VAN EEN DOODE DAME EN EEN LEVEND HONDJE. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN., dam, op het vermoeden, dat daar een aantal wapens bestemd ter clandestiene verhandeling en afkomstig uit Belgie, aanwezig waren. Inderdaad heeft zij in dit cafe beslag kun- nen leggen op een aantal revolvers. De cafe- houder en nog iemand, die vermoedelijk hier- bij betrokken is, zijn door de politie meege- noraen. Na verhoor en nadat proces-verbaal was op- gemaakt, zijn zij weer op vrije voeten gesteld. BOETE WEGENS MEDE NEMEN VAN PASSAGIERS. Zandog is de fonkelnieuwe autobus van den busexploitant P. uit Groesbeek door Duitsche douanebeambten bij den terugkeer van die bus van een uitstapje naar Duitsehland aan de grens aangehouden en in beslag genomen. De eigenaar kon de bus weer vrijkrijgen tegen be- taling van een boete van 1350. Deze boete werd geeischt, omdat de beer P. onderweg op Duitsch gebied twee Duitsche passagiers had opgenomen. ZIJN HOOFD VERKOCHT. Een geheugenartist, Datas van naam, die in een zuidelijke voorstad van Londen woont, heeft zijn hoofd verkocht aan een Londensch universiteits-ziekenhuis. Hij heeft er duizend pond sterling voor gekregen, benevens een jaargeld van 360 pond sterling zoolang hij leeft. Het geld is byeengebracht door een groep dokters, die de hersenen van Datas wil- len ontleden en analyseeren teneinde te zien of zij in de samenstelling en de structuur een verklaring kunnen vinden voor zijn buitenge- woon geheugen. Datas heeft 2000 feiten en data van den grooten oorlog in zijn hoofd. Hij kent de namen van alle paarden die de afge- loopen 29 jaren de Derby hebben gewonnen en tevens alle bijzonderheden van den ren, de namen van de jockey's, de weersgesteldheid, eigenaar, wedprijzen, enz. E.F.N AANSLAG OP DE ZEISTER TRAM? Maandagavond omstreeks 8 uur deelde de tramgeleider L. V., van de tram Utrecht Zeist aan de politie in De Biit mee, dat een van Utrecht komende stoptram ter hoogte van de buitenplaats Arenberg over een 5 c.M. breede ketting reed, die daar in het linker- tramspoor was gelegd. De tram sprong daar overheen en ontspoorde niet. Een der uitein- den (enkele schakel) lag dubbel. Daar dit bij een eventueel verliezen vrijwel uitgesloten is, wordt aan kwaadwilligheid gedacht. De ketting is gedeponeerd op het bureau van politie in De Bilt. Er wordt een streng onderzoek ingesteld. INVAL IN EEN POSTKANTOOR. Te Latimer, in Buckingmashire, vershhenen twee mannen op een postkantoor om te vra- gen naar postwissels. De beheerster zeide, dat zij te laat waren, waarop de mannen heen- gingen; de vrouw vertrouwde echter het zaakje niet en deed dadelijk de deur van het kantoor op slot. Meteen klopte zij op den muur van de buren en vervolgens ging zij naar de achterdeur, doch daar werd zij begroet door twee mannen met revolvers. Meteen verschenen de buren, vader en zoon Harring ton. De bandieten zetten hen tegen den muur met de revolver tegen de borst. De zoon wist evenwel voor een oogenblik de aan- dacht van zijn belager af te leiden; dook, sloeg hem de revolver uit de hand en trachtte hem vast te houden. De man rukte zich ech ter los, en beide kerels gingen er vandoor. Een achtervolging door de politie per auto mooht niet baten. Hoewel dadelijk de omtrek gealarmeerd werd en alle wegen werden af- gezet, heeft men de kerels niet te pakken kunnen krijigen. Men denkt dat zij er met een gestolen auto vandoor zijn gegaan. DOOR ZIGEUNERS GESTOLEN? In Sonthausen, een klein plaatsje in Beieren, meldde zich ruim een week geleden een jon- gen b\j de politie, aldus meldt het ..Volksblad". Hij bezat geen papieren en toen men hem naar zijn naam vroeg kon hij slechts zeggen dat hij Alfons heette. Over zijn familie of herkomst kon de knaap niets vertellen. Toen men hem verder ondervroeg, vertelde hij een ramantische geschiedenis, die eerst door de politie moet worden onderzocht. Van zijn vroegste jeugd af tot ongeveer