r-T-T h -j i m d GEHSffGfDE BEEICHTEN BUEGERLIJKS STAND. FOSTER'S MARKfBEBICHTEH RECHTSZAKEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPTNGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. Het is bijna half 4 als Vlissingefis midden- voor aftrapt. De recbtsbuiten krijgt den bal toegespeeld, een voorzet volgt, welke door Dooms onsohadelijk gemaakt wordt. Direct daarna is de bal reeds voor het VUssingen-doel, na samenspel van Laurens en Van Doom, waar Kats de situatie redt. Na den uittrap krijgt 't Gilde den bal en na een algemeen op- dringen der Temeuzen-voorhoede, wordt de bal tenslotte naast geschoten. Hoe het komt weten we niet, doch de scheidsrechter fluit voor corner op het Vlissingendoeldeze wordt tot 2 maal toe genomen door den rechtsbui- ten Holl, waarna de Vlissingen-linkshalf den hal in het veld zendt en zijn voorhoede er in vlug tempo vandoor gaat, doch de bal gaat achter. Weer keert Vlissingen terug en met flink open spel naar de vleugels maakt zij het de onzen danig lastig. De rechtsbuiten krijgt den bal, een snelle ren besloten met een mooien voorzet wordt even schitterend in een doelpunt omgezet en Vlissingen heeft de leiding. 32. De tweede helft is nog maar eenige minu- ten oud en by een volgenden aanval van Ter neuzen krijgt Geers een corner te nemen, welke geen resultaat oplevert. Vlissingen heeft gevaarlijke momenten en Dooms moet zich steeds van zijn goede zijde laten zien. Onze voorhoede trekt naar voren, Laurens geeft door aan Geers, die in Snellen ren langs het lijntje een voorzet geeft, welke door den toestormenden Van Doom onhoudbaar in de touwen wordt gekogeld. en heeft Terneuzen gelijk gemaakt. 33. 20 minuten van de 2e helft zijn verstreken en Vlissingen gooit er nog een schepje op, trekt in goede slagorde naar voren, een voor zet van den linksbuiten wordt prachtig door onzen doelman opgevangen. Na den uittrap bemachtigt Laurens den bal en centert op zijn beurt naar Dobbeleir, die zich los wil werken van de Vlissingen- backs, zij ontnemen hem den bal en treuzelen te lang, eindelrjk spelen zij op him doelman terug, die hlerop niet gerekend had en de bal uit zijn handen laat glippen. Onze midden- voor is er als de kippen bij, het net trilt en voordat iemand beseft wat er gebeurt is, heeft Terneuzen de leiding genomen. 34. Vlissingen raakt uitgespeeld en weer zwermt onze voorhoede voor het doel der tegenpartij. Dobbeleir komt alleen voor Kats te staan, jammerlijk schiet hij den bal tegen de voeten van den doelman. Na een half uur spelens krijgt Jan Hamelink den bal te pak- ken, hij dribbelt door alles heen en geeft den doelman Kats het nakijken en ons de 5e goal. 35. Terneuzen is nu herhaaldelijk in den aanval, onze linksbinnen Laurens probeert het van grooten afstand, maar hiermede heeft de doelman niet de minste moeite. Een enkele Vlissingen-aanval over den rechtervleugel brengt wat opluchting. Onze beide achter- spelers betwisten thans den Vlissingers elken centimeter grond en zetten met verre trap- pen de voorhoede aan het werk. Eenige malen achtereen loopen de onzen in den buitenspel- val. Daama krijgt Geers den bal toegespeeld, een voorzet volgt, Van Doom is op zijn post, hij schiet echter huizenhoog over. De tijd verstrijkt meer en meer en Terneu zen heeft nog steeds haar nuttigen voorsprong behouden. Vlissingen zet nogmaals de tanden op elkaar, maar Dooms is paraat en zendt den bal het veld in. Het is nu meer een strijd op het middenveld en als Terneuzen ten aanval wil trekken, kondigt de heer Koster het einde aan van een spannenden strijd, waaruit ons eiftal zegevierend te voorschijn kwam. Ter