en Kiespijn De dag begint goed Hoofdpijn BINNENLAND B UITENLAHD PREDIKBEUBTBir. SPORT, TER NEUZEN, 7 NOVEMBER 1932. WESTDORPE. RECHTSZAKEN. VOETBAL. - Mijnhardt's Feeders zij bedoelt dan blijkbaar zonider een voor- waarde ten bate van Ter Neuzen) maar wil er dan een. andere voorwaarde aan verbinden, nl. dat do Regeering dan ook zal maken bet Bath-Dintelsas kanaal. Dat heet dan wet, om van Nederlands goede gezindheid tegenover Antwerpen en Gent blijk te geven, maar on- dertusschen haalde men dan toch voor West- Brabant een kanaal ibinnen, en maakte van Bergen op Zoom een nieuwe Scheldehaven, terwijl men de bestaande Scheldehaven Ter Neuzen, die nog steeds onder den druk der door den oorlog in het leven geroepen om- standigheden verkeerd, blijkbaar maar zou willen laten voorttobben. Er komt in die beweging wel eenige teeke- ning naar voren. De vorige week een bestrij- ding van de ver.betering van bet kanaal door ZuM-Beveland, die daarop neerkwam dat men de gelden moest bewaren voor een kanaal in West-Brabant. Nu wordt weer zonder dat daartegen bezwaar wordt gemaakt een levens- kiwestie voor Ter Neuzen over boord gegooid: als er dan maar een kanaal door West-Bra bant komt!! 't Is een waarschuwing, dat men hier goed nit de oogen moet blijven zien. deswege de regeering ook in ongunstigen zin be'invloedden, acht spr. niet van z66 overwe- gend belang, daar hij overtuigd is dat jhr. De Geer niet lang meer minister zal zijn. De voordeelen von de munt-vervanging we- gen naar spr.'s oordeel vooral voor Nederland rijkelijik tegen de nadeelen op. DE S.D.-PROTESTBETOOGING OP 8 NOVEMBER. Het soc.-dem. Ned. Verbond van Vakver- eenigingen, dait met de S.D.A.P. de protest- betooging op 8 November in Den Haag tegen „de reactie, de commissie-Welter en de regeering" organiseert, heeft in de socialis- tische bladen de volgende mededeeling doen opnemen „De door den minister van binnenlandsche zaken getroffen maatregelen, ten doel hebben- de den steuntrekkenden werkloozen het deel- nemen aan de 8-November-demonstratie on- mogelijk te maken, hebben tot gevolg gebad, dat verscbillende gemeentebesturen besloten, stempelverlof voor deelneming aan de demon- stratie te weigeren. De situatie, hierdoor ontstaan, is in een door bet N.V.V.-ibestuur uitgeschreven hoofd- bestuursvergadering besproken. De vergadering besloot de uitwerking van de door den minister getroffen bepalingen teniet te doen. Zij deed dit door te besluiten: 1°. Aan de werklooze leden van de bij het N.V.V. aangesloten vakbonden, die door het deelnemen aan de demonstratie op 8 Novem ber in Den Haag, niet in de gelegenheid zijn, op dien dag te stempelen en daardoor geen uitkeering bekomen, de gederfde uitkeering te vergoeden; voor wie zicb tot gewoonte maakt de buid na het scheren met een weinig ,,Zij"-Creme in te wrijven. Geen branderig gevoel of na- chrijnen meer, integendeel, Uw gezicht blijft den geheelen dag frisch en zacht. In prijzen van 20304575 ct. (Ingez. Med.) 2°. De daaraan venbonden kosten voor rekening te doen komen van bet N.V.V. In een door de hoofdlbesturen aan de af- deelingsbesturen geeonden circulaire zijn aan- wijzingen gegeven ten einde een vlotte en correcte uitvoering van de bovenvermelde besluiten te verzekeren". De burgemeester van Den Haag heeft mede- gedeeld, dat het in zijn bedoeling ligt, in de voorwaarden eener eventueele definitleve ver- gunning vast te leggen, dat aan de demon stratie met uitsluiting van alle andere elamen- ten, slechts mogen deelnemen leden van de S.D.A.P. en van het N.V.V. RADIO-OMROEP NAAR NED.