„Zij" Creme B.U ITENLAND SPORT. GEM EM ODE BERICHTEM $\j Hoofd -enKiespijr? MIJNHARDTS POEDERS TBR NEUZEN, 10 OCTOBER 1932. RECHTSZAKEN. VOETBAL. 9 BELASTINGPLAATJES ONTVREEMD. Docs <t5ct.torstut[ Set. 8ij Uw droplet. lingez. Med.) woorstelling vormt. Menigeen schijnt ook nu nog geneigd, d-eze crisis te beschouwen als een tunnel waar wij doorheen rijden en die 1 anger duurt dan verwacht was, maar waaruit wij ieder oogenblik weer in het voile daglicht kunnen komen. Te vreezen is, dat dit op te- leurstelling moet uitloopen. Er is terecht on- derscheid gemaakt, zeide de minister, tusschen de „structurale" en de ,,conjuncturale" ver- BChijnselen in daze crisis, waarvan dan de eerstgenoeande diegenen zijn, welke voort- vloeien uit een gewijzigde o economische struc- tuur en mitsdien een blijivend karakter dra- gen, en de laatstgenoemde slecbts bet gevolg zijn van tijdelijke gegevens en verhoudingen. Indien ik die onderscheiding mag vasthouden, zeide Zijne Excellentie, dan komt bet mij voor, dat te duchten is, dat de structurale verschijn- selen tenslotte zullen blijken een breedere plaats in te nemen dan voor een vlot en ge- makkelijk herstel te wenscben ware. Deze overweging reikt natuurlijk verder dan het gebied van 's lands financien, maar ten aan- zien van deze laatste bevat zij tocb de krach- tige waarscbuwing, het herstel van bet even- wicbt niet te zoeken op een niveau, dat waar- schijnlijk, gedurende langen tijd niet in over- eenstemming zou zijn met bet verzwakte draagvermogen der natie. Er is blijkbaar nog meer critiek opper- den wij waarvoor Uwe Excellentie straks een voorbehoud meende te moeten maken? Ongetwijfeld. Daar is in de derde plaats de critiek van de bezuinigers aan den wal. Dezen verzetten zicb zoowel tegen leenen als tegen belastingheffen en wekken den indruk, alsof, indien de regeering maar werkelijk gewild bad, het geheele tekort in den jaar door besparing had kunnen zijn gedekt. Het zal wel nauwe- lijks betoog beboeven, dat deze opvatting on- juist is en slecbts gekoesterd kan worden van dien veiligen wal af, die vanouds bekend is sm het klare inzicht, dat hij geeft in de fou- ten dergenen, die op bet scbip de verantwoor- delijkheid dragen. Gewoonlijk zijn het trou- wens deze zelfde bezuinigers, die bet scberpst verzet aanteekenen, indien de versoibering zicb uitstrekt over deelen van staatszorg, waaraan zij een bijzondere waarde hechten. Ook ge- beurt het wel, dat zij de vlotte behandeling van bezuinigingsmaatregelen afwijzen op bet zelfde oogenblik dat zij klagen, dat niet vroe- ger met bet bezuinigen begonnen is. Een sterk voorbeeld van dit laatste ofschoon ditmaal van hoogstaande zijde, maar dit maakt het te meer opmerkelijk leverde onlangs bet ge- beurde met de lager-onderwijswet-berziening. Dit ontwerp werd in September 1931 inge- diend en was bestemd met 1 Juli 1932 in wer- king te treden, waarop dan ook in de begroo- ting voor 1932 gerekend was. Toen bet anders hep, werd verwacht een behandeling in het loopende najaar en werd in de begrooting voor 1933 hiermee rekening gehouden. Ook dit mis- lukte, en uit den kring van ben, die tot die mislukking meewerkten, kwam kort daarna in een bijeenkomst de opmerking, dat de re geering met haar bezuinigingen veel te laat kwam en totdusver blijikbaar meende, met de instelling van de commdssie-Welter genoeg ge daan te hebben. Op zicbzelf was dit reeds een zonderlinge bewering, de daling van bet eind- cijfer der rrjksbegrooting was immers in de vorige Septembermaand nog grooter dan in September van dit jaar: nagenoeg alle hoofd- stukken hadden daartoe toenmaals reeds bij- gedragen; o.a. was defensie verminderd met 3 millioen (bij de memorie van