dUKGUnLIJKEB STAND. ADVERTENTIEN I Aanbesteding. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEP VAARTBE WEGING. WISSELKOERSEN. wmzm m CoQperatieva Vruchtanveiling „Zeeuwsch-Vlaanderen" G.A. cursus Ondergeteekende zal op Maandag 14 November a.s., trachten aan te besteden Het perceel Metselwerk voor een nieuw te bouwen Woonhuis. Bestek en teekening vanaf heden verkrijgbaar a f\ - per stel. P. FRAANJE, Ter Neuzen, 2e Verbindingstraat 16. SANGUINOSE Aan de hand van Balans- en Verlies- en Winstrekening per 30 Juni jl. welke wij U reeds eerder toezonden, zijn wij overtuigd dat deze mindere opbrengst voor de expioitatie van het bedrijf mogelijk is. in verband met de onzekere tijdsomstandig- heden, hebben wij geen rekening gehouden met meerder verbruik als gevolg der ver- iaging hetgeen in meer normale tijden zeker aou geoorloofd zijn. Betreffende het tarief voor kachelgas en in dustriegas deelen wij U mede, dat wij ons voorstelden de prijzen voor Axel en Ter Neu- aen gelqk te maken. De prijs is zoo bepaald, dat wij er nog aan verdienen. In de eerste plaats hebben wij het kachel gas op het oog. Door vermindering van het gebruik van kookgas in den winter, alsmede door hetzelfde verschijnsel bij liohtgas, als gevolg van electriciteitsgebruik, krijgen wij een te zeer afwisselend bedrijf. In de zomer- maanden leveren wij belangrijk meer af dan in den winter. Dit nadeelig verschil zou wel- licht weggewerkt kunnen worden door den prqs van het kachelgas zoodanig te bepalen, dat gasverwarming kan concurreeren met vaste brandstoffen. Hierdoor hebben wij kans dat het verbruik stijgt. Is onze veronderstel- ling- juist, dan zouden wij daardoor in den winter een grooter afgifte krijgen, wat zooals vanzelf spreeikt beter is voor ovens en toe- stellen. Deze krijgen dan een meer geregelde belasting. Ook het personeel blijft in den win ter gelijk. Voor het industriegas geldt, dat wij dit te weinig afgeven. Door de prijs meer aantrek- keiyk te maken, hebben wij ook daarvan kans op staging van het verbruik, hetgeen niet anders dan het bedrqf ten goede kan komen. Juist met het oog daarop becijferden wij ge- lijke prjjzen voor Axel en Ter Neuzen. Zooals U zult kunnen inzien, steunt onze berekening op een vrij belangrijke becqfering, waaram wij U beleefd in overweging geven het tarief voor te stellen zooals Wij dat ons indachten. De nieuwe prijzen zouden in werking treden bij de meteropname in Februari 1933, dus over het verbruik gedurende de maand Janu- ari 1933. Als maatstaf voor het tarief dient het ver bruik tusschen twee opeenvolgende meter- opnamen, hetgeen, zooals bekend, steeds in het begin der maand gebeurt voor wat de ge- wone meters betreft. De muntmeters worden om de twee maanden opgenomen. Voor dit laatste geldt natuurlijk dan een verbruik tot 50 M3. verbruik. Hieronder geven wij nog een paar bereke- ningen waaruit het verschil tusschen oud en nietiw tarief blijkt. Eeo verbruiker van 23 M3. gas betaalt thnns 23 X 14 cent 3,22 Volgens het nieuwe tarief zal hij be- talen 23 X 13 cent 2,99 Voordeel 0,23 Sen verbruiker van 56 M3. gas betaalt thans 66 X 13 cent 7 28 Volgens het nieuwe tarief zal hij be- talen25 X 13 cent 3,25 31 X 10 cent 3,10 6,35 Voordeel 0,93 Wi) vertrouwen, U hiermede een overzicht te hebben gegeven waaruit U duidelqk zal zijn hoe het nieuwe tarief werkt en wat de resul- taten zullen zijn. De heer DIELEMANIk zou willen vragen waarom de prijs voor de eerste 25 M3. hooger moet zijn dan voor de volgende. Kan die prijs niet gelijk gesteld worden? De VOORZITTER: Dan zouden we tekort- komen. Hoe meer gas wordt afgenomen, hoe voordeeliger