w* QEMENODE BEEIGHTEH ZAAMSLAG. PHILIPPINE. VLISSINGEN. RECHTSZAKEN. MEINEED VOOR EEN MEINEED? VERDRONKEN. DOOR EEN VRACHTAUTO GEDOOD. jf 14.50; per maand te ontvangen 20,25 en wekeiyksche te ontvangen 16,05. Wanneer we dit omrekenen en bij elkander voegen, wordt het een bedrag van ruim 1700. Het Comite is daarvoor zeer dankbaar; met bet ophalen der geldien wordt deze week een begin gemaakt. Eenige aanvragen om hulp werden be- bandeld, dock als niet belioorende tot de taak der commissie moesten deze worden afge- wezen. E>e onderhandeling met het Nat. Crisis- "Comite over te ontvangen bijdragen wordt voortgezet, met da hoop op een gunstigen 111! ■hip Besioten werd de Nationale Bloempjesdag voor het Nat. Crisis-Comit6 te houden, op Zaterdag 13 November a.s. Gewezen werd op de groote behoeften die er zijn. Ter verzorging van groep B. hebben aach aanvankelijk 154 gezinnen doen inschrij- ven, welk getal inmiddels is uitgebreid tot 183. Het aantal gezinnen dat rechtstreeks voor rekening van het Plaatselijk Comite komt bedraagt 119. Als men nu in aanmer- king neemt, dat er gezinnen zijn waarvan het hoofd, meer, of althans ongeveer twee jaren werikloos is geweest, kan ieder nagaan dat de behoefte groot is, ook al worden de gezinnen van groep B elke week met een ateunuitkeering geholpen. Wanneer wij bij: het nazien der ontvangen inschrijvingen ontdekken, dat tal van gegoede burgers en goed geeitueerde werklieden geen bijdrage hebben toegezegd, dringt het Oomitd er bij hen op aan, alsnog te besluiten, tot het inzenden van hunne bijdragen. BOTSING. Hedenmorgen kwam een auto uit Sas van Gent ter hoogte van het ,,Donkerstraatje" alhier een boerenwagen achteropgereden, weike hij wilde voorbijrijden. De auto kwam daartoij echter met den boerenwagen in bot- sing, met het gevolg, dat zoowel auto als boerenwagen zwaar besehadigd werden. Persoonlyke ongelukiken kwamen niet voor. WATERSOHA PSBESTUREN. Bij Kon. besluit is benoemd tot plaatsver- vanger van den dijkgraaf van den Van Dunne- polder, de heer J. D. Claeys te Philippine. M. SCHUYLENBURG. f De heer M. Schuylenburg, oud-directeur der belastingen, invoerredbten en accynzen, vroe- ger ook oontroleur alhier, is te 's-Gravenhage in den ouderdom van negentig jaar overleden. DOMEINEN. Bij Kon. besluit van 20 October 1932 is: 1°. aan A. van Dorst, opziener der domei- nen in Zeeland, te Middelburg, de persoonlijke titel van hoofdopziener dier domeinen ver- leend; 2°. aan A. van Dorst, voomoemd, op zijn venzoek, met ingang van 1 Januari 1933, eer- voi ontslag verleend uit zijn genoemde be- trekking. WATERSTAATSWERK. Op Woensdag 23 November a.s. zal aan het gdbouw van het provinciaal bestuur te Mid delburg worden aanbesteed: het onderhouden van het teer- en carbolineerwerk van kunst- werken, aanlegplaatsen en verdere inrichtin- gen, behoorende tot het kanaal van Ter Neu zen en de Rijkswaterleidingen bewesten en beoosten het kanaal en het uitvoeren van daarmede in. verband staande werkzaamheden, gedurende de jaren 1933 en 1934, in 2 per- ceelen en in massa, (raming perceel 1 f 990 per jaar, perceel 2 /2700, massa /3600). CRISIS-VARKENS WET. De Minister van Economische Zaken en Ar- beid heeft met ingang van 24 October 1.1. het levend gewicht, bedoeld in art. 11 van het Crisis-Varkensbesluit 1932, bepaald op 10 K.G. Ms oormerk, bedoeld in art. 11 van het Crisis-Varkensbesluit 1932, vastgesteld het nawolgende: Een o-vormig omlijnde letter N., aange- bracht: a. aan of in een der oorschelpen van het varkatf; b. naast de twee letterteekens van het district der gewestelijke