FBSDIKBSUKTBff. S F 0 T. OEMEWODE BERICHTEH KECHTSZAKEN. VOETBAL. INGEZONDEN STUKKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. Parapluie, D. van Wijk, Vlooswijkstr. 34. Roeiriem, C. van Waes, Nieuwstraat 56. Damestasch (inh. eenig geld en zakdoek), wed. Van Haelst, Heerengracht 2. Pocket (zijde), F. Warrens, Noordstraat 67. Pet, H. Doetjes, Nieuwediepstraat 13. Borstrok, Politiebureau. Belastingmerk, K. de Putter, Othene D 41, Zaamslag. Damesbont, J. Lucieer, Kanaalweg 31, Sluiskil. Horloge, R. Leunis, Steenkamplaan 5. Lipssleutel (huisdeur), J. Buurman, Steen kamplaan 4. GEMEENTEBAAD VAN AXEL. De gemeenteraad heeft bet er gisteren weer eens van genomen. De te 2 uur aangevangen vergadering werd pas te 7 uur door den voor zitter geschorst, om daama in besloten ver gadering aan de leden nog eenige mededee- lingen te doen, die voor openbare bespreking minder gescbikt voorkwamen. We moeten voor kennisneming van deze vergadering ver- wijzen naar bet gewone uitvoerig verslag, aangezien bet verloop der vergadering be- zwaarlijk in een kort resume is weer te geven, daar de zakelijke beslissingen niet evenredig zijn aan den duur der vergadering en deze alleen een gevolg was van wijdloopige be- sprekingen. Uit de ingekomen stukken bleek, dat de beer L. P. Ortelee mededeelt niet meer te be- booren tot de fractie-'t Gilde en dus voor baar daden geen verantwoordelijikbeid meer op- neemt, terwijl naar aanleiding daarvan een schrijven is ingekomen van de heeren 't Gilde en Verscbelling bericbtende dat zij den beer Ortelee op grond van zijn bouding niet langer als lid hunner fractie kunnen bescbouwen. De Voorzitter stond aan de betrokkenen niet toe over die interne kwestie in deze vergadering te debatteeren. Van de American Petroleum Company zal, alvorens te beslissen op bet verzoek tot bet plaatsen van een pomp voor bet perceel van den heer Mangold een verzoek op zegel wor- den ingewacbt. Burg, en Weth. acbten bet niet raadzaam toe te staan de pomp op bet trottoir te plaatsen doch uit den raad gingen verschillende stemmen op, die daarin, wegens de breedte van bet trottoir geen bezwaar zien. Aangezien de Directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe- middeling beeft bericbt, dat wegens de buidige amstandigbeden bet rijk niet bereid is in de jaarwedde van den agent te Axel een hoogere uitkeering te geven, stelden Burg, en Wetb. voor het raadsbesluit tot verbooging in te trekken. Nadat verworpen was een voorstel- Hamelink om de toegezegde verbooging voor gemeenterekening te bandhaven, met 8 tegen 5 stemmen, is aangenomen een voorstel-Van Kampen om de f 150 die voor rekening der ge- meente kwamen meer te geven en ondertus- scben den Directeur te tracbten te overtuigen dat de voile verhooging met bet oog op bet werk billijk en noodig is. Op de vraag van Ged. Staten werd door Burg, en Weth. voorgesteld de jaarwedden der wethouders te verminderen met 25 en dat van den ambtenaar van den burgerlijken stand met 5% meer pensioen-aftrek. Dit voorstel werd bestreden als zijnde die aftrek te hoog. Een voorstel Van Bendegem- Van Kampen om te adviseeren een verminde- ring met 10 werd verworpen en over een daama gedaan voorstel-De Feijter om die 10 korting dan alleen in overweging te geven voor de wethouders staakten de stem- men. Op de vragen van den heer Van Bendegem betreffende de berekening van den gepension- neerden bode Olijslager deelden Burg, en Weth. mede, dat de aanvankelijk gemaakte berekening te laag was, wegens onbekendheid van bet tegenwoordig personeel ter secretarie met de omstandigbeid dat de beer Olijslager indented alleen als gemeenteveldwachter is gepensionneerd en niet als buitenbode. Er be- stond ook bovendien twijfel, boe de pensioen- raad daaromtrent zou beslissen. Nadat be- kend geworden was, dat bet pensioen onge- veer f 300 hooger was dan aanvankelijk was