het voor de fabriek is, hoe voor- deeliger kan geproduceerd worden, en hoe goedkooper de prijs kan zijn. De heer OGGEL: In den prijs voor die eerste 25 M3. zjn ook venwerkt de kosten van aanleg en onderhoud van het net, de fabriek enz. Alleen voor het grootere verbruik kan een lageren prijs worden besteld. Met 10 cent per M3. voor de eerste 25 M3. zouden we niet kunnen uitkomen. De heer DIELEMANDie prijs kan dus niet verlaagd worden. De VOORZITTER: Deze prijs is reeds een aanmerkelijke verlaging. Als u de bereke ning en voorbeelden in het rapport van den directeur nagaat, zal u blqken dat het al een beduidend verschil voor de verbruikers be- teekent. De heer DE RUIJTER: Maar bij kachelgas wordt het terstond 5 cent per M3., terwiji het voor de industrie begint met 7 cent en eerst na 100 M3. 5 cent wordt. Kan dat niet evenzoo geregeld worden als voor kachelgas? De VOORZITTER: Dat zou niet handig zijn. We moeten kunnen concurreeren. De heer DE RUIJTER: Zou dat niet doel- matiger zijn? De VOORZITTER: Dan krijgen we minder inkomsten. De heer DE RUUTER: Zou dat niet voor deeliger worden door grooter afname? De heer OGGEL: We moeten er rekening mee houden, dat we met kachelgas moeten concurreeren tegen andere verwarmingsstof- fen of installaties. Daarom behoort de prijs op 5 cent per M3. te worden gesteld, die voor de fabriek nog loonend is. De kosten voor de industrie kunnen, in verband met de andere middelen waarvan de industrie zich bedienen kan voor de eerste 100 M3. concurreerend op 7 cent per M3. worden gesteld. De VOORZITTER: De regeling moet ge- heel als een zaak beschouwd worden. De heer DIELEMANVoor licht en gas is de prijs voor Ter Neuzen een cent per M3. hooger, doch niet voor kachelgas en industrie. Bestaat er geen bepaling in de overeenkomst, dat dit ook 1 cent hooger mag zijn De VOORZITTER: Volgens de overeen komst mag inderdaad in het algemeen de prija in Ter Neuzen 1 cent hooger berekend worden dan voor Axel, doch er staat ook niet dat het moet en nu achten we het in verband met de concurrentie niet gewenscht dit voor kachelgas en industriegas toe te passen, daar we de afname willen bevorderen. We moeten daar ook tegen de electriciteit op kunnen. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Beschikking op reclames schoolgeld- belasting dienstjaar 1932'33. Naar aanleiding van ingekomen bezwaar- actoriften tegen den aanslag wegens school- greld, over het dienstjaar 1932'33, stellen Burgemeester en Wethouders voor te beschik- ken als volgt: afschrjjving te verleenen aan J. van den Berge 0,90, Jac. van Doeselaar 4,05, P. J. Dielesman 18,48, M. Oppeneer /4,05, E. de Coninck 12,50 en P. J. Schelleman 11,02; te vemletigen de aanslagen van P. Rouw en A. Riemens; te handhaven de aanslagen van A. Th. 't Gilde, J. Overdulve, F. J. Tielexnan, F. Die- leman Fz., A. Koekkoek, Adri Dieleman, J. A. Orerdulve, Gillis Overdulve en L. Boeije. Met algemeene stemmen wordt aldus be- aloten. 10. Voorloopige vaststelling gemeente rekening en die van lie bodrijven dienst 1931. Burgemeester en Wethouders stellen voor, nadat de rapporten van de verschillende com- missies zijn uitgebracht, te besluiten tot voor loopige vaststelling van navolgende rekenin- gen met de daarbij vermelde cjjfers. Gemeenterekening. Geiwone dienst. Ontvangsten 229.656,171/2 uitgaven 211.783,68, batig slot 17.872,49 y2 Kapitaaldienst. Ontvangsten 86.718,82; uitgaven 80.937,85; batig slot 4.780,97. Gasbedrijf. Afdeeling I: Totaal baten 104.306,93; totaal lasten f 104.306,93, sluitende quitte. Afdeeling II. Kapitaalsihkomsten f 24.722,48 kapitaalsuitgaven f 24.722,48, sluitende