Financieele Bericiiten. GEMENODE BEBICHTEN TER NEUZEN, 5 OCTOBER 1932. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. Kara j s# v - w s, s PLAFOND VAN EEN SCHOOL INGESTORT. president van den Vrijstaat. Dat hrj den Ko- ning heeft laten verzoeken McNeill terug te roepen, lijkt de eerste groote stap in die rich ting. Maandag eerst vernam men te Lon- den dat John W. Dulanty, de hooge commis- saris van den vrijstaat te Londen reeds tien idagen geleden den Koning te Balmoral een bezoek had gebracht om dat verzoek over te brengen. De politieke bedoeling van dezen stap heeft Ruttledge, de Iersche minister van landbouw en visscherij Maandagavond nog in een rede toegelicht. Hij kondigde aan dat binnen een week duidelijk zou worden hoe ernstig de regeering het meende met haar republikein- sche beginselen. Dit klinkt haast als de aan- kondiging van een afseheiding, zoo erg echter was het niet gemeend want de minister voegde er nog verklarend maar tegelijk verzachtend aan toe. dat deze onthulling slechts ten deel zou vallen aan degenen „die tussohen de regels zouden kunnen lezen". Dat klinkt nogal ge- ruststellend Intusschen weet men nog niet precies wat de Valera nu gaat doen. Wil hij het heele gou- vemeurschap afschaffen, wil hij het, zooals hij van plan was, met zijn eigen ambt ver- eenigen, of is van deze heele, politiek zoo grootscheeps op touw gezette actie toch ten- slotte persoonlijke wrijving de hoofdoorzaak Heden zou de Valera, op doorreis uit Ge neve te Londen met Thomas, den minister voor de dominions, onderhandelen. Eenig nieuws over de spanning tusschen Londen en Dublin zal men daarna allioht weer vememen. VRIJWILLIGE VOLDOENING VAN BELASTING. De minister van Financian maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist wegens over vorige jaren te weinig betaalde belas- tingen naar inkomen en/of vermogen (gewe- tensgeld) is ontvangen bij den ontvanger der directe belastingen te Ter Neuzen 1,54. KON. MARECHAUSSEE. De marechaussee J. L. Hoogstrate van het depot te Apeldoom is geplaatst bij de brigade te Ter Neuzen. DIERENMISHANDELING. De marechaussee te Hulst heeft dezer dagen proces-verbaal opgemaakt tegen een aldaar woonachtigen landbouwer, wegens dierenmis- handeling, die in een weide een rund met een touw aan den kop zoodanig had vastgebon- den, dat het dier voortdurend met gestrekten hals en met den neus op den grond moest .staan. OPLICHTERS. De dezer dagen door de marechaussee te Sluiskil aangehouden personen, die er van ver- dacht worden diefstal met braak te hebben gepleegd te Ter Neuzen en waarvan de man zich aan zijn aanhouding wist te onttrekken, door in het kanaal te springen en dat over te zwemmen, blijken zich te Rotterdam te hebben schuldig gemaakt aan oplichting ten nadeele van verschillende personen. Zij hadden n.l. in het Rotterdamsch Nieuwsblad een advertentie geplaatst, waar- in zij personeel vroegen dat zich met de noodige papieren had te melden aan een te Rotterdam opgegeven adres. De vrouw gaf aan de sollicitanten voor te zijn gouvernante bij een Hollandsche familie in Frankrijk en zij daarvoor een man als chauffeur en de vrouw als dienstbode moest zoeken. Zij moest haar patroon inzage verstrekken van de haar door de sollicitanten verstrekte paspoorten, rijbewijzen en andere stukken die zij zouden overleggen. Verschillende personen zijn op die aanbieding ingegaan, in den waan ge bracht dat hetgeen hun werd medegedeeld, waarheid was. Zij lieten bij de vrouw hunne verschillende getuigschriften en passen ach- ter. Verder hoorden zij niets meer. Achter- af bleken de oplichters die stukken in hun eigen belang te gebruiken am met die val- sche papieren zich vrijer te kunnen bewegen. Bij hun aanhouding werden verschillende dezer getuigschriften op hen bevonden en een onderzoek daamaar bracht de oplichting aan het licht. UIT VOERING TARWEWET IN O. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Het bestuur van den Kring O. Z.-Vl. van de G. T. O. Z. verzoekt ons opname van het volgende Voor den oogst 1933 is het de bedoeling dat de leden niet meer dan een derde van hun bouwland met tarwe zullen bezaaien. Onder bouwland wordt dan verstaan het bouwland dat in 1932 als zoodanig in gebruik was. Het is dus ook niet toegestaan meer tarwe te zaaien dan dat een-derde deel en dan dat meerdere zoogenaamd vrij te verkoopen. Daarop is geen controle te houden. Verder wordt nog medegedeeld dat in den Kring O.- Zeeuwsch-Vlaanderen in overleg met de han- delaren de tarieven voor schooning zijn vast- gesteld als volgt: 1. Schoonen met trieur of molen met ver- ticaal windsysteem /0,10 per 100 K.G. 2. Poetsen en trieuren /0,30. 3. Drogen f 0,50. 4. Drogen, poetsen en trieuren f 0,70. Het waaieren met een gewone windmolen wordt door ons niet als speciale schooning er- kend. Voor de handelaren welke enkel een ge wone windmolen bezitten, wordt door ons geen vervoerbewijs ter schooning gegeven. Tenslotte verzoeken wij afleveringen steeds te will en doen in zakken van gelijk stukge- wicht, wegende bruto 76 K.G. DE GENTSCHE BLOEMENTENTOON- STELLING IN 1933. Met het oog op de organisatie van de Gent- sehe intemationale bloemententoonstelling (de zgn. „Gentsche Floralies") die, van 22 tot 30 April 1933, zal plaats hebben, is Zaterdag in deze oude Vlaamsche stad, welke veel aan de hof en tuinbouwindustrie verschuldigd is, een ■belangrijke bijeenkomst van Belgische en bui- henlandsche deelnemers gehouden. De Belgi sche gezant te Berlijn, graaf de Kerckhove de Denterghem, die voorzitter van de Kon. Maat- schappij voor Land- en Tuinbouw is gebleven, zat de vergadering voor. Nederlandsche, Fransche, Engelsche en Italiaansche delega tes waren aanwezig en zegden de medewer- king der hofbouwers van deze landen toe. Nederland zal, evenals de vorige maal, met een groote zending, uitkomen. SAS VAN GENT. Voorteekens. De eerste grondstof voor de a.s. bietencam- pagne begint naar de fabrieken te vloeien. Druppelsgewijs weliswaar nog in den beginne, maar deze kleine aanvoer mag als het voor- teeken van den grooten stroom beschouwd worden, die in de naaste dagen geregeld over een lange periode zijn loop fabpekwaarts zal nemen. Ook binnen de fabriek begint bedrijvigheid te heerschen. De .ketels staan onder stoom, de machines worden geprobeerd, pompen roteeren, stoom ontsnapt, kortom het begint er naar uit te zien, dat eerlang het groote bedrijf weer in vollen gang gezet zal worden. Allen, die er bij betrokken zijn, leven in on- geduldige afwachting, en zien den dag tegemoet, dat zy zich van de hun aangewezen werkzaamheden kunnen kwijten. j Niets zal him liever zijn, dan weer als vroeger de handen uit de mouwen te mogen steken, want aan den tijd van veler gedwon- gen niets doen zal met den aanvang der cam- j pagne een zekeren tijd lang een einde komen. Volgens geruchten zou het plan zijn om reeds in den loop der volgende week met de ifabricatie te beginnen. Van het weer en de voortvarendheid der leveranciers zal het intusschen aflhangen, of I aan dat voornemen zal kunnen gevolg gegeven t worden. SELZAETE. Alhier wordt sedert Zondagavond vermist de onlangs gehuwde schipper Van de Wiele, liggende met zijn schip aan de suikerfabriek alhier. Vermoedt wordt, dat de ongelukkige bij het terugkeeren van de kermis naar zijn schip door de duistemis misleid van de loopplank is gevallen. Alle nasporingen zijn tot nog toe vruchte- loos gebleven. Hij laat een vrouw en een kind achter. Brand in Klein-Ru&land. De winterkermis