vermoed, bebben Burg, en Wetb. overwogen een besluit uit te lokken tot intrekken van bet raadsbesluit waarbij een toelage van 300 werd verleend. I Door den betrokkene is verizocbt de toelage terug te brengen tot f 150. Deze kwestie gaf, naar aanleiding der be- schuldigingen van den beer Van Bendegem aanleiding tot een vrij scherpe discussie tus- sohen hem en den voorzitter, en bet voorstel van Burg, en Wetb., dat bestreden werd door de heeren Hamelink en Dieleman, weer tot een minder vriendelijk debat tusschen deze en den heer Van Kampen. Het voorstel van Burg, en Wetb. tot intrekking van bet vroe- ger aangenomen voorstel van den beer I. de Feijter werd ten slotte aangenomen. Tot leden der Gascommissie werden herbe- noemd de beeren J. de Feijter en't Gilde, ter wijl in de plaats van den heer Segbers werd gekozen de beer I. de Feijter. Naar aanleiding van een verzoek van wenk- liedenorganisaties werd besloten tot wijlziging der verordening voor het agentschap der ar- beidstbemiddeling, door het ledental der com- missie van toezicbt met 2 te verhoogen, opdat alle werknemersorganisaties kunnen ver- tegenwoordigd zijn. Besloten werd tot verkoop van grond aan J. A. de Smidt en Jac. Gans, en tot bet aan- koopen van een woning in de Oude wijk, hoek Butbdijk voor 700, voor wegsverbetering. Aan den beer W. Mangold werd toegestaan een dorpel te mogen hebben op gemeente- grond, terwijl op verzoek der arbeidersorga- nisaties werd besloten asm den betrokken Minister subsidie te vragen voor bet geven van een winterlandbouwcursus en van ge- meentewege bij inwilliging van dat verzoek een verwarmd en verlicbt lokaal bescbikbaar te stellen. De gemeenterekening over 1931 werd aan- geboden met een saldo op den gewonen dienst van 17.872,49% en 4780,97 van den kapi- taal dienst. Het voorstel van de heeren C. Hamelink, Seghers en Dieleman, om het in de vorige vergadering genomen besluit tot salarisver- mindering van gemeentepersoneel weer in te trekken, op grond der verklaring van den beer Ortelee, dat deze zich in het uitbrengen zijner stem vergist had, gaf, na de toelichting door den heer Hamelink aanleiding tot een zeer breed debat, dat ten slotte verliep in een per- soonlijk debat tusschen de heeren 't Gilde en Dieleman, tegen welken laatste ook de heer Van Kampen fulmineerde, omdat deze, be- hoorende tot de anti-rev. fractie in den laat- sten tijd te veel aanknooping blijkt te vinden bij rood, zoodat ten slotte de voorzitter de debatten, die niets zakelijks meer opleverden, afhamerde en liet stemmen. Het voorstel der heeren Hamelink c.s. werd verworpen. Daarop volgde de gelegenheid tot omvraag, waarvan door faijlna alle leden gebruik werd gemaakt. Wij vermelden daarvan op 't oogen- blik, dat de voorzitter mededeelde dat bet slachthuis nog niet kon worden aanbesteed, omdat de leening voor dekking van de bouw- kosten nog niet kon gesloten worden. Dat zal nu kunnen gelukken, zoodat daama tot aan- besteding kan worden overgegaan. Op een vraag of de bouw der marecbaussde- kazerne alleen onder inwoners van Axel zal worden aanbesteed, wenschte de voorzitter in bet openbaar geen antwoord te geven. Naar aanleiding van een klacht over bet niet functionneeren van verschillende gemeen- te pompen antwoordde de voorzitter dat dit een gevolg is van het ontbreken van water in den bodem. AXEL. Bij de vaststellmg van bet door Concordia" te geven slot-concert op j.l. Donderdagavond, was er geen rekening mee gehouden, dat dien- zelfden avond de film Nederlandsch Fabrikaat op de markt zou worden vertoond. Het concert werd uitgesteld en zal nu bij gunstig weer deze week Donderdag plaats hebben. OVERSLAG. De gemeente uit haar isolement. De burgemeester heeft, een dezer dagen, de kom en een groot gedeelte dezer gemeente meer in de samenleving betrokken. Immers de tram Drie-Schouwem Moerbeke passeert wel Roodesluis, gemeente