neuzen heeft alzoo een verdiende overwinning hehaald op de Scheldestadbewoners, die wat spel betreft, flink vooruit zijn gegaan. Een goed begin voor de Zeeuwsch- Vlaamsche vereenigingen. Alleen de Sassche Boys falenr TERNEUZEN II—ZEELANDIA II. Nu het eerste elftal elders de rood-zwarte kleuren moest verdedigen, hadden wij het dmkker verwacht op het fraaie terrein aan de Westsduis, vooral daar het ideaal voetbal- weer kon genoemd worden. Zij, die gekomen waren hebben onze jongeren aan het werk kunnen zien en met vertrouwen zullen zij de competitie in kunnen gaan, wjj gelooven dat een goede plaats bij het eindigen van dit seizoen hun deel zal zijn. Zeker, het vertoon- de spel was geenszins van fouten vrij, doch wie zou dat durven verwachten? In dezen wedstrijd werd te weinig snelheid ontwikkeld en keerde men na een aanval niet vlug ge- noeg terug om zich weder op te stellen zoo- dra de verdediging den bal weer had vrijge- maakt. Doch de snelheid is er, dit bleek nu en dan bij goed opgezette aanvallen, en deze zal ook wel toegepast worden, wanneer men tegenover een sterkeren tegenstander zal komen te staan. De hoofdfout van de gasten was, dat men de vleugelspelers te veel buiten het spelverband hield, hierdoor bleef bij een aanval den bal vrjjwel steeds in een beperkte strook van het veld en het werkelijk doortas- tend spel der achterhoede van Terneuzen kreeg hierdoor telkens de gelegenheid den aanval te onderbreken. Als het spel zes minuten aan den gang is, schiet de linksbinnen hard tegen den bovenlat van het doel der gasten, doch vier minuten later doelpunt dezelfde speler met een fraai schot. Nu golft het spel wat heen en weer, met Terneuzen in de meerderheid, de beide achterhoeden kunnen echter telkens het ge- vaar keeren. Nadat een aanval van Terneuzen was afgeslagen keert direct de voorhoede terug en is het de rechtsbinnen, die den voor sprong vergroot. Drle minuten later volgt een schitterend schot van den rechtsbuiten van Ternneuzen, die eenigszins naar binnen was geloopen, en weder moet den kleinen doel man van Zeelandia uit het net halen. 30. Met dezen stand wordt gekeerd. Nauwelijks is het spel aan den gang of Terneuzen krijgt een hoekschop te nemen. Wel wat al te scherp wordt de bal voor het doel geplaatst. De linksbinnen L. Hamelink vangt door hoog op te springen den bal op de borst en het vierde doelpunt is het resultaat. Thans dringt Zeelandia meer op en is een oogenblik sterker, gebrek aan schotvaardig- heid en het teveel bij het middentrio houden is oorzaak, dat hun aanvallen geen succes hebben, toch hadden zij in deze periode een tegenpunt verdiend. Het is echter Terneuzen, die weldra haar score zal verhoogen, want nadat een hard schot van haar middenvoor tegen den paal was gestuit, wordt kort daar- op door denzedfden speler uit een voorzet van den linksbuiten het vijfde doelpunt gemaakt. Reeds vangt het laatste kwartier van den strijd aan als de gasten een hoekschop te nemen krijgen. De bal komt ook te scherp voorgezet, komt tegen den bovenlat, springt vandaar weer het veld in en de rechtsbuiten van Zeelandia schiet onhoudbaar den bal in het net, edoch, een der andere spelers was op de doellijn blijven staan en zoodoende kwam de buitenspelregel van toepassing. De scheidsrechter heeft dit ook geconstateerd en terecht kent hij dit doelpunt niet toe. Wij vonden het wel jammer, dat dit doelpunt niet toegekend kon worden, want het moet gezegd dat Zeelandia ondanks haar voortdurend falen den moed niet liet zakken en krachtig vol- hield. Een minuut later is Zeelandia weer in den aanval en thans is het haar rechtsbinnen die met een fraai en hard schot succes heeft, dat door het publiek met handgeklap wordt begroet. 