OEMEKQPE BERICHTEK OUDE VROUW IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. DE MOSKOUSCHE DIERGAARDE. HOOGWATER TE TER NEUZEN. H. Stevens. Deze vacature wordt voorloopig niet vervuld. Opheff ingen Gebrs. de Boever, IJzendijke, Pyramide, vlasserij. Vereffenaar: P. F. de Boever, IJzen dijke; N.V. Eerste Zeeuwsche Textielonder- neming ..Zeelandia", Axel, Nieuwe weg I 98, weverij van lijnwaad en katoen en den handel daarin. Vereffenaar: J. A. van Rompu, Ter Neuzen; ,,La Maison de Commerce", IJzen dijke, Waterpoortstraat D 28, caf6. Vereffe naar: L. B. de Smet, IJzendijke; Armand Temmerman Co., Sas van Gent, Oostkade 19, import van bet waschmiddel ,,Lessevite". Vereffenaar: A. Temmerman, Rotterdam; Zeeuwsche Vuuraanstekersfabriek Koopman en Van Dixhoorn, Javastraat 6, Ter Neuzen, fabriceeren van vuuraanstekers en aanver- wante artikelen. Vereffenaar: D. G. Koop man, Zaamslag (Veer). BET GRONINGSCHE CARILLON BLIJFT SPELEN. Naar we voor enkele weken berichtten had het gemeentebestuur van Groningen aan den raad voorgesteld het carillon van den Martini- toren des nachts stil te zetten, zulks in ver- band met de klachten van hotelgasten en van de in het Acad, ziekenhuis verpleegde perso- nen. Naar aanleiding van dit voorstel had zich een felle pro- en anti-beweging ten aan- zien van het nachtelij'k spel der Martini ont- ketend en ook in de dezer dagen gehouden rftting van den gemeenteraad bleken de meeningen verdeeld. Toen een dokter-raads- lid had verklaard, dat hem nooit klachten van verpleegden in het Ziekenhuis hadden be- reikt, werd de stemming gehouden en bleken slechts 8 raadsleden met de traditie te willen breken, zoodat ook in de toekomst des nachts de Martini zijn klokkenspel zal doen weer- klinken over stad en lande. HULPVAARDIGE VERLOOFDE! Aan een politiebureau te Amsterdam kwam Donderdag een juffrouw aangifte doen van een reeks eigenaardige diefstallen, welke in haar nadeel waren gepleegd. Zij had eenige weken in een ziekenhuis doorgebracht en wilde, toen zij daaruit ont- slagen werd, bij haar patroon haar achter- etallig salaris komen halen. Daar vertelde men echter, dat haar verloofde iedere week over het geld had gedisponeerd, zoodat er voor haar niets was blijven liggen. Met deze minder prettige mededeeling kon de juffrouw weer vertrekken, waama zij de geschiedenis onmiddellijk bij de politie ging vertellen. DE DIEFSTALLEN TE OUDENBOSCH OPGEHELDERD. Men meldt uit Roosendaal: Den laatsten tijd werden te Oudenbosch een aantal diefstallen en inbraken gepleegd. In de basiliek werd zelfs tot viermaal toe inge- broken, waarbij de dieven, die door het inslaan van een raam ibinnendrongen. Telkens tracht- ten zij de offerblokken te forceeren, hetgeen hun evenwel nimmer gelukte. De marechaus- see kreeg wel eenige aanwijzingen in handen en arresteerde ook eenige personen, maar moest hen wegens gebrek aan bewijs in vrij heid stellen. Een dezer nachten ontmoette de mare- ohaussee evenwel de verdachten en toen des anderen daags op twee plaatsen kleine dief stallen waren gepleegd, werd andermaal tot arrestatie van deze personen overgegaan. Donderdagavond werd de vierde en Vrijdag- morgen nog een vijfde persoon gearresteerd. Voorts werd ten huize van de verdachten een huiszoeking verricht, waarbij een aantal voorwerpen, van diefstal afkomstig, is ge- vonden. Bij een nieuw verhoor hebben daarop drie van de gearresteerden, n.l. J. M., M. R. en A. D. een volledige bekentenis afgelegd. Zij gaven toe verschillende diefstallen en ook den inbraak in de basiliek te hebben gepleegd. De twee anderen zijn op vrije voeten gesteld. De aangehoudenen zijn alien personen van onge- veer twintig jaar. STEENEN VOOR BOTER In de eenzaamheid van het grensgebied, Een jong douanebeambte, die speurend en spiedend op den laten namiddag alle paad- jes en grenswezen afloerde om te zien, of er ook lieden over de heide zouden komen, die vergeten hadden, bij den allereersten stap uit Duitschland op het Nederlandsche gebied een bezoek