Overslag, maar deze balte is drie kwartier gaans van de kom. Ook bet nabije Belgiscbe spoorstation Wacbtebeke is eveneens meer dan 3 kwartier gaans ver- wijderd. Nu beeft onize burgemeester bet volgende weten te verkrijgen: De autobus die nu 3 maal daags van Sluis kil, Axel, Zuiddorpe, Koewacbt, St. Jansteen en Hulst rijdt, zal bij aankomst te Zuiddorpe tot Overslaggrens komen en aldaar aanslui- ting geven met de autobus die nu al sedert meerdere jaren rijdt van Wacbtebeke over WynckelSt. Kruis, Terdonck, Doomzele, Kerkbrugge, Bvergem naar Gent (Koom- markt). Deze laatste autobusdienst zal dan van Wacbtebeke eveneens tot aan de Rijks- grens te Overslag komen en aansluiting geven met de Hollandsche bus. Binnen edn uur tijds zal men, van de grens alhier ver- trekkende aankomen op de Koornmarkt te Gent voor 8 Franken. Voor Axel, Zuiddorpe en Overslag is dit een bijzondere gimstige verbinding. Terwijl men van uit Overslag (of komende in aansluiting met de Belgiscbe bus) directe verbinding beeft met Axel, Zuiddorpe, Koewacbt, St. Jansteen en Hulst. Daarbij komt nog dat men te Hulst verschillende aansluitingen beeft o.a. met de tram HulstWalsoorden v.v. en te Wacbte beke vele treinaansluitingen zijn te halen zoowel vroege als ook late naar alle richtin- gen in Belgie. Vertrekt men des morgens 7.05 uur Holl. tijd van de grens hier (met aansluiting van Sluiskil, Axel en Zuiddorpe) dan is men om 8 uur op de Koornmarkt te Gent. Van Gent vertrekt men des avonds om half zeven en is dan omstreeks 8 uur Holl. tijd bier weer aan de grens waar dan aansluiting is voor Zuid dorpe, Axel en Sluiskil. Deze regeling zal beginnen met ingang van Maandag 3 October a.s. Komt later een ver zoek van reizigers, dan zal ook nog een mid- dagdienst ingelascht worden. Deze is dan vertrek uit Gent voormiddags 11 uur en aan komst aan de grens (Holl. tijd) ongeveer half e6n en de bus maakt dan recbtsomkeert naar Gent aankomende aldaar kwart voor 2. Zondags zou men omstreeks kwart over 12 uur vertrekken met aankomst 1 uur te Gent, dus juist den uur voor den aanvang der mati- ned's en aldaar weer vertrekkende om 7 uur dus juist ddn uur na afloop der schouwburgen met aankomst hier aan de grens omstreeks half 9 Holl. tijd. Een dezer dagen had de burgemeester van Overslag de beide ondememers dezer auto- bussen ten zijnen huize genoodigd en is de dienstregeiing, die over enkele dagen bekend gemaakt wordt, in elkaar gezet. Voor Belgisch en Nederlandsch Overslag zelf is dit een heele uitkomst, te meer daar bier, tot nu toe, geen enkel geregeld ver- keersmiddel was en er nu ineens een nog wel intemationale, snelle en goedkoope verbinding komt, die tenslotte de reizigers in het centrum der gemeenten brengt. Wel bestond er in de Middeleeuwen een direkte verbinding AxelGent; deze wordt thans weer hersteld met een modem vervoer- middel. IJZEND1JKE. Toen de landbouwersknecht M. Bogaert per rijwiel uit de richting Kapelle-Dam kiwam aan- gereden, kwam de auto van den heer L. uit Oostburg, bestuurd door zekeren De M., uit de richting Philippine. Aan het kruispunt Pyramyde waar zij elkaar moesten passeeren kwam bet tot een botsing. De wielrijder werd in zorgwekkenden toestand opgenomen, zijn rijwiel was geheel vemield. De dadelijk ont- boden geneesbeer constateerde een zware her- senscbuddinig. Ook bad bij een arm en een been gebroken. De ongelukkige is naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Zijn toe- stand is nog niet zonder gevaar. SELZAETE. In aansluiting op het bericht betreffende bet droevig ongeluk, waarbjj de 26-jarige P. uit Rotterdam het leven verloor, kan worden medegecjeeld, dat bij bet gerechtelijk onder- zoek is gebleken, dat hier geen misdaad in bet spel was. Ook uit bet door de politie ingesteld onderzoek bij hen, die mogelijk inlichtingen zouden bebben kunnen verschaffen, kwam vast te staan dat de ongelukkige, door de duistemis misleid is uitgegleden of misgestapt toen bij als naar gewoonte over de trambrug naar zijn schip wilde terugkeeren, en, na eerst met zijn acbterboofd op een ijzeren beschot te zijn terecbtgekomen, in het kanaal van GentTer Neuzen is gevallen. DONDERDAG 22 SEPT. 1932. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 7% u., Ds. A. van Sekns, van Hansweert en mej. J. Terwoert, van Vlissingen. POLITIERECHTER TE MIDDEIJiURG. Zitting van Dinsdag 20 September 1932. De volgende zaken werden behandeld: T. J. C., oud 20 j., varensgezel te Zaamslag, werd verdacbt, dat hij op 24 Juli j.l. te Zaam slag Petrus Ottjes gewelddadig heeft ge- slagen. Eisch f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 15 boete of 5 dagen hechtenis. J. d. Zoud 30 j., metselaar te Hulst, werd ten laste gelegd, dat bjj op 13 Augustus j.l. te Hulst zijne echtgenoote M. J. Schuurman heeft geschopt. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. J. d. W., oud 26 j., landbouwersknecht te Sint Jansteen, werd ten laste gelegd, dat hij op 21 Augustus j.l. te Sint Jansteen, niet beeft voldaan aan de vordering van den majoor der Rijksveldiwacbt Louwerse en den ge- menteiveldwachter Ivans om van zijn rijwiel, waarmede bij in den avond van 21 Augustus j.l. zonder licbt reed, af te stappen. Eisch f 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. L. d. B., oud 37 j., arbeider te Hontenisse, werd verdacht dat hij op 21 Augustus 1932 te Olinge ,een rijwiel, toebehoorende aan Cyrillus Steijaert, heeft weggenomen. Eisch 4 maanden geivangeni3straf. Uit spraak idem. C. P. K., oud 37 j., chauffeur te Breskens, werd verdacht, dat hij op 12 Augustus 1932 te IJzendijke Hector Noppe op den grond beeft geworpen, geslagen en gestompt. Eisch f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. KANTONGERECHTE TE TER NEUZEN. Zitting van 13 September 1932. Veroordeeld wegens overtreding: Alg. Politieverordening Axel. G. S., Nijmegen, 3 of 1 d. h. Motor- en Rijwielwetovertredingen. L. H. V., Axel, berisping; M. K., Koewacbt, berisping; P. M. S., Ter Neuzen, 2 of 1 week tuchtscb. en 10 of 2 weken tuchtsch.; A. d. P., Zaamslag, teruggave aan ouders zonder straf; P. H., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h.; O. A. L. K., Westdorpe, 3,50 of 3 d. h.; G. F. P. v. d. P., Ter Neuzen, ontslag reohtsverv.; G. F. P. v. d. P., Ter Neuzen, ontslag rechtsverv.; C. S., Zaamslag, 1 of 1 d. b.; A. A. d. J., Sas van Gent, 1 of 1 d. h.A. B., Axel, 5 of 3 d. h.; P. J. v. B., Axel, 5 of 3 d. b.; P. D. R., Philippine, /5 of 3 d. L; C. H. J., Axel, 10 of 5 d. h.; R. F. M. V., St. Nicolaas, 5 of 3 d. h.; P. F. O., Axel, vrijspraak; F. M., Selzaete, f 3,50 of 3 d. h.C. J. G., Oud-Turn- bout, j3,50 of 3 d. h.; A. d. V., Wacbtebeke, /2 of 1 d. h.; A. d. H., Zuiddorpe, 2 of 1 d. h.; F. S., Ter Neuzen, /I of 1 d. b.; O. d. M., O. J. W., L. V., alien Ertvelde, ieder j 3 of 2 d. h.; G. T., Sluiskil, 3,50 of 3 d. b.; A. D., Hoek, 3,50 of 3 d. h.; C. C„ Eecloo, /2 of 1 d. h.; P. J. D., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h. Art. 7 Bevolkingsregister. A. M. I., Sluiskil, vrijspraak; M. E. v. A„ Sluiskil, vrijspraak. Art. 453 W. v. S. P. V., Ter Neuzen, 15 of 3 weken tuchtscb.; J. A. H., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h.D. W. F. K., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h. Art. 461 W. v. S. A. M. B., Papendrecht, 3 of 1 d. h.B. L. B., Papendrecht, 3 of 1 d. h.; C. M. v. L., Ter Neuzen, 3 of 1 d. h.; C. G. v. N., Standdaar- buiten, 3 of 1 d. b. Art. 435 W. v. S. P. H., Ter Neuzen, 10 of 5 d. b. Art. 17 Visscherijwet. J. J. v. D., Axel, /5 of 3 d. h.; J. C. v. H., Axel, 5 of 3 d. b. Art. 11 Rijkswegenreglement. P. J. D., Ter Neuzen, 5 of 3 d. b. FRAUDULEUZE INVOER. Verdacbt van frauduleuzen invoer van een aanzienlijke hoeveelheid reukwater, beeft