Echt en goed Een Meisjesgezicht SPORT, Financiesle B»rich.r,eu. LANDBOUWBERICHTEN. VOETBAL. irijn Poeders alleen, wanneer zij de handteeke- T""g" dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespijnpoe- ders, Hoestpoeders, Wormpoeders, eaz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. (Ingez. Med.) VEERTARIEVEN VAN DEN PROVINOIALEN STOOMBOOTDIENST DE WESTERSCHELDE. OP In verband met de vele klachten over de hooge tarieven voor motorrijtuigen, alsmede voor goederenvervoer met motorrijtuigen op de veren op de Wester-Schelde van den pro- vincialen stoombootdienst, heeft de B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, zich met een adres gewend tot Ged. Staten van Zeeland. In dit adres wordt er op gewezen dat de hooge tarieven oorzaak zijn, dat bedrijfsauto houders zich laten weerhouden om naar Z.- Vlaanderen te gaan, of wel daartoe hun weg over Belgie nemen. Hierdoor worden inkomsten aan den pro- vincialen stoombootdienst onttrokken, handel en verkeer tussohen Zeeuwsch-Vlaanderen en bet verdere deel van de provincie en overig Nederland geschaad, en de handelsbetrekkin- gen met Belgie ten nadeele van het eigen land in de hand gewerkt. Voor de zware motorrijtuigen, welke ook om in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen te komen, wegens de accomodatie van de andere veren steeds over Vlissingen moeten omrijden, zijn de hooge tarieven het schadelijkst. Tevens wordt er op gewezen, dat het tarief op een verkeerden grondslag berust, omdat alleen rekening met het gewicht wordt ge- houden. Billijker zou het zijn een tarief samen te stellen, dat gebaseerd is op de ingenomen ruimte en slechts in geringe mate rekening houdt met het gewicht van de vervoerde goe- deren. Op grond van de genoemde bezwaren wordt op verlaging van het tarief aangedrongen. SLUISJ1IL. Zaterdagmiddag verschenen eensklaps bij de forug over het Axelsch kanaal drie motorspui- ten n.l. juit Ter Neuizen, Axel en Sluiskil en bleek al spoedig, dat de zoo nuttige samen- werking tussohen naburige gemeenten ook bier een aanvang had genomen. De drie roode wagens tuften de brug over en plaatsten zich op onderling gelijken afstand van elkaar bij het kanaal. Het bleek een wedstrijd te wor den wie van de drie het eerst water zou geven op een afstand van ongeveer 100 M. Sluiskil wist het klaar te spelen, dit te doen in 2% minuut, zoodat brandmeesters en manschap- pen hiervan met de eer gingen strijken. Verder werden er nog verschillende hande- lingen verricht met als hoofddoel na te gaan, wat men, als het noodig mocht blijken, samen zou kunnen uit richten. Zoo schoten er op een gegeven moment 13 waterstralen de lucht in en kon men een idee krijgen, welke geweldige hoeveelheid water er aldus verwerkt kon wor den. Na afloop reed men gezamenlijk naar Axel, waar door de sirenen en de hoom der Axelsche hoomblazer de menschen naar bui- ten getrokken werden. Vervolgens keerden de spuiten langs het station Axel naar haar resp. plaatsen terug, terwijl de spreuk: „Eendracht maakt macht" weer een weinig dieper door- drong in het geheugen der spuitgasten. SAS VAN GENT. Als hoofdonderwijzer aan de bijz. lagere school (Zandstraat) alhier, is benoemd de heer D. Bun, van Hengstdijk. Hij had dorst, maar. De leening zal derhalve in uiterlijk 40 jaren zijn afgelost. De aflosbaar gestelde obligation verjaren 30 jaren na den eersten dag waarop zij aflos- baar zijn. Betaling van rente en aflossing geschiedt, zooals voor Indische leeningen steeds gebrui- kelijk is, a pari, in Nederland in Nederlandsch Courant en in Nederlandsch-Indie in Neder- landsch-Indisch Courant. De formulieren voor de inschrijving zijn ver- krijgbaar vanaf 3 October aan de kantoren van inschrijving. De inschrijvingen moeten beloopen bedragen van f 100 of veelvouden daarvan. De storting moet geschieden op Vrijdag 21 October 1932 ten kantore waar de inschrijving is geschied. Bij elke storting worden voorloopig recepis- sen aan toonder uitgereikt, welke zoo spoedig mogelijk kosteloos zullen worden ingewisseld. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond, AfdP IV. le klasse. N QADEindhoven 2- -2 Willem IIMiddelburg 8- —2 PSVBleijerheide 3—0 MW-NAC 1- -7 BW-LONGA 3- —5 PSV 3 3 10—2 6 LONGA 3 3 124 6 MW 3 2 1 8—10 4 Eindhoven 2 1 1 7—3 3 NOAD 3 1 1 1 6—7 3 NAC 3 1 2 9—8 2 Willem II 3 1 2 11—10 2 Bleijerheide 3 1 2 5—6 2 BVV 2 2 4—10 Middelburg 3 3 3—15 2e klasse A. HeroDOSKO De BaronieBreda MEV ODongen VlissingenRBC AllianceTemeuzen 4—1 2—3 2—4 2—2 3—5 Terneuzen 3 3 14—7 6 RBC 3 2 1 8—4 5 TSC 2 2 7—4 4 DOSKO 3 2 1 7—6 4 Hero 1 1 4—1 2 Dongen 1 1 4—2 2 Breda 3 1 2 6—8 2 Vlissingen 2 1 1 5—7 1 De Baronie 2 2 5—8 MEVO 3 3 4—10 Alliance 3 3 4—11 3e klasse A. Door de belastingambtenaren bij, gestaan door den Rijksveldwachter werden bij een be- woner langs de grens een aantal flesschen bier in beslag genomen, die door genoemden grensbewoner op clandestiene manier in zijn kelder terecht waren gekomen. Terwijl de Rijksveldwachter daar ergens in de omgeving een oogje in 't zeil hield of er geen wildstroopers aan het werk waren, zag hij n.1. van een Belgischen wagen een aantal fleschjes bier binnenshuis loodsen. Het mooiste van de grap was, dat de frau- dant onder het oog van den politieman zijn dorsts till end materiaal in veiligheid bracht alsof 't een vanzelf sprekend zaakje was. Maar politie en fiscus zijn als 't ware twee handen op een buik. Daarom waarschuwde de politie de regie en zoo stapten beide machten op Zondagmorgen bij onzen grensbewoner binnen met het ver- zoek de ongedekte waar uit te leveren. De grensman zag vreemd op dat men hem op deze wijze deze schoonen dag zoo wreed kwam verstoren. Maar hij koos toch de wijste partij en zwichtte voor de overredingskracht van beide functionarissen. Zijn Zondagsche idylle zag hij echter deer- lijk verstoord. AXEL. Naar ons van betrouwfoare zijde ter oore kwam, is de algemeene zangvereeniging „Orelio" voomemens in den loop van dit sei- zoen een operette ten tooneele te brenigen, ge- titeld ,,In den hommelpluk" van Albert Lie- tairt. Dit werk zal eerstdaags in studie wor den genomen. Met belangstelling wordt het weder optre- den van deze vereeniging, die verleden jaar gedoemd was werkeloos te blijven, tegemoet gezien. ZAAMSLAG. Zaterdag 1-1. kreeg J. W. Lensen bij het voetballen een trap tegen zijn scheenbeen en kwam te vallen. Met een zwaar gekneusd, zoo niet met een gebroken been, werd hij huiswaarts gedragen en onder geneeskundige behandeling gesteld. DE NIEIJWE 5 PCT. NEDERLANDSCH- INDISCHE GULDENS-LEENING 1932 VAN f 106.500.000. Blijkens een advertentie in dit blad stelt de Minister van Kolonien op 12 October a.s. van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags de inschrijving open op de 5 pCt. Neder- landsch-Indische Guldensleening, 1932 groot 106.500.000, waarvan geplaatst: 65.700.000, terwijl de deelneming is verzekerd tot een bedrag van 20.800.000. De inschrijving staat open ten kantore van de in de advertentie vermelde bankinstellingen. De schuldbewijzen aan toonder zijp groot /1000, 500 en 100 en worden uitgegeven tegen den koers van 97 y2 pCt. De aflossing van de nieuwe leening begint op 1 October 1933 tot ten minste 2.662.500. De aflossing geschiedde a pari. De schuldbe wijzen worden bij loting in de maand Augus tus ter aflossing aangewezen. Temeuzen II -De Zeeuwen 1- -3 AxelZeelandia II 5—0 Middelburg II- —Vlissingen II 1- -A Vlissingen II 3 3 11—2 6 Axel 3 2 1 13—2 4 De Zeeuwen 3 2 1 8—10 4 Hulst 2 1 1 6—5 3 Middelburg II 3 1 1 1 7—7 3 Temeuzen II 3 1 2 8—7 2 Sass. Boys 2 2 2—10 Zeelandia II 3 3 1—13 3e klasse B. Zeelandia IGoes 8- —2 SINOTOZierikzee 1- 1 HansweertN ieuw-Borgvliet 2—0 Zeelandia I 3 3 21—6 6 N.