alhier heeft een droevig einde gehad. Het echtpaar Hendrickx met him kinderen ontwaarde Maandagavond bij hun thuiskomst van de kermis een begin van brand in hun winkeltje in Klein-Rusland. Spoedig bleek, dat aan blusschen van het geheel in hout opgetrokken gebouwtje niet te denken viel. Schoorsteenbrand is vermoedelijk de oor- zaak. Men had de kachel nog eens extra op- gevuld om zich bij thuiskomst nog eens te warmen. Verzekering dekt de schade. De man had al zijn geld bij zich. Hulpbrug stuk gevaren. Heden voormiddag is door het stoomschip „Udondo" geladen met cokes het Oostelyk gedeelte van de hulpbrug te Selzaete stuk gevaren, zoodat die brug niet gesloten kan worden en het verkeer over het kanaal aldaar gestremd is. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 27 Sept. 1932. Veroordeeld wegens overtreding: Art. 426 W. v. S. L. A. d. B., Westdorpe, 6 d. h. Art. 11 Ukwet. J. v. D., Ter Neuzen, 10 X 0,50 of 10 X 1 d. h. Art. 6 Trekhondenwet. J. D. en A. D., beiden Ter Neuzen, ieder 0,50 of 1 w. tuchtsch. Motor- en Rywielwet. C. C., Eecloo, 5 of 5 d. h.; D. R., Axel, f 7 of 3 d. h.; J. R., Schoondijke, geen straf; P. d. P., Axel, 5 of 2 d. h.J. D., Zaamslag, 3 of 1 d. h.; H. T. d. J., Hulst, 3of Id. h.; P. J. H. B., Oostburg, /5 of 3 d. h.; F. v. D., Clinge, /I of 1 d. h.; E. C., St. Jansteen, /I of 1 d. h.; R. C. J. D., Zuiddorpe, 1 of 1 d. h.; P. J. D., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h.; M. J. v. D., Breda, 5 of 3 d. h.; R. G., Axel, 7 of 3d. h.; R. G., Wynckel, 2 of 1 d. h. en /3,50 of 3 d. h.M. A. B., Gent, 1 of 1 d. h.P. K. S., Opwijck, 2 of 1 d. h.; C. P. v. d. M., IJzendijke, /3 of 1 d. h.; L. J. S., Ter Neuzen, 2 of 1 d. h.; P. C., Watervliet, 5 of 3 d. h.; M. M., Assenede, 2 of 1 d. h. en 5 of 3 d. h.; E. D., Bouchaute, 1 of 1 d. h.; A. C. F. B., IJzendijke, 2 of 1 d. h.; F. D., Hoek, 2 of 1 d. h.E. M. M., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h. J. J. Z., Ossenisse, A. M. A. en B. K., West dorpe, alien /I of 1 d. h.; A. J. d. W., Oost burg, /2 of 1 d. h. Art. 25, Jachtwet. W. J. d. M., Zaamslag, 10 of 5 d. h. Visscherijreglement. C. P., Axel, 5 of 3 d. h.; C. J. W., Ter Neu zen, /3 of 1 d. h. Art. 460 W. v. S. D. C. F., Axel, 3 of 2 d. h. Art. 427 W. v. S. P. A. S., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h. BR ANDSTIOHTIN G. Door de marechaussee uit Sluis is naar Middelburg overgebracht een zekeren d. S. uit Sluis, verdacht van brandstichting in een hoop te velde staand maandzaad van den landbouwer Maenhout te Sluis, op 28 Sept. Na zijn verhoor is de man naar het huis van bewaring overgebracht. OVERTREDING HANDELSREGISTER WET. Door den kantonrechter te Oostburg is J. Ph. W., broodbakker en winkelier te Breskens wegens overtreding der Handelsregisterwet (het niet voldoen aan zijn verplichting tot inschryving) veroordeeld tot een boete van 75, subs. 20 dagen hechtenis. IN DEN DOOD GEDREVEN. Voor de rechtbank te Maastricht stonden Maandag terecht drie arbeiders, die betrokken waren bij de staking aan het Julianakanaal te Bom. Tijdens die staking was daar gekomen een andere arbeider, genaamd P. J. H. Reser. Hij had nog geld te goed en kwam dat halen. Een groot aantal stakers denkend dat hij een werk- wiliige was, heeft hem volgens de dagvaar- ding uitgejouwd en met stokken geslagen. Zonder fiets (die was hij kwijtgeraakt) en gebogen door de slagen, liep hij in de richting van de Maas. Een der thans verdachten wilde hem den pas afsnyden, wat hem niet gelukte. Reser liep de Maas in en werd door twee andere verdachten met steenen gegooid, terwijl hij in de diepte verdween en verdronk. De officier van justitie eischte tegen den eersten verdachte twee jaar en tegen den tweeden en den derden verdachte