te brengen aan het douanehuis, zag plotseling zijn wachten beloond. Want over het smalle paadje, dat van de grens leidt, ziet hij een tweetal personen schuchter nader komen. De een liep een honderd meter voor- op en had blijkbaar niets bij zich de ander, de achterste, bewoog zich moeizaam onder een zwaren zak, gevuld met... Het mag be- kend zijn, dat er, dank zij de Crisis-Zuivelwet, veel boter gesmokkeld wordt van Duitschland naar Nederland aldus de „Limb. Koer." En dus: „Halt! Rijksambtenaar!" Den eerste, den voorlooper, heeft hij laten passeeren en nu staat de drager van den zwaren zak voor hem bevend... Maak eens open dien zak, beveelt de ambtenaar. De drager heeft intusschen den zak op den grond gezet en laat den man der wet zien, wat erin zit. Het zijn twee groote doozen, waarop de naam van een vrij bekend soort Duitsche margarine staat. Zoo, je smokkelt dus? vraagt de jonge ambtenaar. De aangehoudene zwijgt. Wat heeft men nog te zeggen in een dergelijk geval? Intusschen is de voorlooper, die deze in- menging van den ambtenaar in de gaten ge- kregen heeft, met nog een achterlooper, die tot dusverre niet opgemerkt was, terugge- keerd, respectievelijk genaderd. Met zijn drieen staan ze dra om den zak met... en den rijksambtenaar heen... De weg is een- zaam, niets dan bosschen en struiken en bos- schen, geen mensch in de verte te zien, zelfs het steriotiep torenspitsje niet... Het drietal zwijgte en de stilte drukt zwaar. Voor den ambtenaar is het, alsof hij in een vijandelijk kamp is terecht gekomen, waar men achter de sohermen alles klaar, alies afgesproken heeft. Dan verbreekt de „achterlooper", een for- sche baas, opeens de stilte en beveelt den drager: „Kom, pak op, we motten gaon". De drager gooit den zwaren zak met... op den schouder, kromt zijn rug en sjokt tus- schen beiden, den voor- en achterlooper, ver- der. De kommies kijkt rond naar de eenzaam heid van het grenslandschap, waar de herfst met felle kleuren doorheen schrijdt en blijft staan. Hij blijft staan, totdat het drietal uit het gezicht is verdwenen. Dan overwint hij zijn sohroom en holt naar de Venlosche politie, wie hij het verhaal van den dag doet. ,,Ik ken de menschen", zegt hij. Wat vervoerden die menschen? vraagt de politie, nieuwsgierig als altijd. Tja, het waren groote doozen, waarop de naam Margarine" gedrukt stond. En hobt u ook gekeken, wat in die doo zen zat? Neen, dat wist hij dan niet precies te zeg gen. Maar hij kende de menschen wel en men zou dan maar even huiszoeking doen. Twee politiemannen gaan naar het huis van den „drager"; ze vinden wel enkele ponden boter, maar de twee groote pakken niet. Zat daar boter in die doozen vanmid- dag? werd nog gevraagd. Nee-nee, geen denken aan, wat denken de heeren wel van me, zei de drager ik vervoerde er steenen in... DWARS DOOR ROTTERDAM. Yo-Yo. De N. R. Crt. schrijft: De yo-yo!Tien cent!... De yo-yo!... Tien cent! Hij keek z'n publiek niet aan, slechts het oog gericht op het op en af rollende houten klosje, waarmede-ie handig boogjes beschreef en dat angstig precies aan z'n bewegingen ge- hoorzaamde. De yo-yo! De Japansche yo-yohet nieuwste middel om je zenuwen op rust te laten komen... Tien cent!... De yo-yo, die iedereen moet koopen, die last van piekeren heeft. Yo-yo... het instrument, dat menschen, die zwaar denken niet meer laat denken, en memschen, die nodit denken, laat denken. De Japansche yo-yo... tien cent... die de wereld veroverd heeft. Waar de grootste geesten van dezen tijid zich niet voor schamen mee te spelen... De yo-yo, waar je je schoon- moeder mee zoet kan houden. De eohte, uit Japan geimporteerde yo-yo, die door de mili- taire autoriteiten is ingevoerd om de ver- veling te verdrijven... Assiblief, daar gadt-ie weer... hopla... hopla... krjk dat dingetje is klimmen... hopsekees... nil weer naar be- nbden... de echte Japansche yo-yo. Die je mee naar bed kan nemen, als je last van slapeloos- heid habt. De alle verveling verdrijvende yo yo, waarmede een ieder, die