8 P 0 E T. GEMENGDE BEBICHTEN. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. VOETBAL. JACHTOPZIENER AANGEVALLEN. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. JEUGDIGE DIEVEN AANGEHOUDEN LOODS VAN DE STORMTRAP GEVALLEN. TER NEUZEN, 2 NOVEMBER 1932. EEN AFSCHEID. In tegenwoordigheid van liet dagelijksch bestuur, de bouwcommissie uit den raad, de hoofdambtenaren en 't personeel van publieke werken bad gisterenmiddag het afscheid plaats van den beer Doorenbos, gemeente- bouwmeiester, die den gemeenteidienst met pensioen gaat verlaten, en de installatie van diens opvoLger. Namens het gemeentebestuur wend de beer Doorenbos toegesproken door den burgemeester den heer J. Huizinga. Met mooi geikozen woorden scbetste daze hetgeen er gedurende den diensttgd van den scheiden- dem amibtenaar in onze stad op het gebied van openbare werken onder diens leiding tot stand kwam. Bovenal legde hij den nadruk op bet groote verantiwoordelijkheiidsgevoel, de stipte betrouwbaarbeid en de onkreukbare ®erljjkiheid, waarmee de beer Doorenbos de gemeente gediend heeft. Namens gemeente bestuur dankte bij dan ook den scheiden- de voor al hetgeen hij in dienst der gemeente pbcbtsgetrouw gedaan beeft. Dezen dank wenschte het gemeentebestuur tastbaar vast te leggen door den heer Doorenbos een mooie foto aan te bieden van de geheele Schelde- kade, gezien vanaf den Westdam van den oostelijken havenmond. Juist deize foto is ge- kozen, aldus spreker, omdat dit groote werk met de vele technische moeilijkbeden die bij de uitvoering overwonnen moesten worden, onder leiding van den bouwmeester tot stand kwam. Hij boopte dat de scheidende daarmee sene warme herinnering zal mogen bewaren aan den tijd, dien hij in dienst der gemeente Ter Neuzen beeft doorgebracht. Hij wenschte den beer Doorenbos eene gelukkige wel- verdiende rust. Mevr. Doorenbos, die ook bij dit afscheid tegenwoorddg was, had een prach- tige bloemenmand in ontvangst te nemen. De heer Doorenbos dankte den burgemees ter voor diens hartelijke woorden; het ge meentebestuur voor het blijken van waardee- ring van zijn werk; en al de aanwezige amb- tenaren voor de goede verhouding en de goede geest, die er altijd onderling geheerscht hebben. Hiema kwam de voorman van het personeel van publieke werken, de heer A. de Brugne, aan bet woord, die den scheidenden chef na mens het personeel dankte voor de aange- name samenwerking. Namens de collega's bood hij den heer en mevr. Doorenbos een paar mooie foto's aan van een stuk oud Ter Neuzen; n.l. van de omgeving van de voor- inalige vestingwerken, waar thans ongeveer le Axelsche straat loopt. Ook bij wenschte zijn chef een gelukkigen levensavond. Daama richtte de burgemeester het woord tot den nieuwen bouwrneester, den heer Van de Griendt. O.m. hoopte hij, dat deze de voetsporen van zijn voorganger zal drukken en dat hij zijn bekwaamheden zal mogen sanwenden aan den uitbouw onzer stad. Bovendien wees hij er den nieuwen titularis op, dat ook hij, evenals zijn voorganger, wel eens critiek en teleurstellingen op zijn werk zal ondervinden, doch hij hoopte, dat het gemeentebestuur op een aangename wijze met hem zal kimnen samenwerken aan de verzor- ging van den dienst der openbare werken. De heer v. d. Griendt dankte den burgemees ter voor diens toespraak en voor bet vertrou- wen dat het gemeentebestuur door zijne be- aoeming in hem gesteld had. Spr. zal trach- ten dat vertrouwen niet te beschamen door de hem opgelegde taak naar beste weten en kun- nen te vervullen. Tot slot werd den heer en mevr. Doorenbos de hand ten afscheid gedrukt. i UITBREIDING HAVEN TER NEUZEN. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceelen, erfdienst- baarheden en andere zakelijke rechten noodig voor uitbreiding van de havenwerken te Ter Neuzen, behoorende tot het kanaal van Ter Neuzen. De haven van Ter Neuzen, aldus de memorie van toelichting, is voor haar bedrijf bijna ge- heel aangewezen op het aohtergelegen deel van Belgie en Noord-Frankrijk als achterland, voor welk dichtbevolkt en nijver gebied haar geographische ligging zeer gunstig is. Het havenbedrijf is er voomameiijk gericht op het transitoverkeer, veelal gepaard gaande met opslag van massale goederen, thans voor- namelijik bout, steenkolen, kunstmeststoffen, ruw ijzer, natuur- en metselsteen, pijpaarde en hoogovenslakken. Uit den aard van dit bedrijf vloeit voort de behoefte aan uitgestrekte opslagterreinen, al dan niet bebouwd met loodsen, gelegen aan diep water en voorzien van goede spoorweg- verbindingen Sedert geruimen tijd voldoen de bestaande inrichtingen niet meer aan de verkeersbehoef- ten aldaar. Aan de toenemende vraag naar losgelegen- faeid en opslagruimte kan niet steeds in vol- doende mate worden voldaan. Het is te ver- wachten, dat, indien het economisoh leven zich gaat herstellen, de behoefte aan uitge- breidere haveninrichtingen te Ter Neuzen zich sterk zal doen gevoelen. Daarom is een plan ontworpen, hetwelk beoogt den aanleg van een 3-tal kanaalhavens nabij Sluiskll, waar- van verwacht mag worden, dat zij in de oaaste toekomst voor de ontwikkeling van het havenverkeer van Ter Neuzen voldoende zul- J.en zijn. De werken omivatten: le, bet maken van drie in open gemeen- sehap met het Kanaal van Ter Neuzen staan- de havenbassins aan de Oostzijde van dat kanaal tusschen de Zevenaarstraat en de bruggen over het kanaal te Sluiskil, onder- ecbeidenlgik lang, gemeten langs de as, onge veer 640, 830 en 880 M., breed, gemeten lood- recht op de lengte-as, 125 M. en een bodem- •idepte gelijk aan die van genoemd kanaal, thans 8,75 M. onder kanaalpeil, welke diepte noodig naar behoefte zal worden vergroot; 2e. het maken van een haventerrein ten Noorden, tusschen en ten Zuiden van de onder le. genoemde havenbassins, ondersoheidenlrjk breed 120, 240, 240 en 120 M., hetwelk komt te liggen op 1.50 M. boven kanaalpeil; 3e. het maken van kaaimuren langs de boorden der onder le. genoemde bassins, naar gelang van de behoefte; 4e. het aanleggen van goederensporen op het haventerrein; 5e. het aanleggen van bestratingen, als- mede het plaatsen van loodsen enz.; 6e. het aanleggen van een weg, loopende van den overweg op ongeveer 2775 M. ten noorden van het station Sluiskil, oostelijk van en evenwijdig aan den spoorweg Ter Neuzen Sluiskil tot aan de Zevenaarstraat, alsmede, /oor zoover noodig, van een verbinding tus schen de Lange Blikstraat en Sluiskil; 7e. het graven van waterleidingen in den Koegorspolder. De uitvoering van deze werken wordt ge- raamd op 9.350.000. Het ligt in de bedoe- ling reeds aanstonids alle benoodigde terreinen aan te koopen, doch den aanleg voorshands te beperken tot de Noordelijkste haven. De kosten van dezen eersten aanleg worden geraamd op ongeveer f 3.000.000. Voor de uitvoering hiervan is overeenstem- mlng verkregen met het provinciaal bestuur van Zeeland en met het gemeentebestuur van Ter Neuzen, welke besturen in de kosten bij- dragen toezegden van 250.000 en f 200.000, te betalen in 30 jaren. Om tot uitvoering te kunnen overgaan, is toepassing van de onteigeningswet noodig. Naar aanleiding van deze ter-inzage-ligging der desbetreffende stukken zijn eenige bezwa- ren ingediend. Geen dezer bezwaren is ge richt tegen het algemeen nut van het werk. -A -- EEN LADELICHTER? Door een winkelierster in de Noordstraat, z.g. Scbotschen hoek, is bij' de gemeentepolitie aangifte gedaan, dat gisteravond door haar uit de toombanklade f 10 werd vermist, het geen aan een den winkel binnengeslopen laide- lichter zou zijn te wijten. Eenige aanwijzing hieromtrent ontbreekt verder. NED. HERV. KERK. Aangenomen het iberoep als hulpprsdlker te St. Kruis door Ds. J. B. M. v. Dalfsen te Aardenburg. MOSSELBANKEN OP DE W.