vier maanden geleden moet hij met een zigeuner zijn rondgetrokken, die Reinhard Georg werd genoemd. De reis ging van land tot land en elken keer, dat de grens moest worden ge- passeerd kreeg de jongen opdracht, zich in den woonwagen te verstoppen, opdat de grensbeambten hem niet zouden zien. Zigeu ner Georg had Alfons opgedragen, op hun tochten alle losloopende kippen, die zij tegen- kwamen, te vangen. Maar blijkbaar was de man van meening, dat de jongen in dit werk niet handig genoeg was, want vier maanden geleden joeg hij hem met de zweep uit zijn wagen. Dit moet te Lyon zijn gebeurd. Alfons had eens gevraagd hoe zijn ouders heetten, doch in plaats van een antwoord kreeg hij een geweldig pak slaag. De zigeuner had hem nooit meer verteld, dan dat hij Alfons heette en dat hij 3 Maart 1914 te Weenen geboren was. En toen hij hem wegjoeg en Alfons jammerend vroeg, wat hij nu moest doen, zei de zigeuner: „Ga maar naar Weenen". Zoo vatte Alfons het plan op, te voet naar Weenen te gaan. In Zurich werd hij opge- pakt en over de Badensche grens gezet. Op 12 September arresteerde de politie te Con- stanz hem, doch liet hem kort daama weer vry. Na eenigen tijd gezworven te hebben bereikte hij eindelijk Sonthausen, waar hij zich bq de politie meldde. Toen men den jongen vroeg, of hij zich iets uit zyn kinderjaren herinnerde, antwoordde hy dat hij in zijn geboortestad veel soldaten met hooge, ronde mutsen en andere met platte helmen had gezien. Dat zijn eenig jeugdher- inneringen. De politie staat voor een raadsel. Men uit de veronderstelling, dat Alfons een in Weenen geboren kind is, dat op zeer jeugdi- gen leeftijd door zigeuners werd gestolen. Voorloopig echter kan men geen oplossing voor dit raadsel vinden. DIEVEN DIE VOOR KLEIN DUIMPJE SPELEN. Men kent het verhaal van Klein Duimpje, die broodkrutmels strooide om den weg naar huis terug te vinden. Zijn sprookje heeft aan- leiding gegeven tot 'n padvindersspelletje, dat spoorzoeken heet. Een padvinder legt ver- schillende aanwijzingen en anderen moeten trachten dat spoor te volgen. Op een derge- lyke manier zijn Vrydag dieven te werk ge gaan, die ingebroken hadden te Fulmer, een dorpje in de buurt van Beaconsfield. Terwyi de familie aan tafel zat, waren zy met een ladder geklommen naar een raam op de eerste verdieping, dat zij hadden ingedrukt. Zij stalen wat juweelen en bont, en stopten dat in een donzen deken. By hun vlucht moet de deken zjjn blijven haken aan prikkeldraad, tenge- volge waarvan de politie 'n veeren spoor vond waarlangs zij de dieven kon vervolgen. Ten elotte hadden dezen echter gemerkt, dat zy het hun vervolgers wat al te gemakkelyk maakten en hadden den deken weggeworpen. De waarde van hun buit bedraagt ten hoogste honderd pond. DE „KONING DER SMOKItELAARS" OOK EEN KINDERBEUL. Zaterdag verscheen de ,,smokkelkoning" Szymansky, geescorteerd door zes politie- mannen voor den politierechter te Dilsseldorf. De schotwond, welke hy bij zijn gevangen- neming heeft opgeloopen, is klaarblijkeiyk niet van emstigen aard geweest, hij zag er ten minste goed uit. In onberispelijk donker pak met witte slob- kousen, de handen nonchalant in de zakken, nam hij zelfbewust plaats naast zijn verdedi- ger. Hij schijnt dit gedingetje niet au serieux te nemen. In vergelijking met de straf, die hem voor den smokkelhandel te wachten staat, is het dan ook slechts een bagatel. Szymansky had zich ditmaal te verant- woorden wegens mishandeling van een acht- jarig jongetje. In den avond van 16 Dec. 1930 stond de auto van Szymansky, welke toen nog koffiesmokkelaar was, te Diisseldorf voor een cafA Hij droeg een achtjarig jongetje op op den wagen te passen, terwijl hij met zijn ge- trouwen Riszdorf een glaasje ging drinken. Het bleek later, dat er koffie uit den wagen ontvreemd was en zonder een onderzoek in te stellen, vermoedde hy, dat het jongetje zich een paar zakjes had toegeeigend. In eenigs- zins