51. Even is nu Zeelandia nog in de meerderheid, doch kort daarop herneemt Terneuzen haar overwicht, zonder dat het echter nog tot doel- punten komt, zoodat onze reserves de compe titie met een flinke. overwinning hebben in- gezet. AXEL—DE ZEEUWEN. 7—0. Na eenige maanden van geduchte training ser j.l. Zondag met een vernieuwde en ver- ser j.l. Zondag met een vemiewde en ver- jongde voorhoede binnen de lijnen. De voor dezen wedstrijd aangewezen scheidsrechter was niet verschenen, zoodat een half uur over tijd pas kon worden begonnen, nadat beslo ten was na getmeenschappelijk overleg de lei ding op te dragen aan den secretaris van De Zeeuwen. Deze heeft- zi°h °P onberispelijke wijze van zijn taak gekweten. Axel verschijnt zonder den linksbuiten, zoo- onder begunstiging van Fortuna storm! de zag: C. P. v. d. Velde, doel; L. v. d. Berge en M. Gans, achter; M. Koekkoek, Dronkers en K. Gans, midden; Dieleman, L. de Regt, F. de Regt, Scheele en Dellaert, voor. Axel neemt direct het spel in handen en onder begunstigging van Fortuna stormt de middenvoor in de eerste minuten den te ver uitloopenden zwarten doelman voorbij en de stand is 10. Dan is het de beurt aan De Zeeuiwen, die in Axel steeds een zeer sympa- thiek publiek vinden, vanwege hun sportivi- teit en enthousiasme. Van de Velde onder- schept den eersten aanval, doch de bal gaat vlug van doel tot doel. Als Koekkoek de voorhoede rugsteunt en het leder mooi naar den linkervleugel plaatst, staat de middenvoor opnieuw gereed en schiet onhoudbaar in den uitersten rechterbovenhoek. 20. Het spel is dan pas 5 minuten oud en alles wijst dan ook op een hooge score. Dieleman c.s. comibinee- ren fraai en profiteeren dankbaar van de lessen van de laatste maanden, doch ook de zwarte Vlissingers laten zich niet onbetuigd. Het spel is vinnig, maar de strijd is eerlijk. Van de Velde stopt en even later plaatst L. de Regt aan de andere zijde te scherp voor. Dieleman beproeft de kracht van de Zeeuw- sche lat met een van zijn befaamde schoten. Scheele stormt toe, doch staat in buitenspel- positie. Na mooi spel van Dronkers faalt Dieleman. Dellaert kogelt ver naast. Ook de Zeeuwen hebben het dan op de Axelsehe lat voorzien, zoodat de wedstrijd (rijk is aan spannende momenten. Zooiwel de Z.-midden voor als de linksbinnen schieten ver bezijden het Axelsehe doel, waarin Van de Velde weer safe is. Als bij een ingooi daarna Koekkoek het leder ontvangt aarzelt deze niet, maar doelpunt met een fraai, hoog en onhoudbaar schot. 30. Aanvoerder Naerebout stuwt zijn voorhoede dan weer naar het Axelsehe doel, maar Van de Velde'stopt het goed gerichte schot van Daalhuijzen. Verschillende Axel-'' aanvallen stranden op buitenspel. Zoowel de gebroeders de Regt en Dieleman zien dan in een kort tijdsbestek tal hunner schoten ge- stopt, doch na een paar voorzetten van Diele man en Dellaert brengt Scheele van dicht bij den doelmond den stand op 40. Nog twee- maal in een paar seconden tijds schieten Dieleman en Scheele op de lat en als kort hierop De Zeeuwen hun eersten hoekschop nemen, is het rust. Na de thee lijkt het tempo aanvankelijk verslapt. De Zeeuwen ondememen den eer sten aanval, doch Van de Berge zet de voor hoede spoedig aan het werk, die in het begin eenige slordige aanvallen onderneemt. In deze periode viel alleen het spel van Gans Jr. op die staaltjes van techndek en taktiek ver- toonde waartegen De Zeeuwen-aanval niet bleek opgewassen. Scheele, Gans en Dronkers leveren dan fraai driehoekspel en Dieleman zendt een schuiver in het zijnet. De vorm van voor de rust is hervonden en als de keeper ten zoo- veelste maal te ver is uitgeloopen weifelt de Axelsehe middenvoor geen moment. 