-SOHELDE BENEDEN ANTWERPEN. Deze week zal begormen worden met een groote proef om mosselen te kweeken op de Wester-Schelde beneden Antwerpen. Van Lillo tot aan de Naderlandsche grens zal de uitzaai plaats hebben. Voor dit doel is een groote partij mosselzaad aangekocht. HOOG WATER OP ZUID-BEVE1LAND. Tengevolge van de aanhoudende regens staat thans het binnenwater in de Zuid-Beve- landsche polders voor dezen trjd van het jaar abnormaal hoog. Verscheidene waiterleidingen zijn buiten haar oevers getreden, zoodat sommige bouw- en weilanden geheel of gedeeltelijk onder water staan. Wel worden door de stoom- gemalen en bij eb in de Ooster- en Wester- Schelde ook door de uitwateringssluizen ge- weldige hoeveelheden polderbinnenwater ge- loosd, doch de gronden zijn dermate verzadigd, dat het water in de leidingen en slooten na een aanmerkelijke daling bij het sluiten van de uitwateringssluizen (bij opkomend water), weer zeer spoedig belangrijk stijgt. Voor de landbouwers en veehouders is deze vroeg- tijdige hooge water stand zeer schadelijk en hinderlijk. Het vee, dat nog steeds des nachts op de weide blijft, gaat den laatsten tijd zeer in waarde achteruit. .us MOOIE ONDERSCHEIDINGEN OP MUZIKAAL GEBIED. Het is algemeen bekend, dat in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, sedert de oprichting van de muziekbond aldaar, een enorme voor- uitgang op muzikaal gebied is verkregen, het geen o.m. voldoende reeds is gebleken uit de verslagen der gehouden concoursen. Thans is een en ander opnieuw gebleken, immers op een j.l. Zondag te Eecloo (Belgie) gehouden solisten-concours voor blaasinstrumenten, welk concours stond onder toezicht der Fede- ratie voor Harmonien en Fanfaren van Belgie, werden eerste prijzen behaald, resp. in de 3de, de 2de, de le en de hoogere aid., door Joz. Risseeuw te Oostburg op bugle, A. Wage te Zuidzande op bariton, J. G. Rieteco te Oost burg op trompette, P. Verhage te Zuidzande op klarinet en een 2e prijs door Ph. de Vuijst te Oostburg op bugle. De heer J. A. Gossije te Oostburg, die reeds eerder te Bergen op Zoom en Steenbergen eerste prijzen heeft be haald, veroverde te Eecloo in de afdeeling uit- muntendheid den eersten prijs alsmede den prijs, uitgeloofd door de stad Eecloo. Voor de beste groep van 4 blazers behaalden de vier leden van de Harmonie van Oostburg de onderscheiding in de eerste klasse te worden geplaatst. Met ingang van 1 November is de commies verificateur, de heer van de Putte van Rot terdam, als zoodanig overgeplaatst naar Sas van Gent. Verplaatsing. De brievenbesteller R. Vercauteren alhier is overgeplaatst naar Zevenbergen. Den brie venbesteller De Cooker van Westdorpe is Kruisland als standplaats aangewezen. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 25 October 1932. Veroordeeld wegens overtreding: Art. 453 W. v. S. C. M. S., Ter Neuzen, 10 d. h. Motor- en Rywielwet. J. J. D., Sluiskil, 10 of 10 d. h.; P. L., Hulst, /5 of 3 d. h.; D. d. V., Axel, 3 of 2 d. h.; E. F. v. E., Sluiskil, /I of 1 d. h.; C. B., Hilli- gersberg, 3 of 1 d. h.F. L. v. d. M., Ollnge, /5 of 3 d. h.; G. P. V., Axel, 10 of 5 d. h.; F. J. M„ Axel, /5 of 3 d. h.; E. M. d. D., Phi lippine, 3,50 of 3 d. h.; L. J. P., Contich, 5 of 3 d. h.; M. d. Z., Ter Neuzen, 0,50 of 1 d. h.; P. A. B., Breda, /I of 1 d. h.; H. C. B., Amsterdam, I of Id. h.; E. F. B., Philippine, /I of 1 d h. Loterijwet. W. A. d. J., Axel, ontsl. rechtsv. Wapenwet. J. J. E., zonder, ontsl. rechtsv. Arbeidswet. M. v. d. L., Ter