varkenscen- traie, waarin de eigenaar van het varken, die dit aanbiedt ter merking, woont; c. door tatoueering of op een in de oorschelp beves- tigd metalen merkplaatje, heeft aangewezen als gewestelijke organisatie, bedoeld in artikel 12 van het Crisis-Varkensbesluit 1932: de vereeniging Zeeuwsche Varkenscentrale, ge- vestigd te Hulst. »E WEG PHILIPPINE—DRUJKWART. Volgens een berdcht in de Midd. Crt. zou gebleken zijn, dat de weg PhilippineDrie- krwart, vormende een schakel in de verbinding Oost-West van Zeeuwsch-Vlaanderen in zeer slechten toestand verkeert en hebben het be stuur van de A.N.W.B. en de K.N.A.C. ander- maal aan het provinciaal bestuur verzocbt een apoedige verbetering te willen bevorderen. Dot bericht zou den schijn kunnen wekken, alsof dit iets nieuiws is. We willen er daar- om op wijzen, dat die slechte toestand van den weg reeds sinds jaren een onderwerp van groote zorg voor het verkeer is geweest en de verbetering voor het gemeentebestuur van Philippine en het provinciaal bestuur. Ge- lukkig kan er aan worden toegevoegd, dat, na zeer langdurige onderhandelingen de ver betering van dien weg verzekerd is. Daarby is verkregen dat, behalve de bijdrage uit het Wegenfonds en die der provincie Zeeland, een bijdrage zal worden verleend van wege het rijk, terwijl in de verdere kosten nevens het bedrag dat voor rekening der gemeente Phi lippine blyft ook beduidende bijdragen zijn toegezegd door de gemeenten Ter Neuzen, Sas van Gent en Westdorpe. Aangezien voor het verbreeden van de weg ook onteigening van gronden noodig is, zal de voorbereiding van dit werk nog wel eenigen tijd vorderen. SMOKKELEN VAN KOEIEN EN VARKENS. Men schrijft aan de Midd. Crt.: ■Het smakkelen van koeien en varkens over de grens naar Belgie heeft den laatsten tijd weder een grooten omvang genomen. 't Gaat niet in 't klein, maar in kudden tegelrjk. Zaterdagnadht hebben de Belgische commie- zen in de buurt van Eecloo, 11 stuks koeien in beslag genomen, die op een boerderij ge- stald waren, en frauduieus ingevoerd waren. Scbietpartijen zijn niet zeldzaam. De ont- vanger van StroObrugge zou in deze maand reeds 12 verkoopingen van aangeslagen vee hebben gehouden. En de verdienste voor de smokkeflaars is ook niet gering. We vema- men van 'n persoon die 80 biggen had inge voerd en per stuk 50 frs. verdiende. Voor de Hollandsche beambten is het niet te doen het strafbare feit, dat alleen bestaat in het verboden over de grens voeren, te con- stateeren, daar passen de smokkelaars wel voor op. DE WINKELWEEK TE IJZENDIJKE. "Men heeft het daar gedurende de winkel- week niet bijzonder met het weer getroffen. Van de opening af tot den sluitingsavond viel er regen. Toch mag deze onderneming niet slecht geslaagd genoemd worden. Woensdag kon de openluchtbioscoop doorgaan, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Na deze voorstelling werd in de standzaal een accor- deonconcert gegeven, dat sohitterend slaagde. Ook Vrijdag kon men genieten van deze mu- ziek. Het bezoek aan de zaal was zeer be- vredigend. Zaterdagavond werd door de mu- ziekvereeniging een muzikale rondwandeling gemaakt, die echter door het slechte weer moest worden gestaakt. Zondag op den siuitingsdag, scheen de zon 's morgens in voile pracht. Doch na den mid- dag betrok de iucht en weldra viel de regen in stroomen neer. Toch werd de Z.V.B.