50. De Zeeuwen nemen dan een hoekschop, maar hun aanvallen missen succes. Even later knalt weer een schot van F. de Regt op de bovenlat. Dronkers probeert ook het doel te vinden, waarna de Zeeuwen weer een corner nemen. Dan snelt het duo Scheele-F. de Regt er van door, doch zonder succes. Een moment later herhalen zij dit mooie staaltje en de stand wordt door Scheele onder groat gejuich op 60 gebracht. De Zeeuwen vertoonen nu het beeld van het verslagen elftal. Een hunner spelers wordt wegens apelleeren uit het veld gezonden. Als Dieleman dan hard over kogelt en nogmaals schiet, staat F. de Regt buiten spel. Een minuut later maakt deze speler zijn font evenwel goed door de geheele Zeeuwen- verdediging te passeeren en de stand is 70. Axel blijft aanvallen, doch het spel ver slapt nu zichtbaar. De laatste minuten ver- strijken dan ook zonder dat er nog veel merk- waardigs gebeurd. Het einde breekt daama met ongewijzigden stand aan als De Zeeuwen nogmaals trachten een doelpunt te forceeren Het Zeeuwen-elftal is niet zoo zwak als de uitslag zou doen vermoeden. Hun enthousias me en uithoudingsvermogen viel te roemen. Qua ploeg was Axel stukken beter. Vooral de jonge middenvoor en de middenlinie vie- len op. De keeper als gewoonlijk betrouwbaar. ALLIANCERBC. 14. Reeds den eersten dag van de competitie werden de beide Roosendaalsche clubs tegen elkaar in het veld gebracht, zoodat het geen wonder was, dat een zeer groot aantal toe- schouwers deze plaatselijke ontmoeting bij- woonde, want zooals het steeds gaat, iedere vereeniging heeft zjjn aanhangers en een ont moeting tusschen de beide rivalen heeft een bijzondere bekoring. Alliance bleek echter de zwakkere te zijn en RBC heeft vrijwel steeds het spel in han den gehouden. Regelmatig vergroot RBC haar score, tot het eindelijk aan Alliance gelukt het eenige tegenpunt te maken, waarna spoedig het einde aanbreekt. MEVOTSC. 1—2. In Bergen op Zoom moest de op eigen ter rein spelende vereeniging MEVO het onder- spit delven, zij het met een klein verschil. Na dat de rust met 11 was ingegaan, gelukte het aan TSC in de tweede helft het winnen- de doelpunt te maken. BREDA—DOSKO. 24. Voor de drie Bredasche tweede klassers was alleen een wedstrijd vastgesteld voor Breda en wel tegen het Bergen op Zoomsche DOSKO. Ook hier moest de thuisclub het loodje leggen. Zij verloor met 24. ZWEMMEN. Wedstrjjden om de Zeeuwsche kampioenschappen. In verband met de vorming van een kring Zeeland van den Nederlandschen Zwembond moesten dit jaar voor het eerst in onze pro- vincie wedstrijden om het kampioenschap plaats hebben en had de Middelburgsche zwemvereeniging Luctor et Emergo de lei ding op zich genomen. De wedstrijd had Zaterdagmiddag onder vrii groote belangstelling plaats bij de gemeente- lijke zweminrichting te Middelburg. De uitslag was als volgt: No. 1. 100 M. schoolslag dames, kampioe- ne mej. J. v. d. Made te Vlissingen in 1 m. 45 sec. No. 2. 100 M. schoolslag heeren, kampioen de heer J. C. Geervliet, Middelburg in 1 m. 30.4 sec. No. 3. 100 M. vrije slag dames kampioene mej. M. Meerman, Vlissingen, in 1 m. 51.2 sec. No. 4. 100 M. vrije slag heeren, kampioen de heer L. Schot, Vlissingen, in 1 m. 14.8 sec. No. 5. 100 M. rugslag dames, kampioene mej. D. v. d. Peijl, Goes, in 1 m. 54.3 sec. No. 6. 100 M. rugslag heeren, kampioen Joh. Molema, Ter Neuzen, in 39.2 sec. No. 7. 