Neuzen, 2 X 10 of 2 X 5 d. h. Jachtwet. L. d. C., Westdorpe, vrjjspr. Art. 16 regl. rivieren en kanalen. P. F. d. N., Ter Neuzen, 20 of 10 d. h. Art. 71 regl. rivieren en kanalen. A. H. H., Gotenburg, 25 of 10 d. h. Art. 437 W. v. S. I. R., Ter Neuizen, /3 of 2 d. h. Winkelsluitingswet. C. P. R., Philippine, vrijspr. OVERTREDING DER LOTERIJWET. De Haagsche kantonrechter heeft vrijge- sproken van de hem te laste gelegde overtre ding der loterijwet den voorzitter van den raad van beheer van het Warenhuis in de Spui- straat te 's Gravenhage. Het betreft hier het organiseeren van een reclamecampagne, waar- bij ieder, die op een bepaalden dag in de week iets kocht, het geld terugbetaald kreeg in den vorm van een bon en dus hetzelfde bedrag in het Warenhuis nogmaals kon besteden. Deze bepaalde dag werd later bekend ge- maakt. Deze zaak is indertijd reeds voor den Hoogen Raad geweest, die haar echter ver- wezen heeft uit hoofde van als onvolledige omschrijving der telastelegging in de dag- vaarding. De vrijspraak van den kantonrechter is thans gebaseerd op de overweging, dat art. 1 der Loterijwet als voorwaarde stelt, dat de deelnemers geen overwegenden invloed hebben op de kansbepaling en dat dit in het onder- havige geval niet kan worden toegepast, aan- gezien men door verdeeling der inkoopen over vele dagen der week, zeker is, korting te krjjgen. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Nogmaals heeft Pluvius Zondag' j.l. zijn macht getoond. De meeste terreinen waren weer niet bespeelbaar. Mede doordat de competitie in Zeeuwsch-Vlaanderen zeer laat is begonnen, komt men nu hier ver ten achter. In de le klasse B werd de wedstrijd Clinge F.C. Sluis wegens duistemis gestaakt. Het is ook onbegrijpelijk om in dit gedeelte van het jaar op zoo een laat uur te laten beginnen. Blijkens het bericht in het vorig nummer is het na het staken van den wedstrijd tot on- aangenaamheden gekomen. Het blijkt daar te Clinge nog steeds niet verbeterd te zijn; elke competitie kan men klachten vememen. STEEN, die tegen Hontenisse moest uit- komen, en het bezoek per fiets zou doen, be- gon wel de reis, maar achtte den strijd tegen de natuur-elementen te zwaar, weshalve zij naar huis terugkeerde. Stoppeldijk I speelde thuis tegen IJzendijke I. Broederlijk werden hier de punten gedeeld. Elke ploeg wist eenmaal te scoren. In de 2e klasse B ging ONW (ex-CNA) op bezoek bij Koewacht. Bij de rust had de thuis- club een veilige 50-voorsprong. In de tweede helft gelukte het echter aan ONW viermaal te scoren, teiwijl Koewacht haar kruit verscho- ten had, zoodat tenslotte het einde nog een benauwde overwinning bracht. In 2 E behaalde Biervliet een verdienstelijke overwinning (41) op de reserves van Bres- kens. In 3 B ging ook maar edn wedstrijd door, n.l. Sluiskil IITern. Boys. De Boys behaal den met 32 de overwinning en namen alzoo de beide punten mee. De protest-commissie krijgt in deze echter te beslissen, of de uit- slag zoo zal blijven, daar Sluiskil protest heeft aangeteekend tegen het niet toekennen van een strafschop. Bij dezen wedstrijd moet nog meer niet naar wenseh zijn gegaan. Naar ons ter oore kwam is over een en ander rapport bij den Z. V. B. uitgebracht, zoodat dit muisje wel een staartje zal hebben. Toen Zondagavond de jochtopziener W. Ot- ten te Ossenzijl het jachtveld aldaar inspec- teerde, werd hij door twee stroopers, zekere B. en W., aangevallen. Zvj sloegen den jacht- opziener met de kolf van hun geweer zoo danig op het hoofd, dat hij zwaar gewoud werd. Hevig bloedend is hij per auto naar Oldemarkt overgebracht. Zijn toestand is zeer emstig. De daders zijn opgesloten. Nader wordt uit Lernmer gemeld: De beide verdachten van den overval