-INDIe. Nadat op verzoek van den minister van Waterstaat inzake de Phohi-uitzendingen door den Radio-raad overleg was gepleegd met de betrokken Nederlandsche omroep-ver- eenigingen, alsmede met het Phohi-bestuur en de N.I.R.O.M., bij welk overleg tussohen de verscbillende organisaties overeenstemming werd bereikt, heeft de minister op de basis van deze overeenstemming ten aanzien van de Phohi-uitzendingen naar de overzeesche gebiedsdeelen een regeling getroffen, waar- van de hoofdpunten als volgt kunnen worden samengevat Aan de Phohi, de K.R.O., de N.C.R.V., de V.A.R.A. en de N.P.R.O., zal desgewenscht machtiging worden verleend tot het doen van uitzendingen van mededeelingen van woord-, toon-, of beeld-inhoud van ontspannenden, leerzamen of nuttigen aard. Uitgesloten hiervan zijn uitzendingen in strijd met de veiliglheid van den Staat, de openbare orde of de goede zeden, alsmede politieke uitzendingen en uitzendingen van propagandistischen aard op het gebied van den godsdienst. Aan de Phohi zal bovendien een machtiging worden verleend voor den aanleg en het gebruik der noodige zend-appa- ratuur. Om voor een machtiging tot het doen van uitzendingen in aanmerking te komen, moet door den aanvrager worden overgelegd een contract met den exploitant van de Phohi- zender, ten bewijze, dat hij in staat is de uit zendingen aanstonds te verzekeren. In afwachting van de nog te treffen voor- zi en in gen van wettelijken aard, kunnen de uitzendingen, waaraan genoemde omroepver- eenigingen dadelijk kunnen deelnemen, op korten termijn aanvangen. DE HANDEL MET DUITSCHLAND. Het comity voor economisch verkeer uit de Nederlandsche land- en tuinbouworganisatie heeft in samenwerking met de centrale indus- trieele organisatie besloten tot oprichting van veen oentraal instituut ter bevordering van het normale handelsverkeer tusschen Nederland en Duiitschland. DE VERVANGING VAN ZILVEREN IN NIKKELEN MUNT. Te Breda heeft prof. dr. G. M. Verrijn Stuart Vrijdag een rede gehouden voor het departement Breda van de Ned. Mij. voor Nij- verheid en Handel over: ,,Is vervanging van onze zilveren munt door nikkel of ander me- taal geiwenscht?" Spr. zette uibvoerig zijn standpunt uiteen, dat de vervanging van zilver- in nikkelgeld aan te raden is. Voor Ned." Indie meende spr. dat eerst een proef met partieele vervanging zou moeten worden genomen, daar de bezwa- ren die voor Indie aan te voeren zijn, hem steekhoudender voorkwamen dan die voor het moederland naar voren worden gebracht. Snel handelen achtte spr. noodzakelijk met het oog op het zich steeds uitbreidende aantal auto- maten, die natuurlijk bij verandering van de geldstukken alien vervangen moeten worden. Dat de tegenwoordige en de vorige president van de Nederlandsche Bank, alsmede de meer- derheid van de commissie, tegen waren en DE BRITSCHE VAKVEREENIGINGEN EN DE VREDE. Donderdag habben MacDonald en Sir John Simon een afvaardiging ontvangen van het bestuur van het vakvereenigingscongres en van verschillende andere arbeiders-organisa- ties, welke haar ongerustheid uitsprak over de langzame vorderingen van de ontwapenings- conferentre. De woordvoerders zeiden, dat de Duitsche vakvereenigingen vierkant tegen elke herwapening van Duitschland zijn, doch dat onmiskenbaar hun positie uiterst moeilijk wordt door den groei van de nationalistische gevoelens in dat land en het in gebreke blijven van de andere regeeringen om het Duitsche volk te overtuigen, dat het inderdaad haar bedoeling is te ontwapenen. In hun antwoond zeiden de premier en de minister van buitenlandsche zaken, dat de regeering er naar streeft, om de wapeningen te beperken tot de uiterste grens die te berei- ken zal zijn bij een intemationale overeen- komst. De afgevaardigden der arbeidersorganisa- ties hadden ook gesproken over openbaar toezicht op de particuliere wapenfabricage en den internationalen handel in wapens. Mac- Donald beloofde hun, dat hij hun meening onder de aandacht zou brengen van hen, die deze materie te Gen&ve behandelen. DUITSCHE NATION ALE BURGEMEESTER VERWIJDERD. De nat.