beschonken toestand viel hij op den jon gen aan en mishandelde hem op een beest- achtige wijze. Riszdorf werd tot een geld- boete veroordeeld, doch Szymansky nam de wijk naar Venlo en kon eerst nu over het ge- val onder handen worden genomen. De politierechter noemde een dergelijke mis handeling van twee groote kerels op een ventje van acht jaar beneden peil en veroor- deelde hem tot drie maanden gevangenisstraf. Szymansky gaf de feiten toe en merkte slechts op, dat hij eenigszins beschonken was geweest. Mevrouw Carry Foster, een 64-jarige Ame- rikaansche dame, die in Florence woonde, had bij testament bepaald, dat, in geval zij kwam te overiyden, haar Chineesch schoothondje, waaraan zij buitengewoon gehecht was, ge- dood moest worden om tegeiyk met haar te worden begraven. Na haar dood wilden haar vrienden het hondje toch in het leven houden. Men heeft er lang en breed over gesproken, advocaten werden er by gehaald totdat men eindeiyk een artikel in de Italiaansche wetgeving had gevonden, waarbij het venboden is menschen en dieren in een doodkist te begraven, zooals de Amerikaansche dame biji testament had be paald. De begrafenis moest reeds 14 dagen worden uitgesteld, omdat de advocaten zooveel tyd noodig hadden om deze moeilgke juridische kwestie tot oplossing te brengen. Thans heeft men mevrouw Foster begraven en het hondje heeft men weten te redden, maar het arme dier treurde zoodanig om zijn meesteresse, dat het dagen achtereen alle voedsel weigerde en dientengevolge na korten tijd is gestorven. EEN NIEUW MIDDEL TEGEN RATTEN. Men heeft een nieuw middel ontdekt om ratten te verdelgen en wel door middel van bacillen. Het is een vinding van het Instituut Pasteur, dat vooral met het oog op het pest- gevaar heeft gezocht naar een bacil, die een doodelijke uitwerking had op ratten, maar niet schadelijk zou zijn voor menschen en ge- wone huisdieren. Hiervoor heeft men nu ge- kozen den bacil van den z.g. muizentyphus. Wanneer ratten een bepaalde hoeveelheid ba cillen in hun eten krijgen, sterven zij na kor ten tijd aan een ziekte, die eenigszins doet denken aan typhus, maar waarvoor menschen en onze gewone huisdieren immuun zijn. Bo- vendien is deze ziekte zeer besmettelijk, zoo- dat men in een bepaalde wijk slechts een paar ratten behoeft te infecteeren, om een ware epidemie te doen ontstaan onder die schadelijke knaagdieren. Men mag er echter niet op hopen, dat de ratten door dezen maat- regel voorgoed uitgeroeid zullen worden. Het is n.l. zeer goed mogelijk, dat zij op den duur voor deze ziekte onvatbaar zullen worden, maar voorloopig kan men er toch een groot aantal dieren mee dooden, zonder er meer moeite aan te besteden dan nu bij het strooien van vergif. 70-TAL KAN ARIES VERBRAND. Vrijdagmorgen om 5 uur ontdekten voorbij- gangers, dat brand woedde in het sigaren- fabriekje, toebehoorende aan den heer O. Ebtoens, aan de Tuinen te Leeuwarden. Terstond waarschuwden zij de brandweer, die met veel materiaal uitrukte. Weldra tastte zij het vuur dat in de twee verdiepingen hooge fabriek woedde met zes stralen aan. Een oogenblik liepen de belendende perceelen gevaar. De belendende schoenmakerswerk- plaats van den heer H. Steeman, waarna het vuur oversloeg, brandde geheel af. Verdere uitbreiding wist men te voorkomen. Bij den heer H. gingen verschillende machines, be- nevens een groote partij schoenen verloren. Ook een 70-tal kanaries verbrandden. Van de fabriek en de schoenmakerswerk- plaats Is slechts een gedeelte der muren bly- vem staan. De oorzaak van den brand kon niet worden vastgesteld. De schade wordt door verzekering gedekt. EEN RAADSELACHTIG GEVAL. Te Madrid wordt een onderzoek ingesteld naar de herkomst van een 23-jarig meisje, dat in haar kamer gevonden is lijdende aan ver- giftiging. Er wordt verondersteld, dat ze een verhouding had met een diplomaat die zich momenteel te Cairo bevindt. Men hoopt, dat zijn verklaring