voor de recbtbank te Breda de Amsterdammer v. R. terechtgestaan, die in bet West-Brabant- sche grensgebied met een geheimzinnigen auto langs 's heeren wegen had gereden. Het interieur van den wagen zag er in zooverre geheimzinnig en vreemd uit, dat de rugleu- ning een eigenaardigen en vooruitpuilenden vorm had. Rijksambtenaren stelden bierin dermate belang, dat zij den automobilist voor een nader onderzoek aanbielden. Dit onder zoek bracht aan het licbt ,dat acbter de zon- derlinge rugleuning verborgen bleken onge veer 250, zegge twee bonderd en vijftig, fles- schen eau-de-coty enz Voor de recbtbank wist de Amsterdammer van den prins geen kwaad, docb Justitia was van oordeel, dat verdachte in bet geheel niet blaakte van de door hem tentoongespreide onschuld en vorderde een gevaugenisstraf van zes maanden voor den. bestuurder van den geheimzinnigen auto. COMPETITIE-INDEELING Z. V. B. Door den Zeeuwscben Voetbalbond is thans een indeebng toekendgemaakt, sterk afwjjken- de van die, welke eenige weken is gepubli- ceerd. Voor wat Zeeuwscb-Viaanderen betreft, luddt deze als volgt; le klasse B: Hulst II, Clinge, STEEN, Hontenisse, Stoppeldijk, F.C. Sluis, IJzendjjke, Breskens I. 2e klasse B: Sluiskil, Axel n, Terneuzen HI, Oranje, Koewacbt, J.V.V., Westdorpe. 2e klasse C: Breskens II, IJzendijke H, Hoofdplaat, Biervliet, Oostburg (bij toetre- ding) 3e klasse B: Boschkapelle, J.V.V. H, Ter neuzen IV, Westdorpe 2, T.V.V., Stoppeldjjk n, Sluiskil H. Hieruit blijkt dus, dat in W.-Z.-Vlaanderen thans ook een 2e klasse in ingesteld, terwijl verder Terneuzen III, Sluiskil en Axel H weder in de 2e klasse zijn teruggeplaatst. DE GESCHIEDENIS VAN TWEE HALVE BANKBILJETTEN. Een juffrouw te Vlissingen had een bank- biljet van 10. Zij wilde er twee van maken. Daarom scbeurde zij het bankbiljet in twee gelijke helften. Een helft, netjes opgevouwen, gaf zij een boer in betaling, die het niet open- vouwde en in vol vertrouwen nog wisselgeld terug gaf. Noodlottig werd de juffrouw echter de uit- gifte van een tweede helft welke eveneens door haar, keurig opgevouwen, aan een an- deren boer in betaling werd gegeven; in vol vertrouwen geaccepteerd en waarbij ook weder wisselgeld werd teruggegaven. Toen beide boeren te buis komende, be- merkten de poets welke bun gebakken was en naar de politie liepen, bleken beide helften natuurlijk gelijke serieletters te bebben. Een der halve bankbiljetten was door een der boeren reeds naar de Nederlandscbe Bank te Amsterdam opgezonden. Inbeslagname volgde nu natuurlijk, terwijl de juffrouw spoedig was opgespoord. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt en het laatste bedrijf dezer gescbiedenis zal zich nu afspelen in de rechtszaai. KIND-IE IN DE WIEG GESTIKT. Een treurige gebeurtenis heeft plaats ge- bad ten buize van een gezin, wonende in de Govert Flinkstraat te Amsterdam. De moeder ging naar het eten kijken in de keuken. Toen zrj terugkwam zag zij tot haar ontzetting, dat baar kindje van een half jaar in de wieg, ver- moedelijk door het omkeeren, gestikt was. Er werd nog geneeskundige bulp ingeroepen, docb deze mocht niet meer baten. KINDER VERLAMMING. In bet ILK. ziekenhuis is bet 9jarige meisje S. uit Venlo en het 3jarige jongentje v. B. uit Blerick, opgenomen; de kinderen lijden aan kinderverlamming. Hun toestand was zorg- wekkend. SMOKKEL1EN VAN SIGARETTEN- PAPIER. De rijkspolitie aan bet Moerdijkscheveer beeft een Dordtenaar aangehouden, die ge regeld per auto cigarettenpapier van Belgie smokkelde. Bij de aanhouding werd bevon- den, dat de auto listiglijk volgepropt was met sigarettenpapier, en een huiszoeking deed vele voorraden van dit artikel voor den dag komen. DE NETTEN SCHEURDEN. De IJmuider motorlogger „Comelis de Boer Jr." is met een groote vangst baring van de baringvisscberij in de haven van IJmuiden teruggekeerd. Het schip was nog geen week in zee geweest en bad zulk een overvloedige vangst, dat een deel daarvan door bet scbeuren en wegzinken der vleet, verloren ging. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De vorige week is te Winscboten de 20- jarige A. Boerbout bij het baden verdronken. DE AANVAL OP EEN JACHTOPZIENER. Eenige dagen geleden is gemeld, dat een jacbtopzdener, die in het Naaldenveld te Bloe- mendaal een man wilde arresteeren, door dezen man met een nijptang zoodanig in bet gezicbt werd geslagen, dat zijn jukbeen ver- brijzeld werd. De Bloemendaalsche politie is er in geslaagd den dader, een 24-jarige werk- looze, in de woning van zijn ouders aan de Lijnbaansgracht te Amsterdam, te arre steeren. DRAMA IN HET DORP OVERASSELT? De vorige week beeft zich te Overasselt bij Nijmegen naar de Tel. meldt een drama afgespeeld, dat groote opwinding in het landelijke dorpje heeft veroorzaakt. Sinds ruim twee jaren woonden in 'n klein huisje even buiten bet dorp de 44-jarige chauffeur v. S. met zijn 23-jarige vrouw en twee jeug- dige kinderen. De man stond in bet dorp niet al te gunstig bekend en ook het huiseljjk leven was niet al te gelukkig. Herhaaldelijk kwam bet tusschen het echtpaar tot scenes. Maandagavond omstreeks zeven uur is de jonge vrouw plotseling overleden en aanstonds verspreidde zich het gerucht, dat zij geen natuurlijken dood zou zijn gestorven. Dins- dagmorgen beeft de gemeente-geneesbeer dr. Canters uit Grave een onderzoek naar de doodsoorzaak ingesteld. Hij kwam tot de conclusie dat deze niet met zekerbeid kon worden vastgesteld. In verband hiermede heeft dr. Canters den burgemeester, den heer H. M. v. d. Vijver, gewaarschuwd, die zich naar het sterfhuis begaf en het lijk in beslag nam. De sterfkamer werd verzegeld. Van S. heeft toen verklaard dat de vrouw plotseling dood was neergevallen, welke verklaring den burgemeester onwaarschijnlijk voorkwam, daar de vrouw kerngezond was en men baar even te voren nog buiten bad gezien. Van hartverlamming of een beroerte was, zooals bet medisch onderzoek uitwees, geen sprake. De burgemeester heeft hiema de justitie te Amhem gewaarschuwd, die verlof gaf bet lijk op den gewonen tijd, Donderdagmorgen, te begraven, echter in een verzegelde kist, on der voorwaarde dat de groove niet gesloten zou worden. Zulks geschiedde, doch Donderdag tegen den avond verscheen het parket uit Amhem, vergezeld van dr. Hulst uit Leiden ter plaatse; op de begraafplaats werd sectie op het lijk verricht. Hiema werd v. S. ontboden, en aan een langdurig verhoor onderworpen. Na afloop waarvan bij weer op vrije voeten werd ge- steld. Het voortgezet onderzoek heeft echter dermate bezwarende aanwijzingen tegen den man opgeleverd, dat hij op last van de Justi tie is gearresteerd en onder verdenking van doodslag op zijn vrouw naar het Huis van Bewaring te Amhem is overgebracht. De plotselinge arrestatie heeft in bet dorp groote beroering gewekt. GEHEIME ZENDCOMBINATIE IN TWENTE. In aansluiting op het bericbt in zake de inbeslagneming van een geheimen zender te Hengelo, meldt de „Telegraaf", dat deze deel uitmaakte van een geheime zend-combinatle in Twente, die er in verschillende plaatsen van Twente zendinstallaties op nahoudt, waarvan zich de leiders in Almelo bevinden. Te Almelo wordt reeds maanden lang geregeld clandestien uitgezonden; niet alleen des avonds of des nacbts, doch ook in de mid- daguren worden volledige programma's uit gezonden. Onlangs is een geheime zender in beslag genomen en deswege moet een der omroepers op 7 October a.s. terecht staan voor bet kantongerecht te Almelo. Deze in beslagneming heeft evenwel de verdere uit- zending geenszins kunnen beletten, want het complot beschikt over tal van installaties en reeds twee dagen later werd weer begonnen. De exploitanten maken hierxnee goede zaken, zij krijgen van vele kanten steun van burgers, die, zich