antwoord werd dit 5.5 millioen), waterstaat met 7 millioen, arbeid met 5 millioenvoorts was een wetsontwerp tot besparing op bet hoofd- stuk onderwijs ingediand. De bewering, dat totdusver niets gedaan was, klonk dus zonder- ling. Maar meer bevreemdend nog was, dat men ongeveer tegelijk met die bewering, aan datgene wat een jaar tevoren reeds wel ge daan was en waaraan men blijkbaar niet vol- doende aandacht gescbonken bad, nu ook nog een vlugge afdoening ontzegde. Natuurlijk zal men daarvoor eenige goede redenen heb- toen gebad. Ook voor het Kamerwerk geldt, dat de beste stuurlui aan den wal staan. Maar een en ander wijst er toch wel op, dat in ons land anders dan bijv. in Engeland, waar bet kabinet rechtstreekschen invloed heeft op de agenda van bet parlement de regeering den spoed, waarmee bezuinigingen zullen in- treden, niet steeds in de hand beeft. Het blijkt wel zoo veroorloofden wiji ons, op te merken dat Uwe Excellentie niet met alle geleverde critiek accoord gaat. Toch moet u niet denken, zoo besloot de Minister, dat ik alleen waardeer die critische opmerkingen, waarvan ik u straks zeide, dat ik ze in het algemeen onderschrijven kan. Dankbaar ben ik evenzeer voor alle beschou- wingen, mits van zakelijken aard, waarin over- wegende bezwaren tegen onderdeelen van het dekkingsplan worden ingebracht. Ook voor- zoover de bezwaren door de regeering niet worden gedeeld, zijn ze nuttig, omdat zij die- per inleiden in die materie en daardoor ster- ken voor een verdediging, die straks noodig mocht worden. Bovendien bestaat natuurlijk steeds de mogelijkheid, dat nader onderzoek de bezwaren wel doet deelen. Ik heb daarom de gewoonte, van ernstige commentaren zoo- veel doenlijk kennis te nemen en, voorzoover er tijd overblijft, ook uit minder ernstige den honig te puren, die daar soms in den alsem verborgen zit. Het vraaggesprek was hiermede ten einde. In verband met de mededeeling van den Minister in den aanvang van het interview, dat Z. Exc. de beschouwingen van de afdee- lingen der Kamer wenschte af te wachten, meenden wij den Minister geen vragen te moe ten stellen over de onderdeelen van zijn dek kingsplan. Met dank voor de welwillendheid, dat Z. Exc. ons te woord had gestaan, namen wij van den Minister afscbeid. DUITSCHE TRANSITOHANDEL OVER ANTWERPEN EN GENT. Het Volk meldt: Woensdag heeft de Duitsche gezant te Brussel, vergezeld van den consul-generaal van Duitschland en van een hoogen functio- naris van bet ministerie van handel te Berlijn een bezoek gebracht aan de haven van Gent. Op het ministerie weigerde men over dat be zoek bijzonderheden mede te deelen; men zeide alleen aan de joumalisten, dat het be zoek in kwestie een beleefdheidsbezoek was. „Uit de nadere inlichtingen, die wij hebben mgewonnen, blijkt evenwel, dat bet gemeente- bestuur van Gent van het bezoek der offi- cieele Duitsche delegatie gebruik zou hebben gemaakt om in persoonlijke onderbandeling te treden over de belangen van de Gentscbe haven. Het college van wethouders van Antwer- pen heeft reeds belangrijke verbeteringen van de economische betrekkingen tusschen Duitschland en de Antwerpsche haven kunnen verkrijgen. In Antwerpsche zoowel als in Gentsche havenkringen zou men graag terug- keeren naar den toestand van v6dr 1914, toen de Duitsche transitohandel voor het grootste deel over Belgische havens werd gevoerd. ,,De oppositie van de Belgische nationalis- ten heeft in de eerste na-oorlogsjaren Belgie belet, zijn economische positie van vroeger te heroveren. Inmiddels werd de Duitsche transitohandel vooral over Rotterdam ge voerd. Den laatsten tijd echter werd een groot deel van de ladingen Canadeesch koren die voor Duitschland