zal leiden tot haar identificatie. Het meisje was bekend by het Britsehe con- sulaat en by de Spaansche politie. Zij, wei gerde echter steeds op te geven wie zy was. De Britsehe consul deed verschillende pogin- gen om haar identiteit te ontdekken en naar is komen vast ste staan is ze niet van Engel- sche afkomst. zy liet zich in het hotel inschryven op een Zondag en beweerde van Barcelona te komen, Achteraf blijkt, dat ze in het geheel geen paspoort had, hoewel ze in het hotel opgaf, dat dit stuk in haar koffer zat en ze het den volgenden dag zou toonen. - Ze noemde zich „Gloria Hopfield" en zeide van Engelsche af komst te zyn. Ze informeerde naar een zekeren Spaanschen diplomaat, die ook in het hotel gelogeerd had en vroeg of ze zyn kamers kon krijgen. Den volgenden morgen werd ze door het dienstmeisje gevonden, liggende op den grond terwijl zy een tijidschrift omhelsde, waarin een foto van den diplomaat afgebeeld stond. Het meisje is nu onder behandeling van een dokter die tot nog toe steeds onsamen- hangende zinnen van haar te hooren kreeg met een eenigszins Fransch accent, en ver der weet men alleen dat haar voomaam Georgette is. WAT BEPAALT DE WERKING VAN KOFFIE De bekende Atheensche pharmacoloog prof. Joachimoglu, die zich reeds veel heeft bezig- gehouden met onderzoekingen naar de wer- king van alcaloiden, vooral bij het dageiyksch gebruik er van in dranken, zooals koffie, thee enz., heeft onlangs wederom de werking der koffie volgens de modemste onderzoekings- methode bestudeerd. Hij bediende zich nu van de haarprikkel- methode van prof, von Frey, waarmee men nauwkeurig de diepte van den slaap kan me- ten en vond op deze wijze, dat door gewone coffeine houdende koffie of door zuivere cof- feine de slaap volkomen verdween, terwijl de coffemevrije koffie daarentegen geen opwek- kende werking op het centrale zenuwstelsel uitoefende. Werd de coffeine in een aftreksel van coffemevrije koffie gegeven, dan werkte de coffeine sterker dan in zuiver water opge- lost, terwyi de ehlorogeenzure kali coffeine, dus de vorm, waarin de coffeine in de koffie voorkomt, een zwakkere opwekking veroor- zaakte dan zuivere koffie. Het chlorogeenzuur zelf had geen uitwerking. DE SWEEPSTAKE. Donderdag is te Dublin de trekking van de Sweepstake op de Cesarewitch begonnen. De totaale ontvangsten van deze Sweepstake heb ben 3.624.448 pond sterling bedragen. Het prij- zengeld, na aftrek van administratiekosten en giften aan de Iersche ziekenhuizen, bedraagt 2.378.939 pond sterling. Er zijn 33 prijzen van 30.000 pond, 23 van 15.000 pond en 23 van 10.000 pond. De trekkers van 24 geplaatste paarden ontvangen elk 1458 pond 6 shilling 8 pence. Er zyn voorts 10 groote troostprijzen van 7893 pond en 18 shilling en 2300 troost prijzen van 100 pond. De trekking van de troostprijzen geschiede Zondag en Maandag. De andere prijzen zijn Vrijdag uit den grooten trommel gekomen. Onder de gelukkigen is een zekere lady Mill, die een favoriet paard heeft getrokken. Haar echtgenoot, die parlementslid is, heeft nog slechts eenige dagen geleden verklaard, dat hij beslist tegen Sweepstake is. In de lijst van hen, die een paard hebben getrokken en die dus in elk geval zijn verze- kerd van een bedrag van 1458 pond 6 shilling en 8 pence, komen een achttal Nederlanders voor. DE „BROER VAN MIJNHEER". Woensdagavond verVoegde zich te Eind hoven aan de waning van den heer W., een Duitscher, een landgenoot. De heer W. was niet thuis. De vreemdeling zeide aan de buurt, dat hij een broer van den heer W. was en absoluut binnen moest zijn, aldus de „Msb." Hij probeerde al zijn sleutels maar geen enkele paste op de deur. Tenslotte is hij door 't dakraam binnengekomen. Na een kwartier heeft hij de woniing weer verlaten. Toen de heer W. thuis kwam, blSek hem, dat er voor 600 gestolen was. Van een broer wist hij niets NA TWINTIG JAAR TERUG GEVONDEN. Een echtpaar te Southend on sea, waarvan