met die liefhebberij ver- makend, gratis gramofoonplaten beschikbaar stellen en tal van giften in geld aan de ge heime omroepers zenden. Bovendien worden elken dag tal van neringdoenden opgenoemd en hun waren aangeprezen. Er is op deze manier in Twente een wijdvertakte geheime zendbeweging ontstaan, waarvan de verschil lende omroepers nauw contact met elkaar bebben en door middel van den zender ten aanhoore van de luisteraars bun zaken be- spreken. Het staat vast, dat hiermee door de exploitanten goede zaken gemaakt worden. De meesten hunner zijn werkloozen, die op deze wijze in him bestaan voorzien. Trots alle nasporingen is bet aan de politie tot dus- ver nog niet gelukt aan deze geheime uitzen- dingen te Almelo een einde te maken. DE ZIEKTE VAN WEIL. Bloedonderzoekingen bebben aangetoond, dat er te Veendam drie gevallen zijn van de ziekte van Weil. De patienten zijn bet boofd der openbare lagere school, de beer J. P. Bloemhoff, de heer P. H. Bakker, accountant, en de ijsco-man Dol, die onlangs in bet erg bevuilde kanaal is getuimeld. De beide anderen zijn geregelde bezoekers geweest van het zwembassin aan de Lange Leegte, dat nu door het bestuur is gesloten. GEMEENTERAAD VAN STOPPELDIJK. Vrijdag 16 Sept. vergaderde de gemeente raad van Stoppeldijk. Afwezig de beer De Maat. Een vacature. Na de opening spreekt de voorzitter, burge meester Trujjman, woorden van hulde betref fende den overleden wethouder, den beer Adriaansens. Door diens plotseling overlijden zijn wij diep getroffen en spijt het ons, dat hij uit onze vergaderingen is heengegaan. Hij laat daarin een leemte acbter. Steeds zullen wij hem gedenken als een goed burger, die de voile sympathie van ieder inwoner had en wien de gemeente veel dank is verschuldigd. Zijn nagedachtenis zal door ons in eere worden gehouden. De notulen worden na een kleine opmerking van den heer Kerckhaert vastgesteld. De ingekomen stukken leveren geen be- sprekingen op. De gemeente-rekening over den dienst 1931, wordt voorloopig, op advies van de commis- sie welke met nazien was belast, goedgekeurd, den gewonen dienst met een totaal aan ont- vangsten van 50254,10 en uitgaven van f 44070,50, alzoo een batig slot van f 6183,60, den kapitaaldienst aan ontvangsten /2790, uitgaven f 2540, batig slot 250. Ingekomen is een scbrijven van Ged. Staten waarin bet oordeel van den raad wordt ge- vraagd inzake tijdelijke korting op de wed- den van wethouders en amtat. Burg. Stand. Op voorstel van B. en W. besluit de raad aan Ged. Staten bericbt te zenden, dat een tijdelijke korting van 3 pet. door den raad wenschelijk wordt geacht. Nog wordt een nader besluit genomen omtrent een in de vorige vergadering gehou den bespreking, inzake de in te stellen land- bouw-cursus, waaraan de raad bare voile medewerking zal verleenen, indien bet ver- eischte aantal leerlingen aan de cursus deel- neemt. De gemeente zal een derde bijdragen en bet rijk twee-derde. Als opvolger van wijlen den beer Adriaansen is benoemd verklaard de beer C. de Kok. Daar de geloofsbrieven nog niet compleet zijn, wordt onderzoek uitgesteld. Verder wordt ge'informeerd of bij de over- name van bet electrisch net de tarieven ook zijn besproken. Volgens den beer Vereecken ie er iets in de tegenwoordige tarieven, dat onbillijk is. Een scbrijven zal worden gericbt aan de P.Z.E.M., waarin zal worden verzocht de tarieven voor kracbt te willen wijzigen. Inzake verhaal pensioensbijdragen betref fende den heer Poppe is rechtskundig advies ingewonnen. Nadat de raad in besloten ver gadering deze zaak beeft besproken, deelt de voorzitter mede, dat getracht zal worden een procedure te voorkomen en het bedrag ad 34,75 zien in te vorderen. Tenslotte wordt nog gevraagd door den heer van den Bergen, of er een steunregeling is voor den komenden winter, waarop de voorzitter mededeelt, dat ddn en ander de