waren bestemd, weer over Antwerpen getransporteerd, in plaats van over Rotterdam. Hetzelfde geldt voor ladingen ijzererts." DE KORENPRIJS ERNSTIG GEDAALD. Daar de korenprijs op de markt van Char- tres Zaterdag tot frs. 98 de centenaar gezakt was, heeft zich in die streek een groote op- winding van de boeren meester gemaakt, ten gevolge waarvan een honderdtal burgemees- ters afgetreden is. Volgens de Matin schijnt de beweging in andere arrondissementen na- volging te vinden. MACDONALD, SNOWDEN EN THOMAS WORDEN UIT DE LABOURPARTIJ OEWEERD. Het jaarlijksche congres der Labourpartij, te Leicester gehouden, heeft zich in een met algemeene stemmen aangenomen resolutie uitgesproken tegen de wedertoelating tot de party van MacDonald, Snowden en den minis ter voor de Donimions, Thomas, zoomede van andere vroegere leden van de partij, die zich hebben aangesloten bij de nationale regeering. Deze hebben de idealen van de partij, aan welke zij zoo veel te danken hebben, miskend, aldus de resolutie. In een andere resolutie wordt de directe af- schaffing van het Hoogerhuis dat ,,gevaarlijk en nutteloos" wordt genoemd, geeischt. De conferentie verklaarde ten slotte in een resolutie dat de parlementaire arbeiders- partij haar oppositie tegen de douane-politiek van de huidige of eenige andere regeering moet voortzetten. VLOOTUITBREIDING IN JAPAN. Officieel wordt te Tokio medegedeeld, dat het departement van marine het kabinet een ontwerp heeft doen toekomen, waarin wordt geeischt, dat de begrooting voor de marine- uitgaven in 19331934 zal worden verhoogd van 200 millioen op 320 millioen yen. Deze verhooging wordt gemotiveerd met een verwijzing naar den geheelen politieken toestand. Een deel van het bedrag zal worden besteed voor het uitbreiden van de •marine-luchtvaart. .v •r"- ROOSEVELT'S GESTERNTE. De verkiezing in den staat Maine, die den Democraten een overwinning verschafte waarop zy zelf niet hadden gerekend, blijkt schrijft de N. R. Crt. niet alleen van beteekenis als aanwijzing maar ook om de suggestieve kracht die ervan uitgaat. Het is nog niet lang geleden dat een overwinning van Hoover voor de meeste Amerikanen nog een uitgemaakte zaak was. De koers van weddenschappen, die eerst 8 5 tengunste van Hoover had gestaan, steeg tot een verhou- ding 2 1. Naarmate men meer vernam over het gebeurde in Maine, bleek de symptoma- tische beteekenis ervan te grooter. De Demo craten in dien staat hadden al hun hoop ge- vestigd op een sterk verslapte belangstelling in het corps van trouwe kiezers der Repu- blikeinen. Doordat duizenden wegbleven van de stembus kon het hun, zoo meenden zij, mogelijk worden een overwinning bij verras- sing te behalen. Zij zagen echter het omge- keerde gebeuren. Nooit had Maine zoo'n ge- weldige opkomst aan de stembus beleefd. Er moeten plaatsen zijn geweest waar tenslotte de voorraad stembriefjes te kort schoot. De Democraten hadden het slagveld reeds ver- laten, zoo wordt verteld, overtuigd dat zij onder die omstandigheden geen schijn van kans hadden. Him overwinning vervulde hen zelf met grenzelooze verbazing. Zij hadden niet geweten dat ontevredenheid niet slechts de belangstelling der Republikeinen verzwakt maar velen hunner voor deze gelegenheid tot Democraten gemaakt had. De moreele uitwerking van dat succes is groot geweest. Bladen in verschillende sta- ten hebben, naar Amerikaansch gebruik, ..proefverkiezingen" gehouden, die ook weer verrassend gunstig voor de Democraten uit- vielen. De stroom bleek overal in dezelfde richting te gaan. Dit heeft opnieuw grooten indruk gemaakt op de openbare meening. Men meent in het kamp van Hoover sterke ontmoediging, fatalisme waar te nemen. Men spreekt ook