-Borgvliet 3 2 1 8—3 4 Qoes 3 2 1 14—10 4 Zierikzee 3 1 1 1 5—7 3 Hansweert 3 1 2 6—6 2 MEVO II 2 1 1 6—11 2 SINOTO 3 1 2 1—7 1 DOSKO II 2 2 3—14 ALLIANCETERNEUZEN. 35. De derde competitiewedstrijd tegen de voor ons zeer bekende vereeniging Alliance van Roosendaal is, evenals vorig jaar, met een overwinning voor onze stadgenooten geein- digd. Voor de rust gaven onze jongens een prachtpartij voetbal en herhaaldelijk kwam het bekende binnentrio van Temeuzen na mooi samenspel voor het Alliance-doel, waar Van Oers in goeden vorm Qleek, doch^iet kon voorkomen, dat er vijf maal gedoelpunt werd. Het 35 moesten de roodhemden de meerder- heid der Zeeuwsch-Vlamingen erkennen. Om half drie fluit scheidsrechter Van Hoek voor den toss en blijkt, dat beide elftallen vol- ledig zijn. Ondanks het koude weer, heeft zich nog circa 1000 man op de tribune en om de lijnen geschaard. De aanvoerder van Alliance heeft goed geraden en daar de wind dwars over het veld staat, biedt dit weinig voordeel. De wedstrijd. Dobbeleir doet den aftrap en direct gaat het er in vlug tempo vandoor, maar de backs keeren het gevaar en zetten op him beurt de voorhoede aan het werk. Onze middenvoor weet den bal afhandig te maken en direct keert Temeuzen terug, doch Laurens moet den bal afstaan en thans is Alliance aan het woord, zij krijgt de eerste comer te nemen, welke door Jan Hamelink weggewerkt wordt. Onze spil geeft door aan zijn collega 't Gilde en na mooi samenspel van ons binnentrio maakt Dobbeleir den bal vrij en met een prachtig schot in den uitersten hoek vliegt nummer een in het Roosendaalsche heiligdom, nadat slechts 6 minuten zijn gespeeld. 01. Even later zit onze voorhoede na goed com- bineeren alweer voor het Alliance-doel, tot Laurens een geweldigen kanjer inzendt en met de grootste moeite grabbelt de keeper den bal uit den hoek. Alliance begint zich dan ook te roeren en 2 malen achtereen ontkomt ons doel aan een zeker schijnend doelpunt. De linksachterspeler Riemens maakt er tenslotte een einde aan en geeft den bal aan de middenlinie, die de voor hoede aan het werk zet en na een algemeen opdringen wordt door 66n der backs hands ge maakt. Onze spil neemt de vrije trap, doch de keeper kan het schot niet voldoende keeren Dobbeleir stormt toe en onder luid gejubel der aanwezige R. B. C.-aanhangers, loopt onze midivoor den bal in het net. 02. Er zijn nog maar 10 minuten gespeeld en het belooft een wedstrijd rijk aan doelpunten te worden. Als Alliance ten aamval trekt, moet Dooms een hard schot verwerken, het- geen hem goed afgaat. Na bijzonder mooi samenspel van Riemens naar Hamelink en deze naar 't Gilde, wordt Dobbeleir den bal toegespeeld, een handige through-pass naar Kouwijzer, reeds zwaait zijn rechterbeen, het net wordt een oogenblik strak gespannen en doelman Van Oers heeft het na- kijken voor de derde maal in een tijidsbestek van 15 minuten. 03. Temeuzen is nu in topvorm en voortdurend trekt zij ten aamval. Laurens zoekt het net iets te hoog en even later wil Kouwijzer in- schieten, maar de scheidsrechter fluit voor buitenspel. Het is een vlugge partij, na goed aangeven der middenlinie zien wij Alliance naar voren trekken, de midvoor komt in bui- tenspelpositie alleen voor Dooms te staan, onze doelman loopt toe en weet de bal het veld weer in te zenden. Direct daarna is onze voorhoede op Alliance's helft, waar een dui- delijke overtreding van hands binnen de be- ruchte lijnen door den scheidsrechter over het hoofd gezien wordt. Nogmaals moet Dooms optreden en na den uittrap bemachtigt Laurens den bal, geeft door aan Geers, de snelle buitenman laat zijn hielen zien en in een minimum van tijd heeft Dobbeleir zijn voorzet benut, en voor de vierde maal is Van Oers gepasseerd. 