.: „Van 1910 tot 1930 dat is dus twintig jaar heb ik ontzetbend geleden door rheumatiek. Ik ben blij dat ik nu kan beweren van 1930 tot nu toe geheel van die afsohuwelijke pijnen bevrijd te zijn gebleven, enkel en alleen door het gebruik van Krusohen Salts en niets an- ders. Ik moet zeggen, dat twintig jaar een lange tijd is voor iemand, om met die vreese- lijke pijnen rond te loopen." W.P. Uw rheumatiek is juist als de zijne en die van ieder ander. Zij wordt veroorzaakt door- dat scherpkantige urinezuur-kristallen zich tusschen de gewrichten nestelen en Kruschen Salts zal deze kristallen geheel oplossen. Ver- volgens zal indien ge U naderhand steeds aan „de kleine dagelijksehe dosis" houdt het nooit meer mogelijk zijn dat deze scherp- puntige kristallen zich opnieuw vormen. De rheumatiek zal voorgoed verdwenen zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A Fl. 0,90 en Fl. 1,60 per flacon. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den win- kelier waar U hem kocht en hij zal U Uw Fl. 1,60 (uw geheele uitgave) zonder om- wegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1,60 en dan nog sleehts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotiheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitver- kocht heeft. Adv. door F. J. A. L. CORDE1NS. (Nadruk verboden.) 22) (Vervolg. „Dat is onze groote Boeddha-tempel", zei Ohowranda, „gij zult er de merkwaardig- heden nog wel van zien. Er zijn in Hindostan wel grootere, maar geen mooiere tempels dan deze". We hadden den tempel in front voor ons; de rotssteen was glad afgekapt en gepolijst, maar verderop schenen instortingen te hebben plaats gevonden en lagen er bergen puin en steenklompen, alsof een gedeelte van den berg naar beneden was geschoven. (rDe tempel is zeker zeer oud?" vroeg ik. .jZeer oud", bevestiigde Ghowandra, en toen hij zag, dat ik naar het in puin gevallen ge deelte keek, voegde hij er bij: ,,De berg heeft daar zijn oude rechten hemomen; aan de achterzijde zijn de instortingen nog veel erger; maar het inwendige heeft niets geleden". We liepen verder langs den met lof- en beelidwerk versierden tempelmuur en langs een paar kleinere ingangen tot aan een hoek, waar de gladde wand schuin naar beneden liep. „In denzelfden berg heeft de begum haar paleis", zeide onze metgezel. Aan de andere zijde lag een ruim plein met witte steenen geplaveid, en in het midden een groot, goed onderhouden bloemperk. Aan den bergwand was een groote voorhal uitgebouwd met witmarmeren zuilen; de gegroefde schachten der kolommen en him versierde kapiteelen wezen op laat-Grieksche kunst. BESTUURDER: R. MORTIER Lange Meire, 2 (Kouter) Gent Telefoon: 19393 Dag-, avond-, Zondaglessen, gekend voor degelijk en voll. onderricht. Zondagleer- gang te Selzaete: Zaal Gaumont, Markt. (Ingez. Med.) Onder de zuilengalerij stonden vier vreemd uitgedoste soldaten met een blinkende speer in de vuist op wacht. Een hunner stampte met het einde van zijn speer op den grond, toen wij de galerij betraden, daarop schaarden zij zich in gelid en keerden hun wapens naar beneden, zoodat de punten der speren byna den vloer raakten. Op hetzelfde oogenblik werd een groot roodzijden gordijn, dat de galerij afsloot, door onzichtbare handen ter zijde geschoven en wij betraden een ruime voorhal, met mozaiek geplaveid, waar ver- schillende vertrekken op uitkwamen, althans zoo scheen het mij toe. Showandra sloeg een portiere ter zijde en wenkte ons binnen te gaan. Een oogenblik schrok ik. Vlak achter de portiere stond onbeweeglijk een soldaa.t op post, zooals wij ze