-com pete tiewedst rijd IJzendijke IBreskens I ge- speeld. Deze wedstrijd is voor onze voetbal- vereeniging een bijzondere wedstrijd gewor- den, daar zij haar zwaarsten tegenstander met een 53 nederlaag huiswaarts stuurde. Daarna gaf het muziekgezelsehap van Bres kens een goed geslaagd concert in hotel „De Gouden Leeuiw". De voorzitter deelde mede, dat de winkel- week ondanks het zeer slechte weer sohitte rend geslaagd is. Gevonden voorwerpen. Bij den gemeente-veldwachter J. van Wes- tenbrugge alhier, zijn inlichtingen te bekomen omtrent een in deze gemeente gevonden rij- wielbelastingmerk 19321933 en een sleutel. De burgemeesters-vacature. J.l. Vrijdag werd alhier van wege een lid der Staten-Generaal de mededeeling ontvan gen, dat door H. M. de Koningin het besluit geteekend is waarbij in de bestaande vacature tot burgemeester dezer gemeente is benoemd de heer F. J. L. M. Dhooge, wethouder alhier. Als blyk van instemming met deze benoe- ming werd spoedig door vele ingezetenen de viag uitgestoken. Ondiertusschen was tot gisteren de benoe- ming nog niet in de Staatscourant afge- kondigd. GemeenteHjk ziekenhuis. Het bestuur der vereeniging tot het behoud van het gemeentelijke ziekenhuis heeft zich met een adres tot den raad gewend met het verzoek, het voorstel der commissie tot reor- ganisatie van de gemeentelijke ziekenhuisver- pleging niet aan te nemen. Het bestuur be- rekent, dat de nieuwe regeling met behoud van het gemeentelijke ziekenhuis f 34,675 min der zal kosten dan bij opheffing van dat zie kenhuis. Een haai. Aan het strand bij het z.g. Eiland te Vlis- singenr, is een haai vah oiget^eer twee meter aangespoeld. Het dier, dat toen het aan- spoelde nog leefde, is spoedig dood gegaan. Het cadaver is verwrjderd. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 18 October 1932. Veroordeeld wegens overtreding: Art. 22b Motor- en Rywielwet. Th. M., Sluiskil, 15 of 10 d. h. Art. 5 Openbare middelen vervoer. A. A. D., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h. Art. 113 Tramreglement. A. v. d. L., Seveneeken, 5 of 3 d. h. Art. 36 Alg. Polltieverordening Hoek. H. M., Hoek, vrijspraak. Art. 424 W. v. S. D. R., Ter Neuzen, 15 of 10 d. h. Art. 688—742 Arbeidswet. A. D., Axel, 15 of 10 d. h. Overtredingen Motor- en Rijwielreglement. K. M. K., Goes, /3 of 1 d. h.; J. L., Weeze, /I of 1 d. h.; A. P., Hoek, /3,50 of 2 d. h.; J. P. v. H., Biervliet, 3 of 2 d. h.H. K., Meeuwen, 3 of 2 d. h.; P. J. P., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h.; S. v. H., Axel, /I of 1 d. h.; J. A., Zaamslag, 3 of 1 d. h.; H. J. T., Bouchaute, /I of 1 d. h.; F. v. G., Clinge, /I of 1 d. h.; A. E. W., Hoek, 1 of 1 d. h.; D. K., Zaamslag, 0,50 of 1 d. h. Art. 19 Bjjz. Regl. Kanaal GentTer Neuzen. G. J. v. d. B., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h. Binnenaanvarings-reglement. A. S., Bouchaute, 5 of 3 d. h. Art. 30 Algem. Polltieverordening Axel. G. P. V., Axel, 5 of 3 d. h. Art. 460 W. v. S. W. F. v. d. H., Zaamslag, 5 of 3 d. h.; J. J. S., Zaamslag, 5 of 3 d. h. Art. 431 W. v. S. of art. 17 Alg. Polltie verordening Ter Neuzen. J. K. en Ja. S., Ter Neuzen, beiden f 10 of 5 d. h.; C. W., Ter Neuzen, 15 of 10 d. h. Art. 453 W. v. S. L. W. en J. J. S., Vlissingen, beiden f 10 of 5 d. h. Art. 86d Reglement op de wegen. Th. v. V., Assenede, /5 of 3 d. h.; P. C., Bouchaute, /5 of 3d. h. Art. 59 Algem. Politieverordening Ter Neuzen. H. E. A. V., Ter Neuzen, /2 of 1 d. h. Schriftelijke vonnissen. Art. 54 Drankwet. W. V., Ter Neuzen, herbergier, in eene voor het publiek toegankelijke localiteit waarvoor Burgemeester en Wethouders eene vergunning hebben verleend een persoon benedien 16 jaar, anders dan in gezelschap van een meerder- jarige toelaten. Ontslag rechtsvervoiging. Art. 461—424 W. v. S. P. K. G., K. C. G„ C. J. P. B., Ter Neuzen, alien 5 of 3 d. h. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 25 October 1932. De volgende zaken werden behandeld: M. G., oud 20 j., matroos te Dordrecht, werd verdacht dat hij op 15 September 1932 te Hansweert een duif, toebehoorende aan A. Tronkoe heeft verduisterd. Eisch: 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. C. v. H., oud 29 j., landbouwer te Zaam slag, werd verdacht dat hij op 11 Januari 1932, niet tijdig heeft opgegeven zijne voor- raad benzine voor de navordering der belas- ting. Eischf 40 boete of 1 maand hechtenis. Uitspraak: idem. M. d. B., oud 39 j., schippersknecht aan boord van het schip ,,Geranco" zonder vaste woonplaats, werd ten laste gelegd, dat hij op 2 November 1931 te Middelburg, niet heeft. vertoond een bewijs van inschrijving voor de Inkomstenbelasting. Eisch5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. Loud 36 j., binnenschipper op het schip „Atlas II", zonder vaste woonplaats, wegens als voren, gepleegd te Sas van Gent op 9 October 1931. Eischf 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. A. V., oud 31 j., binnenschipper op het schip „Desire" zonder vaste woonplaats, wegens als voren te Sas van Gent op 7 Octo ber 1931. Eisch: f 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. H. W., oud 45 j., binnenschipper op het schip „Antonia Christina", zonder vaste woon plaats, wegens als voren te Sas van Gent op 20 October 1931. Eischf 10 boete of 4 dagen nechtenis. Uitspraak: idem. G. Th. R., oud 37 j., binnenschipper op het schip Elisabeth", zonder vaste woonplaats, wegens als voren, gepleegd te Sas van Gent op 20 October 1931. Eisch10 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. F., oud 24 j., schippersknecht aan boord van het schip „Almein", zonder vaste woon plaats, wegens als voren, gepleegd te Sas van Gent op 9 December 1931. Eischf 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. I J. A. B., oud 30 j., schippersknecht aan boord van het schip Sophia'' zonder vaste woonplaats, wegens als voren, gepleegd te Sas van Gent op 22 October 1931. Eisch5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. A. B., voomoemd, wegens als voren te Sas van Gent op 30 October 1931. Eisch: 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. J. v. T., schippersknecht aan boord van het schip „Sophia", zonder vaste woonplaats, wegens als voren te Sas van Gent op 22 Oct. 1931. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. J. v. T., voomoemd, wegens als voren te Sas van Gent op 30 October 1931. Eischf 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. N. A. v. D., oud 45 j., schipper aan boord van het schip ..Anthemiel", zonder vaste woonplaats, wegens als voren te Sas van Gent op 5 Januari 1932. Eisch10 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. K., oud 34 j., binnenschipper aan boord van het schip ,,Rrjn en Binnenvaart 12", zon der vaste woonplaats, wegens als voren te Sas van Gent op 25 Februari 1932. Eisch5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. A. N. S., oud 22 j., schippersknecht aan boord van het schip „Filia Rheni", zonder vaste woonplaats, wegens als voren te Sas van Gent op 12 Maart 1932. Eisch7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. G., oud 23 j., schippersknecht aan boord van het schip „Marcel", zonder vaste woon plaats, wegens als voren te Sas van Gent op 18 Maart 1932. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. A. J. H. D., oud 23 j., schippersknecht aan boord van het schip „Kronenberg I", gepleegd te Sas van Gent. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. A. R., oud 32 j., schippersknecht aan boord van het schip Nebraska", zonder vaste woon plaats, wegens als voren te Sas van Gent op 28 October 1931. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. V., oud 31 j., binnenschipper aan boord van het schip ..Nebraska", wegens als voren te Sas van Gent op 28 October 1931. Eisch7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. BEeEDIGD. Maandag werden ter openbare terechtzit- ting voor burgerlijke zaken der Arrond. Rechtbank te Middelburg beeedigd als plaats- vervangend kantonrechter te Oostburg, de heeren P. Erasmus, burgemeester van Oost burg en A. Mijs, notaris te Oostburg. Een eenvoudig proces-verbaal leidt tot groote gevolgen. Het „Handelsblad" meldt: Ruim een jaar geleden maakte de veldwach- ter te Koog a. d. Zaan proces-verbaal op tegen een motorrijder: die' op ongebruikelijke en gevaarlijke wijze een passagier vervoerde. Deze zat n.l. niet op het duo, maar zoo- als de veldwachter dit constateerde en later door anderen is bevestigd op de benzine- tank, met beide beenen aan een kant. Toen de motorrijder, in dit verslag vender A te noe- men, voor den kantonrechter te Zaandam ver- scheen, verklaarde hij dat tegen hem proces- verbaal was opgemaakt, en hij had den veld wachter rustig zijn gang laten gaan, hoewel de man op de benzinetank, hier vender B te noemen, had gestuurd. En B bevestigde dit onder eede en zette tevens uiteen dat het zadel iets was achteruit gezet, daarvoor, dus boven de benzinetank, een tweede zadel was aangebracht, waarop h\j op normale wjjze hajd gezeten en zoo den motor had bestuurd. De kantonrechter sprak A vrij. De veldwachter kon zich met dit verloop van zaken niet vereendgen en besloot getui- gen te zoeken om een vervolging van B wegens meineed mogelijk te maken. Dit zou hem al zeer gemaikkelgk zijn gevallen omdat naar aanleiding van een verslag in een blad die getuigen zich eigener beweging bij hem zouden hebben gemeld. B werd vervolgd, stond terecht voor de Haarlemsche Recht bank, waar op zijn beurt A onder eede be vestigde dat hetgeen B voor den kantonrech ter had medegedeeld, der waarheid getrouw was. Nu werd ook A wegens meineed ver volgd en de Haarlemsche Rechtbank veroor- deelde de jongemannen ieder tot acht maan- den gevangenisstraf. Van dit vonnis zijn zij in hooger beroep ge- komen ook het O. M. had appfel aangetee- kend bij het Gerechtshof te Amsterdam, dat in een zeer langdurige zitting de zaken heeft behandeld. Daarbij bracbt de president mr. Joh. M. Jolles alle getuigen met nodruk onder de oogen dat thans uitsluitend de waar heid kon worden geduld omdat anders, zoo- als de president zeide, deze meaneedzaken weer nieuwe tengevolge zouden hebben. De veldwachter bleef bij zijn verklaring, ook anldere getuigen die gezien hadden dat B op de benzinetank met beide beenen aan e6n kant had meegereden. Daamaast waren er deskundigen die deze methode van motorrijden niet heeiemaal onwaarschijnlijk, maar toch zeer gevaarlijk en waaghalzerig achtten. Op een voor het Hof opgestelden motor werd dit alles gedemonstreerd, hoe in dat geval de be- stuurder toch (nog juist) koppelingen en rem- men zou kunnen hebben bediend. Dat, bij deze ongewone rij-methode, B zou hebben gestuurd lag op de grens van het onmogelijke. De verdachten hunnerizijds weken oak niet af van de reeds voor den kantonrechter afgelegde verklaringen en hielden vol dat B had ge stuurd en A, toen de veldwachter zich tot hem richtte, proces verbaal tegen zich had laten opmaken, verder niets zeggende. Er waren ook nog