04. Er is nog maar een half uur verloopen en weer keert onize voorhoede terug, maar de backs bezweren het gevaar en nu is Alliance in den aamval. Een der voorwaartsen lost eeD schot, dat hoog over het doel gaat. Na den uittrap krijgt Hoi den bal, een center naar Dobbeleir, die den bal voor de voeten van Kouwijzer legt, een harden schuiver wordt rakelings naast geschoten. Na een algemeen opdringen van Alliance, krijgt zij een comer te nemen, uit welke zij buiten bereik van Dooms haar eerste tegen- punt maakt. 14. Even later heeft onze voorhoede alleen de backs voor zich, doch Dobbeleir schiet naast. Weer is Alliance in den aanval en nogmaals krijgt zij een corner te nemen, uit welke Kuijstermans den bal over de lat kopt. Als de bal is uitgetrapt, klinkt het rustsignaal en heeft Temeuzen een mooien voorsprong voor de komende tweede helft. Niet lang daama keeren de elftallen terug en precies half vier trapt Alliance af. Zij gaat direct naar voren en onze achterspelers krij gen al dadelijk handen vol werk. Zoo golft het spel eenigen tijd op en neer en komen beide doelen beurtelings in gevaar. De scheidsrechter doet het spel even ondertoreken als het wat al te rumoerig wordt op de tribune. De aanvoerder van Alliance wordt geroepen en maant het publiek tot kalmte aan. Het spel wordt voortgezet, de bal zweeft een tijd in het middenveld tot Alliance er vandoor gaat, zij brengt het echter niet verder dan de backs en Van de Wege kan de bal slechts tot comer verwerken. Deze wordt door Van Haucke onderschept en zendt de bal naar de voorhoede, maar Dobbeleir staat buitenspel. Als Alliance is doorgebroken, weet Dooms op schitterende wijze een schot onschadelijk te maken. Nogmaals keeren de Roosendalers terug en nu ontsnapt het Temeuzen-doel op wonderlijke wijze aan een doorboring. Alliance zit er geweldig op, doch weet het niet tot doelpunten te brengen; zelfs een vrije trap wegens hands wordt naast geschoten. Nadat Dooms een comer heeft weggewerkt, wordt de bal goed naar Dobbeleir gespeeld, hij zet zijn buitenman Geers aan het werk, opnieuw krijgt onze midvoor den bal en on- houdbaar schiet hij in het netwerk, nadat 20 minuten zijn verstreken. 1—5. Een tegenaanval van Alliance strandt op buitenspel. Bij een volgenden aanval maakt Van de Wege hands in het penalty-gebied en de scheidsrechter wijst naar de bekende witte stip. Goed genomen, vjjegt de bal hoog in het doel der Terneuzenaren. 25. Een schot van Kouwijzer gaat juist naast. Alliance heeft dan haar opstelling gewijzigd en tot 2 maal toe krijgt zij een comer te nemen, echter zonder resultaat. Als de backs wat ver opgedrongen zijn, krijgt Dobbeleir plotseling het leder vrij en komt alleen voor den doelman te staan, doch jammerlijk schiet hij naast. Even later her- haalt zich hetzelfde spelletje, maar onze mid voor kan zijn goeden vorm van voor de rust niet terugvinden en weer gaat de -bal naast het doel uit. Alliance ondemeemt gevaarlijke aanvallen en onze achterspelers moeten alle zeilen bij- zetten om erger te voorkomen. Aanvoerder Van de Wege laat Dobbeleir en Van Haucke van plaats wisselen en na een vluggen aanval der Roosendalers, schiet de linksbinnen hard in het zijnet. Als onze voorhoede is doorgebroken, krijgt Laurens den bal vrij en alleen voor den keeper staande lost hij een schot, evenwel slecht ge- richt en te zacht om sucees te behalen. De spil van Alliance steunt thans goed zijn voorhoede, de middenvoor Visser lost in bui- tenspelpositie een boogschot, dat doel treft. 3—5. Direct daama schiet Laurens zeer hard in de handen van Van Oers. Nog enkele minuten zijn te spelen en Alliance zit er geweldig op, zoodat onze ach- terhoede handen vol werk heeft. Nadat Hamelink den bal naar Kouwijizer heeft gespeeld en onze jongens naar voren zullen trekken, laat de scheidsrechter het eindsignaal hooren en heeft Temeuzen weer 2 punten veroverd, waardoor zij zich als eerste plaatst in de ranglijst. TERNEUZEN II—DE ZEEUWEN. 