daarbuiten hadden gezien. De man moest mijn beweging van schrik gezien hebben, maar geen spier op zijn gelaat vertrok en hij stond daar onbeweeglijk als een standbeeld. Wij betraden een breede, vrij lange gang, met wederom een portiere aan het einde, die toegang gaf tot een groot vertrek. De kamer was langwerpig vierkant en ge- meubeld met groote divans, ingelegd met ivoor en bedekt met prachtige zijden kleeden; op den vloer lagen dikke tapijten en zware kussens. Tafels of stoelen waren niet aan- wezig, maar in een der hoeken stond een marmeren vaas met bloemen. ,,Wilt u hier even wachten?" vroeg Cho- wandra, „dan zal ik u bij de begum aandie- nen; ik weet niet of de ontvangst in de keizerszaal of in haar particuliere vertrekken zal plaats hebben". „Het gaat er hier plechtig toe", zij Keening, „we hadden eigenlijk wel wat meer toilet mogen maken". Intusschen hadden we den tijld om onze omgeving op te neanen en het prachtig paneel- werk te bewonderen, dat tot manshoogte de wanden bedekte en dat met zilver en paarle- moer was ingelegd. Door eenige ramen aan de zoldering viel een zacht getemperd licht naar binnen. We waren nog- aan het rondkijken, toen de zijden gordijnen aan het andere einde der zaal werden terzijde geschoven en een jonge Indier binnentrad met een rijk versierden scheiding op het contingent bijna al even vtqg en gemakkelijk als in Amerika, doch Zeisler weet alles zoo smakelijk op te dienen en hseR. voor de verdere rollen zulke geschikte krach- ten gevonden, dat deze rolprent het toch stekend doet. Romantiek en fantasie werksaa altijd even heilzaam als abdijsiroop. Het spel in deze film is zeer vlot, die dtafavjjg- is opperbest te volgen, en talrijk zfijn. -te scenes, welke uitmunten door verzorgdheid Ook voor de notes gaies is behoorlijk zorg ge- dragen; in dit verband memoreeren we dea komischen procuratiehouder Sperling (Julius Falkenstein) en den helderziende, Rasmusseu (Paul Horbiger). Een attractie is voorts te heerlijke tango „2wei blauwe Oogen und mv. Tango", welke o.a. door Dajos Bela en zgffi orkest schitterend vertolkt wordt. Het xmxia- kale gedeelte is in deze film rijkelijk w«r- tegenwoordigd, zonder haar evenwel tot east operette-film te stempelen. Men ga deze Fibs; zien en hooren, „onze" ster Lien Deyers, *t- leen reeds, verdient het ten voile. HOOGER BEROEP. Door J. B. C., oud 45 j., veekoopman te IJzendijke, is hooger beroepaangeteekarf tegen het vonnis der Rechtbank te Mitdffii- burg van 28 October 1932, waarbij hij terzsdce van het veroorzaken van brand door schuiti is veroordeeld tot eene geldboete van 25 of i)® dagen hechtenis. tulband op, een halsketen met flikkerende groene steenen over zijn wit gewaad en ge- wapend met een sabel, zooals Chowandra dien droeg, maar met een gouden scheede aan een gouden keten. Hij wenkte ons hem te volgen en wij wer den geleid door een aantal zalen, die alle kost baar in Oosterschen stijl waren gemeubeld en in zoover van elkaar verschilden, dat in iedere -zaal een andere kleur overheerschend was Een der zalen zag uit op een kleine met zuilen omgeven binnenplaats, waar een fontein kla terde, en toen wij deze zaal verlaten hadden bevonden we ons iwederom in een groote hal en voor een deur of liever gordijn, waar wederom vier soldaten de wacht hielden Evenals hun makkers onder de voorgalerij waren zij met pieken gewapend en dezelfde plechtiigiheden hadden plaats; de een stampte met de schacht van zijn piek op den grond, de wapens werden gestrekt en het gordijn opende zich. Het schouwspel, dat zich nu aan ons oog vertoonde, zal