ervan dat de geldmiddelen voor het verkiezingsfonds der Republikeinen zeer traag vloeien. Menig groot geldgever zou er met alleen bezwaar tegen hebben zijn geld uit te geven voor een verloren zaak, maar er ook de voorkeur aan geven niet by voorbaat egenover de komende macht een vijandige positie in te nemen. Roosevelt houdt rede- voeringen en treedt op als iemand die over tuigd is van zijn overwinning. De suggestie van het zelfvertrouwen straalt van hem uit en het is onmiskenbaar dat zijn optreden hem heel veel goeds heeft gedaan. Van groote beteekenis is voor hem ook ge weest zijn overwinning op Jimmy Walker, den befaamden burgemeester van New York. Nu in dezen tijd vele oude Republikeinen uit on tevredenheid bereid zijn te stemmen op den Democraat, is het van groote beteekenis dat de Democratische candidaat den moed en de kracht heeft getoond de bij de Republikeinen gehate en verachte corruptie van Tammany all s afgod te bestrijden en te overwinnen. Dat deze steen des aanstoots zich in het Democratische kamp bevindt, komt nu de candidatuur van Roosevelt ten goede nu hij zich zoo overtuigend een vijand ervan heeft betoond. De goede vooruitzichten voor zijn overwin ning hebben Roosevelt's positie in eigen kamp ook weer versterkt. Tammay Hall gaf zich nog met gewonnen, al had Jimmy Walker ook zijn ontslag als burgemeester moeten nemen. °o spoedig mogelijk zou een nieuwe burge meester gekozen worden en dan zou Jimmy opnieuw Tammany's candidaat zijn. Zijn her- kiezing zou de wraak wezen op Roosevelt. En Jimmy had alle kans van slagen. Hij is ont- zaglijk populair. Niet dat hij technisch be- schouwd een goed burgemeester was. De die- pere problemen van zijn ambt lieten hem koud. Van de vertegenwoordigende lichamen was hij een nalatig voorzitter. Maar waar hij, of persoonlijk of door de pers, met het publiek in aanraking kwam, was hij een en al lnnemendheid. Hij is een uitstekend volks- spreker en buitengewoon gevat in discussie. Hij had altijd de lachers op zijn hand. Hij was van de leer leven en laten leven, en van zijn persoon straalde in den omgang groote warmte uit. De sensatie- en interviews- jagende journalisten stond hij altijd ten dien- ste; hij was voor hen een fortuintje in de letterlijke beteekenis van het woord. Zijn kwinkslagen en pakkende formuleeringen waren een onuitputtelijke bron van „head- lines". Dit kwam hem zelf zeer ten goede maar vooral ocvk den journalisten die hem hun erkenteljjkheid niet onthielden. En wie zal de kip, die hem gouden eieren legt, steenigen? De Hearst Press b.v. vond dat Jimmy er weer komen moest, en dank zij zijn persoon lijke bemindheid, het weinig critische van het publiek dat hem aanzienlijk beter kon begrij- pen dan den patricischen intellectueel Roose velt en ook dank zij de hulp van een mach- tige populaire pers twijfelden Jimmy en zijn vrienden niet dat de herkiezing gelukken zou. Roosevelt had voor zijn populariteit tegen- over Jimmy bij de elementair reageerende menigte nog een bijzonder nadeel. Men ver- geleek de kwiekheid van den vlotten knaap Walker met de figuur van den gouvemeur, die zooals men weet, aan gedeeltelijke ver- lamming lijdt. De ontzaglijke wilskracht die er noodig is geweest voor Roosevelt om dit lichamelijk bezwaar te overwinnen, spraken minder tot die menigte dan Jimmy's joviale en in zijn soort elegante bewegelijkheid. Men heeft in dit lichaamsgebrek van Roosevelt zelfs wel eens een groot bezwaar voor zijn candidatuur gezien, daar het kinderlijk ge- moed van den Amerikaan aan het hoofd van den staat een lichamelijk zoowel als geeste- lijk decoratief man wenscht. Kalos kai aga- thos, schoon en goed, zouden de Grieken ce- zegd hebben. Roosevelt's