ieder vier jaar gevangenisstraf. Failliet verklaard P. A. Davidse, banketbakker te Ter Neuzen, Noordstraat. Rechter-commissaris Mr. A. van der Hoop. Curator Mr. G. Tichelman te Ter Neuzen. GELDLEENING. De firma Ls. van WaesbergheJanssens te Hulst sloot met het Waterschap Loven- en Willemskerke eene obligatieleening groot 10.000 rentende 5 IN VRIJHEID GESTELD. De rechtbank te Middelburg heeft de in- vrijheidstelling bevolen van J. S., metselaar te Goes, die dezer dagen werd aangehouden om- dat op hem de verdenking was gevallen brand te hebben gesticht in een onder de gemeente Rilland-Bath in aanbouw zijnde schuur. MOORDAANSLAG TE HAAKSBERGEN. Zondagmiddag omstreeks half twee heeft zich een vreeselijk drama afgespeeld in de woning van een zekeren S., in de Blanken- burgerstraat te Haaksbergen. Aldaar vertoefde een zekere v. d. W. uit Enschede, in gezelschap van mej. J. S., uit Haaksbergen; Laatstgenoemde heeft vroeger verkeering gehad met W. B., uit. Enschede, doch het meisje had de betrekking met B. sedert eenigen tijd verbroken, en had nu ver keering met v. d. W. Vrij dag reeds is het te Enschede tusschen de beide mannen tot een botsing gekomen, waarbij v. d. W. een messnede over het voorhoofd opliep. B. is voor dit feit gearresteerd, maar later weer op vrije voeten gesteld. Hij heeft nadien ge- tracht v. d. W. opnieuw te vinden, en moet voor dat doel reeds Zaterdag te Haaksber gen vertoefd hebben. Zondag was hij weder- om in Haaksbergen aanwezig, en na te weten te zijn gekomen, waar v. d. W. zich bevond, is hij de woning van S. (een broer van het meisje) binnengestapt, en heeft zich daar aanstonds met een lang dolkmes op v. d. W. gestort. Er ontstond een geweldige worsteling tus schen de beide mannen. Als een dolleman moet B. het mes gehanteerd hebben; hij bracht v. d. W. steken toe in het gelaat, de schou- ders, en verwondde hem emstig aan vier vingers. Mej. S. heeft nog getracht v. d. W. te ont- zetten, en sloeg den aanvaller met een stuk ijzer op het hoofd. Zoodoende kon v. d. W. het vertrek ontvluchten, achtervolgd door zijn woesten aanvaller. Deze zou zijn slacht- offer waarschijnlijk buiten verder te lijf ge- gaan zijn, ware het niet, dat het gegil tal van menschen op de been had gebracht. De dader ging per fiets er van door in de rich- ting Enschede. Het slachtoffer was er erg aan toe. De man bloedde ontzettend, en is, ondersteund door eenige personen, naar het St. Anthonius- Gasthuis gebracht, waar dr. Scaf medische hulp verleende. Zijn toestand is zeer zorg- wekkend. Per auto is de man later naar het ziekenhuis te Enschede vervoerd. De politie, terstond gewaarschuwd, stelde dadelijk alle pogingen in het werk om den voortvluchtige te arresteeren. Dit gelukte den rijksveldwachter K. van Houten uit Haaksbergen, die den dader te Usselo aan- hield, en gevankelijk naar Haaksbergen over- bracht. Nadat zijn wonden waren verbonden, is hij opgesloten. Het mes, waarmee de misdaad is gepleegd, is in beslag genomen. EEN ZELDZAME VISCHVANGST. De stoom trawler Condor", welke langen tijd te IJmuiden heeft opgelegen en de vorige week weer in de vaart gebracht werd, had het geluk midden tusschen groote scholen tong terecht te komen. Met niet minder dan 100 kisten van deze fijne vischsoort, een tot heden voor een traw ler ongekende hoeveelheid, keerde het schip in de haven terug. Voor de reederij was deze buit van vijf dul- zend gulden een ware meevaller. ZICHZELF GESTOKEN. Te Zaandam had de slager P. de Ridder het ongeluk, dat bij het uitbeenen van vleesch zijn mes uitschoot, waardoor hij zichzelf in de borst stak en zich zoodanig verwondde, dat opneming in het ziekenhuis noodig was. BRAND IN HET KON. METEOROLOGISCH INSTITUUT IN DE BILT. In het oude gebouw. Het