quitte Vleeschkeuringsbedrijf. Afdeeling. Baten 5242,94; lasten 5242,94, sluitende quitte. Burgerlijk Armbestuur. Ontvangsten 7174,83; uitgaven 7174,83; sluitende quitte. Blijkens het schriftclijk rapport der com- missie voor het nazien der gemeenterekening, bestaande uit de heeren Dieleman, Verschel- ling en Seghers, heeft de commissie tegen de vaststelling geen bedenkingen, jen wordt tot goedkeuring geadiviseerd. De heer VERSCHELLING vraagt het woord, daar hij bezwaar heeft tegen een der posten van de rekening, die hem nogal hoog voorkomt. De VOORZITTER uit zjjn bevreemding, dat die bemerking dan niet in het rapport voor komt. De heer VERSCHELLING antwoordt, dat hij zooals de voorzitter weet, over dien post reeds met hem heeft gesproken. Hij: heeft, toen hij ter secretarie kwam, voldaan aan het verzoek het rapport te onderteekenen, maar acht het toch noodig, hierop nog terug te komen. Het betreft de bestrating van den Buthdjjk naar de Prins Hendrikstraat. Als hij de rekening goed heeft nagezien, dan kosten de daar verwerkte klinkers 43 per duizend, doch is het treurig met die straat gesteld, want die zal er na verloop van een jaar ge- heel aan zijn. De VOORZITTER acht het gewenscht, dat dit goed genotuleerd wordt, want de heer Verschelling beweert nu toch dat die bestra ting niet in orde is en de bestrating na ver loop van een jaar versleten zal zijn. Hij ver- meent, dat dit oordeel toch wel wat scherp is. Hij heeft die bestrating ook eens bekeken en heeft dan opgemerkt, dat er van sommige klinkers wel stukjes af zijn, maar er zijnj er geen gescheurd; hij kan dus de meening Van den heer Verschelling niet onderschrijven, dat die bestrating, zelfs bij het blijvende druk ver- voer, na verloop van een jaar zal versleten zijn. De heer VERSCHELLING houdt vol, dat het niet enkele ste-enen zijn, maar honderdtal- len. Dat is het geval van af den Buthdijk tot aan Kalle. Daar ligt bijna geen een steen of ziij is gebarsten of er zijn stukken af. Dit zou naar zijn meennig met steenen van 43 per 1000 niet mogen voorkomen. De VOORZITTER herhaalt, dit oordeel te scherp te vinden, hij heeft daar niet zooveel steenen met stukken af of kapotte gezien. Hij kan niet vin-den, dat die weg zoo slecht ligt. Men moet in aanmerking nemen, dat de weg bestaat uit opgevoerden grond en dat de be strating aanvankelijk veel verzakte, dan komen de steenen schuin te liggen en gaan er kantjes af. De steenen moesten dikwqls op- gehaald worden en verlegd. De heer VERSCHELLING deelt nog mede, den toestand zelf met den geraeente-opzlchter, den heer Van den Berg, te hebben bekeken en moest hij constateeren, dat er een schep stukken in zaten. Men moet nu echter niet gaan beginnen om, als er een put in komt, de oude steenen en stukken er uit te halen en door nieuwe te vervangen, want dan zou men den weg goed maken, en zou spreker na ver loop van een jaar ongelijk hebben. Hij blijft er bij, dat de kwaliteit van den weg niet even- redig is aan het bedrag dat deze heeft gekost. De gemeentebegrooting wordt met alge meene stemmen voorloopig vastgesteld. Omtrent -de overige rekenlngen brengt de heer Van Bendegem namens de commissie van onderzoek mondeling rapport uit en ver- klaart dat daarop geen aanmerkingen zijn ge- maakt en tot goedkeuring geadviseerd wordt. 