modem is en er voor wil doorgaan, zich amuseert. Tien cent! de aandigheid voor groote menschen en kleine kinderen. De yo-yo, die de diepste peinzers en zwartgalligste menschen 'n glimlach op het gelaat brengt. De yo-yo, die krankzinnigen weer leert denken. De yo-yo, waarmede over 'n paar maanden ieder66n is gewapend. Waar mede de chauffeurs van wachtende auto's den tijd kunnen verdrijven, waarmede men zich kan amuseeren, als er een brug open staat. De yo-yo... om te gebruiken bij tramhalten zoo- lang er geen tram aankomt... Tien cent! Hhpsekoos... daar gadt-ie weer... Het m66i- ste speelgoed voor oud en jong. Waarmede je den tijd kunt korten als je bij een dokter moet wachten. Als je in de rij staat om belasting te betalen. Als je heelemaal in je eentje thuis zit en niemand een woord tegen je smoest. De echte Japansche yo-yo, die maar 66n duppie kost... Assiblief, daar gd&t-ie weer. Voor oud en jong... Om het denken af te leer en. Om de malaise te vergeten. Om weer te kunnen lachen... De yo-yo, die beloont voor je han- digheid. Het eenige werk in dezen snerttijd, waar een mensch nog succes van heeft. Kijkt- ie maar is klimmen... hupsekde... daargddt-ie weer... De fechte Japansche yo-yo, waar de mikado zelf mee speelt. Waar koningen en keizers, voor zoover ze hun baantje nog heb ben, zich mee amuseeren. Waar staatslieden zich als kinderen mee amuseeren. De yo-yo... het denige middel om fit te blijven. De uit- vinding om wakker te blijven voor de leden van ontwapeningsconferenties. Tien cent! De yo-yo, om tijdens de zittingen van den ge meenteraad te gebruiken. De yo-yo voor het gemeentepersoneel... voor harde werkers en dagddeven... opscheppers, oplichters, dieven en moordenaars. Het mooiste geschenk om aan je familie in de bajes te geven, waar ze zich ook zitten te vervelen... De yo-yo... tien cents... Waar het menschdom van onzen tijd met verbazing naar staart. Omdat de yo-yo redding brengt aan een ieder die ontwricht is... overspannen is van z'n zenuwen... in de pinarie zit... en door de belastingen is leeg gezogen. De yo-yo... het ddnige middel in dezen tijd om nog voor verstandig door te gaan.De yo-yo, waarmede men z'n geschokt evenwicht kan herstellen en z'n vermoeide hersens mee op rust kan brengen. Waar alle verstandige menschen mee spotten en die alle verstandige menschen er tdch toe brengt om het 66k 66ns te probeeren... Hupla, daar gadt-ie weer. Ze vliegen weg... tien cents... omdat ze het menschdom het verstand terug geven, omdat ze het d6n- ken tegengaan... tien cents... 'k Zal u 66k lielpen mijnheer... zeker opoe... jij krijgt er 66k een... Het Japansche apparaat tegen hersenverweeking en zwakzinnigheid... 'k zal u helpen dominee... ja lieve schat... 'k zal je ook helpen... De yo-yo... waar jullie allemaal van zullen dpknappen... omdat het 't denken tegengaat, overspannen hersens tot rust brengt en de... Maar wacht... daar komt 'n agent... o nee g66n gevaar... hij speelt met z'n yo-yo... Het eenige middel om in dezen tyd nog voor verstandig door te gaan... hupsa... dddr gddt-ie weer... 10 cents... en je bent eigenaar van het apparaat, dat aan het menschdom van de geheele wereld uitkomst en redding brengt in deze crisis... Assiblief... 'k heb er nog 'n paar... astu- blief tien cent... nog maar e6n doosje... van de veertig... van de veertig doozen elk met 'n gros... 40 maal 144... dat zijn zeven en vijftig honderd en zestig yo-yo's in twee dagen... De fabrieken werken met dag- en nachtploe- gen... de industrie leeft dp... duizenden en millioenen yo-yo's worden er dagelijks afge- leverd... De yo-yo brengt arbeid... winst... g61d verdienen... waanzin... zenuwschokken... Yo-yo... niets anders dan yo-yo... alles moet yo-yoen... wil de wereld zich herstellen... 