dak van het registratiegebouw doorgebrand. Groote waterschade op de bureaux. Geen uitzending van weerberichten. Men meldt aan de N. R. Crt.: Dinsdagochtend om negen uur is brand ont- staan op den zolder van het oude gebouw van het meteorologisch instituut in De Bilt. Spoe dig was de brandweer van De Bilt met twee motorspuiten ter plaatse. Daar de brand steeds feller woedde, heeft de burgemeester van De Bilt de hulp ingeroepen van de brand weer te Bilthoven en te Utrecht, welks beide met de motorspuit en een autospuit ter plaat se kwamen. De brand is met 16 stralen bedwongen. Om tien uur was het gevaar geweken. De zolder is totaal uitgebrand. In de verschillende bu reaux is een enorme waterschade aangericht. Men vreest zelfs voor distorting van de pla fonds van de bureaux wegens de geweldige watermassa, welke in het gebouw gespoten is. De bureaux onder den toren en de bibliotheek hebben geen schade geleden. In het oude gebouw waren gevestigd de bureaux voor den hoofddirecteur, de verschil lende directeuren en adjunct-directeuren. In het gebouw werd centrale verwarming aange- legd. Hoewel het verboden was laschappara- ten te gebruiken, is dit toch gedaan. Vermoe- delijk is de brand door het springen van vonken uit een laschapparaat ontstaan. Van andere zijde meldt men: De brand is vermoedelijk ontstaan door het wegwaaien van een vonk bij reparaties, die een loodgieter verrichte op het dak van het registratiegebouw van het instituut. De chef- monteur van dit instituut ontdekte den brand op de zolderverdieping. De loodgieter heeft direct het dak verlaten, De vlammen laaiden geweldig op en de brand liet zich aanvankelijk emstig aanzien, doch met hulp van de Bilt- sche brandweer, de Bilthovensche brandweer en de Utrechtsehe brandweer, is het vuur na een uur totaal bezworen. De bibliotheek, de toren, alsmede de kostbare instrumenten zijn behouden. Het dak van het registratiegebouw is geheel doorgebrand. Het blusschingswerk geschiedde onder lei- ding van den heer G. P. van Zutphen, com mandant van de Biltsche brandweer, bijge- staan door ir. Ekama, commandant van de Bilthovensche brandweer en den heer de Rijk, onder-commandant van de Utrechtsehe brand weer. Op het terrein van den brand merkten wij op dr. v. Everdingen, directeur van het Meteorologisch Instituut, dr. Schoute, adjunct- directeur van genoemde inrichting, het vol- tallige college van B. en W. en vele raads- leden. Een woord van hulde voor het actieve op- treden van de Bilthovensche brandweer en haar commandant is op zijn plaats, aan wie het te danken is, dat erger is voorkomen. De brand is uitgebroken in de ruimte, waar de draadlooze ontvangtoestellen stonden voor het opnemen van weerberichten, enz. Deze toestellen zijn verloren. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand zjjn maatregeleu genomen om den dienst van het Meteorologisch Instituut te doen functioneeren. De militaire vliegdienst te Soesterberg heeft voorloopig den dienst van De Bilt overgenomen. Hoewel gisteren dus eenige stagnatie in den dienst was te ver- wachten hoopt men schikkingen te treffen om den dienst zoo spoedig mogelijk weer nor- maal te laten werken. Van groote waarde is, dat geen wetenschappelijke instrumenten, j aanteekeningen enz. verloren zijn gegaan. IDe uitzending van de weerberichten spoedig hervat. Men meldt nader uit De Bilt: Het registratiegebouw heeft zeer veel waterschade geleden. Voorloopig is dit totaal onbruikbaar. De adminisbratie zal worden ondergebracht in het oude gemeentehuis aan den Biltsche straatweg. Waarschijnlijk zal de uitzending van de weerberichten binnen enkele dagen worden hervat. Het gemeentebestuur heeft terstond mate- riaal beschikbaar gesteld voor het vervoer der bescheiden