1—3. Laten wij maar direct met de deur in huis vallen: wij hebben nog nimmer onze reserves z6<5 slecht zien spelen als j.l. Zondag en de overwinning van de gasten was ten voile ver- diend. In haar voorhoede zat verband en zij leverde goed samenspel, terwijl het werk van den kleinen linksbinnen speciaal moet ge- noemd worden. Jammer voor de Zeeuwen is het, dat het beslissend schot ook bij hen te wenschen overlaat. De achterhoede van De Zeeuwen leek ons de zwakste linie, in tegen- stelling bij Temeuzen waar juist de achter hoede niets van de inzinking te lijden had en betrouwbaar rustig werk leverde. Temeuzen heeft door dazen wedstrijd twee kostbare punten, die bij goed spel wel binnen te halen waren geweest, verloren en alleen wanneer zij er nog in slaagt tegen sterkere tegenstan- ders te winnen kan dit verlies worden opge- haald, doch het had nidt noodig moeten zijn. De eerste aanval is voor Temeuzen II maar door te lang treuzelen voor het doel van den middenvoor gaat de kans voorbij en weet de linksback van De Zeeuwen den bal tot hoek- schop te verwerken. Deze comer wordt te laag genomen en gemakkelijk weggewerkt Als De Zeeuwen ten aanval trekken komt haar middenvoor alleen voor den doelverdediger van Temeuzen te staan; hij schiet echter van te verren afstand en door den wind verandert de richting van den bal eenigszins, die hier door langs het doel achter gaat. Bij een zwaren druk op het doel van de gasten schijnt de bal, die aanvankelijk door den doelman wordt gekeerd, toch de lijn te zijn gepasseerd, maar de scheidsrechter heeft het niet gezien en laat den keeper rustig den bal verder expedieeren. Een mooie voorzet van de linksbuiten der Zeeuwen wordt door den rechterachterspeler van Temeuzen opge vangen en direct is de bal in het middenveld Bij een goeden aanval van Temeuzen laat de middenvoor den bal over aan den linksbinnen die hard naast schiet. Een voorzet van den linkervleugel van Terneuzen wordt door een der achterspelers van De Zeeuwen achter de lijn veiwerkt, zoodat een hoekschop volgt. Deze wordt goed genomen en brengt verwar- ring in de verdediging der gasten, waarbij; een der spelers den bal met de hand bewerkt en de scheidsrechter kent een strafschop toe, die door Van Hecke in een doelpunt wordt omge- zet. 10. Uit een voorzet van den rechtsbinnen der Zeeuwen stopt de linksbinnen, naar het ons voorkomt met de hand, den bal en de stand is gelijk 1-1 als er 21 minuten zijn gespeeld. Een algemeen opdringen van Temeuzen levert niets op daar de bal achter de lijn wordt getrapt. De rechtsbinnen van De Zeeuwen maakt den bal mooi vrij maar de achterhoede van Ter neuzen weet het gevaar te keeren, en onze voorhoede is aan het woord waar een goede voorzet van de rechtsbuiten vlak voor het doel komt. De doelverdediger van De Zeeuwen loopt uit en vangt den bal goed op. Een hard schot van den middenhalfspeler van Temeuzen weet de keeper fraai te keeren, daama zet de rechtsbuiten van Temeuzen fraai voor maar de bal wordt naast getrapt. Als De Zeeuwen nog een hoekschop hebben genomen, die ook zonder resultaat blijft, komt de rust met ge lijken stand. Tot hiertoe was het wel een aardigen strijd met gelijk opgaande kansen, doch in de komende helft zou blijken, dat De Zeeuwen de meerdere waren door haar beter samen spel. De aanvoerder van Temeuzen, dit bemer- kende, bracht een wijziging in de opstelling, die weliswaar de verdediging ten goede kwam maar juist den aanval, waarvan het toch moest komen, verzwakte. Ofschoon Temeuzen eenigszins het voor deel van den wind heeft, gaan direct De Zeeuwen ten aanval over en een goeden voor zet van den