enkele getuigen die A en B, toen zij indertijd het kantongerecht ver- lieten, tegen elkaar hadden hooren zeggen ,,den politieman fijn tuk te hebben gehad," iets wat de verdachten ten stelligste ontken- den dat het geval zou kunnen zijn geweest. De procureur-generaal mr. baron Van Harinxma thoe Slooten, heeft tenslotte beves- tiging van de vonnissen geeischt. Het Hof zal 3 November arresten wijzen. DOODSLAG OP EIGEN DOCHTER. De rechtbank te Maastricht heeft de 56- jarige vrouw te Kerkrade wegens doodslag op haar edgen 15-jarige dochter, op 20 Juni gepleegd, veroordeeld tot acht jaar gevange nisstraf. De eisch was twaalf jaar. HET DRAMA TE PUTBROEjii. Maandag diende voor den Hoogen Raad het cassatieberoep van vader en zoon Van der Elsen uit Putbroek tegen het arrest van het gerechtshof te 's-Hertogenbosch waarbij de vader is schuldig verklaard aan het voortge- zet misdrijf van doodslag en was veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, terwijl de zoon was schuldig verklaard aan poging tot dood slag en was veroordeeld tot 6 jaar gevan genisstraf, met vemietiging van het vonnis der Roermondsche rechtbank. Rapporteur was mr. Meekman. De verde- diger, mr. Tripels, lichtte 4 cassatiemiddelen toe. De conclusie van den procureur-generaal volgt over 14 dagen. DE FILM „MATA HARI". De president van de rechtbank te Rotter dam heeft in kort geding uitspraak gedaan in de zaak van de gebroediers Zelle, als eischers, contra de N.V. Tusschinski en hare leden als gedaagden betreffende het verbod van de vertooning van de film „Mata Hari". De president heeft zich bevoegd verklaard en de door eischers gesteide vordering afge- wezen en hen veroordeeld in de kosten van het geding, omdat z.i. de film niet schadelijk is voor de nagedachtenis van Mata Hari. a GOED AFGELOOPEN. Zondagmorgen behandelde een moeder in een woning aan de Hoefkade te 's Hage, haar vijfjarig dochtertje met aether. In de nabij- heid stond een brandend theelichtje. Door dampen van den aether raakte het meisje plotseling in brand. De moeder wierp onmid- dellrjk een japon over het kind, zoodat het geen zware brandwonden kreeg. Het meisje is in het ziekenhuis opgenomen. DOOR GESCHORSTEN ARBEIDER MES- STEKEN TOEGEBRACHT. Een bij de werkverschaffing in het Rheder- veld voorloopig geschorste arbeider G. K., af- komstig uit Bellingwolde, heeft na een korte woordenwisseling met den ploegbaas G. over zijn schorsing, dezen aangevallen en met een mes zes steken in schouder en rug toege- bracht. De ploegbaas, die in het open veld door G. werd staande gehouden, wist na een hevige vechtpartij te ontkomen. Zijn wonden zijn vrij emstig, maar niet levensgevaarlijk. De dader is door de marechaussde aangehouden. VERGIFTIGDE KAAS. In het Westland zijn in de laatste dagen enkele kooplieden bezig met het venten van kaas, die naar gebleken is, van niet te beste kwaliteit meer is. In een viertal gezinnen te Hoek van Holland zijn na het gebruik van kaas van de bedoelde venters gekocht, vergif- tigingsverschijnselen opgetreden. Thans heeft hetzelfde zich voorgedaan in twee gezinnen te Naaldwijk, waar eveneens van venters kaas was gekocht en gegeten. De politie heeft de resten van de kaas voor onderzoek in beslag genomen, terwijl naar de venters een onderzoek wordt ingesteld. Maandagochtend halfzeven is onder de ge meente Valburg in de rivier de Waal ver- dronken Berend Jan Qorlog, schippersknecht aan boord van de Rijnaak Doggersbank, ge- boren te Zuidwolde 6 Mei 1968 en het laatst gewoond hebbende in de gemeente Midwolda. Signalement: lang 1.80 M., blond haar, blauwe