BURGERLIJKE STAND. DOODEUJKE VAL UIT EEN BOOM. LOOP DER BEVOLKING. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. De 25-jarige ongehuwde Frans den Adel te Kedschem viel bij het appelen plukken uit den boom, aldus de „Tel.". Hij kwam daanbij z66 ongelukkig terecht, dat hij in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis in Gor- kum moest worden vervoerd, waar hij inmid- dels aan de gevolgen is overleden. VKOUW VERBRAND. Te Ter Apel is Zondagmorgen de vrouw van den arbeider E. Overberg bij het aanmaken van de kachel met petroleum in brand ge- raakt en aan de bekomen verwondingen over leden. Het huis werd een prooi der vlammen. TREFFEN TUSSCHEN BELGISCHE GENDARMEN EN STROOPERS. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het bij Calmpthout (Belgie) tot een treffen ge- komen tusschen Belgische gendarmen en een bende Nederlandsche smokkelaars. Niemand werd gewond. Een der smokkelaars is gear- resteerd. Op hem werd noch geld noch papie- xen gevonden. De aangehoudene weigert zijn identiteit bekend te maken. Vermoedelijk is de man woonachtig in Putten. De gendarme rie zou een goede vangst hebben gedaan. De man is opgesloten. EEN ONGEWONE HAGELSLAG. Uit een van de districten van het Verre Oosten wordt een hagelslag gemeld, die lan- ger dan veertig minuten geduurd heeft en zich over verscheidene dorpen uitstrekte. De bagel- korrels hadden de grootte van kippeneieren en soms zelfs van ganzen-dito's. Gemiddeld wo- gen de korrels 34 gram. Op verschillende plaatsen werd de oogst vernield, het pluim- gedierte gedood, de ruiten verbrijzeld. Ook de grootere dieren en de menschen hadden er zoozeer van te lijden, dat er menschen waren, die gaten in het hoofd van de hagelsteenen kregen. Op sommige plaatsen lag de hagel 67 c.M. dik, op andere 12. Hij dooide zoo langzaam, dat de grond drie dagen lang met de steenen bedekt bleef. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Margaretha B. Antheunis, zonder beroep, Walstraat C 44, van Hulst. Johanna J. 't Gilde, zonder beroep, Singel- weg J 11, van Cadzand. Jacob Goossen, bakkersknecht, Oudewijk F 47, van Ter Neuzen. H. Herrebout en gezin, handelaar, Magrette N 36a, van Ter Neuzen. Heinrich Berg, bankwerker, Sluiskil P woon- barak, van Duitschland. J. A. Bauma geb. Nienhuis, zonder beroep, Stationstraat G 17, van Epe. Fr. Dieleman geb. v. Kerkvoort, zonder be roep, Sassing P 16, van Zaamslag. Krijn P. Dieleman, wagenmaker, Kijkuit L 2a, van Poortvliet. P. Snijders en gezin, beambte P.Z.E.M., Wilhelminastraat GG 31, van Ter Neuzen. Ludwieg Lisa, arbeider, Julianastraat E 134, van Weenen. Alph. v. d. Bergen en gezin, arbeider, Oude wijk F 46, van Stoppeldijk. Corns. W. Vink, coiffeur, Julianastraat E 153, van Rotterdam. Adr. C. van Baal, kantoorbediende, Kerk- straat B 72, van Ter Neuzen. Suzanna Verschelling, dienstbode, Schapen- bout O 37, van Den Haag. Gustaaf Joh. Wille, arbeider, Nieuwendijk I 56, van Westdorpe. Vertrokken Adr. van Tiggele en gezin, smid, Juliana straat 128, naar Ter Neuzen. Leentje den Hamer, zonder beroep, Kijkuit L 14, naar Zaamslag. Al. J. Michielsen, zonder beroep, Kanaal K 29, naar Huybergen. Elisabeth A. Faas, zonder beroep, Qoster- straat E 62, naar Borssele. Jacoba A. Millenaar, dienstbode, Drieschou- wen A 50, naar Voorburg. Elisabeth de Witte, dienstbode, Sluiskil P 36a, naar Ter Neuzen. Albertus van der Lee, werkt. teekn., Sluis kil P 85, naar Rotterdam. Jan Boot, zonder beroep, Noordstraat B 70, naar Dordrecht. Maria Scheele, zonder beroep, Nieuwendijk I 66, naar Ter Neuzen. Giuseppe Trevisan, fabrieksarbeider, Sluis kil P woonbarak, naar Ter Neuzen. Gozewijna A. J. Provoost, zonder beroep, Weststraat D 17, naar Haarlemmermeer. Dirk van Reijendam, Bouwk. opzichter, Noordstraat