rechtsbinnen gaat langs het doel en direct daarop wordt naast getrapt. Als de voorhoede van Temeuzen den bal heeft wordt hij dadelijk geretoumeerd en een schot van den rechtsbuiten der Zeeuwen gaat over het doel. Een schot van den linksbuiten van Temeuzen wordt jjestopt en de middenvoor trapt daarna tegen den doelverdediger aan, die makkelijk den bal opvangt. Een aanval i der Zeeuwen loopt op niets uit evenals een vrije trap, die naast gaat. Een goed schot van den rechtsbuiten van Temeuzen kan de keeper nog tot comer verwerken, die niet het gewenschte resultaat oplevert. Meer en meer komen De Zeeuwen in de meerderheid en door goed samenspel wordt de middenvoor in staat gesteld zijn club de leiding te geven 12. Nog eenmaal moet de doelverdediger der Zeeuwen handelend optreden als een goed schot van den linksbuiten van Ter Neuzen vlak bij zijn doel wordt geplaatst. De rechtsbinnen van Ter neuzen maakt het hem echter makkelijk door over de doellat te schieten. Als de voorhoede van De Zeeuwen opdringt wordt de bal door een der spelers van Terneu zen met de hand gestopt en de scheidsrechter wijst voor de tweede maal naar het straf- schoppunt en ook dit schot wordt in een doel punt omgezet 13. Een hoekschop voor de gasten brengt geen verandering in den stand en als Temeuzen nog eenmaal ten aanval is getrokken kondigt de scheidsrechter het slot aan tot groote vreugde van de gasten, die er niet op ge- rekend hadden in Ter Neuzen een overwinning te behalen. AXEL—ZEELANDIA II 50. De Oranje-zwarten ontvingen heden in eigen „home" 6en der zwakste zusjes uit hun afdeeling. Deze wedstrijd had dan ook niet die belangstelling die wij den laatsten tijd gewoon zijn. Als de heer Hubregtse van Goes op den vastgestelden tijd de beide aanvoerders laat opgooien verliest Flipse den toss en Van de Berge kiest den sterken wind in den rag. Bij de Oranje-zwarten missen wij op de links- buitenplaats nog steeds J. v. d. Berge, voor wie ditmaal Verstraten was ingevallen. De Oranjehemden loopen hard van stapel en be- ginnen met eenige aanvallen die op buiten spel straniden. Dieleman bevindt zich al aan- stonds tusschen een kluwen spelers en even later wordt F. de Regt in staat gesteld om te doelpunten, doch ook nu heeft de scheids rechter buitenspel geconstateerd. Verstra ten schiet vervolgens een voorzet van Diele man naast, maar als dezelfde speler even later mooi van rechts voor geeft aarzelt de Axel sche middenvoor geen moment en scoort dit maal een geldig en zuiver doelpunt 10. De Axelaars zvjn door dit succes aangemoedigd en ondememen een hevig offensief tegen de groen-zwarte veste. In een minimum van tijd moet Verstraten een 4-tal corners nemen, doch buitenspel en het handelend optreden van den kleinen ,,Z."-doelwachter voorkomt suc ces. Na een prachtschot van Dieleman krijgt Scheele het even later op zijn heupen, stormt door de groen-zwarte verdediging heen en geeft den kleinen doelwachter geen schijn van kans 20. De gastheeren blijven voort durend in de meerderheid. Er is reeds een 25 minuten gespeeld als Van de Velde de eer ste tamme bal moet verwerken. De aanvals- linie der gasten is dan ook verre van gevaar- lijk en brengt het voor rust niet verder dan een paar zeer ongevaarlijke uitvallen. D'e Axelaars zijn daarentegen voortdurend voor het Middelburgsche doel, maar de aanvallen zijn niet productief ondanks het zeer verdien- stelijk spel van K. Gans, die tot in het straf- schopgebied der groen-zwarten zijn voorhoede rugsteunt. Dronkers schiet een wegens hands" toegekenden vrijen schop ver naast. Verstraten en Dieleman doen op den vleugel wat zij kunnen maar als het niet door buiten spel is, dan worden de Axelsche aanvallen stuk voor stuk door den uiterst behendigen doelman onschadelijk gemaakt. Fraaie cor ners van Verstraten en eenige van Dieleman weet men niet te benutten. Aanhoudend is de kleine keeper het struikelblok. Dan zal Dieleman het eens met een razend schot pro- beeren en ook nu is hij klemvast. Tenslotte is een ver hard schot van Verstraten hem te machtig en de stand is 30. Nadat Dieleman andermaal rakelings overschiet en er nog een scrimmage voor het groenzwarte-doel heeft plaats gehad is het rusten. Na de thee schijnt het Axelsche overwicht aanvankelijk verbroken, althans de tweede helft begint met een ,,Z."