oogen, neurf gewoon, vermoedelijk gekleed in zwart manchester broek en vest, wit onder- goed, blootshoofd. By vinding van het lijk verzoekt de burgemeester van Valburg draad- bericht. Maandagavond reed te Haarlem een vracht- auto uit de Heerenvest de Antoniestraat in. De auto had een snelle vaart en slingerde hevig. Plotseling kwam een van de voor- wielen op het rechtertrottoir, waar de 73- jarige van R. liep. Hij werd tegen den grond geslingerd en kreeg een voorwiel en een ach- terwiel over het lichaam. H(j was vrijwel op slag dood. Het lijk is naar het St. Elizabethgasthuis gebracht. De chauffeur van den vrachtauto was door- gereden. Het nummer van den auto is echter bekend. OUDE MAN DOODGESTOKEN. Maandagmiddag is te Putten de 80-jarige gepensionneerde oud-Indisch militair J. Snee- man doodgestoken. De man zat in zijn kost- huis te eten, toen hijl werd aangevallen door zijn ongeveer 40-jarigen mede-kostganger J. van B., met wien hij des morgens ruzie had gehad. De aanvaller trof den man met een mes in het hart. S. was onmiddellijk dood. De kostbaas, die toesnelde, heeft den aan valler gegrepen en hem een zoo hevigen slag toegebracht, dat deze bewusteloos ineenzakte. Toen de man weer bijkwam is hij door de in middels gearriveerde politie gearresteerd en naar het gemeentehuis gebracht. Het lijk van den vermoorde is naar het lijkenhuis vervoerd. SMOKKELARIJ VAN MARGARINE. Na de groote invoeren van Belgisch brood in de Brabantsche grensdorpen, is thans de voor de winkeliers dier dorpen nadeelige in- voer van Belgische margarine gekomen, zoo meldt „De Tijd". Door de sterke prijsstijging van de margarine in Nederland is een zeer sterk prijsverschil ontstaan tusschen het Nederlandsche en Belgische product. Terwijl de eerste met ongeveer een gulden per K.G. moet worden betaald, doet de Belgische niet eens de helft daarvan. Onder deze omstandighedem is in den smok- kelhandel het artikel margarine ontstaan. Massa's kilogrammen Belgische margarine vinden in de Zuidelijke grensdorpen thans hun weg naar Nederlandsche magen. In vele grensdorpen van het Brabantsche land begint de toestand geleidelijk aan tra- gisch voor den dorpsbakker, die doorgaans ook dorpskruidenier is, te worden. Omdat de prijs van de margarine in Duitsch- land veel lager is dan in ons land, worden er groote hoeveelheden margarine over de grens naar de Limburgsche mijnstreek gebracht. Deze gesmokkelde margarine wordt langs de huizen gevent en aan particulieren en weder- verkoopers verkocht. De rijksambtenaren hebben reeds honderden kilo's margarine in besiag genomen, weike te Heerlen zijn opgeslagen en door den fiscus worden verkocht, nadat de waar is onder- zocht. Te Venio hehben rijksambtenaren aange houden W. W. en P. B., beiden uit Belo af- komstig, die 50 pond margarine op fraudu- leuze wijze uit Duitsdhland trachten in te voeren. De margarine werd in beslag ge nomen. Men meldt uit Venio aan de N. .R. Crt.: Sedert de laatste dagen is de botersmok- kelarij langs de Noord-Limburgsche Oost- grens aanzienlijk toegenomen. In verband met de inwerkingtreding van de Crisis- zuivelwet is de prijs van de margarine hier te lande belangrijk gestegen boven het bedrag hetwelk in de Duitsche grensplaatsen voor de margarine wordt betaald. Aan de hand van de aanhoudingen van de laatste dagen blykt, dat het vooral werk- loozen zrjn, die partytjes van 20 tot 50 K.G. boter trachten in te voeren. Vrijdag zijn vier aanhoudingen geschied. Ook Zaterdagmiddag zijn twee mannen, S. genaamd, die elk 30 K.G. margarine fraudu ieus trachtten in te voeren, aangehouden. De