naar het oude gemeentehuis. De gebouwen staan nog steeds onder controle van de Biltsche brandweer. Het laboratorium heeft niet de minste schade ondervonden. De directeur van het filiaal te Rotterdam deelt mede, dat hy Dinsdagmorgen wel de weenverwachting heeft ontvangen, doch niet de weergegevens van de buitenlandsche sta tions. FELLE BRAND IN DE VON ZESEN- STRAAT TE AMSTERDAM. Zondagochtend vroeg heeft in de von Zesen- straat te Amsterdam een felle brand gewoed. In he be,'nedengadeelte van het aangetaste huis was gevestigd een schoenmakerij, ge- dreven door den heer C. van den Berg en een compagnon. Alle ruimte werd door dit bedrijf in beslag genomen; woongelegenheid was er niet. Vast staat, dat een van de beide man nen te ongeveer half vijf des morgens nog in de zaak is geweest en daar gereed staand aas heeft weggehaald, daar het plan bestond, een deel van den Zondag met visschen door te brengen. Kort na het vertrek van den man, ontdekten omwonenden, te ongeveer kwart over vijf, dat er in de schoenmakerij brand was uitgebroken. Toen de naastbijzijnde brandmelder was afgetrokken, stond de"ge- heele ruimte reeds in vlammen, welke razend snel om zich heengrepen; de ruiten aan den straatkant sprongen en wat niet kon uitblij- ven, geschiedde dan ook: het vuur sloeg door naar het trappenhuis en klom in dit gevaar- lijke trekgat snel omhoog; een oogenblik zelfs sloegen de vlammen buitenom tot boven het dak uit. Bovendien was het geheele perceel ■in rook gehuld. Z66 was ongeveer de situatie, toen de brand weer arriveerde. De bewoners van de eerste etage, de 57-jarige mej. J. H. Bakker en haar 46-jarige zuster Geertje Bakker, van wie de oudste hulpbehoevend is, ontwaakten door den hevigen rook, welke in het vertrek binnen- drong. Tot hun ontsteltenis zagen zij zich den weg naar de straat door het vuur ver- sperd en deze ontdekking deden ook de op de tweede etage wonende weduwe Engelbarts, 79 jaar oud, en haar dochter M. E. Engel barts. De hulpbehoevende juffrouw Bakker bleef, daar zy weinig of niets kon uitrichten, in haar kamer liggen; hevig overstuur van de door- stane emotie, doch bij haar voile bewustzyn, werd zij daar door de brandweer weggehaald. Haar zuster was niet zonder moeite naar den zolder gevlucht; buren wisten haar daar uit haar benarde positie te bevrijden en via de trap van perceel 54 naar buiten te brengen. Al spoedig bleek, dat het blusschingswerk geen groote moeilijkheden zou opleveren; twee stralen waren uitgelegd en deze reeds waren voldoende om de vlammen, welke van buiten uit ook de eerste Stage flink hadden geblakerd, meester te worden. Ook de bewoonster van twee hoog hadden het v66r en tijdens het optreden van de brand weer leelijk te kwaad gehad. De 79-jarige juffrouw Engelbarts was, toen de toestand zich dreigend liet aanzien, met haar dochte>- naar den zolder gegaan. Laatstgenoemde heeft daar 'n raam opemgemaakt en is op een platje geklommen. Buren van het naastlig- gende huis trachtten haar via het hooger ge- legen dak te bevrijden, doch zy stond er op, dat eerst haar moeder werd geholpen. Dit is dan ook geschied en wel door twee lieden van het brandweercorps, die de oude vrouw be- wusteloos bij de zoldertrap vonden liggen met brandwonden aan het hoofd. Beide mannen hebben haar naar het raam gebracht, om weer wat bij te komen, waarna zy per bran card naar beneden is gedragen en naar een der ziekenhuizen vervoerd, hetgeen ook ge schied is met de gezusters Bakker. Alleen de dochter van juffrouw Engelbarts, die op het plat was geklommen, behoefde niet te worden getransporteerd. Blijkens een later ontvangen bericht is de bejaarde weduwe Engelbarts aan de bekomen brandwonden overleden. WAPENS GEVONDEN. In de woning van S. te Stevensweert