op den jaohtopziener W. Otten te Ossenzijl, vader B. L. en zoon W. L., hebben een vol- ledige bekentenis afgelegd. Zrj verklaarden dat zij den jaohtopziener eenige slagen met de kolf van een geweer hebben toegebracht, zoodat het geweer stukgeslagen werd. Dit laatste voorwerp is door de politie in beslag genomen. Nadat zij hun euvaldaad hadden gepleegd, hebben zij den zwaargewonden O. aan zijn lot overgelaten. B. L. is ter beschikking van de justitie ge steld. De zoon is voorloopig op vrije voeten gelaten. PAARD EN WAGEN IN DE SLOOT. Maandagmiddag geraakte een met paard bespannen kruidenierswagen, bestuurd door den 42-jarigen A. van Koppen uit Delft, doordat het paard schrok voor een stilstaan- de vrachtauto op den Breeweg onder Vlaar- dingen-Ambacbt in de langs den weg loopen de sloot. Van Koppen kwam onder den wagen terecht, en, hoewel hij spoedig door den be- stuurder van de vrachtauto gered werd, ble- ken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Van Koppen laat een vrouw en zes kdnderen aohter. In den nacht van Zondag op Maandag is langs de grens te Kerkrade tusschen Pannes- heide en Holz een man, die in Pannesheide op familiebezoek was, door een Hollandschen auto overreden en gedood. De chauffeur doofde de lichten en reed door, zonder zich om zijn siachtoffer-DS' bekommeren. Vermoed wordt, dat de auto Op den z.g. Groenen Weg op Kerkraadsch gebied is gereden. De politie uit Kerkrade doet onderzoek. Het siachtoffer heet Theodor Bremekamp; hij is 34 jaren oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Hij was spoorwegarbeider te Ober- hausen. TIENDUIZEND SIGAREN GESTOLEN. Te Amsterdam is ingebroken in den siga- renwinkel van den heer Poiak, op den Tuge- la.weg bij den Beukenweg. Alle voile sigaren- kistjes zijn door de ongewenschte bezoekers meegenomen; naar schatting zijn 10.000 siga- ren gestolen. Door verbreking van een ruit en het forceeren van een luik hebben de daders die nog onbekend zijn, zich toegang verschaft tot den winkel. VERKEERSONGEV ALLEN. Te Finsterwolde is Maandagavond de on geveer 80-jarige Bos door een auto van den bakker Thedinga aldaar overreden. In zeer emstigen toestand is de man naar het zie- kenhuis te Winschoten gebracht. EEN DUUR „UITGANGETJE". Te Amsterdam was een bewoner van de Schalkburgerstraat uitgeweest met een stu- cadoor. Toen de man thuis kwam, ontdekte hij dat z'n portefeuiiie, waarin ongeveer f 160 zat verdwenen was. De man verdacht hiervan zijn vriend, den stucadoor, in verband waar- mede de politie dezen heeft aangehouden in zijn woning. EEN AANRANDING. Vrijdag is te Koudekerke een minderjarig meisje in een weide door een minderjarigen jongen aangerand. De politie heeft den vermoedelijken dader opgespoord en voorgeleid voor den burge meester, waar hij een volledige bekentenis heeft afgelegd. Zaterdag is hij ter beschikking gesteld van den off icier van justitie te Mid- delburg. TWEE VERSTEKELINGEN. Met een der booten van de Stoomvaart-Mij. Nederland zijn te Amsterdam aangebracht een 28jarige kweeker en een 35jarige bakker, die zich te Sydney als verstekelingen hadden weten in te schepen. Zij waren in AustraJie een paar jaar werkzaam geweest, doch werk- loos geworden. Op de gemelde manier zagen zij kans uit het verre werelddeel weg te komen. Even buiten de haven werden zij ont- dekt en verder naar Amsterdam meegenomen. Van hier zijn ze na op het politiebureau Kattenburg verhoord te zrjn naar hun ge- boorteplaatsen, resp. Haarlem en Groningen teruggekeerd. ONGELUK. In haar woning aan het Hobbemaplein te 's Gravenhage is Maandagmorgen de ongeveer 40jarige mevrouw S. A. H. van de trap geval- len. Zij is met een schedelfractuur in hot ge- meentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal opge- nomen, waar zij 's middags is overleden. Te Enschede zijn zes jongens van 1416 jaar aangehouden, die ervan worden verdacht zich in den laatsten tijd schuldig te hebben ge- maakt aan inbraken aldaar en in de omstre- ken, o.a. in kerken, waar ze de offerbussen ledigden. Met die bedoeldng bezochten zij Zondag de Gereformeerde kerk te Oldenzaai. Met een autobus gingen ze terug naar En schede, waar zij zijn aangehouden. DE DIEFSTAL VAN f 2500 TE AMSTERDAM. De politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam heeft een 25-jarigen kantoor- bediende aangehouden, die ervan verdacht wordt dat hij een achteriijk meisje zou heb ben gedwongen haar vader te bestelen. Deze vermist in het afgeloopen jaar circa f 2500. Wij vernemen daaromtrent nader dat het meisje op het bureau door den commissaris is gehoord, waarbij zij verteld heeft, dat zij den kantoorbediende ongeveer een jaar kende. Overigens maakte zij, vooral ook wat haar verdere verklaring betreft, een buitengewoon achterlijken indruk. Vast staat, dat zij verschillende bedragen, haar vader toebehoorende, heeft weggenomen, doch uit haar mededeelingen kan geenszins een wettig en overtuigend bewijs van schuld jegens den kantoorbediende worden afgeleid. De kantoorbediende zeif, die Zaterdag 1.1. door twee rechercheurs is aangehouden toen hij het meisje bij het viaduct van het Cen- traal Station ontmoette, ontkent elken vorm van schuld. Hij heeft de politie medegedeeld, dat hij het meisje eersj: ongeveer een week kent. Zij zou hem toen verteld hebben, dat zij thuis ongenoegen had en hem hebben ge- vraagd haar te helpen. Dit zou dan ook de reden geweest zijn, dat hij haar Zaterdag j.l. heeft ontmoet. Het felt, dat het meisje achteriijk is, alsook de omstandigheden dat er geen enkele getuige bestaat, maakt het voor de politie uiterst moeilijk om in deze duistere zaak licht te brengen. EEN MERKWAARDIGE KARWEI TE SCHIEDAM. Een in ons land nog niet op die schaal ver- toond karwei is de opvijzeling van het groote caf6-pand „de Amstelbron" aan de Broersvest te Schiedam, dat daar vijf jaar geleden voor de Amstelbrouweriji werd gebouwd. Maandag zou de Haagsche aannemingmaatschappy v.h. Boersma met dit merkwaardige werk begin nen en ze hoopt het binnen drie maanden te volbrengen. Voor de Amstelbrouwerij is het eigenlijk een onaangename geschiedenis. Vijf jaar ge leden toch heeft de gemeente Schiedam haar het peil voor den bouw aangegeven, zooals nu blijkt haast 2 M. te laag. Immers de school, welke de gemeente zelf aan den overkant bouwde, staat volgens de directie wel degelijk op 't nieuwe peil, dat de Broersvest dit jaar heeft gekregen door een belangrijke ophooging van de Korenmarkt af. Er Is eerst nog gedacht aan een procedure tot schadevergoeding, want uiteraard is de omzet in het goedloopende caf6 sterk verm in - derd sinds men er zoo diep mee in een sleuf zit. Het Schiedamsche gemeente-bestuur stel- de zich op het standpunt, dat de verkregen standsverbetering door de modemiseering van Koemarkt en Broersvest ruimschoots opwoog tegen de eventueele schade. Zoo beet de Amstelbrouwerij dan maar door den zuren appel heen, kocht een belendend oud pandje, dat nu Maandag zou het eerst wordt afgebroken om ook aan deze zijide ruina te voor de opvijzeling te maken en droeg toen haar architect op om „de Amstelbron" 1.60 M. omihoog te brengen. Waarvoor deze zich wendde tot genoemde aannemingsmaatschap- pij, die wel In overleg met den architect, doch overigens geheel naar eigen inzichten het werk zal uitvoeren. Gelukkig bleek het pand voldoende solide gebouwd om het er op te wagen. Uiteraard moet het cafe gedurende het werk gesloten blrjven. Trouwens een lager gedeelte aan de achterzijde wordt van het