boter werd in beslag genomen en proces- verbaal werd opgemaakt. De grenswinkeliers ondervindem reeds de nadeelige gevolgen van dit nieuwe smokkel- bedryf. De margarineverkoop staat nagenoeg stop. In verband daarmede heeft 't hoofdbestuur van den Eimburgschen middenstand zich tele- grafisch ter bevoegder plaatse gewend om de aandacht op deze aangelegenheden te vesti- gen. WAPENSMOKKELARIJ IN NOORD-LIMBURG. Thans is gebleken, dat te Venio in het ge- heim wapens verhandeld zijn. Een Nederland sche vrouw en een Duitscher zijn op heeter- daad betrapt by het smokkelen van een flinke party. Na lang zoeken viel de verdenking van de politie op een Duitscher, die connecties onder- hield met een vrouw uit Venio. Vrijdagavond stelde de politie zich op bij een cafd aan den Leutherweg, waar meermalen conferenties werden gehouden tusschen beide personen. Laat in den avond dook de auto van den Duitscher op. De man ging het cafd binnen. Na eenigen tijd kwam een vrouw naderbij met een groote zware does onder den arm, weike zij in den wagen deponeerde. Nu werd het voor de rechercheurs tijd om in te grijpen. De Duitscher en de vrouw werden gear- resteerd en de doos aan een onderzoek onder- worpen. Zy bleek 42 revolvers en 550 patro- nen te bevatten. In verband met dezen frauduleuzen handel is nog een derde persoon te Venio ge- arresteerd. NOG MEER VLIEGMACHINEDEELEN AANGESPOELD. Bij paal 70 te Zandvoort is Donderdagavond een gedeelte van een vleugel van een vlieg- machine en een hoogtetoer van twee meter lang met en aluminium draaivlak in blauw- witte kleuren aangespoeld. De brokken waren bedekt met wier, dat vastgegroeid was, waaruit deskundigen de conclusie hebben getrokken, dat het van 1 tot 3 jaar geleden kan zijn, dat het vliegtuig in zee is gevallen. Ook bij het Strandhotel is een stuk van een vleugel aangespoeld. De Zandvoortsche politie heeft een onder zoek ingesteld, doch men heeft nog niets kunnen vaststellen omtrent de herkomst. Reeds Woensdagavond is, zoo meldt de Maasbode onder de gemeente Egmond aan Zee een stuk van een vliegtuigvleugel aange spoeld, dat ook alle kenteekenen droeg van reeds geruimen tijd in zee te hebben gelegen. Er werd ook gevonden een rechthoekig triplex-plaatje met de volgende letters en cyfers RAJD 485, 13 November 1925 en daaron- der: F 8/11056. De wrakstukken van de vliegtuigen worden thans door den Rijks Studiedienst voor de Luchtvaart onderzocht, om na te gaan van weike vliegtuigen deze stukken afkomstig zyn. Dit onderzoek is nog niet geheel be- eindigd. Men heeft hier te doen met wrakstukken van twee toestellen. Van het eene kan reeds met zekerhedd worden verklaard, dat het geen Nederlandsch toestel is geweest, van het andere zal dit nog nader moeten blijken. Het is niet onwaarschijnltjk, dat men met Engelsche toestellen te doen heeft. Volgens „Het Volk" is komen vast te staan, dat de bij Zandvoort gevonden wrakstukken de overblyfselen van een Engelsch legervlieg- tulg zijn. ZESTIEN VARKENS VERBRAND. Zaterdagavond is te Lattrop gemeente Denekamp, de boerderij van den landbouwer R. geheel afgebrand. Alles ging verloren, terwijl 16 varkens in de vlammen omkwamen. VAN EEN BRUILOFT KOMTRUZIE. Te Kerkrade Is Zaterdagavond een hruiloft gevierd, waar aan het slot van het feest ruzie ontstond. Een der muzikanten kreeg van een der gasten een zwaren slag met een stoel op het hoofd, zoodat de muzikant zwaar gewond naar het ziekenhuis moest worden overge- bracht. De dader is gearresteerd. In de brui- loftszaal lag alles overhoop!

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2