-socialistische regeerings-president in Oldenburg, Bohmcker, heeft den burge meester van de stad Eutin, den Duitsch-natio- nalen dr. Stoffregen van zijn ambt ontheven. De burgemeester werd Donderdagmiddag door een commando van de Schwartauer Ord- nungspolizei, onder aanvoering van 'n politie- kapitein uit zijn bureau verwijderd. De burgemeester wees den politie-ambte- naar op het onwettige van zijn optreden en heeft daama telegrafisch zijn beklag inge- diend bij de Oldenburgsche regeeTing. Het bestuur van de plaatselijke Duitsch-nationale vereeniging heeft in een telegram den Rijks- minister van binnenlandsche zaken om zijn interventie gevraagd. In den gemeenteraad van Oldenburg werd een nationaal-socialistisch voorstel aangeno- men, dat aftreden van den eersten burge meester van Oldenburg eischte. Daar de Oldenburgsche regeering, welke nationaal-socialistisch is, in de vacature moet voorzien is de kans groot, dat zij het voorstel van den gemeenteraad niet zal afwijzen en een nationaal-socialist als burgemeester van Oldenburg zal benoemen. GEVONDEN VOORWERPEN. De Imspecteur van Politie alhier maakt be- kend, dat omtrent ondervolgende gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Zakmes, A. v. d. Molen, Vlooswijkstraat 52. Een mandje, J. van Sprang, Noordstraat 16. Kinder portemonnaie met inhoud, J. Tholens. Lange Kerkstraat 56. Sleutels, D. Kramer, Tholensstraat 58. Broche, C. de Fouw, Steenkamplaan 66. Muts, A. Dekker, Verl. Van Steenbergen- laan 15. Kindertasch met inhoud, C. Kaan, Donze- Visserstraat 50. Isolatietang, P. Dieleman, Javastraat 8. Kopergewicht, K. Dees, Tholensstraat 40. Rijwieltasch met inhoud, A. de Fouw, 2e Kortestraat 9. Handdoek, K. Hamelink, Noordstraat 24. Fietspomp, L. Oppeneer, Tuinpad 12. Op 31 October stonden bij den correspondent der arbeidsbemiddeling alhier 10 personen als werkloos ingeschreven, tegen 33 op 1 Oct. DONDERDAG 10 NOVEMBER 1932. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 6 u., Ds. Barth, van Borssele. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Maandag 7 November 1932. De volgende vonnissen werden uitgesproken: C. C., oud 23 j., winkelbediende te Bres- kens, is wegens verduistering veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. F. B., oud 37 j., schippersknecht te Bres- kens, gedetineerd, is wegens heling veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf met af- trek van het voorarrest. In de zaak tegen A. C. W., oud 46 j., land- bouwer te Hulst, verdacht van bedreiging, is een heropening van het onderzoek bevolen en zal de zaak opnieuw dienen op 25 Nov. a.s. Verduistering van Poldergelden door Secretaris-Ontvanger. Omtrent de behandeling der strafzaak tegen H. J. v. d. O., 67 jaar, kassier te Ter Neuzen, op j.l. Vrijdag voor de rechtbank te Middel burg, ontleenen we aan het verslag der Midd. Crt. het volgende: Verdachte was verschenen en werd rechts- kundig bggestaan door Mr. G. Tichelman, ad- vocaat te Ter Neuzen. Als eerste getuige werd gehoord C. Wolfert te Ter Neuzen, voorzitter van het polderbe- stuur, die zegt dat er geen instructie bestaat voor den ontvanger der polders om de gelden van iederen polder afzonderlijk te houden. Verdachte moest volgens zijn instructie de gelden bij de Giro beleggen. Uit een nadere ondervraging van den president blijkt dat on- geveer f 11.000 in eenige maanden tijds zou zijn verduisterd. Verdachte was in dienst sedert 1914 Op een vraag van den president of het niet wenschelrjk was geweest verdachte scherper te