3 maal 50 M. wisselslag estafette voor dames, rug-, school- en vrije slag, kam- pioenen de dames mevr. de Klerk, mej. J. de Haas en mej. J. van Bockstaele, Ter Neuzen, 2 m. 29.4 sec. No. 8. Hetzelfde voor heeren, kampioenen de heeren L. Schot, J. Offers en F. van An- raad, Vlissingen, 1 m. 56.2 sec. Het aantal deelnemers was voor no. 1 vier, no. 2 zes, no. 3 twee, no. 4 drie, no. 5 den, no. 6 vier, no. 7 3 ploegen en no. 8 vijf ploe- gen. De voorzitter van den Zeeuwschen Kring, de heer C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, zeide, dat het een heel waagstuk was om op 17 September nog een zwemwed- strijd uit te schrijven. Maar dank zrj vooral ook de goede voorbereiding door Middelburg is het een prettige middag geworden en tevens een goed slot van een opgewekt zwem- seizoen. Spr. hoop-te dat deze wedstrijd jaar- lijks gehouden zal worden onder steeds groeiende belangstelling en dat dan ook de zwemvereenigingen te Sluis, Breskens en Hansweert haar zwemsters en zwemmens zal zenden. Spreker deelde mede, dat de winnaars van de kampioenschappen diploma's zullen krijgen en eindigde met een driewerf hoerah -floor de Zeeuwsche zwemsport en voor den Zeeuwschen Kring van den Nederlandschen Zwembond in het bij zonder. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 16 September 1932. De volgende zaak werd behandeld: J. F. d. L., oud 19 j., werkman te Koe- wadht, werd ten laste gelegd, dat hij op 8 Juli j.l. te Koawacht J. B. Verschuuren heeft mis- handeld door hem met een fietspomp op zijn hoofd te slaan. Eisch 15 boete of 10 dagen heohtenis. Uitspraak idem. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 16 September 1932. J. F. E., oud 28 j., landbouwer te Stoppel- dijk, werd ten laste gelegd, dat hij tusschen 13 November 1931 en 20 April 1932 te Stop- peldijik 2 biggen, waar door een deurwaarder beslag op was gelegd, aan dat beslag heeft onttrokken, door deze te slaohten, althans te verdonkeremanen. Eisch 1 maand gevangenisstraf. P. d. N., oud 54 j., arbeider te Westzaan, werd beklaagd, dat hij in de tweede helft van Mei j.l. te Koewacht opzettelijk zijn vier min- derjarige kinderen in hulpeloozen toestand heeft gebracht en gelatej, door geen hulp, goed of steun te zenden uit zijn verdiensten als landbouwersknecht. Eisch vrijspraak. Zitting van Maandag 19 September 1932. De volgende vonnissen werden uitgespro- ken: A. A. G., oud 18 j., arbeider te Aardenbuirg is wegens overtrading der Mollenwet, met be- vestiging van het vonnis van den kanton- rechter, behalve voor wat de opgelegde straf betreft .veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen hech tends. W. A. d. D., ouid 25 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens overtreding van de Motor- en Rijiwdelwet, met bevestiging van het von nis van den kantonrechter, ontslagen van rechtsrvervolging. J. v. U., oud 43 j., huisvrouw van C. S.; L. R., oud 36 j., huisvrouw van J. S.; A. C. v. D., oud 31 j., huisvrouw van J. L.; L. m! V., oud 49 j., huisvrouw van K. C. P.; K. L. P., oud 52 j., alien zonder beroep te Santvliet (Belgie), zijn wegens het rapen van schelp- dieren, met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, vrijgesproken. E. L. d. M., oud 36 j., te Stoppeldijk, is wegens overtreding van de Jachtwet, met be vestiging van het vonnis van den kanton rechter, behalve de straf, veroondeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. R. J .W. C., oud 22 j., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, met vemietiging van het von nis van den kantonrechter, veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis. biedt! GOUDMIJNEN. De Engelsche financier Joseph AspinaU eigenaar-directeur van een Parijsche