-aanval die een cor ner oplevert. Dit is echter slechts van korten duur, want Scheele pilt al spoedig na een goede doorbraak rakelings langs. Ook Diele man en F. de Regt zullen het dan eens pro- beeren, maar de kleine keeper werpt zich on- verschrokken op het leder. Weer schiet Scheele millimeterend over en de keeper stopt tal van moeilijke Axelsche schoten. Het samenspel der Axelsche voorhoede is overi- gens ook veel minder dan in voorgaande wed- strijden. Koekkoek blijkt dan met L. de Regt van plaats te hebben gewisseld, maar ook deze weet het net niet te vinden. Tweemaal achtereen kogelt Dieleman naast. Als dan gen der achterspelers vaan Zeelandia zondigt, plaatst Dronkers zich achter het bruine mon ster tot het nemen van een strafschop, die huizenhoog over gaat. Het is alsof er maar verliest nimmer zijn frissche tint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij"-Creme gebruikt. In prijzen van 203045 en 75 cent. Ingez. MedU 6en elftal speelt. F. de Regt breekt dan snel door, loopt de groenzwarte verdediging voor bij en de Axelaars hebben weer reden tot juichen 4—0. Even later... opnieuw een strafschop...! Opnieuw stelt Dronkers zich op, en opnieuw is het succes nihil. Deze bal wordt keihard tegen het lichaam van den kleinen doelwach ter geschoten, die er beter raad mee weet dan de Axelaars. Enkele minuten later benut de Axelsche middenvoor opnieuw een fraaien voorzet van Verstraten. en het is 50. Volgen van weerszijden nog tal van aan vallen, doch de Middelburgsche keeper weet van geen wijken en ranselt er alles uit. Aan de andere zijde vatten v. d. Berge en Gans Sr. het tamelijk gemakkelijk op en er komt geen verandering meer in den stand. De Axelaars waren vandaag in een bedui- dend minderen vorm dan in de beide voor gaande wedstrijden. Zeelandia II is gewis het zwakste zusje. In dit elftal blonk de kleine keeper uit, die minstens 30 schoten onschade lijk heeft gemaakt. De scheidsrechter leidde tot aller tevreden- heid. MEVO—DONGEN. 24. De eerste wedstrijd van Dongen in deze competitie is voor haar een succes geweest en moesten de Bergenaren hun derde neder- laag slikken. Voor de rust was MEVO, die toen met wind medespeelde, de sterkste, hoe- wel zij slechts een doelpunt wist te maken. Het was dan ook aan te zien dat na de pauze Dongen haar voorsprong van 12 zou ver- grooten. Regelmatig werden daama nog 2 doelpunten gemaakt tot kort voor het einde MEVO er in slaagde den doelverdediger van Dongen te laten visschen. Het einde kwam met 2—4. DE BARONIE—BREDA. 2—3. Dat het er in deze plaatselijke ontmoeting zou spannen hadden wij wel gedaoht. Het is nu eenmaal gebruik, dat de krachtsverschil- len dan tot een minimum gereduceerd worden en de zenuwen een woordje medespreken. Toch bleek dat Breda de meerdere was, of schoon kort voor het einde de stand 22 luidde. Toen in de resteerende minuten Breda het winnende punt maakte, was Baronie's lot beslist. VLISSINGEN—RBC. 2—2. Het is onzen Zeeuwschen medebroeder ge- lukt het sterke RBC goed partij te geven en hiermede toont Vlissingen, dat zij zich zeker niet onderaan zal plaatsen in ranglijst. Be- waarheid is thans reeds hetgeen wij geschre- ven hebben, dat menige club in de Schelde- stad een harden noot te kraken zal krijgen. Met de rust was de stand 21 voor Vlissin gen en viel er nog niets van den einduitslag te voorspellen. Geholpen door den straffen wind komt Vlissingen er wel meer in, maar dit belet niet dat de Roosendalers gelijk maken. Na nog enkele mooie kansen voor beide partijen, die geen succes opleveren, komt het einde met een gelijk spel. HERODOSKO. 