controleeren, antwoordde getuige, dat ver dachte volledig vertrouwen genoot. De fraude is door controle van de zijde van Ged. Staten ontdekt, een dergelijke controle had niet ieder jaar plaats. Op de vraag van den Officier van Justitie, hoe die leening van 3000 is geloopen, zegt getuige, dat verdachte van een bestuurslid dat geld in twee termijnen ad f 1500 heeft ge- leend en dat geld bestemd was voor zeewering en oeververdediging. Deze leening is geschied zonder medeweten van Ged. Staten, die later is gevraagd en verleend. Een en ander is te goeder trouw gebeurd. Mr. Portiieine merkt hierbij op, dat dit een onderonsje is dat betrekkelijk gevaarlijk was. Getuige Magendans, chef ter Prov. Griffie, zegt een onderzoek te hebben ingesteld naar de bij het verdachte berustende finantieel be- 'heer. Verdachte gaf daarfbij aanwijzingen en er bleek toen dat er in de kas te weinig was. Een gedeelte van het tekort wordt goed ge maakt door bet bedrag dat de polder als zekerheid van verdachte onder zich heeft. De getuige Wolfert nogmaals gehoord, ant- woordt op een vraag van den president of hem bekend was dat die leening van f 3000 was aangegaan, bevestigend. Dit geld kwam niet in de boeken omdat deze leening niet op of- ficieele wijze was tot stand gekomen, nl. zon der machtiging van Ged. Staten. Deze verantwoording heeft twee jaar ge- duurd, vooraleer de toestemming kwam. Uit een nadere ondervraging blijkt, dat ver dachte behalve voor de waterkeering van den Calamiteuzenpolder Nieuw Neuzen, eervol is ontslagen. Op een vraag van den verdediger aan ge tuige Magendans of er geen ontvangers van andere polders zijn die heel veel meer tekort zijn gekomen dan verdachte, doet de president opmerken: ,,Ja dat weten wij wel." De adj.-commies ter Prov. Griffie Munters, heeft met getuige Magendans het deficit ge- controleerd, waarvan kon worden afgetrokken de waarborgsom en het nog restende salaris van 1000. Alle^ kassen werden door ver dachte gescheiden gehouden in sigarenkistjes. In verschillende kassen werd een tekort ge- constateerd die door verdachte werd aange- zuiverd. Verdediger merkte hierbij: op, dat de voor- geschreven wijze van kasopneming in deze niet is gevolgd. Verdachte door den President ondervraagd, geeft de feiten toe, en erkent ook dat hij te- korten in kas had. Op een vraag van den President hoe hij er toe kwam, zegt verdachte nog altijd moeilijk- heden te hebben gehad met de Middenstands- bank, waarvan hij bankier was en waarvoor hij niet berekend was. Hij erkent het geld ten eigen bate te hebben aangewend, en daarmee van 1923 tot 1932 te zijn voortgegaan. De Officier van Justitie aan het woord komende, is van meening, dat men niet kan zeggen van welken polder het tekort is. De verdachte heeft eerst verschillende kassen kloppend gemaakt en men kan dus alleen zeg gen dat hij als polderontvanger een zeker be drag heeft zoek gemaakt. Volgens spreker zijn de feiten wettig en overtuigend ibewezen, en moet verdachte als een ambtenaar worden beschouwd, belast met den openbaren dienst en die als zoodanig geld onder zich heeft. Rijst de vraag welke straf verdachte verdient. Spreker acht het beschamend voor de polder- besturen als men ziet dat men aan dezen man zooveel eervol ontslagen heeft verleend, omdat hij trouw en eerlijk heeft gediend. Alleen van den polder Buitenbeheer is het ontslag niet eervol. Volgens spreker had men hem overal oneervol moeten ontslaan. Verdachte is een oude bekende bij de Justitie. In 1923 had hij de geschiedenis met de middenstandsbank, een zaak waarin ontzettend veel was geknoeid, doch waarvan hij werd vrijgesproken. Moreel was verdachte zeker schuldig. Ook de zaak tegen verdachte als kerkelijk ontvanger is toen