overwicht te New York is ech ter toegenomen met den geweldigen groei van zijn politieke figuur onder de zoo veelbelo- vende verkiezingscampagne. Nu heeft All smith, de andere grootmachtige m het Democratische New York, eveneens een ern- stig man, zich in de New Yorksche aangele- genheden geheel aan de zijde van Rooseveld geschaard. Velen hebben zijn houding zoowel m de kwestie-Walker als tegenover de can didatuur van Roosevelt onzeker geacht. All Smith heeft echter, zooals van dezen vongen Democratischen candidaat voor het presidentschap te verwachten was, zijn afkeer van administratieve corruptie sterker laten spreken dan eventueele gevoelens van naijver tegen zijn op het oogenblik zoo voorspoedigen mededmger. Daarmede was de nederlaag van Tammany Hall ook in de Democratische partij van New York uitgemaakt. Zooals de zaken nu staan is het zelfs te verwachten dat deze twist Roosevelt op stukken na niet zooveel stemmen in New York zal kosten, als men eerst had verwacht. Tammany Hall slaat op het oogenblik wat men noemt, een figuur. Toen de organisatie meende, nog zeker te zijn van haar wraak, heeft zrj gerechtelijk trachten door te zetten dat nog dezen herfst de verkiezing voor een JIg,emeeSi®r Van New York gehouden moest worden. Zy wilde haar nederlaag zoo gauw mogelyk hersteld zien. Dat is echter misge- oopen Jimmy beeft zijn candidatuur moeten intrekken, zelfs de Hearst Press had geen hoop meer voor hem. Nu zyn spoedige ver- kiezmgen natuurlyk heel pijnlijk. Zij laten geen tyd oyer tot herstel van de gedesorgani- seerde positie van Tammany. Tammany had nu nog maar een hoop: zijn proces te ver- lezen en daardoor tyd te winnen. Maar het New Yorksche Hof van Beroep heeft Don- ^nrnaf dat aan Tammany Hall's oor- spronkelyken eisch voldaan, en de verkiezin- WOTde™611 weinige weken gehouden moeten den^^le«zeat Roosevelt voorloopig zeer naar JAN VAN RJEMSDIJK KOMT! Het groote succes dat Jan van Riemsdiik het vong jaar by zijn optreden alhier mocht ondervinden, heeft hem er toe aangespooro om bij de eerste de beste gelegeniieid weer naar Ter Neuzen te komen. Zoo zal hij reeds in het begin van zyn toumee, Donderdag 13 October, hier ter stede optreden. En Jan zal de verre reis niet alleen ondememen, neen, hij komt met volledig ensemble van vyf knappe artisten. Dat wordt dus een avond van veler- lei en hoog kunstgenot. Want Jan van Riemsdijk is een dichter en voordrachts- kunstenaar van de bovenste plank. Op het gebied van het Hollandsche cabaret heeft hij zeker, sinds den dood van Pysuisse een eerste plaats ingenomen. En geen wonder, zijn kunst is een heel bij-zondere. Dat bewijBt het steeds terugkeerend succes dat onze by uitstek natio nale kunstenaar in zyn nu reeds 20-jarige loopbaan mocht ondervinden. Velen kennen zijn stem al door de radio maar Jan van Riemsdijk „zien" dat is pas je ware. Want dan pas komt men onder de bekoring van zijn oo- weerstaanbare guile glimlach en zijn prach- tige mimiek. Een geheel nieuw en schitte- rend programma staat ons te wachten. Niet minder dan 12 verschillende Kleinkunst- tafereelen zullen ten tooneele gevoerd worden. Soli, duetten, trio's, samenzangen enz. enz. Het zangspel Studentenleven en het blijspel- „Als Mijnheer niet thuis is". Jan van Riems dijk die hierin de hoofdrol vervult, doet het publiek aanhoudend schudden van den lach. Kortom, een avond zooals er maar weinige geboden worden. Voor de liefhebbers dus een buitenkansje. En men zal er geen spijt van hebben. Jan staat er borg" voor! RLMSPOSTSPAARBANK. Gedurende de maand September is aan het postkantoor alhier op spaarbankboekjes inge- legd 33.862,57 en terugbetaald 29.539,20; f/^ve meer ingelegd dan terugbetaald J 4oZ3,37. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- droeg 31. Tot aankoop van Nationale Schuld ten be- hoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag van f 1000. DE CRISISBOTERMERKEN. De Regeeringscommissaris voor de hulp- verleening aan de melkveehouderij maakt be kend dat vanaf 9 October de pry's der crisis- botermerken voor boerenboter verlaagd is tot 15 cent per K.G. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van politie alhier maakt be kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter gemelde adressen. Een bos Lipssleutels, J. Machielsen, Kerk- hoflaan 23. Motorhandschoen, Bureau van politie. Steeksleutel, M. Vroegop, Burg. Geillstr. 32. Lorgnet, M. de Doelder, Lange Kerkstr. 47. Jongenspet, J. Harte, Tuinpad 22. Belastingmerk, A. van de Velde, Wulpen- bek 61, Hoek. Motorhandschoen en zweep, L. Steketee, Tholensstraat 116. Jas, D. Maas, Tulpstraat 1. Onderdeel van rijzadel, W. de Putter, Loven- polderstraat, Hoek. Vulpotlood, P. Dieleman, Noordstraat 109. HOEK. Doordat de landbouwer De R. alhier met zijn broek in de kamraderen van een ros vast- raakte werd hij een paar malen mee rond- gedraaid onderdoor de drtjfstang. Tot verwondering liep dit ongeluk voor hem af met een gekneusd been. 92 JAAR EN RENT DE TRAP OP. Dochter trotsch op haar actieven vader. „Ik voel het als een plicht", schrijft (Mevr.) A. J. W., „hiermede myn dankbaarheid uit te spreken voor de schitterende resultaten die mijn vader verkregen heeft door 't gebruik van Kruschen Salts. Ze zouden werkelijk won- deren genoemd kunnen worden. Hij is twee en negentig jaar oud en zoo levendig als een veulen. Hij is altijd in de weer en rent trap op, trap af. Zijn vrienden verwonderen er zich altijd over, hoe hij altijd zoo levendig kan zijn en zich nooit eens slap voelt. Hij vertelt hun dan altijd de reden: mijn geregelde dagelijk- sche dosis Kruschen Salts in het eerste kopje thee elken morgen. Wy raden Kruschen Salts steeds aan alle kennissen aan. Naar mijn meening mag het in geen enkel gezin ont- breken." (Mevr.) A. J. W. De meeste menschen worden lang voor him tijd oud, omdat ze e£n noodzakelijke vereischte voor de gezondheid verwaarloozende ver eischte van een inwendige zuiverheid. Toe- vallig beginnen ze eens met het gezonde Kru- schen-systeem en dan misschien wel voor het eerst in hun leven zullen elken dag alle afvalstoffen uit hun organisme verwijderd worden. Gezond, frisch bloed stroomt door hun aderen. En byna onmiddellijk daarop voelen zij dat hun jeugd teruggekomen is. Zij voelen zich jeugdig, energiek en opgewekt. In e£n woord is dit het beroemde ,,Kruschen-gevoel". Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A Fl. 0,90 en Fl. 1,60 per flaeon. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze gratis proef- flacon gebruiken zonder de gewone flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U de groote flacon terugbrengen bij den winkelier waar U haar kocht en hij zal U uw Fl. 1,60 (uw ge heele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1,60 en dan nog slechts voor een beperk- ten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitver- kocht heeft. A<Jv. SELZAETE. Zaterdagmorgen werd het lijk van den sinds den vorigen Zondag vermisten schipper Van der Wiele drijvende gevonden in het kanaal, bij de suikerfabriek, ter plaatse waar hij met zijn schip gemeerd heeft gelegen. Het werd door de zorgen der gendarmen opgevischt en naar het lijkenhuis op de begraafplaats ver- voerd, terwijl de vrouw, die Donderdag met het vaartuig naar Wachtebeke was vertrok- ken van de droeve vondst werd verwittigd. De verkiezing voor den gemeenteraad is hier kalm verloopen. De strijd bepaalde zich tot meetings, strooibiljetten, felle couranten- artikels en aanplakbiljetten, doch persoonlijke botsingen bleven ditmaal uit. Wel is nog een leuk feit te vermelden. Een der plakkers die Zaterdagnacht bezig was zijn propagandis- tisch werk uit te oefenen, door het plakken van briefjes op palen, werd op eens overvallen door tegenstanders-plakkers, met styfsel be- strekem en met een plakkaat der tegenparty op zijn rug doorgezonden. De bedryvers dezer laatste plakkerij zijn onbekend gebleven. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. In de week van 26 September—3 October werd bij het bureau der Kamer opgaaf ge daan van de volgende Inschrijving: N.V. Zeeuwsche Groothandel in Sigaren, Gostburg, Oude Stad 16, sigaren-, sigaretten- en tabakshandel. Directeur: Izaak Cornells Fremouw, Oostburg. Comm.: Ferdinand Gros- veld, Roosendaal. Wijziging: Fa. Cornells van Kampen, Axel, Nieuwstr. G 70, kruidenier. Adres gewijzigd in: Prins Hendrikstraat 5. Bedrijf gewtjzigd in: Gros- sierderij in kruidenierswaren. Opheff ing A. RisseeuwCornells, Zuidzande, Dorp- straat M 94, winkel in manufacturen en krui denierswaren. Vereffenaar: A. I. Risseeuw Zuidzande. VARKENS SMOKKELEN. De Rechtbank van Gent veroordeelde A. H. te Oostburg, die aangehouden werd toen hij varkens in Belgie smokkelde, tot vier maan- den gevangenisstraf plus 4500 franks subs, een maand gevangenisstraf. Tevens is de auto met de varkens verbeurdverklaard. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond, Afd. IV. le klasse. EindhovenWillem II 11 BleijerheideBVV 5—2 NAC—NOAD 1—1 MiddelburgMVV 3—2 LONGA—PSV 1—2 PSV 4 4 12—3 8 LONGA 4 3 1 13—6 6 Eindhoven 3 1 2 8—4 4 Bleyerheide 4 2 2 10—8 4 NOAD 4 1 2 1 7—8 4 MW 4 2 2 10—13 4 NAC 4 1 1 2 10—9 3 Willem II 4 1 1 2 12—11 3 Middelburg 4 1 3 6—17 2 BVV 3 3 6—15 2e klasse A. DOSKOVlissingen RBCMEVO TemeuzenDe Baronie DongenAlliance TSC—Hero RBC Terneuzen DOSKO TSC Hero Dongen Vlissingen Breda De Baronie Alliance MEVO 4 3 4 2 1 1 3 3 2 3 4 1 1—1 6—4 afgek. afgek. afgek. 14—8 7 14—7 8—7 7—4 4—1 4—2 6—8 6—8 5—8 4—11 8—16 3e klasse B. MEVO IINieuw-Borgvliet 2- —3 Zeelandia I 3 3 21—6 6 N.-Borgvliet 4 3 1 11—5 6 Goes 3 2 1 14—10 4 Zierikzee 3 1 1 1 5—7 3 Hansweert 3 1 2 6—6 2 MEVO II 3 1 2 8—14 2 SINOTO 3 1 2 1—7 1 DOSKO II 2 2 3—14 De regenbuien, die Zaterdag en Zondag vrijwel den geheelen dag door de velden door- weekten, waren oorzaak, dat in de Tweede en Derde Klasse slechts weinig wedstrijden doorgang konden vinden. Vrijwel overal waren de velden onbespeelbaar en waar, on- danks den regen, de uitgeschreven ontmoetin- gen toch plaats hadden, kon men moeilijk van voetbal spreken, het geleek meer op glij- en valwedstrijden. Het veld van Temeuzen werd dan ook terecht Zondagmorgen om 8 uur afgekeurd en kon men nog tijdig de spelers van De Baronie hiermede in kennis stellen, zoodat deze geen vergeefsche reis hebben be- hoeven te maken. werkt zacht en weldadig; Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 203045 en 75 cent. (Ingez. Med.) DOSKOVLISSINGEN 1—1. In een niet fraaien wedstrijd is het DOSKO niet gelukt de jongste tweede klasser er on der te houden. Nu moet men direct er aan toevoegen, dat het veld eigenlijk niet be- speelbaar was en ook tijdens den wedstrijd hield de regen aan. Van balcontrole en mooi doorgevoerd samenspel was aan geen van beide zijden sprake. De rust ging bianco in en na de rust wist Vlissingen het eerste doel- punt te maken. Niet lang bleef zij de voor- sprong behouden, daar Dosko spoedig daarop gelijk maakte. Toch had Dosko nog de wed strijd kunnen winnen doordat aan haar een strafschop werd toegekend, doch de penalty werd jammerlijk gemist. R. B. C.