B 45, naar Bergen op Zoom. Max Bischoff, bankwerker. Kerkdreef E 8, naar Eisenach (D.). Marg. M. R. Mattele, coupeuse, Drieschou- wen A 31, naar Den Helder. Mars. J. Riemens, landbouwersknecht, Zwartenhoek Q 39, naar Ter Neuzen. Catharina Koster, zonder beroep, Sassing P 51, naar Zaamslag. Krijn Witte, kantoorbediende, Nieuwendijk I 86, naar Vlaardingen. Jacs. de Feijter en gezin, landbouwer, Noordstraat B 13, naar Zaamslag. Johan Jansen, techniker, Sluiskil P 85, naar Apeldoom. Willem Gilijamse, bouwkundig teekenaar, Noordstraat B 71, naar Wonseradeel. Franz Moller, bankwerker, Sluiskil P woonb., naar Baden. Arent K. Venema, landbouwersknecht, Be- oostenbleij L 42, naar Meeden. A. C. M. Schalken en gezin, ingenieur, Sluiskil P 89, naar Ter Neuzen. SAS VAN GENT. In de afgeloopen maand hebben zich alhier gevestigd: M. P. Bos, religieuse, van Amsterdam. Th. A. de Caluw6, fabrieksarbeider, van Ter Neuzen. E. M. Duerinck en gezin, zonder, van Stop peldijk. A. M. Polfliet, zonder, van Stoppeldijk. B. M. de Meijer, zonder, van Brussel. E. L. Vervaet, dienstbode, van Zuiddorpe. M. Roegiers, dienstbode, van Assenede. M. van Guyt, dienstbode, van Assenede. D. A. M. van Lammeren, religieuse, van Gmneken c.a. ^;.Teunissen, wonder, van Apeldoom. W. C. Uijt den Bogaard, zonder, van Oost- burg. J. E. A. Knijff, religieuse, van Roosen- daal c. a. I. Ph. Chr. van Acker, dienstbode van Koe- wacht. H. Lammens, landbouwersknecht, van Phi lippine. C. S. Wauters, dienstbode, van Hulst. P. J. ten Haken, metselaar, van Weelde (B W. Voerman, zonder, van Quatre Bras Nandrais. Vertrokken: H. Gras, zonder, naar Winschoten. A. A. Martijn, telefoniste, naar Goes. M. Begijn, dienstbode, naar Assenede. J. L. M. Verstraeten, dienstbode, naar Assenede. I. M. J. van Nieulande, dienstbode, naar Zuiddorpe. H. Govaert, zonder, naar Bergen op Zoom. M. L. Govaert, zonder, naar Bergen op Zoom. H. M. van Hecke, zonder, naar Hulst. M. S. L. Govaert, zonder, naar Lovende- gem (B.). C. J. Notte, zonder, naar Hulst. A. F. M. Vermeulen, dienstbode, naar Stop peldijk. P. F. Vermoet, zonder, naar Oostacker (B.). E. de Vos, dienstbode, naar Ter Neuzen. C. Illegems, zonder, naar Gent (B.). D. Moelker en gezin, fabrieksarbeider, naar Philippine. Chr. C. de Bel, zonder, naar 's Gravenhage. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Roman Stefan Galuschki en echtgenoote van Ter Neuzen. Elza Celina Coralie D'haene van Zuiddorpe. Celina Maria Van Cleemputte van Sel- zaete (B.). Bertha Maria Josephina Baert van Koe- wacht. Leendert den Boef en echtgenoote van Ter Neuzen. Vertrokken: Nicolaas Vrederik Eeckman naar Rotter dam. Rene Clement van Hoecke en gezin naar Overslag. Ernest Roegiers naar Antwerpen (B.). Gustaaf Johannes Wille naar Axel. Vergadering van Donderdag 29 Sept. 1932, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de heeren: L. J. Geelhoedt, D. Scheele, M. de Jonge, C. A. Verlinde, D. van Aken, A. de Bruijn, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, L. J. van Driel, C. van den Bulck, J. H. van Doeselaar, P. van Cadsand, J. Huijs- sen en N. A. Hamelink. Afwezig de heer J. J. de Jager. 1. Notulen. De notulen der vergadering van 27 Juli j.l. worden met algemeene stemmen vastgesteld, zooals die in druk zijn verschenen. x n. 2. Ingekomen stukken. oj a. Een adres van de Commissie tot inrich- ting van de jaarlijksche Klompenbeurs te Clinge, die zich daarbij tot den raad richt met het verzoek eene geldelijke brjdrage uit de gemeentekas te willen verleenen als subsidie voor de vierde Zeeuwsche Klompenbeurs welke dit jaar te Clinge op 24 en 25 Augus tus a.s. zal worden gehouden. De commissie ontveinst zich niet, dat de huidige druk der tijden, die aan het