de man een Griek is, vertoefde in 1912 by het uitbreken van den Balkanoorlog te Athene. De vrouw was ziek en haar drie maanden oude dochtertje werd aan een kindermeid toe- vertrouwd. De ouders moesten Athene ver laten met achterlating van het kind. Zij kwa- men in Saloniki en deden daar pogingen om met de verzorgster van het kind in aanraking te komen, wat niet gelukte. Den heelen oorlog door zochten zy op den Balkan naar het kind, zonder het te vinden. Toen de oorlog uit was, keerden zij naar Engeland terug. Zij vergaten echter het verloren kind niet. Vier jaar ge leden kregen zij eenige aanwyzingen en ten slotte is Georgiadis, de man, er in geslaagd zijn dochter op te sporen. Zij was in een Ser- visch weeshuis terecht gekomen en later ge- adopteerd door den directeur van het postkan toor te Belgrado. Het meisje, dat thans dus twintig jaar oud is, is nu druk bezig Engelsch te leeren. Haar moeder is een Engelsche en haar vader is al sinds 1907 genaturaliseerd Engelschman. In den oorlog vertoefde hij op den Balkan voor den Engelschen spionnage- dienst. AANGESPOELDE MONSTERVISSCHEN. Voor eenige weken werden te Banjoewangi hevige aardbevingen waargenomen, welke met zeebevingen gepaard gingen. Aan die zeebevingen wordt het toegeschre- ven, dat op 't strand van Banjewangi, 3 K.M. ten Zuiden van de haven, drie potvisschen van kolossale afmetingen zijn aangespoeld, aldus de „Ind. Crt." Zooals bekend, behooren pot visschen tot de zoogenaamde diepzee-visschen, die zich niet aan de oppervlakte van den Oceaan niet thuis gevoelen en dan al heel gauw het bewustzijn verliezen, hetgeen met de aangespoelde monsters waarschijnlijk het geval is geweest; zij schijnen bovendien een botsing gehad te hebben, gezien de verwondin- gen, welke zy vertoonen. De cadavers bezorgen een grooten last aan het B. B.; zij verspreiden een ondragelijken stank en de opruiming gaat met moeilijkheden gepaard. Anvankelijk werd geprobeerd ze in stukken te hakken en te begraven, doch aldra moest die arbeid worden gestaakt, wegens den bedwelmenden stank, en zoo faalden ook de pogingen om de doode beesten in zee te trek- ken en te doen wegspoelen; trossen en kabel- touwen, getrokken door 500 koelies, knapten door. Men heeft 't met dynamiet geprobeerd doch de springstof sorteerde geen effect; het vleesch was door verrotting zoo week gewor- den, dat er slechts gaten in de beesten wer den geslagen. Er zou een poging worden gedaan om de cadavers te verbranden; er zou hout op wor den gelegd en daarna de brand daarin wor den gestoken. Toen de potvisschen waren aangespoeld spoedde de bevolking er zich heen om uit de lichamen stukken vleesch te snijden voor con- sumptie, doch onmiddellijk vaardigde de Regent een verbod uit. BERLIJN HEEFT ZIJN YO-YO-CLUB. „De Telegraaf" schrgft: De nieuwste clubfanatici van Beriyn zyn: de yo-yo-vrienden, die in het Westen der stad him tenten hebben opgeslagen en zich na kantoortijd verzamelen voor hun emstige wedstrijden. Een clublokaal zonder tafels of stoelen, er staat alleen een kast en een piano. De kast is het heiligdom der club, want daarin hangen keurig in ryen de yo-yo's der leden, yo-yo's in alle grooten en kleuren, van hout, metaal of gummi, gekochte of eigen- gemaakte. Langs de wanden staan de leden, groote en kleine kinderen, en ze spelen yo-yo. In het midden der zaal zit de scheidsrechter, die de prestaties der leden registreert, en aan de piano een vrouw, die met fiksche slagen het rhythme aangeeft, waarop men de schyf zon der onderbreking moet laten op en neer rollen. Wie tweemaal een fout maakt is „af". Een van de leden heeft het onlangs tot 345 ge- bracht en was toen de held van den avond. Een nog onbereikt doel van de clubleden is yo-yo met alle tien vingers tegeiyk te spelen, d.w.z. met een yo-yo aan elken vinger ben- gelend; wel zijn alle leden al zoover dat zij het met twee exemplaren tegelijk kunnen. De clubconversatie