zoo geloopen, omdat er niet uit wijs te worden was, en nu verschijnt verdachte voor de derde maal. Seeker noemt verdachte een goedige lamzak of een lamme goedzak. Spre ker acht deze zaak niet minder erg dan de zaak tegen den gemeente-ontvanger te 's Heerenhoek, die wegens verduistering onder gelijke omstandigheden tot een jaar gevange nisstraf werd veroordeeld, al heeft verdachte met eigen gelden de kassen aangezuiverd, be halve die van den berwusten polder. De verdediger van verdachte die bij den aanvang van de zitting nietigheid van de dag- vaarding pleitte, hetgeen de rechtbank be- woog zich in raadkamer te begeven, doch na heropening van de zitting verklaarde zich daarmede niet te kunnen vereenigen, ving thans zijn pleidooi aan met een scherpe schei- ding te trekken in de aan verdachte tenlaste gelegde verduistering bij de verschillende pol ders. In de eerste plaats zegt spreker dat hier de principieele vraag naar voren komt of de verduistering door een ambtenaar bewezen is. Men dient daarbij te onderscheiden tusschen de waterkeering voor den Calamiteuzen pol der te Ter Neuzen en tusschen de andere. Immers al die andere polders konaen aan ver dachte geen cent te kort, en is hij door al deze eervol ontslagen. Hier kan alleen nog de vraag zijn, of het voltooid misdrijf van ver duistering nog aanrwezig is. Er bestaat voor een ontvanger geen juri- dische verplichting om elke polderkas geschei den te houden van zijn priv6 financien of van andere administraties. De circulaire die Ge- deputeerde Staten daaromtrent onder de aan dacht van de polderbesturen hebben gebracht, mist volgens pleiter alle bindende kracht. Als dat anders was, zou geen enkele ontvanger ooit vrij uit gaan. Er bljjkt dan ook uit het rapport van de rapporteurs Magendans en Munters, dat verdachte in sommige polders zelfs in voorschot stond. Volgens pleiter is hier dan ook geen sprake van verduistering van gelden, toebehoorende aan andere polders dan aan de Waterkeering Nieuw Neuzen, bui tenbeheer. De stukken in deze zaak spreken hier volgens hem zelf zoo diuidelijk dat aan een veroordeeling tedier zake eenvoudig niet kan worden gedacht. Volgens pleiter hebben Ged. Staten hier ook schuld. In 1925 is bij verdachte ook al tekort geconstateerd, hetgeen een gevolg was van onvoldoende controle. Inzake de gemakkelijke manier waarop Ged. Staten met het geld om- sprongen, wijist pleiter er op, dat deze aan verdachte eens f 4000 meer zonden dan waar- om hij vroeg. Spreker legt daarvan de stuk ken over aan de Rechtbank. Pleiter stipt nog een andere verzachtende omstandigheid voor verdachte aan. Het is ni. overbekend, dat Ged. Staten in Mei j.l. een ware razia hebben gehouden onder de secretarissen van polders, waarbij toen is gebleken, dat op een enkele uitzondering na, alien tekort hadden. Pleiter vraagt waarom die niet werden vervolgd en deze verdachte wel. Verdachte's finantieele omstandigheden zijn door zijn manipulaties o.a. met de Middenstandsbank allesbehalve rooskleurig. In de eerste plaats is dit zijn eigen schuld. Doch bovendien is de verdachte de prooi van zijn eigen kinderen, die hem "tot deze dingen hebben aangezet. Zijn zoon is een doordraaier en zit in cafe's met meisjes die op hem teren. Tot sprekers genoegen staat zulks ook in den officieelen staat van inlich tingen, die zich in het strafdossier bevindt en die door een bevoegde politioneele autori- teit is opgemaakt. Pleiter hoopt dat de rechtbank dezen 67-jarigen man het leed van de gevangenis bespaart en verzoekt een voor- waardelijke veroordeeling, te meer waar Ged. Staten zelf betreuren dat van deze zaak een strafzaak is gemaakt. De Officier van Justitie repliceerende, zegt dat indien Ged. Staten dat inderdaad