't Houten rolletje met het touwtje... het mid- del, waarmede de crisis over de geheele wereld de kop ingedrukt zal worden... Yo... yo... tien cent... Yo-yo... allemaal de yo-yo- ziekte... DE AANSLAG OP DE ZANGERES GERTRUD BINDERNAGEL. De rechter-commissaris te Charlottenburg heeft den bankier Hintze, die een aanslag pleegde op zijn vrouw, de zangeres Gertrud Bindemagel, een verhoor afgenomen. Hintze verklaarde, niet den opzet gehad te hebben, zijn vrouw te dooden. Nooit heb ik mijn kirri haar moeder willen ontnemen. Alleen door de inmenging van familieleden in het conflict tussohen mij en mijn vrouw, ben ik tot deze daad gekomen. Hij heeft geen schot op zijn vrouw willen lossen, haar alleen maar willen bedreigen. Door zijn beschonken toestand was zijn hand echter onzeker, waardoor de zange res zwaar gewond werd. De verschillende getuigenverklaringen doen deze bekentenis echter in twijfel trekken. Trouwens, de dokter, die Hintze onmiddellijk na zijn gevangenneming heeft onderzocht, heeft geen dronkenschap geconstateerd. Er heeft zich in deze zaak nog een merk- waardig feit voorgedaan. Een dag na zijn inhechtenisneming verzocht de bankier om thuis van kleeding te mogen verwisselen. Door rechercheurs vergezeld, is hij naar zijn woning gegaan en heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt, enkele telefoongesprekken te voeren met vriernden. Zoo heeft hij een goeden kennis gezegd, dat er belangrijike brie- ven bij hem afgehaald moesten worden. Deze brieven zijn ook inderdaad afgehaald. De politie stelt thans alles in het werk, om deze brieven in beslag te nemen. Omtrent de zangeres wordt nog vemomen, dat zij zeer emstig gewond is, zoodat zij hoe- genaamd geen voedsel tot zich nemen kan. Het huwelijk met den bankier moet voor haar een ware murteling geweest zijn. Hintze moet haar alleen maar getrouwd hebben om uit haar inkomen zijn schulden te betalen en zon- der te werken een gemakkelijk leventje te leiden. Een feit is het, dat hij na zijn huwe lijk niet meer gewerkt heeft en als manager van zijn vrouw optrad, hoewel deze zelf de contracten afsloot. Hintze was een drinker en gebruikte 1500 Mark per maand van het inkomen der zangeres voor zijn particuliere uitgaven, zonder zelfs de huur hunner ge- meenschappelijke woning te betalen. Zijn vrijen tijd, n.l. als mevrouw Bindemagel in andere steden gastrollen vervulde, bracht hij door met andere vrouwen. Verscheidene keeren moet hij zijn vrouw bedreigd hebben haar en haar kind, een 8-jarig dochtertje te zullen dooden, als zij, die hem verlaten had, niet tot hem terugkeerde, om hem te onder- houden. Het kan best mogefijk zijn, dat hij de vrouw in de beenen heeft willen schieten, om haar te bewijzen, dat hij zijn bedreiging waar durfde te maken. EXPLOITATIE VAN HET BIJGELOOF. De Duitsche kerkelijke -pers vestigt er de aandacht op, hoe sterk in de bladen, met name te Berlijn, maar ook elders, de advertenties toenemen van helderzienden, kaartlegsters, graphologen, astrologen, handlijnuitleggers, „wetenschappelijk werkende psychopathen". Het' getal der advertenties sommige bladen wemelen er van wijst op een bedrijf, dat met voordeel het bijgeloof der menschen ex- ploiteert en zich in den laatsten tijd in Duitschland sterk uitbreidt. Dat het profe- tisch handwerk rendabel is, blijkt ook uit den vakbond, dien de dames en heeren occultisten hebben opgericht. Een nog sterker verschijn- sel daarvan is echter, dat te Berlijn thans reeds twee profetische bladen verschijnen, in welke men de wonderlijkste voorspellingen vindt en die met name zich thans ook op de politick werpen (hetgeen een goeden zake- lrjken kijk op de verwarring van het moment bewijst). En wel zeer bedenkelijk is, dat som mige serieuse bladen er toe overgaan een soort rubriek voor deze dingen, een „Toe- komstkoerier" te openen en him lezers aan te bieden. Op die wijze werkt men de ,,massa— infectie" wel zeer sterk en methodisch in de hand. NACHTELIJK GEVECHT MET WOLVEN. Twee Engelsohe jongens, die een tocht maken door het Noorden van Scandinavie, hebben daar, volgens „De Telegraaf" een op- windend avontuur beleefd. Zij waren op weg naar het Lappen-dorp Kvickjock, in het noor- delijikste hoekje van Zweden. Bijna hadden zij dit dorp