betreft natuuriyk de plotseling ontstane cultuurgeschiedenis van yo-yo. „De Grieken speelden het alNee, de RomeinenNero gaf al een yo-yo aan PopeaMarie Antoinette speelde het in de gevangenisNapoleon gaf een gouden yo-yo aan zijn zuster, omdat ze zich niet zou j vervelen. (KIND DOOR AREND MEEGEVOERD. In Noorwegen is twee keer betrekkeiyk kort na elkaar een kind door een arend ont- voerd. De tweede maal had deze afschuwe- lijke gebeurtenis plaats op een kleine boer- derij diep in de bosschen van Osterdalen in Oost-Noorwegen. Het kind, een meisje van vier jaar, zat buiten het huis te spelen, ter wijl de moeder op een paar minuten afstands in een stal bezig was. Toen zy terugkwam was het kind verdwenen en tot dusver is er geen spoor van gevonden, ofschoon 250 man nen er naar gezocht hebben. In de nabyheid van de boerderij is een arendsnest, doch het is niet mogelijk het nest te bereiken. DE START VAN DE WINKLER-RAKET MISLUKT. De start van de Winkler-raket is Donder- dag-middag mislukt. Bij de tweede ontsteking sprong en raket met een hevigen knal uit het apparaat, waarin zij was geplaatst, in de richting van de cameramenschen, die in vry grooten getale in een onderkomen aanwezig waren. De metalen huis waarbinnen de raket zich bevond sprong uit elkander. De metaal- splinters vlogen tot ver in het rond. De om- geving werd verlicht door een van de raket afkomstigen vuurgloed. De rest van de raket kwam onmiddellijk achter het onderkomen van de fotografen en filmoperateurs terecht. Zij ontwikkelde een sterke witte walm, welke gedurende eenige minuten de geheele omge- ving vervulde. Ingenieur Winkler heeft medegedeeld, niet te kunnen verklaren hoe het mogelijk is, dat dat de raket heeft geweigerd. Binnen afzien- baren tijd zal geen nieuwe startpoging worden gedaan. EEN VONDST IN MEXICO. Dr. Linne, leider van de Zweedsche expeditie, die voor het ethnographisch museum te Stock holm onderzoekingen doet in Mexico, heeft daar de ruinen gevonden van een paleis, dat veertig groote kamers moet hebben bevat en zeker 2000 jaar oud is. Dit overblijfsel van oude bouwkunst werd opgegraven in de buurt van de pyramide van San Juan Teotihuancan, 28 mijl ten noorden van Mexico-City en het is afkomstig uit de Toltec-periode. Heel wat keramiek uit dien tyd trof men aan by deze opgraving. Dr. Linne ontdekte ook de stukken van een levensgroot beeld van den zonnegod Xipe Tol- tec. Men is in Mexico deze expeditie wfelge- zind. Een groot dee! van de vondsten is trou- wens bestemd voor de Mexicaansche musea. DE ONTVOERDE ENGELSCHEN IN MANDSJOERIJE. Op Woensdag 7 September zijn te Moekden twee Engelschen employe's van de Asiaic Petroleum Cy. te Njoetsjwang, die zich te paard bevonden op de renbaan, door bandieten overvallen en als gevangenen meegevoerd. Een van hen was een zoon van generaal- majoor sir Charles Oorkran, die in gezelschap van mevrouw Pawley 'n dochter van dr. Philips een oefenrit deed op de renbaan. In het gezelschap was ook de heer Duncan Mackintohs. Zestien bandieten overweldigden de twee mannen en de dame, bonden hen en voerden hen weg. Later mocht Mackintosh zijn handen los hebben; en zoodra hij een kans kreeg sprong hij in een sloot en wist te ontkomen. Wel werd door de roovers op hem geschoten, maar hij slaagde er in Kaoling te bereiken, en de Japansche autoriteiten te alar- meeren. Men heeft onmiddellijk de bandieten achter- volgd door een patrouille van 50 soldaten. De Japanners hebben ook legervliegtuigen uitge- stuurd om de bandieten op te sporen. Het mocht niet baten. Wel kreeg men later con tact met hen; door middel van boodschappers eischten zy een hoog losgeld. De aanbiedin- gen der Ohineesche autoriteiten die him vrij- heid van straf beloofden en ze in het_ leger wilden opnemen, zoo ziji de Engelschen terug- gaven, sloegen zij van de hand. Thans meldt Reuter uit Peking, dat er geen hoop meer is de beide ontvoerden te bevry- den. De