11. Wijziging gemeentebegrooting 1932. Burgemeester en Wethouders stellen voor de gemeentebegrooting voor den dienst/1932 te wijzigen als volgt: onder de ontvangsten te verhoogen den post gedeelte van het vermoedelijk batig slot van den geiwonen dienst van het dienstjaar 1932 8830; onder de uitgaven te verhoogen de posten schrqf- en bureaulbehoeften f 150, druk- en bindiwerik 250, verliohting en verwarming f 100, abonnement en gesprekken telefoon 50, kosten van geneeskundigen behandeling van ambtenaren en beambten 30, onderhoud van brandbluschmiddelen f 100, onderhoud van huizen, torens, enz. 150, rente van geld- leeningen 50, aflossing van geldleeningen f 500, kosten ter zake van verzekering en pensioeneering van ambtenaren en beambten f 14, vergoeding van de kosten van instand- houding van bijzondere scholen 3,74, uitkee- ring aan gemeenten ingevolge art. 86 der L.O. wet 250, uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten wegens de be- lastingen 4.590, teruggave aan het Rijk wegens afrekening gemeente-opcenten per- soneele belastingen /10, totaal 9.984; onder de uitgaven te verlagen de posten presentiegelden leden van den raad 140, on derhoud en aankoop van meubelen, enz. 100, abonnement op het staatsblad, enz. f 90, toe- slag op pensioenen /200, kosten van offi- cieele ontvangsten /30, aanschaffing van brandbluschmiddelen 100, kosten van de beerruiming /200, vergoeding ingevolge art. 100 van de L.O. wet aan bijzondere scholen 1^154 terug8aaf van belasting 10, totaal Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 12. Bouwen marechauss6ekazeme. Met betrekking tot den aanstaanden bouw eener marechauss^ekazeme Zijn ingekomen de volgende adressen: a. Een adres van de Vereeniglng van Bouwpatroons te Axel, welke daarin te ken- nen geeft: dat het haar beken-d is dat de gemeente voomemens Is een marechausseekazeme te bouwen dat het haar tevens bekend is, dat de raad besloten heeft genoemde marechausseekazeme publiek aan te besteden; dat zij met teleurstelling van dit besluit heeft kennls genomen; dat zij de vrijheid neemt den raad te wijzen op de ingezetenen die bijna uitsluitend onder de Axelsche patroons aan besteden; dat het toch ook een gemeentebelang is, dat door de Axelsche werkgevers zooveel mogelijk Axelsche werknemers worden in dienst ge steld, zoodat zij wel mogen verwachten van de gemeente als werkgever, dat zij ook met dit belang rekening houdt; dat de vereeniging niet uit het oog verliest, dat de gemeente dient rekening te houden met de geldmiddelen en deze zoo zuinig mogelijk -beheert, doch het zal den raad wel bekend zijn, dat er onder de Axelsche patroons sterk wordt geconcurreerd; dat volgens haar inzien een gemeente niet publiek hoeft aan te besteden, om te profi- teeren van den algemeenen noodtoestand; dat de raad, in het bezit zijnde van een betrouwbare raining, toch geen bezwaar kan hebben om plaatselijk aan te besteden, en te gunnen mits het de raming niet overtreft; waaram de vereeniging den raad verzoekt terug te komen op het besluit en genoemd werk te besteden onder de plaatselijke patroons. b. een adres van H. J. Harte en 8 anderen in de gemeente gevestigde schilderspatroons die daarin te kennen geven: dat eerlang zal worden overgegaan tot aan- besteding van een nieuw te bouwen mare- chaussdekazeme te Axel en verzoeken een zoodanig besluit te willen nemen dat deze be- stedlng partieel geschiedt en alleen openstaat voor gevestigde patroons, ingezetenen der ge meente Axel. De VOORZITTER stelt voor, deze, alvorens er over te beslissen, in besloten vergadering te bespreken, en voorts eerst over te gaan tot het doen van de 13. Omvraag. a. De heer VAN BENDEGEM vraagt, wat de reden is, dat het vuil aangevoerd aan den Kinderdijk daar eerst bij de brug wordt uit- gestort. Waarom stort men dat niet direct in de putten De VOORZITTER is hiervan niets bekend; hq zal er naar informeeren. b. De heer VERSCHELLING betuigt namens