finan- cieele beleid der gemeentebesturen zware eischen stelt, den raad wellicht aarzelend zal doen staan tegenover dit verzoek. Maar waar gemelde „druk der tijden" de klompenindu- strie thans bijzonder zwaar treft en van de Klompenbeurs althans eenige verlichting van dien druk wordt verhoopt, daar meent de commissie toch met gepasten aandrang te mogen verzoeken, door eene, zij het kleine subsidie de commissie mogelijk te maken, de vierde Klompenbeurs in Zeeland te doen plaats hebben, zij het op eene overeenkomstig de tijdsomstandigheden bescheiden wijze, opdat de Zeeuwsche Klompenmakers die ook in de gemeente Ter Neuzen worden gevonden, daar- in de zoo gewenschte opleving van hun be drijf mogen vinden, wat meer indirect de verhooging der algemeene welvaart tot ge- volg heeft. Burgemeester en wethouders stellen voor, op dit verzoek afwijzend te beschikken. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. b. Een adres van J. de Vos, wonende wijk O no. 97, die daarin te kennen geeft, dat hij sedert 1 Juli 1.1. is overgeplaatst van de af deeling Transport- naar die der Landarbei- ders, in de Werkloozenkas „Voorzorg", hoe- wel hij nog steeds transportarbeider is, daar hij in Maart j.l. nog macadam gelost heeft voor de provincie; daar het zijn bedoeling is in dat vak te blij- ven, hoewel hij steeds genegen is alle werk- zaamheden te aanvaarden, verzoekt hij den 1 gemeenteraad medewerking te willen verlee nen, dat hij weer in de afdeeling Transport- arbeiders geplaatst wordt. De Directeur der Arbeidsbeurs, cohtroleur der Werkloozenkassen, in wiens handen dit adres werd gesteld, deelt daaromtrent mede: Door het Orgaan belast met de Steunrege- ling, werd ter kennis van uw college gebracht, dat het voorkwam dat personen welke momen- teel overwegend landarbeid verrichten, nog als fabrieks- of transportarbeider bij de werk loozenkassen stonden ingeschreven, en bij eventueele ondersteuning dan ook als laatst- genoemde categorien uitkeering, eventueel steun zouden ontvangen. Naar aanleiding van het schrijven van het Orgaan ontving ik van uw college bericht een en ander te onderzoeken en eventueel veran- dering aan te brengen. Door mij is nauwkeurig onderzocht, wie voor overschrijving naar de klasse landarbei- ders in aanmerking konden komen. Onder die arbeiders was ook J. de Vos. De Vos heeft, naar ik ben ingelicht, zelf eenig land gepacht om dat met zijn kinderen te be- werken. Gedurende de bietencampagne verricht hij transportarbeid. Hij neemt dan regulier van den fabrikant of landbouwer aan het laden van bieten op wagon of schip. Dat werk duurt zoo ongeveer 6 5 7 weken. Overigens is de Vos zelden of nooit in het transport- bedrijf werkzaam. De werkzaamheden door De Vos bedoeld als transportarbeid worden door iederen land- arbeider verricht, omdat dit bij het landbouw- bedrijf behoort, maar daarom is men nog geen transportarbeider in den zin der wet. Dat De Vos in Maart nog macadam voor de provincie heeft helpen lossen is juist, doch dit betrof slechts enkele wagonladingen. Ruim genomen verricht De Vos in een vol jaar 10 5 12 weken z.g. transportarbeid. Indien deze termijn voldoende zou zijn om als transport arbeider te worden aangemerkt, dan zou iederen landarbeider zich als transportarbei der kunnen organiseeren. Ter verdere toelichting zij nog aangemerkt, dat het bestuur der vereeniging „Voorzorg", bij welke vereeniging De Vos is aangesloten, ook de motieven door De Vos naar voren ge bracht, werden aangevoerd om hem in de categorie transportarbeiders te handhaven. Na toelichting mijnerzijds heeft het bestuur mijn opvatting als de juiste erkend, en De Vos in de afdeeling landarbeiders onderge- bracht. Resumeerende acht ik het niet verantwoord De Vos in de categorie transportarbeiders on der te brengen. Burgemeester en wethouders stellen onder verwijzing naar vorenstaand advies voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen, te meer aangezien een beslissing daarop bij hun college behoort. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. c. Bericht van B. van der Griendt te Zwolle, dat hij zijn benoeming tot gemeente- bouwmeester in deze gemeente aanneemt. Dankende voor het in hem gestelde vertrou- wen, hoopt hij dat hij in zijn werkkring dit nimmer zal mogen teleurstellen. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van het bestuur der Ver eeniging tot Ziekenverzorging, waarbij wordt ingezonden de balans met winst- en verlies- rekening per 31 December 1931. Daaruit blijkt, dat het verlies, dat op 1 Januari 1931 f 6729,55 bedroeg, over dat jaar is gedaald tot f 4081,40. Voorts blijkt, dat op de 5% leening ad f 12.000 f 500 is afgelost, terwijl op een 5 schuldvordering ad 9000 3000 is afgelost, alzoo een schuldvermindering met /3500. De verpleeggelden beliepen 7995,50, sub sidies f 7130, giften 94,38, contributie 822,50, huur operatiekamer f 1325,77, diver- sen 1429,94 '/2 Aangenomen voor kennisgeving. e. Het raadsbesluit van 27 Juli 1932, tot aankoop van een terrein van het waterschap Koegors c.a. voor stortplaats van vuil, voor- zien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een besluit van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 26 Augustus 1932, waarbij hun beslissing op de gemeentebegrooting voor 1932 nader wordt verdaagd tot 1 October 1932, onder de in hun verdagingsbesluit van 24 Juni 1932 vervatte bepalingen. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een adres van de afdeeling Ter Neuzen en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Sltj- ters, gevestigd te Amsterdam, goedgekeurd bij Koninklijk besluit, dat te kennen geeft: dat adressante zich nogmaals tot Uw raad wendt met het beleefde verzoek toch alles te willen doen wat in Uw vermogen is om den druk der personeele belasting op koffiehuizen en restaurants zooveel mogelijk te vermin- deren dat de personeele belasting voor deze be- drijven geenszins het karakter draagt van een verteringsbelasting, zooals die behoorde te zijn, doch dat zij niet anders is dan een ver- kapte bedrijfsbelasting voor een bedrijf waar- voor nog het vergunningsrecht of verlofrecht moet worden betaald, waarvoor alzoo reeds een afzonderlijke bedrijfsbelasting wordt ge- heven. dat de ongunst der tijden zich in de aller- eerste plaats doet gevoelen voor de hier be- doelde inrichtingen, omdat iedereen zijn niet noodzakelijke uitgaven moet beperken en bovendien het bedrijf te lijden heeft onder den zeer geringen omvang welke tegenwoordig het reizigersverkeer heeft, in verband met het zakenleven in het algemeen; dat onder deze omstandigheden het zeer moeilijk, dikwijls onmogelijk wordt om de las- ten te dragen en menigeen daarbij ver boven zijn krachten moet gaan, wil hij beslagleggin- gen en andere vervolgingsmaatregelen voor het innen van belastingen, ontgaan; dat de gemeente weliswaar over niet veel middelen beschikt om in «Ht opzicht afzonder lijke maatregelen te treffen voor't koffiehuis- en restaurantbedrijf, maar in ieder geval Uw raad het toch in zijn macht heeft om de belas ting op de biljarten te laten vervallen of daarin aanzienlijke verlaging aan te brengen; dat adressante Uw raad beleefd durft te verzoeken, zoo eenigszins mogelijk te willen zorgen, dat met 1 Januari 1933 deze verlich ting kan worden aangebracht en dat adres sante dus hoopt, dat het besluit van Uwen raad niet te laat hiertoe zal worden genomen. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen, in de eerste plaats omdat het op ongezegeld papier is gesteld en in de tweede plaats om dat het v66r 1 September j.l. had moeten worden ingezonden. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. h. Een adres van de Provinciale Com missie voor Werkloozenzorg van het N.V.V. en de S.D.A.P. luidende als volgt: De vooruitzichten van het komende najaar en de daarop volgende winter zrjn in het al gemeen niet rooskleurig. Zeer waarschijnlrjk zal in onze provincie en Uw gemeente de werkloosheid buitengewoon groot worden en zult U naar middelen moeten uitzien om de nood te lenigen. Op 16 December van het vorige jaar heb ben wij U doen toekomen onze motie met de memorie van toelichting, welke er geheel op was gericht op een goede verzorging voor de werkloozen in onze provincie tot stand te doen komen. In het algemeen kan deze worden gehand- haafd, de daarin aangegeven objecten bestaan vrijwel nog alien. Vervolgens vestigen wij beleefd er Uw aandacht op, dat in de afgeloopen periode meer dan eens is gebleken dat door verschil lende gemeentebesturen dan pas aan de ver zorging van de werkloozen werd gedacht en begonnen, wanneer er een belangrijk aantal werkloozen in hun gemeente waren. Het gevolg hiervan was. dat dikijls tijdens de onderhandelingen met het Minlsterie van Binnenlandsche Zaken, welke allicht eenigen tijd vorderden, de werkloozen hetzij niet te- werkgesteld, hetzij geen steun konden ont vangen. Ten einde dit te voorkomen verzoeken wij U eveneens beleefd, wanneer in Uwe gemeente met eenige redelijke veronderstelling, een zoo- danige werkloosheid kan worden verwacht, dat hulp zal moeten worden verleend, tijdig Uw maatregelen te willen nemen. Deze kunnen bestaan in het voorhanden hebben van bepaalde werken, welke in werk- verschaffing kunnen worden uitgevoerd en wanneer die in Uw gemeente niet aanwezig zijn, door er voor te zorgen, dat er in Uwe gemeente een steunregeling bestaat, waar- mede de nood gelenigd kan worden. Deze opvattingen worden blijkbaar ook ge- deeld door het ministerie van binnenlandsche zaken en landbouw. De aanhef van hoofdstuk IV van de op 15 Januari 1932 verschenen steunregeling luidt: Heerscht in een of meer bedrijven ter plaatse eene belangrijke werkloosheid, en is naar de meening van het betrokken ge- meentebestuur daarom toepassing van een steunregeling gewenscht, dan worde in dien toekenning van Rijkssubsidie verlangd wordt tijdig een daartoe strekkend ver zoek bij mijn departement ingezonden. Terwijl, nadat den gemeentebesturen is medegedeeld, hoe een steun-aanvrage dient te geschieden, de slotzin van dit hoofdstuk luidt Voor tjjdige aanvrage worde derhalve zorg gedragen. Een beroep op de ernstige tijden en een uiteenzetting van het leed, dat door de werk loozen wordt geleden, achten wij overbodig en bij U alien bekend. Wij vertrouwen, dat ons verzoek Uwe voile aandacht zal hebben en dat U door het tijdig treffen van Uw maatregelen mede zult helpen om het leed te lenigen. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres aan te nemen voor kennisgeving. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De heer VAN DRIEL merkt naar aanlei ding van bovenstaand adres op, dat het vorig jaar nog een verzoek is ingekomen van den Chr. Werkliedenibond te Sluiskil, met verzoek pogingen te willen aanwenden tot het verkrij- gen van omlegging der westelijke waterleiding te Sluiskil, als middel tot werkverschaffing. Is daarvan nog werk gemaakt? De VOORZITTER antwoordt, dat daarvoor vroeger reeds een poging is aangeiwend, doch dat dit, zooals men zich zal herinneren, is afgestuit op de groote kosten. Het is in ver band daarmede zeer fcwijfelachtig of een her- haalde poging vooral onder de huidige om standigheden, meer kans van slagen zou hebben. De heer COLSEN merkt op, dat dit geen antwoord op de vraag is. Is er opnieuw werk van gemaakt? De VOORZITTER: Neen. (Zie verder het Tweede Blad.) AXEL. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Gustaaf Jo hannes Wille (van Westdorpe), oud 23 j., jm. en Maria Leonia van Ecke, oud 23 j., jd. 8 Sept. Jozias Karel Schoonakker (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Johanna Buijze, oud 23 j., jd. 16 Sept. Arthur Alfons Noens, oud 23 j., jm. en Elizabeth van Bendegem, oud 20 j., jd. 22 Sept. Jan de Kraker, oud 63 j., weduwn. en Johanna Cornelia Klaassen, oud 56 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Sept. Gepko Gesines Kor (van Haarlemmermeer), oud 22 j., jm. en Gozewijna Abigael Janna Provoost, oud 22 j., jd. 22 Sept. Gustaaf Johannes Wille (van Westdorpe), oud 23 j., jm. en Maria Leonia van Ecke, oud 23 j., jd. Jozias Karel Schoonakker (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Johanna Buijize, oud 23 j., jd. Gaboorten. 1 Sept. Sara, d. van Aldert Gerrit Vlaander en van Adriana Dieleman. 2 Sept. Jannis Frangois, z. van Jan Verbrug- ge en van Suzanna Rinm. Anny Maria Philo- mena, d. van Franciscus Johannes Tieleman en van Maria Josephina Sturms. 4 Sept. Dirk, z. van Pieter Schuitvlot en van Wilhel- mina Levina Witte. 5 Sept. Ebrina, d. van Willem de Bruijne en van Pietemella Jansen. 7 Sept. Neeltje, d. van Jacobus de Visser en van Janna Deij. 11 Sept. Johanna, d. van Jacob Jan van Drongelen en van Maatje Jongejan. 12 Sept. Adriaan, z. van Jozias Hamelink en van Catharina Johanna Oppe- neer. 14 Sept. Helena Maria, d. van Jacob den Engelsman en van Catharina de Groote. 16 Sept. Edmondus Albertus, z. van Edumon- dus de Kerf en van Margaretha Jacoba Heers- pink. Henricus Pharailda, z. van Petrus Jo hannes Hubertus Groothaert en van Joanna Maria van Rumste. 17 Sept. Lucien George, z. van Remond Johannis de Wit en van Helena Maria van Hulle. 19 Sept. Wilfridus Petrus, z. van Johannes Franciscus Marcus en van Anna Maria van den Enden. Abraham, z. van Abraham de Visser en van Maria Adriana Dees. 20 Sept. Frangois Johannes, z. van Jan Marinus Ver- berkmoes en van Pleuntje Tanneke van de Voorde. 21 Sept. Maria, d. van Johannes Comelis de Ridder en van Neeltje den Hamer. Adriana, d. van Jacobus Koster en van Neeltje van Langevelde. 27 Sept. Alphonsus Leonar- dus Louis, z. van Albertus Mel en van Martha Louisa Hayette. Overlijden. 21 Sept. Krina Catharina van 't Hoff, oud 21 j., echtg. van Korstiaan Cor nelia Gazan. BOSCHILAPELLE. Huwelijks-aangiften. 29 Sept. Anthonius de Waal, oud 30 j., jm. en Cordula Paulina Hoefeijzers, oud 28 j., jd. Petrus Augustinus Mangnus, oud 33 j., jm. en Maria Johanna Wentzler, oud 30 j., jd. Huwelijks-ivoltrekkingen. 8 Sept. Gerardus Romel, oud 24 j., jm. en Martha Christina Maria Dhaene, oud 21 j., jd. Geboorten. 10 Sept. Bernardus Petrus Desiderius, z. van Eduardus Petrus Lambert en van Anna Maria Lauret. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 23 Sept. Cirillus Mo- destus de Brouwer, oud 27 j., jm. en Julia de Smit, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Sept. Alphon sus Verdurmen, oud 41 j., jm. en Maria-Co- leta Taalman, oud 42 j., jd. Geboorten. 21 Sept. Willy Ludovious, z. van Joseph Franciscus Hofiman en van Maria Sophia Maenhout. Overlijden. 4 Sept. Alphonsus Albertus Daal- man, oud 17 j., z. van Ludovicus Franciscus Daalman en van Anna Maria de Bilde. HOEK. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Cornells Martinus de Zeeuw (van Ter Neuzen), oud 30 j., jm. en Janna de Bruijne, oud 23 j., jd. Petrus de Kraker, oud 27 j., jm. en Catharina Pietemella Bakker, oud 22 j., jd. Willem de Zeeuw (van Boschkapelle), oud 34 j., jm. en Poulina Catharina de Jonge, oud 28 j., jd. Adriaan Dieleman (van Zaamslag), oud 32 j., jm. en Anna Suzanna Riemens, oud 29 j., jd. 8 Sept. Petrus Abraham Lantsheer, oud 22 j., jm. en Helena Corstanje, oud 19 j., jd. Adriaan Hamelink (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Frangoise Jannetje Pladdet, oud 20 j., jd. 9 Sept. Marinus Comelis van Hekken (van Krabbendijke), oud 48 j., weduwn. en Maria Henriette Johanna Dregmans, oud 36 j., jd. 15 Sept. Pieter Hofman, oud 28 j., weduwn. en Maatje Buijze, oud 36 j., jd. Pieter Francois Dieleman, oud 25 j., jm. en Janna Catharina Jansen, oud 29 j., jd. 22 Sept. Jan Buijze, oud 31 j., jm. en Cathalina den Exter, oud 32 j., jd. Pieter de Feijter, oud 27 j., jm. en Santina Adriana van der Welle, oud 25 j., jd. 26 Sept. Maarten Marinus van de Velde, oud 22 j., jm. en Adriana Maria Pladdet, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Sept. Simon van der Hoofd, oud 26 j., jm. en Suzanna Maria de Bruijne, oud 22 j., jd. 8 Sept. Fran gois Orlebeke (van Axel), oud 24 j., jm. en Adirana Maria van't Hoff, oud 22 j., jd. Cor nells Kolijp (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. Janneke Pijpelink, oud 23 j., jd. 15 Sept. Comelis Martinus de Zeeuw (van Ter Neu zen), oud 30 j., jm. en Janna de Bruijne, oud 23 j., jd. Petrus de Kraker, oud 27 j., jm. en Catharina Pietemella Bakker, oud 22 j., jd. Willem de Zeeuw (van Boschkapelle), oud 34 j., jm. en Poulina Catharina de Jonge, oud 28 j., jd. Adriaan Dieleman (van Zaamslag), oud 32 j., jm. en Anna Suzanna Riemens, oud 29 j., jd. 22 Sept. Adriaan Hamelink (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Frangoise Jannetje Pladdet, oud 20 j., jd. Petrus Abraham Lants heer, oud 22 j., jm. en Helena Corstanje, oud 20 j., jd. 29 Sept. Marinus Comelis van Hek ken (van Krabbendijke), oud 49 j., weduwn. en Maria Henriette Johanna Dregmans, oud 36 j., jd. Pieter Frangois Dieleman, oud 25 j., jm. en Janna Catharina Jansen, oud 29 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Marinus, z. van Levinus de Blaeij en van Cornelia de Blaeij. 11 Sept. Comelis, z. van Jozias Dieleman en van Frangoise de Bruijne. 12 Sept. Poulina Geer- truida, d. van Marinus Dieleman en van Maria Johanna van Hoeve. 15 Sept. Jan Marinus, z. van Marinus Francke en van Neeltje Schieman. 16 Sept. Suzanna, d. van Jan de Putter en van Cornelia Brandes. 19 Sept. Comelis, z. van Thomas Pladdet en van Suzanna Pladdet. Overlijden. 15 Sept. Rokus Hamelink, oud 81 j., echtg. van Cornelia Heijnsdijk. SINT JANSTEEN. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Sept. Aloijsius Bosschaert, oud 29 j., jm. en Augpusta Maria De Bin, oud 27 j., jd. Josephus Constantinus de Maat, oud 24 j., jm. en Maria Paulina Saman, oud 28 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Raphael Franciscus, z. van Camiel De Block en van Emma Maria Ongena. 9 Sept. Arnold Aloijsius Emerentia, d. van Rene Emile Begheijn en van Emma Maria van Damme. 17 Sept. Paula Nathalia, d. van Joseph Aloisius Everaard en van Louisa Maria van Bunder. 20 Sept. Eily Maria, d. van Josephus Bemaert en van Jo hanna Maria Cornelia Neve. Overlijden. 5 Sept. Petrus Storp, oud 66 j., weduwn. van Rozalia Wegenhousen. 8 Sept. Raphael Franciscus De Block, oud 4 d., z. van Camiel en van Emma Maria Ongena. Karel Lodewijk De Windt, oud 82 j., echtg. van Stephanie Rosalie Meuleman. 9 Sept. Clemen tina van Overloop, oud 74 j., wed. van Albert van Hoije. 26 Sept. Maria Ludovica De Bersie, oud 76 j., wed. van Victor van Hecke. KOEWACHT. Geboorten. 5 Sept. Paul August, z. van H. M. Matthijs en van C. C. Raes. 14 Sept. Roger Joseph Pharailde, z. van R. de Bruijne en van M. M. M. van Waesberghe. Overlijden. 