bereikt, toen de avond viell; ondanks de bittere koude besloten Manning en Gray hun tent op te slaan en buiten te ovemachten, om den volgenden dag den tooht voort te zetten. Toen de trekkers een uurtje in hun slaap- zakken hadden gelegen hoorden zij gerucht rond hun tent en al spoedig bleek hun, wat er gaande was: een aantal wolven, die in deze streak veel voorkomen en de schrik zijn der bevolking, had de luoht gekregen van hun aanwezigheid en omringde nu de tent. De dierem waren uitgehongerd, eenige der bru- taalsten snuffelden al aan de slaapzakken met hun levenden inhoud. Zonider hun ligplaats te verlaten openden beide jongemannen het vuur op de wolven, de dieren schrokken en liepen weg, hetgeen Manning en Gray gelegenheid gaf hun tent te verlaten. Maar in grooter aantal nog keerden de dieren weer terug en nu begon een strijd op leven en dood tusscben mensch en verscheurend dier. Telkens als er een wolf ward neergeschoten vielen eenige andere op het kadaver aan om dit te verslin- den, doch dat maakte het gevaar voor de jon gens niet kleiner. Eerst toen er een twintig- tal wolven waren neergeschoten trok de rest zich in het duister terug. Manning en Gray besloten toen te trachten het naastbijzijnd dorp te bereiken, waar zij in udtgeputten toe- stand aankwamen. Zij hadden zelf slechts lichte verwondingen opgeloopen en konden na enkele dagen hun reis door het hooge noor den weer voortzetten. DE TUNNELS ONDER DE SOKELDE TE ANTWERPEN. De tunnelwerken onder de Schelde te Ant- werpen schieten thans veel beter op, dan men in technische kringen blijkt te hebben ver- wacht. De tunned voor het verkeer per as is reeds zoover aangeboord, dat het bij deze boring gebruikte ,,schild" den rechteroever heeft bereikt. Op 16 October j.l. waren reeds 982 stalen ringen van 75 c.M., die de eigenlijke tunnelpijp moeten vormen, op den linkeroever en onder de rivier geplaatst. De tunnel voor voetgangers is eveneens reeds voor ongeveer de helft voltooid. Naar men verwaoht, zal de ingebruikneming van de beide tunnels in 1933 kunnen plaats hebben. DE LINDBERGH-AFFAIRE. De geheimzinnige geschiedenis van den roof van Lindbergh's baby in het begin van dit jaar is nog altijd niet opgelost. Er is weer een arrestatie gedaan in verband met den on- verklaarbaren kinderroof. Gearresteerd is de juweelendief Arthur Barry, die gepakt werd op een afgelegen boerderij in Sussex County New Jersey. De man was in 1929 uit de Auburn gevangenis ontsnapt tijdens een op- roer onder de gevangenen. Barry zou voor een waarde van 2 millioen dollar aan juweelen hebben gestolen uit rijke- lui's woningen in de fbuurt van New York. O.a. zou hij uit de villa van Jesse L. Liver- more op Long Island, voor een waarde van 90.000 dollar aan juweelen hebben gestolen. Met behulp van een handige vermomming en door het verven van zijn haar slaagde hij er in, niet door de politie herkend te worden en vrijwel dichtbij het terrein van zijn tallooze inbraken te verblijven. Hij haalde den kost op als straatkoopman. Door berichten, die uit de onderwereld de politie bereikten, kwam men hem op het spoor. Zijn haar was op een dag niet heelemaal geverfd en dat wekte arg- waan. De politie gebruikte het volgend mid- del om hem te arresteeren. Een auto met zeven detectives vlak bij het huis, waar men wist dat Barry vertoefde, plotseling tot staan om een motordefect voor te wenden. Barry kwam naar buiten om hulp te verlee- nen en toen hij zich over den motor heenboog sprongen de politiemannen op hem los en deden hem de iboeien aan. Barry bood geen tegenstand en bekende, dat hij de ontsnapte juweelendief was. De verdenking, dat Barry lets uit te staan heeft met de ontvoering van de Lindbergh- baby is o.a. hierop gegrond, dat hij in de laatste drie jaren in de buurt der villa Lind bergh woonde en de omgeving vrij goed ken de om den roof met succes te kunnen door- voeren. Barry staat bekend als een niets ont- ziend misdadiger, die steeds de woningen van rijkaards als zijn arbeidsveld