bank' die dezer dagen in een hotel te Parijs gevan- gen werd genomen, geeft voor ingenieur- eigenaar van goudmjjnen in Nederlandsch Guyana te zijn. Hij wordt beschuldigd van oplichting en misbruik van vertrouwen. De Matin gelooft, dat zijn ontvreemdingen de 45 millioen frank te boven gaan. Zijn bank is de Banque Bebis, die reeds 15 jaar te Parijs gunstig moet bekend staan, AspinaU, die in Engeland failliet ging, had de bank uit de moeilijkheden gered, toen het daarmede een oogenbUk dreigde mis te loopen. In zijn omgeving hoopt men, dat alles met behulp van de soliede Engelsche kapitalen, die AspinaU achter zich beet te hebben, weer in orde zal komen. EEN GELUKSVOGEL. Te Toulouse is een loterij gehouden, waar- van de opbrengst ten bate komt van een liefdadige instelling voor kinderen. De hoofd- prijs, ten bedrage van meer dan een millioen frank, is toegevallen aan de weduwe Louise Bameris, kokkin in een zeer gezocht cabaret te Toulouse. De fortuin heeft mevrouw Banieris echter nogmaals toegelachen, want ook op een tweede lot, dat zij in dezelfde loterij had, is een groote pry's gevallen. EEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN ALGIERS. Uit Oran wordt gemeld, dat een trein, die 510 officieren, onderofficieren en manschap- pen van het Vreemdelingenlegioen van Bei- Abbds naar Udscha vervoerde, in de streek van Tlemoen in een kloof gestort is. Volgens berichten zijn er vijftig dooden en tachtig gewonden. Het ongeluk moet veroorzaakt zijn door een verzakking van den spoordijk, als gevolg van overvloedige regens. WEDEROM EEN TREIN OVERVALLEN IN MANTSJOERIJE. Naar het Telegraafagentschap van de Sow- jet Unie meldt, is een overval gepleegd op den trein van Harbin naar Tsjangtsjoen in de buurt van het station Sjoean Jan-tsi; 11 reizigers werden gedood, 50 gewond. De loco- motief en 2 wagens stortten van den spoor dijk. Bijna 200 passagaers werden beroofd. Onder de beroofden bevinden zich een Rus- sisch consul-generaal en een vertegenwoordi- ger van het Russische petroleumsyndicaat. Volgens verklaringen van te Moekden aan- gekomen passagiers uit dezen trein zou de bende in samenwerking met de Chineesche troepen hebben gehandeld. MET EEN GESTOLEN AUTO VERONGELUKT. Te Bremen maakten twee meisjes kennis met twee jongelui. Men ging samen uit, de jongelui stalen een auto en verdwenen daar mede in de richting van Brinkum. In een bocht in den straatweg Brinkum-Macken- stedt reed de auto in voUe vaart tegen een boom, waardoor de twee passagiers, die ach- berin zaten, uit den wagen werden gesUn- gerd. Een 17jarig meisje was terstond dood, tenwijl een 23jarige jongeman uit Bremen zwaar gewond naar een ziekenhuls werd overgebracht, waar hij inmiddels aan zijn verwondingen Is overleden. Het tweede meisje werd iicht gewond en meldde zich bij de politie. De andere jongeman, die den auto had bestuurd en ongedeerd was gebleven, was ge- vlucht voor de politie arriveerde. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelij-ks-aangiften. 13 Sept. Adrianus Rietdijk (van Bergen op Zoom), oud 27 j., jm. en Neeltje Catharina Geelhoedt, oud 25 j., jd. 16 Sept. Dimmen Kolijn, oud 24 j., jm. en Levina Cornelia Scheele, oud 23 j., jd. Huwelij-ks-voltrekkingen. 14 Sept. Adriaan Marinus Witte, oud 39 j., gesch. van echt en Pietemella Janna Van Tatenhove, oud 34 j., wed. 15 Sept. Jacobus Bemardus de Srnit, oud 27 j., jm. en Levina Maatje Witte, oud 25 j., jd. Johann Wilhelm Dietrich, oud 22 j., jm. en Catharina Jozina de Bree, oud 18 j., jd. Geboorten. 11 Sept. Jan, z. van Jan ten Hoeven en van Helena Magrietha Hulstaert. Abraham Pieter, z. van Abraham den Exter en van Janneke Huiberdina Harms. 