Britsehe legatie wist, dat al het mo- geiyke is gedaan, maar zonder succes. Dit feit zal op de Britsehe openbare mee ning zeker diepen indruk maken. Men heeft in Engeland het lot der ontvoerden met span ning gevolgd. Er is zelfs een Britsch oor- logsschip naar Njoetsjwang gestuurd. De stemming jegens China zal by de Engelschen er niet beter op worden. Reuter meldt uit Nioetsjwang dat er een boodschapper aldaar is aamgekomen van de bandieten, die de beide Britten, mevrouw Pawley en den heer Corkran hadden ontvoerd. De boodschapper meldde, dat de beide gevan genen goed worden behandeld. ZOUTZUUR GEDRONKEN IN PLAATS VAN WIJN. Te Buderich zyn twee jonge mannen van 20 en 22 jaren op tragische wijze om het leven gekomen. Ziji wilden naar een kermis gaan en te voren nog een glaasje wyn drinken. In plaats van een wynflesch, namen zy in het donker een flesch met zoutzuur, waarvan zy dronken. Beiden zijn korten tyd later over- leden. EEN PETROL El \1 BRO N IN EEN STAD. Te Hobbs in Nieuw Mexico (V. St.) begon Dinsdagnacht plotseling een midden in de stad gelegen petroleumbron te spuiten. De olie spoot over een groot deel van de stad en ver- oorzaakte onder de bevolking een paniek. Aan- gezien een enkele vonk een ramp kon veroor- zaken, moesten alle vuren en lichten gedoofd worden en mochten zelfs geen motoren wor den aangezet. Vele bewoners verlieten hun woning en brachten hun bezittingen in veilig- heid. DE ONTVOERING VAN DEN BANKIER COLLINS. De Amerikaansche bankier Collins, die te Chicago door bandieten was ontvoerd, is in vrijheid gesteld. BANDIETISME IN DE VER. STATEN. Te Mullica-Hill in New-Jersey drongen vier bandieten Dinsdag het gebouw van de Far mers National Bank binnen en wisten een be drag van 8000 dollar in baar geld en papieren uit de kas te rooven. De kassier, het overige personeel en eenige bezoekers werden met revolvers in bedwang gehouden. Alvorens het gebouw te verlaten maakten de roovers een achtervolging onmogelyk door van de achter- blyvenden handen en voeten aan elkaar te binden. DE „LAATSTE KRUGSGEVANGENE" EEN BEDRIEGER. Indertijd is in Duitsche bladen veel ophef gemaakt van den terugkeer van den ,,laatsten krijgsgevangene" uit den wereldoorlog, zekeren Daubmann, die te Endingen (Baden) feestelyk was ontvangen. Het onderzoek der politie heeft nu uitgemaakt, dat de man een be- drieger is. Daubmann werd in zijn woonplaats Endin gen, opnieuw verhoord. Hij zou in een ver- gadering te Sohopfheim spreken over zijn avonturen als krijgsgevangene, maar werd by zijn aankomst in Freiberg onverwacht aange houden en uren lang verhoord, bij welke ge- legenheid hij een bekentenis aflegde. Naar de „Vossische Ztg." vemeemt, is de arrestatie van Daubmann geschied op grond van vingerafdrukken, die aan het licht brachten, dat hij een recidivist is. Hy zou in werkelijkheid de sedert jaren door de politie gezochte Christian Hummel zijn uit Offen- burg, die in 1922 uit Zwitserland is uitgewe- zen. De foto's, die men van hem had, vulden de vingerafdrukken aan, zoodat per radio on middellijk zijn aanhouding werd bevolen. Na zijn bekentenis is Daubmann overgebracht naar de gevangenis te Freiburg. De werkelijke Oskar Daubmann, die 16 jaar geleden als ver- mist werd gemeld, is, naar thans officieel ge- constateerd is, niet meer in leven. EEN SCHANDE. Iemand te Barrow is veroordeeld tot een boete van 25 pond en twee guinjes kosten, omdat hij bijna een jaar lang steun getrokken had, hoewel hy beschikte over een kapitaaltje van drie- h vierduizend pond, dat hem een rente van 187 pond's jaars opleverde. De man zei, dat men hem nooit gevraagd had of hy nog over eigen inkomen beschikte. Hij was zeer verontwaardigd over zyn veroordeeling. Hij weigerde de boete te betalen. Zijn straf is toen gewijzigd in drie maanden hechtenis. ZIJ HAD IETS VEKGETEN. Men schrijft aan het Handelsblad: Het gebeurde dezer dagen in een schauw- burg, waar de danseres La