eigenlijke pand los- gemaakt en gaat bij de opvjjzeling niet mee omhoog, zoodat alleen de vierkante romp van de „Amstelbron" straks op vijzels komt staan. Natuurlijk moeten ook aan de binnenzijide van het pand versterkingen worden aange bracht om kraken op 6dn of ander riskant punt te voorkomen, naar wij vememen zal er voor worden gezorgd, dat de metse- laars het opvijizelingswerk geleidelijk volgen, zoodat het pand niet te lang op kantelige stopblokken behoeft te staan op een punt, waar voortdurend zwaar gerij vele onbereken- bare trillingen veroorzaakt. Het is een karwei, dat aan de Amstelbrou werij ettelijke tienduizenden guldens kost. Donderdagmorgen is in den mond van den Waterweg ter hoogte van de Berghaven een ongeluk gebeurd, dat, gezien de omstandig heden, nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Omstreeks dien tijd kwam het Duitsche s.s. ...Oldeborg", dat te Rotterdam gebunkerd had, de rivier afzetten op weg naar zee. Ter hoog te van de Berghaven zou de loods zooals wel meer gebruikelijk is worden afgehaald door de sleepboot „Valk". Juist toen de loods, de heer W. F. Seyerling, op de stormtrap zou stappen om de .Oldeborg" te verlaten, gleed h(j uit en viel te water. Zoowel op de „01deborg" als op de „Valk" bemerkte men het ongeluk en van beide sche pen werd een boei overboord gegooid. De loods wist de boei van de „Valk" te bereiken en kon even later aan boord van de sleepboot worden gehaald. Hij> had geen letsel bekomen. Hij heeft zach daama naar het loodsgebouw begeven, waar hij van droge kleeren werd voorzien. NEDERLANDSCHE VROUW IN EEN RIJNLANDSCH HOTEL ZWAAR GEWOND. In het Rijnlandsche stadje Camp (Dtl.) had den een man en een vrouw infcrek genomen in een klein hotel. Tegen 10 uur 's morgens werden eenige doffe slagen gehoord, komende uit de kamer der vreemdelingen. Spoedig daama vemam men een zwaar steunen, waarop de hoteleige- naar de kamerdeur liet forceeren. In het bed lag het lijk van den man, die zich een kogel door het hoofd had gejaagd. De vrouw werd zwaar gewond op den yloer aangetroffen. Zij is in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Uit een op de tafel liggenden brief bleek, dat het paar afkomstig was uit Rotterdam, waar het klaarblijkelijk metterwoon gevestlgd was. Waarsohijnlijk betreft het hier een geval van poging tot moord en zelfmoord. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. HET WEER IN SEPTEMBER. Aan het maandelijksch overzicht der weers- gesteldheid in Nederland over September, uit- gaande van het Kon. Ned. Meteorologisch In- stituut, zij het volgende ontleend: De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over het geheele land, bedroeg 98 m.M. tegen 64 nor- maal. Zij was in Zealand ongeveer 10 pet., op de Wadden-eilaniden van het Noorden van Noord-Holland ongeveer 20 pet., in Friesland, Zuid-Holland en West-Brabant 30 tot 40 pet! in het overige deel van Noord-Holland, in Gro ningen en het midden van het land 5065 pet. en in Drente, Overijiseil, den Achterhoek, Oost-Brabant en Limhurg 75 tot 95 pet. boven normaal. Over het geheele land genomen, waren alle dekaden te nat. Op verscheidene dagen werden zeer groote dagsommen waar- genomen. Op den 4 werd 's morgens te Wou- a en berg 32.1, te Gouda 41.9 te Driebergen 41.0. m.M. afgetapt, op den 12 te Finsterwol de 50.0, te Nieuw-Beerta 48.4, op den 24 te Bussum 62.0, te Loenen 53.0, te Rijswijk 52.6, te Oldebroek 48.0, te Nieuwveen 45.7, te Voor- schoten 43.5, te Abcoude 40.8, te Hattem 40.2. Onweer kwam overal veel voor op den 9, 10, 23 en 24, verspreide berichten kwamen binnen van den 4, 7, 12, 17, 18, 19, 26, 27 en 30. Het aantal uren zonneschijn, gemiddeld over de 5 hoofdstataons, bedroeg 127 tegen 141 normaal, in de 