aan- dacht heeft van B. en W. (Buiten verantwoordelykheid der Redactle.) Axel, 17 Sept. 1932. Mijnheer de Redacteur, Mogen we een kort antwoord geven op hetgeen in uw blad aan ons adres werd ge- scbreven Als bet resultaat van de winkelweek even redig was geweest aan de humbug van ,,Winkelweker" dan voorzeker zouden we halsreikend uitzien naar de gekweekte drui- ven. Maar de werkelijkheid zegt, dat de vruchten inderdaad te zuur waren. Wat die korf met bonig betreft, die zullen we bewaren, tot de bijna onuitputtelijke stroopkannen van ,,Winkelweker" en zijn Axelscben raadgevenden V. V. V.-er opge- snoept zijln. Ieder kent zijn vrinden. Dank u. REDACTIE AXELSCHE COURANT. De redactie van de Ax. Crt. schijnt nu een- maal als een nieuw gebruik te willen invoe- ren, dat zij zich, aangevallen, niet in baar eigen kolmmen, docb in een ander blad moet verdedigen. Ter voorkoming bet verwekken van onjuiste gevolgtrekkingen, bebben wij thans baar scbrijven geplaatst docb dit tevens, om deze kwestie vlugger af te werken, aan haar opponent ter lezing gegeven. Deze schrijft thans: Geachte Redactie! Mijn dank voor de gelegenheid te kunnen kennisnemen van bet scbrijven der Ax. Crt.- redactie. Wat hier stroopkannen en vrinden ter zake doen is mij een raadsel. Ik beb, door aan u te verzoeken aan het standpunt van de Ax. Crt. tegenover de winkelweken te Ter Neuzen alleen genomen hetgeen voor elk die bet doen en laten dier redactie nagaat publiek door baar wordt te kijk gesteld en daarmede de lezers van uw blad alleen eens een vroolijk oogemblik willen bezorgen, en begelijk bedoeld te demonstreeren hoe bij die redactie in plaats van objectiviteit in sterke mate een dorperige rivaliteit overheerscbt. Gelukkig kan deze niemand schaden, integendeel, alleen de lever eens doen scbudden, en... dat is, zegt men, gezond. WINKELWEKER. COoPERATIEVE VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 19 Sept. 1932. Savoye kool 30 cent per 10 stuks. Witte kool 29 ct. per 10 stuks. Roode kool 39 ct. per 10 stuks. Bloemkool 3 tot 4 ct per stuk. Aardappelen 1,30 per 100 K.G. Dubbele Princessen 10 tot 12 ct. per K.G. Witte Komkommers 3 tot 4 ct. per stuk. Prei 12 tot 14 ct. per 10 stuks. Tomaten 4 tot 5 ct. per K.G. Meloenen 22 ct. per stuk. Diverse Appels 4 tot 10 ct. per K.G. Maagdeperen 10 tot 14 ct. per K.G. Muskusperen 8 tot 15 ct. per K.G. Stoofperen 4 tot 7 cf. per K.G. Diverse Peren 2 tot 9 ct. per K.G. Voor Ter Neuzen: 19 Sept. Eng. s.s. PY- LADES, 294, kolen, Leith. Vap Ter Neuzen: 20 Sept. Eng. s.s. PY- LADES, 294, ledig, Antwerpen. Van Sluiskil:" 19 Sept. Duitscb s.s. JUNO, 1287, kunstmest, Norfolk. Voor Selzaete: 19 Sept. Eng. s.s. HOR- DEN, 1607, kolen, New-Castle. 20 Sept. Duitscb s.s. OSTSEE, 158, creo- soot, London. Voor Gent: 19 Sept. Eng. s.s. CHARL- WOOD, 600, ledig, Havre; Eng. s.s. YEW- VALLEY, 404, kolen, New-Castle; Finscb s.s. NAXOS, 2560, hout, Leningrad; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, kolen, Goole; Duitscb s.s. CYGNUS, 478, ledig, Honfleur; Eng. s.s. LOUIE ROSE, 984, ledig, Havre; Zweedsch s.s. BELGIA, 1077, gem., Lysekil; Fransch s.s. GALLIUM, 880, ledig, Caen; Duitscb s.s. BISCAYA, 3657, benzine, Batoem; 20 Sept. Lett. s.s. KRIMULDA, 1150, hout, Windau; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ledig, London. Van Gent: 19 Sept. Noorsch s.s. HELLE, 1384, led., R'dam; Eng. s.s. BURRINGTON, COMBE, 182, fruit, Exmcruth. 20 Sept. Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Newport; Lett. s.s. VIKTORIA, 199, ledig, Goole; Eng. s.s. YEWVALLEY, 404, ledig, Immingham; Duitscb s.s. ELLA HALM, 667, gem., Stettin; Eng. s.s. TEESWOOD, 416, ijzer, Middlesborough; Eng. s.s. TRENT- WOOD, 369, ijzer, Middlesborough; Eng. s.s. GRIPFAST, 634, ijzer, Middlesborough; Eng. s.s. ALICE M. CRAIG, 378, ijzer, Swansea.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3