de bewoners der Kanaalkade dank aan Burgemeester en Wethouders voor hunne bemoeilngen voor het verkrijgen eener brie- venbus aldaar. c. De heer VERSCHELLING verzoekt het bjjplaatsen van een lantaam in de Prins Hen drikstraat, bij den heer Kalle. d. De heer VERSCHELLING deelt mede, dat nog niet het geheele personeel van de gas- fabriek dat vast in dienst is een vaste aan- stelling heeft ontvangen. Hij verzoekt die in het brj-zonder te willen verstrekken aan iemand die met 1 Januari a.s. den dienst met pensioen zou iwillen verlaten. e. De heer VERSCHELLING vraagt een andere standplaats voor woonwagens te wil len aanwijzen. Zooals de toestand daar in de Oude Wijk is, kan dat niet bestendigd blqven. Daar liggen hoopen steenen, er staan soms 4 tot 5 woonwagens waarin 20 tot 30 menschen huizen, die hebben daar geen gelegenheid om hunne behoefte te doen en het is dringend noodig, dat daamaar eens wordt omgezien. De VOORZITTER deelt omtrent de lan taam in de Prins Hendrikstraat mede, dat daarvoor ook een verzoek van den heer Kalle is ingekomen. Burgemeester en Wethouders zullen daamaar een onderzoek instellen. Aan het personeel der gasfabriek zijn aan- stellingen uitgereikt, voor zoover de gegevens daarvoor te vinden waren. De heer VERSCHELLING: Er is er toch e6n,* die er nog geen h$eft. De VOORZITTER verwondert er zich over, waarom die man zich dan niet bij hem heeft vervoegd, desnoods schriftelijk, dan kan zoo iets veel vlugger worden opgelost. Het komt ook voor, dat de menschen iets vragen waar- op ze geen recht hebben. Waarom bewande- len de menschen omwegen, waar ze, door zich tot hem te wenden rechtstreeks kunnen wor den geholpen of ingelicht. En wat de woonwagens betreft, daarvoor kan geen andere plaats worden aangewezen om-dat de gemeente niet over een terrein be- schikt. Er zou er dan een gekocht of ge- huurd moeten worden. Verandering was wel gewenscht. De heer VERSCHELLINGEr is nog niet eens een W. C. De VOORZITTER deelt mede, dat wel al order gegeven is, om het terrein daar wat op te ruimen en in orde te brengen. De heer VERSCHELLING vraagt, of geen plaats op het concoursterrein zou kunnen worden aangewezen. De VOORZITTER: Zooals ik reeds zeide, besohikt de gemeente niet over een ander terrein, maar deze zaak heeft de voile aan- dacht van Burgemeester en Wethouders. f. De heer DE RUIJTER heeft in het prae- advies omtrent het adres in zake werkver- schaffing gelezen, dat Burgemeester en Wet houders geen groote, doch verschillende kleine werkobjecten op het oog hebben. Kan de Voorzitter mededeelen wat men op het oog- heeft De VOORZITTER: Dat betreft verschil lende kleine werken, o.m. rioleering aan de Sassing en ook verbetering van rioleering in de kom, voorts wat werkzaamheden aan de wegen, kortom verschillende kleine dingen, waarvan een lrjst aan den inspecteur voor de werkverschaffing is ingezonden. g. De heer VAN KAMPEN wijst er op, dat van wege de regeering goedkoope margarine zal worden verstrekt. Hjj zou graag zien, dat de distributee dier margarine zal gesohieden via den middenstand. Hij is overtuigd, dat de belooning die daarvoor kan gegeven worden zeer gering is, doch dan zal die distributee toch geschieden langs de organen die daar voor op historische en natuurlijke gronden zijn aangewezen. Voorts vraagt hfl, of hier van wege het crisis-comity ook steun in natura wordt gegeven. Dan zou hij gaame zien, dat daarmede evenzoo werd gehandeld. De VOORZITTER deelt mede, dat van wege het crisis-comlt<5 alle uitkeeringen In natura worden verstre-kt. Wat de distributie van margarine betreft, vermoedt hij, dat de heer Van Kampen den