3 dekaden resp. 40, 43 en 4. VERIJDELDE IN BRA AH IN JUWELXERS- ZAAK TE ROTTERDAM. \Aroensdagavond laat, werd de concierge van de bekenide juwelierszaak „Het Huis van St. Eloy" aan de Noordblaak te Rotterdam uit zijn slaap opgeschrikt door gestommel en ge- knars dat blijkbaar beneden in den winkel veroorzaakt werd. Hij waarschuwde een surveilleerende agent van politie. Even later arriveerde een inspec- teur en 'n aantal rechercheurs die het pand aan alle kanten afzetten. Allereerst stelde men een onderzoek in den winkel in, men klom zeifs op het dak, doch aanvankelijk werd niets verdaehts gevonden. Naast het ,,Huls van St. Eloy" bevindt zich een leeg staand pand. Men drong het binnen. Na eenig zoeken trof men achter de buitendeur een man aan, die zich daar verdekt had op gesteld. Hij werd gearresteerd en bleek dat hij de 42-jarige varensgezel J. H. de H. was. Het onderzoek wees al dadeljjk uit, dat men met deze arrestatie een goeden slag had ge- slagen. De man bleek zich met behulp van een val- schen sleutel toegang tot het leegstaande pand te hebben verschaft. De vorige week is hij1 naar den eigenaar van het pand gegaan, dien hij om de sleutels ge- vraagd heeft. Hij beweerde van plan te zyn het pand te huren. Denzelfden dag heeft hij de sleutels-teruggebracht. Den volgenden dag heeft hjj ze weer opgevraagd. Hij moest het pand nog eens goed bekijken. Dat heeft hij inderdaad gedaan en tevens heeft hij van de gelegenheid geprofiteerd om den sleutel na te maken. Na in het pand te zijn binnengedrongen, is hiji begonnen met een gat in den muur te hak- ken, dat, als hij niet gestoord was, uit had ge- komen in de zij-vitrine van het Huis van St. Eloy. AAN GEREDEN EN OVERLEDEN. Dinsdagavond is op de Zekkenweg te Hoek van Holland de 68-jarige B. J. van der Beek, toen hij huiswaarts keerde, aangereden door den 15-jarigen H. v. d. V., die daar zonder licht op de fiets reeid. De man werd emstig gewond en is even later overleden. KIND ONDER EEN AUTO. Te Kamperland (N.-Beveland) is Maandag middag een achtjarig kind door een personen- auto aangereden en eenige meters medege- sleurd. Het kind kreeg een zware hersen- schudding. EEN OUDE MAN OVERREDEN. Bij Finsterwolde werd Maandagavond de 84-jarige A. Bos, toen de autobus uit Oude- Pekela en een particuliere auto elkaar pas- seerden, overreden. De bestuurder van laatst- genoemde auto heeft den ouden man, die rechts van den weg liep, door de tegen elkaar inwerkende lichten niet gezien. Het Siacht offer is spoedig na de aanrijding overleden. INBRAAK IN HET SPOORWEGSTATION TE MEPPEL. Maandagnacht is ingebroken in het station der Nederlandsche Spoorwegen te Meppel. Uit een kleine brandkast zijn twee geldkistjes met ongeveer 500 aan wisselgeld gestolen. De groote brandkast, waarin zich de maand- ontvangsten bevonden, bleef onaangeroerd. TREURIGE DOOD. Zondagmorgen vond de heer Van der Wie- len, wonende aan de Laaghuisstraat te Venlo, in het achter zyn woonhuis gelegen beekje het lijk van zijn 63-jarige echtgenoote. B(j onder zoek bleek, dat de vrouw voorover in het water gevallen was, toen zjj in de beek groen- te afspoelde. BRANDSTICHTLNG. Tijdens de afwezigheid der bewoners is Zon dag brand uitgebroken in de woning van W. te Oudenbosch. Aan het krachtdadige optre- den der buren en politie is het te danken, dat niet de geheele woning een prooi van de vlam- men werd. Uit het politieonderzoek bleek, dat men ver- moedeljjk met brandstichting te doen had. De verdenking viel op den eigenaar, niet bewoner, van de woning, die na een streng verhoor een volledige bekentenis heeft afgelegd. Hiji is Maandag naar Breda overgebracht en voorgeleid bij den officier van justitie.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2