betreu ren, dat gevoelen alleen bestaat bg de niet- juridische leden. Een en ander ontheft den man niet, dat hij een strafibaar feit gepleegd heeft. Het belang der maatschappij eischt, dat die feiten worden gestraft. Volgens den Officier is hier een voorwaardelijke veroordee ling niet op zijn plaats. Hier geldt gelijke monniken gelijke kappen. UITSLAGEN VAN ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND. le klasse. LONGA—Willem II 0—0 PSVEindhoven 20 BleijerheideNAC 21 MW-NOAD 3 1 BWMiddelburg 1- —5 PSV 7 7 24—5 14 MVV 7 5 2 20—18 10 LONGA 7 4 1 2 19—11 9 Bleijerheide 7 4 3 18—17 8 Eindhoven 6 2 2 2 13—10 6 Willem II 7 1 3 3 16—18 5 NAC 7 2 1 4 1619 5 Middelburg 6 2 4 14—22 4 NOAD 6 1 2 3 8—13 4 BW 6 1 5 12—27 1 2e klasse A. BredaTemeuzen 5—3 HeroAlliance 2- —2 VlissingenMEVO 4- -0 DOSKODe Baronie 6—4 RBCTSC 1- —5 DOSKO 7 4 2 1 21—13 10 TSC 4 4 14—5 8 RBC 6 3 1 2 16—16 7 Vlissingen 5 2 2 1 11—8 6 Breda 5 3 2 12—11 6 Temeuzen 5 3 - 2 18—18 6 Hero 3 2 1 15—5 5 Dongen 2 2 7—3 4 Alliance 5 1 4 6—20 1 MEVO 7 1 6 9—22 1 De Baronie 5 5 11—24 3e klasse A. AxelHulst 2- -2 Middelburg II- -Zeelandia II 3- -1 Terneuzen II Sass Boys 1- -5 Vlissingen II 4 3 1 13—4 7 Axel 5 2 3 1 17—6 7 Hulst 5 1 4 11—10 5 Terneuzen II 6 2 1 3 14—14 5 Middelburg II 5 2 1 2 11—12 5 De Zeeuwen 3 2 - 1 8—10 4 Sass. Boys 4 1 3 8—13 2 Zeelandia II 5 1 4 3—17 2 3e klasse B. Zeelandia IDOSKO II MEVO H—SINOTO HansweertGoes 11—0 04 2—4 Zeelandia I 5 5 37—7 10 N.-Borgvliet 5 4 1 13—5 8 Goes 5 4 1 22—14 8 Zierikzee 4 2 1 1 9—7 5 SINOTO 5 1 1 3 612 3 Hansweert 4 1 3 8—10 2 MEVO II 5 1 4 10—22 2 DOSKO II 5 5 3-31 t ZEEUWSCHE VOETBALBOND. SluiskilStoppeldijk STBENBreskens OranjeTemeuzen III Scheldestr. IKoewacht ONW IWestdorpe I BKVVTerneuzen IV Tern. BoysScheldestr. II O.N.W. IIWestdorpe II Stoppeldijk II—Sluiskil II 1—0 1;7 2—9 24 5—2 6-3 2—1 2—2 1—3 BREDA—TERNEUZEN. 5—3. Onder begunstiging van mooi najaarsweer, vertrok ons elftal gistermorgen 9 uur via Ant werpen naar Breda, teneinde aldaar den strijd aan te binden tegen de club van dien naam. In opgewekte stemming bereikten we even half elf de groote havenstad en na het ge- bruikelijke middagmaal werd de reis te 12 uur voortgezet om te circa 1 uur ter bestemder plaatse te arriveeren. Een uur later begeven we ons naar het sportpark te Boeimeer en even voor half drie betreden de spelers het veld. Precies op tijd fluit scheidsrechter P. J. van Bezoijen de aanvoerders bij elkaar. Temeuzen wint den toss en kiest het voordeel van den matigen wind. Het naar schatting ruim 200 man aanwezige plubiek heeft zich om de lijnen geschaard en dan stellen beide elftallen zich geheel volledig op. De wedstryd. Onder het mooist denkbare voetbalweer forengt Breda den bal aan het rollen, er volgt een verkenning aan weerskanten maar beide verdedigingen zijn solied. Breda is nu twee malen achtereen aan het woord en Dooms moet de eerste bal verwerken. Temeuzen trekt ten aanval en er ontstaat een comer, die, goed genomen door den rechtsibuiten Riemens wordt weggewerkt; waama Breda er vlug vandoor gaat, maar de scheidsrechter constateert buitenspel. Na mooi samenspel van ons binnentrio volgt weer een comer, die slecht genomen, tenslotte achter gaat. Een mooie aanval door Dobbeleir geleid wordt door doelman Franken onderschept. Nogmaals keert Temeuzen terug en uit een voonzet van Riemens krijgt Dobbeleir een dot van een kans, maar zjjn schot is te hoog gericht. Ter neuzen belegert het Breda-doel, doch ohze jongens wachten te lang met schieten, waar- door de tegenpartij gelegenheid krijgt den bal te retoumeeren. Direct daama is Breda in Snellen aanval en krijgt zjj een vrije trap te nemen wegens free-cick; 't Gilde stopt maar werkt niet