3 Sept. Een als levenloos aan gegeven kind van het mannelijk geslacht van C. de Dauw en van B. Vemimmen. 12 Sept. Rosalia Colman, oud 57 j., echtg. van Leonar- dus de Dauw. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van E. J. van de Vijiver en van J. M. Valent. 25 Sept. Fran- cies van Gassen, oud 77 j., weduwn. van Blon- dina de Smedt. 27 Sept. Franciscus Domini- cus de Potter, oud 62 j., echtg. van Martha Maria Martens. SAS VAN GENT. Geboorten. 9 Sept. Frank Willy Julien, z. van Julien Henrie Benignus Puylaert en van Marie Louise Alphonsine Chislaine Temmer- man. 11 Sept. Tanneke Clasina Pietemella, d. van Simon Jacobus Marinus Michielsen en van Pietemella Berwald. Armand Edmundus, Z- van Richard Albert de la Ruelle en van Bertha Maria Verhoosel. Suzanna, d. van Johannes Franciscus van den Broeke en van Romania de Smet. 13 Sept. Antoine Arthur Marie, z. van Gijsbertus Gelderland en van Laura Maria Baert. 27 Sept. Johannes Fran ciscus, z. van Augustinus Franciscus Angelien van Moorten en van Emelia Maria van Goethem. Overlijden. 10 Sept. Klaas Postema (van Rotterdam), oud 26 j., z. van Frederik en van Etje Vos. 25 Sept. Johannes Bernardus Goos- sens, oud 60 j., weduwn. van Nathalia Eugenia Minnaert. 29 Sept. Johannes Franciscus van Moorten, oud 2 d., z. van Augustinus Fran ciscus Angelien en van Emelia Maria van Goethem. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 15 Sept. Gerard Emile Dellaert, oud 30 j., jm. en Elvira Pru- dentia Picavet, oud 21 j., jd. Gelboorten. 7 Sept. Gerrit Petrus, z. van Camilus de Vrieze en van Maria Paulina de Coninck. Albert Comeil, z. van Frans Jozef Nicolaas Jurriens en van Henriette Margue rite Mourouval. 13 Sept. Odon Seraphinus Marie, z. van Aur61 Hilaire Dehulsters en van Elvire Julienne van de Velde. IJZENDIJKE. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Sept. Jacobus Leonardus de Vilder, oud 22 j., jm. en Roma- nie Sophie Lutaert, oud 19 j., jd. Geboorten. 9 Sept. Johannes Thomas, z. van Charles E. Sturm en van Clara M. de Keijzer. 12 Sept. Robert Alfons Marie, z. van Alphons G. Calon en van Judith A. de Rijcke. 20 Sept. Tvonne Simone, d. van Petrus J. Roes en van Irma M. Verhulst. 22 Sept. Johanna Francina, d. van Jacobus C. Fellier en van Johanna P. van Hoeve. Overlijden. 8 Sept. Adriaan Cornelis Wil- lemsen (overl. te Oostburg), oud 12 m., z. van J. Willemsen en van E. Vermeulen. 11 Sept. Clemens van Waes, oud 88 j., echtg. van Ame lia de Vleeschouwer. 17 Sept. Nathalie Impens, oud 75 j., wed. van Bruno Verbeke. Voor Ter Neuzen: 3 Oct. Eng. s.s. PAR, 122, pijpaarde, Ter Neuzen. Vai^ Ter Neuzen,: 4 Oct. Finsch s.s. SAINT STEPHEN, 2889, kunstmest, Vlissingen. Voor Sluiskil: 3 Oct. Noorsch s.s. GARD, 1433, ledig, Moss. Voor Riemen: 3 Oct. Amer. s.s. SCHO HARIE, 3070, gem., Hamburg. Voor Gent: 3 Oct. Zweedsch s.s. NICKE, 655, ledig, Lysekil; Eng. s.s. GREBE, 366, stukg., London; Eng. s.s. GLANSHYD, 820, kolen, Cardiff; Noorsch s.s. HAVBORG, 707, pyriet, Thamshavn; Eng. s.s. BRIARFIELD, 172, ledig, Plymouth. 4 Oct. Fransch s.s. CAPT. DIABOT, 1612, pyriet, Barcelona; Duitsch s.s. LUTSE LEON- HARDT, 2702, gem., Leningrad; Eng. s.s. PRESTATUN ROSE, 670, pekkolen, London. Van Gent: 3 Oct. Spaansch s.s. PENA ROCIAS, 996, ijzer, Newport. 4 Oct. Eng. s.s. BURRINGTON COMBE, 182, fruit, Bristol; Danzig, s.s. ETZEL, 593, ijzer, Danzig; Nederl. s.s. HENNIE, 129, ledig, Antwerpen; Ital. s.s. RAMONA, 2245, restant, Liverpool; Zweedsch s.s. FIGGE, 462, cokes! Lysekil; Fransch s.s. S.N.A. 8, 1546, ledig! Immingham; Eng. s.s. KILVEY, 288, ijzer, London. Amsterdam, 5 Oct. 1932. Vreemd Bankpapier. Bieden. Laten. Engelseh 8,58 8,65 Duitsch 58,75 59,50 Fransch 9,65 9,80 Belgisch 6,89 6,94

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3