brief die daarover aan de gemeentebesturen is gericht, wel zal hebben gelezen. Daaruit zal hem kunnen gebleken zijn, dat die ver- strekking feitelijk niet veel te beteekenen heeft. Voor Axel zullen daarvan een 50 k 60 menschen kunnen genieten, in 8 tot 10 ge- zinnen. Er komt voor kosten van distributie een zeer gering bedrag beschikbaar. Ze kost 40 cent en wordt aan de gemeentebesturen on- gefrankeerd toegezonden, terwjjl ze voor 44 cent moet worden verkocht, waarvan dan de vracht nog moet betaald worden. Hij gelooft niet, dat er veel middenstanders zullen zijn, die er onder deize omstandigheden voor het distribueeren der margarine zullen te vinden zijn. De heer VAN KAMPEN wist, hoe het hier mede stond, het gaat dan ook niet om de winst, maar om het principe, en hij verwacht dat de middenstanders het op grond daarvan wel zullen willen doen. De VOORZITTER: Als dat zoo was, zou het voor de gemeente een koopje worden, want het is te voorziem dat er dan geld bij moet. h. De heer SEGHERS herinnert, dat hij in de laatste vergadering der Gascommissie die door hem werd bijgewoond heeft besproken de verplaatsing van een lantaampaal in den Ouden weg, hetgeen noodig is geworden door- dat die weg is bijgemaakt en de lantaam nu in den weg staat, Dat is, naar hem bleek, nog niet gebeurd. Hij vreest dat men daar mede wachten zal, tot die eerst is kapot ge- reden. Is daamaar nog geen onderzoek inge- steld of opdracht gegeven, of, berust de oor- zaak dat het nog niet veranderd is bij de gasfabriek Voorts wijst hij op de door hem alhier reeds besproken lantaam op het Plaatje, bij de woning van Verlinde, die ook nog niet is v-erplaatst. Als men daar met een opperlast moet passeeren loopt men gevaar of de woning, df de lantaam te beschadigen, daar- aan is ook nog niets gedaan. De VOORZITTER: Dat denkt u. Door Burgemeester en Wethouders is aan den direc teur der gasfabriek opdracht gegeven daar- naar een onderzoek in te stellen. Deze heeft dat gedaan en achtte voorziening niet noodig, terwiji er ook geen klacht meer over is ge- hoord. En wat betreft het verplaatsen van de lan taampaal in den weg naar Beoostenblij, dat is niet zoo eenvoudig als men oppervlakkig zeggen zou. De heer SEGHERS vermeent, dat die zon- der eenig bezwaar 1 of 2 M. naar den kant der woningen achteruit kan worden geplaatst. De VOORZITTER: Als dat z66 eenvoudig was, zou het allang gebeurd zijn. Ook de op- zichter acht het niet zoo eenvoudig. Door verplaatsing van deze lantaam zou de nood- zakelijkheid kunnen ontstaan, dat er nog een bqgeplaatst moest worden. De heer SEGHERS komt dan terug op de lantaam op het Plaatje en houdt vol, dat het noodzakelijk is, dat die verplaatst wordt. Er is daar al eens een stuk van de woning gereden. Die paal kan 5 a 6 M. in westelijke richting verplaatst worden. De VOORZITTER geeft te kennen, van deze klacht niets te begrqpen. Aan een hoofdamb- tenaar wordt opgedragen de zaak te onder- zoeken, deze geeft daaraan gevolg, rappor- teert dat er geen aanleiding is voor verande ring en deelt mede dat er geen klachten over zijn en nu komen ze toch hier. Indien het noodig was, zouden Burgemeester en Wet houders natuurlijk bereid zijn order te geven tot verplaatsing. Is de directeur dan wel bij de goede lantaarn geweest? De heer SEGHERS wijst er op, dat het de lantaam is bij het erf van Verlinde en haalt als! bewqs voor de noodzakelijkheid van zijn vraag aan het beschadigen der woning door een voertuig. De VOORZITTER zal het nog eens nader onderzoekem. i. De heer t GILDE verklaart tihans de door hem reeds ingediende motie in behande ling te willen zien genomen. Hij