zijn tijdens een huiszoeking, welke aldaar werd verricht door den commissaris van politie te Venlo en een brigade-commandant van de marechaussee te Echt in verband met de aan houding van de bende wapensmokkelaars bij Budderich, acht nieuwe pistolen gevonden, die aan een linnen gordel waren bevestigd. By onderzoek bleken de vuurwapens van dezelfde soort te zijn als die, welke de vorige week bij de smokkelaarsbende in beslag wer den genomen. S. is in arrest gesteld. De wapenen zijn in beslag genomen. EEN GRAPPIGE GRENSGESCHIENIS VAN ACHTERVOLGERS, ACHTER- VOLGDEN. Een vermakelyk geval heeft zich hier e£n der laatste nachten aan de grens afgespeeld, schrijft men uit Aalten aan ,,De Graafschaps- bode". Twee jeugdige Duitsche ambtenaren hadden zich met burgerkleeding over hun uniform, verdekt opgesteld bij het kippenhok van een boer, die juist even op het Duitsche, vlak aan de grens, woont. De ambtenaren hadden het vermoeden, mis- schien njet ten onrechte, dat daar in de buurt een partijtje varkens gesmokkeld zou worden. Het boertje had deze ongewenschte gasten echter ontdekt en was met hun bezoek heele- maal niet ingenomen. Hoe kon hij die lui, die alles in de war zouden sturen, weg krijgen. Hij wist er een afdoend middel op, schoot zijn geweer een paar keer af en begon te roepen: ,,Kippendieven! Kippendieven! Grijpt die kip- pendieven!" Beide ambtenaren werden in- plaats van achtervolgers nu achtervolgden! Edn vluchtte op Duitsch gebied, de andere echter rende ons land in, en kwam in zijn angst in een sloot terecht, waar hij door een paar landbouwers doomat uitgehaald werd. „K6'j fietsen?, gaot dan maor op de fietse zitten en fietst maor netjes veur ons uut!" werd hem gecommandeerd, en zoo werd de jeugdige ambtenaar, bibberende van de kou, heel netjes naar de politie te Aalten gebracht,' waar natuurlijk gauw bleek, dat het geen ,,echte" kippendief was. EEN AANHOUDING. De politie van Kerkrade heeft Maandag- middag in zijn woning Nummer II-straat aan gehouden den Duitscher L. Dorscheidt, ver dacht in den nacht van 21 September 1930 langs de grens te Kerkrade op Nederlandsch gebied, na een twist, den 26-jarigen werkman Th. Gerritsen uit Kerkrade te hebben dood- geschoten. D. heeft een volledige bekentenis afgelegd. MET GESTOLEN AUTO OP AVONTUUR. Bij het Leger des Heils te Groningen ver- voegde zich dezer dagen een persoon, die in het bezit was van een auto en vroeg om ben zine te koopen. Het bleek, dat de wagen eigendom was van het Leger des Heils te Amsterdam en dat twee verpleegden van de inrichting aldaar hem gestolen hadden en ermee vandoor waren gegaan. De Groningsche recherche heeft deze twee avonturiers aangehouden. INBRAAK IN HET STATION TE AALSMEER. Maandagnacht heeft te Aalsmeer weer een inbraak plaats gehad en wel in het station. De brandkast is van den muur losgehakt en aan het einde van het perron gebracht, waar men met een breekijzer en een voorhamer de achterzijide heeft losgeslagen. Ongeveer f 2000 wordt vermist. Van de daders is nog geen spoor gevonden. BINNENSMCjKKELEN VAN BOTER. De politie van Tegelen ontdekten in de grensstreek tusschen het Duitsche plaatsje Kaldenkirchen en Tegelen een persoon, die een groote hoeveelheid margarine transpor- teerde. Bij een onderzoek is komen vast te staan, dat een partij boter Nederland binnen- gesmokkeld was, en dat op verschillende plaatsen in de grensstreek door Duitschers tegen concurreerende prijzen margarine te koop was aangeboden. Ook te Venlo is een geval van botersmokke- larij geconstateerd. De slijters betrekken hun waren van boerderijen uit de grensstreek. De prys bedraagt 25 tot 50 cent per pond. Op den terugtocht naar Duitschland smokkelen zij koffie over, zoodat het mes aan twee kanten snijdt. Zaterdag, even na afloop der natuurkunde- les op de M.U.L.O.