uitkoos. EEN DER ONTVOERDERS VAN HET KIND VAN LINDBERGH? Naar Reuter uit Sevilla meldt, heeft de politie aldaar een Amerikaan gearresteerd, Jean Saul geheeten, die beweert te hebben medegewerkt aan de ontvoering van den baby van Lindbergh. Hij verklaarde geheel op de hoogte van de zaak te zijn, maar slechts voor een Amerikaansche rechtbank andere beken- tenissen te zullen doen. (Of zou de man vrijen overtocht naar Amerika willen hebben vraagt de N. R. Crt.) VILTEN PANTOFFELS UIT MENSCHEN- HAAR. Naar uit Moskou vernomen wordt, heeft het volkseommissariaat voor economisehe zaken reeds geruimen tijd proeven laten nemen om vilten pantoffels te laten fabricee ren uit menschenhaar, dat bij kappers van den vloer wordt opgeveegd. Deze proeven schijnen touitengewoon goed geslaagd te zijn en thans zal met de massa- productie dezer warme pantoffels worden be- gonnen. Men heeft thans een product ver- vaardigd, waarvoor 40 procent menschenhaar gebruikt wordt. EEN ERFENIS VAN 73 MILLIOEN DOLLAR. In 1858 ging de arbeider Huch, wonende in een klein plaatsje in Westfalen, naar Ame rika, waar hij bijzonder succes had in zaken en een vermogen van 72 millioen dollar, twee scheepswerven en twee boerderijen in 1905 bij zijn dood naliet aan 24 erfgenamen, in het Duitsche rijk verblijvende. De consul van Duitschland te Chicago heeft thans bericht, dat nog in den loop van dit jaar de erfge namen in het toazit der erfenis zullen worden gesteld, waarvoor ze 27 jaren lang alle moeite hadden- gedaan. EEN MIS IN DE LUCHT. Onder de passagiers van het K. L. M.-Indie- vliegtuig de ,,Pelikaan", welke te Halle/Leip zig aan boord kwamen, bevonden zich de Aartsbisschop van Madras en zijn secretaris. Deze had nog nooit gevlogen en betuigde zijn groote tevredenheid over de gerieflijkheid en de smaakvolle inrichting van het vliegtuig, een Fokker type F. XVIH. Hij vroeg aan commandant Hondong, of hij elken dag zijn plichten mocht waamemen en zoo werd iederen morgen direct na den start de Mis opgedragen, waarbij de kaartentafel als al- taar dienst deed. STEENKOOL-DIEFSTALLEN OP GROOTE SCHAAL. Naar het Berl. Tagebl. uit Essen meldt, nemen de diefstallen van steenkool in het Roergebied den laatsten tijd enorme afmetin- gen aan. Er zijn 's nachts heele dievenben- den op het pad om het zwarte goud van de opslagplaatsen der mijnen van kolentreinen en uit sleepaken te stelen. Het gestolene loopt in de duizenden tonnen en bij politie en justitie regent het klachten van benadeelden. De diefstallen worden volstrekt niet uit nood gepleegd, veeleer als bedrijf, want er heeft zich een geweldige sluikhandel in gestolen steenkool ontwikkeld. De dieven zijn meestal goed gewapend met geweren en revolvers en weten daarvan bij ontdekking ook een ruim gebruik te maken. MERKWAARDIGE WRAAKNEMING OP ZIJN VROUW. De Amerikaansche filmactrice Louise Dyer, die kortgeleden van haar man Alan Dinehart, eveneens filmspeler, gescheiden is, diende een gerechtelijken eiseh tegen haar vroegeren echtgenoot in wegens betaling van alimenten. Zij wist, dat haar man een contract met een filmmaatschappij had, dat hem wekelijks 1500 gulden opleverde. Toen zij op het kantoor van de maatschappij verscheen om op het haar toekomende deel van het salaris van Alan Dinehart beslag te doen leggen, ontving zij de verrassende mededeeling dat Dinehart er tegen den wensch van z(jn werkgever in op had gestaan, dat zijn salaris tot 12 gulden per week verlaagd zou worden. Liever wilde hij voor dit bedrag werken dan in het onder- houd van zijn vroegere vrouw voorzien. Dinsdagnacht tegen drie uur ontstond brand in 'n huis te Berlijn-Wilmersdorf, dat bewoond werd door een alleenwonende 74jarige vrouw, die reeds geruimen tijd ziek te bed lag en naar een ziekenhuis zou worden overgebracht. Bij het blusschingswerk werd een brandweer- man emstig gewond, terwijl de oud vrouw, die zichzelf niet kon helpen, in de vlammen omkwam. DRAMA IN EEN LOGEMENT IN HET RIJNLAND. In een kamer van een logement in het plaatsje