ik nooit vergeten. We stonden aan het einde van een reusachtige zaal met buitengewoon hooge zoldering. Waar het gele licht vandaan kwam, dat de ruimte vulde, kon ik niet ontdekken, maar het gaf een gloed aan de kleurige tapijten en stoffen, die vloer en wanden sierden, zooals het licht dat telkens zoo treft op de schilderijen van Rembrandt. Aan het einde der zaal stond een groep men- schen, en op een verhevenheid zetelde een witte gedaante, blijkbaar de prinses. Onze geleider maakte een diepe buiging voor zijn souverein met de onnavolgbare gratie van den beschaafden Oosterling, en ook wij bogen. Alfred keek me even aan, hij was volkomen op zijn gemak en in zijn blik lag zooveel als een waarschuwing, om mij door al die deftigheid niet van de wijs te laten bren- gen. Daar was nu wel geen gevaar voor, ofschoon ik toch toe moet geven, dat de wijze, waarop onze ontvangst in elkaar was gezet, werkelijik imponeerend was. Na halverwege de zaal op het voorbeeld van onzen geleider nogmaals een buiging te hebben gemaakt, kwamen wij eindelijk tot voor de verheven heid. Op een zilveren zetel met pauwblauwe kus- Erg sentimenteel zal men zeggen, doch het tegendeel is waar. En dat komt door het voortreffelijke spel van de acteurs en de soberheid van het beeld. De vechtpartij tus schen Min en Bill moge wat gechargeerd zijn, enthousiast is men over deze interessante film, welke in het begin een duizelingwekken- de op drift geslagen motorboot laat zien, als voorbeeld van de technische kennis van den regisseur. Het tweede hoofdnummer van geheel ver- schillend genre is van dien aard, dat Wij een ieder kunnen aanraden een avondje naar de bioscoop te gaan. De knappe regisseur en productie-leider Alfred Zeisler heeft met het talent van zijn echtgenoote, de bekoorlijke en intelligente HollEindsche filmster Lien Deyers en den be- kenden sympathieken Duitschen filmartist Johannes Riemann een vroolijke UFA-film daar gesteld, die tot het beste behoort, dat ons tot heden op dit gebied is voorgezet. Het scenario is geenszins nieuw en in de practijk van het leven gaat tegenwoordig een echt- sens bedekt, troonde een nog jonge vrouw, gekleed in een lichtrose sari, die met smal goudborduursel was afgezet; haar gelaat was bedekt door een dunnen zilverkleurigen sluier, die op het hoofd werd vastgehouden door een wrong van fonkelende diamanten. Haar sluier was zoo dun, dat haar trekken er doorheen te onderscheiden waren. Zij bew-oog zich niet, j maar keek ons met haar groote, emstige, j zwarte oogen strak aan. Achter haar stonden eenige hofdames, jongemeisjes blijkbaar, in verschillende kleuren van zijde gekleed en met diamanten getooid, maar zoo zwaar ge- sluierd, dat van haar gelaat niets te onder scheiden viel. Aan de rechterzijde van den troon stond een zeer oude man met langen witten baard en zeer eenvoudig in het wit gekleed met een groen zijden koord om het middel. Zijn diepliggende oogen keken ons van onder borstelige wenkbrauiwen doordrin- gend aan. Het was de opperpriester van den tempel, zooals we later vernamen, en hij maakte van het eerste oogenblik af op mij een alleronaangemaamsten indruk. Aan de andere zijde van den troon stond een andere priester, veel jonger en met een effen onbeduidend geizicht, waar nu letterlijk niets op te lezer. was. Dat was de bewaarder van den tempel- schat. Hij was eveneens in het wit gekleed, maar zonder groene sjerp, en leek me niet zoo onsympathiek als zijn collega, maar toch ook i geen man om mee op te schieten. Verder groepeerden zich te linker- en te rechterzijde versoheiidene