-school te Deventer, kwam met donderend geraas het plafond van het lokaal, waarin juist les was gegeven, naar beneden. Aan de omstandigheid, dat de leer- lingen het lokaal hadden verlaten, is het te danken, dat niemand werd gewond. Even later sloeg aan dezelfde school een stelling om, waarop eenige werklieden bezig waren het gebouw te restaureeren. Twee hunner liepen lichte kwetsuren op. Dr. Bouwer verleende de eerste hulp. DOOR SLAAP OVERMAND. Dinsdagmorgen reed een zes-wielig motor- rijtuig van de Eerste Twentsche IJlgoederen- Maatschappij op den Zutfenscheweg ter hoog- te van cafe ,,De Kar" te Apeldoom tegen de langs den weg staande boomen, doordat de Chauffeur, overmand door slaap, het stuur niet meer meester was. De 15 M. lange wagen beschadigde acht boomen en werd vemield. De schade aan de auto bedraagt ruim 10.000. De chauffeur kwam er zonder letsel af. NA DRIE EN DERTIG JAAR DOOR KIPPEN TE VOORSCHIJN GEBRACHT. In het jaar 1899 verloor in het Limburg- sche plaatsje Horst-Amerika mej. van Hel- denDonders, enkele maanden na haar huwe- lijk, den trouwring. Sedert woonde zy nog 9 jaren in Engeland en daarna weer 22 jaar in Horst-Amerika. Vorige week hebben de kippen bij het oude huis de geheime verblijf- plaats van dezen ring ontsluierd, door hem uit den grond te voorschijn te halen. De namen der echtgenooten in den ring beves- tigden hierbij, dat het verloren voorwerp van 1899 was weergevonden. DE ZIEKTE VAN WEIL. Te Dirksland is een geval van de ziekte Van Weil vastgesteld. IDF.AYL VISCHWATER. Een visscher, die op het Bergumermeer met bleinetten vischte, moest de hulp van een paar personen inroepen, om zijn netten op te halen, zoo zwaar waren ze. Het bleek, dat ze niet minder dan 450 pond blei bevatten! Van heinde en ver trekken de hengelaars per auto en per fiets nu al weken lang naar Scho- terzyl in de gemeente Schoterland, om daar naar baars te visschen in kanalen. Steeds komen ze met goeden buit terug. Het is volstrekt geen wonder als een hengelaar met 15 A 20 pond baars thuis komt, alle van flinke afmeting. En dit duurt nu al weken lang. V OETBAL-ONGEVAL. Omtrent het ongeval tydens de tweede helft van den Zondag gespeelden wedstryd West FrisiaHaarlem, waarbij de doelverdediger van West Frisia, v. d. Z., een hersenschudding opliep, vemeemt V. D. nog, dat het zich als volgt heeft toegedragen: De middenvoor van Haarlem, B., kreeg een bal toegespeeld van zyn clubgenoot d. 1. M. Hy stond op zeer korten afstand van het doel en juist toen hij zou schieten, sprong v. d. Z. op den bal. Het schijnt dat B. den doel verdediger met den voet heeft geraakt, vol gens anderen zou dit met de knie zyn ge schied. De toestand van v. d. Z. was Maan- dagmorgen vrij ernstig. IN EEN REGENBUI. Ten gevolge van den dichten regen zag een autobestuurder uit Oldenbroek in de Kerkal- lCe te Zwolle niet, dat drie personen zich op den rijweg bevonden. Met een snelheid van 30 K.M. reed hij op de menschen in, met als gevolg dat J. Hollander zwaar gewond werd, zijn vrouw en zuster kwamen er goed af. De gewonde werd naar het Sophiaziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is nog emstig. DE VERDRONKEN GARNALEN- VISSCHERS. Het lijk van den Zandvoortschen gamalen- vissoher P. Loos, die een dag of tien geleden met Visser op zee is omgekomen, is Maan dagnacht te IJmuiden aangespoeld. De kust- wacht ontdekte het tusschen de pieren. Het lijk is overgebracht naar de Algemeene Be- graafplaats te Zandvoort. Zaterdag is te Zandvoort een huiscollecte gehouden ten bate van de betrekkingen der beide om het leven gekomen gamalenvis- schers. De opbrengst is 1600.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2