wenscht thans een principieele uitspraak van den raad, omtrent de hooge jaarwedden, aangezien dit van invloed zal zijn op zijn houding nopens de overige jaarwedden. Er dienen spijkers met koppen te worden geslagen. Er worden tal van bezuinigingen, door bezuiniging op de jaarwedden van het mindere personeel, voor- gesteld. Men dient dus te bevoegder plaatse te doen blrj-ken, hoe men over de hooge jaar wedden denkt. Hij eischt een principieele uit spraak van den raad, aangezien hij niet aan verlaging der mindere zal kunnen meewerken, als men ook niet poogt de hoogere omlaag" te krijgen. De VOORZITTER merkt op, dat de om vraag wel dient voor het vragen van inlich- tingen, maar niet voor het aanhangig maken van rneuwe voorstellen, vreemd aan de orde van den dag. De heer 't GILDE wijst op het geval van den heer J. de Fey ter, die oak een nieuw voor stel deed. De VOORZITTER noemt dat een ander ge val, dat betrof een in behandeling zijnd on- derwerp. Indien de leden een voorstel aan hangig willen gemaakt zien, behooren ze dat vooraf schriftelijk bij hem te deponeeren. Het gaat niet aan dit bq de rondvraag te doen Hq kan van dit principe niet afwijken, dan misschien wanneer het een zaak betrof van dnngenden aard, voor wat betreft het tijdstip van behandeling, maar dit loopt niet weg Dat komt bij de begrooting automatised aan de orde, aangezien er een adres van St. Maar- tensdijk is, dat dezelfde strekking heeft. De heer t GILDE wenscht een principieele uitspraak. De VOORZITTER: Dat zal in deze verga dering niet gaan. De heer VERSCHELLING; Het is toch wel al voorgekomen dat een voorstel buiten de agenda in behandeling kiwam. De VOORZITTERAls het zaken betrof die geen uitstel konden lqden. De heer 't GILDE: Het betrekkelijke punt der agenda was nog niet afgehandeld. De VOORZITTER: Dat punt betrof niet burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Ik ben niet genegen het ter sprake te brengen. De heer VAN KAMPEN: Daar komt bq, dat men met moties voorzichtig moet zqn; men kan zooveel moties produceeren als men wil. Beter is het met concrete voorstellen te komen, wat men wenscht te bezuinigen. De heer 't GILDE: Het vaststeiien der jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers behoort niet tot onze compe- tentie, dat is het bezwaarlijke. De VOORZITTER: Er moet orde en regel zijn en daarom kan ik, ook In verband met mqn houding tegenover andere leden, an voor stel niet in behandeling brengen. j. De heer VERSCHELLING dient, mede namens den heer 't Gilde, het volgende voor stel in, te behandelen in een volgende ver gadering Als raadsleden nemen wij de vrijheid, een voorstel in te dienen om de steunregeling der landarbeiders te wijzigen, en stellen wij voor de landarbeiders denzelfden steun uit te kee- ren als de fabrieksarbeiders. En dan als volgt: volgens art. 6 dat is voor georganiseerden /9 per week en 0,75 kindertoeslag en volgens art. 18 is voor de ongeorganiseerden, enz. 8 gulden per week en /0,50 kindertoeslag. En per week 3 gulden vrq te stellen van wat de vrouw verdient. Hopende, dat dit voorstel met de behande ling van de begrooting aan de orde komt. De VOORZITTER schorst de openbare ver gadering, die overgaat in een zitting met ge- sloten deuren. (Slot volgt) OVERS LAG. In de afgeloopen maand hebben in deze ge meente geen aangiften plaats gehad. IJZENDUKJE. Geboorten. 4 Oct. Arthur Franciscus Marie, z. van M. L. P. van Acker en van I. M. Boussen. 14 Oct. Johanna Catharina, d. van Jac. van de Luijster en van S. J. Versprille. Irma Emma, d. van Jan C. Swartel5e en van E. J. Poppe. 