—MEVO 64. Te Roosendaal is wel een spannenden wed strijd gespeeld, jammer was het, dat zoo wei nig toeschouwers tegenwoordig waren, het spel had beter verdiend. R. B. C. maakte het eerste doelpunt waar- na Mevo gelijk maakt. Dit herhaalt zich voor de rust nog tweemaal, zoodat de stand 33 is. Bij de hervatting van het spel maakt R. B. C. weer het eerste doelpunt en Mevo laat niet lang op zich wachten 44. Daarna hemeemt R. B. C. de leiding en voegt er op het laatst nog een punt aan toe, zoodat zt| met 64 de overwinning behaald. De wedstrijden Dongen•Alliance en T. S. C.Hero werden, evenals Terneuzen De Baronie, afgelast. In de Derde Klasse A moesten ook al de uitgeschreven wedstrijden worden uitgeeteld wegens het onbespeelbaar zijn van diverse terreinen. In de Eerste Klasse heeft Mlddelburg haar eerste overwinning behaald door M. V. V. met 32 te kloppen. V OETB ALON GEVAL. Aangaande het ongeval, dat de midvoor van Noordgouwe K. tijdens den wedstrijd NoordgouweSchouwen door een noodlottige samenloop van omstandigheden overkwam, meldt men nog dat by nader onderzoek is ge- bleken, dat een scheenbeen versplinterd en het kuitbeen gebroken was, terwyl zich ook nog een bloeduitstorting onder de huid heeft voorgedaan. Uit de rrjwielstalling by de R.H.B.S. te Vel- sen zijn van 10 fietsen de belastingplaatjes gestolen. POGING TOT VERGIFTIGING. Wegens poging tot vergiftiging van zijn echtgenoote, door zwaar vergif te mengen door haar eten, is te Almelo gearresteerd de meubelmaker B. K. Daar de vrouw niets van het eten gebruikte, werd de poging verydeld. Het voedsel is ter onderzoek opgezonden. IN EEN WINCH VERMORZELD. Aan boord van een by de werf van Wilton te Rotterdam liggende Grieksche stoomschip ,,Nea Tijki" moest een 27jarige Grieksche matroos uit ruim twee een lading planken halen. Hy zette daartoe den winch aan en sloeg een touw om den kop van dit instrument. Op het moment dat hij een stapel planken op- pakte, geraakte hij bekneld tusschen den winch en het touw. Hy werd enkele malen in het rond geslingerd en ten slotte in den draaienden winch geworpen. Het deerlijk ver- minkte lijk van den man werd uit het toestel bevrijd. MEISJE IN BRAND GERAAKT. In Haarlemmermeer geraakten by het aan- maken van de kachel de kleeren van de 18- jarige dienstbode van den landbouwer J. S. in brand, doordat zij een scheut petroleum op het nog smeulende vuur wierp, meldt de Msb. Hoewel men dadelijk het vuur doofde, bekwam het meisje nog dusdanige brandwonden, dat zij in ernstigen toestand naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. TROOSTPRIJS VAN ONGEVEER 65.000 GULDEN. Bij de trekking van de Sweepstake is een troostprijs van 7893 pnd sterling ten deel ge- vallen aan dr. A. Rueb, te 's Gravenhage, op het lot RQ 04066. WINDHOOS TE DIEPENVEEN. Gisteren voormiddag heeft zich onder de gemeente Ddepenveen, bij Deventer, nadat een onweersbui met hevigen regenval was aver- getrokken een windhoos ontlast, komende uit het Zuidwesten en gaande in Noord-Oostelijke richting. De groote zwarte zuil, die zichtbaar was, werd vergezeld door een angstwekkend geloei. Waar de hoos passeerde werden boomen ontworteld of takken afgerukt. Van een hotel werd de serre emstig beschadigd, door het af- rukken van een stuk van de dakbedekking, en eveneens was dit het geval met een boerderij. Van kweekerijen werden tal van broeiramen verbrijzeld, terwijl van een in de vaart liggend schip de mast werd afgeknapt. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, hetgeen wel een wonder mag heeten, daar toen de hoos losbrak vele menschen zich op den weg bevonden, die een oogenblik later bezaaid was met afgerukte takken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2