voldoende weg, waama de rechts- buiten over het doel schiet. Even later loopt Breda in de buitemspelval. Van de Wege neemt de vrije trap maar de bal gaat over de outlijn. Weer komt Breda op- zetten en een mooi schot van Bouwmeester in den uitersten hoek stompt Dooms op val- lende wijze comer. Deze wordt nogmaals door onzen doelman opgevangen en als Temeuzen in den aanval is, klinkt het fluitje voor buiten spel. Bij een daarop volgenden aanval van Breda gaat de bal achter. Het is een vlugge partij en reeds zien we Terneuzen naar voren trekken, een voorzet van Kouwijzer wordt niet benut. De linksbuiten van Breda rent langs de ljjn en lost een schuiver, die juist naast gaat. Breda geeft mooi, vlug open spel en Van de Wege met C. Riemens moeten dikwijls onder- scheppen. De bal zweeft een oogeniblik op het middenveld, dan gaat Temeuzen er vandoor en Franken moet twee malen achtereen zijn keeperstalenten toonen. Nogmaals keert Ter neuzen terug, maar de doelman is in beste condi tie. Nu is Breda weer aan het woord en de mid- voor schiet net naast. Even later wordt een voorzet van Bouwmeester gemist en een daar op volgenden aanval strandt op buitenspel. Als Terneuzen in den aanval is en onze spil mee naar voren trekt, schiet hij hard naast. Er zijn thans 20 minuten gespeeld en na mooi zullen spoedig bedaren door Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) combineeren, krijgt de midvoor van Breda den bal, hij lost een fraai schot in den uitersten hoek, hetwelk Dooms niet kan bereiken en Breda heeft de leiding. 10. Temeuzen pakt hard aan, Geers zet mooi voor en Laurens schiet hard tegen ddn der backs, waardoor de bal comer gaat. Deze wordt weggewerkt, waama Breda naar voren trekt maar de linksbuiten staat buitenspel. Dobbeleir en zijn makkers combineeren goed, Laurens krijgt den bal vrij en rent alleen op den keeper af en met een prachtig schot geeft hij Franken niet de minste kans. 11. Ter neuzen heeft 25 minuten spelens gelijk ge maakt. Het spel verplaatst zich brjzonder snel, tot Temeuzen weer in den aanval is, een voorzet van Laurens komt bij Kouwijzer, maar onze rechtsbinnen is te langzaam. Er wordt hard gewerkt, Terneuzen domineert eenigen tijd en een ver schot van Kouwijzer in den uitersten hoek, wordt prachtig opgevangen. Bij een mooien Breda-aanval geeft de linksbuiten een voorzet. welke mooi wordt ingekopt maar Dooms is er ook nog en zendt den bal het veld weer in. Na eenig heen- en weergetrap komt Breda gevaarlijk naar voreft en Van de Wege trapt comer, die goed wordt verwerkt. De rechtsbinnen Bouwmeester probeert het met een scherpen schuiver van grooten afstand, doch dit is geen bezwaar voor Dooms. Als Terneuzen te ver is opgedrongen, wordt dit noodlottig, want Van de Wege kan de drie voorwaartsen niet houden en na een half uur spelens hemeemt Breda de leiding. 12. Temeuzen geeft ook geen krimp en zit al- weer voor het Breda-doel, waar comer gefor- ceerd wordt, die, slecht genomen door Geers, achter gaat. Breda tijgt ten aanval maar Dooms is den rechtsbuiten te vlug af en trapt comer, welke eveneens achter gaat. De bal gaat vlug van doel tot doel en de partijen wegen volkomen tegen elkaar op. Een paar malen redden de backs van Breda de situatie door comer te trappen. Franken vangt de hooge voorzet van Riemens op en als Bouw meester aan de andere zijde een goed schot lost, dat Dooms prachtig keert, noodigt de scheidsrechter de spelers uit om enkele minu ten te rusten. Rust. Het was een mooie partij met gelijke kan- sen. Breda speelt eohter doortastender dan haar tegenstander, zij is telkens een fractie vlugger bij den bal dan de Terneuzenaren. Een 21 achterstand lijkt ong geen onover- komeliijik bezwaar en is nog