Camp, in het Rijnland, zijn een man en een vrouw, die daar hun intrek hadden ge- nomen, resp. dood en zwaar gewond gevon- den. De vrouw is naar een ziekenhuis ver- voerd. De namen waren niet bekend; het bleek echter dat de menschen uit Rotterdam kwamen, waar zij waarschijnlijk woonden. HIJ KREEG MEER DAN HIJ VROEG. Be „Vee- en Vleeschhandel" schrijft het volgende: ,,De practijk spreekten dat de Varkenscentrale voor de beweging van de on- tevredenen in de streek der zwaarmesterij niet meer ,,ongevoelig" is, blijkt o.i. wel uit het feit, dat de Centrale Maandag te Rotterdam een 400 varkens boven de 150 K.G. deed aan- koopen tot den vollen richtprijs, n.l. 15 cent. De boeren en handelaren die HV2 cent vroe- gen, kregen 15 cent geboden. Zoo kon een koopman beleven, wat hij nog nooit had ervaren, dat hij meer kreeg dan hij vroeg! Enfin het is crisistijd en dan staat de wereld wel eens op haar kop". DOLLE HONDEN. Te Blindley Heath bij Lingfield hebben drie honden een ware verwoesting aangericht onder een kudde van 150 schapen. Toen een boer naar het land kwam om de koeien te melken, vond hij overal doode en stervende schapen liggen. Drie groote honden waren bezig jacht op de schapen te maken. Sommige schapen waren in een vijver gesprongen om aan de honden te ontkomen en waren ver- dronken. Andere stonden tot hun nek in het water en waren, toen zij gered werden zoo ontdaan -en uitgeput, dat zij niet meer op hun pooten konden staan. De boer joeg de honden weg en haalde hulp om zijn kudde bij elkaar te brengen. Het bleek dat 32 schapen dood waren en 15 zoo erg gewond, dat zrj afge- maakt moesten worden, terwijl er nog 35 lee- ljjke beten hadden opgeloopen. De honden zijn later opgespoord en afgemaakt. In Sussex heeft zich onlangs ook een ge val oorgedaanv van een hond, die het op een kudde schapen voorzien had. Het woeste dier maakte nacht in nacht uit enkele schapen af, totdat men wachten uitzette om de kudde te beschermen. De hond was echter zoo schuw en zoo vlug, dat men hem niet te pakken kon krijgen. Dank zij de bewaking kreeg hij ech ter geen kans meer om nog verdere onheilen aan te richten. HOE DIK ZIJN TWEE VERSCHILLENDE DINGEN? De kantonrechter van een stadje in de on- middellijke nabijheid van Berlijn had dezer dagen een echt zonderling geval te behan- delen. De redacteur van een plaatselijk blad was beklaagd wegens beleediging van den burge- meester aldaar. De beleediging bestond hier in, dat de redacteur op zekeren dag in zijn krant een caricatuur van den burgemeester gebracht had, die den burgemeester voorstel- de als een man met een geweldigen lichaams- omvang. Door deze caricatuur nu voelde de burgemeester zich beleedigd en had dienover- eenkomstig een aanklacht tegen den redac teur ingediend. De burgemeester redeneerde aldus: dat in den tegenwoordigen crisistijd waarin de meeste menschen zich in de moei- lijkste economisehe toestanden bevinden en velen niet eens weten, waarmee zij hun hon- ger moeten stillen, een welgedaan lichaam altijd eenig wantrouwen wekt. Bijzonder was dit het geval, wanneer deze welgedane man daarenboven nog 'n openbaar ambt bekleedt. Gverigens moest de burgemeester toegeven, dat hij tamelijk dik was. Maar hij was in ieder geval niet zoo dik als de caricatuur hem geschilderd had. Wat er ook van zij, hij ge- voelde zich door deze caricaturische overdrij- ving beleedigd. De tegenargumentatie lag natuurlijk voor de hand. Het is immers het wezen der cari catuur, de kleine uiterlijke zwakheden van onze medemenschen op overdreven wijze voor te steillen. Toch is de vraag, of een carica tuur beleedigend kan zijn of niet, zoo oud als de caricatuur zelf. Maar de hier opgeworpen vraag, of het beleedigend is van iemand te beweren, dat hij dik is, is in ieder geval nieuw en origineel. Tengevolge hiervan moest ook de wijze Salomon van het kantongerecht zeer lang met zich zelf overleggen, eer hij tot een veroor- deeling van den redacteur avenging. Hij voerde nl. aan, dat juist tegenwoordig