24 Oct. Adriaan Alexander, z. van A. van de Wege en vim J. S. Merrelaar. Overlijden. 22 Oct. Abraham van Dixhoom, oud 71 j., echtg. van Johanna Cornelia Krocky. ZAAMSLAG. Het op Dinsdag 8 dezer door den not&ris Callenfels ten verzoeke van de Erfgenamen van den heer W. J. Leenhouts in het opeu- baar geveild huis met schuur en erf aan het Dorpsplein te Zaamslag groot 1 are 20 cen- tiaren, werd in koop toegewezen aan den heer Sim. Buijze te Zaamslag voor de som van 2370. Van Ter Neuzen: 7 Nov. Duitsch s.s. FIN- TEL, 251, ledig, IJmuiden. Van Slulskil: 8 Nov. Zweedsch s.s. WIL TON, 922, cokes, Oscarham. Voor Selzaete: 7 Nov. Duitsch s.s. KAS- SAR WIEK, 332, creosoot, Southampton. Van Selzaete: 7 Nov. Duitsch s.s. GUSTAV SOHINDELER, 1409, creosoot, Port de Boue. 8 Nov. Duitsch s.s. KASSAR WIEK, 332, ledig, Immingham. Van Riemen: 7 Nov. Duitsch m.s. BIS CAY A, 3657, restant, Hamburg. Voor Gent: 7 Nov. Fransch s.s. THISB6, 876, ledig, Caen; Eng. s.s. CALCARIA, 224, ledig, Trauville; Duitsch s.s. MARTA, 295, pekkolen, Cennahs Quay; Eng. s.s. ORION, 260, pekkolen, Stettin; Noorsch s.s. BELNOR, 1673, fosfaat, Sfax. 8 Nov. Eng. s.s. CREEK FISCHER, 329, pekkolen, Londen; Duitsch s.s. JOHANN BLUMENTHAL, 931, vlas, Leningrad; Duitsch s.s. DROSSEL, 552, ledig, Antiwerpen. Van Gent: 7 Nov. Noorsch s.s. STEN, 753, ledig, Hartlepool. 8 Nov. Danz. s.s. ETZEL, 593, cokes, Dan zig; Zweedsch s.s. IWAR, 714, ledig;, Ostende; Eng. s.s. CALCARIA, 224, qzer, New-Castle; Duitsch s.s. MARTA, 295, ledig, Hoek van Holland. Amsterdam, 9 Nov. 1932. Bieden La ten. Engelsch 8,15 8,25 Duitsch 58,50 59, Fransch Belgisch 9,70 6,89 9,80 6,94 P Zoo de Heere wil en zij leven, hopen Donderdag 10 November a s., onze geliefde Ouders, Be- p huwd- en Qrootouders J. WILLEMSEN fig en JOHANNA DE RUIJTER, hun 45-jarige Echtvereeniging p te herdenken. Dat zij nog lang gespaard f< Iff mogen blij /en, is de wensch van H Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kieinkinderen. j£| Ter Neuzen, Kerkhofiaan 35. M Op morgen, Donderdag 10 J Nov. hopen onze geliefde Ouders, H Behuwd- en Qrootouders, i 5 JOHAN PIETER DE SMIDT g JOHANNA SARA DE SMIDT hun 45-jarige Echtvereeniging if te herdenken. i Dat zij nog lang mogen ge- 0. spaard bij ven is de wensch van 1 Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kieinkinderen. Ter Neuzen, 9 Nov. 1932 Voor de vele blij ken van beiangstellingtijdensdeziekte en hetoverlijden vanonzegeliefdeMoeder, Behuwd-, Qroot- en Overgiootmoeder, MARIA MAGDALENA ALLAART, Wed. van J. Dieleman. betuigen ondergeteekenden hun harte- lljken dank. Namens de familie, Wed. H. KURVINK-Dieleman. TER NEUZEN. Te beginnen met December a.s. zal aan de veiling worden gegeven een voor volwassenen in Fruitteelt be staande uit 12 lessen van 2 uur. Deelname boven 21 jaar of jonger, mits alsdan in bezit van diploma land- of tuinbouw. Lesgeld f 2,50. Aanmelding v66r 1 December a s. bij ondergeteekende met vooruitbetaling van het lesgeld. Elke veiling in Zeeland geeft dezen cursus in het belang hater leden. Ook niet-leden kunnen deelnemen. W. C. VAN PETEGEM, Directeur. De bloedarmoede is de meest verspreide kwaal van onzen tijd. Het bloed bevat dan te weinig bloed- lichaampjes, is niet gezond genoeg om aan spieren, zenuwen en her- senen de vereischte kracht te geven Het beste middel om het ver- zwakte bloed te herstelien is de Sanguinose te gebruiken, die met groote zekerheid de bloedarmoe de overwint. Per flacon f 2.- 6 fl. 11.-12 fl 21.— Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten NEDERLANDSCH FABRiKAAT VAN DAM Co, De Riemeistraat 2c/4 Den Haag.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3