41. Hero, in wie wij een der candidaten voor het kampioenschap zien, heeft zich van een zeer goede zijde doen kennen. Hoewel met de rust de stand gelijk was, 11, bleek toch dat de thuisclub over het algemeen sterker was en dit na de rust tot uiting zou komen. Regel- ■jnatig voerde de goed spelende voorhoede van Hero de score op tot 41 en hoe hard ook DOSKO werkte, het mocht haar niet geluk- ken de achterhoede van Hero te verschalken. In de competitie komt thans reeds eenige teekening en zal de strijd voor de bovenste plaatsen nog heftiger worden dan het vorig seizoen, hoewel het toen ook niet aan span ning heeft ontbroken. DE IEPENZEEKTE. Geneesmiddelen voor zieke iepen zijn niet bekend. Zooals uit de vorige artikelen is gebleken, wordt de bestrijding van de iepenziekte gezocht in het verminderen van de besmettingskansen voor de nog gezonde boomen, door het verwijlde- ren en onschadelijk maken van door de ziekte en door de spintkevers aangetasite iepen. De vraag dient te worden gesteld, of bestrijding met schei- kundige middelen ook mogelijk is. Immers voor bestrijding van zoovele plantenziekten wordt van velerlei stoffen (koperverbindingen, zwavel) met goed gevolg gebruik gemaakt en het zou van zeer groote beteekenis izijn, als ook de iepen ziekte door bespuiting, bestuiving of met op an dere wijze aangewende seheikundige middelen bestreden kon worden. Het behoeft geen betoog, dat het van groote beteekenis zou zijn, als een dergelijk middel met gerustheid aan hen, die him iepen behouden wil- len, kon worden aanbevolen. De schimmel, die de iepenziekte veroonzaakt, groeit echter in het hout en is dus niet van bul- tenaf door bestuiven of bespuiten te bereiken. Bij het behandelen van de boomen door middel van inspuitingen moet de boom beschadigd wor den (gaten boren), wat gevaarlijk is, daar het aanleiding geeft tot rotting, terwijl gebleken is, dat men toch de schimmel niet bereikt en deze dus niet kan dooden. De zeer vele pogingen, die van verschillende zijiden zijn aangewend om de iepenziekte met seheikundige middelen te bestrijden, hebben dan ook tot nu toe geen enkel gunstig resultaat op- geleverd. In de jaarverslag-en van d-en Plantenziekteiii- kundigen Dienst zijn ulrtvoerige mededeelingen opgenomen over de genomen proeven, welke mededeelingen in de publicaties van het Iepen- ziekte-Comite zijn overgenomen, zoodat daaraan op ruime schaal bekendheid is gegeven. Toch zijn deze feiten nog niet doorgedrongen tot alien, die daarbij belang hebben. Vandaar, dat hier nogmaals met klem wordt aangeraden niet in te gaan, op welke aanbieding ook van een middel, dat bestrijdingsmiddel tegen de iepenziekte heet te zijn, want in geen enkel geval heeft men met uitwendige of inwendige middelen behandelde boomen, die door de iepen ziekte waren aangetast, kunnen behouden. Verscheidene gemeenten, die eenige door de uitvinders sterk aanbevolen middelen soms op vrij groote schaal hadden toegepast, zijn daar- mede opgehouden wegens het uitblijven van een gunstig resultaat. Allen anderen, zoomede water- schappen, polders en particulieren bezitters van iepen, zij aangeraden, niets voor deze waarde- looze middelen uit te geven. Daar het toepassen van seheikundige midde len voor de boomen gevaar kan opleveren, is het gewenscht, dat men alvorens op aanbiedingen van dergelvjke middelen in te gaan, het advies van het Iepenziekte-Comite of van den Planten- ziektenkundigen Dienst te Wageningen iniwint.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2