Argentina dien avond zou optreden. De tooneelgarderobe werd nagekeken. Daar ontdekte La Argentina tot haar groote ontzetting, dat een costuum man- keerde. Een costuum, dat dringend noodig was voor het programma van den avond. Het was reeds twaalf uur. De middaglueht- dienst uit Parijs was vertrokken. Geen tyd verliezen, vlug de K.L.M. opbellen, dat was de eerste gedachte. Een vliegtuig werd gecharterd, een snelle luchttaxi van de Lignes Farman, voor welke maatschappy, zooals men weet, de K. L. M. hoofdvertegenwoordigster is. Prompt op tyd was het danscostuum ter plaatse YYONDERBAARLIJKE REDDING BIJ MIJNONGELUK. Bij het ongeluk in de Plank Lane Colliery te Leigh, waarbij 19 van de 20 arbeiders in een omlaag gestorte liftkooi den dood vonden, is de eenige overlevende als door een wonder aan den dood ontsnapt. Hij merkte al spoedig zoo vertelde hij, dat er iets niet in orde was; de kooi verminderde geen vaart, maar be- woog zich met groote snelheid naar den mond van den mijnput, waarin het water ruim 50 M. hoog stond. In haar val verbryzelde de kooi de steunbalken waarop zy had moeten rusten. De man, die het laatste was ingestapt en daardoor vlak bij de deur stond, deed deze open in de hoop aldus te kunnen ontsnappen. Toen de kooi al ongeveer 10 M. in den mijn put was afgedaald, sprong hij door de deur uit de kooi, waar het water reeds tot aan zijn hoofd reikte. Hij kon niet zwemmen en zonk, maar kwam weer aan de oppervlakte en kreeg houvast aan een stang waarlangs de kooi loopt. Hij klemde er zich in het donker aan vast en riep om hulp. Er werd hem een touw toegeworpen door iemand die zich aan de oppervlakte van den mijnput bevond en zoo in veiligheid gebracht. De man, die er aldus op wonderbaarlijke wijze het leven afbracht, is blijkbaar een geluksvogel; tijdens den oorlog werd hij gewond en ontkwam tenauwemood aan den dood. Eenige jaren geleden werd hy bedolven, doch werd gered. Verscheiden malen heeft hij longontsteking gehad waarvan hy telkens herstelde. Hy schryft zyn behoud toe aan zijn krachtig gestel. Zyn redder bleek een man van de nacht- ploeg te zijn, die bij den mijnput gereed stond om op te stygen. Men hoorde het hulpgeroep uit het water; geluRkig waren er een touw en een ladder in de nabijheid en daarmede slaagde men er in hem te redden. De negentien anderen, die den dood door verdrinking vonden, werden, zich aan elkaar vastklemmend, aangetroffen. Bijna alle slachtoffers yn getrouwd en laten gezinnen achter. Voor Ter Neuzen: 13 Oct. Zweedsch s.s. SIRIUS, 1097, ledig, London. Van Sluiskil: 13 Oct. Zweedsch s.s. LOKE, 843, cokes, Gaffle. Van GentTer Neuzen: 12 Oct. Eng. s.s. SWIFT, 508, stukg., London. Voor Gent: 12 Oct. Eng. s.s. BEESTQN, 191, ledig, Plymouth; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Antwerpen; Lett. s.s. EVERLINE.. 2384, hout, Riga. 13 Oct. Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, kolen, Cardiff; Noorsch s.s. LINCOLN ELLS WORTH, 3206, benzine, Houston; Eng. s.s. JARRAC, 203, ledig, Plymouth; Noorsch s.s. AUGUSTA L., 672, pyriet, Tamshavn; Ned. s.s. DUIVENDRECHT, 3679, benzine, Batoem; Eng. s.s. PASS OF BRANDER, 205, creosoot, Immingham; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., London; Grieksch s.s. ARLADNA PANDA US, 2780, ledig, Antwerpen. Van Gent: 12 Oct. Spaansch s.s. URU- MEA 41, 1976, ledig, Cardiff; Eng. s.s. RYE, 427, stukg., Goole; Noorsch s.s. BOMMA, 461, restant, Antwerpen; Ned. s.s. DOLFUN, 70, yzer, London; Fransch s.s. NANTAISE, 961, yzer, Newport; Eng. s.s. BEESTON, 191, fruit, Bridgeworth. 13 Oct. Spaansch s.s. UDONDO, 2560, cokes, Genua; Eng. s.s. DONA ISABEL, 210, ledig, Blyth; Fransch s.s. S.N.A. 7, 1363, ledig, R'dam; Finsch s.s. DELEWARE, 1423, ledig, Northam. Amsterdam, 14 Oct. 1932. Vreemd Bankpapier. Bieden. Laten. Engelsch 8,56 8,61 Duitsch 58,80 59, Fransch 9,70 9,80 Belgisch 6,89 6,95

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 7