door politieke tegenstanders vaak beweerd wordt, dat de andere dik en welgedaan is alleen om hem hierdoor te beleedigen. De bur gemeester was nu wel dik, maar echter niet ,,-hoe" dik. De redacteur werd tenslotte tot f 3 boete veroordeeld. Nadat de eerste apwinding over het sen- sationeel geval in het stadje wat bedaard is, heeft de redaotie een prijsraadsel uitgeschre- ven: „Hoe dik is onze burgemeester?" De burgemeester heeft het gerechtel(jk bewijs in den zak dat hij zeer dik is. Maar niet „hoe" dik. De brave burgers breken zich nu het hoofd over de vraag hoe dik is de burge meester nu werkelijk De Moskousche sowjet heeft besloten de diergaarde naar een nieuw, ruimer terrein te verplaatsen, in Ostankino, ter grootte van 600 H.A. Het naaidbosoh in het noordelijke gedeelte daarvan zal met een drie meter hooge afrastering omgeven worden en hier zullen de zoogdieren en vogels van de gema- tigde luchtstreek, in hoofdzaak de fauna van de sowjet-unie worden ondergebracht. Evenals in het bekende dierpark Ascania Nova zullen hier op een terrein van 150 H.A. rendieren, elanden, herten, wilde geiten, oerossen en andere hoefdieren van de sowjet-unie in voile vrijheid te zien zijn. Aan den omtrek van dit park komen nog kleine omheinde terreinen, waar men de dieren ook van dichtbij kan zien. De rivier de Jaoez zal bevolkt worden met duizenden wilde vogels, die zich ook in vrijheid kunnen vermenigvuldigen. Het zuidelijke ge deelte wordt ingeruimd aan de tropische die- renwereld en wel zoo dat men ook hier de die ren zooveel mogelijk onder de natuurlijke om- standigheden kan waarnemen. Vender komen er een aquarium, een terrarium en een apen- gebouw. KAAS BEWAREN. Om aangesneden kaas tegen uitdrogen en schimmelen te bewaren, heeft men allerlei middeltjes aan, zooals het aangesneden vlak met boter insmeren, de kaas in een vochtig neteldoek wikkelen, enz. In Amerika werkt de huisvrouw voor het inmaken van jams en marmelades enz. heel veel met paraffine, die er vloeibaar op gegoten wordt en dan stolt, waardoor de jam hermetisch van de buiten- lucht wordt afgesloten. Het paraffine-koekje er boven op, kan men bij het aanbreken van den pot zonder eenige moeite er afwippen, terwijl de jam er geen nadeelige smaak van overhoudt. Deze zelfde reuk- en smaaklooze paraffine kan men ook in gesmolten toestand over het aangesneden vlak van een kaas gieten. Op die manier gaat er geen kruimel- tje kaas door bederf verloren. HOND TER DOOD VEROORDEELD. De rechtbank te Birmingham heeft een prachthond, een herder uit den Elzas, ,,Alex of Willow" genaamd die een waarde heeft van 2400 gulden, ter dood veroordeeld. De hand heeft een jong meisje en een brieven,besteller gebeien, terwijl hij drie andere menschen moet hebben aangevallen. De eigenaar van het dier is in hooger beroep gegaan en ook de vereeniging voor dierenbescherming en die van hondenliefhehbers hebben geprotesteerd. MET MUZIEK NAAR HET POLITIE BUREAU. Zes leden van een orkest, dat te Kingston op straat aan het spelen was, werden door een inspecteur van politie en drie agenten ge arresteerd, en naar het politiebureau ge bracht, daar zij straatoploopen veroorzaakten en het verkeer belemmerden. Drie van hen droegen medailles, lintjes, en gaven op uit Bonden te komen. Terwijl 't or kest speelde, liepen anderen met bussen rond en hielden deze de menschen, die voorbij kwa men, onder den neus. Toen hij den dirigent opmerkzaam maakte, dat hij niet het recht had het verkeer stop te zetten, begon 't or kest, terwijl 't dwars door de straat liep, met groot lawaai te spelen. Daarop werden de leden van het orkest ge arresteerd. Onder de tonen van de „Oolonel Bogey"-marsch begaf het gezelschap zich naar het bureau. Drie der muzikanten konden ontsnappen. voorm. nam. Donderdag 3 Nov. 4.26 4.54 Vrij dag 4 II 5.21 5.55 Zat er dag 5 II 6.29 7.11 Zondag 6 II 7.54 8.40 Maandag 7 II 9.24 10.03 Dinsdag 8 II 10.36 11.04 Woensdag 9 II 11.27 11.50

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 6