gemakkelijk op te halen. De Novemberzon bestraalt thans het veld en zoo keeren de spelers terug voor de tweede helft. Het is bijna half vier als Dobbeleir af trapt. Na een wederzijdschen aanval volgt een comer voor Breda, die door Van Haucke onderschept wordt, hij zet Geers aan het werk, die langs het lijntje snelt en een schot tost, dat rakelings naast gaat. Temeuzen dringt weer te ver naar voren en de snelle linksbuiten van Breda komt alleen voor Dooms te staan en doelpunt onhoudbaar als er tien minuten zijn verloopen. Twee minuten later verhoogt Breda haar score, wanneer Temeuzen nogmaals te veel opdringt. 41. Direct daarna is Kouwijzer doorgebroken maar 6en der backs redt door corner trap- pen. Als deze het veld weer ingezonden wordt moet Dooms een hoog en moeilijk schot verwerken, hetwelk hjj naar behooren doet. Dobbeleir en Kouwijzer hebben van plaats ge- wisseld en bij 'n aanval van Temeuzen maakt Kouwijzer den bal mooi vrij maar Dobbeleir staat buitenspel. Even later herhaalt zich hetzeifde spelletje, ditmaal aan de. andere zijde. De buitenspeler Geers raakt gebles- seerd, zoodat van den linkervleugel niet veel kracht meer uitgaat. Laurens lost in moeilijke positie een hard schot en Franken stompt het leder het veld weer in, waama Breda ons doel belegert en C. Riemens trapt comer. Een gevaarlijk mo ment ontstaat, maar Dooms neemt den bal onder zijn bescherming. Als Laurens op un- faire wijze wordt genomen binnen de beruchte lijnen, krijgt Temeuzen slechts een vrije trap te nemen, doch Breda verdedigt hardnekkig. Zij kiest beter positie dan Temeuzen en bij een vluggen aanval ontstaat een doelworsteling uit welke de bal tenslotte in de kooi verdwijnt, nadat een half uur is gespeeld. 51. Temeuzen trekt naar voren en er ontstaat een overtrading binnen het beruchte gebied, descheidsrechter heeft het geconstateerd en w;ij»t naar de gevreesde witte stip. Laurens gllhnlacht reeds als hij Franken aan den tand zal voelen en onberispelijk voltrekt onze links- binnen het vonnis. 52. Er volgt een vluggen aanval van Breda, maar Gerrit laat zich niet meer verschalken. De rechtsbuiten Riemens speelt goed samen met Dobbeleir en zoo komen beiden voor den uitloopenden doelman te staan, doch het schot is op des keepers huid gericht en weg is deze kans;' Nog 5 minuten zijn te spelen. Temeuzen zit er goed op en onze spil trekt mee naar voren, hij dribbelt om een paar tegenstanders heen en onhoudbaar schiet hij in de touwen. 5—3. Er resten maar enkele minuten meer en Breda verdedigt met succes. De scheidsrech ter raadpleegt zijn horloge en als Laurens in duel is met den rechtshalf, kondigt de heer Van Bezoijen het einde aan en heeft Breda een verdiende overwinning behaald op haar rood-zwarte tegenstander. Hero—Alliance 22. Onze verwachting, dat Hero haar reeks overwinningen zou voortzetten is ditmaal niet uitgekomen en zoo heeft zij zich in den strjjd tegen Alliance met een gelijk spel moeten te- vreden stellen. Het komt meer voor dat juist bij groote krachtsverschillen de zwakikere weet te over- winnen wanneer de laatste doondrongen is dat zij er alles moet opzetten, terwijl de sterkere tegenstander met de gedachte ,,wij winnen toch" in het veld treedt. Hoe Hero zich in de tweede helft ook weer- de om de winnenden goal te maken het lukte niet en Alliance ging met alle macht aan het verdedigen waardoor zij weliswaar met een gelijk spel de strijd beeindigde, doch met dit resultaat zeer tevreden kon zijn. VlissingenMevo 40. De Vlissingers hebben opnieuw bewezen, dat zij op eigen terrein een niet te onderschatten tegenstander zijn en Mevo moest dit aan den lijve ondervinden. Regelmatig werd de score

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2