hovelingen en militairen, waar onder ook Chowandra. Het faillissement van F. F. Dierickx- Var- kraeije, landbouwer, woende te Hoofdpiauit, Curator Mr. W. K. H. Dieleman te Middetbar^:. is geeindigd wegens verbindend gewortese eenige uitdeelingslijst, zonder eenige uittes- ring aan de concurrente schuldeischers. Bveneens is geeindigd door de verbindetKf geworden eenige uitdeelingslijst het faillisse ment van J. van Oss, vleeschhouwer, wonente. te Middelburg, Curator mej. mr. A. M. J. waas Deinse te Middelburg. Uitkeering aan de concurrente sebuM- eischers 6.25 van hunne vorderingen. In het faillissement van A. F. Manuaert handelende onder den naar S. C. Mannaert- Geers, koopman in rijwielen te Ter Neuzen, is in de plaats van den heer Mr. P. J. Thierry, die het arrondissement metterwoon heeft ver laten, als Curator benoemd de heer mr. G. Tichelman te Ter Neuzen. MIRYSTRAAT 10 Tel. 1) Bestuur: FINOULST I. A. D. SELZAETE: Fr. Wittoucklaan 22. Vraagt prospectus gratia. (Ingez. Med.) Wij stonden aan den voet der verhevenheid, waehtend, tot de vorstin het woord tot ons zou richten. Dat duurde onaangenaam lang. Eindelijk stak zij een fijngevormde hand uit en wenkte mij stilzwijgend om naderbij te treden. Nog altijd was ik getooid met het groene versiersel van Moonah Singh en stond nu vlak voor den troon. „Mag ik uw naam weten en uit welk land gij komt?" vroeg zij met een klankvolle stem in zuiver Engelsch. „Zoo, uit Holland", herhaalde zij, toen ik amtwoord had gegeven. ,,Ik heb een en ander over Holland gelezen. Daar spreek ik u nog wel over". Zou ik ook van u mogen weten", vervolgde zij welke ontmoetingen gij hebt gehad op uw reis van Londen naar Bombay?'" Dat was een vraag, die mij op m.rjn hoede deed zijn. .Verlangt uwe Hoogheid een uit- voerig verslag van al mijn ontmoetingen?" was mijn wedervraag. Ik zag de donkere oogen achter den sluier glimlachen en dat leek mij een goed tee ken. ,,Vertel me alleen omtrent het groene insigire.. dat gij op uw jas draagt. Van wien en onder welke omstandigheden hebt gij dat ge- kregen Ik herinnerde mij opeens den ouden man te Benares. Wat hij geweten had, zouden rse zeker wel weten, dus leek het mij niet ge- raden onoprecht te zijn. Ik verhaalde daar om heel uitvoerig van mijn samenzijn met Moonah Singh en bracht daarbij dingen naar voren, die ik tot dusver zelfs voor Alfred had verborgen gehouden. Mijn verhaal maakte blijkbaar een goeden indruk. „Wilt u me thans uw vriend eens voor— stellen?" was de vraag der vorstin. Toen de plechtigheid der voorstelhng waar afgeloopen wendde zij zich wederom tot mij en zeide: ,,Het zal u misschien bevreemd hebben, dat gij en uw vriend, nadat gij te bescherminig van uw onderscheidingsteeken had ondervonden, gedwongen waart de Lange reis te maken van den Ganges naar Chinda- war; maar dat kon nu eenmaal niet anders Ons was er veel aan gelegen volkomen op te hoogte te zrjn van alle bijzonderheden, die gij ons zoo even hebt verteld. Ik behoef u niet te? verzekeren, dat gij in mijn. ryk de meest. vol komen vrijtheid geniet; gij kunt gaan wer- waarts gij wilt, en heibt gij mij eenig veraoek te doen, spreek dan vrij nit". Onmiddellijk maakte ik daarvan gebruik. ,,Als uwe Hoogheid het mij toestaat, zou Uc zeer gaarne met mijn vriend ten spoedigste naar mijn land terugkeeren. Het eenige ver- zoek is, dat het u behage aan uw onderdarten last te geven, dat zij ons wederom op dezelfde wijze buiten de grenspalen brengen van uv.- gebied, als zij ons hebben hier gebracht' i (Wordt vervolgd.>

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1