16 Sept. Hanna, d. van Bastiaan Cornells van Sluis en van Tannetje Bos. Overlijden. 9 Sept. Suzanna Servaas, oud 35 j., echtg. van Martinus Comelis de Doelder. 11 Sept. Jacomina Dieleman, oud 5 w. d. van Martinus en van Cornelia Verpoorte (wonende te Zaamslag). Abraham Maquelin, oud 27 j., eohbg. van Susanna Johanna Witte. 14 Sept. Neeltje Maria Feij, oud 7 j., d. van Johannes Anthonie en van Jacoba van Dijke. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: Ch. L. Hart, koopman, woonwagenkamp, van Deume bij Antwerpen (ambtshalve). M. de Vos. geb. Scheele, zonder, Nieuwe- diepstraat 18, van Axel. H. Gadicke, colporteur, Zandstraat 10, van Middelburg. P. Backes, colporteur, Zandstraat 10, van Middelburg. G. Trevisan, fabrieksarbeider, Oostikade 15 (Sluiskil), van Axel. P. van Tatenhove, zonder, Brouwerijstraat 9, van N. O.-Indie (ambtshalve). H. Brugmans, leeraar H. B. S., Scheldekade 56, van Amsterdam. H. Horst, matroos, Dekkerstraat 17, van Duisburg-Melderich (D. P. Spitters geb. v. Schijndel, zonder, Noord- straat 92, van Roosendaal en Nispen. M. J. Tieleman, dienstbode, Nieuwstraat 22, van Graauw en Langendam. Vertrokken: E. E. R. Fruijtier, dienstbode, Dijkstraat 10/12, naar Stoppeldijk. Fr. R. Kohler, zonder, Schoolplein 4, naar Dordrecht. H. Mielimonka, ingenieur, Westkolkstraat 8/10, naar Gent (ambtshalve). B. v. Neerbos en gezin, predikant, Vloos- wijkstraat 12a, naar Vlaardingen. G. Th. Llewellin, ingenieur, Westkolkstraat 8/10, naar Engeland (ambtshalve). J. A. Goethals, marechaussde, Fabrieksstr. 14 (Sluiskil), naar Aardenburg. A. J. Punt, marechaussee, Nieuwstraat 41, naar Heusden. Wed. J. HofmanMaas, zonder, Oostkade 14 (Sluiskil), naar Hoofdplaat. G. R. Visser, zonder, Scheldekade 64, naar Utrecht. B. R. Gelderland, dienstbode, Van Steenber- genlaan 15, naar Boschkapelle. B. R. Pieters, dienstbode, Lange Kerkstr. 14, naar Hontenisse. 20 Sept. TER NEUZEN. Veiling woonhuis met erf en een pakhuis. Notaris Van der Veen. 21 Sept. TER NEUZEN. Aanbesteding maken van metselwerk, loodgieterswerk, en glas- en verfwerk voor 2 woonhuizen. Architect De Bruijne. 22 Sept. TER NEUZEN. Jaarlijksche Algem. Ver- gadering van de Eerste Ned. Co6p. Beetwor- telsuikerfabriek bij den heer P. F. Standaert. 23 Sept. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen garage met bovenwoning. Architect De Bruijne. 27 Sept. AXEL. Veiling Canadaboomen. Kan too r W. A. den Boggende. is al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- pillen, het afdoende laxeermiddel. 0.65 per Flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) Rotterdam, 19 September 1932. VEEMARKT. Aangevoerd werden 453 vette runderen, 323 vette- en graskalveren, 875 schapen en 1am- meren en 2055 varkens. De runderen waren kort aangevoerd, de handel was kalm. Kalveren met ongeveer gelijken aanvoer als vorige week terwijl vlug verkocht werd. Schapen met ruimen aanvoer en vlotten handel. Varkens waren zeer ruim aangevoerd, over het algemeen werd iets meer besteed. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,60—/0,70, 2e kw. 0,49—/0,55, 3e kw. 0,35/0,45; Kalveren le kw. 1,051,75, 2e kw. 0,650,85, 3e kw. 0,450,60; Schapen 714 per stuk; Lammeren /7,50 14 per stuk; Varkens le kw. 0,24/0,26; 2e kw. 0,20—/0,23, 3e kw. 0,170,19; Zouters 0,30. B1NNENLANDSCHE GRANEN. Gerst Chevalier /4,505,50; Haver /5,25 5,75; Erwten, kleine groene 911,50; Schokkers 11—/13,50, verder /7,50 tot 10,50 naar kwaiiteit. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 67Blauwmaanzaad 27 29; Karwijzaad 1719; Geel Mosterd- zaad 1416. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 1,752,20; Zeeuw sche Bonte 1,75f 2,20; Zeeuwsche Eigen- heimers /0,751,10; Blauwpitten 1,25— /1,75; Brielsche Eigenheimers 1—/1,50; Blauwe Eigenheimers 1,101,25, alles per H.L.; Westlandsche ronde 34 cent per K.G.; aanvoer flink, handel flauw. VLAS. Holl. Geel 2500 K.G. onverkocht wegens te hoogen vraagprijs. Te Londen werden eenige partijtjes blauw verkocht. Door het terugloopen van de katoenmarkt, werden ook de vlasprijzen on- gunstig belnvloed. TARWEVEILING. Door de Tarwe Centrale werden in veiling gebracht: ongeveer 100 ton Zeeuwsche B 5,20; ongev. 100 ton N.-Hollandsche A 5,855,80; ongev. 100 ton Z.-Hollandsche B 5,20f 5,25; ongev. 500 ton Groninger B /4,854,80. Verder werd de Fniesche A en Zeeuwsche A tevergeefs respectievelijk /5,75 en 5,90 ge- boden. COoPERATIEVE VRITCHTENYF.il rer. .^EEUWSCH-VLAANDEREN" A XE TER NEUZEN. Veiling van 16 Sept. 1932. Tomaten 4 tot 5 ct. per K.G. Andijvie 2 tot 3 ct. per krop. Meloenen 10 tot 23 ct. per stuk. Stokprincessen 10 ct. per K.G. Bloemkool 1 tot 4 ct. per stuk. Savoye kool 2 tot 4 ct. per stuk. Roode kool 3 tot 5 ct. per stuk. Witte kool 2 tot 3 ct. per stuk. Kropsla 10 tot 20 ct. per 10 stuks. Kroten 3 ct. per bos. Selderij 20 ct. per bak. Dubbele Princessen 4 tot 10 ct. per K.G. Wortelen 3 tot 4 ct. per bos. Prei 1,20 per 100 stuks. Komkommere 2 tot 3 ct. per stuk. Peren: Perzikperen 6 tot 10 ct., Triomph de Vienne 15 tot 21 ct., Williams Duchesse 10 tot 16 ct., Beurrd Oairgan 13 tot 17 ct., Kraai- peren 6 tot 7 ct., Stoofperen 4 tot 8 ct., diverse peren 2 tot 7 ct., per K.G. Appels: Transparent de Croncel 10 tot 16 ct., Keswick 2 tot 8 ct., diverse appels 4 tot 10 ct., per K.G. Van Ter Neuzen: 17 Sept. Eng. s.s. MOY- GANNON, 193, graan, Liverpool. Voor Sluiskil16 Sept. Duitsch s.s. JUNO, 1287, ledig, Kiel. Voor Selzaete: 16 Sept. Duitsch s.s. OST- SEE, 152, creosoot, Londen. Van Selzaete: 17 Sept. Duitsch s.s. OST- SEE, 153, ledig, Londen. Voor Iiienien: 16 Sept. Duitsch m.s. SKA- GERACK, 3460, benzine, Hamburg. Van Riemen: 18 Sept. Duitsch m.s. SKA- GERACK, 3460, ledig, Constanza. Voor Gent: 16 Sept. Eng. s.s. BAMBURGH, 373, gem., New-Castle; Finsch s.s. HOGLAND, 2733, hout, Archangel; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Antwerpen. 17 Sept. Eng. s.s. EDENHURST, 954, hout, Leningrad; Zweedsch s.s. AASNE, 870, ledig, Duinkerken; Letl. s.s. VIKTORIA, 199, hout, Memel; Eng. s.s. BENEFICENT, 1673, kolen, Methil. 18 Sept. Poolsch s.s. WILNO, 1121, ledig, Antwerpen; Zweedsch s.s. EMILY, 928, ledig, Duinkerken; Eng. s.s. BURRINGTON COMBE 182, ledig, Yersey; Duitsch s.s. ELLA HALM, 667, ledig, Havre; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ledig, Londen; Eng. s.s. GREBE, 366, stukg., Londen; Duitsch s.s. LEVENSAU, 717, ledig, Liverpool; Eng. s.s. ALICE M. CRAIG, 378, ledig, Seville; Poolsch s.s. WARTA 1700, kolen, Gdynia; Eng. s.s. TEESWOOD, 416, ledig, Brugge; Eng. s.s. ALT, 429, stukg., Goole; Eng. s.s. GRIPFAST, 634, ledig, Poole. Van Gent: 16 Sept. Duitsch s.s. HENNY, 450, ijzer, Stettin; Belg. s.s. MARCEL, 841, ijzer, Newport; Zweedsch s.s. NORMANDIA, 821, ledig Lysekill; Eng. s.s. AVANVTT.t.f.' 340, fruit, Bristol. 17 Sept. Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Belfast; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg.,' Leith; Eng. s.s. BAMBURGH, 373, stukg.! New-Castle. 18 Sept. Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen. Amsterdam, 19 Sept. 1932. Bieden Laten Engelsch 8,60 8,70 Duitsch 58.80 59,20 Fransch gjo 9,80 Belgisch 6,88 6,93

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3